Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) Doris Lune válasza Doris Lune (#34250) üzenetére


Doris Lune
tag

Ezt már megoldottam, thanx!

(#34252) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Win XP PRO HUN: Megoldható, hogy ha valamilyen képre (jpg, stb.) jobb klikkelek, akkor a "szerkesztés" parancsra ne a sima paint-et, hanem a Paint.NET -et indítsa el?

Köszönöm előre is!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#34253) leyo76 válasza BigBadPlaYeR (#34252) üzenetére


leyo76
senior tag

elvileg ha társítod vele akkor arra fogja megnyitni (szintén jobb klikk, társítás, program választása, be jelölöd a négyzetet hogy ilyen tipusu... és ok)

(#34254) Doomgiver válasza leyo76 (#34253) üzenetére


Doomgiver
aktív tag

Pontosan :R

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

(#34255) brd válasza BigBadPlaYeR (#34252) üzenetére


brd
nagyúr

Persze. Ha a Paint.NET magától nem tud ilyet, akkor az adott filetípusoknál (valamelyik explorer ablakban eszközök menü, mappa beállításai, filetípusok) megszerkeszted a "Szerkesztés" menüpontot. Most hirtelen nem tudom, a régi Paintnál hogyan van, de egyes barom programok (nem ettől barom programok, hanem véletlenül egybeesik a kettő, szinte hihetetlen :D ) nem direkt ide rakják be az egyes menüpontokat, hanem egy ún. handler-en keresztül hozzák létre a sajátjaikat (pl. WMP). Ilyenkor nem fogsz "Szerkesztés" menüpontot látni a filetípusok között, neked kell létrehoznod, mondjuk egy másik, létező alapján, mintaként használva. Arra figyelj oda, hogy ha space van az elérési útban, akkor idézőjelbe kell tenned. A file-ra való hivatkozás egy "%1" beírásával valósul meg, pl. az "[elérési út]\mspaint.exe" "%1" a sima Paint-tal megnyitja az adott file-t. A menüpont nevében a "&" arra szolgál, hogy az azt követő karakter lesz a gyorshívó a menüben, pl. ha így írod be a menüpont nevét, hogy Szer&kesztés, akkor a menüt megnyitva az "k" gomb ezt a menüpontot aktiválja (ha több ugyanolyan gyorshívójú van, akkor az elsőt), ezt onnan is látni fogod a menüben, ha úgy van beállítva a Windows, hogy alá lesz húzva a "k" betű a menüben.

The only real valuable thing is intuition.

(#34256) brd válasza leyo76 (#34253) üzenetére


brd
nagyúr

Azzal az a baj, hogy ha van valamilyen képnézegetője, és az a sima megnyitásra mutatta a képeket, akkor a te javaslatod azt is elszúrja, mert úgy a sima megnyitásra is a Paint.NET fogja megnyitni a képet.

The only real valuable thing is intuition.

(#34257) #93794560 válasza BigBadPlaYeR (#34252) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez az egész megoldható a Küldés funkció használatával is.
A C:\Documents and Settings\Felhasználónév\Sendto mappába betesszük egy szoftver parancsikonját, és ekkor egy fájlon jobb kattintással a "Küldés" menüpontot, és az adott szoftvert kiválasztva elküldhetjük neki az adott fájlt, anélkül, hogy társítanunk kellene hozzá.
Például a fentebb leírt mappába betesszük a Paint.NET parancsikonját. Ezután jobb klikk egy képen, és itt a Küldés -> Paint.NET lehetőséget kiválasztva megnyílik a szoftver, és benne az adott kép.
Én így használom például a Jegyzettömböt is, mert így bármilyen szöveges állományt meg tudok vele nyitni, anélkül, hogy társítanom kellene hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#34258) attiati


attiati
veterán

Van egy program, ami kinyeri a "computer ID"-mat és azalapján azonosít (egy 10 jegyű szám). Ezt honnan veszi? Meg lehet valahogy változtatni?

Ez az XP-ben található "számítógép neve" akar lenni, csak számokkal megadva?

(#34259) IveyBaby


IveyBaby
tag

Üdv!

A szüleim gépén XP van, tegnap felraktam a Daemon Tools-t, mert szükség volt virtuális meghajtóra. Korábban is volt már fent, nem jelentett problémát. Azonban most folyamatosan újraindul a gép, miután bekapcsolják, eljut az XP képernyőjéig (mikor tölti az op. rendszert), de utána nem jön az üdvözlőképernyő, hanem újraindul az egész.

Mit csináljak szerintetek?

(#34260) attiati válasza IveyBaby (#34259) üzenetére


attiati
veterán

Csökkentett módban meg kéne nézned, hogy elindul e.
Bootoláskor F8-at nyomogasd.

(#34261) IveyBaby


IveyBaby
tag

Szia!

F8-ra bejött a Boot first device képernyő. Csökkentett módot nem is kérdezett, nem is jött be. A kezdőképernyő és a windows töltőképernyője között felvillan egy szöveg fekete háttérrel:

Érvénytelen a BOOT.INI fájl.
Rendszertöltés az alábbi egység használatával: C:\windows

Nem lehetne a virtuális meghajtót letiltani biosban? Nem merek benne piszkálni, lehet, hogy nem is lehet ilyet, de mivel már káosz van a gépükön, a Daemon tette be neki szerintem...

(#34262) #93794560 válasza attiati (#34258) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az általad említett "Computer-ID" egy hardveres azonosító. Ez alapján azonosítja a gépet pl. a Windows aktivációs technológiája, amikor az OEM Windowst aktiváláskor hozzárendeli a gépedben lévő alaplaphoz. A Windows aktiváláskor leadja a Win telepítőkódját, és ezt a hardverazonosítót, és ezek alapján összetársítja a kettőt. A hardverazonosító a géped főbb adatait, az alaplap azonosítóját, és talán még a processzor azonosítóját is tartalmazza kódolt formában. Ezért van az, ha valaki jogszerűen vásárolt és beaktivált OEM Windowsa alá egy új alaplapot vesz, akkor a Windows újra 30 napos változattá válik, mert érzékeli, hogy az alaplap azonosítója megváltozott, és az OEM Windowst csak ahhoz az alaplaphoz lehet beaktiválni, amelyikkel legelőször beaktiválták. Ilyenkor vagy új Windowst veszel, vagy az ügyfélszolgálatosnál kidumálod a dolgot.

(#34263) brd válasza attiati (#34258) üzenetére


brd
nagyúr

Az az adott programtól függ, hogy ő mit ért computer ID alatt. Ha ez valamilyen Windows-os értékek alapján van számolva, akkor valószínűleg nem tudsz konkrét értéket megadni, mert pl. ilyesmikből számolja: LAN kártya típusa/száma, VGA kártya típusa/száma, HDD típusa/száma, és hasonló, részben HW-függő értékek, de pl. a Windows szériaszáma is bele van számolva.

Így jár, aki nem frissít hozzászólás előtt. :)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#34264) #93794560 válasza IveyBaby (#34261) üzenetére


#93794560
törölt tag

Úgy látszik, hogy az alaplapodon az F8 a bootválasztó funkciót hozza be. Ilyenkor nagyon nehéz elkapni a megfelelő pillanatot. Próbálj meg addig várni, amíg a POST képernyő elmegy, és utána nyomogatni az F8-at, még a Win betöltődése előtt. Azért nem jött be a csökkentett mód, mert az alaplapod BIOS-ában is szerepel funkciógombként az F8.

(#34265) IveyBaby válasza #93794560 (#34264) üzenetére


IveyBaby
tag

És ha bejön a csökkentett mód (esetleg :D ), akkor ott mit kellene csinálni?

(#34266) #93794560 válasza IveyBaby (#34265) üzenetére


#93794560
törölt tag

F8 után bejön a karakteres képernyő, és ott kiválasztod a Csökkentett mód lehetőséget. Ekkor bejön a Windows, de csak az alapfunkciói fognak működni. A Daemon Tools valószínűleg ilyenkor nem fut. S ekkor a Programok eltávolítása funkcióval uninstallálhatod, ha ez okozta a problémádat. Eltávolítás után már normál indítással ismét jól kell működnie a rendszernek.

(#34267) IveyBaby válasza #93794560 (#34266) üzenetére


IveyBaby
tag

Én is erre gondoltam, csak rémlett nekem olyan, hogy Csökkentett módban nem lehet progit eltávolítani (rendesen, Vezérlőpultból). Be is jött, nem engedte, mert hogy Csökk. módban fut a számítógép.
Kínomban Shift-del-lel is próbáltam, de ez nem olyan progi, amit csak ilyen egyszerűen le lehet varázsolni :)

Szóval nem oldódott meg.

(#34268) #93794560 válasza IveyBaby (#34267) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Daemon Tools-nak van saját eltávolítója is, a Start Menüben. Nézd meg, hátha az leszedi!

(#34269) attiati válasza #93794560 (#34262) üzenetére


attiati
veterán

és brd

Köszi szépen. A lényeg, hogy vennék egy programot, aminek a licence kizárólag ahhoz a computer ID-hez jó. És írják is a program fejlesztői, hogy semmilyen kifogást nem fogadnak el. Másik ID-hez semmilyen esetben nem lesz jó.

Az általatok írtak szerint akkor előfordulhat, hogy teljesen egyedileg kalkulálja magának az ID-t, és a kalkulálásra nincs semmilyen sablon eljárás, hogy miből számolja?

Elképzelhető, hogy egy új vinyót teszek bele, vagy memóriát bővítek, és megváltozik az ID? Vagy lehet, hogy szoftveres változás hatására is változik az ID-m? (pl win update)

(#34270) IveyBaby válasza #93794560 (#34268) üzenetére


IveyBaby
tag

Nincs a start menüben... :F

(#34271) attiati válasza IveyBaby (#34267) üzenetére


attiati
veterán

esetleg próbálkozz a Revo Uninsaller-rel, az tuti leszedi

mielőtt leszednéd, lődd ki az automatikusan induló alkalmazások közül, unmountolj minden virtuális lemezt/meghajtót, lődd ki a futó alkalmazások közül, stb.... lehet, hogy ezek miatt nem engedi leszedni

(#34272) Freddy TNT válasza akaido (#34246) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ezt már kipróbáltam de sajnos semmi. A microsoft oldalán találtam egy fix it nevű progit ami annyit elért, hogy a DHCP kiosztott már neki IP-t de se átjáró se DNS nincs hozzárendelve. Kézzel beadagolva meg szintén nem megy.... :(( :(((

(#34273) IveyBaby válasza Freddy TNT (#34272) üzenetére


IveyBaby
tag

Rendben, habár nem ismerem, rákeresek és megpróbálom!
Lehet, hogy az új XP fogja csak megoldani a problémát :D Ezen a gépen sose müxik valami... Köszönöm a tippeket! :)

(#34274) Freddy TNT válasza IveyBaby (#34273) üzenetére


Freddy TNT
őstag

??! :N :D

(#34275) #93794560 válasza IveyBaby (#34270) üzenetére


#93794560
törölt tag

Akkor ott valami tényleg rosszul ment föl, mert a Daemon Tools nálam csinált bejegyzést a Start menübe, és Uninstall-ja is van.

(#34276) IveyBaby válasza Freddy TNT (#34274) üzenetére


IveyBaby
tag

Jaja, egy korábbi hsz-re akartam kattintani :D :D :D

Nem volt korábban gond a Daemonnal, de ez a gép nem mai (6 éves) és elejétől kezdve van vele valami gubanc. Az illesztőprogikat is nehezen találtuk meg hozzá anno...
Mindegy, ha más nem, az új op megoldja, csak egyetlen porcikám se kívánja! :Y

[ Szerkesztve ]

(#34277) #93794560 válasza attiati (#34269) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha egy kereskedelmi szoftverről van szó, akkor valószínűleg az alaplapot veszi alapul az ID, hiszen pl. VGA-t, memóriát gyakrabban cserél az ember, mint egy egész alaplapot. S a szoftver készítői nem engedhetik meg maguknak, hogy az ember vesz egy új VGA-t, és a szoftvere ne működjön. Itt valószínűleg az alaplap, és esetleg a proci lehet az azonosítás tárgya. Mást nem hinném.

(#34278) brd válasza attiati (#34269) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, így védik a programot. A topictárs leírásához annyit még hozzátennék, hogy én többször találkoztam már a HDD-hez (is) kötött azonosítóval is. A win update-re biztos, hogy nem érzékeny ez a fajta licence (durva lenne).

The only real valuable thing is intuition.

(#34279) #93794560


#93794560
törölt tag

Nekem is van egy szoftverem, amit tavaly vettem. Ez is Computer-ID alapján azonosít. Amikor feltelepítettem, majd beaktiváltam, a kapott aktiválási azonosítót elmentettem, mert a szoftver erre is lehetőséget ad. Ezután ezt a szoftvert erre a gépre többször is fel tudtam tenni, mindegy volt neki, hogy milyen Windows volt alatta. Megy XP-n/Vistán/Win7-en is. Közben egyszer cseréltem a gépben videokártyát, és egy új, PCI-os hálókártyát is kellett bele tenni, mert az alaplapi tönkrement. Ezek után a cserék után is érvényes maradt a kapott aktiválókulcs, mert az alaplap és a proci változatlan. És biztos, hogy csak ezen a gépen megy, mert kipróbáltam, és a régi gépem nem fogadta el az aktiválókulcsot.

(#34280) attiati


attiati
veterán

Köszi mindkettőtöknek. Legjobb lesz, ha a készítőket megkérdezem, hogy mi engedett és mi nem, és minek a függvénye az ID kreálás.

Csak magával az eljárással sem voltam tisztában :) Köszi még1x!

(#34281) petakpa1


petakpa1
őstag

Biostar V6931 lapra (VIA VT82C693A Apollo Pro133 chipset) + P3/1000 + 320 MB sdram telepítettem win xp-t. A chipsetet a win alapból felismerte, nem kellett driver-t telepítenem hozzá.

Kérdés az, hogy érdemes e feltenni valamelyik Hyperion driver-t? Hoz e érdemi sebességnövekedést az XP-be integrált driver-hez képest. Ha igen melyk verzió ajánlott?

Ugyanez a kérdés ATI 3D RAGE PRO AGP 2X (8 MB) videókártya kapcsán. XP alapból felismerte, érdemes a win-es drivert frrissítani valamelyik Ati-sra. Ha igen melyikre?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#34282) copperhead válasza copperhead (#34226) üzenetére


copperhead
aktív tag

Valaki nem tudna segíteni? :( Mindig csak a hibaüzenetet kapom.

(#34283) brd válasza copperhead (#34226) üzenetére


brd
nagyúr

'hát, a .net-tel, ha ilyen van, szinte mindig szopás van, sokszor előfordul, hogy pl. olyan registry kulcsokra kell jogod adnod, amelyre eredetileg csak a system-nek van, és csak úgy fut le a telepítés. Valamit nagyon elkúrtak M$-ék ezen a téren. Próbáld meg az adott frissítést kézzel letölteni, és telepíteni, és ha akkor hibát ír, akkor írja majd, hogy hol a logfile, abban lesz olyan infó, amin egy hozzáértő el tud indulni. Ill. így is van valószínűleg, csak talán nem olyan részletes: a windows könyvtárban van egy WindowsUpdate.log, ebbe logol az update. Ill. a .net-ek a %temp% könyvtárba szoktak még logolni installkor. Továbbá az Eseménynaplóban is lehetnek hasznos információk, hogy miért nem sikerült a telepítés.

The only real valuable thing is intuition.

(#34284) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok. Egy gyors kérdés:
Régebben többször használtam már az xp telepítőmet - gond nélkül.
Most pedig már egy gépen sem tudom boot cd-ként használni.
Hiába állítom be a sorrendet- nem látja rendszer lemeznek.
Letöltöttem egy másik kivitelt a netről - ugyanez a jelenség.
Help.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#34285) petakpa1 válasza petakpa1 (#34281) üzenetére


petakpa1
őstag

[erre] senki:F

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#34286) brd válasza petakpa1 (#34281) üzenetére


brd
nagyúr

A Hyperion-t mindenképpen érdemes, az ATI RAGE-nek meg tökmindegy, 3D-re úgysem fogod használni.

The only real valuable thing is intuition.

(#34287) kustany válasza zolee95 (#25653) üzenetére


kustany
csendes tag

kedves Zolee95!

Hogy oldottad meg sajna nekem is ez a problémám.
Mi az a keresési kulcs aktív környezetben!

Elóre is köszi :
Kustany

(#34288) brd válasza kustany (#34287) üzenetére


brd
nagyúr

Az IE újratelepítése valószínűleg megoldja a problémát.
Ill. ha esetleg nem IE8 lenne a gépen, akkor legyen.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#34289) Fire/SOUL/CD válasza leonel (#34284) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"Most pedig már egy gépen sem tudom boot cd-ként használni."
Bekrepált a lemez...

"Letöltöttem egy másik kivitelt a netről - ugyanez a jelenség."
Nem képfájlként írtad ki az ISO-t, hanem sima adatlemezként, azért nem boot-os...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34290) petakpa1 válasza brd (#34286) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi. Feltettem, de nem a Hyperion-t, hanem a via oldalán található ún. [retro chipset driver].

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#34291) leonel válasza Fire/SOUL/CD (#34289) üzenetére


leonel
aktív tag

Szia. Köszi.
Daemon-al megnyitottam az iso-t és a file-okat kiírtam lemezre.

Hogyan kellett volna, Bocs ha túl láma kérdés... :U

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#34292) copperhead válasza brd (#34283) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Itt van a két hibaüzenet, hátha tudtok valamit segíteni.

(#34293) #93794560 válasza leonel (#34291) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha csak a fájlokat írtad ki, az nem jó, mert így a boot szektort nem írja ki. Én Neroval úgy írom ki, hogy a Nero Burning Rom progiban a CD/DVD író menüben kiválasztom a CD kép felírás menüpontot. Itt kitallózom az ISO fájlt, és írás.
Bármilyen íróprogramban vagy, az a lényeg, hogy az ISO fájlt lemezképfájlként írd fel, ne bontsd ki a tartalmát, mert úgy a BOOT szektor elvész.

(#34294) Fire/SOUL/CD válasza leonel (#34291) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor bejött a "megérzésem"...Úgy kell kiírni, ahogy azt gb4400 leírta, mindez képben: Nero - Lemezkép felírása

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#34295) Herjan


Herjan
tag

Sziasztok! Telepítettem a Nokia Ovi Suite programot és azóta minden indításkor megynyitódik a common mappa. Valamilyen gyógyírt tudtok rá?

(#34296) RootRulez válasza Herjan (#34295) üzenetére


RootRulez
félisten

Indítópultba nem keveredett bele?

═════════════════════════════════════════

(#34297) leyo76 válasza Herjan (#34295) üzenetére


leyo76
senior tag

szerintem:

Start menü - futtatás - msconfig - automatikus indítás fül, illetve szolgáltatások fül

(#34298) brd válasza copperhead (#34292) üzenetére


brd
nagyúr

Kezdésnek ezzel távolítsd el hibaüzenetet okozó csomagokat az Installer adatbázisából, majd próbáld meg megint a telepítést. (Adnék M$-os linket is, de ott most valamiért nem letölthető, a linkelt oldal viszont megbízható, nyugodtan letöltheted onnan.)
Külön letölteni, és telepíteni a nem települő csomagokat próbáltad már?

The only real valuable thing is intuition.

(#34299) leonel válasza #93794560 (#34293) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#34300) leonel válasza Fire/SOUL/CD (#34294) üzenetére


leonel
aktív tag

Neked is köszönöm!!! :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.