Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) Balu70 válasza brd (#34100) üzenetére


Balu70
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segitséget most azt mondom hogy sokat segitett ez a bejegyzés de majd ez akkor derül ki ha már ott ülök a gép előtt :D Majd lehet akkorjön a feketeleves :D Megköszönném ha mondjuk adnál egy e-mail,vagy msn cimet akkor megkeresnélek ha ott vagyok:) mert most egyenlőre (legalább is holnapig) 1000 km választ el a géptől:D

(#34102) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Az egyik notimra most telepítettem egy SP2-es XP-t, és azóta nem műxik a Wifi. Az előző oprendszeren (Win7) nem volt vele gond. Drivereket feltelepítettem, látják is a router-t, jó a jelszint, de nem tud felcsatlakozni. Azt írja, hogy nem tud csatlakozni, lehet hogy baromságkikerültem a hálózat hatókörén.
Mi lehet a gond?
THX :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#34103) cigam válasza mcwolf79 (#34102) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

ha látják is a router-t, jó a jelszint, akkor hogyan kerültél a hálózat hatókörén kívül?

Mit értesz azalatt, hogy látja? Megjelenik az elérhető hálózatok listájában?
Mi történik ha csatlakozni akarsz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34104) macman507


macman507
aktív tag

Újabb probléma :D

Egy bizonyos játék indításánál(kod6, de mind1 :) ezt a hibaüzenetet kapom:

az SP3-at még mindig nem sikerül feltelepítenem a gépre, valószínűleg összefügg a két probléma.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#34105) RootRulez válasza macman507 (#34104) üzenetére


RootRulez
félisten

Csinálj egy integrál telepítőt vagy szerezz valahonnan olyat, amibe eleve benne van már az SP3 :K É nanno beleintegráltam az SP2-es CD-mbe az SP3-at, kiírtam úgy és azóta mikor feltelepszik már eleve SP3-as...

═════════════════════════════════════════

(#34106) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#34105) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mit értesz azon, hogy ezidáig nem sikerült feltelepíteni? :F
Időd nem volt hogy letöltsd, vagy esetleg hibával leáll a telepítő stb stb?

XP SP3 x86 Hun
Az SP3 telepítése meg 2-3 perc... ;]

Fire.

UI: ÉS ez persze ez a HSZ macman507-nek szól, rossz helyre klattyintottam.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34107) macman507 válasza RootRulez (#34105) üzenetére


macman507
aktív tag

Jaja, hát akkor kénytelen vagyok egyet letölteni.., de utálom a windowst újratelepíteni :S

Nincs más megoldás? (Nagyon remélem hogy van, kell lennie!)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#34108) macman507 válasza Fire/SOUL/CD (#34106) üzenetére


macman507
aktív tag

Hibával leáll :)
(semmi konkrét, kiírja hogy hiba, nem lett telepítve és kész :( )

Ui: köszi a linket, megpróbálom hátha ezzel jó lesz.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#34109) Fire/SOUL/CD válasza macman507 (#34108) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Onnan szedted le az SP3 telepítőt, ahonnan linkeltem, vagy más forrásból származik?
Ha az utóbbi, akkor tégy egy próbát, hogy letöltöd onnan a telepítőt és azt próbálod meg telepíteni, hátha lesz változás...

Szerk
Ja látom, közben teszel egy próbát a hivatalos oldalról származó standalone telepítővel...Majd írj, mire jutottál...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34110) macman507 válasza Fire/SOUL/CD (#34109) üzenetére


macman507
aktív tag

Windows update, automatikusan letöltötte, majd elkezdte a telepítést.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#34111) macman507


macman507
aktív tag

Szerkeszteni már nem tudom az előzőt, ezért újat írok:

A telepítés "karbantartás" részénél, ez már a végefelé van, nagyon lelassult a folyamat és a vírusirtó kb 4-5 percenként feldob egy ilyet (nem ugyanazok):
Szerk: úgy néz ki ugyanez ugrik fel mindig :S

a lényeg hogy valami sound registry file-ra hiszi azt hogy vírus..
furcsa, még várok kb 15 percet és újrakezdem az SP3 telepítését

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#34112) Fire/SOUL/CD válasza macman507 (#34111) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, ez fals riasztás (téves), válaszd az Ignore lehetőséget. Vagy a legegyszerűbb, ha nem kapcsolódsz a nethez, és az SP3 telepítésének idejére kikapcsolod a Comodot teljesen.

Ha a feltelepítetted az SP3-at akkor visszakapcsolhatod, ha esetleg megint bejelez, akkor Ignore.

Fire.

UI: Van magyar nyelv is hozzá, miért nem állítod át, úgy talán könnyebb lenne elolvasni/megérteni, hogy mit kérdez és milyen lehetőségeid vannak...
(Már ha nem direkt raktad angolra)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34113) Jarod1


Jarod1
addikt

hogy tudom megcsinálni hogy az Xp alatt ne jelenjen meg a pajzs, a windows biztonsági központ

(#34114) Fire/SOUL/CD válasza Jarod1 (#34113) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Vezérlőpult/Biztonsági központ, a többi a képen.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34115) macman507 válasza Fire/SOUL/CD (#34112) üzenetére


macman507
aktív tag

Hello,

sikerült feltelepítenem végre az SP3-at, bár most sem fejezte be a telepítést, egyszerűen elegem lett :DDD :N , aztán mikor bekapcsoltam most az előbb a gépet indításnál látom hogy fennt van az SP3, a problémám is megszűnt, már nincs az az error code, ami eddig.

Úgy telepítettem ahogy mondtad: teljesen kiléptem a vírusirtóból, megszakítottam az internetkapcsolatot is. és valahogy felment :)

Köszönöm a segítséget :), esetleg kaphatok még pár hasznos tanácsot WindowsXP-vel kapcsolatban? Mitől lesz tényleg gyorsabb stb :)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#34116) Jarod1 válasza Fire/SOUL/CD (#34114) üzenetére


Jarod1
addikt

kössz,

(#34117) Fire/SOUL/CD válasza macman507 (#34115) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én semmi extrát nem szoktam vele tenni, alapvetően 2 dolgot

1. Időnként ledefragmentálom eme 2 ingyenes progi valamelyikével:
Auslogic Disk Defrag
Puran Defrag Free

2. Ezt a progit meg alapbeállításon csak a tisztító funkcióját használom, max annyit állítok a haladó beállításokon, hogy a 24 óránál nem régebbi dolgokat is törölje, illetve hogy a windows indításakor automatikusan lefusson. Így az XP indulásakor kitörli azt a sok szemetet, ami pl internetezés közben letöltődött...CCleaner (szintén ingyenes)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34118) cigam válasza concret_hp (#34051) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

1xűb módszer, hogy ne legyen rá joga olvasni írni. Így gyakorlatilag nem lát belőle semmit.

Esetleg az adott user bejelentkezésekor lefuttatod a
mountvol X: /D
parancsot, ami leválasztja az X: meghajtót. Így az adott user nem fogja látni.

Elötte a
mountvol X: /L
parancsal írasd ki, hogy melyik a meghajtóhoz tartozo volume. Ez jegyezd meg, mert visszatenni pedig a
mountvol X: \\?\Volume{ec2b1723-61ba-11df-a626-806d6172696f}\
parancsal tudod. (értelemszerüen behejettesítve a volume nevét)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34119) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hogyan lehet XP alatt teljesen kikapcsolni a be és kijelentkező hangot?

(#34120) cigam válasza SzalaiG (#34119) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A hangsémában kikapcsolod. (Vezérlőpult -> hangok, beszéd és audioeszközök -> a hangséma módosítása)

Vagy 1xűen kitörlöd a windows/media könyvtárból a hagokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34121) SzalaiG válasza cigam (#34120) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi! Sikerült. :)

(#34122) Newyorker


Newyorker
addikt

hol lehet új serilat beírni xp-nek?
úgy h ne kelljen újra húzni a rendszert

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#34123) brd válasza Newyorker (#34122) üzenetére


brd
nagyúr

Így lehet megváltoztatni.

The only real valuable thing is intuition.

(#34124) Newyorker válasza brd (#34123) üzenetére


Newyorker
addikt

uhhhhh

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#34125) Fire/SOUL/CD válasza Newyorker (#34124) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nehogy szívinfarktust kapj, nem mindent kell ott megcsinálni abból a leírásból amit brd adott, csak ezt. :DDD

Fire.

UI: Legális kulcs legyen, mert ha nem az akkor befeketedik, aztán onnantól vége... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34126) kraftxld válasza Newyorker (#34124) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pedig nem bonyolult, csak ki kell szűrni a sort ami a lényeg. Némelyik KB cikknél elég hasznos a jól fejlett bullshit szűrő :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34127) mcwolf79 válasza mcwolf79 (#34102) üzenetére


mcwolf79
veterán

Megoldottam.
Felraktam a HP saját hálózati progiját (HP wireless assistant), és utána már működött.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#34128) McKane


McKane
senior tag

sziasztok!

az normális ha az XP az üresjárati folyamatot majnem 100% cpu terhelés mellett pörgeti?
egyedül egy everest fut,amit én indítottam el.

szerk1:
kraftxld : de ha elindítom a winampot,vagy a media playert kb 2 percet kell rá várakoznom, az explorerre meg még többet...

[ Szerkesztve ]

(#34129) kraftxld válasza McKane (#34128) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az üresjárati process épp a fel nem használt cpu időt kapja :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34130) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Lenne egy (szerintem) láma kérdésem...arról van szó, hogy tegnap felénk volt pár szép pillanatnyi áramszünet, és ennek hatására megmurdelt az xp. Vagyis nem teljesen, csak egy fél pillanatra bevillanó kékhalál után újraindul. És ezt folyamatosan csinálja, csökkentett mód vagy egyebek ide vagy oda. A d347bus.sys fájl hiányzik neki, vagy nem tudom, mert a csökkentett módos indulásnál ott zökken meg a folyamat. Annyit már kiderítettem, hogy ezt a Daemon tools rakja fel és / vagy használja, de arról nem találtam semmi érdemit, hogyan is tudnám ezt helyrehozni...

Linux alól megpróbáltam a d347bus.sys és a d347prt.sys fájt áthelyezni, de ezek után sem javult meg...hogyan tudnám megúszni újratelepítés nélkül?

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34131) brd válasza Traxx (#34130) üzenetére


brd
nagyúr

Ha jól emlékszem, akkor csökkentett módban indítva a képernyő alján felajánlja, hogy az ESC gombra nyomva nem tölti be. Ha így elindul, akkor el tudod távolítani. Ha nem, akkor bonyolultabb a helyzet, a registry-ben a megfelelő helyekről el kell távolítani, HKLM\System\CurrentControlSet\Services, itt keress rá a nevére. A "kékhalál" hibaüzenetét a boot közben nyomogatott F8-ra előjövő menüben tudod beállítani, hogy ott maradjon (automatikus újraindítás kikapcsolása, vagy valami ilyesmi néven fut).
A rendszervisszaállítás egyébként be volt kapcsolva?

The only real valuable thing is intuition.

(#34132) McKane válasza Traxx (#34130) üzenetére


McKane
senior tag

ha betöltesz XP cd-ről, amiről feldobtad az XP-t, és választod a helyreállítást, talán sikerülhet..
de majd jön valaki aki okosabb,mert lehet hogy ez adatvesztéssel jár.. :F

(#34133) Traxx válasza brd (#34131) üzenetére


Traxx
őstag

Ezt az ESC-es módszert is kipróbáltam, és úgy se nyekken meg :O A registryből meg nem tudom, hogyan tudnám így kiszedni a dolgot, hogy nem tölt be a win...esetleg linux-al is bele tudok túrni? Bár jó eséllyel gondolom, hogy nem :D

A rendszervisszaállítás emlékeim szerint nem volt bekapcsolva, de eddig soha nem is volt rá szükségem...lehet, hogy be, de nagyobb az esély rá, hogy nem.

McKane: gondoltam én is a helyreállításra, de pont ugyanazért nem akartam belevágni, amit te is írtál...

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34134) brd válasza Traxx (#34133) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, Linux-ra van-e registry szerkesztő, sosem kerestem, mert én ezt egy másik HDD-re telepített Windows-zal oldanám meg. Esetleg egy Hiren's BooCD-vel, ha könnyedén elindul a gépen a CD-re hekkelt Win(PE). Az ilyen visszamásolást itt leírják. Az "Első rész"-ben írtakkal ne foglalkozz, ott a telepítéskori registry-t tudod visszaállítani, ami kb. semmire sem jó. Tehát a "Második rész"-től érdekes neked.

Pedig rendszervisszaállítás pont ilyesmire való: ha megborul valamiért a Windows, akkor gyorsan vissza lehet belőle másolni a registry-t is, ha ilyenek miatt nem is indul a gép. Persze miután az esetleg összekuszálódott filerendszert kijavítottad, és/vagy a HDD-t is rendberaktad (lehet pl. a HDD is a hiba oka, ha úgy lesz hibás sector rajta, hogy a SMART-ja nem hajlandó lecserélni, vagy egyszerűen csak túl sok már rajta az ilyen sector).

Tehát, ha nem volt rendszervisszaállítás, akkor max. az segíthet rajtad, ha lemented a mostani állapotot, majd próbálkozol a "registry"-t javítani (a kékhalálos hibaüzenet sokat segítene). Most nem találom azt a KB cikket, amelyben leírják a másik Windows alóli szerkesztést, majd ha lesz időm, belinkelem. De valami olyasmire kell rákeresni, hogy Load Hive (vagy a magyar megfelelőjére, a regedit-ben a HKLM-re állva választható csak ez az opció, Struktúra betöltése, ha jól emlékszem a fordítására).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#34135) Traxx válasza brd (#34134) üzenetére


Traxx
őstag

Egy vinyóm van sajna :( De annak a hibája nem tudom, mennyire valószínű, mivel a linux szépen megy a gépen.

Nem gondoltam amúgy, hogy ennyit kell matatni a rendszerben...a McKane által leírt, telepítő CD-ről való helyreállítás mennyiben lehet működőképes?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34136) brd válasza Traxx (#34135) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a javítótelepítésre gondol, azzal lehetnek problémák. Ami rögtön eszembe jut, az az, hogy ha IE8, vagy IE7 volt a gépen, annak a javítótelepítés bizonyos részeit (vagy az IE rendszerbeli hivatkozásait, nem jártam utána ilyen részletesen) szépen visszacseréli IE6-ra, és ha olyan az XP, ami a javítótelepítés után csak úgy enged majd be, hogy aktiválódni szeretne, akkor az nem fog menni, mert az az ablak, ami ilyenkor bejönne, még az IE8 cuccait akarná használni, így nem fog feljönni (de pl. ilyenkor a rendszervisszaállítás ablaka sem indul el), emiatt be sem tudsz jelentkezni (pontosabban az explorer-es shell nem töltődik be). Ezt kijavítani pedig Power User kategória, de nem megoldhatatlan, csak nagyvonalakban (emlékezetből): feladatkezelő indít (CTRL+SHIFT+ESC) msoobe task kilő, parancssor indít, ie8 könyvtár megkeres, ott uninstall elindít, ha kész, restart, aztán lehet telepíteni az IE8-at (IE7-et).
Aztán lehet olyan probléma is, hogy az általa (mármint a telepítő) nem ismert HW-ek drivereit nem törli le (a telepítés után nem ismeretlenként fognak látszódni), hanem szépen felnyalja az inf-ből, és a Daemon-Tools drivere is gondolom itt foglal helyet, tehát ugyanúgy lefagyhat, de ezúttal már egy félig kijavított rendszert adva számodra...
Egy mentés után mindenesetre meg lehet próbálni. De tudom, hogy egy HDD-vel ez nehéz...

The only real valuable thing is intuition.

(#34137) cigam válasza Traxx (#34135) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Egy lemezellenörzést ráeresztettél? pl. recovery consol-ból chkdsk c: nagyot lendítene az ügyön.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34138) Traxx válasza cigam (#34137) üzenetére


Traxx
őstag

A lemez egy vagy több helyreállíthatatlan hibát tartalmaz. Kapásból ezt dobta fel, semmi előzmény nélkül.

:O

brd: IE 7/8 nincs fent a gépen, mivel abszolút nem használok explorert...lehet megpróbálom majd a cuccokat átmásolni egy másik partícióra, de megvárom, cigam nem-e tud valami egyszerű, de nagyszerű megoldást :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34139) cigam válasza Traxx (#34138) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Menteni ami menthető. Azt írtad a linux még működik igaz? Azt elindítva hozzáférsz a windows-os partíciódhoz. Onnan ments le minden fontosat. (kiirod lemezre/átmásolod a linux-os partícióra)
Ezután megpróbálhatod kijavítani a problémát.
még linux alól csekkolhatod a lemez állapotát (smartmontools, hdsentinel)
Visszatérve a CD-ről indított consol-ra:
A chkfdsk c: /R /F -re mit lép? (a /R rossz szektorokat keres, a /F- automatikusan javítja a fájlrendszer hibáit)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34140) Traxx válasza cigam (#34139) üzenetére


Traxx
őstag

A smartmontools ezt adta:

smartctl version 5.38 [i686-pc-linux-gnu] Copyright (C) 2002-8 Bruce Allen
Home page is http://smartmontools.sourceforge.net/

=== START OF INFORMATION SECTION ===
Model Family: Western Digital Caviar Second Generation Serial ATA family
Device Model: WDC WD3200AAKS-00VYA0
Serial Number: WD-WCARW1789054
Firmware Version: 12.01B02
User Capacity: 320.072.933.376 bytes
Device is: In smartctl database [for details use: -P show]
ATA Version is: 8
ATA Standard is: Exact ATA specification draft version not indicated
Local Time is: Tue Jul 20 19:55:05 2010 CEST
SMART support is: Available - device has SMART capability.
SMART support is: Enabled

=== START OF READ SMART DATA SECTION ===
SMART overall-health self-assessment test result: PASSED

General SMART Values:
Offline data collection status: (0x84) Offline data collection activity
was suspended by an interrupting command from host.
Auto Offline Data Collection: Enabled.
Self-test execution status: ( 0) The previous self-test routine completed
without error or no self-test has ever
been run.
Total time to complete Offline
data collection: (8760) seconds.
Offline data collection
capabilities: (0x7b) SMART execute Offline immediate.
Auto Offline data collection on/off support.
Suspend Offline collection upon new
command.
Offline surface scan supported.
Self-test supported.
Conveyance Self-test supported.
Selective Self-test supported.
SMART capabilities: (0x0003) Saves SMART data before entering
power-saving mode.
Supports SMART auto save timer.
Error logging capability: (0x01) Error logging supported.
General Purpose Logging supported.
Short self-test routine
recommended polling time: ( 2) minutes.
Extended self-test routine
recommended polling time: ( 104) minutes.
Conveyance self-test routine
recommended polling time: ( 5) minutes.
SCT capabilities: (0x303f) SCT Status supported.
SCT Feature Control supported.
SCT Data Table supported.

SMART Attributes Data Structure revision number: 16
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAG VALUE WORST THRESH TYPE UPDATED WHEN_FAILED RAW_VALUE
1 Raw_Read_Error_Rate 0x000f 200 200 051 Pre-fail Always - 0
3 Spin_Up_Time 0x0003 154 148 021 Pre-fail Always - 5283
4 Start_Stop_Count 0x0032 099 099 000 Old_age Always - 1191
5 Reallocated_Sector_Ct 0x0033 200 200 140 Pre-fail Always - 0
7 Seek_Error_Rate 0x000e 200 200 051 Old_age Always - 0
9 Power_On_Hours 0x0032 090 090 000 Old_age Always - 7732
10 Spin_Retry_Count 0x0012 100 100 051 Old_age Always - 0
11 Calibration_Retry_Count 0x0012 100 100 051 Old_age Always - 0
12 Power_Cycle_Count 0x0032 099 099 000 Old_age Always - 1183
192 Power-Off_Retract_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 110
193 Load_Cycle_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 1191
194 Temperature_Celsius 0x0022 110 102 000 Old_age Always - 37
196 Reallocated_Event_Count 0x0032 200 200 000 Old_age Always - 0
197 Current_Pending_Sector 0x0012 200 200 000 Old_age Always - 0
198 Offline_Uncorrectable 0x0010 200 200 000 Old_age Offline - 0
199 UDMA_CRC_Error_Count 0x003e 200 200 000 Old_age Always - 0
200 Multi_Zone_Error_Rate 0x0008 200 200 051 Old_age Offline - 0

SMART Error Log Version: 1
No Errors Logged

SMART Self-test log structure revision number 1
No self-tests have been logged. [To run self-tests, use: smartctl -t]


SMART Selective self-test log data structure revision number 1
SPAN MIN_LBA MAX_LBA CURRENT_TEST_STATUS
1 0 0 Not_testing
2 0 0 Not_testing
3 0 0 Not_testing
4 0 0 Not_testing
5 0 0 Not_testing
Selective self-test flags (0x0):
After scanning selected spans, do NOT read-scan remainder of disk.
If Selective self-test is pending on power-up, resume after 0 minute delay.

A chkdsk-nak a súgója szerint nincs /F kapcsolója, csak /R és /P. Bár sajnos ugyanazt az eredményt adta így, /R /P-t vagy csak /R-t beírva, mint azelőtt :(

És igen, a linux kifogástalanul működik (10.04-es Ubuntu), bár az is kapott a jóból, amikor linuxon voltam a win halál után, elszállt a csomagkezelő, meg ilyenek, de már sikerült kijavítani, hála a PH-nak :) :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34141) cigam válasza Traxx (#34140) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

?? Már hogyne lenne? [link], vagy csak kiadod a chkdsk /? parancsot.

Per pillanat a chkdsk-nál jobbat nemtudok ami ingyenes. Egyébként dunát lehet rekeszteni a fájlrendszerrjavító programokból. Az a baj, hogy a legtöbbjük fizetős...
[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34142) Traxx válasza cigam (#34141) üzenetére


Traxx
őstag

A /?-et kiadva adta ki ezt a 2 opciót :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34143) cigam válasza Traxx (#34142) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

És ha odaírod a /F-et mi történik?
Ugye a telepítő cd-ről indított recovery consol-ról beszélünk?
A smart adatok nem túl szépek. Lassan kezdj el gyűjteni egy új winyóra.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34144) Traxx válasza cigam (#34143) üzenetére


Traxx
őstag

/F-re az történt, hogy szerinte nincs ilyen kapcsoló. És igen, a telepítő CD-ről indítottról beszélünk.

A vinyót meg szomorúan hallom :( :O Még csak 2 és fél éves :(

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34145) cigam válasza Traxx (#34144) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ez furi. Gonbdolom nincs a kezed ügyében egy live XP (pl. ubcdwin, és a hozzátartozó jóságok. Ha rendbejön a géped, 1et csinálj magadnak, és tedd el nehezebb időkre ;-) )

Még garis a winyó? Mert akkor megpróbálhatod elsütni gariba, de nemtudom milyen paraméterek felett minősítik ténylegesen rosznak, és miaz ami még belefér. Mindenesetre az a 3 pre fail -al jelzett paraméter gáz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34146) Traxx válasza cigam (#34145) üzenetére


Traxx
őstag

Újabb érdekes fejlemény...beletörődtem, hogy újrarakom az egészet, mennék oda, hogy kiválasztom, hova pakoljam a win-t. Erre kiírja, hogy van 1 db 130 ezer valahány megás partícióm :Y Ami azért érdekes, mert ilyen méretű korábban nem volt...ez mit takarna? Hogy ha újrahúzom, akkor a rendszerpartíciótól függetleneknek is búcsút mondhatok? Mert azok megvannak, Ubuntu alól látom őket, és el is érem...

Ez egyre rosszabb :O

Live xp-m nincs, a vinyóra nem tudom így fejből, mennyi gari volt, ha 3 év, akkor talán...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34147) cigam válasza Traxx (#34146) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Valószínű a partíciós tábla(is) sérült. ezért is írtam, hogy bármilyen játékot azzal kezdj, hogy mentesz, mert csak rosszabb lesz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34148) Traxx válasza cigam (#34147) üzenetére


Traxx
őstag

Ezt helyre lehet állítani format meg minden nélkül valahogy? Vinyót nem igazán van lehetőségem kunyerálni, mivel a sógoromék legközelebb csak 2-3 hét múlva járnak erre...a környéken másnak meg nincs nagyobb méretű vinyója.

Csak azért, mert ellennék én linuxon bőven, max. nem játszok (plusz 1-2 kisebb megkötés)...de akkor is. Így nem az igazi...

Utánanéztem, 3 év szervizgari van a vinyóra...2011 márciusig.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34149) cigam válasza Traxx (#34148) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Esetleg dobj 1 levelet a szervíznek, hogy ilyem smart adatokkal cserélik, vagy nem?

Ha a partícióstábla is + van makkanva, csak a különböző rescue programok segítenek.
Legrosszabb esetben törlöd a windows partícióját, és újból létrehozod. Persze ez teljes adatvesztéssel jár, + elképzelhető, hogy a bootmanager-t is piszkálni kell utánna, hogy tudjál választani win és linux között.

Linux alatt átnézheted ezt a cikket ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34150) Traxx válasza cigam (#34149) üzenetére


Traxx
őstag

"elképzelhető, hogy a bootmanager-t is piszkálni kell utánna, hogy tudjál választani win és linux között."

Azt tudom, hogy ha úgy rakok fel win-t, hogy előtte linux volt a gépen, akkor nem tudok oprendszert választani - fordítva viszont, meglévő win mellé linuxot felhúzva igen. De ennek a helyreállításával már van tapasztalatom :)

Az ubuntut tudom így, live CD-ről futtatni szerencsére, ez győzött meg, hogy érdemes lehet felrakni (a nyomtatón és a tv tuneren kívül minden ment pöccre - a tunert viszont azóta is lusta voltam bekalapálni a rendszerbe :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.