Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49901) Bingisz válasza Zeratul (#49900) üzenetére


Bingisz
addikt

Akkor igyekszem hazaérni addigra... :))

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#49902) stork13 válasza fsb1000 (#49813) üzenetére


stork13
aktív tag

Szerintem ne misztifikáljuk túl ezt az eff értéket. Epénisz lóbálásra tökéletes, másra csak találgatás, legalábbis anélkül, hogy pontosan minden adatot megnéznél (pl damage/battle). Ezt csata közben úgysem tudod.

Ha valaki állandóan foglal/véd az sokkal könnyebben húzza fel az eff értékét, mint aki sebzésből próbál megélni.

Élő példa: egy top XP-s kör Boelter-rel, 4-5k kiosztott sebzés mellet 3k eff, míg egy 100%-os foglalás/védés 12-15k eff csatánként. vagyis jobban megéri foglalni/védeni, mint harcolni.
Mégis mennyien el vannak foglalva ezzel az eff-fel, vicces nem? :D

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#49903) Balesz1899


Balesz1899
aktív tag

Jé, végre van változatosság T6 században? Fura a sok KV-3 után :D

(#49904) Paul119 válasza Lucifer6280 (#49899) üzenetére


Paul119
addikt

mennyi a díjad ? :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#49905) donpe válasza Zeratul (#49900) üzenetére


donpe
aktív tag

Én t34-85-el jönnék újra, de csak 8:40-ig érek rá. :F De addig is remélem tudom segíteni a századot! ;)

(#49906) Zeratul válasza Plokijuma (#49891) üzenetére


Zeratul
addikt

Nekem a KV-1S lett a kedvenc tier 6 tankom. A IS torony és a D-2-5-T komboja nem csak hogy nagyot sebez, orosz viszonylatban pontos és sokkal kevésbé pattog mint anno a KV-3-an.

(#49907) Atlantis


Atlantis
veterán

M18 Hellcat-tel Halonen plecsni... :) még nem volt semmilyen kitüntetésem...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#49908) hemaka válasza Zeratul (#49906) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én is azzal nyomultam anno az ős PHE-ben, szerettem.

(#49909) krisss93


krisss93
aktív tag

Győzelem!
Csata: Fisherman's Bay 2012. május 18. 15:43:11
Jármű: T32
Szerzett tapasztalat: 1 486 (2x szorzó a nap első győztes csatájáért)
Szerzett kredit: 25 205
Csatában elért Achievement: Kiváló soför jelvény: III. osztály, Kiváló Lövész, Szárnysegéd, Mesterlövész

Első valamire való köröm ezzel a mocsokkal.

(#49910) Napfénysüti válasza Zeratul (#49906) üzenetére

Nekem is most az a best T6. :K

Més que un club!

(#49911) Paul119


Paul119
addikt

nincs diablo3 szerver, megint jön vissza az összes kretén :W
Defeat
Battle: Fisherman's Bay 2012. május 18. 15:53:10
Vehicle: Type 59
Experience received: 1426
Credits received: 62 460
egyedűl verekedtem e50, t54 kombóval az volt a mázlim hogy mind a kettő idióta volt e50 et sikerült fel gyújtani 2x, megdöglött t54 et meg ammo rackolni 1000 életről, utána kaptam a nyakamba még 1 typeot meg másik t54et t54et le lőttem 400 életre aztán nekem is annyi volt :O

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#49912) Dobi 562 válasza stork13 (#49902) üzenetére


Dobi 562
addikt

Szerintem még arra is tökéletes, hogy kapj egy árnyalt képet, milyen képességű játékosokkal vagy egy csatában. Miért lenne találgatás? Pontos adatok alapján számolja az eff értéket, szerintem a magas eff értékű játékosok (amihez általában pozitív győzelmi arány társul), nem véletlenül vannak nagyobb befolyással a csata kimenetelére.

De növelgetni a saját effet tényleg jól esik az egónak. Főleg ha közben még ragad az emberre egy kis tudás is. :)

(#49913) stork13 válasza Dobi 562 (#49912) üzenetére


stork13
aktív tag

Miért lenne találgatás? Pontos adatok alapján számolja az eff értéket

Csak a pontos adatokból súlyozottabban vesz figyelembe egyeseket, amik nem annyira lényegesek.
Olvasd csak át az élő példa című részt és emésztgesd egy picit.

Ami engem érdekelne az egy win rate (bár ez annyira nem lényeges, 48% felett mondjuk legyen jó) és egy dmg/battle. Nem összesen, hanem az adott tankra vonatkoztatva. Mert hiába ász valaki med-del (és ez adja az össz 90%-át mondjuk) ha éppen TD-zik és az abszolút nem fekszik neki. Na ez már értékelhető lenne, 150-200 csata felett.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#49914) Iron Funeral válasza Plokijuma (#49877) üzenetére


Iron Funeral
őstag

És valóban, Löwe nem is jutott eszembe.

Azért soroltunk német tankokat mert az összes váltóműje a PZ IV-től elől található (néhány "P" kivételével) amitől igen könnyen felgyullad a tank, igaz lehet a KV tankokat meg IS-7et is felgyújtani szemből de ez utóbbié olyan gyakori mint a napfogyatkozás, T-54 úgy szintén (az enyém még szerintem ki sem gyulladt egyáltalán, tegnap kigyulladt miután egy 704 berakta nekem a felezőt oldalról :O ), Type59-nél gyakoribb/megfigyelhető de az kínai meg kicsit másabbak a hitboxok rajta.

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#49915) vhw válasza stork13 (#49913) üzenetére


vhw
addikt

Nem mm-re pontosan írja le az adott játékost az a szám, de ez alapján különbséget lehet tenni melyik fog a mező közepére kiállva meghalni, meg melyik fog adott esetben visszaengedni a fedezékbe blokkolás nélkül, gyenge ponton lőni a heavyket, avagy az éppen játszott tankja képességei-adottságai szerint helyezkedni. Ennyi a lényege az egésznek.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#49916) Bingisz válasza stork13 (#49913) üzenetére


Bingisz
addikt

Nálam is pont ez a baj. Heavykkel mind 1200 fölött van a statom, de miután az orosz ágat kihúztam, nincs olyan tank amit el igazán el akarnák érni, vagy ami van az az e75 de 3,5 milliót prém és prémtank nélkül mostmár nincs kedvem összeszedni, és ezért megveszek olyan tankokat amivel egyáltalán nem tudok játszani ami miatt megrekedt 1170nél az eff.-em...

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#49917) stork13 válasza vhw (#49915) üzenetére


stork13
aktív tag

Tudom mi lenne a lényege, én csak az eff hajszoláson nevetek. :)
Mintha számítana valamit is, hogy 100-al kevesebb vagy több. A játékosok többsége így is bent van az átlagos kategóriában.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#49918) Dobi 562 válasza stork13 (#49913) üzenetére


Dobi 562
addikt

Bocs, de szerintem nem életszerű az élő példád. Akikkel én találkozok a csatákban, magas eff értékű játékosok 52% felett van a nyerési arányuk jórészt és nem hiszem hogy úgy szerezték volna, hogy a harcot kikerülve bázist foglaltak volna...

A tankonkénti eff érték nekem is jobban tetszene, mint ez a mostani összérték.

A mostani xvim viszont tökéletes arra, hogy tudd kire lehet számítani a csatában és kire nem.
Ez viszont élő példa lesz az előző csatámból:
SU-152, 2k csata, 700eff,44% win rate=valószínűleg afk-zik rendszeresen. Igen, most is afk volt.
KT, 8K csata, 600eff,42% win=na ez már extrém gyenge, vagy afk-zik sokat vagy tényleg rohadt béna. A bázisunkon mellett kempelt egy bokorban, majd amikor odaért az ellen, frontális rohamra indult, kilőtték. Nem tudom hogy működnek a botok a játékban, de ő nagyon gyanús.

Ők voltak ott a bázisnál, AMX érkezett arty-ra vadászni. Én próbáltam meg visszadöcögni Ferdivel, mert tudtam hogy őrájuk nem lehet majd számítani. Be is jött, kilőttem végül az AMX-et de addigra sajnos levadászta az arty-kat.

A másik, ha valaki ász meddel, az azért nem hiszem, hogy annyira béna lenne mondjuk TD-vel. :)

Nevethetsz az eff hajszoláson, szíved joga. Én meg csak növelgetem a kis effemet és tudom, hogy közben javulgat valamicskét a játékbeli tudásom is. Pár napja léptem át az 1200-as értéket, ami az egyik célom volt és már 1230-nál tartok. :C

[ Szerkesztve ]

(#49919) fsb1000 válasza stork13 (#49902) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hello stork13: Elárulod mi a WoT béli nicked?
Szívesen megnézném, aztán megbeszélhetjük a misztifikáció szintjét, meg hogy melyik alapértéknek a legnagyobb a szorzója az eff képletben.

(#49920) Plokijuma válasza fsb1000 (#49919) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Azt hiszem stork13 érzékeny pontodra lépett ;]

(#49921) Bingisz válasza fsb1000 (#49919) üzenetére


Bingisz
addikt

Mondjuk stork13?
[link]

Bocs ha nem

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#49922) diegho


diegho
nagyúr

Mint említettem tegnap találkoztam egy 1800eff-es stock ágyús, de fejlesztett tornyos Patton-al, aki az egész csatában 210-et sebzett, megnéztem a statját és 1100-1200 közötti átlagsebzése volt, viszont 2,7 körüli cap, már nem tudom pontosan, 1,8 körüli def. Ha az én cap/defense pontjaimat helyettesítem az ő statjába, akkor ~1500-as eff jött ki neki, ha az övét az enyémbe, akkor 1970 az én eff értékem. Csupán ennyit ér ez az eff, cap/defense nagyon megdobja és ok nélkül, még a defense okés, de a cap sokszor csak annyi, hogy mondjuk 12-2 állásnál ő beáll a körbe és foglal, míg a többi meg keresi az utolsó tankokat, ettől nem lesz senki jó játékos, csak az eff értéke nő.

(#49923) #56230144 válasza Dobi 562 (#49918) üzenetére


#56230144
törölt tag

48% win ratem van asszem,mégsem játszok úgy,mint egy hülye :)

(#49924) fsb1000 válasza Bingisz (#49921) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hátha Wot-ban is "stork13", akkor pont neki magas a def és cap értéke, de a többi is rendben van, kivéve a spot aránya, az lényegesen kisebb az átlagostól.
Biztos megfontolt játékos... a spot/def arányból lehet sok mindenre következtetni.
---
Ploki: Nincs itt semmi érzékenység, csak meg kell nézni a képletet (lásd 1.-es hsz) és a matekkal vitázni nem velem. Ha valakinek nem megy, akkor segítek, de asszem LvL=7.2 szintig pont a sebzés és a kill kapja a legnagyobb szorzót.

(#49925) Dobi 562 válasza #56230144 (#49923) üzenetére


Dobi 562
addikt

Jó, mert nem is állítottam ilyet. A magas eff érték és win ratio kapcsolatáról hadováltam. :)

(#49926) BinLaden


BinLaden
tag

egy űber jó kör

mindenki elment a nullásba, hagyján hogy egyedül mentem a városba
nem ez még nem elég de nem ám :W :W erre ez a retek nem kilép, mire visszamentem már a két is8 lerágott csontvelőig

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#49927) fsb1000 válasza #56230144 (#49923) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nézzük mit jelent egy statisztikai szám:

Magyarországon a nők 1,3 gyermeket szülnek egy felmérés szerint.
Ez nem azt jelenti, hogy szülnek egy egészségeset meg egy 1/3-os torzót, hanem hogy szépen eloszlanak.. legtöbben 1 gyereket szülnek a következő kisebb csoport 0-át vagy 2-öt és aztán egyre szűkebb csoportok 3,4... X gyereket.

Az hogy neked alacsony az eff értéked WoT-ban, nem jelenti hogy gyenge vagy hülye játékos lennél, és az sem biztosíték arra, hogy én a közepesnél jobban játszom, hogy 1400+ os az eff ratingem.
Viszont a 900 alattiak között bizonyosan több a kezdő és relatíven gyengén játszó, nem minden infóval vagy képességgel rendelkező játékos, mint az 1500 pont felettiek között.

A csataszámmal bizonyosan növekszik ez az érték - amit tényleg nem kell többre értékelni mint egy jelzőszámot - de úgy gondolom ez főleg a játékos skillesedése miatt történik, azaz fejlődik a játékos. Az eff ratinget szerintem is érdemes a csataszámmal és a Winratioval együtt nézni.
Nem véletlenül ezeket jelzi ki az XVM.

[ Szerkesztve ]

(#49928) Veatta válasza Bingisz (#49921) üzenetére


Veatta
aktív tag

Ügyes!

(#49929) #56230144 válasza fsb1000 (#49927) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nem akarok belekötni az eff ratingba,csak elmondtam a véleményem

(#49930) fsb1000 válasza #56230144 (#49929) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, csak jelezni akartam, hogy senki ne érezze magát hátrányosan megkülönböztetve, mert alacsony az eff értéke, vagy überkirálynak, mert magas.

A trendek azért működnek valamennyire... elbagetalizálni sem lehet, mert nincs jobb mérőszám jelenleg.

(#49931) Iron Funeral válasza Iron Funeral (#49522) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Na akkor ezzel is megvónánk'

:D

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#49932) hemaka válasza Iron Funeral (#49931) üzenetére


hemaka
nagyúr

Van még ROR? :Y Vagy csak nevében létezik még?

(#49933) Iron Funeral válasza hemaka (#49932) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Van CW de én személy szerint nem játszok amíg tart a szemeszter, majd szünetben.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#49934) Timyyy válasza Iron Funeral (#49931) üzenetére


Timyyy
őstag

Nem vagy kicsit pofátlan ezzel a 10 killel? ;] :))

[ Szerkesztve ]

(#49935) Plokijuma válasza Timyyy (#49934) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Miért lenne pofátlan? Velem is megesik néha az ilyen :)
(szerencse és idő kérdése az egész)

Szerk.: Tegnap Tetrarch-val csináltam egy 9 killes vérengzést, míg a túloldalon levő tetrarch 8 killt szedett. (Szegénynek így nem járt a topgun 8killre sem :) )
(Elég aránytalan, hogy a pályán levő 30 tankból 17-t két tank szedett ki.)

[ Szerkesztve ]

(#49936) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Győzelem!
CsataSiegfried Line 2012. május 18. 19:36:26
JárműVK 4502 (P) Ausf. A
Szerzett tapasztalat: 1 390
Szerzett kredit: 40 702
Csatában elért Achievement: Boelter Kitüntetés, Top Gun

Prémiumos. Első Boelterem Aladárral. :)

(#49937) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mi tud sebezni 1080-at AP-vel? AP volt, nem HE, ez tuti, és nagyon messze volt, az is biztos, csak nem láttam, hogy mi.

Amúgy nekem nagyon úgy tűnik, hogy rejtett nerfek voltak. A T30-cal, aminek 790 az átlagsebzése, ritkán van 650 felett a sebzésem. 650 felett van ritkán, nem hogy az átlag 790 felett. A legtöbbször 600 körül sebzek.
Akkor most az IS-7-tel szinte semmit nem viszek át. Nem tudom átlőni a T110 kupoláját facehugolva, holott korábban több száz méterről simán átlőttem. Ugyanez E-100 ellen, közelről nem tudom átlőni (beforgatva sincs), messziről meg korábban szinte bárhol.

[ Szerkesztve ]

***

(#49938) Bingisz


Bingisz
addikt

Object 704?

(#49939) emre:

Amikor Abbeyen jön fel a jobboldali szorosból az ellenfél tankja, megkönnyebbülve hogy túljutott az úton, akkor te ráfordulsz ap-val és darabokra szaggatod a tankot.... ;] na emiatt az érzés miatt szeretem az s51-et.... :)

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#49939) emre válasza ollie (#49937) üzenetére


emre
veterán

S51, vagy O212, de a löveg az 203mm-es és a G620-as lövedékre gondolok.

O704 elég ritkán lő 900 felett.

mod:

G-620
Price: 1 200
Characteristics
Armor Piercing (AP) Type 203 Caliber (mm)
195-325 Armor penetration
1088-1813 Damage
Used in guns 203 mm B-4

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49940) Paul119 válasza ollie (#49937) üzenetére


Paul119
addikt

obj 261 elég pontos az ap lövéshez, obj704 meg t30 is lehetett bár nem hiszem hogy 1000 felett tudnak lőni, vagy troll gunos su 152?

szert: ja he akkor su 152 ki esett :DDD

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#49941) ollie válasza emre (#49939) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És átviszi az IS-4 melső páncélját? Nem felülről, hanem szemből jött a golyó.

***

(#49942) Zeratul


Zeratul
addikt

Megnyílt a PHE Tier 6 farmszázad.

(#49943) Iron Funeral válasza ollie (#49941) üzenetére


Iron Funeral
őstag

260pen átviszi.
Egyébként a 15cm kaliberű lövedékek maximuma 937 afölött nem fog sebezni. Esetleg GWPanther HEAT lőszerrel, arról ismered fel, hogy a becsapódás helyén akkora a lyuk mintha egy PZIII lőtt volna át :)

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#49944) Fel válasza ollie (#49941) üzenetére


Fel
addikt

Object 261. 360mm-es átlag páncélátütése van AP-vel... Átlag sebzés 1100.
Esetleg ha van replay felrakhatnád, de szinte biztos, hogy arti volt. Tank nem lő ekkorát.

--------------------------------------------------------

Tudtam én, hogy nagy hiba lesz ma elindítani a wotot.. Mégis megtettem :DDD

(#49945) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok! Ajándék küldésnél mennyi idő az átfutás? Már levonták a paypal-ról és emailt is küldtek.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#49946) Atlantis válasza Zeratul (#49942) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez hogy megy ez a századozás? Megtaláltam a tiédet, elvileg "Kész" vagyok, hogyan tovább?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#49947) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Oké, mára befejeztem. Két kis idiótának az volt a legnagyobb szórakozása, hogy beálltak két oldalra a Ferdim mellé és lövöldöztek. Hol engem, hol összevissza. Nem hagytak mozogni. Gratulálok, ezért van értelme játszani. Azért 3 ellenfelet ki tudtam lőni, de nagyon felmérgeltek. Most tényleg közel álltam hozzá, hogy direktbe TK-ázzak. Nem egyet, kettőt.

M5 stuart és Pz35t szakaszban, igazi kis funny boy-ok akikkel szemben megértőnek kell mutatkozni, hiszen nekik az a fun.

[ Szerkesztve ]

(#49948) Atlantis válasza Atlantis (#49946) üzenetére


Atlantis
veterán

Közben kiderült, kösz a lehetőséget. Hang nélkül biztos nem az igazi.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#49949) fsb1000 válasza Kelvin (#49945) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1. Szinte azonnali.
2. A második T-127-et 9 napja nem kaptam meg... levelezgetünk supporttal.

(#49950) Kelvin válasza fsb1000 (#49949) üzenetére


Kelvin
őstag

Fasza, én egy ajándékcsomaggal leptem volna meg magamat de már több mint két órája nem jön semmi. Se tank, se pénz, se semmi...a pénzt bezzeg azonnal levonták.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.