Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) InfiniteReality válasza humax (#17348) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem csak a HDMI verziója lényeges, hanem hogy a Dreambox egyáltalán képes-e kiadni 3D jelet a TV-nek... ha nem, akkor mindegy.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17352) InfiniteReality válasza Polllen (#17350) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha D4000-es TV-ről van szó, megnéztem a FAQ-t, és amit ott kiír fent az a bemenő jel adata, nem a megjelenítésé. Elképzelhető, hogy PC bemeneten engedi a nagyobb felbontást mint a TV sajájta, majd lekonvertálja.

Hogyan van összekötve a TV-vel a gép? DSUB? DVI->HDMI? HDMI->HDMI? Melyik bemenetre van kötve?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17353) humax válasza InfiniteReality (#17351) üzenetére


humax
senior tag

koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#17354) Polllen válasza InfiniteReality (#17352) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia,

sima D400-s LCD, a tv-vel dvi->HDMI-vel van összekötve, a TV-n hdmi(dvi) portot használom. Gondolom akkor lekonvertálja a natív felbontásra.

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17355) Imifej válasza r.zozoka (#17322) üzenetére


Imifej
senior tag

[link]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#17356) InfiniteReality válasza Polllen (#17354) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem pontosan ez a helyzet. A régebbi HD-Ready TV-k erre még nem voltak képesek, rá kellett erőszakolni ezt a cseppet sem szabványos 1366x768-as felbontást a videokártyára (a régiekre esélytelen volt ezt megtenni).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17357) vlevi válasza balage. (#17337) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nem vagyok nagy mágus, de vannak d-sub(vga) - hdmi átalakítók 14k körül."
Bakker, akkor már inkább egy új (vagy keveset használt) videókártya!

(#17358) tibike8 válasza Hanok (#17299) üzenetére


tibike8
őstag

Ezt biztos nekem szeretted volna írni?

(#17359) vass1024


vass1024
tag

Hello!
Most vettem egy Samsung UE32D5000PW TV-t és felmerült 1-2 probléma...
Először is ha HDMI-n rákötöm a notebookom, akkor körbe van 1 kicsi fekete keret ami nagyon zavaró, meg persze kisebbnek látszik a kép. Ennek így kell működnie?
A másik dolog meg hogy van DLNA funkció amit szeretnék használni, csak nem tudom beállítani. Minden meg van, minden össze van kötve program fent van de nem megy.. Egyébként hálózati winchestert az látná a tv? vagy csak programmal fut számítógépről? Jó lenne ha tudnátok segíteni. Köszi előre a válaszokat.

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#17360) tibike8 válasza InfiniteReality (#17302) üzenetére


tibike8
őstag

Pláne 7k-ért volt jó :)

(#17361) InfiniteReality válasza vlevi (#17357) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az illetőnek laptopja van. Ott nem annyira könnyű videokártyát cserélni :D

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17362) InfiniteReality válasza tibike8 (#17360) üzenetére


InfiniteReality
őstag

TP-Link acces poiontokat vettünk 3 antennás N-es, darabját 8 ezerért (bruttó). A routereik nemtudom mennyibe kerülnek.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17363) tibike8 válasza InfiniteReality (#17362) üzenetére


tibike8
őstag

Azt nem tudom, de az enyém akkor 17-18k körül volt akkor boltban amikor vettem. Ahhoz képest meg elég jó. Meg egyébként is szimpatikus az Edimax már évek óta :)

(#17364) InfiniteReality válasza tibike8 (#17363) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Annak ellenére hogy (főleg a magyar importőrnek köszönhetően) az Edimax-szal szinte csak negativ tapasztalataim voltak (ez még 2000-2004-ben volt), utánaolvasva nem húzzák le nagyon. Nyilván nem egy Linksys vagy egy Cisco, de a TP-Link sem az:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17365) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
D5500/6100/6500 között vacillálok. Várnék pár pro és kontra érvet, esetleg tapasztalatot.
Előre is köszi! :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#17366) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok. Ma boldog tulaja lettem egy Samsung 5000PW LED TV-nek... hat valami elkepesztoen szep kepe van :)
a kerdesem az lenne hogy a hatuljan a LAN csatlakozonak a helye pontosan mire valo? Illetve az all share mukodik ennel a tipusnal is?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#17367) BBéci válasza balage. (#17344) üzenetére


BBéci
titán

Tessék, itt van!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17368) BBéci válasza vass1024 (#17359) üzenetére


BBéci
titán

A notebook videokártya driverében be kell állítani a képméretet. Ha Ati, akkor az Overscant húzd nullára!

A DLNA-ról több jó leírást találsz a Google-val.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17369) JoeYi válasza dussy (#17365) üzenetére


JoeYi
őstag

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

D5500: pro: olcsó, kontra: ne ezt vedd
D6100: pro: 3D, 100hz, kontra: vastag keret, nincs webböngésző
D6500: pro: webböngésző, 3D, 100hz, 5 év gari, skype kamera kontra: drága, nehéz venni mert sikertermék

(#17370) Hanok válasza tibike8 (#17358) üzenetére


Hanok
senior tag

Természetesen nem, véletlen félre kattinthattam... :R

(#17371) Tom5


Tom5
addikt

(#17372) balage. válasza BBéci (#17367) üzenetére


balage.
tag

Köszönöm! Rossz weboldalon kerestem :) (nem a directen)

(#17373) balage. válasza vlevi (#17357) üzenetére


balage.
tag

Laptopról lévén szó ezt a lehetőséget ki lehet lőni :K

(#17374) Scoobyka


Scoobyka
addikt

[link]

Ilyen gyakori az uj modelleknel? Csak,mert egy 40c650esen tapasztalok halvanyan ilyen vonalakat mozgasnal,de ha csak nagyon nezem. Ismeretsegi korben b650esnel is :( cagy ez lcd sajatosag?

(#17375) tibike8 válasza InfiniteReality (#17364) üzenetére


tibike8
őstag

Van egy routerekkel foglalkozó ismerősöm és az Edimaxal volt a legkevesebb probléma a tapasztalata szerint. De a lényeg, hogy nálam bevált. :)

(#17376) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok. Hétvégén vettem egy Samsung UE40D5000PWXXH tv-t.. Háát mit ne mondjak.. Nem bántam meg.. Most le volt akciózva euronicsba 139900.-ért.. Egy samsung 37" hd ready tv után kapcsoltam be.. Gyönyörű szép képe van, LEJÁTSSZA az mkv-t , mert ott az euronicsba a faszi azt modnta nem játsza le.. Hát mondom magamban egy ilyen tv nél ezt nehezen hiszem de ki tudja.:D: S látni a led háttérvilágítás, s a sima lcd között való különbséget... Ultra vékony, tehát szinte nem is látni a keretet, egy Bluray filmet megnéztem rajta hálózatról az allshare funkcióval.. Gyönyörűszépen lejátszotta. semmi gond nem volt.. Mondjuk lehet ha firmware miatt , mert másnap egyből frissítettem a firmwaret.:D:

Tehát mindenkinek ajánlom aki úgymondd "olcsón" s jó tv-t szeretne venni.. Ja s ez a samsung Allshare funkció nagyon tetszik

Üdv: rob

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17377) mrzed


mrzed
senior tag

Engem az allshare kimondottan idegesít.
Sokkal jobb lenne, ha a megosztott mappákat közvetlenül tallózhatnám.
Egy kicsit csalódott vagyok a D6570-es smarttv tudásában.
-Nem kezeli az mkv-ba ágyazott feliratokat
-A mellé rakott feliratokat csak a közvetlenül usb-ről csatlakoztatott eszközről látja, hálózatból nem.
-Nem tudtam rábírni BD rippek lejátszására
-Nem törölhetek, szerkeszthetek még usb eszközről sem.
-Néha előfordul, hogy az elmentett beállítások (kép, hang) elállítódnak.

Egyelőre úgy néz ki, hogy az Asus O!Play egy darabig még megmarad...

[ Szerkesztve ]

(#17378) roberto211 válasza mrzed (#17377) üzenetére


roberto211
őstag

Háát, mondjuk az tényleg sz..r hogy a tv ről nem nagyon lehet tallózni a fileokat, csak ami úgymondd "bele van integrálva a mappába" s amit utólag húzol le azt nem látja s csak gépről indíthatod el, a lejátszani kívánt filmet,zenét,stb-t.. De ezen kívül tetszik.:D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#17379) air válasza mrzed (#17377) üzenetére


air
nagyúr

A Samsung AllShare helyett próbáld ki a Serviio-t!
A TV médialejátszója nekem is óriási csalódás. Direkt azért vettem "okos" TV-t, hogy megspóroljam a mediaplayert. Már látom, hogy jobban jártam volna egy olcsóbb TV-vel, plusz mellé egy mp-rel. Csak az 5 gar. nagyon csábító volt, azt pedig csak a Smart-okhoz adják.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17380) Baltazor válasza balage. (#17373) üzenetére


Baltazor
csendes tag

Hát igen, elég necces cserélni. :-) A poén a dologban, hogy a kártya alapból támogatja a HDMI-t HDCP-vel, csak a laptop gyártó valamiért úgy gondolta, hogy ebbe a típusba nem kell a kimenet. :-S

[ Szerkesztve ]

I am the beginning. The end. The one who is many. I am the Borg

(#17381) dussy válasza JoeYi (#17369) üzenetére


dussy
őstag

Köszi a hszt-t! :R
Mi az ami miatt az 5500-ről lebeszélnél??
Mikor elkezdtem TV-t keresni csak a Smart funkció volt kitétel, nem gondolkoztam a 3D-ben.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#17382) InfiniteReality válasza dussy (#17381) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Smart és Smart között is van sajnos különbség. A D5500-nak már Smart menürendszere van, mégsem tud minden funkciót amit egy 6 vagy újabb sorozat:(

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#17383) dussy válasza InfiniteReality (#17382) üzenetére


dussy
őstag

Nagyon laikusként állok a téma előtt. Első kitétel a YouTube kliens volt, és semmi több. :P
Amit ezen felül tud, az mind ajándék nekem.. :)
Algatok egy kis fejtágítást közben olvasom a 'tudástár'-t.

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#17384) Hanok válasza mrzed (#17377) üzenetére


Hanok
senior tag

"Egy kicsit csalódott vagyok a D6570-es smarttv tudásában"
Azért a konkurenciához képest még így is kimagaslóan jó ár-érték-tudás arány birtokosa vagy, képzeld ha vettél volna egy LG-t aminek még az ára is borsosabb és egy mezei mkv-t sem játszik le usb-ről..

(#17385) mrzed válasza air (#17379) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm a tippet, feltettem a Serviio-t.
Érdekes, hogy így még a BD rip-et is lejátsza, igaz akadozva.
Nem tudom miért, csak 50Mbit-et használ a vezetékes hálózatból.
Sőt, még a feliratfájlokat is látja...
Talán egy kicsit lassabb, mint az allshare....
...egyelőre tesztelem.

(#17386) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

6500 és 6100 között vacilálok, a 200mhz CMR és a 400mhz CMR tünik az egy elnynek. Megér ez 20.000Ftt vagy ez vakítás?

Amúgy mennyi az "alap" hz a 6100nél? Ha van 100hz az már elég...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17387) torma1981


torma1981
veterán

Én most láttam élőben a két tv-t. Hát nekem nagyon bejött a 6100-as kávája. Jobb mint a 6500-as keskeny kávája. Képek alapján pedig a 6500 jött be eddig jobban. :)

(#17388) sonye


sonye
senior tag

Helló mindenkinek!

1 hetes használt után a D6100-om vbal sarkában erős felhősödést látom olyan filmek lejátszásakor, amit nme tud teljes képernyőre kitenni a TV. szerintetek szerviz foglakozik ezzel? cserélni lehet, vagy törődjek bele és örüljek, hogy minden egyéb működik?

A másik kérdésem, hogy az EPG nálam miért nem működik? Analóg kábeles csatornáim vannak, ezekkel nem fog működni az EPG? elvileg ha netre csatlakozok kellene működni nem?

(#17389) mrzed válasza sonye (#17388) üzenetére


mrzed
senior tag

Nálam csak a samsungos működik...
A másik neve nem ugrik be, de az nem mutatott semmit.

(#17390) air válasza Dare2Live (#17386) üzenetére


air
nagyúr

A 6500-as 400Hz CMR csak 40"-tól felfelé van. Alatta csak 200Hz CMR.
Nézd meg, látsz-e különbséget. Csak a számoknak ne higgy! (Igazából mások szubjektív véleményének se! Mindenki mást lát.)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17391) air válasza sonye (#17388) üzenetére


air
nagyúr

EPG csak digitális tuneren keresztül jövő csatornákon van.
A másik neve Rovi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17392) oliver7777


oliver7777
tag

Ez a cikk szerint
http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html
a D6000 3D ready, a D6500 pedig 3D TV
Mit jelent az, hogy 3D ready?

Köszi!

(#17393) Lesliegold válasza JoeYi (#17369) üzenetére


Lesliegold
tag

D6100: pro: 3D, 100hz, kontra: vastag keret, nincs webböngésző
D6500: pro: webböngésző, 3D, 100hz, 5 év gari, skype kamera kontra: drága,

D6100 is 5 év gari, nekem már meg is van 2 hete regisztrálás után, és tudtommal már van webböngésző is, csak nem a gyári...

air:
"A TV médialejátszója nekem is óriási csalódás"

Én mit csinálok rosszul, de mindent visz az enyém, BRRip, BDRip, AVI, MKV. Igaz 15Gigás méret feletti file-t nem próbáltam, de azon kívül 50 videóból 50-et vitt...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#17394) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Üdv!
Vettem egy 40d6570 tv-t, szeretném átmenteni usb-re a csatorna listát, de valamilyen PIN kódot kér. Mi a túró az alap pin, mert a leírásban sehol sincs feltüntetve.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17395) sarkan válasza Tutu7030 (#17394) üzenetére


sarkan
aktív tag

nem fogod kitalálni: 0000 :DD

(#17396) Tutu7030 válasza sarkan (#17395) üzenetére


Tutu7030
veterán

:DDD Tényleg nem. Én próbáltam a mindegyet, az 1234-et, de nem mertem kísérletezni tovább, hátha ez is letilt.:D:D Köszi!

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17397) sarkan válasza Tutu7030 (#17396) üzenetére


sarkan
aktív tag

nem az én érdemem, én is itt tudtam meg.

(#17398) air válasza Lesliegold (#17393) üzenetére


air
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy nekem nem visz mindent - kivéve killa sample - hanem, hogy csalódás a működése.
MKV-ba beágyazott feliratokat nem jeleníti meg, nem kezeli a fejezeteket mkv-ban. A külső feliratok közül csak egyet kezel. A könyvtár szerkezetben nem lehet törölni, és hasonló nyalánkságok.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17399) Tutu7030 válasza sarkan (#17397) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem eszi meg a b650 csatornalistáját.:(

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17400) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Sziasztok,
Most vettem egy ue40d6757-est.
Ez csak dizájnban és a 800hz cmr-Ben tér el a 7-es, 8-as szériától, viszont 100-el olcsóbb és 3 szemüveg járt hozzá.
Írták itt páran hogy belassul a kép, ez nálam is így van, de csak divx-nél.
HD tv adásoknál nincs szappanopera effektus, csak blu réjen.
Bele mert már közűletek valaki lépni a szerviz menübe?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.