Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157251) 4264adam válasza Vhiktor (#157250) üzenetére


4264adam
veterán

Mindent megbeszéltünk akkor :R —> Kell a 43 C735

(#157252) gyépés válasza Vhiktor (#157250) üzenetére


gyépés
aktív tag

A displayspecifications szerint a 43 VA vagy IPS, fölötte VA. Lehet pont belenyúltal. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#157253) Vhiktor válasza gyépés (#157252) üzenetére


Vhiktor
veterán

A displayspecification-nek nem hiszek, többször írtak már hülyeséget mind panelre, mind fényerőre, kontrasztra,.local dimmingre.

Én még nem találkoztam olyannal, hogy azonos méreten belül más lett volna a panel. Olyannal igen, hogy méretenként eltérés volt.

De az is lehet, hogy országonként vagy régiónként változik.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#157254) PATTA86


PATTA86
csendes tag

Sziasztok!
Tudom senki nem jós, de a véleményeteket szeretném kérni, hogy ki mit gondol... Szeretnék venni egy 43QN90BAT tv-t (nagyobb nem kell) és azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek mennyire eshetnek még az árak az idei új modellek érkezésekor? Ugye árukereső szerint tavaly BF-kor volt már 280k meg februárban is, most meg 310k, samsungnál 330k. Szerintetek érdemes még most várni 1-2 hetet az új modellek előrendelése miatt vagy felesleges? Viszont 2-3 hónapot nem akarok, hogy majd nyáron olcsóbb lesz vagy épp kifutnak mire megvenném most. Nem tudom mi a tendencia vagy épp mekkora készlet lehet a boltokban vagy a samunál. Mik a tapasztalatok? Köszi a segítséget! :)

(#157255) realmadrid92


realmadrid92
tag

Samsung Q70B és Samsung QN85A melyik az ajánlottabb vétel, ha kb egy árban van.
65" vennék, mik a főbb különbségek, ha van?

(#157256) falabu88 válasza realmadrid92 (#157255) üzenetére


falabu88
aktív tag

Egyértelműen a QN85A a kettő közül, magasabb kategória.

(#157257) redingitell


redingitell
senior tag

Barátom vett egy qn90b készüléket. A probléma, hogy nem tudunk dvd lejátszót csatlakoztatni hozzá. Valamiért nem érzékeli a hdmi porton keresztül. Valakinek lenne ötlete, hogy mit kellene tenni, hogy működjön? Ugyanez a dvd nálam működik a qn90a tipussal.

(#157258) mephi666 válasza redingitell (#157257) üzenetére


mephi666
nagyúr

milyen lejátszó? nekem egy lg bd550-em volt, amivel rengeteget szívtam... addig nem volt baj, amíg csak a 2010körüli 40"-os samsung-ra volt kötve, csak meglett utána a tu8002, ami már nem látta hdmi-n (csak rca-n, de azt inkább felejtsük el) ...elpasszoltam az inkompatibilitási hibáját ismertetve a vevővel: szomszéd városba leadtam a vevő ismerősénél, akinél 3-ból 2 tv látta... utána a vevőé persze nem... visszavettem :) aztán következő jelölt helyben volt, lg tv, "márkán belül csak menni fog..." nem ment... ezek után valaki célzottan megvette, mert pont ugyanilyen típust keresett és alkatrésznek kellett neki tartalékba... ő azt mondta, hogy a hdmi chip kotlott meg rajta, azért válogat így... ő már megtartotta ennek ellenére, mert jó állapotú, keveset használt készülék volt

ui: én lg-vel eddig mindig belenyúltam, akármit vettem :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157259) redingitell válasza mephi666 (#157258) üzenetére


redingitell
senior tag

Valami "no name" márka.

(#157260) jovás válasza atos30 (#157202) üzenetére


jovás
aktív tag

Leírnád pontosan mit és hol kell állítani, mert nekem is hiányzik ez az ébresztés funkció, és nem akarok téglát csinálni a TV-ből. :D Köszi. :R

(#157261) ballazol


ballazol
senior tag

Hali!
Ha van olyan videó formátum, amit nem tud lejátszani a tv, mivel lehet orvosolni?
Köszi!

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#157262) Borisz76 válasza ballazol (#157261) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Vagy letöltöd torrent oldalról más formátumban....
Vagy magad konvertálod át.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#157263) blakey válasza Borisz76 (#157262) üzenetére


blakey
titán

Esetleg egy másik lejátszó app vagy külső lejátszó. :D

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box (https://tinyurl.com/mrxabmtf)" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#157264) jovás válasza jovás (#157260) üzenetére


jovás
aktív tag

Na megkerestem, és be is állítottam. :) És tényleg mekkora f@ccopó ez a samu hogy átnevezte az ébresztést kikapcsolás időzítővé, nem is értem ki használja így a TV-t. :F

(#157265) AMD Power válasza realmadrid92 (#157255) üzenetére


AMD Power
titán

Sok szempontból is komolyabb tv.

Hátsó ledes, magasabb fényerő, jobb mélységfokozó, 40x több pixel, jobb proci, mesterséges intelligencia stb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#157266) csonkadavid válasza AMD Power (#157211) üzenetére


csonkadavid
tag

2022 q60b-re meg október óta semmi. Mondjuk nincs vele semmi gond.

(#157267) markknight


markknight
veterán

Valaki tudja, hogy Samsung TV-n ha YouTube-ot nézek miért jön be állandóan valamilyen indiai reklám? Se gépen, se telefonon, se sehol nem jellemző. De ha a TV-s appot használom, bejelentkezve a fiókommal, akkor kb állandóan valami indiai zenés videót dob nekem reklám gyanánt.

(#157268) szabol85


szabol85
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Vettem egy Samsung Neo Qled tv-t. 2021es gyártás, külső box van hozzá, ezen állítólag régebbi az oprendszer.
Szóval hogy a ...ba kell leválasztani a külső hdd-t? Nem találok olyan menüpontot. Vagy nem kell leválasztani?
Úgy felidegesít, mert már a kodek téma megadta az alaphangot, amit rohadtul nem mondtak sehol, de már mindegy.
A külső vinyót nem szeretném tönkre tenni.
Előre is köszönöm.

(#157269) kcsa válasza szabol85 (#157268) üzenetére


kcsa
veterán

Fizikailag biztosan nem teszed tönkre, esetleg logikai problémát okozhatnál ha lejátszás de főként írási művelet közben rántanád ki. Mindenesetre most ránéztem én is, és nem szúrta ki a szemem hogy hova rejtették a disconnectet. (hint: ha jól sejtem 95A tv-d van, így tudsz rá hivatkozni :) )

(#157270) szabol85 válasza kcsa (#157269) üzenetére


szabol85
csendes tag

Köszönöm.
(QN97AATXXC)

(#157271) Batib válasza szabol85 (#157268) üzenetére


Batib
őstag

Én ugy tudom, hogy már elég régóta nincs leválasztás funkció a Samsung tévéken. Legalább 3-4 éve, de lehet hogy több.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#157272) anrab válasza Batib (#157271) üzenetére


anrab
addikt

Philips-en sincs leválasztás.
Mikor visszakapcsolsz tv adásra, utána le lehet húzni.
Szerintem mindegyiknél így működik.

(#157273) Batib válasza anrab (#157272) üzenetére


Batib
őstag

Régebbi Samsungokon van. Pl H6400. Ilyenem még van itthon, tehát biztosan tudom.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#157274) anrab válasza Batib (#157273) üzenetére


anrab
addikt

2021-es tv amiről szó van. Az nem olyan régi! :) szerintem.
Az én oledem 2020-as. Meg régebbi de az így működik.

[ Szerkesztve ]

(#157275) szabol85


szabol85
csendes tag

Köszönöm. Ha nincs akkor nincs. :R

(#157276) ballazol válasza Borisz76 (#157262) üzenetére


ballazol
senior tag

Értem, köszi!
:)
Akkor a tv szoftverét nem upgrade-eljük file-kiterjesztések miatt, jól értem.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#157277) Borisz76 válasza ballazol (#157276) üzenetére


Borisz76
veterán

A neten utána lehet nézni,hogy az upgrate mit is tartalmaz. Gondolom.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#157278) markaradi


markaradi
újonc

Sziasztok!
TV vásárlás előtt állok, a 65qn85a és 65qn91a között hezitálok, az utóbbi megéri azt a plusz 80 ezer forintot?

(#157279) gyépés válasza markaradi (#157278) üzenetére


gyépés
aktív tag

Szerintem igen.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#157280) ballazol válasza Borisz76 (#157277) üzenetére


ballazol
senior tag

csak, mert eléggé szöszmötölős konvertálgatni
nem igaz, hogy ezek ilyen ultraritka formátumok... :(((

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#157281) CienPo


CienPo
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Kb. 1 hete megjelent egy alkalmazás a TV-n (hirdetés) Ad Tile Info.
Nagyon zavaró, hogy ott van az alkalmazások között az első helyen. Nem tudom sem törölni sem kikapcsolni.
A Beállítások/Feltételek és adatvédelem alatt minden ki van kapcsolva.
Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudom úgy eltüntetni hogy eltűnjön, és a jövőben ilyenek ne is jelenhessenek meg.
Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni! :R
- QE55Q7FNA (sw.:1334.0)

(#157282) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Segítséget, tippeket szeretnék kérni. Samsung okos TV és Samsung okos monitor van egy helyiségben. Ha bekapcsolom a tv-t, kikapcsol a monitor és fordítva. :DDD
Ezt nem lehet valahogy kiküszöbölni? Előre is köszi! :R

(#157283) Milka 78 válasza CienPo (#157281) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez nekem is megjelent (q70r)...erre volt eszük :U

[ Szerkesztve ]

(#157284) 4264adam válasza Milka 78 (#157283) üzenetére


4264adam
veterán

+1 Q80T

Érdekes hogyan tudott jönni ez a 2019-2020 szeriára (R-T). Pedig nálam az automata frissítés ki van kapcsolva

(#157285) Oposzumtoszó válasza Oposzumtoszó (#157282) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Beszéltem a Samsung ügyfélszolgálattal a fent leírt problémával kapcsolatban.
Fantasztikus tanácsokat kaptam.
Többek között:
Ne legyen egy helyiségben a két eszköz.
Vegyek egy sima távirányítót mindkettőhöz.
De a legjobb, hogy "Takarjam le az érzékelőt."
Elnézést, nem Bluetooth-os a távkapcsoló? "De." Akkor mit takarjak le?? :DDD :DDD

Szummázva: Én vagyok a hülye, hogy két megjelenítőt használok egy helyiségben. :DD

(#157286) Batib válasza Oposzumtoszó (#157285) üzenetére


Batib
őstag

Pedig csak a letakarás működik. A ki-bekapcsolás infráról megy. Ha többi BT akkor az párosított.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#157287) Oposzumtoszó válasza Batib (#157286) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Nem működik a letakarás. Ugyan úgy bekapcsolja, hiába takarom le. Amint áramot kap, készenléti üzemmódba lép, bármerre tartom a távirányítót bekapcsol.
Home gombra és hangerőre is szinkronban reagál a két eszköz

[ Szerkesztve ]

(#157288) tothbe válasza Oposzumtoszó (#157287) üzenetére


tothbe
addikt

Nálam egy ideig ugyanez volt, míg a nappaliban volt a home office-om. Csak a szétköltöztetés oldotta meg. Illetve másik megoldás, hogy cseréled az egyiket nem Samsung-ra, ha két helyiségbe vinni nem tudod. Más sajnos nincs.

By(e) Tothbe

(#157289) mephi666 válasza tothbe (#157288) üzenetére


mephi666
nagyúr

...anyósnál a 32-es régi samsungot (amit monitornak használ) ki-be kapcsolja a 43" smart lg távirányítója :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157290) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Van egy imádott 55 colos Samsung UE55H6410 3D-s tévém. A beárazásával kapcsolatban szeretném kikérni a véleményeteket, hogy nagyjából mennyit érhet.

Aktív szemüveges 3D-s tévéről beszélünk. Sajnos csak FULL HD felbontású. Gyakorlatilag ezért gondolkodom azon, hogy eladom és lecserélem egy 4K-s tévére. Sajnos ma már 3D-s tartalmak nem nagyon születnek, pedig nekem mindig szívügyem volt, megszerettem. De egyrészt már úgymond kiéltem magam e tekintetben, másrészt meg inkább váltok 4K-ra.

Maga a tévé a nyolc éves kora ellenére valóban kifogástalan állapotban van mind műszaki, mind pedig küllem tekintetében. Egyetlen apró karc sincs rajta. A kijelzőt is csak kétszer vagy háromszor érte nagyon finom törlőrongy. Megvan még a doboza is és minden kiegészítője. Illetve két és fél (törött az egyik szára) szemüvegem van hozzá.
Maga a készülék gyönyörű fehér, vékony kávájú. A mai napig dísze a nappalimnak. Még ilyen idősen is nagyon modern megjelenése van.

Szóval, a kérdés az, hogy szerintetek mennyit érhet, milyen áron tudok tőle megválni? Vajon van-e értéke most egy ilyen nem is olyan kicsi (55") 3D-s tévének azért, mert ma már nem is gyártanak ilyen készülékeket?

Mit gondoltok erről?

[ Szerkesztve ]

(#157291) Oposzumtoszó válasza tothbe (#157288) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Igen, sajnos én is rájöttem. :(
Szomorú, hogy erre nincs megoldás 2023-ban.
Azt viszont megemlítettem a hölgynek a vonal túloldalán, hogy a termék leírásában és a weboldalukon sem találtam semmiféle tájékoztatást arról, hogy két ezközt zökkenőmentesen nem lehet egy helyiségben üzemeltetni.

(#157292) Vhiktor válasza €uro (#157290) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem 100ezer. Nekem is van otthon egy :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#157293) €uro válasza Vhiktor (#157292) üzenetére


€uro
őstag

Ez elég karcsú. :) 2-300 ezerre gondoltam. :D

(#157294) Hilario


Hilario
csendes tag

Sziasztok,
Telekomból vettem egy QE65Q60BAUXXH típusú tv-t, de felhős volt a képe mint állat +pixelhibás is volt, visszaküldtem és küldtek egy másikak. Ennek szintén felhős a képe, noha nem annyira durván, mint az előzőnél, de nekem zavaró.
Kérdésem, hogy próbáljam meg még 1x cserélni a készüléket vagy hagyjam az egészet és próbáljam meg ezt a típust: QE65Q80BATXXH
Mellékeltem pár képet a mostani tv-ről lentebb.
Köszi a válaszokat!

(#157295) 4264adam válasza Hilario (#157294) üzenetére


4264adam
veterán

Q80 teljesen más liga és a Q60-70 erősen érintett az általad tapasztalt felhősödéssel.

Mindenképp legyen Q80 ha teheted. Már csak a FALD és 120Hz miatt is

(#157296) Roland861010 válasza Hilario (#157294) üzenetére


Roland861010
addikt

Mindenképpen a Q80 !!!

(#157297) Vhiktor válasza €uro (#157293) üzenetére


Vhiktor
veterán

300-ért új, elég komoly 4k, hdr képes tvt kapni.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#157298) Hilario


Hilario
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat. Esetleg tapasztalata van valakinek abban, hogy telekomnál mennyire kell hisztikézni, hogy rossz a mostani tv és inkább másik típust választanék?
Nagyon köszi!

(#157299) wallace 234 válasza Hilario (#157298) üzenetére


wallace 234
őstag

14 napon belül vagy akkor el kell állni, és utána amint be érkezett és törölték a számlát, kérheted az új készüléket.

(#157300) €uro válasza Vhiktor (#157297) üzenetére


€uro
őstag

A 3D miatt feltételeztem, hogy értéke lehet a tévének. Ma már nem kapni 3D-s tévét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.