Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) vation válasza mcroberto (#16550) üzenetére


vation
tag

sztem teljesen független, hogy hol veszed. be kell regelned a gépet a samsung.hu-n

(#16552) sandró60 válasza mcroberto (#16550) üzenetére


sandró60
addikt

A választ ezen a Samsung oldalon találod Nem kérhetsz rá garancia hosszabbitást mivel nem SMART-tv-d van
[link]

(#16553) mobiltel válasza Lesliegold (#16547) üzenetére


mobiltel
tag

Nekem is 01 van a versionnál!
Akkor szerintem a pendrivenél kevés az írási sebesség azért nem működik vele!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22mobiltel%22&submit=

(#16554) mcroberto válasza sandró60 (#16552) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Ő már okos TV ugye? Erre járna?

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#16555) szilacus


szilacus
tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget kérnék
A tv UE32 D5000-es, Blueray feliratos filmen ha nincs külön felirat csatolva nem feliratoz.

A film tartalmaz feliratot, de a TV nem hozza. A film leírása ez:
Language : English
Text
ID : 3
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Language : Hungarian

Van megoldás? :((

(#16556) tibike8 válasza mcroberto (#16554) üzenetére


tibike8
őstag

Ja, de az is nagyon 'okos' aki ennyiért megveszi...

(#16557) tibike8 válasza TriplaT (#16542) üzenetére


tibike8
őstag

Én is ezzel szoktam csinálni (illetve egyszer kellett csak, de azóta már annyi reszet volt, hogy már fejből menne :S ), de eléggé fapados a dolog. Van olyan STB amihez a gyártótól lehet leszedni PC editort és ott a neveket is átírja. Valamint igazán kiexportálódhatna a tv-ből az analóg lista is.

(#16558) JoeYi válasza mobiltel (#16543) üzenetére


JoeYi
őstag

én is csak azt tudom mondani hogy túl lassú az írási tempó amit a pendriveod bír. 4MB/sec és ez az érték egy USB-s vinyónál vagy egy gyors pendrivenál akár 25MB/sec is lehet. De jó volna ha vki ideírna aki pendriveot használ PVR-re, hogy neki mekkora sebességgel lehet írni rá

(#16559) tibike8 válasza reggi (#16532) üzenetére


tibike8
őstag

Minden forráshoz külön lehet beállítani a képopciót. Tehát mondjuk a tv nézéshez belősz a film beállításokon belül valamit és ha másik forrásra mész (USB, PC vagy bármi) akkor oda egy másik beállítást tudsz a film beállításokon belül csinálni.

Az FW felrakhatod nyugodtan.

(#16560) tibike8 válasza tibike8 (#16476) üzenetére


tibike8
őstag

Hát mivel senki nem reagált erre, így szerviz lett belőle. De legalább 2 hétig tudtam használni... :F

(#16561) mobiltel válasza JoeYi (#16558) üzenetére


mobiltel
tag

Köszi majd még nézelődöm hogy mekkora írási sebességű pendrivok vannak!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22mobiltel%22&submit=

(#16562) mobiltel válasza JoeYi (#16558) üzenetére


mobiltel
tag

De az is lehet hogy megoldaná a problémát ha be szereznék egy USB HDD!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22mobiltel%22&submit=

(#16563) tibike8 válasza mobiltel (#16562) üzenetére


tibike8
őstag

Az biztos, hogy az a legtisztább, csak ne vegyél boltban mostanában... Hacsak nem fogsz még ki valahol raktáron beragadtat.

(#16564) Lesliegold válasza TriplaT (#16534) üzenetére


Lesliegold
tag

És múkod...Királyság. :C THX...
Bár a maradék 15-ről tudnám, hogy mi micsoda...? A Skypetól elment valami végtelen cilusba, de a youtubeHD az ment szépen. A többit majd próbálgatom, bár kis kedvcsinálót én is szívesen fogadnék, hogy mi mire jó...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#16565) mobiltel válasza tibike8 (#16563) üzenetére


mobiltel
tag

Ja majd körül nézek a piacon hátha kifogok még valami olcsóbbat!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22mobiltel%22&submit=

(#16566) Gabesz1019 válasza szilacus (#16555) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Bár még nem próbáltam, de én úgy tudom, hogy csak akkor feliratoz, ha van mellé külön csatolva felirat. :U

(#16567) Tom5


Tom5
addikt

Meg van a TV. Egyelőre furcsa és böszme nagy az előzöhöz képest. Itt kell valami drivert feltelepítenem, eszközkezelőben "általános pnp" képernyőnek ismeri fel. Elsődlegesen monitorként fogom használni.

(#16568) tibike8 válasza mobiltel (#16565) üzenetére


tibike8
őstag

Sok sikert. Én feladtam. Majd tavaszra remélhetőleg rendeződnek az árak. Addig meg valahogy kibírom :D

(#16569) mobiltel válasza tibike8 (#16568) üzenetére


mobiltel
tag

Azért egy pár dolgot szivesen mentenék a tv-ből ,de ha nem találok olcsóbban akkor az lesz hogy én várok vele!

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22mobiltel%22&submit=

(#16570) BBéci válasza Agrox (#16546) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem azért tűnik fakónak a tesztben talált beállításokkal, mert amihez hozzászoktál, az nem volt kalibrálva. Amikor először kalibráltam Spyderrel a laptopomat, eszméletlen furcsa volt, de csak két napig. Azóta minden bajom lesz, ha eltúlzott színvilágú, kalibrálatlan képmegjelenítőt látok. Sajnos az emberek többsége olyat néz, használ, Kelvin, gamma, deltaE semmit nem mond nekik, még szürkeskálát sem láttak soha.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16571) Hanok válasza BBéci (#16570) üzenetére


Hanok
senior tag

Bennem az fogalmazódik meg inkább hogy hosszútávon sokkal jobb az a beállítás mint a többi, kevésbé fárasztja a szemet, kényelmesebb, de mégis átjön aminek kell.. Mondjuk egy "természetes" séma alapon animációs filmeknél vagy pl: Avatar-nál ahol elég intenzív a színpaletta, egy idő után bántó és fárasztó nézni, ( itt inkább arra gondolok amikor teljesen sötét szobában nézi az ember) .A filmeknél pedig már inkább mű jelleget vesz fel...

(#16572) lumpika válasza KorLaci (#16509) üzenetére


lumpika
tag

Szia !
Nálam nem megy a szinkronizálás.
Webszerver fut , el is lehet érni-laptopról próbáltam-(tűzfal jó) de nem tud kapcsolódni hozzá a tv.
Vajon miért?
Üdv

(#16573) sityupityu válasza JoeYi (#16558) üzenetére


sityupityu
veterán

Én egy PQI U-230 8GB-os pendrive-ot használok PVR-re ami jól működik. Gyári adatot nem tudok mondani hogy mekkora sebességgel megy rá a cucc,de néha amikor néztem akkor általában 7-8 MB/sec-t mutatott.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#16574) JoeYi válasza sityupityu (#16573) üzenetére


JoeYi
őstag

hmm, köszi, ezt beírom a tanácsadó cikkbe

(#16575) BBéci válasza JoeYi (#16574) üzenetére


BBéci
titán

Sokkalta használhatóbb egy kétfelé particionált, 1-2 terás merevlemez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16576) reggi


reggi
aktív tag

A D6500 és a D6100-AS között panel és elektronika különbségek is vannak? Valaki próbálta már ezeket a linkelt beállításokat D6100-on?Ha igen milyen az eredmény?
Valamit állítani kellene, mert látom, hogy nem az igazi a kép, de elveszek a beállításokban....

(#16577) air válasza szilacus (#16555) üzenetére


air
nagyúr

MKV-ből nem jeleníti meg a beágyazott feliratot!
Samsung válasza a problémára: "Kérdését továbbítottam az illetékes technikusunknak további kivizsgálásra. A válaszig szíves türelmét kérem."
Vagyis ez van, ha nem tetszik, így jártál. Ennyi.
Csak az a megoldás, hogy MKVExtract-tal kicsomagolod a feliratot és melléteszed a mappába, ugyanolyan névvel mint az mkv neve. És csak egy feliratot támogat.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16578) vlevi válasza szilacus (#16555) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A film tartalmaz feliratot, de a TV nem hozza. "
MKVExtract GUI lesz a barátod. 1-2 perc alatt ki lehet szedni az mkv-ból a felirat állományt, utána már csak annyi a dolgod, hogy ugyanazt a nevet add neki, mint a film file neve.

(#16579) sityupityu válasza BBéci (#16575) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez igaz! De amire én használom néha a PVR-t arra tökéletes és legalább nem kellett patricionálni egyik Hdd-met sem. Persze nem mintha az nagy gond lenne ha kellett volna.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#16580) csimpok válasza BBéci (#16570) üzenetére


csimpok
aktív tag

Nekem alapvetően tetszik az a beállítás, hétvégén csak ámultam-bámultam milyen marha jól néz ki a forma 1-es közvetítés (élesség, színek, mozgás folyamatossága, nagy képméret) a sima SD-s RTL Klubon, egy problémám van vele, hogy mintha a sötét árnyalatokat nem jelenítené meg elég részletesen, pl ha valakin egy fekete pulóver van, akkor csak egy nagy feketeséget látok ott. Ezzel lehet vajon kezdeni valamit? Gondolom a fekete-pontot kéne arrébb vinni valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#16581) reggi


reggi
aktív tag

Ma kaptam pár filmet, gondoltam kipróbálom viszi-e őket USB-ről, hát persze hogy a 24GB-os Avatar nem megy egyedül.Azt írja, hogy nem támogatott kódek!WTF?

(#16582) szilacus


szilacus
tag

air és vlevi !
Köszi a választ, találtam hozzá külön feliratot.

(#16583) azozo válasza TriplaT (#16541) üzenetére


azozo
senior tag

mindegy csak legyen jo pár rvstream ...
aki tud az mondhat... ;)

(#16584) PLaci58 válasza JoeYi (#16558) üzenetére


PLaci58
őstag

Ezért nem használok King... -el kezdődő nevű pendrive-ot :D
Mostanában vettem párat:
Transcend JetFlash V20 16GB (5700,-Ft körül volt és 15MB/s írási sebességet tud)
Emtec Flash drive 8GB (Auchan, 2990,-Ft) (NTFS-en 15MB/s írási sebesség)

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#16585) TriplaT


TriplaT
csendes tag

találtam 460 widgetet :

h**p://ww*w.fileserve.c*om/list/7Ue6G79

jó válogatást!

(#16586) cigam válasza JoeYi (#16574) üzenetére


cigam
félisten

Ha már megemlítetted az XFS-t, akkor hozzá kéne írni, hogy ez a fájlrendszer linux alól simán mountolható, írható olvasható. Windows alá csak fizetős olvasót találtam.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16587) air


air
nagyúr

Ez a YouTubeHD kliens támogatja már a saját fiókhoz való hozzáférést?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16588) p1ranha


p1ranha
csendes tag

2,5"-os külső HDD-t kezel az UE40D5000 tudja valaki vagy külön tápos vinyó kell? Köszönöm előre is a választ!

(#16589) sityupityu válasza PLaci58 (#16584) üzenetére


sityupityu
veterán

Ezek nagyon jó árak! Viszont ezek a sebességadatok valósak,vagy csak papiron ennyik?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#16590) BBéci válasza cigam (#16586) üzenetére


BBéci
titán

A kódolásával is kezdeni kell valamit! Másik, azonos típusú tévé sem ismeri fel.

p1ranha
Nem szokott gond lenni velük, ha rövid a kábel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16591) reggi


reggi
aktív tag

A frissítéseket érdemes felrakni? Sehol egy log a változásról, az ügyfélszolgálat meg azt mondja, hogy csak akkor, ha gondom van a készülékkel. Ti hogy vagytok a Fw felrakással?

(#16592) BBéci válasza csimpok (#16580) üzenetére


BBéci
titán

Csak a prémium kategóriás tévék képesek jó "shadow detail" megjelenítésre. Azok közül sem mindegyik. Ha növeled a fényerőt, csökken a kontraszt, ezért máshol kell belepiszkálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16593) Lesliegold válasza BBéci (#16590) üzenetére


Lesliegold
tag

A rootolás ezt is megoldja, ha jól tudom...És a SAMBAT is, így windows alól is elérhet és szekeszthető minden....

- PVR (TV-n felvett videók) titkosítás nélkül - lejátszhatóvá válnak PC-n vagy más TV-n
- Samba server - TV usb meghajtójának elérése a számítógépen

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#16594) maj15


maj15
csendes tag

MKV lejátszásakor nektek a tv kezeli a chaptereket?
Letöltök pl. egy koncertet, aminél azt írják, hogy chapterek be vannak állítva, a tv-n viszont csak beletekerni tudok, de a chapterekre nem találok rá.

(#16595) BBéci válasza Lesliegold (#16593) üzenetére


BBéci
titán

Ezekhez ennyire nem értek, két db merevlemezes (500 GB és 1 TB) felvevő van a polcomon, az egyik HD-ben is rögzít, azokat használom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16596) air válasza maj15 (#16594) üzenetére


air
nagyúr

Erre a kérdésre is van válasz:
"Kérdését továbbítottam az illetékes technikusunknak további kivizsgálásra. A válaszig szíves türelmét kérem." :W
Lásd beágyazott feliratok megjelenítése mkv-ből, meg a többi csodálatosan "smart" képesség. :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16597) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Samsung 40D6500 esetén, pendriveról, allshare-ről lejátszott mkv, avi stb formátumok esetén miért olyan a film mintha 8000FPS lenne?! :D
Olyan mintha fel lenne pár jelenet gyorsítva, ez mitől van?

(#16598) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!

A CMR 100Hz-nek mi a hátránya?
Érezhetően rosszabb mint a tényleges 100Hz-es tévék?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#16599) emre33 válasza doser0717 (#12937) üzenetére


emre33
addikt

Erre anno nem válaszolt senki?

Mi a különbség a Samsung D8000 és a D7000-es sorozat között?!?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#16600) Etikusz válasza vlevi (#16578) üzenetére


Etikusz
tag

Hogy kell hasnzálni? Sok helyen van fent. Melyiket ajánlod?

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 (5év)->Nokia 6020(4év)->Nokia 3120c(3év)->Nokia 6303ic(2év)->Nokia Lumia 620(2év)-> Microsoft Lumia 650(2év)->Apple Iphone SE 32GB(2év)->Apple Iphone 8 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.