Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147301) wallace 234 válasza pitör84 (#147300) üzenetére


wallace 234
őstag

Akkor be indult a gépezet. Sok szerencsét.

(#147302) EmThor


EmThor
addikt

[link]
Qn85a rtings review

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#147303) Kleroo válasza EmThor (#147302) üzenetére


Kleroo
veterán

Ez a natív kontrasztarány vmi vicc?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#147304) Vistaboy válasza AuraSync (#147225) üzenetére


Vistaboy
veterán

Jaja, gondoltam. Nekem bőven jó a HDMI 2.0 is, az 1080Ti csatijai úgyis csak ennyit tudnak, és mivel jelenleg új videokártya vásárlásának az esélye számomra szinte a nullával egyenlő (amíg horror árakon vannak, semmiképp), így bőven elég lenne a 2.0 üzemmód is, csak végre működne. 95%-ban filmeket nézek rajta, maradék 5% TV. Ha verseny van, vagy lefekvés előtt akad egy üres félórám, és valahová odakapcsolok... de ez általában csak az első reklámig tart ki, akkor kapcsolom is le a francba... :)

Főleg azért kellene, mert a PLEX nem mindent ad le, amit nézni szoktam, és bár ez csak pár százalék, amit monitoron tudok nézni, azért ezek is jobb lennének nagyban a TV-n.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#147305) lajosx válasza mpo (#147299) üzenetére


lajosx
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R

(#147306) stemplar07 válasza Kleroo (#147303) üzenetére


stemplar07
őstag

van ott több gond is... a kontraszt aránnyal LG Nano szintre ,,léptek,, az LD sem acélos... Black Uniformity .. iszonyat... ,,, It's an ADS panel, which is very similar to IPS ,, annyira hasonló, hogy IPS... a HDR kivételével ez ...katasztrófa.. ezek után a Sony 2021-es-re leszek kíváncsi

(#147307) wallace 234 válasza EmThor (#147302) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát ez eléggé, csalódás! Miért nem tudtak egy jó VA panelt, alá tenni! Ez a natív kontraszt, LG vel vetekszik! Hát úgy tűnik, hogy azért ügyeltek, ne legyen annyira jó! Hiszen akkor jövőre ki venne, QD-oled tvt! Úgy tűnik, hogy a Q80T egy darabig maradni fog!

(#147308) dethroner


dethroner
veterán

Lehet valami módon szabályozni a tévé által kiadott bt hangerőt a távirányítóval?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#147309) Leon78


Leon78
csendes újonc

Samsung QE65Q80TAT 399000-ért. Szerintetek megéri ezt a pénzt? Erősen gondolkodom a vásárláson. Ha vannak tapasztalatok, azt szívesen elolvasnám.

(#147310) PuMbA válasza stemplar07 (#147306) üzenetére


PuMbA
titán

HDR fényerő viszont kiváló, 1100cd/m2 :K És az elmosódás is nagyon kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#147311) sandró60 válasza dethroner (#147308) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem a vevő készülék(fejhallgató)vagy más külső vevő egységen lehet szabályozni.

(#147312) Ghoula válasza wallace 234 (#147307) üzenetére


Ghoula
senior tag

qn90a mérései azért jobban festenek. Most lettek csak igazán sereghajtók a 4k modellek

(#147313) Kleroo


Kleroo
veterán

Q80R-> nagyon jó, fejlődés, viszont kihagytak pár fontos codecet(DTS)
Q80T-> jó, de visszaléps nevezéktanban, inkább tuningQ70R
Qn85-> fos panel, visszalépés ismét

Q80R elődje jobb vagy rosszabb volt? Mióta lépdel hátrafelé a samu?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#147314) SidWinston


SidWinston
friss újonc

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. A lényeg hogy laptop (Asus tuf fx505du) van rákötve a tv-re (Samsung ue50mu6102) Hdmi-vel. Minden szuperül működik, de van egy kis késés. A tv-nek van egy "játék mód" - ja ami ugye kiküszöböli a késést,viszont azt nem engedi bekapcsolni, mert automatikusan PC-nek észleli a laptopot.Gondolom konzoloknál lehetne használni ezt a funkciót. Van erre valami megoldás hogy ne maradjon le a tv képe a laptophoz képest?

(#147315) PuMbA válasza SidWinston (#147314) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a TV a HDMI bemenetet PC-nek látja vagy így nevezed el és a laptopról RGB444, Teljes dinamika tartományú képet küldesz ki HDMI-n, akkor monitor módban működik a TV és nem lesz input lagod. Játék mód konzolokhoz való. Azaz a megoldás (ha nem 3840x2160, hanem 1920x1080-at küldesz aki, akkor a HDMI UHD Color beállítás nem kell):

"3. A TV-n a PC által használt HDMI porton engedélyeznünk kell a HDMI UHD Color beállítást (LG-n például HDMI ULTRA HD Deep Colour néven találjuk meg, de minden TV leírásában meg tudjuk nézni, ha nem leljük). PC-n a videókártyánk kezelő felületén állítsunk be a 3840x2160-as felbontást 60Hz-en. A szín vagy pixel formátumnál RGB-t válasszunk és ezt a beállítást alkalmazva tudjuk kiválasztani a még szükséges Teljes dinamika tartományt. A TV-n ezután be kell állítani, hogy Teljes dinamika tartományt várjon, azaz a HDMI feketeszint beállítást Normálra tegyük (LG-n például Magasra, de minden TV leírásában meg tudjuk nézni, ha nem vagyunk biztosak benne). Automatikus észlelési beállítás nem ajánlott, mert sok esetben rossz képet eredményez."

[ Szerkesztve ]

(#147316) wallace 234 válasza Kleroo (#147313) üzenetére


wallace 234
őstag

Én úgy látom, hogy az Q8fn után Q80R volt, a fejlődés. Következő évbe már vissza fejlődési látszik. Kíváncsi leszek a hagyományos Qledjükre, mert ugye az is jön.

(#147317) SidWinston válasza PuMbA (#147315) üzenetére


SidWinston
friss újonc

Nagyon szépen köszönöm az infót :R ki fogom próbálni!

(#147318) shotika válasza Kleroo (#147313) üzenetére


shotika
őstag

Nem hátrafele lépdel, hanem új kategóriák jelennek meg, ahogy szinte minden évben, és ezek tolják maguk alá az eddigieket. Ez már kb 15 éve így megy, és nem csak a Samsungnál, hanem minden tv gyártónál.
Amikor először megjelent a Q széria, a Q8-asok a legfelső kategóriába tartoztak. Idén már nem, és ez már tavaly is így volt. Az, hogy miért kapott más panelt, azt én se tudom, az is lehet, hogy más beszállítótól jöttek. Volt már ilyen, és lesz is.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#147319) Kleroo válasza shotika (#147318) üzenetére


Kleroo
veterán

Kérdem én, hol van akkor a Q100? :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#147320) shotika válasza Kleroo (#147319) üzenetére


shotika
őstag

Tekintsd a q800-at annak :D

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#147321) Callme


Callme
tag

Sziasztok!

Elég hosszas szenvedés és két felesleges Kingston pendrive vásárlás után végre megjött az eszem, és beruháztam a következő kombóra: [SSD+külső ház]
Samsung Q6FN 65 colos tévém van, és hiába akartam olcsóbban megúszni a 4k filmezést egy pendrive-al, egyszerűen ha rádugtam a tévére, kb fél percig jó volt, majd elkezdett le-felcsatlakozni. Samsung technikussal is beszélve arra jutottunk, hogy kompatibilitási hiba lehet a pendrive-ok (én marha kétszer ugyanazt a márkát rendeltem) és az én tévém, illetve a Tizen rendszere között.
Most viszont ezzel a megoldással hiba nélkül futnak a filmek, nem csatlakozik le, szóval nagyon is ajánlom annak, akinek ilyen vagy hasonló tévéje van.
Ha valakit érdekel, privátban elküldöm a két pendrive pontos típusát, amikkel befürödtem.
Még egy kérdés: Laptopon ugyebár van Kiadás funkció, mellyel le tudom csatlakoztatni a meghajtót mielőtt kihúzom, a tévénél meg ugye nincs ilyen. Kihúzás előtt elég kikapcsolnom/stand by-ba raknom a tévét, vagy áramtalanítsam teljesen?

PSN ID: CallmeEighty8

(#147322) szekra válasza Callme (#147321) üzenetére


szekra
őstag

Miért SSD?

(#147323) Callme válasza szekra (#147322) üzenetére


Callme
tag

Mert elég sok helyen ezt ajánlották, megbízhatóságra és gyorsaságra is egyaránt (Tudom, a tévé nem fogja kihasználni). Továbbá olvastam több olyan hibáról is, ami pl WD külső vinyókkal kapcsolatban volt, hogy a tévé nem igazán kezeli, stb. No meg nekem nem kell 1 terrás, bőven elég a 250 giga. Ami pedig a legfőbb ok, hogy lassan le kell cserélni a laptopot, és tuti olyat fogok venni, amiben ssd van

PSN ID: CallmeEighty8

(#147324) AuraSync válasza Callme (#147321) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Na végre te is SSD-zel. :)
Nem kell áramtalanítani semmit sem a lényeg, hogy a kihúzás pillanatában ne menjen film tehát ne törtenjen adatmozgás az SSD-n / winyón / pendrive-on.

Én sok sok éve használok olyan külső winyót PC-n amit napi szinten ki be dugdosok az USB-be és még soha nem használtam Leválasztás opciót, mivel nincs is.
Jelentem még mindig tökéletesen működik.
Csak ésszel kell bánni ezekkel a cuccokkal és nem lesz bajuk.

Szekra:
Mert könnyű, gyors és hangtalan.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#147325) szekra válasza Callme (#147323) üzenetére


szekra
őstag

Plex? NAS?

(#147326) Callme válasza AuraSync (#147324) üzenetére


Callme
tag

Hát igen, kellett egy kis idő, hogy rájöjjek, hogy mi a jó :D
Rendben, akkor hála az égnek nem kell ki-be húzogatnom a tápkábelt a konnektorból.
Köszi szépen a gyors vláaszt! :R
Szekra:
Mivel csak wifin keresztül tudom csatlakoztatni a tévét a routerhez és a laptophoz, eddig elég sokat szívtam a Serviio-val, ment a film, de bizonyos időközönként megakadt. A Plex meg a nagyobb filmeket szinte alig akarta vonszolni.
Na meg azért ez az ssd, mert 5 év gari is van rá :N

[ Szerkesztve ]

PSN ID: CallmeEighty8

(#147327) anrab válasza Callme (#147321) üzenetére


anrab
addikt

Kihúzás előtt elég ha elkapcsolsz mondjuk tv-re.

(#147328) Callme válasza anrab (#147327) üzenetére


Callme
tag

Okés, köszi szépen a választ! :R

PSN ID: CallmeEighty8

(#147329) dethroner válasza sandró60 (#147311) üzenetére


dethroner
veterán

A csatlakoztatott bt. hangszórón van lehetőség szabályozni, de kényelmesebb lenne ha ezt a tévé távszabályzón lehetne megtenni. Ahogy pl egy telefonra csatlakoztatott bt. eszköz hangerejét is lehet szabályozni a telefon hangerő gombjaival. Gondolom nem lenne megvalósíthatatlan :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#147330) sandró60 válasza dethroner (#147329) üzenetére


sandró60
addikt

Szerintem a távirányító az infrán működik a bluetooth-ezért nem lehet.

(#147331) dethroner válasza sandró60 (#147330) üzenetére


dethroner
veterán

Nem bántásból, de azért remélem ha végig gondolod amit írtál, rájössz hogy... ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#147332) sandró60 válasza sandró60 (#147330) üzenetére


sandró60
addikt

A Tévé-kapcsolatban írtam.Te mondtad,hogy "kényelmesebb lenne ha ezt a tévé távszabályzón lehetne megtenni"
Vagy félre értettelek :B elnézést :K

[ Szerkesztve ]

(#147333) dethroner válasza sandró60 (#147332) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor még egyszer :) Tévére csatlakoztatva egy bt. hangszóró, de ilyenkor ugye nem lehet a tévé távkapcsolóval szabályozni a hangerőt, mindig oda kell menni a hangszóróhoz és a saját gombjait nyomkodni (vagy odarakom magam mellé a kanapéra :DDD ). Tehát arra kéne valami használható megoldás, hogy a tévé kapcsolójával lehessen a kimenő bt. hangerőt szabályozni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#147334) rainman72


rainman72
nagyúr

rtings tesztek Samsung mini ledek QN90A [link] QN85A [link]
Kontraszt érdekesen alakul VA vs. IPS

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#147335) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Sajnos rossz hírek... A távsegítség nem járt eredménnyel, bár a Samsungos hölgy visszaállította a HDMI-csatlakozókat alaphelyzetbe, és teljesen resetelte a TV-t is, de sajnos úgy tűnik, nem ez volt a baj. Újraindítás után ugyanaz... nem érzékeli a PC HDMI-jelét egyik csatin sem...

Pedig még ő is azt mondta, hogy ha minden HDMI-csatlakozón egyformán nincs kép, az általában szoftveres probléma, a hardveresnél csak egy-kettő nem jó... Nálam úgy tűnik, mégis komolyabb a gond.

Megpróbálok hétfőn megint beszélni velük, hátha tudnak küldeni egy szerelőt, aki megnézi magát a TV-t és a BOX-ot. Ha ez sem jár sikerrel, mese nincs, vissza kell küldenem a TV-t, amíg még újnak számít, és vagy kicserélik, vagy visszaadják a pénzt.

Hát, ez van...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#147336) pitör84


pitör84
tag

Érdekes ez a hiba, Samsungnak szóltam kértek teszt képeket, persze ott semmi nem látszik.. tényleg csak nagyon közelről alig észre vehető.. nem tudom mi lehet.. vajon erre mit lép a Samu..
Töltöttem fel videót a jelenségről.. mit gondoltok?
[link]

(#147337) Celtis válasza Vistaboy (#147335) üzenetére


Celtis
veterán

Ennyit tudnak, gyári visszaállítás. Naná, hogy nem segít.

(#147338) mpo válasza Celtis (#147337) üzenetére


mpo
veterán

Be kéne vezetni a gyári visszaszállítást is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#147339) Celtis válasza mpo (#147338) üzenetére


Celtis
veterán

Háromszor kellett elolvasnom, de jó. :DD

(#147340) wallace 234 válasza pitör84 (#147336) üzenetére


wallace 234
őstag

Tesztképröl küldesz közelit, gondolom kértek, hogy másfél méter távolságról. De amúgy ha azt mondod, hogy sötétbe zavaró és küldesz képeket, akkor ki fogják cserélini. Mivel local dimminges így akkor világít, ott amikor kell. Hibás a tv videón is látszik, küld el azt is nekik.

(#147341) pitör84


pitör84
tag

Másfél méterről nem látszik sajnos csak ha teljesen közel megyek, ezt a videót is elküldtem nekik.
Amúgy biztos nem ragasztás elválás.. egyszerűen rosszul tették össze..

(#147342) wallace 234 válasza pitör84 (#147341) üzenetére


wallace 234
őstag

Majd ki derül mit mond a szerelő! De amúgy igen összeszerelési hiba. Az a baj, hogy ki adják, az ilyen hibás terméket is mert úgy vannak vele, hogy ezt nem mindenki fogja ki szúrni, vagy esetleg még szólni is.

(#147343) pitör84


pitör84
tag

Ti láttok különbséget a 1080p és a 4k között?
Nem tudom de olyan nagy különbséget nem vettem észre... valahogy mind kettő nagyon szép éles..
Viszont a 720p és 1080p között már látok minőségbeli különbséget.. Ti hogy vagytok ezzel?

(#147344) PuMbA válasza pitör84 (#147343) üzenetére


PuMbA
titán

Az átlag ember olyan távol ül a TV-hez, hogy nincs sok különbség. [link] itt láthatod, hogy milyen TV mérethez milyen távolságba kell ülnöd, hogy lásd a 4K előnyét. Attól is függ, hogy milyen 4K. Sok 1080p filmet kiadnak 4K-ban profit miatt, de ettől még 1080p marad :)

[ Szerkesztve ]

(#147345) stemplar07 válasza PuMbA (#147310) üzenetére


stemplar07
őstag

:D ,,értem én, hogy nonstop, de miért van mindig nyitva? ... ,, szóval egy 2020-as sony xh950 agyon vissza veri nem csak a HDR-ben..... kár .. már nagyon megbántam, hogy sajnáltam rá a pénzt illetve a droid az egyetlen baja..

(#147346) stemplar07


stemplar07
őstag

Tegnap nem volt gondotok a HBO GO app.a-al ? (PC-n ment TV-n nem) mára kijavították..

(#147347) stemplar07 válasza PuMbA (#147344) üzenetére


stemplar07
őstag

no meg a szemészet :D .. sorry..senkit nem akarok megbántani..de van ismerősöm, aki ugyanígy van 3 m-ről nem látja a 4k/ FHD különbséget, egy 75" -s TV-n .,,igaz a szemüveg az a fiókban :DD

(#147348) wolfman


wolfman
veterán

Samsung QE55Q70R TVm van. PC-re kötve valahogy lehet aktiválni a Gamma 2.2-t? vagy miért nem elérhető vajon? Csak ST.2084-et enged, semmi mást. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#147349) PuMbA válasza wolfman (#147348) üzenetére


PuMbA
titán

Mert HDR-ben vagy? ST.2084 HDR-hez tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#147350) pitör84


pitör84
tag

Tudja valaki hogy a Samsung miért nem támogatja már a DTSt? Van esély hogy egy frissítéssel visszaadja? Sokaknak nagy probléma ez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.