Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) BigManus válasza hoffman_ (#34949) üzenetére


BigManus
addikt

Helló!

Próbáltad már?
Start/futtatás/msconfig/automatikus indítás Kiveszed a pipát az elöl ami ne induljon.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#34952) gtasystem válasza brd (#34950) üzenetére


gtasystem
őstag

azért mert rájöttem hogy ezt használom a legtöbbet.. :)
meg ha a mediaplayer be van kapcsolva akkor nincs ez az automatikus lejátszás ha csatlakoztatom a telót, eddig winampot használtam azért nem tűnt fel..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#34953) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Pendrive-ról szeretnék telepíteni nLite-al készített SP3-as XP-t. Milyen program kell hozzá? Az XP-t lehet futtatni pendrive-ról, esetleg úgy is, hogy megjegyezze a módosításokat?

(#34954) Fire/SOUL/CD válasza Winner_hun (#34928) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor megint arra a "jelenségre" tippelek, hogy túl sok elsődleges partíció van, ezért az XP logikaira akarja "konvertálni", de ezt az XP csak formázással tudja megoldani.

Nézd meg a lemezkezelővel, hány elsődleges partíció van, ha 4-nél több akkor ez a gondja.

MBR esetén maximum 4 elsődleges partíció lehet és ez nem 1 HDD-re értendő csak, hanem a gépbe behelyezett összes HDD összes partíciójára. Ha 4-nél több elsődleges partíció van, akkor az elsődleges partíciókból némelyet át kell konvertálni logikai meghajtóvá (nem a rendszerpartíciókat, mert azt vagy nem is engedik a megfelelő segédprogik, vagy ha valami csoda folytán igen, akkor arról többet nem indul rendszer)

Ha szükséges, használd ezt a progit, adatvesztés nélkül tud átkonvertálni elsődlegesből logikaivá: EASEUS Partition Manager Home (ingyenes)

pinnacle
[link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34955) Poviclo


Poviclo
csendes tag

Üdv.

Segítségre lenne szükségem, az XP-t szeretném újra telepíteni, ahogy már csináltam is néhányszor.... Most miután a BIOS-t átállítom, hogy CD-ről induljon, az indulást követően, kiírja, hogy nyomjak meg egy gombot, hogy CD-ről induljon. Ez eddig ok, eddig is így volt, de most nem reagál a billentyűzetre....
A CD meghajtó jó, legalábbis ugyanúgy működik mint eddig, a telepítő CD-t is olvassa.
A billentyűzetet a BIOS-ba lépéskor tudom használni, utána nem.?.?.?

Mit rontok el?????? Légyszi segítsetek.

(#34956) RootRulez válasza Poviclo (#34955) üzenetére


RootRulez
félisten

Cseréltél billentyűzetet utolsó win telepítés óta?

═════════════════════════════════════════

(#34957) Poviclo


Poviclo
csendes tag

Igen

(#34958) Poviclo


Poviclo
csendes tag

Köszi, megoldódott, az usb-s bill-t kelett engedélyezni a BIOS-ba.

(#34959) RootRulez válasza Poviclo (#34958) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, az hibádzott. :K

═════════════════════════════════════════

(#34960) sagvary


sagvary
aktív tag

Az XP-vel annyira elégedett vagyok, hogy még most is ahhoz ragaszkodom. Vettem egy FUSI Esprimo 9200 notebook-ot és nem akart felmenni rá, a biost is rengeteget igazítottam a HDD miatt, végül nagy nehezen rengeteg újraindítással csak sikerült. Mostmár bomba stabil. Valószínűleg az XP-nek gondja van egyes hardverekkel, s noti sata vezérlőjét nem szereti. Létezik valami javítás ehhez a problémához?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#34961) pinnacle válasza Fire/SOUL/CD (#34954) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Arra van lehetőség, hogy pendrive-ról menjen az XP telepítés nélkül?
sagvary gondolom az volt a megoldás, hogy az AHCI-t IDE-re állítottad. A nLite programmal az AHCI drivereket is lehet integrálni, de sokak szerint felesleges, mert nem lesz jobb a teljesítménye.

(#34962) sagvary válasza pinnacle (#34961) üzenetére


sagvary
aktív tag

Azért szeretnék egy ilyen integrált lemezt, ami okésan megy minden notival. A Microsoft XP SP3-asa még nem teljes ebből a szempontból? Én SP2-vel szenvedtem.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#34963) pinnacle válasza sagvary (#34962) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az SP3-ban sincs AHCI, itt a leírás.

(#34964) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#34954) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

MBR esetén maximum 4 elsődleges partíció lehet és ez nem 1 HDD-re értendő csak, hanem a gépbe behelyezett összes HDD összes partíciójára.

Nekem 2db SATA vincsim van 1. 160Gb 3 elsodleges particio XP Pro, 2. 320Gb 3 elsodleges particio W7 64 Ulti. Az XP-s az rack-ben van, szoval nem hasznalom allandoan de amikor igen akkor egyszerre megy a W7-el, vagyis 6db elsodleges latszik es akkor majdnem mindig atallitom a BIOS-ban a bootsorrendet az XP-re mert azon kell dolgozni. Eddig azt hittem hogy vincsinkent lehet 4 elsodleges. Ez azert is erdekel mert holnap hozza le a Baratom a gepet abban is ketto vincsi van, de csak vincsinkent 2 elsodleges, csak XP-t hasznal, viszont egy Trueimage ghost fajlbol nemreg visszaallitotta a C:\ particiot, azota allandoan konzisztencia hibaval indul a gepe lefut az ellenorzes utanna mukodoik de a kovetkezo inditasnal ujbol kezdi elolrol. Mar kiprobaltattam Vele az fsutil erre vonatkozo parancsait, de semmi javulas.

(#34965) Fire/SOUL/CD válasza Steelmanus (#34964) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Eddig azt hittem hogy vincsinkent lehet 4 elsodleges."
Ez így is van, csak nem túl szerencsésen fogalmaztam... ;]

4 elsődleges ne legyen, főleg mivel ilyet általában particionáló progik segítségével lehet elkövetni, az meg az XP-nek nem mindig tetszik. Nem véletlen, hogy amikor telepíted az XP-t és legalább 2 részre felosztod a HDD-t, akkor megjelenik egy 8-10 megás rész is a particionált terület végén, azt nevezik kiterjesztett partíciónak, az XP "felkészül" hogy logikai meghajtókat is létrehozhassanak, ugyanis azoknak az adatai nem az MBR-ben, hanem a kiterjesztett partícióban kerülnek tárolásra. Ha ez hiányzik és létrehozol 4 elsődleges partíciót, akkor az XP hajlamos nem látni másik HDD-k partíciót, kapásból formázni akarja őket, de adatot nem kell leolvasni róla.

Épp most érdeklődött egy fórumtárs privben, neki is azt írtam, mindenkinek azt is szoktam javasolni, hogy szokjanak hozzá, hogy csak az OS partíciója legyen elsődleges, a többi logikai, így csak az angol abc szab határt a kötetek számának, de akkor nem fordulhat elő olyan gond, hogy az XP egy amúgy hibátlan partíciót nem kezel egy másik HDD behelyezésekor....

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34966) Steelmanus válasza Fire/SOUL/CD (#34965) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen igy mar ertem, kicsit regebben olvastam is arrol a 8 Mb-os particiorol is ha jol emlekszem azt is Te irtad, amugy en sem tudtam addig hogy minek van ott az a particio.
Koszonom a pontos valaszt, minden jot Neked.

(#34967) hoffman_ válasza BigManus (#34951) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sajna nem jó, mert a programokra szükségem van, és arra is, hogy automata indulásuk legyen. Én csupán az Asztalról akarom elrejteni őket.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#34968) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#34965) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

akkor megjelenik egy 8-10 megás rész is a particionált terület végén, azt nevezik kiterjesztett partíciónak

?? Tuti hogy így hívják azt az üres részt? Mivel "üres" tuti nem partíció. Közben az ms oldalakon kiokosítottam magam, pl. link.
Semmi köze az extended partíciókhoz, az alaplemezek dinamikus lemezzé konvertálásához hassznált üres hely.

Az is érdekes, hogy az MS terminológiában az "Alaplemez" az elsődleges, ill. kiterjeszettt partíciókat tartalmazó lemez.
A Dinamikus lemez dinamikus köteteteket tartalmaz. Itt nincs elsődleseg és kiterjesztett. partíció. 1rányú konverzió létezik. Alaplemezt lehet dinamikussá konvertálni adatvesztés nélkül, fordítva nem megy.
És most értettem meg miért jó ez, ill miért nem vettem eddig észre a difit. 2000-től (Mármint a w2000 kiadásától kezdve (nem mind1ik verzióban, de) támogatva van a dinamikus lemez) Ez a téma meg csak pár hete hónapja érdekel.
Az is most esett le, hogy ez nagyban hasonlít a Linux-oknál "mostanában" divatba jött LVM-re.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34969) brd válasza cigam (#34968) üzenetére


brd
nagyúr

Létezik olyan program, amely visszafelé is képes elvégezni a konverziót, bizonyos feltételek esetén, pl. Paragon Partition Manager (már használtam is erre).

The only real valuable thing is intuition.

(#34970) ro_bert17 válasza brd (#34969) üzenetére


ro_bert17
őstag

És az XP-t is meg lehet erőszakolni, hogy dinamikussá konvertálja a lemezeket.

Szerk.: Párdon! Egy egy lejjebb (feljebb) szántam. :B

[ Szerkesztve ]

(#34971) cigam válasza ro_bert17 (#34970) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ezt kifejtenéd bővebben?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34972) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#34968) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Először is kösz a korrekciót van benne igazságod is. :R
(Ez a HSZ kizárólag XP-re értendő)

1. Valóban van Alaplemez(alapkötetek, amik lehetnek Elsődleges/Kiterjesztett partíció és ez utóbbin belül logikai meghajtó(k)) és Dinamikus lemez(dinamikus kötetek, amik lehetnek egyszerű, sávos, tükrözött meg talán raid5 is). Az alaplemez meg a dinamikus lemez valóban nem keverendő, bár ezt nem is állítottam.(Win2000 is támogatja a dinamikus lemezeket, de meglepő módon az XP Home nem)

2. Az 8 megás terület az egy üres/nem particionált terület, nem pedig partíció, ez jogos meglátásod volt.

3. Valóban a konverzióhoz van köze, de nem csak ahhoz. Ha az a rész nem létezik, akkor az XP partíció(k) létrehozásakor létrehozza. Ha létrehozza akkor érdekes módon(szektor editorral megnéztem anno az XP megjelenésekor) ezen a területen is megtalálható a kiterjesztett partícióban tárolt, a logikai meghajtók adatairól az infók, annak ellenére hogy nem kellene ott lenni semminek.

4. Dinamikus lemezek konverziója (megfelelő szoftverrel) mindkét irányba működik, bár az XP-vel valóban csak egyirányú. A lemezkezelő tényleg alapvető dolgokra jó, minden másra valamilyen segédprogi kell. (Mellesleg utoljára DOS-os korszakban használtam MS "particionálót" az FDisk-et, azóta csak 3th part cuccokat) :DDD

Igyekszem legközelebb pontosan fogalmazni és pl nem említem egymás mellett a partíciót meg a kötetet, bár a partíció is egy alapkötet...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34973) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#34970) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen át lehet konvertálni, csak nem egy alapkötetre kell kattintani a jobb egér gombbal, hanem a lemezkezelő bal szélén lévő alaplemezre.
(Ez most W7-ben készült kép, de XP-ben is ugyanez az elv)

Fire.

UI: Mielőtt konvertálsz, utána olvasni a témának, nehogy minden adat menjen a levesbe :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34974) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#34972) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

1. csak érdekesség képp írtam, mert nekem ez így ebben a formában most esett le. (Gondoltam másnak is hasznos)

3. Ez fölöttéb érdekes. Vajon mennyi hasonló dolgot sunnyog el félinformációk adásával az MS?!

4. Logikus hogy van rá megoldás (mint általában mindenre, csak nem instant "beépített" szolgáltatásként), ha máshogy nem, hát vhogy így képzelem:
-partíció létrehoz (ha nagyon nincs hely akkor fájlba/memóriába virtuálisan)
*- adat másol
- kötet zsugorítás
- partíció növelése
-goto*

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34975) sagvary válasza pinnacle (#34963) üzenetére


sagvary
aktív tag

köszönöm :) :) :R

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#34976) fater69


fater69
csendes tag

Ilyen jelenséggel még nem futottam össze.XP prof.SP3, frissítve.Miután betöltött a win, körülbelül 1 percig, olyan 1 másodperces időközökben csak villog a vinyó, de nem lehet elindítani a netet.A sajátgépben sem látszik addig semmilyen meghajtó,csak keres.Mint ha nem csinálna semmit a rendszer,de ha letelt a kb.30-60s közötti idő, minden elindul, fut hiba nélkül.Vírus elvileg nincs nincs, gyorsan feláll a rendszer egyébként.
HD Sentinel szerint a vinyó tökéletes.
Előre is kösz a megoldási javaslatot.

(#34977) ro_bert17 válasza cigam (#34971) üzenetére


ro_bert17
őstag

És Fire:

Én is csak arra akartam célozni, hogy az Xp lemezkezelőjében nem lehet alapesetben elérni ezt a funkciót (mint pl. a 2003 servernél, holott ugye egy "alom" a két op. rendszer). Tartalmazza az XP a dinamikussá konvertálás funkciót, csak a lemezkezelőjében nem tette elérhetővé az MS.
Pl. a gépem: [link]
Csak érdekesség. Ugyanez egy virtuális gépben: [link]
W7-ben már láthatóvá tették ezt a funkciót.

Bár most elbizonytalondtam kicsit, mert minden MS oldalon azt olvasom, hogy ez természetesen megoldható Xp Profnál. :F
Nekem pár éve csak egy leírás alapján sikerült megcsinálnom. :U

(#34978) sagvary


sagvary
aktív tag

Van valami hír egy esetleges SP4-ről?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#34979) sagvary


sagvary
aktív tag

Lehet, hogy már nem lesz SP4, legfeljebb valami nem hivatalos, de az angol nyelvű lesz?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#34980) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Ismerősömnek 3GB-os merevlemez áll rendelkezésére, erre kéne feltennem az XP-t. Nincs valami olyan súly-csökkentett verziója, ami megelégedne a pirinyó meghajtóval?

Előre is köszi,
Narancs

Beauty is pain

(#34981) Fire/SOUL/CD válasza Narancs (#34980) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy eredeti XP SP3 Pro megközelítőleg 1,6 gigát pakol fel. Ehhez hozzászámolhatod a windows update-et is, meg pár alapvető kiegészítőt(pl flash, java, víruskergető, egyszerűbb felhasználói progik stb stb).

Persze a teljes Office-t nem lehet már mellé pakolni, meg nem olyan progikat kell használni, amik feleslegesen nagyok pl Nero, stb stb, akkor azért szűkösen de el lehet férni.

XP Home-al is nyerhetsz pár 100 megát alapból...

ro_bert17
[link]
[link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34982) sagvary válasza Narancs (#34980) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nem csak vinyó kérdese, hogy mit tehetsz rá. A vas egyébként elbírná? Lehet, hogy csak alap XP-t tehetsz fel, minden SP nélkül, az észrevehetően kisebb helyet foglal.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#34983) kraftxld válasza sagvary (#34982) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért elég merész dolog SP nélküli XP-vel ügyködni.
Nlite-vel ésszel ki kell pucolni, valamint telepítés után törölni a felesleget. Én anno használtam 1.2GB-os vinyón SP2-t, Office-al, jópár egyéb programmal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34984) sagvary válasza kraftxld (#34983) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nem tudjuk, hogy ez a gép menne-e az Internetre is, ha nem megy, akkor nem fontos az SP, játszani, Word-öt használni tudna.

Megy az Internetre, vagy sem, ez itt az egyik lényeges kérdés, és persze a vas se mindegy.

Gyenge vasra tennétek SP2-öt, vagy 3-at?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#34985) Narancs válasza sagvary (#34984) üzenetére


Narancs
őstag

Megy a netre sajnos, a vas P3 1GHz, 512MB rammal, szal bírnia kell.

kraftxld: mi az amit nyugodtszívvel kihagyhatok, nem fog később galibát okozni?
Amúgy amit feltennék az jogtiszta XP Prof SP2 HUN. Ezt kéne szabdalni :K

Beauty is pain

(#34986) sagvary válasza Narancs (#34985) üzenetére


sagvary
aktív tag

Akkor kellene az SP2 vagy SP3 is.

Van egy régi HDD-m, amit ha meg akarod próbálni, akkor szívesen odaadom.

20GB-os, valami régi géppel gond volt akkor teljes felújítás után ez bent maradt a fiókban, vagy jó vagy rossz, egyszer kölcsön is adtam, de én már nem foglalkoznék vele. A Nyugatihoz behozhatom ha kell, napközben oda tudom adni, de le kell tesztelned.

Persze az is lehet, hogy az alaplapnak ez sok, bár valszeg az ritka kivétel lenne.

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#34987) cigam válasza ro_bert17 (#34977) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Lehet azért, mert nem a rendszer partícionálóját használtad, és ahol nem ajánlja fel, ott nincs meg az a bizonyos 8MB-os üres hely.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34988) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#34981) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Erről a 2. linkről (GUID) nincs vmi magyar nyelvű?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34989) ro_bert17 válasza cigam (#34987) üzenetére


ro_bert17
őstag

Hmm... Most hogy mondod... Ezek közül valóban szinte mind lemezképről op. rendszer.
De itt van pl. egy telepített gép, XP által partícionálva: [link]
Itt meg az a 8MB-oa rész nincs.

(#34981) Fire/SOUL/CD: Köszi! Majd okosítom magam! :)

(#34990) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#34988) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem találok MS-nél ennek a magyarítását, lehet valaki más igen. Itt azonban jól le van írva a dolog: [link]
Annyit tennék csak hozzá, hogy az XP x64 és az XP 64bit Edition nem keverendő, ez utóbbi változat Itanium családba tartozó procikhoz készült.
A "sima" XP x64 kezeli a GPT-t, adattárolásra használható, de nem tud róla bootolni, ezt csak az Itanium változat tudja EFI(lásd a linkeket) "segítségével"...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34991) cigam válasza ro_bert17 (#34989) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Sztem van, csak a lemezkezelő nem mutatja (mert egyedül ő tudja miez, miért van ott és nem használható). Ha mutatná rengetegen méltatlankodnának, hogy miért nem tudják bírtokolni az egész lemezt. Miért hagy 8MB-ot üresen.

Én eleinte arra gondoltam, hogy vmi sector/cluster határ miatt van, hogy maga a partíció vége így lesz egy kerek szám, nem nyúlik bele vmi részterületre). S lám milyen rosszul tippeltem (akárcsak a lottón a múlthéten)

Fire: Köszi a linket!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34992) sagvary válasza sagvary (#34986) üzenetére


sagvary
aktív tag

Ja és még annyit, hogy ha megy a gép a NET-re is, akkor megéri a minimális fejlesztés, vagy a gép csere.

Pld. itt a hardveraprón nem rég vettem egy régi gépet 600-as procival, de nagy vinyóval, 5 eFt-ért amibe csak egy kis RAM kellett és jó a NET-re.

Gondolom ha utánajársz, akkor 8-10 ért már minden benne van, ami elég a kellemes internetezéshez is.

Ha néha le akar tölteni valamit, vagy frissíti a programokat, kellene az Office, akkor borzalmasan kevés a régi HDD. Egy ismerősöm 10 GB-s HDD-vel használja a WIN XP-t, és vinyó csere helyett rádugott egy pen-t állandóra, az lett a raktár, ez is egy megoldás, de normális méret esetén nem olcsó.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#34993) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a gondom. A gépemre 2 oprendszer van telepítve 2 különböző meghajtón: az 500 GB-osra Win XP Pro, a 320 GB-osra pedig egy Win7 Pro 64 bit. Valamint van még a gépben egy 120 GB-os meghajtó, amin régen a Win xp pro oprendszer volt. A Nokia Pc Suite program Win7 alatti használata után ennek a meghajtónak az ikonja és felirata megváltozott (Nokia PC Suite installation E:-ra a helyi lemez (E:)-ről, amit a win7 alatt semmiféle módon nem tudtam visszaállítani. A win XP pro alatt hogyan tudnám ezt a műveletet elvégezni. Melyik ennek a legbiztosabb módja? Esetleg egy rendszervisszaállítás? Van olyan program a neten, amivel biztosan vissza lehet állítani a meghajtó ikonjait az eredetire? Előre is köszi a választ. Üdv

(#34994) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Eddig kabalnetem volt, de a szolgaltatomat felvasarolta a Digi, igy most PPPoE kapcsolatom lett. A gond az hogy amikor bekapcsolom az XP Pro-t kb 40 mp.ig kell varni amig megjelenik a halozati ikon a sarga haromszoggel benne felkialtojel, es csak azutan indithatom a Digi ikonnal a kapcsolatot, az mar gyorsan felkapcsolodik.
Mit kellene tennem hogy ne keljen varakoznom arra a 40 mp-re es a bonus az lenne hogy megkellenne oldanom azt is hogy automatikusan fel is tudjak kapcsolodni ne manualisan inditsam a kapcsolatot.
Valaszok johetnek maganba is minden megoldast szivesen fogadok koszonettel.

[ Szerkesztve ]

(#34995) sagvary válasza Steelmanus (#34994) üzenetére


sagvary
aktív tag

Azt nem tudom, hogy lehetne gyorsítani, de a DIGI-vel több baja van mindenkinek, akit ismerek.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#34996) Steelmanus válasza sagvary (#34995) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mit csinaljak, a kisszolgaltatomat felvasaroltak, pedig nagyon jo volt, kabelnet volt 5 mp alatt kint voltam a neten, MAC cim alapjan azonositottak. Ez van.

(#34997) eurolac válasza Steelmanus (#34996) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! Nekem a DIGI vezetéke lakáson belül egy 3-4000 Ft-os SMC routerbe megy bele. Amikor rákapcsolom az áramot a routerre már indítom is a gépemet. Mire feláll az xp-m már a neten vagyok. Szerintem, ha nálad baj van a kapcsolódással, nyugodtan jelentsd be nekik hibaként és kimennek megnézni. :K Fél éve váltottam pont T-Home-ról DIGI-re. Mielőtt váltottam érdeklődtem a szomszédomtól a DIGI-ről, hogy mi a véleménye. Nem akartam zsákbamacskára váltani. Ő azt, mondta, hogy semmi baj nincs vele, folyamatosan jó a szolgáltatás. Az eddigi fél év alatt nekem sem volt semmi bajom velük.

Eurolac

(#34998) ollie válasza Steelmanus (#34994) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Állítsd be fix ip címet a hálókártyádnak.

(#34995) sagvary: szerintem ne általánosíts, mert nekem meg pont az ellenkezője a tapasztalatom. Ez a probléma pedig minden PPPoE kapcsolatnál fennáll, és semmi köze a szolgáltatóhoz.

[ Szerkesztve ]

***

(#34999) localhost válasza ollie (#34998) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A Digi azt mondja, ne tegye!

"Automatikus IP cím kérés
Tisztelt Előfizetőink!
Felhívjuk kábeles internet előfizetőink figyelmét, hogy a nem fix IP címmel rendelkező ügyfeleink automatikusan (DHCP) kapják az IP címüket, ezért nem javasoljuk, hogy számítógépeikbe ill. router-eikbe azt kézzel beírják. Amennyiben esetlegesen mégis be lenne írva, úgy kérjük állítsák át az eszközt automatikus IP cím kérésre.
Megértésüket köszönjük!
Tisztelettel:
Digi Kft."

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35000) #93794560 válasza localhost (#34999) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szerintem itt keveredés van. A hálókártyának is van egy IP címe, ez lehet fix, és a helyi hálózati IP címet jelenti, internetre való csatlakozáskor a gép is kap egy IP címet, ez pedig a netkapcsolat IP címe. Ez a kettő különbözik. Nekem is Digi van, a hálókártyának fix IP cím van beállítva, a PPPoE csatlakozáskor pedig a gép automatikusan kap egyet a DIGi szerverétől. Ne keverjük a dolgokat! Fix IP cím, csak a hálókártyának kell.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.