Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7882) atesss válasza Clemi (#7826) üzenetére


atesss
addikt

Legjobb lenne a lemezt egy másik gépre rádugni, és ott megcsinálni a felosztást, és a beállításokat
Meg tudom csinálni a jelenlegi XP alól.
Most még két IDE vinyón vagyok, azokat akarom majd száműzni a gépből, miután az XP-t, meg a W7-et feltettem erre a Sata-ra (ami most szerencsére teljesen üres).
Csak még az lehet gond, hogy jelenleg már csak 50MB szabad hely van az XP particióján. (Egy régi 8GB-os vinyó lett berakva pár hónapja, és arra ment az XP; mert elromlott az előző vinyóm, és ezt találtam helyette hirtelen.)

De ezt megoldom, amennyi hely kell a rendszerpartición a particionáló programnak (ha nem elég az 50MB), annyit felszabadítok addig.

A legegyszerűbb esetben, amit korábban már leírtam, az általad óhajtott fizikai sorrend nem igazán jön össze.
Ha viszont particionáló programmal meg tudom csinálni amit akarnék, akkor az a megoldás kellene, mindegy ha bonyolult.
És előre létrehoznám a teljes partició struktúrát a mostani XP-mről a particionáló programmal, aztán utána mennének fel az oprendszerek.

Ha egy másik gépen megtudod csinálni a felosztást, akkor tudomásom szerint mindegy melyik területet teszed aktívvá, és nem kell az XP-t oda telepíteni, mehet bárhová, viszont az XP, és később minden rendszer indító fájljai oda fognak kerülni, és azon később nem változtathatsz semikképp.
Akkor így megtehetem azt, hogy csinálok egy párszáz MB-os particiót, amit aktívvá teszek, és akkor oda mennek minden oprendszernek az indító fájljai ?
Mert ez lenne a lehető legjobb megoldás ! (ahogy már írtam korábban is; részben a W7 100MB-os particiója kapcsán)
(így bármelyik rendszert is teszem újra, semelyik másik nem sérül; ezt a párszáz MB-os aktívat meg úgysem piszkálom.)

No akkor már csak egy jó particionáló program kellene, mert PM 8-ról elég rosszakat olvastam.
Mit tudsz ajánlani helyette ?
Jó lenne inkább olyan, ami W7-en is fut, hogy ha már "beletanulok", akkor késöbb menjen az alól is.

Ja és még egy dolog, ami miatt mindenképp kell egy particionáló program, ahhoz is, hogy csak megnézzem mi a jelenlegi felosztás, mi lett az elsődleges, aktív, stb. :
Nem indul el a lemezkezelés az XP-m alól. :F
"A függő szolgáltatás vagy csoport elindítása nem sikerült"
Alul: " Nem lehet kapcsolódni a logikai lemezkezelő szolgáltatáshoz"
Úgyhogy többek közt ezért kell újratenni, már kezd nagyon rossz állapotban lenni szegény XP...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.