Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) kornel8585 válasza szilacus (#17700) üzenetére


kornel8585
tag

Szaggatást nem tapasztaltál USB-ről történő lejátszáskor?Feliratokkal se volt gond?Köszönöm válaszod.

(#17702) air válasza pisteeke (#17699) üzenetére


air
nagyúr

A (jel)forrást a TV-n kell kiválasztani a SOURCE (egy négyzetbe befelé mutató nyilacska ikont ábrázoló) gombbal.
Amúgy netet konfiguráltál a TV-n? Csak azon megy át.
Net, jutyúb stb. megy rajta?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17703) sandró60 válasza szuszinho (#17684) üzenetére


sandró60
addikt

A pendrive- ról csak FAT32-re fomázás után van lehetőség firmware vagy más szoftver alkalmazása.Tehát NE- NTFS-re legyen formázva.Ha nagyobb gb-os film akkor igen használhatsz NTFS formázást :K

[ Szerkesztve ]

(#17704) sityupityu


sityupityu
veterán

Hát igen. Érdekes és elég szomorú ez a képakadás dolog. A tavalyi 40c650 mellé akartunk venni egy 46"-os tévét a másik szobába. Még korábban írtam hogy egy 46d6500 lett volna a kiszemelt de el lett vetve,mert én nem tudok szemet hunyni a a felhősödésre. A magam nevében beszélek,láttam sötétben élőben,valaki meg tudja szokni engem viszont zavar.Legalábbis most így érzem.(pláne ha olyan filmet nézek ahol alul-fölül fekete csík van) De hogy még itt van ez az akadás is. A p@csába a 3D-vel meg mindenféle sz@rral ha nem tudja még azt a szintet sem hozni mint egy tavalyi tévé! Mert a c650-nél semmiféle akadás nem tapasztalható még akkor sem,ha összes képjavító funkció be van kapcsolva.Ez azért kicsit lehangoló. Annyi pénzem meg nincs hogy vegyek egy d8000-est ahol ez az akadás már nem tapasztalható. :O

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#17705) Ed Parker válasza pisteeke (#17699) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hajaj:)

Mennyire vágod az informatikát?
Mert egy kijelzőt nem akkora kunszt összehozni egy pc-vel.
Nézz körül a graf. kártya beállításoknál,ott látni kellene a tv-t.

A win 7 felismeri a tv-t.

(#17706) james008bond válasza pisteeke (#17693) üzenetére


james008bond
őstag

PS3 Media Servert próbáltad? Hátha.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#17707) hunor70 válasza pisteeke (#17697) üzenetére


hunor70
csendes tag

Nekem is sz-r az allshare. Az elején még ment, sikerült megosztani pár filmet, az összes fotót ( mondjuk ez 37 óra és 27 percet vett igénybe ), zenét. Amik meg vannak osztva azokat látja a tv, le is tudom játszani. Az MKV-k is mennek kb 12-15gigáig, onnan már akadozik. De aztán ki tudja miért, már nem tudok semmit sem megosztani. Én kérdeztem itt is, hívtam a samut... semmi megoldás. Feladtam. Azóta 2TB-os külső vinyót használok. Hibátlanul megy minden.

(#17708) InfiniteReality válasza sityupityu (#17704) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Akkor (ha van erős géped) vegyél egy D5000-est és tedd fel az SVP-t. Igaz, csak a PC-n lejátszott filmekkel, de megcsinálja a "folyós" mozgást :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17709) Ed Parker válasza hunor70 (#17707) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem is külső vinyórol megy a megosztás de a pc-n keresztül ,mert arrol töltök vissza is.

Az a 37 óra elég durva:)
Nekem a letöltés mappám kb 400gb,amit ugy 3-4 perc alatt megoldott az allshare program.

Nem az lehet hogy a pc a gyenge láncszem nálad?

(#17710) sityupityu válasza InfiniteReality (#17708) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja jó,köszi. Ez is egy megoldás. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#17711) hunor70 válasza Ed Parker (#17709) üzenetére


hunor70
csendes tag

Egy alap kétmagos 4 éves pc. De ez sztem nem magyarázat a 37 órára ( 22.000db kép ), és arra, hogy most már semmit sem sikerül megosztanom.

(#17712) Dani Pécs válasza InfiniteReality (#17696) üzenetére


Dani Pécs
tag

Azt írják a fórumon, hogy szemből nézve tökéletes a kép, csak oldalról látható ez a kékes bevilágítás. Nem tudom...

(#17713) Imifej válasza pisteeke (#17699) üzenetére


Imifej
senior tag

Régebben én sem tudtam rávenni a nettopomat arra, hogy megosszam a mappáimat a TV-vel. Hiába telepítettem bármelyik megosztó progit rá. Most már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem a tűzfal beállításoknál akadtam rá a megoldásra. Itt volt kikapcsolva a mappák megosztása a hálózaton. Ez egy előtelepített XP volt, lehet e miatt volt kikapcsolva a megosztás.Szívtam vele egy ideig. Másik gépemen nem volt ilyen gond.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#17714) Ed Parker válasza Dani Pécs (#17712) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ilyen az enyém is,de szemből tök fekete.

(#17715) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok!

LEd tv-t keresek az xboxomhoz és nagyra értékelném ha tudnátok ajánlani egy jó tv-t ami kis input laggal rendelkezik! 70% használnám játékra, 30% ban film nézésre. kb 200k ft szánnék a kicsikére.
Válaszokat köszi előre is!

(#17716) InfiniteReality válasza Dani Pécs (#17712) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És Te oldalról nézed a TV-t vagy szemből? :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17717) csimpok válasza Sztlaci (#17643) üzenetére


csimpok
aktív tag

Kétségtelen, hogy gyári állapotban egy szégyen a tévé akadozása (D6500-ról van tapasztalatom). Viszont a jelenlegi beállítások mellett (Éljavítás ki, LED mozgásjavítás be, Motion Plus egyedi 10-3) nekem abszolút akadásmentes és elég folyamatos is a kép, pedig én elég kényes vagyok erre, pl számítógépes játékokban is egyből látom ha nincs meg a 60 fps. Igazából néha mikor vége a műsornak/filmnek és elkezdődik a reklám, akkor mintha lenne párszor akadás, de az nem zavar, film vagy híradó/stúdióbeszélgetés alatt még nem tűnt fel egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#17718) BBéci válasza JuliusK (#17682) üzenetére


BBéci
titán

Ha elolvasod az ezzel kapcsolatos hozzászólásaimat, én vagyok a háttérfény kapcsolgatásos módszer egyik legnagyobb kritizálója. Azt viszont sosem merném kijelenteni, hogy a D5000 csak 50 hertzes, mert nem igaz. Más, egyszerűbb, olcsóbb módszert alkalmaznak, de attól még másodpercenként 100 "felvillanást" látunk. Nem annyira jó a végeredmény, mint interpoláció esetén, de a mozgóképfelbontás jóval magasabb, mint az 50 hertzes tévéken és ez a lényeg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17719) InfiniteReality válasza csimpok (#17717) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ahogy igy olvasgattam sokaknak az a 10-3 egyedi mozgásjavítás jött be, függetlenül attól hogy az jár a legkisebb rendszerterheléssel a TV számára. Jópáran akik nem szeretik a "szappanopera" effektet a mozifilmeknél, ebben a beállitásban leltek megnyugvást és a szemük számára kellemes képet :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17720) BBéci válasza InfiniteReality (#17719) üzenetére


BBéci
titán

Én is mindig azt ajánlgatom, esetleg lehet a 3 helyett még kisebb értékkel próbálkozni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17721) InfiniteReality válasza BBéci (#17718) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És fáj is tőle a fejem mint az állat. Szerintem a LED háttérvilágitás ki-be kapcsolása nem számolható bele a "Hz-be" (ezt sajnos nem tudom másképp kifejezni), hisz ezalatt nem csinál semmit az elektronika a képpel, csak kikapcsolja a háttérvilágitást.

A mozgóképfelbontás pedig a valóságban nem lesz tőle jobb (nem látsz több képkockát, mivel nem lesz több képkocka tőle), viszont a szem illetve az egy egy tulajdonságát kihasználva, úgy ÉRZED hogy jobb. Aléá tudom támasztani, hogy tényleg mintha(!) finomabb lenne a mozgás tőle, viszont kegyetlenül megfájdul a fejem ha bekapcsolom ezt az effektet. Alig 1 perc alatt. Nem látom, de ezekszerint "érzékelem" a villogást.

Egyébként a LED Motion Plus nem csak a filmeknél, a játékoknál is mintha finomabbá tenné a mozgást, de ott előidéz egyfajta judder effektet is, azaz 1-2 frame időnként kiesik (mivel pont akkor jelenne meg, amikor kikapcsolódik a háttérvilágitás), úgyhogy nálam ki van kapcsolva ez az opció.

Filmeknél a mozgás elsimitására SVP-t használok, TV-nél meg eleve finomabb a kép, mint egy 24 frame/sec-es filmnél.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17722) BBéci válasza InfiniteReality (#17721) üzenetére


BBéci
titán

Idézek egy tesztből:
"a D5500-as tévék azonban csak a 100 Hz-es verziót támogatják, ami valójában csak a scanning backlight alkalmazását jelenti a normál 50 Hz-es képfrissítési frekvencia mellett. Azaz a képkockák száma úgy kétszereződik meg, hogy az elektronika a LED-ek gyors ki és bekapcsolgatásával minden meglévő két képkocka közé egy feketét illeszt be.
Mit jelent ez a gyakorlatban? Kisebb utánhúzást és jobb mozgókép felbontást; a méréseink szerint ez utóbbi adat 850 sor körül van, ami egy LCD-től egyáltalán nem rossz. És különösebb mellékhatások nélkül."

Ebből csak a 850 sort kérdőjelezem meg, mert külföldi tesztekben ekkora értéket csak valódi 200 hertz esetén mértek. Már a 600 is jó eredmény.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17723) nightshadow válasza BBéci (#17722) üzenetére


nightshadow
veterán

Ebből csak a 850 sort kérdőjelezem meg, mert külföldi tesztekben ekkora értéket csak valódi 200 hertz esetén mértek. Már a 600 is jó eredmény.

Lehet, hogy a 600 is messze van a valóságtól:

"Motion Resolution

The Samsung UE40D5520 is equipped with 100Hz “Clear Motion Rate” MCFI technology, which can be activated via the [LED Motion Plus] option in the user menu. However, the result was not really what we had hoped for: engaging [LED Motion Plus] introduced obvious interpolation artefacts around and even within the moving objects, so much so that measured motion resolution actually dropped paradoxically to 250 if we went by the test pattern found in Chapter 31 of the “FPD Benchmark Software For Professional” Blu-ray disc. Disabling [LED Motion Plus] restored the number of moving lines resolved to 300, the prevalent baseline figure for bog-standard LCD displays.” forrás: [link]

sityupityu: „Hát igen. Érdekes és elég szomorú ez a képakadás dolog. A tavalyi 40c650 mellé akartunk venni egy 46"-os tévét a másik szobába. Még korábban írtam hogy egy 46d6500 lett volna a kiszemelt de el lett vetve,mert én nem tudok szemet hunyni a a felhősödésre.”

Érdemes lehet megnézni a Panasonic 46G30-at. Jelenleg a legjobb 2D-és plazma, nincs bevilágítás, s kb. 50k-val olcsóbb is, mint a 46D6500.

[ Szerkesztve ]

(#17724) xNemesisx


xNemesisx
csendes tag

Sziasztok!
Samsung UE32D5000 es Tv-t néztem ki magamnak és érdeklődnék, hogy mkv-ból kb hány gb-s filmeket játszik még le normálisan?

[ Szerkesztve ]

(#17725) sandró60 válasza xNemesisx (#17724) üzenetére


sandró60
addikt

Hát ezt neked kell ki kisérletezgetned mivel nemmindegy,hogy a film milyen konténerben van.Ugye ott akárhogy meglehet csinálni egy filmet.Tapasztalatom amit idáig lejászottam általában 25gb-os és működött mind, amit a Samsung lejátszójával próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#17726) xNemesisx válasza sandró60 (#17725) üzenetére


xNemesisx
csendes tag

Köszi a gyors választ,azért lett volna fontos, mert most csak 1 8gb-s pendrive-m van,arra ugye bár nem nagyon fér full hd :)
szoval hogy pendrive-t vegyek vagy külső vinyot.
32gb-s pendrive-t 9 ért tudnék szerezni
[link]
külsö vinyok is vannak elvileg 11 környékétöl
csak hát azokbol meg eléggé hiány van :S
amit tegnap kinéztem abbol mára el is fogyott

[ Szerkesztve ]

(#17727) sandró60 válasza xNemesisx (#17726) üzenetére


sandró60
addikt

Mivel gondolom nemcsak egy filmet akarsz megnézni,szerintem jobb ha veszel egy vinyót legalább nem kell törölgetni a pent,nembeszélve arról a nagyobb gb-vagy tb-vinyóra sok adatot tudsz rátenni
Ha türelmes vagy a vinyók ára előbb vagy utóbb lefog csökkeni,de addig megteszi az amit irtál
Néz szét itt a PH apróhirdetésénél

[ Szerkesztve ]

(#17728) xNemesisx válasza sandró60 (#17727) üzenetére


xNemesisx
csendes tag

Oké, köszi az eszembe se jutott, majd szétnézek ha hazaértem

(#17729) kingadam válasza BBéci (#17449) üzenetére


kingadam
csendes tag

Ez azért nem teljesen igaz mivel az avi egy konténerfájl és abban lehet fullhd videóanyag is. (Persze nem az a jellemző)

DESKTOP: Gigabyte GA-H87M-HD3 | INTEL Core i5-4570 | Corsair Vengance 2*4GB | Corsair CX-600 | 2* WD Green 2 TB 2* WD Green 1,5TB 1*WD Blue 500GB | Sennheiser HD595 HTPC: Streacom fc5 | Gigabyte B85N | INTEL Core i3-4330 | Kingston 2*4GB | OCZ Agility 3 60GB | HDPLEX HiFi 250W | Arcam irDAC

(#17730) JoeYi válasza xNemesisx (#17726) üzenetére


JoeYi
őstag

Ebbe a cikkbe raktam egy táblázatot a kézikönyvből a "Támogatott felirat és videó formátumok" bekezdésbe. E szerint 25Mbit/sec a legnagyobb adatsűrűség amit kezelni tud, tehát egy 60 perces film esetében 25/8*60*60= 11.2Gbájt -os fájlmérettel birkózik meg.

(#17731) mrzed válasza xNemesisx (#17728) üzenetére


mrzed
senior tag

Érdemes benézni az Intersparba.
500GB-os Maxell Tank H500 14000 Ft, 1TB-os Maxell 18e Ft akcióban.
Igaz nem mindig van, de minden héten kapnak belőle.
A 250GB-os Maxell Tank H250 akción kívül 12e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#17732) InfiniteReality válasza xNemesisx (#17724) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem a méret a lényeg, hanem a bitráta. Az aláírásomban lévő linken van az a cikk, amihez ez a fórum tartozik. Azt olvasd végig, s erre valamit sok egyéb kérdésre választ találsz. Ha még ezekután is felmerül valami, kérdezz :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17733) mrzed válasza pisteeke (#17693) üzenetére


mrzed
senior tag

Rendesen, egy hálózaba vannak kötve a gép és a tv?
Az IP tartományuk megegyezik?

(#17734) InfiniteReality válasza BBéci (#17722) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Attól, hogy a meglévő képkockák közé beszúrok egy feketét, még nem látok 2x annyi képkockát (a filmből). A szemnek azt a hibáját / tulajdonságát használja ki ez a dolog, hogy mivel egy adott képkockát rövidebb ideig látunk, így azt élesebbnek látjuk. Valamint ugyanemiatt úgy érzékeljük(!), hogy a kép folyamatosabb.
De ettől még az agyunkba nem jut több információ, mivel nem keletkezik plusz képkocka, aminek tartalma is lenne.
Az SVP valamint a drága TV-k úgy érnek el jobb érzést mozgásoknál, hogy képkockákat interpolálnak a meglévőek közé. Ettől több információ jut el a nézőhöz, hiszen a plusz képkocka tényleges információt hordoz (köztes állapotot), nem feketeséget.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17735) KorLaci


KorLaci
tag

Ha valakit érdekelne:
Nem tetszett az nYouTubeHD3D angolul. Sikerült átállítani magyarra.

(#17736) JoeYi válasza KorLaci (#17735) üzenetére


JoeYi
őstag

írd csak le nyugodtan hogyan csináltad, beteszem a cikkbe :)

(#17737) KorLaci válasza JoeYi (#17736) üzenetére


KorLaci
tag

OK.
Nem nehéz, csak mielőtt feltelepítenénk a nYouTubeHD3D-t bele kell nyúlni a zip-be.
A dops könyvtárban van a Language.js Ezt kell editálni pl.: Notepad++.
A legalján van egy sor : */tmpLangKeyword = "en";
Ezt kell átírni hu-ra. Tehát így néz majd ki : */tmpLangKeyword = "hu";
Figyelni kell, hogy a * utáni sort kell átírni.
Átírás után az ismert módon kell telepíteni, így a menük stb. magyar lesz.

(#17738) JoeYi válasza KorLaci (#17737) üzenetére


JoeYi
őstag

állat :R

(#17739) mrzed


mrzed
senior tag

Sikerült a PVR-el rögzített műsorokat a tv-től függetlenül lejátszani, szerkeszteni... ;)

(#17740) JoeYi válasza mrzed (#17739) üzenetére


JoeYi
őstag

milyen TV-vel? Ez alapján a leírás alapján? Csak azért kérdezem mert megemlítenélek pozitív példának

(#17741) Ed Parker válasza mrzed (#17739) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem tegnap nem sikerült felvenni semmit, leformatálta a 16gb USB kulcsot de aztán a sebesség tesztnél elakadt aztán közölte hogy erre bizony semmit nem lehet felvenni:)

Majd ma ráveszem:)

(#17742) mrzed válasza JoeYi (#17740) üzenetére


mrzed
senior tag

D6570-es tv-vel.

Az alábbi leírást használtam:
http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/melyviz.html

TriplaT módszerével, csak annyi különbséggel, hogy a felhasználóhoz kell a jelszó, mert különben nem lehet létrehozni a fiókot.
A felvétel megkezdése előtt be kell jelentkezni a develop felhasználóba, majd futtatni a telepített SamyGo alkalmazást. Ezt minden bekapcsolás után meg kell tenni, mert kikapcsoláskor törlődnek a SamyGo módosítások. Ez többek között kikapcsolja a DRM védelmet is. Számítógépről ftp-n keresztül csatlakozva a tv-hez a /dtv/usb/sdx/CONTENT/xxxxxxxxxxx.srf fájlokat a gép merevlemezére másolhatjuk. Ezeket a fájlokat *.mpg -re nevezve lejátszhatjuk, vagy akár szerkeszthetjük is.

[ Szerkesztve ]

(#17743) mrzed válasza Ed Parker (#17741) üzenetére


mrzed
senior tag

Én is próbálkoztam class 10-es pendrive-al, de nekem se ment át a teszten.
Pedig 9,8 MB-al ír és 30MB-al olvas a számítógépben.
Ezért inkább 12K ért vettem egy 250-es maxell hdd-t, azzal tökéletesen működik.

(#17744) mrzed válasza mrzed (#17742) üzenetére


mrzed
senior tag

Bocsánat, az ftp-n keresendő mappa pontosan a következő:

/dtv/usb/sda1/CONTENT/xxxxxxxxxxx.srf

[ Szerkesztve ]

(#17745) Tutu7030 válasza KorLaci (#17737) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem még telepíteni sem sikerült. A "csík" végig megy 100%-ig, de ott is marad. Vártam vagy 10 percig, de semmi változás. Érdekes, hogy ugyanezzel a módszerrel a b650-re települ(csak videót nem tölt be).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17746) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok!
TV-t keresek a következő paraméterekkel:
- max 160.000-es ár
- 40" képátló
- lehetőleg PVA panel

Egy C650-esem volt, de meg kellett tőle válnom sajnos. Ez egy nem LED-es tv volt, de a képe rendkívül jó minőségű volt.

Első blikkre az UE-40D5500-ra gondoltam. Hozza a C650-es képminőségét?
Előre is köszönöm!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#17747) Ed Parker válasza mrzed (#17743) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ne komolytalankodjunk már:)
Azért ez vicc hogy egy class 4-es kártyára tudtam venni Canon tükrössel full HD-t 4gb-t,(ennyi a korlát) a tv meg nem tud rá venni????
Tuti hogy nem a pendrive a sz@r:)

De van egy régi wd passport 60gb vincsim, majd azzal kipróbálom.

(#17748) varsza válasza littlerock (#17117) üzenetére


varsza
tag

Én senkire sem haragszom :))
Gratulálok, gondolom jó korán keltél :Y
Mindenesetre ezért a gépért megérte, mert eszméletlen jó áron volt.

Nekem jutott egy LE40d503 helyette (ugyanezen az áron), csak ez butább sajna (nem játszik USB-ről filmet)

(#17749) zs2994


zs2994
tag

hello 37d5500-hoz jár wifi kulcs?

(#17750) BBéci válasza InfiniteReality (#17734) üzenetére


BBéci
titán

Ez mind igaz, azért szoktam kamu 100 hertznek nevezni a villogtatós trükközést és igyekszem valódi 100 hertzesre rábeszélni az embereket, ha van rá pénzük.

(#17746) bélanéni
A C650 képminőségét a D6xxx tévék érik el, részben a fentebbi mondat miatt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.