Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138501) mpo válasza doki83 (#138494) üzenetére


mpo
veterán

Itt a specifications (lap alján) résznél össze tudod az egyes típusokat hasonlítani, mielőtt még döntenél:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#138502) #75501312 válasza mpo (#138500) üzenetére


#75501312
törölt tag

Az erősítőm nem ARC képes, de arra gondoltam, hogy a tévé változtatás nélkül kiküldi a hangot az erősítőre és az majd dekódolja a jelet, mint ahogy Kodi esetében is írtad.

(#138503) mpo válasza #75501312 (#138502) üzenetére


mpo
veterán

Ez inkább a tévé hangkimenetének átállítása.
Jobb minőséget ezzel lehet:
Médialejátszó->HDMI->AVR->HDMI->tv.
4K, HDR, Dolby Atmos, DTS:X.
A médialejátszó (és az AVR is) eléri a PC megosztott mappáit.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#138504) francz'70 válasza PuMbA (#138497) üzenetére


francz'70
aktív tag

A DTS az ismerősöm számára nem gond, megoldható, de szerinted 65ru8002 hozza az mu7002 minőségét, csak mert a dizájnban is ordító a különbség! Persze a külső az egy dolog, de a 65mu7002 már csípte a felső kategóriát, úgy tudom! A Q60 még csak-csak, de szerintem nem véletlenül olcsóbbak az elvileg "hasonló" paraméterű tv-k! Azért a mu7002 majdnem duplája volt árban is az ru8002-nek!
Akkor már inkább a Q60, vagy egy kicsit még feljebb nézelődjünk?

(#138505) #75501312 válasza mpo (#138503) üzenetére


#75501312
törölt tag

Van médialejátszóm és a PC-n is meg tudom oldani, nekem a Netflix miatt lenne egyszerűbb. Sokkal jobb kezelni a tévén, mint nem kezelni a PC-n.
Bár a médialejátszón is megy, de a tv a legegyszerűbb kezelés szempontjából.

(#138506) mpo válasza #75501312 (#138505) üzenetére


mpo
veterán

Csak két HDMI kábelt használok, optikai nincs, tapasztalom se.
De itt vannak tapasztaltabbak:
Házimozi belépő szinten:
[link]
Médialejátszó:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#138507) stilo18 válasza francz'70 (#138504) üzenetére


stilo18
addikt

Szerintem Q70 környékén nézelődj.
Alatta ne.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#138508) Fr3eWar válasza mpo (#138506) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nekem úgy néz ki elbeszéltek egymás mellett. Szerintem a Passtrough-alatt ő arra gondolt, hogy a TV érintetlenül kiküldi a DTS sávot, de ez nem fedi a valóságot, ha a TV-t használja lejátszónak (beépített médialejátszót) nem lesz DTS se a TV-n se az erősítőre nem küldi ki legjobb tudomásom szerint.

Ha Netflix appot használ TV-n és DTS-es filmet nézne, akkor a Netflix tudni fogja, hogy a TV nem DTS képes, és DD hangot fog adni egyből, szóval ott nem lesz gond azaz lesz hangja.

(#138509) #75501312 válasza Fr3eWar (#138508) üzenetére


#75501312
törölt tag

Igen, erre gondoltam, kicsit elbeszéltünk. Nem használom a tv lejátszóját (illetve a mostanit igen, de ebben még van DTS).
A kérdés arra irányult, ha veszek új tévét valamikor, akkor a tévé kiküldi-e optikain / HDMI-n a hangot egy házimozi erősítő felé ami kódolja a hangsávot?
Netflix szempontjából lenne ez fontos, bár meg tudom oldani más eszközökön is, eddig a Samsung okos távja a legjobban használható. Netflix alatt még nincs DTS, DD+ van egyelőre.

(#138510) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy Plex-en keresztül szerettem volna nézni az Altered Carbon 2. évadát, de az 1. rész 3-4mp-ként beszaggat, mintha pufferelne, a 2.rész simán lemegy, a 3. szintén szaggat?
A tv egy 2019-es 65RU8002. A HDR zavarhat be? Mert elvileg x265.10bit.HDR, de egyik jó másik nem? :F És sima fullhd. A stranger things 2. évad meg simán megy 4K-ban.
Köszönöm, ha van valakinek ötlete. :R

(#138511) mpo válasza Fr3eWar (#138508) üzenetére


mpo
veterán

Igazad van, csak ezt ne hívjuk passthrough-nak.
Én is belekeveredtem, mert itt-ott mást jelent.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#138512) mpo válasza #75501312 (#138509) üzenetére


mpo
veterán

Elbeszéltünk egymás mellett, így van.
Azt tudja a tévé kiküldeni, amit ismer. Ha a DTS-t nem, akkor tévén se szólal meg és ki sem küldi.
Nincs Netflixem, (HBO, Filmnow van) nem tudom, hogy médialejátszón megy-e.
Ha igen, az a jobb megoldás.
Ezért linkeltem a médialejátszó topikot.
A HDMI-ARC esetén a tévé a lejátszó a korlátozott képességeivel és még a hangformátumokból sem működik minden.
A távirányító a legkisebb gond.

Ha érted, akkor már elavult.

(#138513) mpo válasza DarthPeeter (#138510) üzenetére


mpo
veterán

VLC-ben nézd meg a kodekinformációt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#138514) Zigi válasza #75501312 (#138509) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia. Netflixen van atmos hang is, más kérdés, hogy earc-s tv+avr kell hozzá. A mostani helyzet az samsungnál, hogy DD+t is csak hdmi arc-n hajlandó kiadni magából, optikain maximum DD elérhető. A netflix más eszközön nyűgös, ne akard megoldani máshogy, csak ha nagyon muszáj.

mpo
Külső mediaplayer...... Nem megy normálisan semmin szinte, csak dedikált eszközökön amit a nyetflix "hitelesít" (3-4 eszköz). A többin nézheted sd-ben. PC se 100-as, mert ott meg az atmos bajos.

[ Szerkesztve ]

(#138515) #75501312 válasza Zigi (#138514) üzenetére


#75501312
törölt tag

Jah, ez most nálam nem aktuális, csak nem tudtam pontosan hogy működik már az újabb tévéknél, és lehet jövőre le kell cserélnem a mostanit, így kellett az infó, hogy tudjam mire készüljek.
Van dedikált médialejátszóm, meg tudom oldani PC-ről is, de a legjobb minőség és kadenciahelyes lejátszás még mindig a tévés applikációval érhető el.
Elvileg lehet majd Voda boxot is igényelnem kábeltévéhez és ahhoz is lesz app ha minden igaz.

(#138516) Geri312


Geri312
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Q70-es TV-t a napokban. Külső merevlemezről szeretnék filmet lejátszani, de bármelyik filmel próbálkozom azt írja hogy “ A kiválasztott fájl jelenleg nincs támogatva”. Próbáltam több formátumban is, de mindenhol ezt írja.
Valakinek van valami ötlete, hogy mit kéne csinálni?

(#138517) PuMbA válasza Geri312 (#138516) üzenetére


PuMbA
titán

TV frissítve a legfrissebb szoftverre? Milyen kiterjesztésű filmek ezek? Ha nem megy, akkor próbáld a PC-s hálózatos lejátszást, ahogy írtam. Plex szoftverrel a TV-n és a PC-n is például.

[ Szerkesztve ]

(#138518) Celtis válasza Geri312 (#138516) üzenetére


Celtis
veterán

Konkrétumok hiányában csak annyi a válasz, hogy fájlt kellene lejátszani, amelyiknek támogatott a formátuma...
Általában a régi divx gyűjteményekkel szokott gond lenni, az ugyanis tényleg nem támogatott már.

(#138519) DarthPeeter válasza mpo (#138513) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC

Erre gondoltál ugye? :)

(#138520) francz'70 válasza stilo18 (#138507) üzenetére


francz'70
aktív tag

Vissza olvasva a véleményeket/tapasztalatokat is, minimum a Q70!
Köszönöm! :)

(#138521) mpo válasza DarthPeeter (#138519) üzenetére


mpo
veterán

A VLC-ben: MPEG-H Part2/HEVC (H.265)
Nfo-ban ilyesmi:
ViDEO.CODEC...: HEVC / Main 10@L5.1@High / HDR
CODEC.............: HEVC 10 bit Main 10@L5.1@High

Ha érted, akkor már elavult.

(#138522) DarthPeeter válasza mpo (#138521) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Megnéztem VLC-vel, minden rész MPEG-H Part2/HEVC (H.265) (hevc), ezért nem is értem, hogy miért laggol az egyik és nem mind, na meg, hogy egyáltalán miért.... :U

(#138523) Gino20


Gino20
őstag

Nem teljesen témába vágó, de hátha tudtok segíteni.
Van egy Samu TV-m, Samu hangprojektorom + egy XY médialejátszóm (CE Kodi player-el). Az egyéb források olvasottjai alapján összekötöttem őket, méghozzá így:
MediaBox HDMI out --> projektor HDMI in1. Projektor HDMI ARC --> TV HDMI in1. TV HDMI ARC --> projektor HDMI in2
Viszont így TV forrásnál nincs hangom. Nem értem, mert a TV kimenet (ARC) össze van kötve a Projektor egyik bemenetével, szóval szólnia kellene, de csak TV ARC -> Projektor ARC esetén szólal meg a TV forrás is. Van ennek így értelme vagy csak valami (esetleg valamilyen samu) beállítás?

(#138524) Gino20 válasza Gino20 (#138523) üzenetére


Gino20
őstag

Ezt kiegészíteném annyival, hogy alapvetően így volt összekötve:
Médialejátszó HDMI out --> projektor HDMI in, projektor HDMI ARC--> TV HDMI ARC.
Csak az egész szarakodás onnan jött, hogy ha bekapcsolom a holmikat (CEC indít mindent), akkor box-on elindul a CoreELEC Kodi player, de ha vissza váltok androidra, akkor szó szerint hang van (hallom, ahogy lépkedek a menüben) kép nincs és így jött (egyéb topikból) az előzőleg leírt HDMI-s összekötés

(#138525) RR-13


RR-13
őstag

Szeretném megkérdezni, hogy valaki járt-e már így vagy tudja mi lehet az oka annak, hogy általában bekapcsoláskor csak hang van, vagy bekapcsolás után pár perccel elmegy a kép és csak hang van, majd a Tv jobb oldalát 1x gyengéden, egy picit megütve visszajön a kép, és onnantól nem is megy el.

kb. 2 hete csinálja ezt. Vibrálás, előzmény nincs mielőtt elmenne a kép. :N
A külső ONE connect kábelét mozgatva a Tv csatlakozásban, nem megy el a kép, vagyis az nem hibás.

Típusa: UE55HU8500LXXH , amiben 2 éve volt alaplap és kijelző csere.
A Tv eléggé melegszik, mivel 55"-os, és "B" energia kategóriás.

Arra gondoltam, hogy kijelző cserénél esetleg nem teljesen nyomtak be egy szalagkábel csatlakozót, és a hő hatására 2 év alatt kicsit elmozdult, kimozgott, ami pont elég, hogy néha elmenjen a kép.

Itt van a TV belső részeinek egy képe, hogy hol mi helyezkedik el.

Bal felső sarokban van az LD board, szerintem az adja a képet. :U

[ Szerkesztve ]

(#138526) bromi84


bromi84
tag

Üdv! 55Q60R tv-re milyen video player app-ot javasoltok? A beépítettel és PLEX-el van egy sorozat aminek állandóan akad a képe (LG tv-n vagy laptopon semmi baja .h264)...

(#138527) Pug válasza RR-13 (#138525) üzenetére


Pug
veterán

A leirtak alapjan (fizikai behatasra megszunik a hibajelenseg) valahol kontakt hiba van. Hogy pontosan hol es milyen jellegu, azt szetszedes nelkul senki nem fogja sajnos megmondani...

(#138528) Celtis válasza Gino20 (#138524) üzenetére


Celtis
veterán

Pedig csak így működhet. A TV HDMI-ARC csatlakozóján csak akkor megy ki hang, ha azt az erősítő HDMI-ARC kimenetéhez kötöd. Ha bármelyik bemenetre, akkor nem lesz hang.
Vagy a TV vagy a projektor rossz néven veszi a CE->Android váltást és elakad a kép. Ugyanaz a felbontás a két módban?

Azt még megpróbálhatod, hogy Médialejátszó HDMI out --> TV HDMI in1 és projektor HDMI ARC--> TV HDMI ARC.
Így viszont limitálva vannnak a hangformátumok, amik a TV-n keresztül tud menni.

(#138529) Zigi válasza Celtis (#138528) üzenetére


Zigi
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#138530) Celtis válasza RR-13 (#138525) üzenetére


Celtis
veterán

Szedd le óvatosan a hátlapot, és amikor elmegy a kép, lehellet finoman kocogtasd valami műanyag cuccal a gyanús alkatrészeket. Így meg lehet találni a kontakhiba helyét. Egy rosszul érintkező csatlakozó simán okozhat ilyet.

(#138531) Gino20 válasza Celtis (#138528) üzenetére


Gino20
őstag

Igen ezt megtapasztaltam és ARC-ARC van összekötve csak próbálgattam.
Igen ugyan az a felbontás.
Laikusként először így kötöttem össze, de igen, voltak tartalmak ahol nem volt hang vagy x másodpercenként elment egy pillanatra pedig a box vásárlás egyik célja ezek kiküszöbölése volt (pl DTS).

(#138532) Funthomi válasza bromi84 (#138526) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Helló!

Próbáld ki a saját, beépített lejátszójával. Volt egy film nálam, amit sem a Plex, sem a DS Video nem tudott normálisan kezelni, de a saját lejátszója igen. Én sem hittem el, de vitte normálisan. :D

[ Szerkesztve ]

YOLOska

(#138533) bromi84 válasza Funthomi (#138532) üzenetére


bromi84
tag

Azt is próbáltam, az eredmény pont olyan volt mint a PLEX-el.
Viszont a DS Video-t nem ismerem :)

[ Szerkesztve ]

(#138534) RR-13 válasza Celtis (#138530) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, én is ilyen jellegű megoldásban gondolkodtam, csak azért egy megerősítés nem ártott! :) :K

(#138535) RR-13 válasza Pug (#138527) üzenetére


RR-13
őstag

Természetesen nem is a konkrét megoldást vártam, csak azt, hogy miként található meg a hiba, vagy kb. melyik csatlakozókat érdemes átnézni... :K

(#138536) Funthomi válasza bromi84 (#138533) üzenetére


Funthomi
aktív tag

A DS Video a Synology NAS-okhoz való media playere, szoftvere.

YOLOska

(#138537) bromi84 válasza Funthomi (#138536) üzenetére


bromi84
tag

Tehát önmagában nem egy media player app a TV-re?
Vagy úgy működik mint a PLEX laptopról?

(#138538) Funthomi válasza bromi84 (#138537) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Dede, az, hasonlóan, mint a Plex. A NAS-od lesz a szerver/forrás és a DS Video app a TV-n a NAS-on tárolt médiát.

YOLOska

(#138539) Angel2014 válasza RR-13 (#138535) üzenetére


Angel2014
addikt

Az összeset,de nem kell átnézni ..kihúzol mindent,panelokat lecsavarozol és finom ecsettel leportalanítod, esetleg electronikai contakt spray átfújni.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#138540) RR-13 válasza Angel2014 (#138539) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, amúgy 1 éve volt szétszedve, és akkor nem volt poros, csak szerintem amikor 2 éve cseréltek alaplapot és LCD kijelzőt benne, akkor nem lett "tövig" nyomva minden ahol kellene :)
És amikor néha elmegy a kép csak bekapcsolás körül, amikor hideg még a Tv.. gondolom nagyon melegen lett lekapcsolva, és a kihűléstől is elmozdult a kontaktos rész vagy mi.. kb. ilyen magyarázatot tudok rá :K

(#138541) DarthPeeter válasza DarthPeeter (#138522) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Közben kipróbáltam Serviio-val meg pendriveról is, de semmi változás.....

(#138542) mpo válasza DarthPeeter (#138541) üzenetére


mpo
veterán

Régen a MediaInfoXP.exe-t használtam.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#138543) Celtis válasza RR-13 (#138540) üzenetére


Celtis
veterán

Én csak ahhoz nyúlnék, ami rossz. Az is lehet, hogy nem csatlakozó, hanem egy forrasztás. Alkatrész kocogtatással általában kiderül.

(#138544) fjanni


fjanni
tag

Megpróbáltam én is átváltani arra, hogy a médialejátszót nem a tv-re hanem a soundbarra kötöm, a soundbar pedig ugye arc-on csatlakozik a tv-hez. A médialejátszó egy RPi CE-vel és Korival. A gondom az hogy így a tv távirányító nem kezeli a kodit, csak akkor ha direktben van a tv-re kötve. Természetesen minden kábel hdmi. Be lehet valahogy állítani hogy a samu q70 tv okos távirányító valamilyen módon kezelje a kodit akkor ha a kábelezés átmegy a samu q80 soundbaron?

(#138545) mpo válasza fjanni (#138544) üzenetére


mpo
veterán

Én nem szívatom magam a HDMI-CEC-cel.
A tévé és az AVR távirányítóját nem kell annyiszor nyomogatni, mint a médialejátszóét a Kodihoz, (mert csak az inputokat kell kiválasztani).

Ha érted, akkor már elavult.

(#138546) Celtis válasza fjanni (#138544) üzenetére


Celtis
veterán

Ennek pedig működnie kell minden további nélkül. Errőlszól a CEC.
A TV-nek fel kell ismernie a soundbarra kötött RPi-t, és a TV-n kell kiválasztani mint forrást, nem külön a soundbart kapcsolgatni. Ha nem megy, akkor sajnos nekem is azt kell mondnaom, hogy a TV-ne kellene nyomni egy gyári visszaállítást.
(Ugye ugyanazt a HDMI kábelt hazsnálod az RPi-hoz, mint amivel a TV-hez dugva működik?)

(#138547) fjanni válasza Celtis (#138546) üzenetére


fjanni
tag

Jó hogy ezt mondod mert én is így gondoltam hogy ennek így működnie kell.
Persze ugyanazt a hdmi kábelt - a Rpit-t kihúzom a tv hdmi in-ből és bedugom a soundbar hdmi-in be, ettől kezdve bár látom a kodit a tv-n de nem veszi a táv parancsokat.
Ennek akkor is működnie kell ha a soundbar ki van kapcsolva? (bár ha az Rpit-t használni akarom akkor a tv-t bepepcsolva az bekapcsolja a soundbart és onnantól át kellene engedni a CEC jelet)
Nem kell valamit esetleg a soundbaron állítani?
A TV-n milyen forrást kell kiválasztani? Próbáltam sokkal (mivel nincs Rpi) de egyikkel sem működött.

(#138548) Celtis válasza fjanni (#138547) üzenetére


Celtis
veterán

Ez a CEC gyakorlatilag egy busz. Az összes készülék összes HDMI csatlakozójának a CEC vonala össze van kötve. Mindenki mindenkit hall.
Ebből fakadóan olyan hiba szokott lenni, hogy ha egy készülék nem kap tápot, beterheli a buszt, és minden CEC kommunikációt blokkol, de nálad nem ez van, mert a soundbar megy.
Nálad így látatlanban két hibát tudok elképzelni.

- címzés. A TV valamiért nem jön rá, hogy az RPi-nek megváltozott a címe és ezért nem tud vele beszélni. Ilyesmi gondom nekem is volt anno a samsung TV-mmel. Nálam az volt a megoldás, hogy a médiaboxot az erősítő egy másik bemenetébe dugtam, és akkor új készülékként ismerte fel a TV és már ment is minden. Nálad gondolom ilyenre nincs lehetőség, mert általában csak egy HDMI bemenete van egy soundbarnak.

A látod a Kodit az mit jelent? Megjelenik a TV-n a kép vagya főmenüben megjelenik mint csatlakoztatott eszköz? Neked az utóbbi kéne.

- valami csoda folytán a soudbar leválasztja a bemeneti HDMI-t a CEC-ről. Nézd át a konfigurációt, hogy van-e ilyen opció, esetleg írnak-e a neten ilyesmi problémáról a soundbaroddal kapcsolatban.

Ha a CE-ben beállítod, hogy leállításkor kapcsolja a ki a TV-tés az audio eszközt, és csinálsz menüből egy kikapcsolást az RPi-n, akkor ha kikapcsol a soundbar, az azt jelenti, hogy megy a CEC az RPi és a soundbar között, és a TV-vel van a gond.

Száz szónak is egy a vége, szerintem a TV-nek nem ártana egy factory reset. Tudom, hogy ez általában csak egy alibi javaslat, de itt konkrétan segíthet.

(#138549) fjanni válasza Celtis (#138548) üzenetére


fjanni
tag

Köszi a segítséget, megpróbálom amit írtál. A kodi képe jelent meg a tv-n a külső médialejátszó beállításakor. Itt lehet tesztelni hogy a táv gombjaira reagál-a média lejátszó. Szerintem itt infrán próbálna kapcsolódni de az ugye nem fog menni.

(#138550) sz.j


sz.j
nagyúr

OFF

Üdv fiúk!

Keresem a 3-ik kerület Vízimolnár, Városfal, Őrlő utca környékén működő TV szerelőt, mert gondjaim vannak az egyik LCD tv-el. (Azért keresem, mert nagyon elégedett voltam az előzőleg végzett munkájával.)
(Hibajelenség:
Egy Samsung LE20S51BP TV-ről van szó. Eddig a Power gombot egy pillanatra történő megnyomva bekapcsolt a tv, most meg nagyon hosszan kell nyomni ahhoz hogy bekapcsoljon.)

A választ priviben várom

Bocsi az off-ért

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.