Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

Már egy ideje töprengem, megnyissam-e ezt a témát. Végül megnyitottam. Többször gondban voltam, ha valami filmről akartam írni, mert például egy éppen csak bejelentett filmet nem írhatok se a Kedvenc filmekbe ([link]), se az Életem legrosszabb filmjébe ([link]). De a két topik se a címének megfelelően működik, mivel boldog-boldogtalan beír mindent, pedig az életemnek csak egyetlen legrosszabb filmje van, és szerintem ezzel más is így van. Legyen ez az a topik, ahol értelmesen el lehet beszélgetni filmes témákról, ide lehet írni élményeket, híreket, észrevételeket, és bármit, ami a mozi, a filmek világával kapcsolatos (na jó, a bulvárt hanyagoljuk, ahogyan tisztelettel kérném az „X film szar” típusú, építőnek nem nevezhető hozzászólásokat is, valamint mindent, ami Index/Cinematrix).

/Dilikutya/

A spoiler irodalmi művekre, filmekre, videojátékokra stb. vonatkozó olyan információ, amelynek idő előtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (főleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mű végén találhatók. /Wikipédia/

Előzmények:
Filmvilág - Archívum I. [link]
Filmvilág - Archívum II. [link]

(#2) #04441088


#04441088
törölt tag

Akkor vagjunk bele. :R ;)

(#3) Jojo5


Jojo5
őstag

Safe House - Védhetetlen
BDRip\Hunsub

Nem fogom 30x megnézni, de a mozi után kíváncsi voltam, hogy eredeti hangon jobban teljesít-e nálam a film...
Moziban 6 pontot adtam volna neki, így eredeti hangon többre értékelném.
Összességében tetszett, Washington és Reynolds jó duót alkot.

7/10

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#4) xlife11


xlife11
senior tag

Ma megnézem a Chapter 27-et, kiváncsi leszek... :U

(#5) rt06


rt06
veterán

jobbrafel

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#6) pohár válasza rt06 (#5) üzenetére


pohár
félisten

pluszegy

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7) Huma


Huma
addikt

Megjelölöm a topicot a kéznyomommal hogy visszataláljak vele vala.

Remélem most is sikerül tartani a színvonalat. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) leslieke válasza Huma (#7) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is megjelölöm. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9) F34R


F34R
nagyúr

God Bless America
BD Original

Üdítő kis film volt, nem is magáért "poén"-ért volt komédia hanem azért amit tettek.
Kicsit szürreálisan festik le mit is kellene csinálni az általunk nem kedvelt emberekkel.

Szórakozás faktor : 7/10

(#10) Viszlát


Viszlát
addikt

FIGYELEM!

Megváltozott a kis zártkörű pontozós oldalunk elérhetősége: http://phmovies.pazsitz.hu.

Aki esetleg még nem regisztrált és szeretné maga is alakítani a PH-s ranglistát, bármikor megteheti, csak dobjon nekem egy privit, hogy jóvá tudjam hagyni a regisztrációját.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ideglelés Csernobilban érdemes moziba megnézni szerintetek? Ha valaki látta írna róla véleményt?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#12) Tibiajax válasza #04441088 (#2) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

vágjál..
hozzászóltál gyorsan, mint igazi őstopiclakó

(#13) #54715584


#54715584
törölt tag

Pirosszka, Túl a sövényen, Jégkorszak 1-3, Madagaszkár 1-2

Évente egyszer azért újra előkerülnek. Nagyon sok jó poén van bennük, amik miatt egyáltalán nem unalmasak még tizedjére sem. Mivel az utóbbi időben elég kevés a normális alkotás, elkezdtem "nosztalgiázni" :)

(#14) spammer válasza #54715584 (#13) üzenetére


spammer
veterán

Ha nekem pisztoly tartanának a fejemhez, akkor sem nézném meg őket (újra) :D

Ami tetszett animációsból utoljára, az az Up! volt, de az sem teljes mértékben, mert ott is túl sok volt a gyerekes gagyiság a vége fele, pedig addig teljesen komoly, elsősorban felnőttek szóló téma volt.

Tele a tökéletességem az aranyhajas, verdás, shrek 28-as tucatmesékkel, igazán dolgozhatnának egy felnőtteknek való animációs filmen is. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16) F34R válasza spammer (#14) üzenetére


F34R
nagyúr

vannak ilyenek , csak nem amerikai. egyébként szerintem az UP! nagyon jó kis rajzfilm volt , nem sok jó mű van.

(#17) Huma válasza spammer (#14) üzenetére


Huma
addikt

Mary and Max ill 9 megvolt már?

A Coraline is jó volt szerintem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) Viszlát válasza #54715584 (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

Őt kihagytad. ;)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19) #54715584 válasza Huma (#17) üzenetére


#54715584
törölt tag

9 nagyon jó :K

Viszlát: természetesen Wall-E is ott van a többi között :K

[ Szerkesztve ]

(#20) spammer válasza Huma (#17) üzenetére


spammer
veterán

Még nem voltak meg, mert valahogy a stílusuk (mármint vizuálisan) a képekből ítélve nem fogott meg egyik sem, sőt... Viszont idővel bepróbálom majd őket, csak hiába jó egy történet, ha nem tetszik a megvalósítás. De azért majd valamikor tényleg szánok rájuk időt. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21) Huma válasza spammer (#20) üzenetére


Huma
addikt

Tény hogy szokni kell őket. A 9-et mindenképp ajánlom megnézésre. Elég jól összerakták a látványvilágát és meglehetősen komoly történettel rendelkező animációs film.
A Mary and Max pedig kizárólag csak felnőtteknek készült "mese". Gyerekek számára élvezhetetlen. Viszont szerintem nagyon jó. Simán megérne egy filmváltozatot is.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Pitterix válasza #54715584 (#13) üzenetére


Pitterix
őstag

Ezek közül talán a Túl a sövényen-t nézném meg újra.....
A 9 szerintem jobb bármelyiknél.

mod. Nem is figyeltem, Huma válaszát.... :B

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23) Integra


Integra
titán

instict (1999)
csodaszép film, nálam teljesen ugyanott foglal helyet, ahol a remény rabaji.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) #54715584 válasza Huma (#21) üzenetére


#54715584
törölt tag

Egyetértek, mindenképpen meg kell nézni :K

Sajnos nem találom sehol sem HD-ben, csak azt a hülye musicalt, aminek ugyanez a címe ráadásul ugyanebben az évben :(((

(#25) Huma válasza #54715584 (#24) üzenetére


Huma
addikt

Nekem HD-ben van meg. Magon fenn van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) Tibiajax válasza Integra (#23) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

és ezt én még nem láttam.. ejjjj

(#27) #54715584


#54715584
törölt tag

Superman returns

Megnéztem újra. Még mindig tetszik. Jó volt.

(#28) tween


tween
őstag

Prometheus 3D (2012) : hát kacifántosak az érzések....lehet,hogy ezért most kapok, de szerintem nem méltó Ridley Scott-hoz...

(#29) fkenny


fkenny
senior tag

Lehet nem ide kellene írnom, de keresek egy filmet. A neve: Edge of Darkness 1985 6x60perces filmsorozat. Hol tudnám beszerezni? Segítségeteket köszönöm. :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#30) Realradical


Realradical
őstag

Carnage 10/8
Ez a film pont jókor kapott el. Hatalmas a haladás lefelé a csúszdán, miközben a szereplők személyisége szépen kinyílik. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31) Huma válasza Tibiajax (#26) üzenetére


Huma
addikt

Érdemes megnézni. Jó film.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#32) xlife11


xlife11
senior tag

Ez a Chapter 27 nagyon unalmas volt, hiába játszott jól Jared, ez nem jött össze.Imdb-s értékeléssel egyetértek, ez kb 5.6/10.

(#33) stranger28


stranger28
addikt

Carnage (Az öldöklés istene)
Nagyon bejött, kicsit túljátszák, de kell bele. Megszokott minőség a rendezőtől. Bárkinek, bármikor, bármire. 8.8/10 pont

The Sunset Limited (ua.)
Kell hozzá egy lelki állapot, de sok jó dolgot mond ki, sok érdekes témára vezethet rá. Színészek magukért beszélnek. Tetszett, többször nézős, de közel sem bármikor. Ezért "csak": 8/10 pont

The Man from Earth (Az őslakos)
Elég szokatlan a téma is, meg az egész hangulat. Ez is sok mindenre próbál rávilágítani, de csak sejtet, hiszen nem tudhatjuk biztosan, ahogy ők sem a filmben. :) Pár hiányosság azért feltűnt benne a történet szempontjából/néhány dolgot elcsépeltek szerintem. 6.8/10 pont

[ Szerkesztve ]

(#34) Integra válasza Tibiajax (#26) üzenetére


Integra
titán

akkor nézd, érdemes, igazi érzésekről szól. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) rt06 válasza stranger28 (#33) üzenetére


rt06
veterán

SPOILER

"... nem tudhatjuk biztosan, ahogy ők sem a filmben"
ez biztos?
mellesleg a filmben az, hogy hosunk milyen tortenetet mesel es hogy igazat mond-e, szinte elhanyagolhato, a lenyeg nem azon van, hanem azon, hogy a kornyezete erre mikent (es miert ugy) reagal

[ Módosította: koxx ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#36) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#37) alitak


alitak
senior tag

Sziasztok,

egy filmnek nem jut eszembe a címe, hátha ti tudtok segíteni.

SPOILER
Egy családhoz betörnek és a családfő megüti a betörőt, aki meghal. Ez miatt a férfi börtönbe kerül. A film gyakorlatilag a börtönéletet mutatja be egy egyszerű ember szemszögéből. Hogyan változtatja meg a jellemét a bent töltött idő, hogyan próbál túlélni. Bent az egyik cellatársa egy gyilkos, akivel végül jól kijön, majd ő segít neki a saját élete árán túlélni.
/SPOILER

Nem ugrik be ez alapján valakinek a film címe?

[ Szerkesztve ]

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#38) Viszlát válasza alitak (#37) üzenetére


Viszlát
addikt

Esetleg nem a Felon volt az?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39) madgie válasza Viszlát (#38) üzenetére


madgie
titán

Val Kilmer egyetlen vállalható szerepe az utóbbi pár évben :)

(#40) leslieke válasza Viszlát (#38) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Érdemes megnézni?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41) alitak válasza Viszlát (#38) üzenetére


alitak
senior tag

De igen, ez az a film. Reggel ota ezen agyalok. Koszonom a segitseget!

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#42) Viszlát válasza leslieke (#40) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem volt rossz, de azért megvilágosodást ne várj tőle. :)

alitak: szívesen.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43) leslieke válasza Viszlát (#42) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ok. köszi. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44) stranger28 válasza rt06 (#35) üzenetére


stranger28
addikt

Nem akartam spoilerezni. ;)

A környezet is fontos, de amit mond, az is szerintem. De persze előbbi a lényegesebb.

(#45) atike


atike
nagyúr

Az ördög benned lakozik
(The Devil Inside)
Imdb 3.9

Na ez egy érdekes filmecske. Néhányszor szívbaj jött rám, nem tagadom. Stílusában a Blair Witch Project-et próbálja hozni. Horrornak adják meg a kategória besorolását - nem nevezném annak.

Spoiler: Pár üvöltésen és "kicsavarodáson" kívül semmi extra nincs benne...Egy kezemen meg tudnám számolni a "rémisztő" jeleneteket... Spolier vége

Nézhető volt, de egyszer maximálisan elég.

3/10

[ Szerkesztve ]

(#46) rt06 válasza stranger28 (#44) üzenetére


rt06
veterán

Spoiler:

jah, csak azt hittem, nem valt egyertelmuve szamodra, hogy mi a helyzet
amugy szerintem arra, amit mond nem szabad sokat adni, ha akarunk, sok logikai hibat lehet benne talalni (bar kozel sem annyit, mint nemely nagy koltsegvetesu, repulos robbanos sci-fi-ben)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#47) stranger28 válasza rt06 (#46) üzenetére


stranger28
addikt

Na, Spoiler akkor:

Én úgy értelmeztem, hogy azért vannak benne hibák, mert ő sem tökéletes (erre a nem halhatatlan dumával is utalnak), és az emlékek fakulnak. Ezt ő is kifejti kicsit, amikor felfedeznek a hallgatók is egy hibát. Úgyhogy én azt a részt, amikor bevallja ki volt ő, mennyire elfajult, amit akart, azt egy az egyben "befogadtam". És a film megnézése után nyilván nem azt kell gondolni, hogy most akkor Jézus átverés, de, mivel a film is az, ennek ellenére mégis kezdték a nézők is elhinni, ezért bármi megtörténhet. Még az sem ismerheti tökéletesen a történelmet, aki 14 ezer évig él, pláne nem az, aki 70-80 évet. Nem tudta hol született például, lehetetlen. Viszont modern eszközökkel feltérképezheti bármelyik ember a múlt _nagy_ eseményeit, amiket szépen el is sorol az elején, mondják is, hogy azt tanítják ők is. Szerintem ez is egy lényeges dolog a filmben, nem csak az, hogy mennyire beforgatja őket többszörösen, és még azután is kételkednek, miután azt mondja, hogy hazudott. Illetve a vallásos nő is elgondolkozott, mi-merre-hány-méter. Közben az elején elmebetegnek nézték... :)

[ Szerkesztve ]

(#48) atike


atike
nagyúr

Az erő krónikája
Chronicle
Imdb 7.2

Valaki már leírta, hogy kicsit túlzásnak érzi a 7.2-őt IMDB-n - én is csatlakozom ehhez a véleményhez. Lassan indul, talán még kicsit vontatottnak is lehetne nevezni, de utána annál jobb lesz. Logikátlan dolgok akadnak benne, de azt most nem spoierezném ki... :) A negatív főszereplő számomra is idegesítő, tenyérbemászó volt. Kissé olyan érzésem volt, mintha a Cartoon Network-on vagy a Disney Channel-en néztem volna - nagyon tini feeling volt az egész film... :)

Mindezek ellenére jó kis mozi ajánlom is megtekintésre!

6/10

[ Szerkesztve ]

(#49) Pitterix


Pitterix
őstag

Wrath of the Titans

Még a mozin is gondolkodtam, de.....
Reméltem jobb lesz, mint az első, de kb egy szinten vannak.
Szeretem a nagy csatajeleneteket, ilyenkor mindig kiráz a hideg, de itt, valahogy lapos volt...
A két isten közbelépése sem volt nagy szám, sőt elkövettek egy hibát is.Az egyik kéttestű-sokkezű már a rátámadás előtt repült, lehet tudta, hogy el fogják repíteni.... :U

6\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#50) littlelion21


littlelion21
addikt

K.jók: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.