Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137851) busman válasza lacka_GTI (#137850) üzenetére


busman
addikt

Az MU szériában szerintem nincs bluetooth..

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#137852) thamasz válasza busman (#137851) üzenetére


thamasz
senior tag

Nekem van (volt) 49 MU 7002, és bluetoothos, szépen működött mindenhez csatlakozott hiba nélkül.

(#137853) thamasz válasza lacka_GTI (#137850) üzenetére


thamasz
senior tag

A fülest párososó módba rakod, mikor keresteted a tévével? Nálam még akkor szokott csatlakozási anomália lenni, ha a már hozzá párosított két telefon a közelben van, és gyorsabbak, mint a tv, akkor harmadikként a tévét már nem engedi csatlakozni a füles. Ilyenkor le kell választani az egyik telefon bluetooth menüjében a fülest.

(#137854) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne hogy nem tud a v az internetre csatlakozni de csak wifisen kábelen működik. Elkezdi keresni a a wifi hálózatot és be villan valami mintha találna valamit de ki is ugrik a keresésből. Mi lehet a probléma?

(#137855) mpo válasza vadasz70 (#137854) üzenetére


mpo
veterán

Húzd ki a kábelt.
Ha tudja a tévé a 2,4 és 5 GHz-et is, akkor a routerben ezeknek a neve különbözzön.
Ha az utóbbi áll fönn, akkor addig tiltsd le a 2,4-et a routerben.

Ha érted, akkor már elavult.

(#137856) Mec


Mec
aktív tag

Sziasztok, fix akasztós fali konzollal szeretnénk 75" TV-t függőlegesen falra szerelni. A lyuk kiosztás ezt lehetővé teszi, de a TV manualban nem találtam semmit arról, hogy a szellőzés vagy a belső kialakítása bírja-e az ilyen telepítést, üzemeltetést. Van erről tapasztalatotok?

mecsystem.uw.hu

(#137857) V.T. válasza Mec (#137856) üzenetére


V.T.
aktív tag

Nekem a konzol csak dönthető nem vettem észre hogy baja lenne a tvnek. Kb fél éve biztos rajta van. 75nu7102

(#137858) Mec válasza V.T. (#137857) üzenetére


Mec
aktív tag

Köszi, egyre több helyen látok (pl. bevásárló központokban étkezdéknél kijelzőnek) állítva telepített TV-ket. Gondolom azok sem spéci kijelzők.

mecsystem.uw.hu

(#137859) mpo válasza Mec (#137858) üzenetére


mpo
veterán

Ha a falra akasztott tévé nem bírná, akkor a gyártó nem adna rá módot.
A súlyához illő tartó kell, a falnak megfelelő csavarok, elég ember a fölrakáshoz és vigyázni arra, hogy ne nyomódjon meg a képernyő.
Ha pontos típust írsz, talán lesz valaki, aki már fölrakta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#137860) V.T. válasza mpo (#137859) üzenetére


V.T.
aktív tag

Én azért cseréltem a kihúzható konzolt ilyenre mert 2 kiló híján nem bírta el papíron.
Ez tud most 80 kilót ha esetleg egyszer még nagyobbra lenne cserélve 😅

(#137861) Mec


Mec
aktív tag

A tartónak mindegy, hogy van rárakva a TV, én arra kérdeztem, hogy a TV mit szól ahhoz, hogy nem hagyományosan "fektetve" van felszerelve, hanem állítva, függőlegesen (mint ahogy a pl. telefont tartod).

mecsystem.uw.hu

(#137862) zsocy válasza mpo (#137859) üzenetére


zsocy
őstag

Függóleges a varázsszó :)

Mec : szerintem a garancia időt biztos kibírja így is. Azt megkérdezhetem miért akarod így felrakni?

(#137863) Csabesz666 válasza Celtis (#137790) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Szia! Beüzemeltem, az általad ajánlott hangprojektort, viszont, a hálózatról játszott filmeknek nincsen hangja. mi lehet a megoldás? másik playert kellene telepítenem?.... a gyári lejátszóban nincsen hang állítási lehetőség. A tv optikai kábellel is össze van kötve, és hdmi kábellel is a hangprojektorral.

(#137864) Celtis válasza Csabesz666 (#137863) üzenetére


Celtis
veterán

Csak a HDMI kell, az optika nem.
A tv belső lejátszóját használod? A tv hang kimenetet beállításainál kell legyen kimeneti formátum választási lehetőség.
Érdekes, de sehol nem irja, hogy milyen hang formátumokat támogat a soundbar.
Egyébként milyen a hangja?

(#137865) Csabesz666 válasza Celtis (#137864) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Egész vállalható hangja van. A tv belső lejátszóját használom. kimeneti formátumnál bitstream, pcm állítható be. pl a youtube alkalmazáson is megy a hang. Hálózati megosztásban, is volt hangja (de csak a tv hangszóróin)

(#137866) bobby45


bobby45
tag

Vajon a 2019-es QLED-ek árai fognak esni mostanában? 75Q85RA-n gondolkodok de még mindig elég húzós az ára :F

Ez a típus mennyivel nyújtana tobbet egy Q70R-hez képest? :)

(#137867) vanboy válasza bobby45 (#137866) üzenetére


vanboy
csendes tag

Szia tapasztalatom szerint április 10-ig lesz 700eFt alatt. Én is erre várok, :DD :Y
minden pénteken ellenőrizd mm es euronkcs árait. Vegyél extra garit.

(#137868) Celtis válasza Csabesz666 (#137865) üzenetére


Celtis
veterán

Nézd meg milyen kódolású a film hangja és azt tudja-e a soundbar. Ha nem tudja, akkor is a PCM módban kéne szólnia.
Nézegetem a specifikációt, és nagyon szemérmesen hallgat. A 260-asnál írja, hogy van Dolby Digital támogatás, ennél semmit nem ír. Lehet, hogy nem tud DD-t sem, 2020-ban????
Ha így van, akkor vidd vissza, hogy kenjék a hajukra.

(#137869) bobby45 válasza vanboy (#137867) üzenetére


bobby45
tag

Köszi, na erre kíváncsi leszek :DDD

(#137870) mpo válasza zsocy (#137862) üzenetére


mpo
veterán

Nem a függőleges a varázsszó, mert a falon függőleges helyzetben lesz, az asztalra fektetve lenne vízszintesen.
A varázsszó az a portré vagy álló mód.
Én is ezt kérdezem, mert nem esett le a függőlegesből, miért kell otthon portré módban a falra tenni a tévét?
Oldalt fekve kell nézni?

Ha érted, akkor már elavult.

(#137871) Novver


Novver
senior tag

Sziasztok! Ide is írok, itt jobban pörög az élet :)

Adott egy Samsung UE55RU7102 aminek szeretném megtudni hogy mekkora a lábai közti távolság, ugyanis adott az állvány amin egy 32-es nyilván bőven elfér, de az 55-nek ki fog lógni a képernyője, viszont van gyanúm hogy a lábai is lelógnának már és ezt akarom megoldani valahogy. Lehet kap egy munkalapot a teteje az asztalnak ha nem fér rá.
Az egyetlen infóféle amit ezzel kapcsolatban találtam, az a Samsung oldalán lévő specifikációk rész alatti " Distance Between Leg Stand 37.4" " ami az EU oldalon Stand (Basic) (W x D)949.6 x 261.3 mm.
Jól értelmezem akkor hogy ez konkrétan az a paraméter amit keresek ugye? Egészen egyértelműnek tűnik a dolog, de azért kérdezem inkább meg, mert egyik elektronikai nagykerben sem tudtam eddig megtapogatni és lemérni, mert nincs kiállítva, csak a kisebb testvérei :D
https: //www.samsung.com/hu/tvs/ru7102/UE55RU7102KXXH/

Köszi a segítséget. :R

UI: közben rákerestem itt a topicban erre a modellre, és inkább javasoljátok a Samsung UE43RU7412 szériát, mert 120hz és jobb kivitelezés, stb. Tényleg ennyivel jobb akkor már a 74xx mint a 71xx? Mert nincs nagy árdifi, és akkor már inkább azt venném.

Life is a game... The game is my life!

(#137872) mpo válasza Novver (#137871) üzenetére


mpo
veterán

Leszedtem a tévé képét, ami szemből ábrázolta, körbevágtam és átméreteztem, arra amekkora a tévé (arányosan), ha 120 cm széles, akkor 1200-ra.

Utána már le lehet mérni a lábakat a képről.

Ha érted, akkor már elavult.

(#137873) tupacamaru válasza mpo (#137872) üzenetére


tupacamaru
veterán

Tudom hogy nincs kihívás abban, hogy az általa linkelt oldalt legörgetve megnézze a talp méretét, de én mégis ezt tenném. :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#137874) Novver válasza mpo (#137872) üzenetére


Novver
senior tag

Alternatív megoldás, de ötletes :D

(#137873) tupacamaru Pont ezt kérdeztem, hogy ami az oldalon van distance between stand méret, az reális?

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#137875) mpo válasza tupacamaru (#137873) üzenetére


mpo
veterán

A MU8002-nek középen van a talpa, de jó messzire kilóg oldalt, arról nem volt adat, hogy milyen szélességet foglal el. Most 3-3 centivel lóg túl a tévészekrényen.
Kecskelábú nem is lett volna jó, nem is néztem, ezért eddig nem tudtam, hogy adnak-e róla adatot.
Nem véletlen a displayspec oldalt nézegettük.

Ha érted, akkor már elavult.

(#137876) mpo válasza Novver (#137874) üzenetére


mpo
veterán

Ha a tévé szélességéhez hasonlítod, akkor kiderül, hogy reális-e.

Ha érted, akkor már elavult.

(#137877) Pug válasza Novver (#137874) üzenetére


Pug
veterán

Miért ne lenne? :U

(#137878) Amarth válasza Novver (#137871) üzenetére


Amarth
aktív tag

97 cm a külső oldal.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#137879) Csabesz666 válasza Celtis (#137868) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

....szóra bírtam... :) DD-t sajna nem tud, de 2.1es hangrendszeren sok értelmét nem is látom. PCM ben működik.

(#137880) Celtis válasza Csabesz666 (#137879) üzenetére


Celtis
veterán

Ha így megfelel az elvárásaidnak, akkor jó.

Mindenesetre ma is tanultam valamit. Az olcsósításnak nincs határa a soundbar piacon sem.
Ami 5 éve alap volt, ma már extra.

(#137881) Novver válasza Pug (#137877) üzenetére


Novver
senior tag

Elírás lehet bármikor, viszont ha valaki real life leméri nekem mint itt Amarth alattad, az sokkal relevánsabb számomra :R
(#137878) Amarth köszönöm!

Most már csak az a kérdés hogy 7102 vagy 7402 vagy 7412
Szignifikáns különbségeket a színen meg a 120hz-es panelen kívül nem sokat látok első blikkre.

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#137882) maki0308


maki0308
csendes tag

Sziasztok tudna valaki segíteni hogy egy Samsung QE65Q70RATXXH milyen kép beállítás az igazán jó? Kicsit belekavarodok a dolgokba
Segítséget előre is köszönöm

(#137883) zsocy válasza maki0308 (#137882) üzenetére


zsocy
őstag

Nézd meg az rtings oldalán, nem szentírás de ez alapján azért elég jól be lehet lőni.

(#137884) maki0308 válasza zsocy (#137883) üzenetére


maki0308
csendes tag

Köszönöm :)

(#137885) satel


satel
tag

Sziasztok!

Alapban az új SAMSUNG tévémben nincs bekapcsolási időzítő, ami az előző SAMSUNG tévémben volt, és nagyon hasznos szolgáltatás volt. Valahogy elő tudom varázsolni ezen az új modellen? A használati írja, ezért is gondoltam, hogy itt is meg lehet oldani valahogyan.

UE65RU7179 (magyar megfelelője: UE65RU7102)

köszönöm

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#137886) lala666 válasza satel (#137885) üzenetére


lala666
senior tag

Nem találom én sem

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#137887) satel válasza lala666 (#137886) üzenetére


satel
tag

Nincs benne, de arra gondoltam, hogy talán a szervizmenü segítségével elő lehet varázsolni.

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#137888) danielgalaxy


danielgalaxy
aktív tag

Üdv! Azoktól kérdeznék, akiknek Samsung Q70-es TV-jük van. Tegnap óta tulaja vagyok egy 55inches változatnak. Amivel nem vagyok teljesen elégedett, az a game mode. Egy Ps4 Pro van rákötve, de legutóbb pl a Death Stranding mintha nem 4K-ban menne, elég recések az élek, és mindennek tetejében a főszereplő figura elég homály lesz a körvonalaknál, ha gyorsan mozgatom körülötte a kamerát. Ezek a problémák a régi FullHD TV-mnél nem fordultak elő, egészen olyan, mintha romlott volna a kép QLED-re váltáskor. A Destiny 2 gyönyörűen néz ki, viszont a kamera mozgatásakor elég szörnyű lesz a kép, mintha nem tudná rendesen frissíteni a frameket a TV, mintha megittam volna fél liter vodkát játék előtt.
Azt olvastam, hogy játékra csúcs a Q70, de nem vagyok lenyűgözve (enyhén szólva). Játszogattam a game mode beallitasokkal, de nem nagyon látok javulás. Valami tapasztalat itt valakinek? Ötlet?

(#137889) PuMbA válasza danielgalaxy (#137888) üzenetére


PuMbA
titán

PS4 Pro nem 4K, mert gyenge hozzá, csak felskálázott 4K-t nyom ki, szóval ha közel vagy a TV-hez, akkor nem lesz éles, mint FullHD TV-n :) Egyes játékoknál erre még rátesznek plusz elmosódással. Xbox One X-en van a legtöbb valós 4K játék. PS4 Pro milyen kimeneti beállításra van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#137890) Partizan182 válasza danielgalaxy (#137888) üzenetére


Partizan182
senior tag

"elég recések az élek"

Sharpnesst vedd le, az simán okoz ilyen aliasingot.

"főszereplő figura elég homály lesz a körvonalaknál, ha gyorsan mozgatom körülötte a kamerát"

Ha be lenne kapcsolva, lődd ki a frame interpolációt. Ha ki van lőve és még mindig látod, akkor megkérdezem milyen panel volt a korábbi tvdben IPS vagy VA? Mert a Q7 VA panelje jobban taknyol (utánhúz) mint az IPSek, különösen a sötét árnyalatoknál. Amikor havernál NU8000-ren game-elünk engem is nagyon zavar.

(#137891) lala666 válasza satel (#137887) üzenetére


lala666
senior tag

Q90-em van nincs abba sem benne.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#137892) danielgalaxy válasza PuMbA (#137889) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Auto-ra állítottam a kimeneti felbontást meg a HDR beállításokat is a PS-en. Ami inkább zavaró, az az enyhe homály és szellemkép (csak épphogy a szereplő körvonalainál kameramozgáskor, de elég szarul néz ki), pedig pont azzal van beharangozva a TV, hogy ezeken segít. Biztos vagyok benne, hogy ennek nem így kéne kinéznie. Ráadásul mikor a PS-en bezárok egy játékot, két másodpercig bedob egy fekete képernyőt. Auto game mode esetén ilyenkor ki is irja, hogy game mode off, aztán mikor visszajön a kép, akkor game mode on, csak ki és bekapcsolja. Filmlejátszás teljesen ok viszont.

[ Szerkesztve ]

(#137893) danielgalaxy válasza Partizan182 (#137890) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Előtte egy 4-5 évvel ezelőtti alap LED-es FHD Samsung volt, 100 körül vettem, tuti nem IPS panel volt benne.

(#137894) busman válasza PuMbA (#137889) üzenetére


busman
addikt

4K az ,nyugodj meg,néhány játék,viszont felskálázva fut valóban.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#137895) PuMbA válasza danielgalaxy (#137892) üzenetére


PuMbA
titán

Dinamikus kontraszt, zajcsökkentés, digitális tiszta megjelenítés, Motion Plus és hasonló dolgok ki vannak kapcsolva a TV-n? Élesség alapértelmezett a TV-n? Ha ez mind megvan és mégsem jó, akkor PS4-en az auto helyett megpróbálhatod manuálisan a 4K 60HZ 8bit RGB kimenetet beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#137896) Duran


Duran
tag

Na mélyen tisztelt Hölgyek Urak,

előrelépés történt az ügyemben. (#137641)

Ígértem leírom, hátha érdekel valakit.

Dióhéjban :

Samsung RU7022 65 colos méretben, ocsmányan felhős, bevilágításokkal teli, backlight bleedinges tv-t kaptam, nagy csalódás volt, de végül kicseréltettem, és most egy tökéletes darabot kaptam kézhez.

Tapasztalat/Vélemény :

Ha led tv-t vesztek és bleedingel mint a fene, semmiképp ne érjétek be a "Technológia velejárója", "Ez nem garanciális probléma", "Vegyél drágábbat az majd nem lesz ilyen szar/ipari hulladék/gagyi (meg ki tudja milyen jelzőket kapott még a készülék sok ismerős és nem ismerős szájából/tollából...)"

A most kézhez kapott tv minden színen szép homogén, a sötét / világos kompozíciók közti váltásoknál a fényerőszabályzás nem zavaró többé, mert nem ugranak ki a képből a tenyérnyi felhőcskék :D, maximálisan elégedett vagyok vele, azt kaptam a pénzemért ami szerintem teljesen egyértelműen járt volna elsőre is érte.

Lényeg a lényeg, bárki bármit mond, ha nem tetszik vidd vissza, cseréltesd, járj a nyakukra, mert van belőle jó, ami nem foltos. (Itt külön szerepet játszhat, ha van módod, interneten rendeld meg a cuccot... Ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, hogy előtte szemügyre vedd, menj be, nézd meg, aztán rendeld meg a neten, mert így 14 napod lesz elállni az adásvételtől, míg egy üzletben vásárolt készülék esetében ez csupán 3 nap, vagy esetleg 0...

Na de TV-ről pár szó :

Ami tetszik :

4K - szép éles kép, még ekkora méretben is.

Ez a Samsung motion plus vagy mifene egész jól teszi a dolgát, ha jól be van lőve, a mozgásokat is szépen kezeli a tv.

A hangja szerintem abszolút elfogadható, azt szem előtt tartva, hogy egy olcsó készülékről van szó, kifejezetten jó.

3 HDMI csatlakozó

Saját vélemény szerint remek ár/érték arány.

Bluetooth

Kontra :

Sokak számára local dimming hiányában a tv az egész ledpanel fényerejével szórakozik a világos / sötét képek váltakozásakor. Ahogy olvasgattam ez sokakat zavar, de van rá megoldás (szervizmenüben némi trükközéssel kikapcsolható, de a fekete szín rovására megy)

Betekintési szög nem a legszuperebb, akkor vegyél ilyet ha főleg szemből nézed, nagyobb szögekben gyorsan fehéredik.
Smart funkciók lassúak, nem gördülékeny a menüje. Használható, de nem gördülékeny.

Távirányító elég puritán, célszerű hozzá egy kis billentyű/touchpad kombót azonnal beüzemelni, ez cirka 1500 forintos tétel az ebay-en és igencsak megkönnyíti az írást/kezelést.

DTS hiánya, (illetve nincs rajta 3.5 jack csatlakozó, ezt csak így zárójelben, de aki esetleg valami féle kis analog bemenetes hangcuccot csatlakoztatna rá, célszerű ezt észben tartani)

A tv alatt soundbar / center hangszóró nem fér el, nagyon alacsonyak a lábai, így ha nem falra kerül alatta nem fog hely maradni.

Ezek jutottak eszembe elsőre.

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat, és sok szerencsét kívánok a TV vásárlóknak, a megfelelő darab kiválasztásához, illetve ahhoz, hogy hibátlan cuccot kapjatok kézhez.. :K

Kép a hibás darabról :

[link]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#137897) Milka 78 válasza danielgalaxy (#137893) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ps4 topik, peace nevű fórumtárs hátha tud segíteni.

(#137898) danielgalaxy válasza PuMbA (#137895) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Csekkolom majd délután a dolgokat, de vegigzongoráztam a beállításokat game modeban, egyik se nagyon segitett. De még megdolgozom délután. Köszi!

(#137899) zsocy válasza danielgalaxy (#137898) üzenetére


zsocy
őstag

Igen, a TV beállításait mindenképp finomhangold, a game mode nagyon megtolja az élességet meg egy csomó mást is, ezeket mind kapcsold ki. Kb amiket PuMbA írt, van a game modenak külön almenüje, azt alaposan nézd meg, és minden kikapcs.
Nekem Xbox oneX van, ott is szar volt a kép az elején, de sikerült szépre belőnöm.

(#137900) danielgalaxy válasza zsocy (#137899) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Rendben, köszi neked is, elleszek vele délután.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.