Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) JoeYi


JoeYi
őstag

:Y ue40d6757. Gondolom nem magyarországon élsz :)

(#17402) BBéci válasza air (#17379) üzenetére


BBéci
titán

Rengetegszer leírtam, hogy nem szabad a beépített médialejátszó alapján választani, mert messze van a külső eszközök tudásától, képességétől. Ideiglenesen jó, amíg gyűjt az ember egy normálisra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17403) Ed Parker válasza JoeYi (#17401) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem, :)
Ezt nem láttam magyar piacon,de nem tudom mi a különbség a 6500-as szériától.
Ebben van 400hz, local dimming,3d,smart tv.
X talpas,4 hdmi,vékony káva,szar távirányító,nyekereg és hol érzékel,hol nem.

(#17404) BBéci válasza Lesliegold (#17393) üzenetére


BBéci
titán

BD ripnek a teljes, tömörítetlen filmeket szoktuk nevezni, amik nem mkv-k, hanem m2ts fájlokból állnak, bár az ISO inkább illik rájuk. Azokhoz külső lejátszó kell, ammak ellenére, hogy például a D8000 le tudja játszani a fájlokat, de nem az igazi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17405) Ed Parker válasza BBéci (#17402) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Neked mi a bajod vele?
Nekem van wd hd tv-m, de semmi különbséget nem vettem észre a tv és a média lejátszó között.
Eddig vitt mindent formátumot.

(#17406) JuliusK


JuliusK
tag

Sziasztok!

Vettem egy Samsung UE40D6570-es televíziót. Bármilyen beállítás ellenére számomra zavaró, hogy vízszintesen vékony fehér csíkok látszódnak az egész kijelzőn. 3D-ben még jobban látható. Ez most természetes vagy baj van a panellel? Esetleg valamit nem tudtam pontosan beállítani?

Köszönöm a tanácsokat előre is!

(#17407) BBéci válasza Ed Parker (#17405) üzenetére


BBéci
titán

Olvass vissza pár hozzászólást, többen leírták, hogy mi a bajuk a belső lejátszóval.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17408) Ed Parker válasza BBéci (#17407) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én a te véleményedre lettem volna kíváncsi.

Azt is megfigyeltem hogy pc-ről játszva a filmet,játékot,erősen laggol.
De ha usb-meghajtóra másolom és a tv-ről játszom,nincs vele gond.
Ma vettem egy uj hdmi 1.4-es kábelt és blu réjről is sokat javult a kép,sebességben.

(#17409) JoeYi válasza JuliusK (#17406) üzenetére


JoeYi
őstag

fényképezd le légyszi. Bár semmi olyan vonalnak nem kéne látszania ami ennyire felkelti a figyelmed, szóval panel/elektronika hiba lesz

(#17410) Ed Parker válasza JuliusK (#17406) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vidd vissza gariba és érdeklődj erről a jelenségről az eladótól.

(#17411) Scoobyka válasza Scoobyka (#17374) üzenetére


Scoobyka
addikt

up a korabbi kerdesemre valasz pliz....

(#17412) PLaci58 válasza InfiniteReality (#17273) üzenetére


PLaci58
őstag

"Jelenleg 50, 100, 200, 400, és 600Hz-es modellek léteznek "

Jelenleg LCD TV-be 60, 120, 240 Hz-es paneleket gyártanak. Ez a tényleges képfrissítési frekvencia. (Nálunk ezek a panelek jelforrástól függően 50 vagy 60 Hz-en működnek. (50, 100, 200))
A plazma TV-kben 60Hz-es panelek vannak. Ezek 8 vagy 10 bites színmélységet tudnak és ennek megfelelően 480 vagy 600 Hz-esnek nevezik ezeket. (Nálunk értelemszerűen 400 illetve 500 Hz-en működnek TV adás esetén.)

A TV gyártók különböző megnevezéseket találtak ki (CMR, CMI), (100, 200, 400, 500, 600, 800 Hz). Ezzel a számmal akarják a gyártók kifejezni, hogy az eredeti 50 Hz-es váltottsoros TV-hez képest milyen mozgókép minőséget tudnak megjeleníteni a TV-k. Mivel az LCD teljes képet jelenít meg (nem váltott soros félképeket) ezért az alap 60Hz-es panelre is 100 (120) Hz-es értéket adnak meg. Ehhez jön a fekete kép beszúrás (háttérvilágítás lekapcsolása) vagy új kép kiszámolása (True Motion) 200 Hz, a kettő együtt 400 Hz és így tovább...

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#17413) JuliusK válasza JoeYi (#17409) üzenetére


JuliusK
tag

Azóta annyi változás van, hogy a jobb alsó sarokban a fekete csíkok erőteljesebben látszódnak és vibrálnak.

A képek itt: [link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Valszeg panelhiba lesz. :( Szerintetek?

(#17414) PLaci58 válasza JuliusK (#17413) üzenetére


PLaci58
őstag

Ott van az az egész képen, ha jól számolom minden 6. sorban, csak alul jobban látszik.
Nem zavarhatja valami a TV-t? Óra, DVD lejátszó stb. Első körben kihúznék minden készüléket a TV környékén. Aztán szervíz, ha nem változik.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#17415) BBéci válasza Ed Parker (#17405) üzenetére


BBéci
titán

Például nem lehet kockánként léptetni, lassítani, fejezetek szerint keresni. BD25/50-et, belső feliratot lejátszani, DTS-HD MA-t és hasonlókat megszólaltatni. Valamint a filmjeim negyedét nem támogatott formátumúnak minősti. Nincs a távirányítón dedikált audio és subtitle gomb, ha Dolby Digital után DTS hangú filmet kap, a menüben kell átállítani az SPDIF kimenetet. Dunéhez képest a kép és hangminősége sem az igazi.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17416) JuliusK válasza PLaci58 (#17414) üzenetére


JuliusK
tag

Szia!

A környékén semmi sincsen. Gyakorlatilag az egész kép fekete vékony vízszintes vonalakkal tagolt és pont azon a sarkon vastagabbak a fekete vonalak. A kép is vibrál. Visszacsomagoltam és holnap visszaviszem a megvétel helyére. :(

Ha a végére jutok, akkor igyekszek beszámolni.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#17417) Lesliegold válasza BBéci (#17404) üzenetére


Lesliegold
tag

Én nem hiszem, hogy ugyanarról a BDRIP re gondolsz, mint az átlag ember. Egyáltalán nem tömörítetlen, hisz mérete általában is1,4-2Giga, kiterjesztése ugyanúgy AVI...És egyáltalán nem kell hozzá külső lejátszó...Szerintem nem egyről beszélünk, de menj fel bármelyik torr... oldalra is látni fogod, én miről beszélek...

De visszatérve a média lejátszóra. Ugyanaz zajlik itt is mint a szinkronos-feliratos filmeknél. Az emberek 90%-nak jó a lejátszó, csakúgy mint a szinkronos film így nem írnak róla. 10%-nak extra elvárása van, és ezért a fórumon húzza le a TV-t.

Én pedig bátran állíthatom, arra, amire egy átlag felhasználónak (ide értem magam is) kell egy média lejátszó tökéletes. Mint említettem 50 filmből minden gond nélkül 50 filmet vitt, HDben is. Akinek extrém elvárásai vannak, az ne TV-t vegyen, hanem extrém lejátszót.
Vettem én is mosógépet, ami programozható, van benne óra, időzítő. Mégsem sopánkodom, hogy nem tud ébreszteni, és a téli-nyári átállítást sem tudja.
Továbbmegyek, ha kivennéd a média lejátszót a TV-ből gondolatban, mennyivel adnád olcsóbban a konkurens gyártók termékeihez képest? Ha hasonló a válaszod, mint az enyém akkor majdnemhogy ingyen kaptad a TV-hez a média lejátszó részt. Ekkor pedig megint ott vagyunk, hogy majdnem ingyen tökéletesen...

Nem beszélve arról, hogy a többi gyártó TV-je még ennyire sem jó a médialejátszó szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#17418) air válasza BBéci (#17402) üzenetére


air
nagyúr

Én pedig leírtam már, hogy nem a médialejátszó miatt döntöttem e készülék mellett, hanem az 5 év garancia miatt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17419) Ed Parker válasza BBéci (#17415) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van egy régebbi Samu blu réj játékosom, az általad felsorolt hibák nagyját tudja, a tv valóban picit "trial" lett.
De ettől függetlenül szerethető.

(#17420) Ed Parker válasza Lesliegold (#17417) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én is ugyanezt mondom.
Sok mindent lejátszik, de alap cucc, gyakorlatilag nulla beállítással.
Nekem eddig csak a 3D anyagot nem tudta kezelni, de erre ott a power DVD 10
Ami inkább fura, hogy dolby digital hangsávnál jobban fel kell hangosítani, hogy lehessen hallani a szöveget.
Ezt megoldhatták volna plusz 1 hangszóróval, de a többi jó.

(#17421) air válasza Lesliegold (#17417) üzenetére


air
nagyúr

Miért háborogsz azon, hogy valakinek más a véleménye a lejátszóról, mint neked?
A BDRip dolognak pedig nézz utána kicsit! Ami 1-2GB és avi kiterjesztésű, az nem BDRip. Csak a forrása a BDRip a kódolt avi-nak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17422) KorLaci


KorLaci
tag

Nem tudom, hogy írta-e már valaki:
A SamyGo-n van leírás a D5500hoz, a PVR funkció előcsalogatásához.

Activating PVR on D5500

[ Szerkesztve ]

(#17423) KorLaci


KorLaci
tag

A média player vitához szólnék hozzá.
A beépített média player nem tudom, hogy egyből letudja-e játszani a ****.iso-t, vagy ki kell csomagolni neki.
Próbáltam blueray lemezt vincseszterről lejátszani vele, ami könyvtárba volt bemásolva.
A sok m2ts-t látta, de csak külön-külön játszotta le. Lehet, hogy én voltam a béna, nem tudom. Az Xtreamer playerem ilyenkor úgy kezeli, mintha blueray lemez lenne, működik minden, pl.: audió váltás, felirat váltás, aktív menü stb.

[ Szerkesztve ]

(#17424) JoeYi válasza KorLaci (#17422) üzenetére


JoeYi
őstag

erről eddig nem volt szó, köszi az infót, beteszem a tudástárba

(#17425) air válasza KorLaci (#17423) üzenetére


air
nagyúr

Pont ezt mondjuk mi is. Semmi Ilyesmit nem tud.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17426) hunor70


hunor70
csendes tag

Sziasztok!
2 pórblemám lenne: 1.: a tv nem akarja lejátszani a jutyub videókat, azt írja ki, hogy bontsa a kapcsolatot a YouTube kiszolgálóval. Próbálja újra később. OK. Ez új hiba, előtte tudtam jutyubozni...

2.: szétesve, de tökéletes hanggal játsza le egy samsung fényképező által felvett mp4-es HD videókat. Más letöltött mp4-et lejátszik...
Itt egy példa:egy ZDF-es 3D adás egy sziklamászó testvérpárról.
[link]

Help!

[ Szerkesztve ]

(#17427) InfiniteReality válasza JuliusK (#17416) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Úgytűnik mintha 1080i-ben lenne hajtva, vagy nem HDMI-vel lenne összekötve a géppel/egyéb eszközzel?!

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17428) sandró60 válasza KorLaci (#17423) üzenetére


sandró60
addikt

A Samsung média lejátszója igenis a ma használatban lévő ujabb tv-közűl a legjobb!Ezt azt hiszem elkell fogadni,Az.hogy itt egy pár ember a kimondottan arra tervezet média lejátszókhoz hasonlitja az tévedésben van talán még a más márkájú tv tulajdonosok is.Tudom sokan azt szeretnék,ha úgy működne mint egy igazi média lejászó,sajnos ez nem az.Tehát akkor nevárjunk el olyan dolgokat ettől a plusz szolgáltatástól.A különböző lejászható formátumok levannak irva a használatijában,csak el kellene olvasniAz ilyen olyan oldalakról letöltött filmek minőségét megkellene választani mielőtt letölti az ember,igy feleslegesen bosszankodik amikor nem megy ez vagy az a Samsung média lejátszóján.Igy van az,hogy valakinek az 50-filmből 50 megy,mert ő eleve lese töltött olyat amit ez a média lejászó nemtud kezelni,Végkövetkeztetés tessék a Samsung ezen használatijában elolvasni hogy mit tud kezelni ez a mi SZUPER tv-k :K

(#17429) Tutu7030


Tutu7030
veterán

6xxx-nél a pvr védelmet kiiktatta már valaki?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17430) air válasza Tutu7030 (#17429) üzenetére


air
nagyúr

Igen. A SamyGO hack.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17431) air válasza sandró60 (#17428) üzenetére


air
nagyúr

Még mindig nem érted a lényeget. Nem (csak) a formátumokról van szó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17432) Tutu7030 válasza air (#17430) üzenetére


Tutu7030
veterán

Arra gondoltam, hogy innen, közületek megcsinálta e már valaki.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17433) sandró60 válasza air (#17431) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor mégegyszer leirom nagybetűvel,hogy jobban képben légy:EZ NEM MÉDIA LEJÁTSZÓ a hagyományos értelemben,tehát ettől ne várjatok egy olyat ami az erre kifejlesztett média lejátszóknál működik.Ez csak egy plusz szolgáltatás és nem a fő funkciója a tv-nek.Amúgy ha figyelmesebben elolvastad volna amit irtam és nemcsak részleteket ragadsz ki a leirásomból,de mégegyszer leirom mindenki olvassa el a használati leirását az erre vonatkozó résznek :R

(#17434) OddMan


OddMan
őstag

A D6xxx-es tévék felezik 3D-be a felbontást, vagyis 3D-be nincs FullHD. :(
Alább linkeltem egy írást is erről. Nekem ilyen tévém van és tényleg nem FullHD-ba megy a 3D, ezért eléggé fűrészes, lépcsős, homályos vagyis ocsmány a kép. :W
Azt szeretném kérdezni, hogy tud arról valaki, hogy esetleg ehhez lesz valami szoftveres javítás? :F
Persze ha hardveres a probléma, akkor ezzel nem fognak tudni mit kezdeni. Mondjuk ebben az esetben ez volt az utolsó, hogy samsung terméket vásároltam.
Szerintem felháborító és gusztustalan a samu részéről, hogy átbassza és hülyének nézi az embereket. :W

D6x00 TVs FULL HD 3D Defect

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#17435) PLaci58 válasza sandró60 (#17433) üzenetére


PLaci58
őstag

Nekem tetszik, hogy tettek ilyet a TV-be :K

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#17436) PLaci58 válasza OddMan (#17434) üzenetére


PLaci58
őstag

Szerintem HW-es probléma. Lassú az elektronika.
Mondjuk a tesztképek a cikkben eleve half 3D-sek, de a jobb szemre jutó 25%-os kép az tényleg elrettentő.
Amikor elkezdték beharangozni a 3D-t (2009-ben) azt írták, hogy csak a 240 Hz-es LCD TV-ken lesz megjeleníthető. Ezeket ma 800 as CMR-el jelölik. Lassabb TV-ken kompromisszumot kell kötni. Tegyük hozzá, hogy sok TV-nél a 2D mozgókép lejátszás sem Full HD. A felbontás lecsökken jó esetben 8-900 sorosra.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#17437) mrzed válasza sandró60 (#17433) üzenetére


mrzed
senior tag

Nem a használati utasítás elolvasásáról/el nem olvasásáról, megértéséről/meg nem értéséről van szó. Adva van egy hardver, ami igenis képes lenne színvonalasabb médialejátszó támogatására. Az a szomorú, hogy elég a samsung programozóinak, hogy az ő tvjük így is jobb, mint a többi gyártóé. Gondolom, beleszakadnának a munkába, ha mondjuk az mkv fájl támogatottsága teljes körű lenne, és megjelennének a belekódolt feliratok is. Eszméletlen meló lehet egy iso-ba rip-elt dvd anyag lejátszásának kivitelezése. A kevésbé hozzáértők használhatnák az allshare megoldását, viszont akinek nincs szüksége a szájbarágós módra, annak igenis meg kell adni a lehetőséget, hogy szabadon barangolhasson a hálózati erőforrásokon. Bohóckodnak a szerzői jogok védelme címszó alatt, korlátozva funkciókat... könyörgöm, ennyi erővel éles, hegyes kést se lehetne forgalmazni, hisz alkalmas bűncselekmény elkövetésére. Ha pedig valamiben a piaci szempontok miatt hajlanak a tv tudásának korlátozásában, akkor meg lehetne húzni normálisan a határvonalat, hogy erre, vagy arra a funkcióra ott van ez és az a termékünk...

(#17438) Ed Parker válasza OddMan (#17434) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem is 6xxx-es a tvm de nem szar, sőt kimondottan brutális a 3D minőségi felvételekkel.
A fűrészelős problémával addig találkoztam míg nem vettem egy normális hdmi 1.4-es kábelt.

(#17439) sandró60 válasza mrzed (#17437) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos nemcsak a Samsungnál áll az ,hogy figyelni kell nehogy valami szabálytalanságott kövesenek el,mert különben nyakukba akasztanak olyan megbélyegzést ami már nemhasználna a jóhirüknek.Biztos,hogy Samsungos programozó fiúk szeme előtt ez lebeg és nem az,hogy nemtudnák megcsinálni.Ilyen az üzleti világ,hogy a legkisebb dologból is hozzuk ki a legtöbb: manit-pénzt :O

[ Szerkesztve ]

(#17440) mrzed válasza sandró60 (#17439) üzenetére


mrzed
senior tag

"Connect Share Movie
Használja ki digitális tárházát. A ConnectShare™ Movie televíziója mostantól a házimozizás központja lehet. Csatlakoztassa a pendrive-ot vagy a merevlemezt közvetlenül a TV-hez, és játssza le kedvenc filmjeit, képeit és zenéit."

A fentebb idézett REKLÁMSZÖVEG a hivatalos oldalukon a tv ismertetőjében szerepel. Nekem egyáltalán nem azt sugallja, hogy ez csupán egy ideiglenesen használatos, csökkentett tudású szolgáltatás lenne. Egy átlagos vásárló pedig nem fog user manual-okat olvasgatni vásárlás előtt...

Nahhh mindegy, ezen nem érdemes rágódni... Majd a következő tv vásárlásánál körültekintőbb leszek... esetleg 5 év múlva...

(#17441) Bandus99


Bandus99
őstag

sziasztok, volt itt a topikban egy program amivel pcrol lehetet neten keresztu taviranyitani a tvt, de most sajnos nem talalom.
Zold szinu volt a taviranyito.
Vki kepben van ezzel kapcsolatban esetleg ?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#17442) air válasza mrzed (#17437) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan erről van szó. Köszönöm. Csak én nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17443) sityupityu


sityupityu
veterán

Üdv!
Lehet hogy csak nekem újdonság,de én csak most jöttem rá. Nekem a tévé eddig nem játszotta le pl a BD25-ös filmeket. Aztán két napja az egyik ilyen filmet fogtam és átneveztem Mkv-ra és így már viszi.

Bandus99! Tudom melyik progiról beszélsz,nekem meg is van. Valaki régebben beleinkelt ide egy oldalt onnan töltöttem le,csak az a baj,hogy ez az oldal már nem érhető el.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#17444) air válasza OddMan (#17434) üzenetére


air
nagyúr

Az a legjobb az egészben, hogy nem csak minket vezettek meg ezzel, hanem egész Európát (világot)!
A SamyGO fórumon sok országból leírják, hogy mit reagált a felvetésre a Samsung regionális ügyfélszolgálata. Tanulságos.
Egyes országokban nem vesznek tudomást a problémáról. Máshol (nálunk is) tagadják, hogy létezne a probléma, - azt állítják, hogy a készülék igenis FULLHD-s 3D módban (csak akkor azt nem értem, hogy a 7-es és 8-as szériákra miért írják direkt oda, hogy FHD 3D?) - míg vannak olyan országok, ahol a Samsung, a kereskedő együttműködése esetén felajánlotta a csere lehetőségét, ráfizetéssel magasabb szériás készülékre.
Ráadásul, amikor a 6-os szériát bevezették a piacra, még ezeknek a dobozain is ott virított a FullHD 3D logó. Mostanra levették róla.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17445) pbl8608


pbl8608
csendes tag

Sziasztok!

Nem igazán vagyok otthon a témában ezért szeretném kérni a véleményetek az alábbi típusú Samu LCD tv-ről: LE-40D503... Esetleg van már valakinek ilyenje? Érdemes-e befektetni? stb....
Előre is köszönöm a válaszokat...

Üdv

P.B.L.

(#17446) Erendyl válasza Carlos73 (#15704) üzenetére


Erendyl
csendes tag

Szia!

A 3D-s tv-k egyike sem tudja a a +d adást filmet megjeleníteni FULLHD ban bármilyen meglepő

Magyarázat a következő:
míg a 2D adásnál 1080 sorban jelenit meg a tv függőlegesen.

addig 3D ben a tv alapvetően, soreltolással müködik amit az aktiv szemüveg magas sebességgel hol az egyik szemet takarja el hol a másikat,miközben a polarizált lencse az egyik szembe jutó képsorok fele kerül értelmezésre az az 540 sor így egy szemre jutó látvány nem full hd már ebből adodóan sem.

ugyan el történik a másik lencsével csak felváltva a jobb és bal szemmel.

1. sor - jobb lencse
2. sor - bal lencse
3. sor - jobb lencse
4. sor - bal lencse
5. sor - jobb lencse
6. sor - bal lencse
.
.
.
1080. sor

kb ily tudom elmagyarázni remélem valamennyire érthető volt :)

Üdv!

(#17447) Ed Parker válasza air (#17444) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van valahol egy táblázat, hogy milyen távolságról kell nézni a full HD felbontást hogy érzékelje a szemed.
Nekem 40"-os a tv-m,azt kb1,5-1,7m-ről kellene nézni hogy élvezd a full HD előnyeit.
Ha messzebbről nézed ahogy én is (2,9m) akkor tökmindegy hogy full HD vagy fél HD a 3D :)

(#17448) sandró60 válasza mrzed (#17440) üzenetére


sandró60
addikt

Csak,hogy ez egy forma szöveg, mint tudjuk abba minden belefér.Mint ahogy olvasom a 3D fulHD-is csak egy forma szöveg mivel hiába van az egyes tv-k dobozára ráirva. Mégse az.Tudjátok a marketing minnél többet eladni és majd esetleg a javitható részeket a különböző firmwarekben majd kijavitjuk.Gyakorlatilag mi több ezren vagyunk a tesztelők :K

[ Szerkesztve ]

(#17449) BBéci válasza KorLaci (#17423) üzenetére


BBéci
titán

Ez volt az egyik, amit a beépített hibájaként említettem. Igazából nem is hiba, csak egy ok, amiért érdemes külső eszközt használni.

(#17417) Lesliegold
Az AVI-hoz nem kell drága, full HD tévé, mert a tudásának negyedét sem használja ki. Inkább nem írom le a véleményemet azokról, akik olyat néznek mondjuk egy D6500-on.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17450) BBéci válasza Erendyl (#17446) üzenetére


BBéci
titán

Ez egy hatalmas tévedés és félremagyarázás. A 200/240 hertzes tévékre nem igaz, ugyanis azoknál mindegyik szemre 100-100 hertzes 1080 soros kép jut.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.