Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) leyo76 válasza Addye (#34450) üzenetére


leyo76
senior tag

Szedj le egy EasyBCD -t és kedvedre kreálhatod a boot entry-t

mod: a fenti képen kiválaszthatod hogy melyik legyen az elsődleges, az alsó képen meg el is távolíthatod az egyébként eltávolított op rendszert..

[ Szerkesztve ]

(#34452) leyo76 válasza Doris Lune (#34449) üzenetére


leyo76
senior tag

azért egy summary-t összdobhatnál, mit, hogyan, mivel, stb

(#34453) Doris Lune válasza leyo76 (#34452) üzenetére


Doris Lune
tag

Nlite-val csináltam egy xp sp3-at (eddig sp2 volt csak, mert lusta voltam integrálni), ebből kihagytam a felesleges dolgokat, de csak azt, amiről tudtam, hogy biztos nem lez baj, hogy kiszedem, pl.háttérképek, képernyővédők, Túra, billentyűzetek más nyelveken, idegesítő kutya kereső asszisztens, meg még pár nagyon egyértelmű dolgot. A drivereket most nem bántottam, kivéve a szalagos meghajtót, azt ki mertem törölni.Az majd a következő feladat lesz, hogy vesuek egy csomag cd-t, leülök, és egyenként kipróbálgatom, hogy melyik drivert szabad kivenni.
Jelenlegi Windows xp sp3-am mérete 1,08Gb lett, feldriverezve, a kínai vakegér telepít című link alapján, mely topik végén található volt egy röviített, de lényegretörő sorrend, a telepítés pontos menetéről.Fontos szempont volt, hogy másodikként kellett feltennem a VGA után az USB drivert, ami a lelke mindennek, mert Usb-s eszközökkel van teli a kütyü.
Ennél a driverezésnél mostmár minden működött azonnal rendesen. Ebben a méretben benne volt az is, hogy levittem a lapozófájlt 128Mb-ra. Erről az állapotról készítettem is egy Ghost mentést gyorsan, mivel hogy a telepítőből kihagytam a Rndszervisszaállítás szolgáltatást is, ne lassítsa már a gépet.
Valószínű. hogy a sikertelenség oka mégiscsak az ész nélkül megcsonkított minixp-m volt, amit azért megszabdaltam rendesen. Illetve nem ész nélkül, csak hallgatva az Nlite megjegyzéseire, s teljesen megbízva azokban.
Az Nlite macera, és próba cseresznye, de a google-ból a komponensek eltávolítása címszó alatt sokminden található a témáról, ha vki neki akar kezdeni, bár általánosság, hogy inkább nagy winyós gépekre, s nem pici ssd-s mobilkütyükre használják a telepítő személyre szabását, inkább beletesznek, mint kivesznek.
Azért jól jött, hogy legalább megcsináltam az automata telepítőmet, ami csak majdnem sikerült automatára: a jelszó kérésnél a pipát nem vettem ki, így egy tovább gombot azért kell nyomnom....na mindegy.
Lényeg az, hogy minden felment a gépre, ami kellett, s műxik rendesen.
Persze a frissítéseket még nem telepítettem, mert nem tudom, hogyan kell átirányítani a kártyára őket :F , de majd hamarosan ez lesz a következő lépés.
Mégegyszer köszönet, pezsgőbontás, Holiday!!!! :R :DD

(#34454) Doris Lune


Doris Lune
tag

Ja, és egy nagyon lényeges dolgot lehagytam:
[link]
A paricióeltolás SSD-nél!
BluEyes fórumtárs segítsége, ami nélkül nem henceghetnék itt a sikeremmel, hanem lenne egy kicsi, de igen lomha xp-m, ami valószínűleg használhatatlan lenne.
Ajánlatos win7 telepítőlemezzel particionálni,akkor megkapjuk a helyes értéket, ha már fennt van az xp.

(#34455) McKane


McKane
senior tag

ide hogyan lehet áttenni a mappát,mint parancsikont?

(#34456) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Mitől lehet az, hogy elindul a rendszer, bejön az asztal, tálca, kb. minden, de mégsem enged sok mindent csinálni, hanem 1 perc múlva megint elkezd tölteni mint állat, és akkor jön a végleges állapot?

(#34457) cigam válasza McKane (#34455) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tipp: Findexer

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34458) cigam válasza Matthewsz (#34456) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem "optimalizáltad" az indulást mostanában?

Az is lehet, vmelyik progi induláskor 100%-ra meghajtja a rendszert.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34459) Matthewsz válasza cigam (#34458) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Abszolút friss windows, pár programmal feltelepítve, azért csodálkozom rajta...

(#34460) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Tudnátok nekem mondani egy egyszerű ingyenes töredezettségmentesítő progit? Persze olyat, ami ingyenes, és jól végzi a dolgát.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

@Matthewsz: Manapság több gépen is tapasztaltam ezt a jelenséget, melyekben 512MB ram van, és korábban nem volt ez, tehát gyorsan indultak a gépek. Szal manapság sztem valamelyik frissítés hozhatott valamit. Persze indexelés ki van kapcsolva meg ilyesmi, szal azok nem mennek feleslegesen..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#34461) cigam válasza hackeeeee (#34460) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Defraggler (a CCCleaner készítőjétől)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34462) ladanyi


ladanyi
tag

Sziasztok! még kezdő vagyok és nem értem a nagy rigusokat, de szeretnék szerezni magamnak egy windows op lemezt, amivel magamnak újrarakhatom a gépem. de birka vagyok még hozzá, soha nem csináltam, ezért írok ide kérdéseimmel:

1. neróval kiírtam már xp és win7 lemezeket is, és azt beraktam a gépbe, a sajátgépnél elinditva (ellenőrizni akartam, hogy kiírt egyáltalán valamit a lemezre) mindkettőnél beadta, hogy termék telepítése. ez azt jelenti, hogy ha a gépet bootoltatom majd akkor simán indulni fog a telepítés (tehát jól van kiírva)

2. ha 640MB méretű xp-t dvd-re írok ki az gáz???

3. ha sima natúr xp írok ki (amiben nincs driver, nem buherált) és azt rakom fel, akkor az használható a driverek letöltéséig (gondolom ebben az esetben nem árt egy cd amin megvannak az alap programok mint pl. egy firefox)

Köszönöm a válaszokat, és nézzétek el a balfék kérdéseim, de gondolom Ti is elkezdtétek valamikor, és nem voltatok egyből profi felhasználók.

(#34463) cigam válasza ladanyi (#34462) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ez így van, senki se született tudással, de! olvasd el a fórum idevágó passzusát (alapelvek!)

De lásd kivel van dolgod, beidézem néked:
amit tiltunk fórumunkban:
...minden olyan hozzászólást, amely kimeríti a "Wareztevékenység" fogalmát, vagyis a szerzői és szomszédos jogok (vagy általában a hatályos magyar jogszabályok) által védett bárminemű szoftver/adat/hanganyag/filmanyag/stb. jogosulatlan
■használatát elősegíti (pl. regisztrációs szám, crack megosztása, linkelés ezeket tartalmazó weblapokra);
■használatára buzdít;
■illetve segítséget kér ezek beszerzésében, használatában.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34464) leyo76 válasza cigam (#34463) üzenetére


leyo76
senior tag

arról nem volt szó hogy letöltött példányokat írt ki, és arról sem hogy nincs hozzá semmilyen licence, jogosultsága, vagy tévedek?

(még ha az írásából esetleg feltételezhető lenne)

(#34465) leyo76 válasza ladanyi (#34462) üzenetére


leyo76
senior tag

Szóval feltételezem hogy megvetted az eredeti windows példányokat, számlával, matricával. Ezekről készítettél biztonsági mentést és nem tudod hogyan tovább. Ugye így van?

Ha jól csináltál mindent akkor:

1 letöltöd a gépedhez szükséges drivereket
2. beteszed a win cd-t, újraindítod a gépet
3. belépsz a biosba, beállítod a boot sorrendet: cd, hdd
4. cd-ről indítasz és követed az utasításokat
5. ha kész, felrakod a drivereket is
6. használod, karbantartod

(telepítés folyamatáról számtalan leírás van, használd a google-t)

(#34466) cigam válasza leyo76 (#34464) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A szerezni elég sokatmondó...

"szeretnék szerezni magamnak egy windows op lemezt, amivel magamnak újrarakhatom a gépem"

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34467) leyo76 válasza cigam (#34466) üzenetére


leyo76
senior tag

az, mert ha megvettem, akkor is megszereztem magamnak, sőt, ha megnyertem egy versenyen akkor is megszeretem :DDD

(#34468) Matthewsz válasza hackeeeee (#34460) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Nem az első gép amin ezt tapasztaltam, de most pár újraindítás után megszűnt... Nem tudom mi lehet az oka. :U

Ja amúgy P4 3ghz, 1gb ram

[ Szerkesztve ]

(#34469) hackeeeee válasza cigam (#34461) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Thx! :)

Véleményem szubjektív...

(#34470) Romeo619


Romeo619
senior tag

Hello hello
Anyu gépére akarok XP-t telepíteni nem először csinálom:P viszont leformázóm a winyot 1 80s Samsung.
Lement a formázás elkezdi felmásolni a kis fájljait majd bejön az újraindítás ahol kiírja az újraindítás után a telepítés folytatódik...de nem az jön ki hogy lemezolvasási hiba és nem megy tovább a telepítés csak a cdromrol tudok indítani.
Már vagy 5r megpróbáltam de mindig ugyan az jön ki újra indul és lemezolvasási hiba:S viszont az benne az érdekes hogy 5r le i formáztam dem inig az jön ki hogy a lemezen már meglévő OP rendeszer van de hát hogy lenne ha leformáztam:D pont most is az megy:P
tippp??
Üdv Isti

[ Szerkesztve ]

(#34471) Tosee válasza Romeo619 (#34470) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Ha jól vettem ki, akkor az a gondod, hogy lemezolvasási hibával elszáll a telepítő...
Töröld a partíciót, majd hozz létre újat, és formázd, aztán próbálkozz újra!
Ha ez sem akkor:
Miután bebootolt a cd-ről, akkor a J javítás kapcsolót válaszd, majd futtasd az alábbi parancsot: chkdsk c: /r
Ha nem fut le, vagy hibát jelez, akkor valószínűleg hdd hiba lesz!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#34472) Romeo619


Romeo619
senior tag

Igen jól vetted ki:D de hát most raktam bele a régi asus lapomat 5200+ proci 1 giga ram.
Tegnap a régi S4781s lappal és procival még ment a winyon az XP.
Áhá most áthoztam ide az én gépembe itt formáztam le WIN7tel már nem írja ki hogy lenne rajta valamiféle WIN:D kíváncsi leszek most mit fog tenni:D

[ Szerkesztve ]

(#34473) Fire/SOUL/CD válasza Romeo619 (#34472) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ehhez ki sem kellet volna szedni a HDD-t, XP telepítésekor is leformázhattad volna, akár lassú formattal is...
(A telepítés elején egy pontnál, megkérdezi, hogy mi legyen az előző telepítéssel, na ott ha a figyelmen kívül hagyásra mész, akkor formázhatod újra a HDD-t)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34474) Romeo619


Romeo619
senior tag

leformáztam ott is, most nem írta ki hogy lenne rajta win eddig kiírta:D de sajnos ugyan az a baj újraindítást kér és nem megy a telepítés na most jön a partíció törlés.

(#34475) Romeo619


Romeo619
senior tag

na partíció törlés után is lemezolvasási hiba-.- ez a javítósat meg nem tudom behozni mert érvénytelen valamit ír ki:D
Nem hiszem hogy a HDD lenne a rossz mert itt nálam meg felismeri, miután itt formáztam le nem írta ki hogy lenne rajta WIN.
Nem tudom mitévő legyek mindent megpróbáltam de lemezolvasási hibával lezárja nekem a dolgot.
tegyem fel a WIN7tet? de anyu gépében csak 1giga RAM van...

(#34476) Tosee válasza Romeo619 (#34475) üzenetére


Tosee
őstag

Gyári xp telepítő lemez, vagy buherált?
Megpróbálkozhatsz win7-el de ha a hdd vel van gond, akkor az sem fog felmenni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#34477) Romeo619 válasza Tosee (#34476) üzenetére


Romeo619
senior tag

Hát ez másolt SP2-s XP.
Hát mondjuk nem rég az én gépemre is felraktam amíg nem volt itthon a 7s de tuti nem a HDD a rossz hát vasárnap még volt rajta XP:D csak kicseréltem a lapot meg a procit mondjuk úgy új a konfig...
Nem hiszem hogy az összeszerelésnél lenne a baj mert akk a telepítő nem ismerné fel a formázásnál se.

(#34478) Fire/SOUL/CD válasza Romeo619 (#34477) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

hali!

Új konfig esetén a BIOS-ban elleőrizd, hogy a SATA üzzemmód IDE-n legyen(ne AHCI vagy RAID stb)

Fire.

UI: AZ IDE módot jelölheti a Compatible, vagy non-raid üzemmód is...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34479) Romeo619 válasza Fire/SOUL/CD (#34478) üzenetére


Romeo619
senior tag

Igen ennek lehet hozzá valami köze mert itt volt az alaplap az én gépemben anno 1 SataIIs winyoval és akkor aki nekem összerakta úgy állítgatta mind az állat rajta a RAID stb dolgokat...
Most kivettem az elemet kíváncsi vagyok hogy visszaállítja e a dolgokat alapra de igen ez lehet a baj vele.

(#34480) Romeo619 válasza Romeo619 (#34479) üzenetére


Romeo619
senior tag

Fenébe:D átállítottam hogy nncs benne Sata erre megint az XP telepítőjénél kiírja hogy már van rajta win rendszer de ha belegondolok ez csak tuti az amit a telepítő felmásol magának hogy telepíteni tudjon de utána a lemezolvasási hibával nem indul el...

(#34481) Fire/SOUL/CD válasza Romeo619 (#34479) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

hát ezért nem kellet volna kiszedni az elemet sem, elég lett volna a BIOS-t alapra állítani(Load BIOS Default vagy hasonló) és csak a SATA üzemmódot átállítanod.
Ha leírod az alaplapod pontos típusát, akkor tudok segíteni, hogy hol keresd ezt az opciót(ha van)

Fire.

UI: Az adatlapodon egy régi cucc szerepel, ennek az új konfignak kellene az alaplap pontos típusa...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34482) Romeo619


Romeo619
senior tag

Asus m2n-vm-dvi.
proci 5200+ mert 65w-ig támogat lapocska így ez tökéletes bele.
videokari még csak a gyári nem volt időm a 4850st belerakni meg nem is megy...
Winyos MAxtor IDE 80giga
Memeó 1 giga 800Mhz kingmax

(#34483) Fire/SOUL/CD válasza Romeo619 (#34482) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

No, ezen a lapon külön nincs ilyen opció hogy AHCI, annyit tehetsz, hogy belépsz a BIOS-ba, először alapra állítod(Exit menü/Load Setup Default).
Ezt követően az Main menü/IDE Configuration/SATA Mode Select-et SATA Mode-ra állítod, majd mented a BIOS-t, aztán próbáld meg most az XP-t telepíteni.

Fire.

UI: Miután alapra állítottad a BIOS-t, pár dolgot még állíts be(ha szükséges), pl letiltani az alaplapi hangkarit vagy videokarit, ha más VGA- vagy hangkártyát használsz stb

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34484) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi. Most értem haza szabiról, bekapcsoltam a gépet, és ez a hibaüzenet fogad: disk read error occured press ctrl+alt+del to restart.
Na ez mi a franc? És legfőképp mit tudok csinálni?
Háátér: egy kedves családtagom (pici kiabálás és nyomozás után bevallotta) sikeresen feltelepített egy másik windows-t is egy másik vinyóra. Így most a régi xp-vel írja kia már említett hibát. Csak a másikkal simán bebootol. Persze ez pont így nem jó nekem. Mi a teendő? :R

(#34485) Romeo619 válasza Fire/SOUL/CD (#34483) üzenetére


Romeo619
senior tag

Ajaj ez se jött össze:S ugyan úgy lemezolvasási hiba de most megint áthoztam ide hozzám és rendes hosszú formázással is megpróbáltam-.- megpróbálok rá felrakni 1 win7tet de hát csak 1 giga ram van benne...

(#34486) ladanyi


ladanyi
tag

leyo76 köszönöm az útbaigazítást és a védelmet. cigam megértelek, az a dolgod, hogy szőrszálat hasogass (bár elég sivár életed lehet). az a helyzet (cigam neked felvilágosítok), hogy a gépemmel egy xp home edition op rendszert kaptam (cigam mindent kaptam hozzá törvényesen). ám amikor a gépembe tesóm kiselejtezett alkatrészeit tettem az xp telepítésekor azt írta "a rendszer nem valós információkat tartalmaz". okosak azt mondták, hogy az xp-m az eredeti géphez volt állítva, és hogy az xp home csak az egymagos rendszereket támogatja ezért az én intel pentium E6500 procimmat nem fogja megfelelően használni. Így jött az, hogy másik op rendszer kell. tesómnak xp pro-ja volt (cigam eredeti) csakhogy a vinyóról anno kiírt master cd megsérült így csak a licence használható. valahonnan biztos beszerezhető a rendszerlemez, hogy a MEGVÁSÁROLT licenceket használhassam, Mint mondtam kezdő vagyok és nem tudok mindent "törvényesen" megfogalmazni. De ha már itt vagyunk az xp home edition valóban nem tud kétmagos (pl. a fent leírt típusú) processzort rendesen kihasználni? egész pontosan így fogalmaztak: "A Professionaltól eltérően ez nem képes kihasználni a többprocesszoros PC-k SMP lehetőségeit."

[ Szerkesztve ]

(#34487) #93794560 válasza ladanyi (#34486) üzenetére


#93794560
törölt tag

Tudtommal a Home képes a kétmagos procikat használni, a többszálas végrehajtást is, de a többprocesszoros rendszereket már nem. Nálam Pentium-D 3.4 GHz-es procival ment, és kezelte a két magot.

(#34488) leyo76 válasza ladanyi (#34486) üzenetére


leyo76
senior tag

Nem védelmezés volt, pusztán némi jóindulat a kezdetekhez.

Proci windows xp home- wikipedia:

" Windows XP Home Edition

A 2001-ben kiadott, magyar nyelven is megjelent Windows XP Home Edition új, egyszerűsített megjelenést nyújt. Az otthoni felhasználóknak tervezett operációs rendszer olyan újításokat nyújt, mint a Hálózat telepítése varázsló, a Windows Media Player, a Windows Movie Maker és a javított digitálisfénykép-kezelés. A Professionaltól eltérően ez nem képes kihasználni a többprocesszoros PC-k SMP lehetőségeit."

(#34489) #93794560 válasza leyo76 (#34488) üzenetére


#93794560
törölt tag

A dokumentációk szerint a Home nem támogatja a többmagos procikat, érdekes, hogy nálam mégis ment. Ha a VirtualDub beállításaiban beállítottam, hogy több magon konvertáljon, sokkal gyorsabban végzett. De a feladatkezelő is két szálat mutatott emlékeim szerint. Bár erről nincs screenshot-om, de egy régi 3DMark-os tesztképről kiszedtem a CPU-Z képét, és az is 2 magot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#34490) leyo76 válasza #93794560 (#34489) üzenetére


leyo76
senior tag

várjuk hát akkor többet tudó fórumtársak hozzászólásait

(#34491) #93794560 válasza leyo76 (#34490) üzenetére


#93794560
törölt tag

Valóban nem ártana, ha egy Windows-okhoz sokat értő PH-s szaki elmondaná, hogy hogyan is van ez, mert annyiféleképpen hallottam már, hogy fogalmam sincs, hogy mi az igazság. S ráadásul a dokumentációk, és a saját szoftveres tapasztalataim ellenkezőt mutatnak. Akkor most mi a valóság?

[ Szerkesztve ]

(#34492) Fire/SOUL/CD válasza #93794560 (#34489) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem tudom milyen dokumentációt olvastál, de rossz infók voltak benne. :K
Az XP Pro és Home között (ebből a tekintetből) annyi a különbség, hogy a Pro 2 darab, míg a Home egy darab CPU-t támogat. Logikai CPU(magok száma) tekintetében nincs különbség, 8 magot támogatnak.

Fire.

UI: Ezt csak érdekességként, pl a Server 2003 - Datacenter x64 Edition 64 darab CPU-t kezel. (Meg 1 Terra RAM-ot);]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34493) #93794560 válasza Fire/SOUL/CD (#34492) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi az infót!
Akkor mégis jól tudtam. A #34487-es hsz-emben is valami ilyesmit írtam, hogy tudomásom szerint csak a többprocesszoros rendszereket nem támogatja. De legalább most tudom, hogy mi a helyzet.

Sokan összekeverik a többprocesszoros rendszereket a többmagosokkal.

[ Szerkesztve ]

(#34494) akaido válasza #93794560 (#34489) üzenetére


akaido
addikt

[link]

Közben kaptál választ csak nem frissítettem az oldalt.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#34495) #93794560 válasza akaido (#34494) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Wikipédia azt írja, hogy a többprocesszoros rendszereket nem kezeli. De sajnos sok helyen, más fórumokon is elterjedt volt az a hibás nézet, hogy az XP Home csak egy magot kezel. De nem egy magot, hanem egy processzort kezel, de az lehet több magos is. Tehát egy Pentium D-t, egy Core2 Duo-t, Core2 Quad-ot is simán visz.

Ez a téma ladanyi #34486-os hozzászólásából indult, mert neki is ostobaságot mondtak.

[ Szerkesztve ]

(#34496) BluEyes válasza leyo76 (#34490) üzenetére


BluEyes
őstag

SP2-be tettek korlátozott dual core támogatást. Legalábbis néhány külhoni fórumon ezt írják. Osztán vagy igaz, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#34497) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor pár infó, az érdeklődőknek, mert az valóban igaz, hogy jó pár butaságot lehet a neten olvasni ebben a témakörben (is). Ezek meg tények. ;]

Processzor és memória képességek
Memória limitációk
Határozd meg, majd mond meg az XP-nek, hogy hány magot használjon

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34498) brd válasza BluEyes (#34496) üzenetére


brd
nagyúr

Semmi köze ennek az SP-khez. Az SP nélküli Home is fut többmagos CPU-n, több magot használva.

The only real valuable thing is intuition.

(#34499) vikcsi


vikcsi
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy gép, amiben meghalt a rendszer(win7), viszont a doksikat átmenteném a másik gépemre, amin xp van. A doc és settings mappa .lnk kiterjesztésű... szóval hogy lehet a mentést elvégezni? Valakinek van ötlete? Nagyon megköszönném :R

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#34500) brd válasza vikcsi (#34499) üzenetére


brd
nagyúr

c:\Users\[usernév]\Documents\

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.