Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138101) gduck válasza KD6-3.7 (#138089) üzenetére


gduck
addikt

40KU6100-nak tökéletes képe van ;)

(#138102) PuMbA válasza bobby45 (#138099) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy nem azokat a színeket látod, mint ami a filmben, videóban ténylegesen van :) Film módban látsz hasonlót, ahogy a filmet megcsinálták, a többi módban a TV által felturbózott képet látod, azaz élénkíti a színeket, tovább élesíti a képet stb. Ha elmész egy moziba, akkor gondolj arra, hogy ott mennyire színes a kép. Na ugye, hogy mennyire más.

[ Szerkesztve ]

(#138103) GuineaPigMan


GuineaPigMan
tag

Sziasztok!

Csak egy egyszerű, de számomra annál bonyolúltabb kérdésre keresném a választ, hogy adott egy 49Q60R TV, és ha korhatáros film megy a TV csatornán, megjelenik a gyerekzár. Ezt hogyan lehetne levenni, hogy ne kelljen mindig beirogatni a jelszót? Egyszerűen nem tudom megtalálni.

Választ előre is köszönöm! :)

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#138104) Fr3eWar válasza GuineaPigMan (#138103) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Home gomb, balra elmész a beállításokra, ott adás és azon belül besorolási műsorzár vagy valami ilyesmi neve van, azt kikapcsolod. Esetleg alatta a csatornazárat is ha az is van.

(#138105) mpo válasza pedro7 (#138094) üzenetére


mpo
veterán

Ezt kell a PC-re fölrakni, majd a tévé típusát megadni. Egyszerű program. A tévén meg fog jelenni.
[link]
A Win 10-ben a médiaadatfolyam-beállításra keress rá.

Ha érted, akkor már elavult.

(#138106) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok, Freesynces NU/RU Qled 120Hz-es tévéknél Nvidia Gforce videókártyával is ki lehet csikarni a freesyncet?
Vagy csak AMD kártyákkal lehet megoldani?
:R
2060super a kártya

(#138107) Milka 78 válasza Tomix24 (#138106) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Gsync csak dp-n működik.

(#138108) KD6-3.7 válasza gduck (#138101) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ebbol adodoan KU6400 is jo lehet? Lehet tudni, hogy VA vagy IPS panel van e benne? KU6000-nel az 55-os modellben sajnos IPS panel volt.

(#138109) OliMac


OliMac
csendes tag

Sziasztok!
Úgy látom, a Q80R és a Q82R pontosan ugyanaz a TV, csak a talpuk más. Meg tudja ezt valaki erősíteni?
Az utóbbi jobb árban van és bár a Q70-et néztem ki, így a Q82 is képbe került.
Feltételezem, hogy semmilyen paraméterében nem lehet gyengébb, mint a Q70.

(#138110) ProEvoFan válasza OliMac (#138109) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

rtings.com szerint:
Q70 8.3 pont
Q80 8.8 pont
Te is az MMben nézted?

[ Szerkesztve ]

(#138111) csosz77


csosz77
csendes tag

Sziasztok,

Tablet-et szeretnek osszekotni egy UE32F5300AWXZH tipusu Samsung TV-vel (kb. 5-6 eves keszulek) kabellel. Egy ilyet neztem ki '4World Adapter MHL micro USB Male -> HDMI Female + micro USB Female fekete'. Ez mukodhet?

(#138112) mpo válasza mpo (#138092) üzenetére


mpo
veterán

A #138092-ben írt problémát megoldottam.
A kedvenceket állítanám össze ABC sorrendben, ahogy eddig is.
A rossz módszer:
Ha
csatornalista,
típus:tv,
rendezés:név,
kedvencek, akkor számsorrendbe viszi át.
A jó módszer:
Csatornalista,
típus:összes, nem szabad szűkíteni!,
rendezés:név,
kedvencek, akkor név szerinti sorrendbe viszi át.
Itt már lehet szűkíteni tv-re is, de nem muszáj.

Ha érted, akkor már elavult.

(#138113) GuineaPigMan válasza Fr3eWar (#138104) üzenetére


GuineaPigMan
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#138114) Celtis válasza KD6-3.7 (#138108) üzenetére


Celtis
veterán

displayspecifications.com oldalon meg tudod nézni, de szerintem nem ér annyit az a tv.

(#138115) OliMac


OliMac
csendes tag

Igen, ott, de az Euronicsben még olcsóbb is.Az említett teszteket is olvastam, csak azt a bizonyosságot keresem, hogy technikailag a Q80=Q82.

(#138116) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Egy ismerődömnek Samsung UE55NU8002-es tv-je van. Szeretne egy háttér tárat hozzá csatlakoztatni amin filmket tárolná és a tv lejátszóján lejátszani. Aránylag egyszerű megoldás érdekelné mert nem egy info guru. 4tb-os kellene neki szerintem.
Milyen megoldás jöhet szóba?

(#138117) flash- válasza Fr3eWar (#138088) üzenetére


flash-
veterán

köszi valami ilyesmi infó kellett, ezzel így nem voltam képbe :)
különben azért nézem a q70-et mert az rtings-en a filmekhez ajánlott tv-k nél ez volt a legjobb ami a oledek után jön.
[link]
Nem tudom ennek mennyire lehet így hinni?
ahogy nézem még a sony x900 a másik best buy viszont pár tized ponttal elmarad a filmezési rangsorban,(azt bár nem tudom ez mennyire meghatározó különbség illetve más szempont alapján pedig viszont nem jobb e a sony ami viszont érezhetőbb különbség

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#138118) jozso928


jozso928
újonc

Szerviz témában mehet kérdés?
Anyósomnál van a levetett 46UE6510-es tévénk, ma szólt hogy nézzem meg mi van vele, bekapcsolom, power led kettőt villan, nagyon halványan kék háttér megjelenik majd 10 mp és kikapcsol. Utána újra bekapcsol és kezdi elölről. Gugli azt mondja hogy a két villanás a power leden az power supply gond lehet, érdemes ezzel kezdeni valamit vagy kuka és vegyek másik tévét?

(#138119) junior11 válasza jozso928 (#138118) üzenetére


junior11
veterán

[Itt] kérdezz rá.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138120) sfknasty válasza OliMac (#138115) üzenetére


sfknasty
aktív tag

A q82 csak a sötét fém keretben más.Technikailag ugyanazt tudja,mint a q80.És ha jól tudom,bár ebben nem vagyok biztos,annyiban más,mint a q70,hogy a q90 tompító zónáit kapta meg ezáltal jobb a betekintési szöge és pontosabb a fekete szín.A q70-ben 48 pontos led világítás található,míg a q80-ban 50 pontos ezáltal nagyobb a fényerő is.
Én 55q70r-t használok,tökéletesen megvagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#138121) junior19 válasza flash- (#138117) üzenetére


junior19
senior tag

Azzal a pontszámokkal ugye tisztában vagy, hogy azok kalibrált állapotra vonatkoznak.
Ha nem lesz kalibrálva, akkor a Sony alapesetben sokkal jobb képet produkál. Ez is ott van az Rtings oldalán.
Nagy hiba, hogy sokan csak a cikk elején lévő pontszámokat veszik figyelembe, de később ott van a gyári értékekkel mért állapot, s a kalibrált is. A pontszámok pedig a kalibráltat állapotra utalnak.

codec project

(#138122) Pug válasza junior19 (#138121) üzenetére


Pug
veterán

Meg jo, hogy az rtings-en az altaluk hasznalt setting-ek is szerepelnek ;)

(#138123) junior19 válasza Pug (#138122) üzenetére


junior19
senior tag

Ha azt a készüléket veszed meg, akkor jó. De én erre kevés esélyt látok.

codec project

(#138124) busman válasza junior19 (#138121) üzenetére


busman
addikt

semmi

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#138125) Celtis válasza flash- (#138117) üzenetére


Celtis
veterán

A Sony előnyeként szokták felhozni a sokkal jobb mozgásmegjelenítést, hátrányaként az android rendszert, amit sokan nem szeretnek. Nekem is xf9005 van, szerintem jó TV. Sokkal jobb, mint a KS7000 volt.

[ Szerkesztve ]

(#138126) daniel2121 válasza daniel2121 (#138116) üzenetére


daniel2121
senior tag

Tudja valaki hogy a Samu NU8002 kezel 2tb-nál nagyobb külső vinyót?

(#138127) Pug válasza junior19 (#138123) üzenetére


Pug
veterán

Nem RGB szinhelyes kalibralast vegeznek rajtuk, szoval kb hulyeseg amit irsz, de hajra :DDD

[ Szerkesztve ]

(#138128) gcs9058 válasza flash- (#138117) üzenetére


gcs9058
csendes tag

Én is e két típus között hezitáltam, de az Rtings mellett meggyőzött még az Avforums tesztje is. És ha még 16:42-nél megnézed a local dimming-et :
https://www.youtube.com/watch?v=Jk6xcWLuXeU

(#138129) Dareiosss válasza gcs9058 (#138128) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Viszont 16:53 nál szépen ki is jön a samsung trükkje, sokkal kevesebb részletet látsz a samsung tvn.

(#138130) mtibusz


mtibusz
tag

Sziasztok, :)
Szeretnék egy kis segítséget kérni. Csatorna lista átvitelével szenvedek egy újabb és egy régebbi készülék között.
Az újabb készülék egy UE55NU7102-es, ez ZIP-be menti a csatorna listát.
A régebbi készülék egy UE48H6200-as, ez pedig SCM-be.

A ZIP fájlban lévő csatorna listát szeretném a régebbi TV-re valahogy feltornászni ami már SCM fájlt szeretne.

A ChanSort_2020-02-11 nevő programmal azt mondanám, hogy egész jól haladok, de valami nem kerek. Ezzel tök jól sikerül a csatorna listát rendezni, menteni, és a módosított ZIP, vagy SCM vissza töltve az eredeti készülékre szépen müködik is ahogy kell.

Viszont, ha a csinálok a ZIP-ből egy reference listát, elmentem.
Majd megnyitom szerkesztésre az SCM-es régebbi verziót és ide beimportálom az elözőleg a ZIP-ből készült reference listát, akkor minden tök jól müködik. látszólag....

Mentés után a régebbi TV-n megjelennek a csatornák. :K
Mondhatám azt is, hogy sikerült átkonvertálni a ZIP tartalmát SCM-re, egy apró ksi bibit leszámítva, hogy néhány csatorna hiányzik. :F

Pl. Ez a ZIP-es verzió, itt még van Spíler TV.


Ez a ZIP-ből készült reference lista. Még itt is meg van a Spíler TV.

Itt beimportálodik, ahogy kell ....

És itt pedig nincs Spíler TV ??? :F :F :F

Ezezn felül , még van pár csatorna ami eltünik, :F

A többi viszont jól müködik mentés után a régebbi TV-n is.
Van valakinek ötlete, hogy mi a bánat miatt lehet ez.?
Vagy mit bénázok el?
Van esetleg más megoldás a ZIP --> SCM-re való átalakításában?

Köszi a segítséget előre is. :R

https://youtu.be/44NQkFJaEuE

(#138131) gcs9058 válasza Dareiosss (#138129) üzenetére


gcs9058
csendes tag

Ez igaz. El kell dönteni, hogy kinek mi a fontosabb.

(#138132) OliMac


OliMac
csendes tag

Megnéztem élőben a Q80-at és a Q82-t is. A talpuk kicsit más, hasonló design, de az előbbi fém, prémiumabb az érzet, az utóbbinál műanyag és néhány cm-rel jobban előrenyúlik.
Sajnos úgy látom, hogy a Q80-at nem nagyon lehet kapni, pláne nem jó áron. MM-ban volt mindkettő, azonos akciós árban (320e), de Q80-ból csak a kiállítási darab.
A Q70-nél nagyobb betekintési szög miatt választanám inkább valamelyiket a kettőből..

(#138133) junior19 válasza Pug (#138127) üzenetére


junior19
senior tag

Írd már le akkor, hogy milyen kalibrálást végeznek rajta. S miért hülyeség, amit írok.
De egyébként meg teljesen mindegy, mit mérnek rajta. Azt feltételezzük már egy ilyen oldalról, hogy azonos méréseket végeznek minden készüléken.
A Samsung a gyári beállításaival 8 körüli pontot kap, talán egy picit alatta. A Sony majdnem 9 pontot. Kalibrálás után kapják a mozira a 8.6 körüli értéket.
Én csak erre szerettem volna felhívni a figyelmet.

codec project

(#138134) fjanni válasza mpo (#138112) üzenetére


fjanni
tag

Miért jó az ABC sorrend, szerintem semmi értelme.
Nem jobb az ha a gyakran nézett csatornák egymás mellett vannak ill. egy csoportban a sport műsorok, filmek, zenei csatornák stb. Ennek több értelmét látom és ezt is meg lehet csinálni. A kedvenceket kell kézzel mozgatni egymás mellé/után. Macerás, de csak egyszer kell megcsinálni.

(#138135) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. Valakinek ötlet mi lehet a gond a tv vel? A tesztképen nem látszódig ami a tv menüjében van. Hdmi t cseréltem kb 4 felét próbsltam mind az 5 portban.
Modell
QE55Q7FAM Samsung

Ha yutobot indítok ott se veszem eszt észre. Ugye ennek a tv nek nincs a hátán csatlakozó hanem egy külön box van amiben a hdmi optikai és usb csatik vannak. Ha hdd rőr idítok filmet ott is látszódik sötét jelenetnél.

Lehet a boxa a hibás. Valaki találkozott hasonló jelenswggel?
Amúgy 2 és fél éves a tv
A csíkok a filmben voltak az nem hiba csak a lila folt

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#138136) tupacamaru válasza tothjani81 (#138135) üzenetére


tupacamaru
veterán

Teljes fehér háttérrel tudsz képe betenni esetleg?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#138137) okibots válasza OliMac (#138132) üzenetére


okibots
aktív tag

Szia,

Én a Q82-őt választottam, a talp kialakítás nem izgatott annyira, és az anyagbeli különbség sem ,csak a színe. Néztem az QE55Q70-et és az említett modellt. Fényerő egyből feltűnt, hogy más, de azon kívül hirtelen semmi egyéb. Megkérdeztem az értékesítő srácot, hogy melyikből van raktáron, mondta, hogy mindegyikből. Majd visszanéztem rájuk, mert egymás mellett voltak kiállítva, és akkor döbbentem rá, hogy betekintési szöget meg sem néztem, mert abban a Q82 agyba főbe veri a Q70-et. Rákérdeztem a srácnál, hogy ugyan az a beállítás e a két tv-n, ugyan az volt. Ez után egyből mondtam is neki, hogy hozzon egy Q82-őt.

40 000 FT különbség volt a két verziószámú tv között, simán megéri a drágább ha valaki megengedheti magának.

Alap árnál a mediában a Q82 399 a Q80 419-nek volt hirdetve, akcióban mind a két verzió 319 volt szombaton.

[ Szerkesztve ]

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#138138) tothjani81


tothjani81
senior tag

Íme egy fehér

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#138139) tupacamaru válasza tothjani81 (#138138) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ki kellene szűrnöd hogy mi a hibás. Ugyanazt a filmet le kellene játszanod a TV belső lejátszójával, hogy akkor látszik e ez a jelenség.....Bár azt írod hogy YT-on nem veszed észre, én hajlok arra hogy nem a TV-vel lesz a gond.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#138140) tothjani81 válasza tupacamaru (#138139) üzenetére


tothjani81
senior tag

Én a boxra gyanakszom. Minden tartalmon ami azon keresztül megy látható a jelenség. A youtub ugye alkalmazásként megy így nincs köze a boxhoz. Ez a fehér kép is youtubos. Az a baj a samu szervízben olyanokkal beszélsz akiknek gőzük sincs az egészről. Az egész tv t nem szivesen küldöm szervízbe, ha csak a boxa a gatya.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#138141) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

mi újság a samsung felé mostanság?
LG-met gondoltam lecserélni, de még fontolgatom. Régóta szemezgetek a VA panellel, de mégeddig elkerültük egymást.
Létezik Samunak most olyan készüléke, aminél a judder elfogadható szinten van és a fényerőállítás nem pwm-es?
55 collban gondolkozok. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#138142) pedro7 válasza mpo (#138105) üzenetére


pedro7
tag

Ezzel nem jött össze.Annyit kiderítettem,hogy ami a források között megjelenik az a pc médialejátszójának elérési útvonala.
Én valamilyen megosztott mappát vagy megosztott hálózati eszköz elérését várom.
Ilyen nem jelenik meg, csak az usb-re csatlakoztatott hdd.

(#138143) flash- válasza gcs9058 (#138131) üzenetére


flash-
veterán

pont 16:53-nál látom azt hogy a samsungnál sokkal nagyobb a dinamika, több a színátmenet, a sonynál homogénebb világosabb egyszínűbb a kép...
tehát valahol ez a különbség?
samsung dinamikája jobb,sony-n több a részlet?

Kalibráció:na ez érdekes.akkor ez a post kalibráció mit takar? itthon kalibráltatom azután hozza azt az eredményt?és kb mennyibe kerül egy olyan szintü kalibrálás?
És akkor azok a beállitások amiket az rtings megad azoktó nem legy ua. mintha megcisnáltatnám a kalibrálást?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#138144) bobby45


bobby45
tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni:

Adott egy Q90R connect box, hogy célszerűbb csatlakoztatni van egy Telekomos IP tv beltéri, egy ps4, és egy yamaha házimozierősítő.

az erősítőt ugye csak optikaival összekötöm mert hdmi nincs az oké.
a beltérit vagy a ps4-et csatlakoztassam az "ARC"-Hdmi-hez? illetve akkor ami megmarad azt a HDMI1-hez vagy melyikre célszerűbb?

(#138145) mpo válasza fjanni (#138134) üzenetére


mpo
veterán

Macerás, de csak egyszer kell megcsinálni.
Egyszer?
Csatornafrissítés után nem?

Kevés csatornám van, de így-is -úgyis kell lapozni.
A műsort meg előre megnézem máshol a PC-n és időzítek a tévén, a DIGI EPG és a port.hu ugyanaz és pontatlan.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#138146) satel


satel
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem javasolni valami rövid filmet, filmeket, amivel a tévé színeit be tudom állítani, finomhangolni rtings.com után?

UE65RU7102KXXH (UE65RU7179UXZG)

köszönöm

MiniMX-G CoreELEC ; HUAWEI P smart

(#138147) mpo válasza satel (#138146) üzenetére


mpo
veterán

Ha nagyon bele akarsz bonyolódni:
[link]
Van Instruction Manual is.

Ha meg szemre, akkor a
Planet Earth II .

Ha érted, akkor már elavult.

(#138148) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Van egy smart Samsung tv-je egy ismerősnek és akart rajta a böngészőbe ( Samsung tízen browser) RTL Most-t nézni és azt az üzenetet kapta , hogy a szoftver elavult frissítse!
Ezt hogy.lehet megtenni?

(#138149) PuMbA válasza WhiteWalker (#138148) üzenetére


PuMbA
titán

Sehogy, böngészőből nincs videó nézés TV-n :) Erre valók az alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#138150) PuMbA válasza satel (#138146) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen nincs, mert szemre semmit sem lehet belőni :) Ha lehetne, akkor nem kellenének műszerek, de az RTINGS-es beállítás elég közel van a műszeres kalibrálthoz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.