Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147201) sandró60 válasza anrab (#147199) üzenetére


sandró60
addikt

Kösz!
Én kb úgy gondoltam,hogy a Tv mellet van és így könnyebben cserélhető más usb-s eszközre.
Gyakorlatilag állandó áram alatt van,ha a tévé be van kapcsolva.

(#147202) anrab válasza francz'70 (#147200) üzenetére


anrab
addikt

Sehol. Így /belső/ nincs szükség külön házra.

(#147203) anrab válasza sandró60 (#147201) üzenetére


anrab
addikt

Arra ott a másik usb csati, ha kell.
De mint írtam nekem androidos. Mikor csatlakoztattam megkérdezte hogy rendszernek vagy cserélhető külső tárnak formázza. Nekem ezen vannak a tv appjai+amit telepítek és a torrentezés is erről megy. Nem kellenek külön eszközök, lejátszók. Belső memóriaként, tárhelyként működik.
Természetesen áram alatt van mint az usb vagy a merevlemez is de a fogyasztása töredéke egy vinyóhoz képest. Viszont nincs hangja.
Nálatok mivel nem lesz a rendszer része a funkciója is más lesz és az üzemeltetése és másként történik. Nektek egy külső usb média tár lesz.
Viszont már azt se tudom honnan indultunk.
:D

[ Szerkesztve ]

(#147204) anrab válasza anrab (#147202) üzenetére


anrab
addikt

És olcsóbb.

(#147205) francz'70 válasza anrab (#147204) üzenetére


francz'70
aktív tag

Értem, köszönöm!
Még egy kérdés, láttam olyan adaptert aminek külön tápja volt, van jelentősége?

(#147206) AuraSync válasza sandró60 (#147198) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Csak úgy lóg ott a kábel tartja. Nem nehéz egy SSD nem tesz kárt a foglalatba.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#147207) Mauzes válasza mpo (#147193) üzenetére


Mauzes
őstag

Fingom sincs. Kinézetre olyan, mint egy zsírfolt, pl. ujjlenyoma, de nem jön le.

Scale: tiszta, puha mikroszálassal próbálatam eleinte nagyon finoman, szerintem ez más, mint nálad.

(#147208) anrab válasza francz'70 (#147205) üzenetére


anrab
addikt

Igen.
Pl. Ha a vinyónak kevés az usb és több kraft kell a meghajtásához.

(#147209) DonDragonka válasza francz'70 (#147200) üzenetére


DonDragonka
őstag

Sehol, így egyszerűbb szerelni. A vezérlő egy ilyen külsős megoldásnál lehet problémás, de általában és ha nem 500 forintos, nincs ezzel gond. Filmezni tökéletes.
Már válaszoltak :R

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#147210) francz'70 válasza anrab (#147208) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ja igen, gondolhattam volna. Most, hogy már nagyjából képbe vagyok, neki is állok keresgélni..
Köszönöm a segítséget!

(#147211) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Segítségeteket szerentém kérni, régóta fennálló probléma miatt, ami 1,5 éve fennáll sajnos, mégpedig HDMI Passthough gondom van.
TV: Samsung QE55Q6FAMTXXH, asszem 1290-es FW-vel ami janárban frissült
Erősítő(AV reciever): Pioneer AVX-932 legújabb FW-vel
lejátszó: Khadas VIM3L Coreelec 19-el
Ezenkívül egy Xbox One X is rá van kötve az erősítőre.

Probléma: régen random 1x havonta ha sorozatoztunk akkor a TV és az erősítőre kötörr hangfalakra kiküldte a hangot, tehát duplikálta.
Az új Coreelec (amlogic /Kahdas Box) frissítése óta - kb 2 hete - , ha sorozatozunk és az AVR be van kapcsolva, akkor a hangot a TV hangszoró + AVR hangfalaira is kitolja, szintugy duplázza
Régi Coreelec esetén havonta jött ilyen probléma elő.
Megoldás: Régen az volt, mindenent kikapcsolok, kihúzok várok picit és összedugom tökéletesen ment.
Ez működött 2 héttel ezelöttig, most bármit csinálok TV és erősítőre is kiküldi a hangot, szintugy duplikálja.
Ilyen jellegű hibát észrevettem most másnál is:
- Xbox -nál is elkezdte ezt a hülyeséget havonta 1x ha játszok akkor kiküldi a jelet a TV hangszoróra és a házimozi hangfalaira
- Netflix esetén nem vált az erősítő automatikusan HDMI-t és totál nem szólnak az AVR-re kötött hangfalak

Ti mit csinálnátok, reseteljem a TV-t?
Megyek majd sorba, viszont elötte minden kifényképezek mert elég sok dolgot állítottam be.
Kábelt már cseréltem de nem segített.

TV beállításokat nemsokára linkelek nektek, viszont nagyon részletesen leírom mi, mihez csatlakozik:
- Samsung TV =>Oneconnect box 4-es ARC-os HDMI => erősítő
Az erősítőn 4 db bemenet van, amin amin a Khadas (BD nevű), az Xbox(game nevű) HDMI-re van kötve.
Kábelek:
- Samsung TV és erősítőt egy minőségi Ugreen 4k-s 1,5-2m-es kábel köti összes
- Khadas és az erősítőt egy Audioquest Cinnamon HDMI köti össze (DB nevü HDMI)
- Xbox és az erősítőt az Xbox eredeti kábele köti összes (Game nevü HDMI)

TV-n AnyTV+CEC be van kapcsolva + Tv-n amikor az erősítőt bekapcsolom akkor felismeri mint Reciever.
Ezzel érzem napokat fogok elba***i :W , de már nem érdekel, működjön rendesen.
Ti mivel kezdenétek?
1. TV reset és nézzem emg jön e a hiba
2. Erősítő reset és nézzem jön e a hiba
3. Khadas és Xbox reset hátha jön a hiba

Tudnátok nekem segíteni, mert tanácstalan vagyok. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#147212) mpo válasza stigma (#147211) üzenetére


mpo
veterán

Ha be van kapcsolva az AVR, akkor az a normális, hogy a hangfalak szólnak.
Ha ilyenkor a tévé is ad hangot, akkor a tévén kell beállítani.
Ha az AVR ki van kapcsolva. akkor a HDMI Passthough beállítása szerint működik az AVR.
A HDMI Passthough azt jelenti, hogy stand-by módban az AVR mit csináljon.

Ha érted, akkor már elavult.

(#147213) anrab válasza francz'70 (#147210) üzenetére


anrab
addikt

Szívesen.

(#147214) stigma válasza mpo (#147212) üzenetére


stigma
addikt

Hi, bocs, idegességemben lehet rosszul fogalmaztam. :)

Eddig ha TV-ztem, AVR kikapcsoltam, akkor ugye TV hangszorók szóltak.
Ha TV-tem és benyomtam az AVR-t akkor a TV hangszórok elnémult és a AVR-re kötöt hangfalak mentek.
Ha a TV-n Netflix-et indítottam, és az AVR ki votl kapcsoltva, akkor csak a TV hangszorón volt hang, ez így tökéletes.
Ha a TV-n netflixeztem, benyomtam az AVR-t akkor észlelte hogy a TV-s HDMI-re csatlakozzon és szólt a AVR-re kötött hangfalak, TV- hangszóró nem szólt.

Lejátszás esetén mikor HDMI jelet váltottam a Khadas-ra, AVR bekapcsoltam, akkor TV hangszoró + hangfalon is ment a hang ami nagyon nem jó.

TV-t kb 2-3 hónapja reseteltem, mert behülyült, viszont félek hogy a januári frissítés úta valami nem kóser és szerintem gyári beállításokat újralövöm.
A mostani beállításokról küldök képet.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#147215) Vistaboy válasza RR-13 (#147135) üzenetére


Vistaboy
veterán

Bocs a késői válaszért, csak most jutottam ide elolvasni. :B

Kipróbáltam, Blu-ray lejátszóra állítva is ugyanaz.

Amikor bedugom a HDMI-kábelt a BOX-ba, egy fél másodpercre elmegy a kép a monitoron, de szinte azonnal vissza is jön, innentől a PC úgy kezeli, mintha minden rendben lenne, magyarul szerinte minden rendben van a TV-vel. Csak épp kép nincs.

Az esetleg nem lehet, hogy a HDMI 2.1 bemenetnek gondja van a HDMI 2.0 kábellel??? Mert még ez lehet az egyetlen oka, azt ugyanis eddig még nem sikerült vennem. De ezek nem kompatibilisek visszafelé? Mármint, ha nekem nem kell 8K felbontás, vagy 4K 120Hz frissítéssel, akkor elég a 2.0 kábel is hozzá, ugye?

Csak kérdem, mert ha csak ennyi a gond, hogy kábelt kell venni, akkor nincs gond. Egyébként a TV tesztelés minden esetben jónak írta a kábelt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#147216) mpo válasza stigma (#147214) üzenetére


mpo
veterán

Ha minden tökéletesen működne, csak akkor állnék neki a HDMI-CEC-nek a helyedben.
Én nem használom, mert minimális, nekem nulla probléma, hogy AVR ON, tévén forrás váltás, box on és a továbbiakban a box távirányítóját használom.

akkor TV hangszoró + hangfalon is ment a hang ami nagyon nem jó.
Ilyen esetben a tévé hang beállítását nézd meg.

Ha érted, akkor már elavult.

(#147217) stigma válasza mpo (#147216) üzenetére


stigma
addikt

Hi,kíváncsi vagyok mit mondasz, ha jól emlékszem a segítségeddel állítottam be annó a TV-m,köszi mégegyszer.

Google Drive beállítások: Link
Itt vannak az AVR beállításai is : Link

Akkor azt javaslod a beállításoknál az Anynet+(CEC-et) kapcsoljam ki(3.sor első kép) illetve ezt az HDMI esetében lévő okosfunckiót, amivel beállítom, hogy HDMI jelet váltva a házimizi erősítő kapcsoljon be + a rákötött Bluray lejátszó(ilyen opcióm van csak)

Most reset után nem tudom 100%-an visszaállítani az alábbi részt...mit csesztem el?
Régi beállítás, minden szürke: Link
Új beállítás, hogy aktív minden : Link

Akkor inkább csináljam azt ha HDMI jelet váltok, akkor a források között max azt ismerje fel, hogy HDMI4 (amin az AVR és TV van összekötve) és manuálisan kapcsoljak mindent?

Bocs, ha fárasztó vagyok, de utálom ha 1 dolgot frissítsek(Médialejátszó) és onnantól minden megkeveredik. :W

Mára elengedtem a dolgokat, majd szerda,csütörök fele szórakozom.

Segítséged köszönöm szépen. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#147218) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Sziasztok!

Van egy 50 colos Q80T-m, amivel nagyon elégedett vagyok, viszont az utóbbi időben kiszúrtam, hogy van a képernyőn egy nagyobb "folt". Ezt egy pár napja fedeztem fel, a képernyő alján, majdnem közép tájon helyezkedik el. Főként világosabb háttérnél látni, általában ha fehér, világos szürke, vagy világos kék színnél.

Szerintetek ezzel lehet gariztatni a tv-t? Eléggé idegesítő! :((

XBOX SERIES X ID:Bkrisz90 + iPhone 14 ProMax + iPad 10

(#147219) wolfman válasza NoX (#147102) üzenetére


wolfman
veterán

Nem lehetséges, hogy a QE55Q70RA tévé edge local dimminges (vagy minek nevezik) nem Direct Local Dimminges? Ilyen TVm van és egyre jobban felbasz a HDR filmek nézése közben. Feliratos filmeknél konkrétan látni hogy a fekete csíkban a képernyő széléig felvillan a háttérvilágítás ha van szöveg. Borzalmas idegesítő. De úgy amblokk ez a HDR is egy Dinamic Contrast2nek tűnik nekem, amit már kikapcsolni se lehet. Annyi az egész hogy a fényerőt feltolja 100%-ra aztán minden feketének annyi.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#147220) mpo válasza stigma (#147217) üzenetére


mpo
veterán

Az első kettőhöz nincs jogom.
A 4.-nél a színközt tedd automatikusra.
Nálam csak box van az AVR-en, de ha más is lenne, akkor a Denon távirányítóján kellene kiválasztanom az AVR inputját.
A tévén csak az AVR-t kell választani.
Ha be van kapcsolva a tévé:
AVR be
box be
tévén 0 hangerőre állítás, AVR kiválasztás
box távirányítója a kézben, más nem kell.

Ha érted, akkor már elavult.

(#147221) stigma válasza mpo (#147220) üzenetére


stigma
addikt

Hi, most már adtam jogot, később leírom , hogy szoktam a dolgokat.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#147222) mpo válasza stigma (#147221) üzenetére


mpo
veterán

Denon-om van, az AVR beállításait a házimozi topikban kérdezd meg.
Amit észrevettem a crossover 200 Hz, ami nálam 80 (egyébként az az ajánlott).
Amíg nem működik minden simán, addig hanyagold a CEC-et.

Ha érted, akkor már elavult.

(#147223) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni van egy 2015 samsung tvm ami sajnos nem tud még bluetoothal fülest párosítani. A kérdésem az lenne felétek hogy használ valaki külső bt átvivőt? Ha igen kérhetnék egy linket hogy mit vagy egy térnek nevet. Előre is köszönöm.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#147224) Celtis válasza stigma (#147214) üzenetére


Celtis
veterán

Azzal próbálkozz első körben, hogy csak az AVR és a TV van összekötve és a Khadas-t és xbox hdmi kábeleit lehúzod és ellenőrzöd a működést Netflixen. Ha jó, akkor egyesével rádugod a többi eszközt és megnézed mikor romlik el.

Pontosabban kéne ismerni, hogy mit hogyan hazsnálsz, de a tippem az, hogy valamelyik HDMI-n csatlakoztatott eszköz kikapcsolt állapotban zavar be, tűnjön ez elsőre bármilyen furának.

(#147225) AuraSync válasza Vistaboy (#147215) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Ez visszafelé kompatibilis ugyan úgy mint az USB csatlakozók.
Itt is hasonló eredményt kapsz, hogy nem lesz akkor felbontásod vagy Hz-ed ami a 2.1-el lenne tehát kevesebb a "sávszél".
Attól még képnek lennie kéne még akkor is ha HDMI 1.4-es kábelt használnál.
Mindig a legkisebb tényező a lényeg ami esetebben a kábel.

De pl ha a TV 2.1-es a kábel 2.1-es de a kimeneti jel csak 1.4-es akkor az 1.4 lesz a mérvadó.
Csak az 1.4 értékeit tudja majd produkálni a TV ami ebben az esetben 4k 30Hz.
A 2.0 meg 4k 60Hz-et tud.

Bebaxna ha nem lenne visszafelé kompatibilitás a tech világban. :DDD
Táblázat: [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#147226) stigma válasza mpo (#147222) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infot. Haverom aki már ~ 20 éve házimozizik állitotta be nekem az erősítő + hangfalakat. 120Hz ről lett átállítva 200ra és kb olyan érzésem vokt mintha kicserélték volna a hangfalakat, részletek megjöttek(dolby atmos 2015 vagy melyik discel tesztelte)

Nálam most kivételesen jó, de sztem így a jó az indítás:
Tv bekapcsolva majd, avr és box indít, majd avr-en a lejátszó hdmijét választom mivel ugye több eszköz is rá van kötve, tv távirányítóval hdmit váltok, majd lejátszó távirányitójával indítok. Tv hangszórija néma marad nem kell halkítani semmit sem és ilyenkor csak a házimozi hangfalakból jön a hang.
Bocs ha szarul fogalmaztam de telóról írta.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#147227) stigma válasza Celtis (#147224) üzenetére


stigma
addikt

Hi, valami ilyesmit csináltam, igaz avr-en a 2 eszköz rajtamaradt, ami az xbox és a lejátszó.
Most pont igy teszteltem, hogy youtube és netflix, avr bekapcsolvaa és kikapcsolva, így jól ment.
Utána próbálkoztam a lejátszóval, ami zermészetesen most frissült nálam Coreelec 19re, ami az új kodi és egyik isnerősömnek is hasonló problémája akadt mit nekem.
Szóval anapokban ezzel kisérletezgetek, köszi a választ. :R

Kodi 19 elérhető minden OS-re, Coreelec esetén március első napjaiban frissült az újraa, bekem nemrég mert még vártam a frissítéssel. De az is lehet, hogy visszateszem 1-2 verzióval korábbit azzal gond nem volt.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#147228) mpo válasza stigma (#147226) üzenetére


mpo
veterán

Ha van mélyládád, ezt olvasd el:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#147229) stigma válasza mpo (#147228) üzenetére


stigma
addikt

Holnap elolvasom, ha tudom a napokban kipróbálom :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#147230) Bogyó78


Bogyó78
tag

Sziasztok!
Picture Quality Index képminőség (PQI) nek van jelentősége hogy ez az érték 3400 vagy 3800?
mert ezt a hármat néztem de én laikusként csak ezt láttam különbségnek.

[link]
[link]
[link]

szerk:és még ez
[link]

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#147231) andree1118 válasza jupp008 (#147166) üzenetére


andree1118
csendes tag

Köszi!

(#147232) sandró60 válasza Jano_023 (#147223) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt ajánlom nekem is ez van Lg tévéhez használom,de jó a Samsung-tévéhez
[link]

(#147233) Mauzes válasza Bogyó78 (#147230) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem önmagában a PQI számnak van jelentősége, de nyilván a magasabb érték általánosságban jobb tévé minőséget jelöl. Ez a Samsung saját számozása.

Amúgy vannak tényeges különbségek a típusok között, itt jobban fogod látni: Q80T vs. Q70T.

[ Szerkesztve ]

(#147234) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Van nekem ez a tv Samsung UE65KU6500. Gondom adódótt 24p filmek lejátszásával mésiaboxon keresztül. Laptoppal összekötve van kép 4k 24hz-en. Az lenne a kérdésem tudja ez a tv a 24p? Van aki azt mondta nem,van aki linkelt oldalt ami szerint igen.. Gondoltam hátha van aki bíztosan tudna nekem mondani. Köszönöm szépen :R

(#147235) PuMbA válasza lajosx (#147234) üzenetére


PuMbA
titán

RTINGS.com-on megnézheted, hogy 24Hz-et tud fogadni, de 60Hz-en fogja lejátszani, szóval 4K 60Hz-et is beállíthatsz nyugodtan, mert nem számít :)

[ Szerkesztve ]

(#147236) wallace 234 válasza Mauzes (#147233) üzenetére


wallace 234
őstag

Én csak annyit tennék hozzá, hogy az Rtingsen, lévő Q80T nél a kontraszt érték, ide nem vonatkozik, mivel az európai model nem kapta meg az ultra betekintési bevonatot. Így az európai modell, kontrasztja jobb.

(#147237) lajosx válasza PuMbA (#147235) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm a válaszod,végül is ez akkor mit jelent pontosan? Nem azért nem megy a 24p mert nem tudja a tv? Bocsánat ha hülyeséget kérdezek,de nem teljesen világos :F :R

(#147238) PuMbA válasza lajosx (#147237) üzenetére


PuMbA
titán

"Nem azért nem megy a 24p mert nem tudja a tv?"

Nem. 24p minden TV-n megy, csak az tér el, hogy egyes TV-k 24Hz-en tudják, mások csak 60Hz-en megjeleníteni ezt a 24p-t, de ezt a TV szoftvere dönti el maga.

[ Szerkesztve ]

(#147239) lajosx válasza PuMbA (#147238) üzenetére


lajosx
őstag

Értem akkor csak a x96-al kell tovább próbálkoznom mert akkor ott lesz a gond..

(#147240) kaboska válasza lajosx (#147239) üzenetére


kaboska
aktív tag

Bocs hogy beleszólok :) X96-on kodi van?Mert akkor abba kell beállítani.

"Fej vagy gyomor"

(#147241) szekra


szekra
őstag

Melyik most az ajánlott Q szériás modell a topicban? 55" környékén.

(#147242) Tamas77


Tamas77
csendes tag

Sziasztok,
Az alábbi két típusról hol találnék bővebb infót? ( fényerősség, képfrissítés, milyen panel, stb)
UE65TU8002
UE65TU8502

Vissza olvasva a topikban talán a 8502 -es lenne jobb választás de van aki azt mondja, hogy hiába dual ledes "csoda" a fényereje elég gyenge.

(#147243) lajosx válasza kaboska (#147240) üzenetére


lajosx
őstag

Igen ,és elvileg már lassan minden jól van beállítva rajta,de ha hazaérek folytatom tovább :R

(#147244) NoX válasza wolfman (#147219) üzenetére


NoX
senior tag

Biztos, hogy nekem akartad ezt válaszolni? :)

Egyébként ezzel médialejátszó - erősítő - TV témával kapcsolatban a következőre jutottam;
- A Samsung 2020-as TV-k biztosan nem támogatják a többcsatornás PCM-et áteresztésben eARC-on (lejátszani le tudja a beépített lejátszóval az AAC-t)
Ebben az esetben Kodiban a beállítások: csatornák száma: 2.0 (!), és Enable Dolby Digital (AC3) transcoding
- Samsung TV nem tud DTS hangsávot lejátszani, de még csak átereszteni sem
- A CoreELEC fejlesztői azt javasolják, hogy a médialejátszót a TV-be kell dugni, mert az AVR-ek sok mindent elrontanak: felbontás és CEC - és pontosan ezt tapasztaltam én is: nem tudott a Kodi natív felbontáson működni, illetve ha rögzítettem is az EDID információkat (ezt javasolták a *ELEC fejlesztői is), akkor is film indításkor történik valami felbontás váltás, amitől szintén meghülyül az erősítő és forrást vált. Manuálisan visszaváltva megy rendesen, csak kicsit kényelmetlen.
És persze a CEC sem működik.

(#147245) PuMbA válasza Tamas77 (#147242) üzenetére


PuMbA
titán

displayspecifications.com-on, ha nincs infó, akkor sehol se. Mindkettő VA panel és 60Hz. Utóbbit érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#147246) Tamas77 válasza PuMbA (#147245) üzenetére


Tamas77
csendes tag

Köszi.
:R

(#147247) mpo válasza NoX (#147244) üzenetére


mpo
veterán

A CoreELEC fejlesztői azt javasolják, hogy a médialejátszót a TV-be kell dugni, mert az AVR-ek sok mindent elrontanak
Jó szöveg, ezzel meg a hangnak adnak egy pofont.
Nálam nem ront el semmit, lejátszó->AVR->tv a sorrend és működik a Dolby Atmos és a DTS:X is és 4K HDR a kép.

Ha érted, akkor már elavult.

(#147248) NoX válasza stigma (#147217) üzenetére


NoX
senior tag

Nálam ha bekapcsolom a TV-t, akkor alapból először csak a TV hangszóró szól. Ha átállítom a hangkimenetet HDMI (eARC)-ra, akkor automatikusan bekapcsol az erősítő. Ha bekapcsolom az erősítőt, akkor a TV átvált HDMI (eARC) hangra kimenetre.
Az, hogy egyszerre szóljon a TV-hangszóró és egy kimenet, az egy Samsung soundbar egyedi feature :) Q-Symfony azt hiszem a neve.

A Digitális audio kimeneti audioformátumot én Auto-ra raknám PCM helyett.

(#147249) NoX válasza mpo (#147247) üzenetére


NoX
senior tag

Azt is mondták, hogy akinek nem megy erősítőn át, az vegyen egy másikat :D
Szóval akkor lehet én így jártam.
Nade ma megjött az Odroid N2+, meglátjuk ezzel mi lesz :D Találkozunk a Amlogic fórumon :D

(#147250) stigma válasza NoX (#147248) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nekem is így megy , csak elég darabosan írtam le.
Alapban TV-hez sosem kapcsolok erősítőt mert felesleges, csak sorozatokhoz és filmekhez.

Dupla hangot nem szerettem volt mert rohadt idegesítő :DDD ,d e úgy néz ki a probléma egy időre megoldódni látszik, mert lekopomgom 1 napja nincs probléma. Még a CEC-et nem kapcsoltam ki a TV-n de majd ki fogom.

A Digitális audio kimeneti audioformátumot én Auto-ra raknám PCM helyett.
Nincs Auto lehetőség csak PCM és sokfajta DTS Dolby, DTS : Neo stb, de 99%-a szürke.
Ezt PCM-re tettem mindig eddig is.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.