Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) leslieke válasza Fishor (#33738) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem játsza le. Azokhoz másik lejátszó kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33752) leslieke válasza BBéci (#33749) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Te minek jársz ide, ha a plazma az isten? Nem máshol kéne lenned?
Kicsit sem idegesítő, amit itt művelsz!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33753) Tin válasza Akiii (#33750) üzenetére


Tin
veterán

feljebb valaki azt írta, hogy ez elvileg tök ugyanaz mint a 6800-as, csak más színben. arra rá tudsz keresni, van róla review dögivel.

(#33754) hackeeeee válasza leslieke (#33752) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Véleménye mindenkinek lehet szerintem, és azt meg is oszthatja, hiszen ez egy fórum.

Ez az Én véleményem. Ő kicsit mélyebben van benne ebben a témában, mint Mi itt jópáran. Másik toic-ból ezt már tapasztaltam. :K (tisztelet a kivételeknek, természetesen..)

Véleményem szubjektív...

(#33755) Kickass válasza hackeeeee (#33754) üzenetére


Kickass
őstag

biztos így van, csak a rossz topikban teszi

(#33756) Flashget válasza BBéci (#33705) üzenetére


Flashget
félisten

45GB Bosszúállók..na ez fasza ekte 3D film.
Össze se lehet hasonlítani a SBS féle Avatar mkv tákolmánnyal...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33757) Fishor válasza BBéci (#33747) üzenetére


Fishor
senior tag

És melyik funkció lenne ez az interpolálás kapcsolgatása?

(#33758) Fishor


Fishor
senior tag

NTFS-t le tud kezelni usb ről a tv? Mert ezek a nagy mkv k csak így másolhatók pendrivere. Mindjárt tesztelem.

(#33759) Flashget válasza Anonymus23 (#33716) üzenetére


Flashget
félisten

A szemüveget minden alkalommal be kell kapcsolni, és addig nyomni a gombot, amíg ki nem írja a TV, hogy eszköz csatlakoztatva.

:F
Miután a párosítás megtörtént elég csak 1-2mp-ig nyomni a szemüveget bekapcsolásnál csak elötte el kell indítani a 3D filmet. Viszont kikapcsolni meg a 3D film alatt kell pl. mikor a készítők nevei futnak már...különben hamar lemerül az a 200Ft-os elem :)

Realme GT Master Edition

(#33760) Flashget válasza Fishor (#33758) üzenetére


Flashget
félisten

Kezelik.

Realme GT Master Edition

(#33761) torma1981 válasza Tin (#33748) üzenetére


torma1981
veterán

De ha megnézitek sokan azért vesznek LCD-t mert rá szeretnék kötni a számítógépre. Ez miatt eleve kiesik a plazma. Én is vennék jobbat olcsóbban de az itt nem megfelelő. Minek vegyek még a tv-hez médialejátszót sok pénzért ha van számítógép is ami mindent visz és sokkal kényelmesebb az irányítása.

(#33762) Fishor válasza Flashget (#33759) üzenetére


Fishor
senior tag

Miért nem mindegy, mikor kapcsolom ki, ki legyen kapcsolva az a lényeg nem?

(#33763) Flashget válasza nightshadow (#33731) üzenetére


Flashget
félisten

Sonyhoz mindenképp kell külső asztali lejátszó, mert pl. mkv-ét nem játszik le.

Mert a gyártó így járul a jogtisztasághoz..legalábbis ezt hirdetik. Csak akkor mi van az avikkal? :)
Egyébként igen a mai Sony mint gyártó már csak a nevében ugyanaz mint 15 évvel ezelött volt a szórakoztató technikában. Talán most a mobil piacon jók.

Realme GT Master Edition

(#33764) Flashget válasza Fishor (#33762) üzenetére


Flashget
félisten

Mert akkor látod, hogy ki kapcsoltad.
Tőlem aztán akkor kapcsolja ki mindenki amikor akarja..sőt nézhetsz felőlem szem rongáló mkv 3D-t is..

Realme GT Master Edition

(#33765) Fishor válasza Flashget (#33764) üzenetére


Fishor
senior tag

Milyen formátum az ami jó? Amúgy akármikor kapcsolom ki vagy be a szemüveget mindig világít 3mp ig vagy a zöld vagy a piros led.

(#33766) hackeeeee válasza Kickass (#33755) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak ha ez mindenkinek szóvá lenne téve ez, akkor a topicok ~90%-a kihalna. :)

Véleményem szubjektív...

(#33767) Fishor


Fishor
senior tag

Na most néztem 3d-s shreket tök jó, 7 gigás mkv de simán élvezhető. kíváncsi vagyok milyen egy igazi 20-40 gigás cucc. Majd annak is eljön az ideje, csak előtte be kell szereznem egy külső vinyót.

(#33768) Flashget válasza Fishor (#33767) üzenetére


Flashget
félisten

meg egy külső lejátszót is főleg 24p filmekhez...

Realme GT Master Edition

(#33769) hackeeeee válasza Fishor (#33767) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sokkal szebb. :) (Szerintem)

Véleményem szubjektív...

(#33770) Fishor válasza Flashget (#33768) üzenetére


Fishor
senior tag

Na lejátszóról eddig nem volt szó. Még a külső vinyón is húzom a fogam 32 ért néztem egy 1 terás wd-t.

(#33771) Norbi8 válasza sonye (#33522) üzenetére


Norbi8
csendes tag

Hali !

Nekem 37D6500-ason van. Ugyanazt a jelenséget tapasztaltam, amit te. Nagyon ócska volt rajta a 3D, tiszta szellemképes az egész, akármennyire tologattam a finomítást, vagy a kiemelést... Olykor az előtér, olykor a háttér volt teljesen szellemképes. A Samsung eredeti videói is a SMART-on keresztül.
Aztán jött valamelyik firmware és az rakta rendbe. Most nagyon ritkán szellemképes a 3D és inkább a háttérben lévő dolgok.
Vettünk nemrég egy idei 6100-est, amin viszont semmi ilyet nem tapasztaltam, már aza alap firmware-el sem, ami benne van. A képe pedig sokkal jobban kiadja a 3D-t, mint a tavalyi D6500...

Azt mondom, tedd fel a legújabb firmware-t, egy próbát megér.

PSN: Norbi819

(#33772) Flashget válasza Norbi8 (#33771) üzenetére


Flashget
félisten

Kérdés használ vagy sem Samygot..mert akkor utána már nem fog tudni.
1016-os fw-ig lehet 1017-től letíltották.

Realme GT Master Edition

(#33773) Fishor


Fishor
senior tag

Nem tudtok androidos telefonra programot, amivel tudnám legalább a billenytűzetét használni a telefonnak? Mert ez a távirányítós írogatás nem valami tuti.

(#33774) dudi6 válasza Norbi8 (#33771) üzenetére


dudi6
senior tag

Nem tudod melyik firmware rakta neked rendbe? Nekem a 18-s van, ha ezt raktad fel és ezzel lett jó akkor nem rakom fel az újabbat, de ha a 21-s akkor lehet megérne egy próbát nekem is. Samygo-t már úgyse tudom használni....

(#33775) Anonymus23 válasza Flashget (#33759) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem értem mi a gondod, ugyanazt írtam amit te is, csak más szavakkal.
Ami itthon van nekem 2 szemüveg, azokon 1 gomb van, azzal kapcsolod ki/be és csatlakozol rá a TV-re, ha nem használod, meg kikapcsolod, de szerintem ez meg evidens, vagy még sem?

;) - The Power of the Light Side

(#33776) sandró60 válasza Fishor (#33773) üzenetére


sandró60
addikt

Miért nem veszel hozzá egy Logitech billentyűzetet?Tapi padosat.
Logitech K400

[ Szerkesztve ]

(#33777) BBéci válasza leslieke (#33752) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos semmi érdekem nem fűződik a plazma eladások növekedéséhez, tehát ez az ok kilőve.
Nagyon sokan egyáltalán nem ismerik a plazmatévéket, de szeretnének egy adott összegért a lehető legjobb képminőségben nézni tévéadásokat és filmeket. Nos, ebben az esetben azt javaslom, nézzenek meg közelebbről néhány plazmatévét is, mert véleményem szerint a kívánalmaknak azok inkább megfelelnek.
3 év alatt sokan tértek át a tanácsaim, javaslataim alapján a másik oldalra és hálásak érte.

(#33761) torma1981
"sokan azért vesznek LCD-t mert rá szeretnék kötni a számítógépre. Ez miatt eleve kiesik a plazma"
Ez a legnagyobb tévedések egyike! Mi a túró baja lenne egy plazmatévének a PC-től? :F
A monitor helyetti használat nem ajánlott! Abban az esetben sosem javaslok plazmatévét, ha valaki monitornak is venné.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33778) Dictator^ válasza Flashget (#33768) üzenetére


Dictator^
veterán

de külső lejátszó lehet PC is egyben (olyan videókártyával ami hdmi-n 3d-t át tud tolni nem?)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#33779) torma1981 válasza BBéci (#33777) üzenetére


torma1981
veterán

Én a számítógép rákötést úgy értettem, hogy monitor helyett.

(#33780) BBéci válasza torma1981 (#33779) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, de nem azt írtad. :N

A tévék nem jók monitornak és a monitorok nem jók tévének. Szerintem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33781) torma1981 válasza BBéci (#33780) üzenetére


torma1981
veterán

Háát én 4 éve használok egy 40A656-os tv-t monitornak. Kb 2-3 méterről nézve.Játszok rajta Fps-t, Rts-t minden féle játékot de számomra tökéletes. Semmi után húzás, semmi lag. És így spórolok egy csomó helyet+ egy monitor árát amit inkább egy jobb tv-re fordíthatok.

(#33782) BBéci válasza torma1981 (#33781) üzenetére


BBéci
titán

Álljon meg a menet! A játék nem kifejezetten monitor használat, arra szerintem is jobb egy tévé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33783) torma1981 válasza BBéci (#33782) üzenetére


torma1981
veterán

Ja te úgy érteted netán munkára nem való a tv? Mert abban egyet értünk.

(#33784) JoeYi válasza Akiii (#33750) üzenetére


JoeYi
őstag

drága, legalábbis forintra váltva. Itthon 290e Ft-ért megkapod. Bár gondolom UK-ban élsz

(#33785) Flashget válasza Anonymus23 (#33775) üzenetére


Flashget
félisten

Az a gondom csak amit leírtam..miután már összelettek hangolva és mondjuk 10x használod a szemüveget és megy a 3D film bekapcsolod 1mp-ig nyomod a gombot és már üzemel a szemüveg. Nekem ki sem ír semmit csak a TV ha 3D-re vált.
D6500

Realme GT Master Edition

(#33786) bgeorgooo


bgeorgooo
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok ilyen kérdéssel de remélem kapok válaszokat!
Tv vásárlás előtt állok. 46 colosban gondolkodom, 3D nem érdekel , LED háttérvilágítású LCD-t szeretnék. Leginkább filmre kellene, de mellette Pc-re kötve játszanék is rajta. A Smart funkciók annyira nem fontosak. Ami lényeg lenne ( bár nem igazán tudom mennyire fontos igazából) hogy valós 100Hz-et tudjon vagy akár többet is. Az ár határt most nem szabom meg ugyanis hosszú távra szeretnék egy jó készüléket
Szívesen veszek minden tippet, tapasztalatot, kinek melyik van otthon, milyen pozitív és negatív élménye van ezekkel.
Előre is köszi mindenkinek! Szép estét mindenkinek.

(#33787) Fishor


Fishor
senior tag

Az normális, hogy a jobb oldali káva olyan 2/3ad magasságban szinte forró? A többi részen hűvös csak itt nagyon meleg. Mitől lehet ez, és normális, vagy hiba?

(#33788) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ha SMart hub-ban az internetszolgáltató országát másra állítottam véletlen, mert rossz gombot nyomtam, azt át lehet állítani valahogy?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33789) Tutu7030 válasza hackeeeee (#33788) üzenetére


Tutu7030
veterán

18140 hsz

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#33790) hackeeeee válasza hackeeeee (#33788) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megoldottam. :)

(#33789) Tutu7030: Nyomtam Neki egy visszaállítást, és újra kérte a beállításokat! De köszönöm! :R :)

Következő kérdésem pedig az lenne, hogy ráböktem, h minden csatornát nézzen át, és ugye bepakolta a digitálisokat is, de közben azok kódoltak. Hogy tudom megadni, hogy csak analóg adás legyen látható?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33791) leslieke válasza BBéci (#33780) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hát ez nagy tévedés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33792) Norbi8 válasza dudi6 (#33774) üzenetére


Norbi8
csendes tag

Ajjaj, nem emlékszem pontosan... Vagy a 18 vagy 19, az biztos, hogy nem a 20-as, az már régóta fent volt a tévén, semmi változást nem hozott, mint a 21-es se, azt pár napja tettem fel...
Plusz még azt nem említettem, hogy azóta látványosan gyorsabban is megy a SMART.

[ Szerkesztve ]

PSN: Norbi819

(#33793) hackeeeee válasza hackeeeee (#33790) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre is rájöttem.. :) :B

Még 1 kérdésem lenne, az 5500R nem tud DLNA-ban hálózatról M2TS-t lejátszani?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33794) BBéci válasza leslieke (#33791) üzenetére


BBéci
titán

Akkor nem egyezik a véleményünk, ami nem baj.
Nálam a monitor valahogy így néz ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33795) leslieke válasza BBéci (#33794) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hát nem, és tényleg nem baj. Ez meg drága mulatság.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33796) BBéci válasza leslieke (#33795) üzenetére


BBéci
titán

Akkor legyen ez, de ennél alább nem adnám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33797) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Kicsit visszaolvastam és látom, hogy ajánlgattátok a D8000-es TV-t. Esetleg megérne kicsit olcsóbban D7000-es venni? Egyáltalán mi a különbség a két széria között. 55" méretben nézelődöm.
Ha tudtok alternatívát hasonló méretben és minőségben, akkor azt is szívesen fogadom.

Nagyjából erről lenne szó:
Keresnék LED TV-t márkától függetlenül ~50"+ méretben, akár használtan is (1-2 éves).
Cél:
- Nagyon jó minőségű panel
- Nem kell 3D, hang, mozgás, fingás érzékelés. - Tehát nem kellenek a felesleges maszlagok.
- Amire használnám: FullHD film nézés ~ 70%, Internet ~ 20%, TV nézés (UPC) ~10% - Tehát főképp filmekre
- Keret: kb. 250-300e

Tudott kb. használt piaci árak:
55D8000 ~ 330e
55D7000 ~ 280e

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#33798) kissdani válasza Ch4os (#33797) üzenetére


kissdani
senior tag

Ezek nagyon jó árak, csak arra vigyázz hogy ilyen olcsón szinte mindig valami hibája van a tv-nek vagy foltos a képernyő vagy van egy kis karc az elején stb..
Ha veszed nagyon nézd át!
Nekem is UE55D7000-em van nagyon meg vagyok vele elégedve külsőre szebb mint a d8000 és belsőre is majdnem ugyan az, a képe pedig gyönyörű!

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#33799) JoeYi


JoeYi
őstag

UNxxes7100 felhősödés, csak érdekességképpen:

(#33800) Ch4os válasza kissdani (#33798) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ezen most kicsit megijedtem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.