Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135901) hjtz4t3wrseg válasza Celtis (#135883) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Igen,és utána kicsit jobbra (a benzinkútnál )

(#135902) Vins


Vins
csendes tag

Sziasztok !

Samsung UE43RU7402 beszerzése előtt állok, ezt néztem ki magamnak.
Ajánljátok vagy sem ?
Milyen a mostani Samsung oprendszere ?

Köszönöm

(#135903) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#135879) üzenetére


enginev3.0
félisten

Rájöttem mi a baj

Ha kikapcsolom a feliratot akkor simán megy

Érdekes hogy ha nem kell feliratot megjeleníteni de be van kapcsolva a felirat akkor is akad

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#135904) MuNy3Z válasza taxi (#135896) üzenetére


MuNy3Z
csendes tag

Nekem az 50" alapból inog ha hozzáérek, de 2 éve teljesen stabilan áll, még a macskát is elbírta mikor ráugrott a tetejére.

(#135905) taxi válasza MuNy3Z (#135904) üzenetére


taxi
aktív tag

Hát remélem nem fog pofára esni.

Hakuna matata

(#135906) grabber


grabber
addikt

Csak kibontott 55Q70-et berendeltem 243k-ért. Pont most találtam a neten,ennyiért nem hagyhattam ki:C

[ Szerkesztve ]

(#135907) NiceCube


NiceCube
csendes tag

Sziasztok,

segitséget szeretnék kérni TV-kben jártasabb emberektől - ergo: tőletek :)

2 db tipusban gondolkodom:

Samu QE55Q67 - 220 000
Samu QE55Q70 - 290 000
-----------------------------------------
Felhasználási mód:
- másodlagos PC monitor ( PC-HDMI-TV Gépről film - ha jól sejtem igy a DTS hiánya nem érdekes számomra )
- idővel egy PS5-t is rádobok, ha végre kijön 1év múlva --> ergo: időtállóbb darab legyen
- Ritkán TV műsorok
- Távolság: kb 3 méter
-----------------------------------------

Infók amelyeket a tesztoldalakról és fórumokról szedtem össze:

- A két készülök között a fő különbség a háttérvilágitás ( +100 nit a Q70 javára), illetve a FULD, VISZONT pár helyen azt irják, hogy kevés a zóna, ezáltal sokszor "átvirágzás"- vagymifszm - keletkezik.

- A +100 nit ellenére ez kevés a HDR szemmel látható minőségbeli javulásnak, igy HDR esetében túl sokszor sötét a kép. Ergo: világos jelenetek okék, azonban pl egy sötét horrorfilm, vagy egy sötétebb játék esetében semmit nem látsz igazán.

- Q67-n ugyanigy a HDR-t emlitik hátránynak, főleg, hogy még 100 nittel kevesebb a fényerő

- Ill, az összes Samsung tv esetében panaszkodtak jó páran, hogy konzolon való játszás esetén, főleg PS4-nél látványos fos a motion ( darabos, néha szellemképes)

-------------------------------------------
Érdekesség kép megjegyezném, hogy elvileg a Q67 nem egyenlő a Q60, mert nem csak szinbeli, hanem microdimming eltérés is van a két között:
Q67, Q80, Q90 --------------> Ultimate UHD,
Q60 (am a Q70 is) --------> Supreme UHD
Ergo: ezzel magyarázható, hogy a Samsung PQI miért 100 ponttal több Q67 esetében.
--------------------------------------------
Na de lényeg és itt jöttök TI:
-Szerintetek megér +70 000 Ft felárat a Q70?
- Van itt olyan user, aki rendelkezik az adott TV-kkel és tud nyilatkozni a fent emlitett dolgokról?
- IPS panelt nem akarok igy LG kizárva, Sonyknak meg hatalmas a latencyje - kivétel X950G, amihez mélyebben zsebbe kell nyulni, de 300 a határ amit én egy TV-ért hajlandó vagyok kiadni.

Előre is köszönöm a fórumtársak segitségét :)




(#135908) grabber válasza NiceCube (#135907) üzenetére


grabber
addikt

Ha teheted a Q70-et vedd. Én is Q60-ról indultam,de annyival többet tud a Q70 hogy inkább azt választottam. Írtam egy kisebb összahosnlítást is,ha visszakeresel. A Q60-nak nincs local dimming funkciója,így kb a HDR-t felesleges rajta erőltetni.

(#135909) NiceCube válasza grabber (#135908) üzenetére


NiceCube
csendes tag

És te tapasztaltál ilyen anomáliákat a Q70-el kapcsolatban? :)
( agressziv FULD, túl sötét a kép, HDR-hez kevés a zóna- lásd itt, vagy csak ezek nem állitottak brghtnsst? )

Amúgy olvastam amit irtál, csak hát én az Rtingsbe nem hiszek már régóta, jó párszor bebuktak a tesztekkel.

Pl: Q70 alatt is nézd meg a hozzászólásokat, mikor - pl az elöbb emlitett mozgási hibákra konzoljáték esetén- hivja fel pár user a tesztelő figyelmét, aki elintézi annyival, hogy hát látták van, nem tesztelték, de 10 pont..... :DD

+ Q67-re lenne a másik, nem Q60, a kettő nem ua :)

Am köszi a választ! :)


(#135910) grabber válasza NiceCube (#135909) üzenetére


grabber
addikt

Mozgásmegjelenítési hibát mindenhol látni fogsz. Nem lehet minden FPS-t kerek számra hozni. Sony 9005 elméletileg jobb ebben,de ott meg az androidot utálják egyesek,de leírhatatlanul.
Mozgáson tudsz még javítani,majd ha otthon kikisérletezed,de megszüntetni teljesen nem lehet. Írták egyesek,hogy minél nagyobb a képméret annál jobban látod. Valszeg eddig is volt,csak kicsi tv-n ez nem volt számodra feltűnő.

Még 1 millióért sincs hibátlan tv. Nem hogy 500k vagy 300k-ért. Valahol valamit be kell áldozni. Most az ED 260k-ért rakta fel a Q70-et,szerintem pénteken meg lehet venni ennyiért. Annyiért baromi jó ár. HA Q70-et veszed,akkor a pénzedért az egyik legjobb tv-t vetted. Többet nem tudsz tenni :)

(#135911) NiceCube válasza grabber (#135910) üzenetére


NiceCube
csendes tag

Nem találom, tudsz dobni egy linket? 260K-ért nem hagynám ott :)

(#135912) grabber válasza NiceCube (#135911) üzenetére


grabber
addikt

(#135913) NiceCube


NiceCube
csendes tag

THX, de igy elszabtad a péntekemet. Kellhetek korán, hogy lecsapjak rá :DD

(#135914) KisBundi


KisBundi
őstag

UE55RU8002-nál valahogy ki lehet kapcsolni a feliratot a médialejátszóban, hogy ne mindig feliratttal kezdje? Elég unalmas minden médiánál egyesével kikapcsolni... :F

(#135915) -ZeeZee- válasza NiceCube (#135913) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Edigital éjfélkor kezd, ha jól tudom. Le se kell feküdnöd :)

(#135916) enginev3.0 válasza -ZeeZee- (#135915) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem reggel 7kor szokott kezdeni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#135917) -ZeeZee- válasza enginev3.0 (#135916) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

BF topik táblázata szerint éjfél.

(#135918) ricogsm válasza grabber (#135908) üzenetére


ricogsm
őstag

QE65Q65RATXXH- t vettem most, abban sincs local dimming?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#135919) grabber válasza ricogsm (#135918) üzenetére


grabber
addikt

Csak a Q70-től van tudtommal. Mert ugyanaz mint a Q60

(#135920) KisBundi válasza KisBundi (#135914) üzenetére


KisBundi
őstag

Erre valaki? :)

"UE55RU8002-nál valahogy ki lehet kapcsolni a feliratot a médialejátszóban, hogy ne mindig feliratttal kezdje? Elég unalmas minden médiánál egyesével kikapcsolni... :F"

(#135921) Batib válasza KisBundi (#135920) üzenetére


Batib
őstag

Tudtommal nem. Legalábbis a H K M sorozatoknál nem lehetett. (ezeket ismerem)

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#135922) KisBundi válasza Batib (#135921) üzenetére


KisBundi
őstag

Tehát az az alapértelmezett, hogy be van kapcsolva? :Y Ezt a baromságot...

(#135923) zsocy válasza NiceCube (#135909) üzenetére


zsocy
őstag

Q70-en konzolozok, az égvilágon semmi mozgási hiba nincs. Átkapcsol magától game módba ha érzékeli az xboxot, ezzel kikapcsol minden képjavítást is, plusz ott a freesync. Olyan sima a mozgás mint nekem még soha. A 4K HDR (pl Forza Horizon 4) meg elképesztő.

Lehet hogyha eléülsz lesötétített szobában és kikockázod a képet akkor láthatsz hibát, de élőben, félhomályban, játék közben, a világon semmi baj nincs ezzel a TV-vel.

Nagyon tudom ajánlani játékhoz.

(#135924) Sle


Sle
csendes újonc

260k extrémen? :Y pár napja jött csak meg az euronicsból 290k-ért :W

(#135925) KisBundi válasza Sle (#135924) üzenetére


KisBundi
őstag

Várd meg a holnapi napot és ha sikerült megszerezni, akkor vidd vissza az euronicsba. :) Én már megjátszottam egyszer ezt. Igaz buktam rajta a szállítás miatt pár ezrest, de így is vagy 25K-t spóroltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#135926) Sle válasza KisBundi (#135925) üzenetére


Sle
csendes újonc

Meg kell néznem mit mond az elállás vagy mik a lehetőségek. Ha indok nélkül vissza tudom adni akkor jó. És nem gond hogy ki van csomagolva... Legalább a csomagolás megvan.

(#135927) KisBundi válasza Sle (#135926) üzenetére


KisBundi
őstag

14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól netes vásárlás esetén. :) Én visszavittem és mondtam, hogy meggondoltam magam. Természetesen hibátlan állapotban vittem vissza, csak ki volt csomagolva. :)

(#135928) Sle


Sle
csendes újonc

Szuper, köszi. Szerencsére netes vásárlás volt és bőven időben vagyok. Remélem elkapom az olcsóbbat. :)

(#135929) justin7


justin7
csendes tag

Érdeklődni szeretnék, hogy van itt valakinek a csoportban CalMAN kalibráló eszköze, és vállal-e új Samsung tévé kalibrálást?

(#135930) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Üdv!

Mostani smart tv-k közül melyikhez jár infra jeltovábbító? Mostani 4 éves Samsung tévénkhez adtak kis vezetékes kockakcukrot ami levezérli a t-home set-top boxot. Így elég 1 távirányító.

(#135931) BlackZodiac


BlackZodiac
újonc

https://edigital.hu/led-televizio/samsung-qe65q82ratxxh-4k-uhd-smart-qled-televizio-p688568
Ez most elég jó üzletnek számit nem?

(#135932) BlackZodiac


BlackZodiac
újonc

Bocsi a dupláért, de mi a különbség a két tv kozott? És melyik a jobb? Valaki segítsen légyszives mert rendelném is :))

https://edigital.hu/led-televizio/samsung-qe65q82ratxxh-4k-uhd-smart-qled-televizio-p688568

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-qe65q80ratxxh-4k-uhd-smart-qled-telev%C3%ADzi%C3%B3-1282387.html

(#135933) balintdavid


balintdavid
tag

Ez ennyiért mennyire jó vétel?
[link]
Monitorként használnám játékra, filmre/sorozatokra, így a TV/Smart része nem érdekel. Mindeképp valami VA panelest keresnék, mert az IPSek bevilágítása idegesít.

kazuár

(#135934) IG55


IG55
senior tag

Az mi miatt van, hogy a Q70-es TV-m bekapcsolásnál nem mindig kapcsolja be automatikusan a Telekomos set-top-box-omat? Előtte kikapcsolásnál mindig a set-top-box-ra van állítva a bemenet.

(#135935) PuMbA válasza balintdavid (#135933) üzenetére


PuMbA
titán

Hány m-re ülnél a TV-től? Milyen játékra? Ezek fontos dolgok. A profi játékosok például 27"-nál nagyobb monitort nem használnak, mert már az emberi szem nem látja be a teljes képet és a fejedet kell forgatnod, ami elég kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#135936) balintdavid válasza PuMbA (#135935) üzenetére


balintdavid
tag

Eddig 43 coloson játszottam 2 méterről és kicsinek érzem :D Nagyrészt single player, input lag annyira nem mérvadó

[ Szerkesztve ]

kazuár

(#135937) PuMbA válasza balintdavid (#135936) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor jó vétel :) A lényeg, hogy ha oda kell nézni valamilyen kijelzésre a képernyő szélén, akkor ne kelljen forgatni a fejed.

[ Szerkesztve ]

(#135938) Sle válasza BlackZodiac (#135932) üzenetére


Sle
csendes újonc

Mintha ugyan az lenne csak más színben. Valaki okosabb majd megmondja ha tévedek :B

(#135939) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

ha van egy RU7022-es TV-m, meg egy droidos telefonom, mindkettő ugyanazon a hálózaton, akkor van valami mód rá, hogy a telefon képét-hangját átküldjem a TV-re?
Egyelőre még a dobozában van a TV, de a specifikációban nem nagyon találtam ilyen lehetőséget

[ Szerkesztve ]

(#135940) NiceCube


NiceCube
csendes tag

Hát a Q70 ED-nél 280k...MM-nél is...

igy megvettem 5 perccel ezelött az MM-tól, mert ott jobb áron van a kiterjesztett gari és van fél évem is akár beboltolni, ha úgy döntök, hogy kell :)

Epic thx grabbernek a helpért :R

Am

Van valakinek tapasztalata abban, hogy mennyire mennek a Samu tv-k Sony soundbarral ( vagy egyéb más gyártóéval? )

(#135941) Sle válasza NiceCube (#135940) üzenetére


Sle
csendes újonc

Reggel fél hétkor megnéztem, vagy elkapkodták nagyon olcsón vagy mégse volt annyira leárazva :DD de ez is nagyon jó ár szerintem

(#135942) NiceCube


NiceCube
csendes tag

Én reggel 6-tól nézegettem kb 8-ig 10 percenként és csak a 280K-t láttam. Szóval szerintem nem létezett, csak reménykedtünk :) De 280K-ért se sok, ahogy a külföldi oldalakat néztem, szóval jó vétel volt és ha annyit tud. amennyit grabber irt, akkor bestbuy :)

(#135943) Sle


Sle
csendes újonc

Valószínűleg nem volt :) az enyém pár napja jött meg 290k-ért, eddig elég szupernek néz ki

(#135944) grabber válasza NiceCube (#135942) üzenetére


grabber
addikt

Ma veszem át a 243K-ért a bontott Q70-et. Majd beszámolok :)

(#135945) Brug


Brug
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valamit 100k környékén?
A lényeg, hogy tudjon külső vinyóról/pendriveról lejátszani filmeket.

Nézegettem ilyeneket mint 43" RU7102 és 43NU7022 de sok helyen azt olvastam, hogy nagyon válogatósak, hogy milyen formátumot milyen eszközről látszanak le.
Vagy akár más márkánál nézelődjek?

(#135946) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok!
Az USB eszközök leválasztása már nem lehetséges? Ne is keressek ilyen opciót :F
(LG-ről váltottam QLED-re és ott még volt...)

(#135947) SeatZola


SeatZola
őstag

Egy Galaxy Buds BT headset hogyan tudok párosítani egy QE65Q80-hoz?

Rappi

(#135948) nincsilyenxx


nincsilyenxx
csendes tag

Szepnapot, van egy UE40K5500AWXXH keszulekem, kb masfel-2 eves, es egy ideje a rendszere neha szornyen lelassul, van hogy percekig nem valaszol semmire (kikapcsolasra sem) aztan hirtelen mindent megcsinal. Olyan is tortent mar hogy kikapcsolas utan meg hang volt 1 percig. Valakinek van erre valami otlete? Neha szornyen idegesito hogy nem olyan gyors mint mikor megvettem.
Ennyi volt ebben a cuccban es nezzek masikat?

(#135949) Celtis válasza nincsilyenxx (#135948) üzenetére


Celtis
veterán

Gyári visszaállítás? Olcsóbb mint egy új TV.

(#135950) nincsilyenxx válasza Celtis (#135949) üzenetére


nincsilyenxx
csendes tag

Megtortent, sot meg a manualis frissites is, igaz csak egy pici update volt amit a tv nem latott magatol, azutan az update utan egy ideig ugy nezett ki hogy begyorsult ujra, de csak rovid ideig tartott

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.