Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135351) francz'70


francz'70
aktív tag

Van valakinek tapasztalata az ue65mu7002-röl, tényleg csak 50 Hz-es? (papiron 120 HZ) Az árukeresőn van egy-két negatív vélemény, szerintük pocsék a mozgásmegjelenítése gyorsmozgásoknál! Az RTINGS-re is hivatkoznak, hogy ott is 50 Hz-et írnak, mondjuk attól még nem kéne "pocséknak" lenni! :(( Nálam a 6102 -nek is egész tűrhető pedig az is csak 60 Hz-es! (....igaz, csak 50"col) :D

(#135352) stilo18 válasza francz'70 (#135351) üzenetére


stilo18
addikt

Rtings - en az MU7-est MU8000-en keresd.

Az ottani MU7 itthon MU6-os.

Itt a teszt : [link]

120Hz - es amúgy.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135353) PuMbA válasza francz'70 (#135351) üzenetére


PuMbA
titán

Amerikában más a modellek számozása :) Arukereso-nek sose higgy, mert olyanok írnak oda 90%-ban,, akik nem értenek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#135354) lowphas válasza francz'70 (#135351) üzenetére


lowphas
tag

Kissé off, nekem van 60 és 120hz tévém is. Azért van különbség. Ez egy extrém eset, de pl egy 40mu6452-őn egyszerűen nézhetetlen, míg egy 55Q8fn-nek nem okoz gondot:
https://youtu.be/5SSU-s0AUH0

(Na, nem vagyok nagy tudósa a témának, de a Q8fn sem tökéletes. Az idei modelleket nem ismerem, de nem hiszem, hogy élesebb változás lett volna, ha egyáltalán... )

(#135355) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#135353) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Arukereso-nek sose higgy, mert olyanok írnak oda 90%-ban,, akik nem értenek hozzá.

Ezt kire érted, arra a rengeteg elfogultra, aki akkor is pozitívat ír, ha látja a hibát és ezzel meggyőzi magát, hogy a vétel frankó volt, vagy aki negatívat ír?

(#135356) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

2017 Q9fam és 2018 Q9FN közt milyen különbségek vannak? Érdemes még inkább a régebbit (400k) ért venni?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#135357) Dareiosss válasza Leonardo91 (#135356) üzenetére


Dareiosss
senior tag

A 2017 es Q9Fam elég tré, kb az idei Q60 szint, én olyat biztos nem vennék, főleg nem ilyen rohadt drágán. A tavalyi Q9FN egy jó tv, az idei Q80 és Q90 között helyezkedik el kb.

[ Szerkesztve ]

(#135358) szasza0608 válasza PuMbA (#135350) üzenetére


szasza0608
csendes tag

Ez azt jelenti, hogy telefonról írtam és hát sajnos nem lett az igazi. :D
Mindig a TV-vel játszom le a letöltött filmeket és ezért kérdeztem. Nem szeretnék úgy járni, hogy nincs rajta hang. Most nézem, hogy ilyen fajta hangok vannak általában: AC-3, E-AC-3, True-HD atmos. Ezekkel elbirkózik vajon? Előre is köszi!

(#135359) ΞΔGLΞ válasza Dareiosss (#135357) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 2017 es Q9Fam elég tré, kb az idei Q60 szint...

Ezt miből sikerült megállapítani?

(#135360) francz'70


francz'70
aktív tag

Köszönöm a választ mindenkinek! :R
Az RTINGS teszt alapján egész jónak tűnik! :)

(#135361) Dareiosss válasza ΞΔGLΞ (#135359) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Mert edge led, minimális local dimming, ritka szar betekintési szög. Az első 2017 es Qled széria egy vicc volt, arany áron adták a semmit. Csak Hdr ben tud többet az idei Q60 tól.

[ Szerkesztve ]

(#135362) ΞΔGLΞ válasza Dareiosss (#135361) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez a papírforma, igen. Bár én sem láttam a kettőt egymás mellett, de írtam róla, hogy a Euronics-ban a csodájára járt mindenki, amikor egymás mellett volt a két tv a fam javára. Este direkt-ben nyilván egy fn jobb, de nappal egyértelmű volt, hogy a fam körbe röhögi. És mindenki ezt állította, aki a boltban dolgozott.

(#135363) Dareiosss válasza ΞΔGLΞ (#135362) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Euronics-ban a csodájára járt mindenki

:D
Jaj egy áruházban aztán tényleg nagy teszt hogy az egyik tvt bekalibrálják a másikat meg nem (főleg, hogy áruházi módban mennek). A samsungnak híresen nagyon szar az out of box képe a mai napig. A 2017 es Q9, mindenben szarabb volt a 2018 astól. A színeit meg pont ugyanolyanra lehet bekalibrálni mind a kettőnek.

Az én q80 asomnak a gyári alap színei pl nézhetetlenek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#135365) Dareiosss válasza ΞΔGLΞ (#135364) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Akkor nyilván az összes tv tesztelő oldal a világon sík hülye. OK

(#135366) ΞΔGLΞ válasza Dareiosss (#135365) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, nem ezt írtam, de van jó pár, ha már itt tartunk, viszont azt is tudom, hogy ezek a srácok nem mondanak fassagokat.

(#135367) Dareiosss válasza ΞΔGLΞ (#135366) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Ok értem, Az AVForums, Rtings, flatpanelshd stb, mind gagyi oldal, nem értenek hozzá, de a te ismerősöd, az megmondja a tutit, mert egy nagykutya az euronicsnál. :U :DD :DDD Ok, legyen, ki vagyok én, hogy ekkora géniusszal vitába szálljak.

(#135368) ΞΔGLΞ válasza Dareiosss (#135367) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A szöveg értelmezés az nagyon megy. Jah nem.... :DDD

(#135369) hjtz4t3wrseg válasza ΞΔGLΞ (#135364) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

A főkertész !
A többi professzionális tester csak tanulhatna tőle !

ui : cinikus különben is csak te lehetsz. ;]

(#135370) ΞΔGLΞ válasza hjtz4t3wrseg (#135369) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha jól emlékszem, te voltál, aki hónapokig az agyára ment itt mindenkinek, majd ki is szürkült. Mielőtt bármi frankó szakmai jellegűt véletlenül írnál, mert azt még nem sikerült, de a beszólogatas az k...ra megy neked...
Én leírtam, hogy nem ezt hallottam erről a tévéről, de azt is, hogy nem láttam működés közben, de azt is, hogy ezek kicseszettul nem átlag hülyék, akik ezt állítottak.
Mi olyan nehezen értelmezhető ezen? Költői volt...

[ Szerkesztve ]

(#135371) hjtz4t3wrseg válasza ΞΔGLΞ (#135370) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Bármi frankó szakmai jellegűt (mint előttem írták) csak ekkora géniusz mint te tud jegyezni !
Nekem már nem is kell .
Mellesleg nagykutya ismerőse mindenkinek van.

(#135372) nafikra


nafikra
tag

sziasztok

tv vásárlás előtt vagyok és megláttam a Samsung QE43Q60RA -t. ez a kapható legolcsóbb QLED tv és kérdéseim lennének erről hátha valakinek van és vannak tapasztalatai:
- mennyire fekete a fekete?
- mit jelent pontosan hogy Edge-lit panel? szó szerint értem, de mindenhol negatívumként említik. ez befolyásolja esetleg azt is hogy teljes sötétségben látszik a tv megvilágítás ezáltal szürkébb a fekete vagy miben hátrány ez?

előre is köszönöm a válaszokat ha lesz.

(#135373) PuMbA válasza nafikra (#135372) üzenetére


PuMbA
titán

"- mennyire fekete a fekete?"

Amennyire az LCD fekete tud lenni, csak az OLED-nek jobb a feketéje :)

"mit jelent pontosan hogy Edge-lit panel? szó szerint értem, de mindenhol negatívumként említik. "

Nem negatívum. Az edge-lit azt jelenti, hogy a háttérvilágítást adó LED-ek a képernyő oldalán vannak.

[ Szerkesztve ]

(#135374) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!
Nincs 1 evés a Q6f és a bal szélén kék bevilágítás látható. Ezt ugye megoldják gariba ha megvan hozza számla és gyári Samsungos garipapir? [kép] [kép] [kép]

(#135375) szaszapi


szaszapi
őstag

Látom elvagytok :)

Igazából mindegy ki mennyire okos vagy ért hozzá. Általában pénztárcafüggő ki mit tud megvenni. Nagyon nehéz hinni sokszor teszteknek vagy specifikációknak, mert nem mindig valós adatok jelennek meg egy bizonyos típusról. Tévék kapcsán csőlátás van nálam is, mert a nagyon szart nem ajánlom senkinek, de legtöbbször erre van igény. Amit magamnak is megvennék, azt meg nem veszem meg én sem, mert nem ér annyit nekem 1 tv. Aki megteheti és megveszi a "csúcskategóriát", fingja nincs milyen tartalmakat nézzen. Higgyétek el, tapasztalat. :) Az a baj már fél milió ft körül kezdődnek az értelmesebb darabok. és akkor csak 65" méretről beszélünk. A másik meg hogy nincs miről beszélni sok esetben, mert a mai napig 4K tévén a legtöbben bdrip és társait nézik, igazából legtöbben azt veszik amit az üzletben rátukmálnak. Aki kicsit ért hozzá az már a szűkebb réteg.

(#135376) hjtz4t3wrseg válasza szaszapi (#135375) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Igazad van !
Van aki a másfél millás Sony-n az 1989-es A mélység titkát nézi és kesereg hogy el kell kapcsolnia mert rettenetes a minősége ! stb....

És ez neki a szakmaiság(itt a Samsung topik-ban)

(#135377) Leonardo91 válasza Leonardo91 (#135356) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Mindenesetre sokat nem tudtam meg :DDD

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#135378) ΞΔGLΞ válasza hjtz4t3wrseg (#135376) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Először is - és ez nem újdonság- az 2.5 millió volt, ha már ennyire kitértél rá, másodszor nem azt nézem rajta, csak megemlítettem, hogy 2020 derekán elég gáz ilyen fos minőségbe egyáltalán leadni valamit, amit el is kapcsoltam, eddig jutottál, mert ezt a részét már nem sikerült elolvasnod
Harmadszor, többet ne említsd a szakmaiságot, mert ha a neved alapján bárki kilistázza az a rengeteg f*ssággal átszőtt értetlen baromságot, amit sikerült eddig ide bevésned és ez fizikailag fájdalmat is okozna, akkor az intenzíven ordibálnál drog szintű fájdalomcsillapítóért.
Mivel nem neked válaszoltam és szakmailag egyszerűen nulla vagy, a legközelebbi burkolt személyeskedésedért - és bár egyáltalán nem szokásom - a modkerben fogom jelenteni ezt flame hegyeket, amit itt generálsz.
Zárjuk ezt a témát, ha tőled csak ennyire telik. Bármi mást, szívesen meghallgatok, de arra szerintem várhatok...

(#135379) ΞΔGLΞ válasza szaszapi (#135375) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A másik meg hogy nincs miről beszélni sok esetben, mert a mai napig 4K tévén a legtöbben bdrip és társait nézik

Egy láda drága pezsgőbe fogadok, hogy itt senkinek nincs annyi gyári UHD korongja, mint amennyit én már ezekre pénzt kiszórtam az évek alatt. Sőt, még azt is el tudom képzelni. hogy 1 darab sem, mert lewarezolja. Számomra nem létezik bdrip, a kedvencekbe is csak az a 30 valahány HD csatorna van elmentve a 190-ből, amit a upc szolgáltat(?). Abból is max 4-5 csatorna, amit egyáltalán nézek. Lényegében főleg a Netflix megy, de manapság egyre jobban rámennek ők is a mennyiségre a minőség helyett.
Már megszámolni sem tudom, hány sorozatot hagytam félbe. A legtöbb sorozatot sem azért nézem, mert az állam keresném a padlón a tartalmától, vagy mert annyira leköt, a 4K dolby vision/HDR miatt indítom el, aztán kiderül mi lesz belőle...

[ Szerkesztve ]

(#135380) Dareiosss válasza ΞΔGLΞ (#135378) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Te akarsz a moderátorokhoz fordulni? TE? :U :U Nem semmi vagy. Ha egy is benézett volna ide már rég bannoltak volna téged.

(#135381) ΞΔGLΞ válasza Dareiosss (#135380) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És mégis mi alapján?
Mert nem emlékszem rá, hogy bárkibe is belekötöttem volna, hülye szakmaiatlanságot mellőző flame alapján. Neked az nem tetszik, hogy nem értettem egyet azzal, hogy amit papírból olvastál, az kicseszettől nem mindig gyakorlat is?

(#135382) Zigi válasza Dareiosss (#135363) üzenetére


Zigi
senior tag

"A samsungnak híresen nagyon szar az out of box képe a mai napig"
Hol van ez a híresség csarnok ahol ez áll? Ma már nem olyan rossz a helyzet, mint régebben. Teljesen vállalhatóak a mai samuk képe, semmivel nem rosszabbak mint más gyártó alapbeállításai.

(#135383) ΞΔGLΞ válasza Dareiosss (#135380) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Először is, volt köztünk egy egyet nem értés, amit te papírból felolvastál. Itt már a sokadik ilyen. Erre írtam, hogy egyáltalán nem ezt tapasztalták arról a típusról. Hogy te ezt most nem fogadod el, vagy elfogadod, az engem már nem érdekel. Ha lesz esetleg leendő tulaja majd megírja, hogy mi a valóság. De ez a szakmai eszmecsere kettőnk közt zajlott, amibe ugyanúgy más is csatlakozhat, de...

NEM úgy, hogy engem hülyének állít be és egy hsz-ből kiragadott foszlányt ismételget.
Szóval, nem tudom mi alapján írtad ezt be, de olvass már utána, hogy mi az a flame, vagy trollkodás.
Ha kilistázod a hozzászólásait, majd megérted, nem mellesleg, amikor tévét akart venni én voltam, aki még mindig segített neki (még privátban is), mikor más már megírta, hogy konkrétan tele a töke vele meg a hozzászólásaival. Hogy most mitől gurult el a gyógyszer, azt csak ő tudja.
Ettől függetlenül te is csak Papírember vagy, elméleti neten olvasott hülyeségeket kész ténynek vesz és azt úgy állítja be (persze lehet igaz is) hogy azzal tökéletesen tisztában van.
Akikről én írtam, azok olyan szinten benne vannak a tévék tudásában szakmailag, hogy sokan még a belépőszintet sem tudják hozzájuk képest.

Képzeld nekem van Q6 FAM is, erről mi a vélemény? Mert ez a tévé, ha azt hozná, amit a neten papír alapján leírtak róla, akkor nem vettem volna meg egy q7 fn mellett, amit konkrétan körberöhögött képminőségben sok demóval próbálva mindegyiknél. És egyáltalán nem érdekelt volna az akkori 90 ezres árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

(#135384) Dareiosss válasza ΞΔGLΞ (#135381) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Az alapján, hogy trágárul írsz, kamu dolgokat, hozzáértés hiányával. A fröcsögésen kívül semmit nem tudsz, csak próbálod beállítani valakinek magad.
Papírból olvasom? Milyen papírból :D erre nagyon kíváncsi lennék. Vagy neked a nagykutya papíron küldi az infot, amitől ilyen okos vagy? :D :U :U

De kíváncsi lennék a színbeállításaidra, mert hogy nem kalibráltattál be szakemberrel egy tvt sem arra fogadni merek.
Itt pedig én be is fejeztem, tudod hülyékkel nincs értelme vitázni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#135385) Dareiosss válasza Zigi (#135382) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Ízlelgesd mert, a mai napig ratyi a gyári out of box képe.

[ Szerkesztve ]

(#135386) ΞΔGLΞ válasza Dareiosss (#135384) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Te csak ne fogadj semmiben, mert vesztenél, nem egyszer kalibráltattam be a tévéimet, (elég lenne használni ehhez a keresőt gyk) másrészt a második mondatot pontosan megfogalmaztad, ami rád illik. Még mindig csak elméleti ember vagy, vagyis semmit nem bizonyítottál. :-)

[legközelebb majd akkor válaszolok, ha olyat is írsz, bemutatva, amit nem csak azt sejteti, hogy a neten olvasott dolgokkal próbálod beállítani a "tudásod"]

[ Szerkesztve ]

(#135387) gyeniko válasza Dareiosss (#135385) üzenetére


gyeniko
őstag

A "ratyi" mit jelent számokban?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#135388) piero86 válasza Dareiosss (#135385) üzenetére


piero86
aktív tag

Ha te mondod...
Én kivettem a dobozból az 55Q70-et, beüzemeltem és teljesen jó képe van. Némi finomhangolás kell neki, de nem tragikus.

(#135389) Dareiosss válasza gyeniko (#135387) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Azt, hogy sajnos közel sem színhelyes, a samsungnak mindig is túlszaturált, erős, valótlan színei vannak beállítva gyárilag. Persze van aki ezt szereti meg ehhez van szokva, ezért számára ez tökéletes, de attól ez még nem lesz jó.

(#135390) ΞΔGLΞ válasza piero86 (#135388) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ott leírta a lényeget, nagyjából ezek szerit mindenki hülye, én főleg, csak ő a helikopter. Én kamuzok (bár nem tudom mi a f...ról), ő nem. Én senki vagyok, ő nem. Azért, ha jól belegondolok senki, kamuzós hülyeként mire vittem és mire vihettem volna, ha nem ez lennék. Lehet semmire, maradok egy senki hülye, ami ugye nem személyeskedés részéről... :DDD

(#135391) stilo18 válasza Dareiosss (#135389) üzenetére


stilo18
addikt

A film módja nem olyan vészes.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135392) Zigi válasza Dareiosss (#135389) üzenetére


Zigi
senior tag

"samsungnak mindig is túlszaturált, erős, valótlan színei vannak beállítva gyárilag"
Pont erről beszélek, sehol nincsenek ezek a sztereotípiák már a samsung tvknél. Régen ez volt, de egy ideje kb 3 éve normális beállításokkal jönnek a tvik. Persze nem egy kalibrált kép, de teljesen élvezhető.

(#135393) #54715584 válasza stilo18 (#135391) üzenetére


#54715584
törölt tag

Wow, szerintem pont a film mód, ami nem jó. :Y

(#135394) stilo18 válasza #54715584 (#135393) üzenetére


stilo18
addikt

Én sem szeretem, de pontosságra az áll legközelebb a jóhoz...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135395) kokokka válasza Dareiosss (#135385) üzenetére


kokokka
őstag

Kicsit el vagy szállva a tudásoddal, ami jelen esetben erre szorítkozik :

A samsungnak híresen nagyon szar az out of box képe a mai napig

Csodálom, hogy a szakmaiság szó nem csípi a szádat, mert konkrétumot még te sem írtál, csak out of box-ozol itt már nem előszőr. Képzeld, nekem is 2017-es Q6-om van, és nem cserélném le sem a tavalyi sem az idei sorozatból egyikre sem ugyan ebben a 65-ös méretben! Nem tudom, te hol, mikor és milyen körülmények között nézel vagy tesztelsz TV-ket, de minden bizonnyal igazad van. Főleg mert ahogy látom, mindenképpen igazadnak is kell lennie....

(#135396) PuMbA válasza stilo18 (#135394) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, kinek mi a jó...inkább úgy fogalmaznék, hogy nem a jóhoz áll közelebb, hanem ami alapján készítik az összes filmet, fotót, kiadványt :) Nem rég vettem kalibrált Dell Ultrasharp IPS monitort és tényleg tök közel van a Samsung TV-m Film módjához az RTINGS-es beállításokkal kiegészítve, azaz az RTINGS-es mérések és beállítások tényleg jók, ahogy gondoltam eddig is és bíztam a hozzáértésükben.

[ Szerkesztve ]

(#135397) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#135396) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Talán ez befér szakmainak...

A kérdés még mindig az, hogy ezt valójában melyik tévé tudja biztosítani, amit ott filmkészítők látnak? A pro max-ba már olyan szintű kamera került, amikor használom (FILMIC PRO-val), hogy mindenféle állítás nélkül közel azt látom a tévében is, mint amikor a szabadban felveszem a családot. De nyilván nem ide való a filmmód, mert ha azt benyomom, akkor kb annyi köze lesz a felvételemnek a valósághoz, mint valami elvarázsolt disco-ban lévő lámpák kavalkádja, főleg sárgás-zöldes lesz minden.

Vagy, pl a Netflix-en futó MINDHUNTER sorozat, eleve úgy van "kiszínezve, direkt elrontva, direkt sárgásbarnás színekkel elegyítve, hogy érezni lehessen a 70-es, 80-as évek hangulatát, képi világát, de legfőképp a koszos, néha rozsdás, elavult börtönök lehangoló unalmas napjait.

Ha én erre benyomok egy filmmódot, akkor ez kb nézhetetlen lesz.
Tehát, itt mi a teendő szerinted, ha eleve ilyen a film képi világa?

[ Szerkesztve ]

(#135398) hjtz4t3wrseg válasza ΞΔGLΞ (#135378) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ki beszél itt rólad ?
Már megint tolod magad.

(#135399) kokokka válasza hjtz4t3wrseg (#135398) üzenetére


kokokka
őstag

Most csak játszod, hogy ilyen vagy, ugye? Nézd már vissza a 135376-os hszedet! Szerinted mi ez, ha nem célozgatás Eagle-re? Akkor kiről is beszélsz?

(#135400) ΞΔGLΞ válasza hjtz4t3wrseg (#135398) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Őszintén szólva már csak egyfajta morbid kíváncsiság miatt érdekel még ez az egész "elmebaj".
Szóval:
Ez kiről, kinek szól, mert ezt TE ÍRTAD? Én meg arra válaszoltam, mert a mélység titkát csak is én egyedül említettem meg!
Pontosan bemásolom:
Igazad van !
Van aki a másfél millás Sony-n az 1989-es A mélység titkát nézi és kesereg hogy el kell kapcsolnia mert rettenetes a minősége ! stb....
És ez neki a szakmaiság(itt a Samsung topik-ban)

---------

Kösz, megelőztél... (#135399) kokokka :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.