Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147901) wallace 234 válasza patricking (#147900) üzenetére


wallace 234
őstag

Ha még lehet akkor Q80T nézd meg! Idén úgy tűnik, hogy a Samsungnál a Q ledek közt, sok az ips panelal szerelt tv.

(#147902) Gigicuci válasza patricking (#147900) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Viszonyítási alapnak nem rossz. Világos szobába a Q60-at venném a magasabb fényerő miatt.
[link]

(#147903) mihaly13 válasza Gigicuci (#147902) üzenetére


mihaly13
tag

Ez a összehasonlítás Angliában gyártott tévékre vonatkozik és nálunk csak Magyarországban gyártott tévék kaphatok és a TU 8000 az nem is dualled-s úgy hogy nem egy kategória a TU8502-l !

(#147904) mihaly13 válasza patricking (#147900) üzenetére


mihaly13
tag

Nekem van egy 50TU8502-m és nagyon szép színe van , igaz hogy tavaj májusban vettem és az első szériából való , de a fényerő 30-n van az 50-s skálán mert másképen megvakít annyira erős , nem tudom itt a fórumon majdnem mindenki lenézi ezt a típust pedig ez a Samsung LCD csúcs tévéje 2020-n . Nem írtad hogy mekkora tévére gondoltál ! Még elárulok egy titkot hogy van egy Sony KD-49XH9505-s tévém is amely 120Hz és a Sony 2020-s LCD csúcs tévéje , de nekem a Samsung élesseb színe jobban tetszik , pedig a Sony majdnem még egyszer többe került !

(#147905) PuMbA válasza mihaly13 (#147904) üzenetére


PuMbA
titán

A TU8502 nem LCD csúcs. LCD csúcs a Samsungnál a Q90T, hiszen a QLED is LCD.

[ Szerkesztve ]

(#147906) Gigicuci válasza mihaly13 (#147903) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Nincs nagy különbség a 8000 és 8500 között a fényerőt tekintve. Az meg, hogy a XH95-nél neked jobban tetszik a Samsung színe egy teljesen szubjektív szempont, nem erre irányult a kérdés.

(#147907) francz'70 válasza Szajo (#147899) üzenetére


francz'70
aktív tag

Áramtalanítsd a tévét és a soundbar-t is egy kis időre, majd újra párosítsd.(bár ilyenkor automatikusan is kapcsolódni fog))
Egy tipp: használd optikain, (én is úgy használom) jobban lehet finomhangolni a hangzást.

(#147908) mexel


mexel
veterán

Sziasztok!
Került hozzám egy pár éves 5100-as samsung tv.
lenne pár kérdésem beállításokkal. Arra már rájöttem hogy a szellemképet mi okozza, az "élesség"-et kb nulla felé kell állítani hogy jó legyen.
Amit nem tudok pontosan mire jó: "LED-es képtisztaság" és a "színköz" natív és auto módja. Ez a kettő pontosanmit csinál? Konkrét leírást nem találtam ezekről.
Van még olyan hogy "Fényerő a mozgáshoz" de ezt kikapcsolom, ha jól sejtem ez inkább ECO funkció mint képjavító.
A "Film mód"-ról sem tudok semmit ez mit is csinálhat. ( kikapcsolom)
Én a dinamikus kontrasztot malacsonyon hagyom, ez ront a mozgóképen? ( általában minden más kikapcsolva ami nem kellhet.
Előre is köszönöm a segítségeket. ( rákerestem ezekre, de nem találtam választ igazán)

Ja még valami: melyik üzemmódot érdemes használni: a "normál" és a "film" ahol több dolog állítható, de a film kicsit szürkébb, mattabb, hiába állítom ugyanúgy.
És a "futball üzemmód"-ot sem tudom mire jó, csak hogy nagyon elszínezi a képet.

[ Szerkesztve ]

(#147909) PuMbA válasza mexel (#147908) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, Élesség 0-n kell hagyni. LED képtisztaság villogtatja a háttérvilágítást, CRT monitor szerűen, szóval csökken a fenyerő és elvileg tisztább mozgásmegjelenítés okoz, de sokan nem látnak semmit. Színköz: csak Auto a jó beállítás, mert akkor lesznek pontosan olyan színeid, ami a forrás anyagban van. Dinamikus kontraszt, ha nem zavar a kontrasztváltozás jelenetenként, akkor hagyhatod. Futball üzemmód arra való, amit látsz: szétszínezi a képet, hogy pista bácsi a faluban azt mondhassa rá, hogy: wow!

[ Szerkesztve ]

(#147910) mexel válasza PuMbA (#147909) üzenetére


mexel
veterán

Köszönö szépen! ( én is csak sötétebbnek látom a képet a LED képtisztaságtól)
A dinamikus kontraszt alapból zavarni szokott, de alacsony beállításon nem látom még, csak a színek tetszenek jobban, nem olyan "fakó".
A színköznél azt hittem a natív az ami nem nyúl bele a színekbe ( azért is natív) és akkor nem változtat rajta a tv. Akkor azt átállítom auto-ra.

A film módról olvastam pár dolgot, de annak nincs talán nagy jelentősége.

(#147911) RR-13 válasza Hunter2 (#147848) üzenetére


RR-13
őstag

Kalibrálni kell előtte úgy, hogy a Samsung fiókodba be kell lépni, és fel kell mondani a leírás szerinti pár angol mondatot, hogy rögzítse a hangodat. :K
Ezt követően a távirányító nyomása nélkül is be tudod kapcsolni a Tévét az utasítással, persze a funkciót is engedélyezni kell, de ha kiír a Tv időnként valamit az azt jelenti, hogy az a rész aktív.

(#147912) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Van egy lassan 10 éves le 46c530f1wxxh készülékem.
Médiaplayer-e sok formátummal nem bír meg...
Lehet ezt még updatelni?

Samsung oldalán nem találok pont rá illő frissítést.

Előre is köszönöm!

(#147913) Celtis válasza kaposznyak (#147912) üzenetére


Celtis
veterán

Igen. Veszel hozzá egy külső lejátszót.

(#147914) kaposznyak válasza Celtis (#147913) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz, de akkor inkább HDMI-n keresztül összekötöm a laptoppal.

(#147915) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Após szeretné lecserélni a TV-t a nappaliban. Jelenleg 40" körüli, jócskán régebbi Samsung van üzemben. Általános felhasználásra, Telekom kábeltv előfizetéssel, NAS-ról HD tartalmak lejátszására van tartva. A hangminőség nem elsődleges kritérium, minden tartalmat erősítőn keresztül hangfalakon hallgat. 55-65"-ban gondolkodik, nagyjából 250.000 Ft-ig bezárólag. Apple eszközökkel való kompatibilitás előny, bár szerintem a Screen Mirroringot már minden újabb Samsung TV támogatja. Nem cél a mozi élmény elérése, így a nézési távolság nem túl releváns paraméter.

Ezekkel a feltételekkel tudtok esetleg valami jó opciót ajánlani?
Ezek közül jó választás lehet valamelyik?
Samsung UE55AU9002KXXH
Samsung UE65TU8502

Előre is köszi!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#147916) rainman72 válasza Burki (#147915) üzenetére


rainman72
nagyúr

Az 55AU9002 még pàr hete jelent meg,ezért még tesztek se nagyon vannak róla.Az jelenlegi magasabb àra miatt később venném.Ez az egész AU seriara igaz.AU7102-8002-9002
A 65TU8502 viszont jó tv lenne,de jelenleg màr nem biztos hogy VA panel szerelik hanem IPS/ADS panellel ami gyengébb minőségű.
Hogy mit lenne most jó venni,egy Q60T minimum,vagy vàrni kicsit még az új modelek àra realizàlódik.
Persze ezzel nem azt akarom mondani ne vedd meg most egyiket se,főleg ha sürgős,csak jó ha tudod ezeket.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#147917) Batib válasza Burki (#147915) üzenetére


Batib
őstag

Írtad a hangot. Honnan veszi le? Nézz utána, mert ezeken pl fülhallgató kimenet már nincs!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#147918) Burki


Burki
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Minden HDMI-n keresztül megy, fülhallgató kimenetre nincs szükség.

Esetleg ez?
SAMSUNG QE 55 Q60TAUXXH 4K UHD Smart QLED Televízió, 138 cm - Media Markt online vásárlás

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#147919) rainman72 válasza Burki (#147918) üzenetére


rainman72
nagyúr

A Q60T- t írtam a mondandóm végén.
Az àra is korrekt.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#147920) Fuzke89


Fuzke89
lelkes újonc

Hallo Mindenki! Segítség légyszi! :)

Tájékozódni próbálok a Samsung palettáján, de ezt valahogy sehogy sem tudom elhelyezni:

SAMSUNG QE 65 Q82TATXXH

Most akkor ez egy Q80T?

Az RTINGS.com srácok szerint az USA modell Q80T kicsit több, mint az európai Q80T! Viszont itt Európában van (?) Q85T, ami lényegében már megegyezik az USA Q80T-vel. Akkor ez most micsoda?

https://www.youtube.com/watch?v=DUGkvm8eXB0&t=564s

Hmmm... :W

[ Szerkesztve ]

(#147921) cdl válasza Fuzke89 (#147920) üzenetére


cdl
senior tag

80 T. A lába vagy a szine más csak.

(#147922) wallace 234 válasza Fuzke89 (#147920) üzenetére


wallace 234
őstag

Európai Q80T azért több mert, nincs rajta az ultra betekintési bevonat, így kontrasztba jobb mint az amerikai modell.

(#147923) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Van egy Samsung 65q80-as tv-m. Most fogok Xbox Series X konzolt vásrolni.
Az után érdeklődöm, hogy ez a típus tudja a 4k/120hz vrr-t vagy azt csak a Q80t tudja?
Az rtings egy kalap alá veszi a két modelt és azt írja hogy van vrr támogatás. De kétségeim vannak hogy a sima q80 model tudja-e.
Hol tudnám ezt leellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#147924) gduck válasza AuraSync (#147830) üzenetére


gduck
addikt

Próbáljál meg beállítani a TV-n másik DNS szervert! Pl. ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#147925) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Van egy UE43TU8002 tv-m amivel tökéletesen meg vagyok elégedve, csak nagyobbat szeretnék. Kérdésem a következő. Mi a különbség a TU8002 és a TU8071 között? Illetve megérné-e megvenni az AU8002-t? Nekem tökéletesen megfelelne ebből az 50 colos, csak nem nagyon kapni, Telekomnál találtam jelenleg.Illetve Emagon TU8072-t. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#147926) mihaly13 válasza horvathpeter (#147925) üzenetére


mihaly13
tag

Valószínűleg csak a színe vagy a lábai különböznek a tévé ugyan az . Az AU-t most nem érdemes megvenni csak őszre mert túlárazva van , így jártam én tavaly az 50TU8502-l ami mostan már vagy 200 € kevesebb .

(#147927) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Értem. Közben eszembe jutott még egy. Ha mondjuk ugyan ilyen TU8002-t vennék, a mostani átmenne a másik szobába. Eddig oké. Viszont a távirányító simán megy a másik szobából is. Szóval akkor ha én itt használom, akkor a másikon is azt csinálja és fordítva is? :Y

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#147928) francz'70 válasza horvathpeter (#147927) üzenetére


francz'70
aktív tag

Van rá sansz. Mondjuk ezeknél a BT-os távirányítóknál párosítani kell a tv-t a saját távjával, de sajnos ez abszolút nem garancia. Nálam is van ilyen probléma, (két ugyanolyan típusú samu tv csak az egyik 50" es, a másik 65" ös) de azt vettem észre, hogy csak akkor kapcsolja a másik tv-t is ha nincs fal az útjába, és nem a tv felé van irányítva :F ...holott ez utóbbinál a BT-t miatt elvileg lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#147929) Celtis válasza horvathpeter (#147925) üzenetére


Celtis
veterán

Ha már méret miatt váltasz, akkor vegyél nagyobbat. 7'' semmi. Egy hét után az 50-est ugyanakkorának fogod látni, mint a régit.

(#147930) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

55-ös is szóba jöhet. Most leginkább ez a távirányító dolog aggaszt egy kicsit. :F

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#147931) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

:F :(( :((

Nézegettem a 2021-es QN90-es sorozatot, olvasgattam a fórumokat és amit találtam az meglepő volt számomra:

3128932

Tehát ha VA paneles TV-t szeretnétek, akkor a QN90 sorozatból csak az 50-es vagy a 85-ös méretet szabad választani, minden más méret nagy valószínűséggel IPS (ADS BOE) paneles lesz.

Ha tuti VA paneles TV-t szeretnétek akkor a QN95-ös sorozatból kell választani, eltekintve a két kivételtől a QN90 szériából

[ Szerkesztve ]

(#147932) wallace 234 válasza Gigicuci (#147931) üzenetére


wallace 234
őstag

Különböző országok más-más panelt, kaptak itt az EU- belül is a másik topikba írtam is, hogy bizony mi ADS panelt, kaptunk, míg az Angolok VA panelt kaptak a QN90 be. Eléggé gáz. Ezen az oldalon meg lehet nézni melyik ország milyen panelt kapott, hát vannak érdekes dolgok. [link]. Lcd panelra kattintva megmutatja milyen panelok vannak egy adott típusra. Viszont a linkelt oldalon a Qn85ös, 55 collos verziója VA panelt kapott, Magyarországra

[ Szerkesztve ]

(#147933) ORCA58 válasza wallace 234 (#147932) üzenetére


ORCA58
addikt

Be kel jelentkezni hozzá?

(#147934) wallace 234 válasza ORCA58 (#147933) üzenetére


wallace 234
őstag

Nem kell, csak be írod a típus nevét a modell code hoz , pl QE55Q80T

[ Szerkesztve ]

(#147935) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung UE43TU8002, és veszek egy UE50AU8002-t. A Samsung ügyfélszolgálat ezt írta a távirányítók egymást zavarását illetően:
A két tévé típus esetén a ki-be kapcsoló gomb infra alapon müködik, így ebben az esetben a távirányítók interferálhatnak. A távirányító többi funkcióinak használata esetén bluetooth csatlakozást használ a tévé, így ez esetben minden tévé a saját távirányítójára reagál.

Kipróbáltam a másik szobából, a takaró alól is bekapcsol. Milyen infra ez, hogy működik így is. Valószínű, hogy akkor cseszni fogja egymást a kettő nem? :((

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#147936) PuMbA válasza horvathpeter (#147935) üzenetére


PuMbA
titán

Vegyél egy Sony TV-t és probléma megoldva. Én következőnek már nem veszek Samsung-ot :D

[ Szerkesztve ]

(#147937) akyyy


akyyy
senior tag

üdv.
Samsung UE40F6320AWXXH tipusu tv-men hasonló csíkszerű "árnyék" jelent meg, csak az enyémen vízszintesen, az alján. nagyon nem zavaró, de ha feliratos dolgokat nézek, akkor eléggé észre venni.


Lehet ezzel valamit kezdeni? Sajnos már jó rég nem garis, de eddig HD filmekkel (meg még 3d-vel is akár; kiszolgált a tv.

(#147938) francz'70 válasza horvathpeter (#147935) üzenetére


francz'70
aktív tag

Mivel infrát használ ki/be kapcshoz, úgy kell irányítani a tv-felé, hogy amennyire lehet el kell fordítani a másik tv-től, vagy közel mész a tv-hez.
Ja, és figyelj arra, hogy az infra visszaverődik ;)

(#147939) wallace 234 válasza akyyy (#147937) üzenetére


wallace 234
őstag

Háttér világítás javítása után jó lesz.

(#147940) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Egyik ismerősöm prontót fújt a tv-re, és foltos lett tőle, nem igazán akar lejönni. Van esetleg valami ötletetek, hogy mivel lehetne leszedni? Előre is köszi :R

(#147941) akyyy válasza wallace 234 (#147939) üzenetére


akyyy
senior tag

gondoom ehez szerelő kéne. kb milyen áron válalnak ilyet?

(#147942) Celtis válasza akyyy (#147941) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, egy TV szerelőhöz kell vinni. Ahogy nézem 8-10e forint a ledsor hozzá + 1-2 óra munkadíj. Remélhetőleg nem a plexije tört el. Nem ismerem milyen árakon dolgoznak, de 20-25-re saccolnám. Ha többet kérnek, érdemes lehet másutt megpróbálni.

(#147943) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Adott UE55TU7102KXXH

Egy ideje olyat csinál, hogy ilyen este 11 körül csak bekapcsol ami eléggé kellemetlen.

Hogy tudom kideríteni mi kapcsolja be?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#147944) RazorXX


RazorXX
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy 55" Samsung Q60R TV, ami egyik napról a másikra elkezdett újraindulgatni. Bekapcsolom, megjelenik a műsor szépen, majd néhány másodperc múlva elsötétül a kép és megjelenik a Samsung QLED TV felirat és kezdi előről az egészet.. Olvastam már erről több helyen, de nem jutottam előrébb az ügyen, éjszakára kihúztam a konnektorból, hátha reggelre magához tér, de sajnos nem. Net kábelt kihúztam, megnéztem a tápkábelt, az is jónak tűnik, külsőre nem látok rajta törést ilyesmit, illetve a TV hátlapon sem látok semmi sérülést/felpúposodást. Hard reset-et írták még pár oldalon, de nem tudok odaáig eljutni a menüben mert újraindul (erre van esetleg más módszer?).. Milyen ötletetek van még, mit lehetne kipróbálni, mielőtt nekiesek leszerelni a fali karról, ami nem kis macera... Köszi előre is! Egy telekomos box van rákötve csak HDMI-n ha ez számít valamit.

(#147945) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!
Használ valaki esetleg bluetooth fülest TV-vel? Konkrétan egy Q80T-ről lenne szó. Tapasztalható késés a kép és hang között? Milyen a hangerőszint a füles felé?

(#147946) Aflamin válasza RazorXX (#147944) üzenetére


Aflamin
tag

Üdv!
Nálam is, ua. tipus, ua. hiba volt, viszont a samu szervíz bejelentés napján elvitte és 10 nap múlva kijelző csere után meghozta!
Szóval szervíz !

[ Szerkesztve ]

(#147947) PiszokAlfréd válasza a347 (#147945) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Bt hangszórót próbáltam Q80T-vel, inkább csak kíváncsiságból, nem tapasztaltam késést.

(#147948) pogi1 válasza wallace 234 (#147934) üzenetére


pogi1
tag

Szia!Ebből mi derűl ki?Nekem az nem hogy a panel VA.PRODUCT LCD-AUO;CY-TT050HMAV2H/V,QTQ80D,

(#147949) wallace 234 válasza pogi1 (#147948) üzenetére


wallace 234
őstag

Ha rá mész az lcd panelra ki adja ki gyártotta a panelt, és az adott típushoz hány féle van. Amit mutatsz, Auo által gyártott panel és VA panel. Szerviz menübe lehet megnézni, hogy pl a szám után pl 55L akkor Auo gyártmányú a panel.

[ Szerkesztve ]

(#147950) noxon


noxon
őstag

Sziasztok!

Költözéskor úgy emeltem meg a tv-t, hogy a két szélén a keretnél tartottam, befelé irányú nyomással.
Ma vettem észre, hogy kb abban a szintben a tv kijelzőjén fekete nagyon vékony csík látható. Megnyomódott, pixel hibás lett?

Másik kérdés: milyen 50-55 colos samsung 4k (HDR) okostévét érdemes venni mostanában?

Köszi.

We live in a simulated world...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.