Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136369) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok!

A következő rejtélyre ( anomáliára ) keresem a választ:

Adott egy Samsung 55RU7402 - es TV és azt a jelenséget figyeltem meg, hogy ha olyan filmet játszok le vele a belső lejátszójával, amely sok gyors mozgást tartalmazó jelenetet foglal magába, akkor villódzanak az ominózus objektumok, elmosódnak, ugrálnak. Bosszantóan rossz a mozgásmegjelenítése a TV-nek alapvetően. Az interpoláció automatikus beállításon van, Auto Motion-Plus a beállítás neve és Auto értéken van alapból. Van esetleg egy konkrét érték rá amire érdemes állítani vagy tartalomfüggő az ideális beállítás ? Ha kikapcsolom, akkor meg olyan belassultak lesznek a filmek, mint állat, de cserébe nem vibrál vagy ugrál az adott objektum....

Hogy konkrét filmet említsek, a Dunkirk-re gondoltam, tele van gyorsan mozgó repülővel és nagyon feltűnő ez a dolog és zavaró is.

Amit nem értek, hogy ha PC-ről játszom le a filmet a TV-re rákötve HDMI-n és a DVD Fab Player 6-ost használom akkor tökéletesen lejátsza a Dunkirk-et, tehát nincs mosódás se villódzás a repülőknél, vaj simán megjeleníti ugyanaz a TV hibátlanul :D

Mi ennek az oka ? Tud erre valaki valami ésszerű magyarázatot adni ? Igazából képminőségre elég elenyésző a különbség, talán picit szebb képet ad a TV a belső lejátszóval ( ennek az okát sem értem ) de cserébe nagyon bosszantó a béna mozgásmegjelenítés.... PC-n elvileg minden flottul be van állítva és a DVD fab player tökéletesen lejátsza a 4k hdr filmeket.

Előre is köszi a helpet! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.