Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) Kikki90


Kikki90
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy egy kollégiumi számítógépteremben egyik gépen sincs flashplayer, és le van tiltva minden pc-n a telepítés lehetősége... Van valami ötletetek arra ,hogy tudnám vagy megszerezni ezeket a fájlokat, és azokat hova kéne bemásolni.. illetve ha van vmi megoldás arra, hogy a telepítést mégis véghez tudjam vinni akkor az ehhez kapcsolódó javaslatokat is nagyon megköszönném.

(#34902) ollie válasza Kikki90 (#34901) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem segítünk a kollégium szabályzatának megszegésében, és ne is erőltesd tovább a témát! A fórum alapszabályát javaslom elolvasásra.

***

(#34903) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!

Van 1 laptopom aminek tokrement a kijelzoje,es rakotottem 1 monitort,ami egeszen addig mukodik mig be nem tolto a windows,mert utanna atvalt a laptop a sajat kijelzojere,ami ugyebar rossz.Csak csokkentett modba nem valt at.Csokkentett modba,vagy valamilyen mas uton,modon betudnam allitani hogy normal modba se valtson at a monitorrol?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#34904) brd válasza [pod]Diablo (#34903) üzenetére


brd
nagyúr

Hotkey nincsen arra, hogy átrakd a másik monitorra a képet (Fn gomb és felül az F sorból valamelyiket kell egyszerre megnyomni, ha tud ilyet)? Ehhez szükség lehet a notebook gyártója által adott software-re.
Ha a windows-t úgy indítod, hogy VGA mód (az F8-cal előhozható menüben van ilyen), akkor valószínűleg normál módban is sem rakja át, de ilyenkor a VGA drivere nem fut (ill. az alap windows driver fut).

The only real valuable thing is intuition.

(#34905) Fire/SOUL/CD válasza brd (#34904) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A laptop BIOS-ában is körülnézhetsz, gyakran megtalálható ott is a szükséges beállítás, hogy mit használjon pl LCD/External/Both...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34906) Gabás válasza [pod]Diablo (#34903) üzenetére


Gabás
addikt

Win+P?

(#34907) Fire/SOUL/CD válasza Gabás (#34906) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hmm, nem is tudtam, hogy ez műxik XP-n...
(Mondjuk nálam nem ;] )

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34908) speed3456


speed3456
aktív tag

Sziasztok!

Volna gy laptopom amin meghalt az xp egy víruskeresés folyamán és felszeretném rá rakni az xp-t. De a laptopba nincs odd és usb ről sem tud bootolni úgyhogy külső odd-t sem tudok rákötni. Egyik ismerősöm mondta hogy hálózaton keresztül egy másik gépen keresztül fel lehetne valahogy tolni rá az xp-t de nem tudom hogy. Ha valaki hallott már a dologról kérem segítsen. Köszönöm!

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#34909) brd válasza Fire/SOUL/CD (#34907) üzenetére


brd
nagyúr

Nem működik, mert csak Win7-től létezik ez a shortcut.

The only real valuable thing is intuition.

(#34910) Fire/SOUL/CD válasza brd (#34909) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Kösz, de az csak költői megjegyzés volt..(meg a gonoszkodó smiley) ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34911) brd válasza Fire/SOUL/CD (#34910) üzenetére


brd
nagyúr

Sajna' most nem vagyok vicces kedvemben, elnézést, hogy nem "jött át". ;)
Egyébként, most látom, a #34904-ban az utolsó mondatban van egy "is", de gondolom, azért érthető...

The only real valuable thing is intuition.

(#34912) runner 125


runner 125
nagyúr

Noh mostanra nagyjából végeztem mindennel, a másod XP-vel sikerült megmentenem mindent, köszi még egyszer.

Egy kérdés még; létezik valami olyasmi "skin", ami kicsit feldobja az XP-t, de nem lassítja be? Nem tudom ezek a felületek mennyire tudják visszafogni a gépet, de azért 1-2 paramétert írok; AMD3200+, 2gb ram, ATI X700 128mb.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34913) szesa válasza brd (#34882) üzenetére


szesa
senior tag

NOD32 van, meg nem probaltam kikapcsolva, letesztelem majd.

-

(#34914) [pod]Diablo válasza brd (#34904) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Koszi a segitseget mindenkinek.Az Fn+F billentyu kombinacio bejott.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#34915) atti1848 válasza ollie (#34900) üzenetére


atti1848
senior tag

De az az érdekes,hogy eddig mindig ment és csak most nem megy?Na mind1.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#34916) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A meghajtóban (E:) található lemez nincs megformázva. Megformázza most?

Ezt a figyelmeztető üzenetet kapom amikor az egyik winchestert meg szeretném nyitni egy frissen telepített gépen. A meghajtón fontos adatok vannak, formázás nélkül hogyan lehetne az xp számára életre kelteni?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34917) Fire/SOUL/CD válasza Winner_hun (#34916) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ki kell deríteni, hogy milyen formátumú az a partíció. Sajnos többször előfordult, hogy (elsősorban user hibából, mert olyan progit használt, aminek bizonyos funkcióival nem voltak tisztában) RAW formátumúvá "válik" a meghajtó. A RAW az formátum nélküli formátum, ha úgy tetszik nyers adat, se nem NTFS, se nem FAT, semmi...

Ha esetleg erről van szó és nem csak az XP szórakozik valamiért, akkor partíció vagy adatvisszanyerő alkalmazások szoktak szóba jönni.

Először derítsd ki valamilyen partíciókezelő alklamazással milyen formátumnak látja, pl ezzel az ingyenes progival: [link]
Elindítod és elég ha csak kijelölöd a problémás partíciót/HDD-t és kérsz egy infót róla...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34918) tknof1871


tknof1871
őstag

(#34919) Winner_hun válasza tknof1871 (#34918) üzenetére


Winner_hun
félisten

MSN (WLM) nem fut? Ha nem, akkor a böngészőben esetleg valamelyik reklám? Ha az sem akkor csinálj egy víruskeresést.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34920) tknof1871 válasza Winner_hun (#34919) üzenetére


tknof1871
őstag

Se MSN, se más hasonló nem fut. Nem tudom, hogy a böngészőnek köze van-e hozzá.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#34921) Winner_hun válasza tknof1871 (#34920) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen oldal(ak) van(nak) nyitva?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34922) adyh


adyh
tag

Sziasztok!
USB-s Wifi adaptert szeretnék gépbe bedugni, de azt írja ki ,hogy az usb-s eszközt nem lehet felismerni. régebben volt már benn és használtam, de újra telepítettem az xp-t azóta nem megy pedig a driverét is fel tettem már.
Valami tipp mi lehet az oka?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#34923) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!

Az mitol lehet,ill hogytudnam orvosolni hogy mikor bekapcsolom a gepet mutatja,felismeri mind a 3 winchesterem a gep,de mikor berakom a win telepito cd-t,elinditom a telepitest,es mikor kikell valasztani h melyik particiora telepitsem a windowst,nemtalal 1 winchestert,es particiot sem:/

Elore is koszonom a segitseget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#34924) Poo válasza [pod]Diablo (#34923) üzenetére


Poo
aktív tag

Nem lehet h minden wincsid satás és a telepítődbe nincs integrálva sata driver?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34925) RootRulez válasza [pod]Diablo (#34923) üzenetére


RootRulez
félisten

BIOS-ban az AHCI mód be van kapcsolva? Ha igen, akkor kapcsold ki. :K

═════════════════════════════════════════

(#34926) Poo válasza RootRulez (#34925) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha be van kapcsolva az AHCI akkor a telepítő elszáll kékhalállal ha jól emléxem még akkor miután asszem elfogadtad a feltételeket,bár ezt alaplap válogatja gondolom....? :))

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34927) RootRulez válasza Poo (#34926) üzenetére


RootRulez
félisten

Így van általában az történik, de azért nem zárom ki ezt sem. :N

═════════════════════════════════════════

(#34928) Winner_hun válasza Fire/SOUL/CD (#34917) üzenetére


Winner_hun
félisten

NTFS.

Van nálam 2 gép amiből 1-et kell csinálni, a régi gépből betettem a winchestert és nem ismeri fel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34929) Poo válasza Winner_hun (#34928) üzenetére


Poo
aktív tag

linuxal nem próbálkoztál h fel mountolod hátha lát valamit?
Asszem live linux cdvel ha be bootolsz akkor ezt megtudod csinálni meg le is tudod menteni ha látja.egy próbát megér szerintem.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34930) Winner_hun válasza Poo (#34929) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem próbáltam, ha nem muszáj akkor nem akarok ilyenek után keresgélni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#34931) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnám változtatni a DVD meghajtóm betűjelét? C , E, F a merevlemezek neve, és a D a DVD-é sajnos, ami nekem nem tetszik :D Az tiszta, hogy lemezkezkezelőben tudom a hdd-ket állítani, de az írót nem tudom hogyan kellene, át akarom rakni F-re, hogy a C-D-E maradjon a vinyóknak. Várok minden ötletet :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34932) rumkola válasza hoffman_ (#34931) üzenetére


rumkola
veterán

pedig ott lehet megváltoztatni
először az F merevlemezt tedd Z-re, aztán a dvd-t F-re, majd a Z merevlemezt D-re
logika :D

(#34933) hoffman_ válasza rumkola (#34932) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De lemezkezelőben nem találom az írót :F Ezek szerint viszont én vagyok a töketlen :D A logika megvolt :P

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34934) hoffman_ válasza hoffman_ (#34933) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Háhh, megvan. Csak scrolllozni is kéne :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34935) Dilikutya


Dilikutya
félisten

WMP11-ben mit kell még kikapcsolnom, hogy ha beteszek egy DVD-t, ne induljon el? Csak elcseszi a zenei lejátszási listát és amúgyis rohadtul idegesítő hogy kimászik teljes képernyőre. A WMP-ben a DVD társítás kikapcsolva, ha meg beteszek egy lemezt, meg kellene kérdeznie a rendszernek, mit kezdjen vele, de ez a szar cseszik rá.
Egyrészt nem WMP-vel akarok DVD-t nézni, másrészt m eg majd én dönteném el, mikor indulhat...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34936) BigManus válasza Dilikutya (#34935) üzenetére


BigManus
addikt

Az nem megoldás, hogy sajátgép/cd-dvd ikon jobb gomb/tulajdonságok/automata lejátszás? Elvileg ha jól rémlik ott van ilyen lehetőség...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#34937) speed3456


speed3456
aktív tag

valaki erre?

PS 1-2-3-4-5, PSP, PS Vita :) PS ID: speed3456789

(#34938) brd válasza speed3456 (#34908) üzenetére


brd
nagyúr

A HDD-t nem tudod betenni egy asztali gépbe? Mert akkor ott elő tudnád készíteni úgy, hogy arról a HDD-ről tudjon majd bootolni a laptop, és visszatéve a laptopba, onnan induljon a telepítő. A hálózati installhoz is az kell, hogy tudjon bootolni a hálózatról. De szerintem így bonyolultabb megoldani. Többnyire egyszerűbb a HDD-t áttenni másik gépbe.

The only real valuable thing is intuition.

(#34939) Poo


Poo
aktív tag

Hali

Valaki tudna helpelni nekem driver ügyben mert vagy én vagyok bal**sz vagy nem tudom de nem találok ehhez a csúcskategóriás webcamhez drivert.xp-hez kéne. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34940) Dilikutya válasza BigManus (#34936) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem. DVD film esetében eddig az volt beállítva, hogy kérdezzen. Előtte meg az, hogy ne csináljon semmit, de cseszett rá.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34941) Fire/SOUL/CD válasza Poo (#34939) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Tégy egy próbát ezzel
Ha ezzel nem menne, akkor itt van még miből válogatni: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34942) Poo válasza Fire/SOUL/CD (#34941) üzenetére


Poo
aktív tag

köszönöm és végigpróbálgatom holnap és írok h mi a helyzet. :R

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34943) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a gondom. A Win XP Pro oprendszeremre fel van telepítve egy HP PSC 1350 multifunkciós készülék, ami rendesen működik. Az utóbbi időben viszont azt tapasztalom, hogy a számítógép bekapcsolása után megpróbálja "újratelepíteni" magát: megjelenik a program telepítőablaka, elindul a windows installer. Ezt a problémát hogyan lehet orvosolni? Előre is köszi a választ. Üdv

(#34944) Poo válasza Tappancs2001 (#34943) üzenetére


Poo
aktív tag

nem lehet h nem az adott felhasználó alól lett feltelepitve a nyomtató?vagy automatikus inditásban nincs benne a telepitője, vagy valami alkalmazása le lett törölve és azt szeretné vissza instalálni?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34945) Marciiii


Marciiii
csendes tag

Sziasztok!
Azthiszem hogy sikerült behoznom a kék halált:S
Amikor feláll a windows xp rendszer utánna fél perc és már be is jön a kék képernyő hogy a windows hibát észlelt és a károsodás megelőzése érdekében leállította a rendszert.Ír még ott valami win32k.sys fájlról meg hogy csökkentett módba próbáljam indítani az újraindítás után de mikor újraindítom akkor már el se indul csak 10 percel utánna és még akkor se tudom előhozni sehogy az indítási módokat hogy csökkentettel tudjam elindítani:S
Ha tudtok valami módot a kijavítására akkor lécci segítsetek!Elóre is köszi!

(#34946) gtasystem


gtasystem
őstag

Hello

tudja valaki hogy lehet ezt a kis ablakot csak úgy simán előhívni xp alatt?
biztos van valami bill. kombináció vagy ilyesmi..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#34947) brd válasza gtasystem (#34946) üzenetére


brd
nagyúr

Jobbgomb a meghajtón és automatikus lejátszás.

The only real valuable thing is intuition.

(#34948) gtasystem válasza brd (#34947) üzenetére


gtasystem
őstag

köszi :)
lehet erre valami bill kombót csinálni?

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#34949) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Apróságban kéne segíteni, én nem tudom megoldani, már nagyon rég óta, és piszkosul böki a csőröm. SP3 van, és új, moddolt téma az Asztalhoz - bár a probléma SP2-vel, alap Asztal-al is ugyanez. Ha azt mondom, hogy Asztal - jobbklikk - Tulajdonságok - Testreszabás, akkor kidob egy menüt ugye, és én belövöm, hogy semmilyen ikont nem akarok, mindent Sosem látszik-ra teszek, aztán Alkalmaz és OK. Jajj, és ugyanez a helyzet a nyelvi eszköztárral. Mindig kipipálom, hogy ne legyen, de majd' minden egyes gépindítás után baxik rám minden, és az ATi driver ikon, meg a Helyi kapcsolat ikon és nyelvi e.tár mindig kint van. Hogy verhetem a fejébe, hogy ne kelljen ezt naponta játszanom?

Ja, és még valami, kicsit talán nagyobb falat. XP alatt tudok ikon-pakkot integrálni a rendszerbe? Gondolok itt teljeskörű ikoncserére, mappák, böngésző, lejátszó, majd' minden létező ikont cserélném. Anno próbáltam, de nem jártam sikerrel, tudnátok ötletet adni? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34950) brd válasza gtasystem (#34948) üzenetére


brd
nagyúr

Valami macro programmal max., de csak kíváncsiságból, miért lenne erre szükség? Egyszer beállítod, ahogy neked jó, és utána el lehet felejteni.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.