Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) concret_hp


concret_hp
addikt

lehet olyat, hoyg egy felhasználó egy teljes partíciót ne lásson?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#34052) localhost válasza concret_hp (#34051) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pl, ha becsukja a szemét vagy elfordítja a fejét? - avagy a kérdést konkrétabban kérem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34053) brd válasza N_Akos (#34050) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor van még egy durva megoldás, amit érdemes kipróbálni, ez már, a M$-tól nem letölthető, ki tudja miért: rarepair.exe (Ras repair) néven fut. Ha nem találod sehol, én is el tudom küldeni. Viszont a futtatása előtt szigorúan mentés!

The only real valuable thing is intuition.

(#34054) .mf válasza Fire/SOUL/CD (#34043) üzenetére


.mf
veterán

Szia!
Kösz a választ -- természetesen eurolac-nak is --, tegnapelőtt, a hsz írása után már csak az avg futtatására futotta időmből, trendmicro online scant is néztem, de úgy tűnik túl volt terhelve az oldal, nem hozta be. Majd akkor megnézem a többit is.
Valami 0bcobed.exe és egy ehhez kapcsolódó autorun.inf (szerkesztés nézetben 0bcobed.exe-re van utalás benne) cuccot találtam, minden partícióra feltette magát, egyik gépről leszedtem, de azóta még nem voltam otthon, hogy újra ellenőrizzem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34055) eurolac válasza .mf (#34054) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! Az én tudásom eltörpül Fire topicktárs tudása mellett, de az általad leírtak alapján szinte tutira mondom, hogy futtasd le az eset online scannert. Az ismerősömnek is hasonló gondja volt mint írtál: "nem behozza, hanem a megnyitáshoz kéri válasszam ki a programot..." Anno utána olvastam. Ezt a "tünetet" az autorun/INF (vagy hasonló) nevű fertőzés okozta az ismerősöm laptopján. Az eset online leszedte (úgy kell beállítani az elején, hogy irtson is). Újraindítás!! után már rendesen nyílt meg minden.

Eurolac

(#34056) N_Akos válasza brd (#34053) üzenetére


N_Akos
csendes tag

Megmondom neked őszintén nem akarok semmilyen programot használni, mert csak rontanék az így sem nehéz helyzeten. :D
A probléma úgy látszik korlátozódott egy tiltásra, ha azt megtudjuk oldani, akkor utána minden rendben mehet. :C

[ Szerkesztve ]

(#34057) brd válasza N_Akos (#34056) üzenetére


brd
nagyúr

Mentés, és aztán próbálkozz. Így, távolról, valószínűleg senki nem tudja pontosan megmondani, hogy mi, és hogyan rontotta el az OS ezen részét. Azt viszont 100%-ra mondom, hogy vagy registry-t szerkeszteni, vagy a nevezett programot futtatni, vagy rendszerfile-okat javítani fog kelleni, enélkül nem úszod meg. ;) A rendszervisszaállítás visszavonása semmiképpen nem megoldás?
Az általam előbb linkelt cikkben van egy hivatkozás erre a cikkre, azt is megnézted?

The only real valuable thing is intuition.

(#34058) N_Akos válasza brd (#34057) üzenetére


N_Akos
csendes tag

Igazából azért állítottam vissza,mert nem akart bekapcsolódni a gép, és próbálkoztam különféle indításokkal, és végül a visszaállításossal tudtam bekapcsolni a gépet(bár lehet hogy a vgaval is simán elindult volna). Szóval lehet csak annyit kell csinálnom, hogy visszavonom a visszaállítást? Ha igen, hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

(#34059) brd válasza N_Akos (#34058) üzenetére


brd
nagyúr

Ugyanott, ahol a visszaállítást csináltad. Lesz egy új opció (ha még elfér az erre fenntartott területen a régi beállítások, és az azóta módosítottak), valami olyasmi néven, hogy az utolsó rendszervisszaállítás visszavonása.

The only real valuable thing is intuition.

(#34060) concret_hp válasza localhost (#34052) üzenetére


concret_hp
addikt

ha 1 bizonyos felhasználói fiókkal lépsz be, ne lásd az adott partíciót (az hogy ezt ki lehet kerülni abba most en menjünk bele)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#34061) sz0tyi


sz0tyi
csendes tag

Sziasztok! Van egy külső hdd-m ami eredetileg egy notiban volt, de azóta a noti kapott nagyobbat, ez meg bekerült egy külső házba. Van egy mappa amiben egy rakás könyvet leirást tartok, és ezeknek egy része számomra érthetetlen okokból zöldre váltott, vagyis titkositott lett. Ha viszont a tulajdonságoknál ki akarom venni a titkositás elől a pipát akkor megtagadja a hozzáférést. Az oprendszer már nincs a táron, és egyébként is jobban örülnék olyan megoldásnak, ami nem igényel sok-sok órás beavatkozást. Gondoltam esetleg létezhet valamilyen szoftver, vagy már lehetne bármi is, csak hasson. Egyenlőre recoverykkel próbálkoztam okosan,csak hát azok meg azért nem nyúlnak a fileokhoz, mert azok nem tűntek el, ott vannak. Előre is köszönöm a segitséget.

(#34062) qestion válasza sz0tyi (#34061) üzenetére


qestion
aktív tag

en usb-s kutyurol egy fajl tipust nem tudok, tipp?

a pálya

(#34063) sz0tyi válasza qestion (#34062) üzenetére


sz0tyi
csendes tag

akkor talán már a tipus is érdekes lehet -egyébként ez is usb rack

(#34064) kraftxld válasza sz0tyi (#34061) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nincs mentesed a tanusitvanyrol, vagy magarol az oprendszerrol, akkor sajna csak a shift+delete segit....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34065) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

az egyik particiómon fent van egy régi Win7 béta, de a másik partición lévő XP-t használom.
Szeretném letörölni, a 7-es bétát, de természetesen nem engedi, "hozzáférés megtagadtva".
Rámentem Unlockerrel, ami éppenséggel törli, de úgy, hogy a Windows mappa 46800 fle-jából 3 óra alatt kb 1800-at törölt le, valamint ezzel párhuzamosan sikerült a Program Files mappát (nem volt nagy) teljesen eltüntetnie.

Hogyan lehetne ezt a folyamatot felgyorsítani?

Format nem megy, mert nincs annyi helyem, hogy az egyéb állományokat átmozgassam.

(#34066) RootRulez válasza zetecR (#34065) üzenetére


RootRulez
félisten

Pedig a Win7 partíció formázása lenne a legegyszerűbb... Win7 még elindul? Mert gondolom a DualBoot is megvan még. Ezt ki kéne lőni az EasyBCD nevű programmal, ezután automatikusan az XP fog elindulni. Nem kell választanod köztük.

═════════════════════════════════════════

(#34067) zetecR válasza RootRulez (#34066) üzenetére


zetecR
addikt

Igen, meg van a dualboot, még amikor ment a win7, akkor az XP-t állítottam be alapértelemezettnek, így 3 mp-en belül az indul el, de ez az EasyBCD hasznos lesz, hogy rendbe tegyem a bootot.

Az unlocker dolgozik, már csak 43400 file-t kell törölnie :) .

Egyszer csak végez...

(#34068) RootRulez válasza zetecR (#34067) üzenetére


RootRulez
félisten

Csakhogy az EasyBCD csak Win7-en tud futni. :U Azért is kérdeztem, hogy meg van-e még a WIn7-ed...

═════════════════════════════════════════

(#34069) localhost válasza zetecR (#34065) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Talán a régi windows mappát "SAJÁT TULAJDONBA VÉTEL" után simán Shift+DEL-lel is törölhetted volna, nem kellett volna UNLOCKER

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34070) Fire/SOUL/CD válasza zetecR (#34067) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Korábban írtad, hogy azért szeretnéd letakarítani a W7-et mert még béta volt telepítve.
Ugye nem arról van/lesz szó, hogy amúgy megint fel szeretnéd pakolni a végleges W7-et? Mert ha igen, akkor amit most csinálsz, annak nincs semmi értelme... ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34071) N_Akos válasza brd (#34059) üzenetére


N_Akos
csendes tag

Köszönöm szépen segítségedet, megoldottam a problémát. Örök hálám :DD

(#34072) zetecR válasza Fire/SOUL/CD (#34070) üzenetére


zetecR
addikt

Nem; több, mint 10Gb-ot foglal, kell a hely.

(#34073) zetecR válasza localhost (#34069) üzenetére


zetecR
addikt

Nem tudom, mert halványszürke.

(#34074) localhost válasza zetecR (#34073) üzenetére


localhost
Közösségépítő

mi?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34075) zetecR válasza localhost (#34074) üzenetére


zetecR
addikt

A kis pici kocka, ahol be kellene jelölni, hogy Saját használatúvá tétel. :)

(#34076) .mf válasza eurolac (#34055) üzenetére


.mf
veterán

Szia!
Most készülök az online scant lefuttatni.
Ahogy írtam, Hiren's boot cd-vel már sikerült az autorun.inf-eket megjelenítenem és leszednem róla, most már a My computerben ha rákkatintok egy partícióra, rendesen megnyílik.
Viszont továbbra sem engedi -- még safe mode-ban sem -- a rejtett fájlokat megjeleníteni. Még keresem, hogy mi okozhatja ezt; múltkor már rágugliztam, találtam pár megoldást, ezeket még megpróbálom.

A fő kérdésem inkább most az lenne, hogy a Docs&settings visszamásolásával ugyan megvan a régi asztalom, a régi parancsikonokkal, de ugyebár a programok (még azok is, amik a D:\-n vannak), nem találja. Van egyszerűbb megoldás az összes program újratelepítésén kívül? A win\sys32\config\system-en kívül (ami ugyebár sérült) minden fájl megvan a régi C:\ meghajtóról; de ha a sys32\config mappa többi fájlját a systemen kívül visszarakom, normál/safe mode indításnál lsass.exe hiba, recovery console-on admin-jelszót kér (csak a sony tudhatja), ha csak a software fájlt teszem vissza sys32\configba, akkor is ugyanezek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34077) zetecR válasza zetecR (#34067) üzenetére


zetecR
addikt

Na, végülis eltűnt a béta Win7.

(#34078) McKane


McKane
senior tag

sziasztok

tudom, hogy nem egy fiatal rendszer az XP, de gondolom,azért vannak rá nem buherált témák..

tehát, hogy ne kelljen semmitse telepíteni, fájl-módosítást/buherálást végrehajtani..
van egy ilyen "zune" téma, tudom, de az nem tetszik.. ;]

tudtok valamit?

ja, amugy XP home sp3-al.. ha számít valamit.

(#34079) Lenry válasza McKane (#34078) üzenetére


Lenry
félisten

muszáj a buhera, mert az XP témakezelője csak a saját témákat engedélyezi, ezért kell fölülírni az uxthemes.dll-t egy olyannal, amiben nincs ez a korlátozás.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34080) Mag__


Mag__
tag

Hi

windoznál (xp) olyan gondom van hogy ha letöltök vmit asztalra, akkor nem frissiti magátol.(sem egyéb más könyvtárban)
akkor sem ha kitörlök vmit.kitörli, de még ott van a fálj megjelenitve,az eredeti helyén, jobb klikk,majd frissités kell.
hol lehet bekapcsolni azt hogy mint minden op rendszernél, a fájl müvelet befejeztével frissitsen magátol?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#34081) McKane válasza Lenry (#34079) üzenetére


McKane
senior tag

és azt hogyan kell használni? még nem csináltam ilyent..
nem nyomja szét a rendszert? nem lesz instabil tőle?

(#34082) Lenry válasza McKane (#34081) üzenetére


Lenry
félisten

dehogy nyomja szét

rákeresel Google-ban, hogy neked SP3-mas uxtheme.dll kell, letöltöd, futtatod, oszt helló. esetleg újraindítasz a végén. ennyi

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34083) neokn


neokn
csendes tag

Sziasztok!

A gépemen újratelepítettem az XP-t, és azóta nem lehet használni a Word 2003 dokumentumokat. A dokumentumoknál különleges ÿ-karaktert ír ki minden oldalon, és a kb 100 oldalas dokumentumból 4800 oldalas doksit csinált. A DOC Regenerator 2.11-el próbáltam helyreállítani, de a dokumentumhoz azt írta ki, hogy csak word 2003-, vagy annál újabb office-val lehet megnyitni, illetve a megtekintéséhez töltsem le az Int Explorer tartalomvédelmi bővítményét. A gépre felraktam az office 2007-et, felraktam az Int Explorer tartalomvédelmi bővítményét, sőt az XP, és az office összes frissítését. Hiába, ezt a r... doksit az istenért se akarja megnyitni. Egy másik gépen is megpróbáltam, Win 7-en, de ott is hiába. A file tulajdonságainál (jobb egér gomb) valami olyat írt ki, hogy olyan kódot tartalmazhat, ami idegen számítógéptől származik, és hogy megbízok -e a tartalmába, de hiába bízok meg benne, akkor sem lehet normálisan megnézni, minden ugyanaz.

Esetleg találkozott már ilyennel, és tud valami megoldást?? Esetleg valami ötlet arra, hogy ez a nyomorult DOC Regenerator 2.11- nyissa meg a doksít????

S O S aki tud segítsen!!! :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O
:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W
Előre is köszönöm:

Norbert!!!!!

Napoleon21

(#34084) leyo76 válasza neokn (#34083) üzenetére


leyo76
senior tag

Szia, mennyire bizalmas a doksi? Ha nem túlságosan akkor küld át, belekukkantok. Ha az akkor esetleg dobj fel egy openoffice-t, nézd meg az hogyan reagál rá.

(#34085) McKane


McKane
senior tag

sziasztok

ma engedtem települni a böngésző-választó képernyőt.
ujraindulás után ez kép fogadott:

a rendszer windows xp home edition sp3-al..

(#34086) macman507


macman507
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég (asszem Áprilisban) volt egy olyasmi hír, hogy a MS. már csak az SP3-at támogatja, tehát csak ahoz lesznek frissítések stb.,

Most akartam az előbb telepíteni az SP3-at de valami miatt nem engedi, jó helyről töltöm le meg minden, de egy egyszerű szöveggel kiírja, hogy nem sikerült telepíteni :S

Tud valaki segíteni?

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#34087) #93794560 válasza macman507 (#34086) üzenetére


#93794560
törölt tag

Pontosan mit ír ki a telepítő? Jó lenne, ha tudnál dobni egy screenshot-ot.

(#34088) Balu70


Balu70
csendes tag

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni hogy az egyik gépemen windows xp-t használok a másikon win7-et.
Szeretném a távoli asztalt használni csak azt nem tudom hogy kell beállitani?? mit ahogy azt sem hogy müködik-e igy a két külömbözö rendszer között. Azt tudom hogy igy neten keresztül bárhonnan hozzáférek az otthoni géphez.De ezt ugy szeretném beállitani hogy ha otthon valaki dolgozik a gépen akkor ne zavarjam ne is lássa hogy benn vagyok. Nagyon megköszönném ha ezt valaki eltudná nekem magyarázni szóról szóra hogy hogy is lehet ezt megcsinálni.

Előre is köszönöm

(#34089) macman507 válasza #93794560 (#34087) üzenetére


macman507
aktív tag

Nem ír semmilyen hibakódot, csak annyit hogy nem sikerült telepíteni.
De mindjárt adok 1 shotot

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#34090) leyo76 válasza McKane (#34085) üzenetére


leyo76
senior tag

:Y ekkora baromságot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34091) McKane


McKane
senior tag

én is borzoltam a szemöldökömet.. :))
azért fordultam Hozzátok,hátha...
de akkor látom nem csak nekem volt újdonság ez..
amúgy minden induláskor már előjön. hiába nyomok az "x"-re,akkor is bejön,hiába megyek a "OK"-ra a böngészőválasztási ablakban, akkor is bejön.. ;]

(#34092) Poo válasza Balu70 (#34088) üzenetére


Poo
aktív tag

ezt csak egy server 2003as dell file-l tudod megcsinálni amit be kell regleni xp alá ha jol tudom de még nem csináltam ilyet szal vagy google vagy valaki majd leírja hogy kell meg melyik az a file.és nem tartozik a legalitás fogalmába :D ez az okosság.Úgy gondolom az magától értetődik h az aktuális rendszer ami akkor éppen fut arra tudsz rá távoli asztalozni.Amit írtam az xp-én mükszik fórumok szerint de win7 alatt nem vágom mi újság.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34093) Poo válasza McKane (#34091) üzenetére


Poo
aktív tag

mondjuk próbáld meg kiszedni automatikus indításból a böngészős dolgot és nemfog kijönni.asztalról töröld le indítópultból is regedit run-bol is msconfigból is.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#34094) McKane válasza Poo (#34093) üzenetére


McKane
senior tag

:R

köszi, megtettem, sikerült.

(#34095) brd válasza McKane (#34085) üzenetére


brd
nagyúr

Ez majdnem jobb, mint az "adja be az installáció felismerését". :D

The only real valuable thing is intuition.

(#34096) Balu70 válasza Poo (#34092) üzenetére


Balu70
csendes tag

Nos az a helyzet hogy nem meghekkelni akarom más gépét hanem a sajátomat:D Mert külföldön vagyok és kellenének az otthoni filmek.Google-n már rákerestem csak ott olyan összetetten fogalmaz hogy nem igazán vagyok képes felfogni:D:D de majd megpróbálom hátha bejön:P

De azért ha valakinek akad egy használható tanácsa szivesen fogadom:)

[ Szerkesztve ]

(#34097) brd válasza Balu70 (#34088) üzenetére


brd
nagyúr

Kliensen (a Win7, XP is az) egyszerre csak 1 élő kapcsolat lehet (az mindegy, hogy ez helyi, vagy távoli) ügyeskedés nélkül. Win7-re még nem keresgéltem ilyet, de gondolom, majd megoldják a ráérő ügyesek, itt az XP-s. A neten keresztüli RDP-s hozzáférést nem javaslom, vagy legalábbis csak úgy, ha nem az alap porton fut, ill. a összes felhasználónak viszonylag bonyolult jelszava van, és lehetőleg az alap admin is át van nevezve (vagy legalábbis megvonva tőle az ilyen bejelentkezési jog).
Konkrétan a beállításokat a Google nevű barátod is megmutatja.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#34098) BigManus válasza neokn (#34083) üzenetére


BigManus
addikt

Helló.

Öcsémnél hasonló volt a szitu. Vírus okozta.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#34099) Balu70 válasza brd (#34097) üzenetére


Balu70
csendes tag

Szóval ha mind a két gépen xp van akkor ezzel amit belinkeltél mülködhet a dolog??
És ebből ha ül valaki a távoli gép előtt akkor ebből mit lát ha én csatlakozom??
Huuu nagyon sok kérdésem van még a témával kapcsolatban :)

(#34100) brd válasza Balu70 (#34099) üzenetére


brd
nagyúr

Ez a servergépre (=ahová csatlakozol) vonatkozik, a klienssekkel (=ahol elindítod a távoli asztalt) nem kell csinálni semmit (azok akár Win7-ek is lehetnek). XP kliensről Win7-re kapcsolódáskor vagy át kell állítanod a Win7-et úgy, hogy ne kelljen hozzá ún. network level authentication (ez egy új beállítás ott, ahol régen - XP-ben - csak a távoli asztali elérhetőséget be-, kikapcsoltad), vagy az XP-re kell SP3, ill. a legújabb RDP (Távoli Asztal=RDP a továbbiakban, az egyszerűség kedvéért) kliens, és registry-t is kell szerkeszteni hozzá.
Ha jól telepítetted a patch-et és át is állítottad a gépet úgy, ahogy leírják az oldalon, akkor semmit nem fog látni, csak ha mondjuk a feladatkezelőben megnézi a userek (felhasználók) fület. Persze ehhez másik userrel kell bejelentkezni. Meg lehet oldani úgy is, hogy ugyanazzal bejelentkezz, mégis külön munkamenet legyen, de ahhoz az RDP beállításai között kell matatni, ill. ez egyéb problémákhoz is vezethet, így ezt nem ajánlom.
(Az előző hozzászólásomban a kliens úgy értendő, hogy az asztali OS-ek, pl. XP, Vista, Win7, mert a Win serverekben, pl. 2003, 2008, az RDP alapból már 2 connectiont engedélyez+local.)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.