Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) Herjan


Herjan
tag

Siker! Hála és köszönet Nektek :C

(#34302) RootRulez válasza Herjan (#34301) üzenetére


RootRulez
félisten

Mi volt a gubanc?

═════════════════════════════════════════

(#34303) copperhead válasza brd (#34298) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Külön a csomagokat nem tudom eltávolítani csak az egészet. Úgy is jó lesz? Hol tudnám letölteni a frissítéseket?

(#34304) brd válasza copperhead (#34303) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt a 4-et távolítsd el. A frissítéseket majd letölti később az update, a lényeg, hogy a .net csomagokat telepítsd fel kézzel: 2.0, 3.0, 3.5 stb.

The only real valuable thing is intuition.

(#34305) Herjan válasza RootRulez (#34302) üzenetére


Herjan
tag

Az automatikus indításoknál volt.

(#34306) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

pár hete a windows letöltött és telepített pár frissítést, ahogy szokott, nincs is ezzel semmi baj. Kikapcsolásnál telepítette, szuper. a gond az, hogy azóta minden újraindításnál és kikapcsolásnál újra telepíti őket.
róluk van szó:
KB981716 - biztonsági frissítés a MS office access 2003-hoz
KB980373 - biztonsági frissítés a MS Outlok 2003-hoz
KB2202122 - frissítés az Outlook 2003 levélszemétszűrőjéhez

tuti, hogy már 50szer feltelepült, hogy tudom leszoktatni a további telepítésekről?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#34307) Doris Lune


Doris Lune
tag

Sziasztok!
Win xp alatt olyan Mid-nek a HSDPA modem kapcsolatát szeretném beállítani, amiben belül van a foglalat, azaz belső SIM-es.
Eddig legalább 50x csináltam már Bluetooth-os, Network Acces Point internet kapcsolatot, USB-s Mobilnet kapcsolatot, de ez valami más. Nagyon makacs, és szvsz ehhez már értegetni kellene hálózatból, és én nem nagyon értek ehhez. (Com portok, stb.)

A H10 USB Data modem driverét sikeresen elfogadta.
Fel is települt.
Létrehoztam egy modemkapcsolatot Voda néven.
Az egyéb inicializáló parancsokhoz beírtam az Apn-t, (feltöltőkártyás, tehát vitamax.internet.vodafone.net)
A telefonszámhoz: *99#
A vodánál nem kell jelszó, azt is kihagytam.
Meg is csinálta az új kapcsolatot, aztán tárcsázás, és hibajelzés.
Hibajelzésként azt írja ki, hogy:
633
A modem már használatban van, vagy nem megfelelően konfigurált.

Ha ért valaki ilyenhez, vagy csinált már ilyen kapcsolatot, ahol a sim kártya belül van xp alatt, kérem, segítsen, mit rontottam el?
Vagy mit nem csináltam meg?

(#34308) copperhead válasza brd (#34304) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Pontosabban ebben a sorrendben mind fel kell telepítenem? A 2.0-val kezdtem, de nem futott le a telepítő. Végül felraktam a 4.0-át (ez nem lesz elég a 1.0-3.5 helyett?), mert már nem volt energiám 2003-ig visszamenni. :))

(#34309) Fire/SOUL/CD válasza Doris Lune (#34307) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nincs esetleg azon a masinán BlueTooth is használva és esetleg a BlueSoleil progi telepítve?
Amúgy az nem szokott számítani, hogy fix vagy cserélhető SIM-es a modem. Mindegyik esetében automatikusan fel kell települnie a modem driver-nek, a Connect proginak stb, majd ha van megfelelő lefedettség, akkor egyből lehet használni.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34310) Morpheus


Morpheus
tag

Üdv
Annyi kérdésem lenne csak, hogy:

Van-e arra valami mód, hogy XP ne mentse el a zárt WIFI hálózathoz tartozó jelszót.

Ergó:

Minden csatlakozáskor kérje a rendszer, hogy gépeljem be.

Előre is köszönöm a válaszokat
Üdv

[ Szerkesztve ]

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#34311) Doris Lune válasza Fire/SOUL/CD (#34309) üzenetére


Doris Lune
tag

Köszi!
Van rajta egy utility, amin ki-be lehet kapcsolni a Bluetooth-wlant, illetve a 3g-t, ez esetben a buetooth ki volt nyomva.
A Connekt progi külön van, azt is nkem kell feltenni, de az meg nem ismeri fel az eszközt.
Még a mai nap elszórakozok vele kicsit, aztán irány a Voda.

(#34312) brd válasza copperhead (#34308) üzenetére


brd
nagyúr

Csak ezek kellenek (meg utána pár update). A 4.0 nem lesz jó olyan programoknak, amelyek egy korábbi verziót használnának.

The only real valuable thing is intuition.

(#34313) copperhead válasza brd (#34312) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Az 1.0, 1.1-t sikerült telepíteni, de utána a 3.5 már nem ment. A 2.0 és 3.0-t ki lehet hagyni? A javításnál a 2.0, 3.0, 3.5 sorrendet ajánlják. Próbáltam a 2.0-t, de nem sikerült. :(

[ Szerkesztve ]

(#34314) brd válasza copperhead (#34313) üzenetére


brd
nagyúr

A 3.5 tartalmazza a kihagyottakat (2.0-3.0). A 2.0-hoz az csak egy frissítés, amit telepíteni próbáltál.
Nos, akkor itt jönne nálam az a pillanat, amikor megnézem a logfile-okat, és ha abban csak a szokásos bullshit van (pl. a BlaBlaBlaaaaaaaaaBlaaaaaaa folyamat nem tudja a BlaaaaaaaaaBlaBla kérést végrehajtani; ezzel csak akkor mész valamire, ha .NET fejlesztő vagy, vagy véletlen pont valakinek ilyen hibája volt, és leírta a megoldást, vagy volt már Lottó 5-ösöd, és ennek megfelelően - szerencsés vagy ;) - egy konkrét file-ra hivatkozik, hogy azt nem tudja írni mondjuk), előveszem a Process Monitor-t, és lekövetem, hogy mihez nem fér hozzá a telepítő. Ez utóbbihoz viszont sajna kell némi hozzáértés, hogy mit kell kiszűrni a sok baromságból, amit kiír (ez nem az ő baja, a windows, és az éppen futó programok csinálják ezt a sok műveletet), mert elveszel az információtengerben.
Az utóbbi 2 ilyen .NET-es esetemre emlékszem biztosan, hogy egy registry kulcs jogait kellett módosítani, tehát sok jót nem tudok mondani, legfeljebb annyit, hogy ha kitartó vagy, akkor miután ezt megoldottad, mehetsz nyugodtan rendszergazdának, mert már többet tudsz (és a képességeid alapján alkalmasabb vagy), mint nálunk (Mo.) sok ilyen címmel bíró *kalap.

The only real valuable thing is intuition.

(#34315) Fire/SOUL/CD válasza Doris Lune (#34311) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem az a lényeg, hogy ki-be lehessen kapcsolni a BT-t, hanem hogy pl a Bluesoleil progi fent van-e vagy sem. Sajnos sok gépnél előfordul, hogy ez az addig jól működő mobilnetet(mindegy melyik szolgáltató) hazavágja, vagy ha utólag telepítik a a mobilnet-et(a Bluesoleil már fent volt előtte), akkor meg ilyen hibák jönnek, mint amiről írsz.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34316) Doris Lune válasza Fire/SOUL/CD (#34315) üzenetére


Doris Lune
tag

Nincs Bluesolei fent, de mostmár műxik, köszönöm!
(2x kellett leszednem, visszatennem, és most megy, hogy mitől javult meg, nem tudom....)

(#34317) copperhead válasza brd (#34314) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Egyébként tényleg úgy néz ki, hogy valami megakasztja a telepítést. Ide felraktam, hátha "ránézésre" beugrik valami. A .NET Framework működését, tudom valami tesztprogrammal ellenőrizni? A programok között szerepel, de a Windows programja nem jelzi. Szerintem az lesz a gond, hogy ez már 3 éve futó XP, elég sok progit kipróbáltam rajta, sajnos időszerű lesz az újratelepítés. :))

[ Szerkesztve ]

(#34318) akaido válasza rlazol (#34306) üzenetére


akaido
addikt

A magam részéről kilőttem a pipákat ezek elől, majd azt az opciót kértem, hogy ne értesítsen többet ezekről a frissítésekről.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#34319) brd válasza copperhead (#34317) üzenetére


brd
nagyúr

Hmm... ez nagyon hamar elakad. Van úgy 1 GB szabadon a rendszerpartíción legalább? A userprofil alatti temp könyvtár törlését próbáltad már? A cd %temp% parancs oda visz, mondjuk total commanderben alul beírva. Ill. próbáld meg a programok közül eltávolítani, mielőtt telepíted.

The only real valuable thing is intuition.

(#34320) copperhead válasza brd (#34319) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Hely van, TEMP kitakarítva (C:\Documents and Settings\xy\Local Settings\Temp). Lehet, hogy meglesz a probléma oka. A programok közül már eltávolítani sem tudom, mert újratelepíti magát, persze hibaüzenetet dob. :D Viszont az általad említett registry-re panaszkodik. Az "online Fontos fájlban" a 2.0-hoz találtam reg. javítót, letöltöttem, de nem változott semmit. Nem tudod melyik regisrtry kulcs lehet a hibás, talán elég lenne egy másik XP-ről bemásolni?

[ Szerkesztve ]

(#34321) brd válasza copperhead (#34320) üzenetére


brd
nagyúr

Van egy olyan okosság, hogy .NET Framework Cleanup Tool, ezzel távolítsd el a 3.5-ös bejegyzéseket (ezt válaszd ki a lenyílósában). Ha végzett, akkor próbáld meg telepíteni a 3.5-öt. Egyébként ugye ezt próbálod telepíteni?

The only real valuable thing is intuition.

(#34322) copperhead válasza brd (#34321) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi szépen a segítséget! A progi eltávolította a 3.5-t, sikerült is telepíteni, de sajnos a frissítéseket nem tudom telepíteni. Lehet, hogy tényleg újra kell húzni a rendszert, bár nem tudom, hogy ezek a frissítések mennyire fontosak.

[ Szerkesztve ]

(#34323) brd válasza copperhead (#34322) üzenetére


brd
nagyúr

Van a frissítéseknek is logfile-ja. ;) Ha máshogy nem találod, akkor kézzel telepítve az adott frissítést.

The only real valuable thing is intuition.

(#34324) Möbiusz


Möbiusz
tag

Sziasztok.

Lehet, hogy nem jó helyen kérdezem akkor bocs. Kis problémám van és kérnék segítséget, de nem vagyok valami nagy hozzáértő. A gép Windows XP SP3 és laptop. Szerettem volna felmásolni írható CD-re az újonnan elkészült képeket, de ezt a hibaüzenetet kapom holott bent van a lemez és látom is a rajta lévő eddigi képeket. Ezen a CD-n már vannak képek és látja is az olvasó meg meg is tudom nézni őket, ha beteszem a laptopba. De ráírni már nem tudok újabbakat holott még bőven van rajta üres hely. CD-RW (újra írható)
Vettem egy új originált CD-RW-t és egy DVD-RW-t, hátha ezek közül valamelyikre sikerül írnom de ott még fel sem pörög a lemez amikor betettem, mint a többinél. Miért nem ismeri fel?
Ilyen CD olvasóm van, ha ez segít valamit.
Minden segítséget előre is köszönök.

[ Szerkesztve ]

(#34325) brd válasza Möbiusz (#34324) üzenetére


brd
nagyúr

Könnyen lehet, hogy haldoklik az író. Próbálj meg pl. ezzel is írni egy lemezt.

The only real valuable thing is intuition.

(#34326) fatal` válasza Möbiusz (#34324) üzenetére


fatal`
titán

Lehet, hogy készül tönkremenni az író. Próbálj meg CDBurnerXP-vel vagy IMGBurnnel megírni egy lemezt a beépített cd író helyett.

DVD-t az XP nem tud írni egyébként.

(#34327) erikke17


erikke17
őstag

Na ma estém is meglessz Malware Gen virussal és megszállta az lsass.exe-t hiába javitom ki avastal semmi megint virusos lessz mivel rendszer file karanténba nem is engedi helyezni.

Nem tudom mit tegyek Wint-újra nem rakom az tuti.

Valami tipp hogy mitől lehet virusos megint ha kijavitom????

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#34328) #93794560 válasza erikke17 (#34327) üzenetére


#93794560
törölt tag

Valószínű, hogy működik a háttérben egy rezidens programkomponens, ami érzékeli, ha irtod a vírust, és utána visszaállítja. Először ezt a rezidens progit kell valahogy kiirtani, mondjuk a feladatkezelőből, és utána irtani a többit.

(#34329) erikke17 válasza #93794560 (#34328) üzenetére


erikke17
őstag

Egy MDM.EXE nevű folyamatot kapcsoltam most ki szúrta a szemem meg másik gépemen ilyen folyamatot nem találtam megpróbálom igy. Csak ha ez az MDM.EXE lenne az nem veszi őt virusnak de avast, meg a system volume informationba mindig ugyan az a helyen találja ugyan azt a virust még esetleg az a valamit manuálisan meg próbálom törölni. Csak már 2 órája szenvedek vele. :W

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#34330) brd válasza erikke17 (#34329) üzenetére


brd
nagyúr

A jelek alapján egy ún. rootkited van, ezt nem biztos, hogy le tudod irtani az adott OS alól, ha megoldható, akkor egy másik gépbe betéve, az ottani vírusirtóval tudod eltávolítani, vagy valamilyen CD-ről bootoló vírusirtóval. De azért próbáld meg ezt lefuttatni (JAVA kell hozzá). Az MDM.exe a Windows része, önmagában nem vírus, persze megfertőzheti vírus ezt is.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#34331) erikke17 válasza brd (#34330) üzenetére


erikke17
őstag

Na már a system volume informationból leszedtem 2 db exe-t meg az avast tmp fájljait is megferőzte szóval ilyen szemetet már karantánba helyeztem de még az lsass.exe meg a dllcache mappában is ami van lsass.exet veszi virusnak mindig kijavitom aztán megint virusos. Ha ez a kis szemét nem pont a rendszer filet célozta volna meg már rég kipucoltam volna. :(((

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#34332) hemaka


hemaka
nagyúr

Srácok hogy a fenébe lehet beállítani az XP-n az automatikus bejelentkezést, hogy azzal a felhasználóval jelentkezzen be, amivel én akarom?

(#34333) Fire/SOUL/CD válasza hemaka (#34332) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34334) hemaka válasza Fire/SOUL/CD (#34333) üzenetére


hemaka
nagyúr

Köszi. Én is ezzel próbálkoztam, csak azt hittem a sorrend számít, és azt meg nem lehet módosítani. Nem tudtam, hogy ami elöl kiveszed a pipát, akkor az lesz az aktív. Minden esetre elég gagyiul van megcsinálva. :)

(#34335) leyo76 válasza hemaka (#34334) üzenetére


leyo76
senior tag

egy [Tweak UI -val] könnyedén buherálhatod a bejelentkezést és még egy néhány dolgot, viszont oda kell figyelni mit csinálsz...

(#34336) Fire/SOUL/CD válasza hemaka (#34334) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hát van az úgy sokszor, hogy nem úgy működik valami, ahogy "józan paraszti ésszel" az ember gondolná, de legalább működik... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34337) Möbiusz


Möbiusz
tag

brd és huntafal

Köszi a segítséget. Sikerült. Az Ashampoo Burningstudio oldotta meg. Simán megírta a CD-t. Én (hüle) el is felejtettem, hogy van nekem ilyenem lassan egy éve már. Akkor volt egy ilyen örök élet promo belőle, igaz csak egy napig tartott. Éltem a lehetőséggel és kértem és kaptam is akkor egy kulcsot hozzá.

Köszönöm szépen még egyszer mindkettőtöknek a segítséget.

Szerk.:
Nagyon jónak tűnik ez a program most ahogy így jobban átnéztem. Hogy én eddig miért is nem ezt használtam ... :W

[ Szerkesztve ]

(#34338) copperhead válasza brd (#34323) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! A frissítés nem találja a .NET Framework-öt. :Y

(#34339) brd válasza copperhead (#34338) üzenetére


brd
nagyúr

Az előfordulhat, mondom, hogy valamit elszúrtak nagyon M$-ék. :) Nézd meg, hogy melyik .NET-hez való, és azt kézzel töltsd le, és telepítsd. Ha ez a 2.0 - 3.5 SP1-hez való, akkor a 2.0-t is külön, annak ellenére, hogy a korábban írt 3.5 SP1-ben 2.0 is van, mert pl. az is lehet, hogy pl. a 2.0 telepítőjét keresi az Installer adatbázisban, és ilyen nem lesz, mert külön ugye nem telepítettél 2.0-t, a 3.5 húzta fel azt is.
Igen, jól olvasod. Ez egy ilyen szórakozás sajnos... :(
A másik opció, hogy egyszerűen leszarod, ameddig ebből az általad használt programoknak nincsen problémája. Én is így tettem: az általad írt egyik csomag nálam sem települ, ugyanerre hivatkozva, de ameddig ez nem okoz gondot, nem zavar túlzottan.

The only real valuable thing is intuition.

(#34340) copperhead válasza brd (#34339) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Lehet, hogy az egészet letörlöm, minden újratelepítek. Melyik .NET 2.0-t kellene kézzel telepítenem?

(#34341) Fire/SOUL/CD válasza copperhead (#34340) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Microsoft .NET-keretrendszer 2.0 x86 Hun
Microsoft .NET Framework 3.5 SP1 x86 Hun

Ha elégséges a 2.0-ás, akkor nem kell a 3.5, ha mégis telepíted(és előtte felpakoltad a 2.0-t), akkor azt nem fogja bántani, tehát ami a netframework verziója alapján keres progi, az is meg fogja találni. Vannak olyan alkalmazások, (ahogy brd is már érintette a témát), amelyek a verzió után kutakodnak, ilyen esetben hiába van fent a 3.5(ami tartalmazza a 2.0-t is), a progi nem fogja megtalálni a 2-0-t. :N

Fire.

UI: Értelemszerűen, ha más nyelvű az XP, akkor átállítod a nyelvet letöltés előtt... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34342) Flomaster88


Flomaster88
csendes tag

Hali!

Érdekes jelenség lépett fel az XP-n, nem lehet a rendszert se leállítani, se újraindítani, se kijelentkezni semmi, csakis kizárólag a power gomb hosszanti nyomása vagy a reset gomb segít. A jelenség egyik napról a másikra jött szóval fogalmam sincs mi okozhatta. Vírusellenőrzés nem talált semmit, de nem is arra gyanakszok, hanem valami másra inkább. Igaz már 1-2 hete így megy, csak eddig nem volt kedvem foglalkozni vele:). De kíváncsi lennék hogy hol lehetne valamit állítani ez ügyben. msconfig-nál esetleg, vagy regedit-ben valamit.Vagy ha másnem egy xp újratelepítés és megvan oldva :) de azért hátha van valami másik út is.

(#34343) brd válasza Flomaster88 (#34342) üzenetére


brd
nagyúr

Az eseménynaplóban keresgélj sárga, felkiáltójeles eseményeket, ha szerencséd van, ezek valamelyikében benne lesz, hogy mi akadályozza meg a normál leállítást.

The only real valuable thing is intuition.

(#34344) copperhead válasza Fire/SOUL/CD (#34341) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Letöröltem az összes .NET-et, újraktam, úgy tünik sikerült. :DD Maradt még néhány választható frissítés, de többet már nem akarok telepíteni.
Szerintem az volt a gond, hogy egy frissítést kihagytam, a következőt telepítettem és ez bekavart. Az kézzel telepítésnél meg nem mindig a magyart választottam. :B
Nagyon hasznos progi ez a .NET Framework Cleanup Tool, mégegyszer köszi brd!

[ Szerkesztve ]

(#34345) Doris Lune


Doris Lune
tag

Sziasztok!

Sajnos nem boldogulok az xp sp2 2gb-os ssd-re való feltuszakoláséval.
Ill. felmenni felmegy, és rögtön 1,5 gb-ot le is foglal magának.
Na, a többi marad drivereknek, vírusvédőnek, googlee chrome-nak, Net Framework 3.5-nek ...
Van ugyan sd kártya is, 8 gb, de amíg a driverek fel nem mennek, addig a többi progi kussban van.
Kérdéseim gyakorlott xp telepítők felé lenne, hogy oldanák meg ezt a kérdést?
Amit tudok eddig, az sajnos nem elég (lapozófájl kikapcs, rendszervisszaállítás kikapcs, total commanderrel bizonyos törölhető mappák, stb)

Jelenleg a legfőbb problémám a sok közül ebben a témában az, hogy Net Framework 3.5-öt szeretnék feltenni erre a maradék 257 Mb helyre, amit az xp hagyott, és azt írja ki, hogy nincs hely. (ez fontos lenne bizonyos funkciók működtetéséhez, ugyanis a Mid tools progi enélkül nem települ. Az meg nagyon fontos lenne sok szempontból.

Rá tudnám bírni a Mid-en lévő xp-met, hogy befogadja ezt a progit, vagy reménytelen a helyzet?
Minden ötletet kíváncsian várok (xp karcsúsítás, trükkök, bármi....)

Köszönet előre is. :R

(#34346) hibavissza


hibavissza
veterán

Hali!

Meg tudná mondani valaki, hogy tudom az üdvözlő képernyőt (klasszikusat is) kihagyni gépinduláskor. Tehát, mikor bekapcsolom a gépet kis idő múlva már az asztal fogadjon.

Köszi!

(#34347) brd válasza hibavissza (#34346) üzenetére


brd
nagyúr

Futtatásba: control userpasswords2, pipa ki, bejelentkező user beír.

The only real valuable thing is intuition.

(#34348) leyo76 válasza Doris Lune (#34345) üzenetére


leyo76
senior tag

lehet hogy félmegoldás de én a saját telepítőmet karcsúsítottam le nlite-al, kivágtam a számomra szükségtelen dolgokat (elég sokat kísérleteztem vele amíg jó lett) és ezzel elértem azt hogy a hely foglalás 1gb alatt maradt

(#34349) cigam válasza Doris Lune (#34345) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem lenne 1xübb, az igényeidnek megfelelő gépet/winyót venni?
Mert jó játék a tamagocsi, de gondolom nem azért vetted, hogy xp-t(+ a többi progit) bele fargd egy 2gb-os tárolóba. Ez a probléma mindég elő fog jönni, hol így, hol úgy.
Mi lesz ha felteszed a frissítéseket? SP3 után is van egy csomó, ez mind mind helyet foglal, nem beszélve a víruskergető frissítésekről, a .net rendszer igényeiről...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34350) sorbit_4


sorbit_4
tag

Sziasztok!
Egy éve telepítettem XP-t (SP3-ast) a notimra. Akkor kb. 1 Gbyte volt és fürge. Most kb. 4.3 Gbyte és nagyon lassú. Nem tudom összefügg-e a kettő, de jó volna felgyorsítani a rendszert és nem ártana fogyókúrára is fogni, újratelepítés nélkül. Van erre valamilyen módszer?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.