Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135151) F_Gergely válasza bul07 (#135142) üzenetére


F_Gergely
őstag

Koszi, meg en sem tudtam beazonositani, mert olvasok es hallom a pruntyogest. De baromi zavaro...

(#135152) stilo18 válasza Celtis (#135147) üzenetére


stilo18
addikt

Ki beszél itt Rtings tesztről? Hát én :U
Mankóról meg annyit, hogy a végén beállított egy funkciót és már nem látta a hibát :)
:R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135153) bul07 válasza F_Gergely (#135151) üzenetére


bul07
nagyúr

Most volt a hang
Viasat 6, műsor bemutató, jobb alsó sarokba kirakja a piros 18 jelet , szerintem azt jelzik ezzel a hanggal

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#135154) F_Gergely válasza bul07 (#135153) üzenetére


F_Gergely
őstag

Köszi, majd próbálok utána olvasni ez minden csatornán lesz vagy mégis miez :R

(#135155) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#135147) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Rtings, csak úgy tudom elhinni, hogy ezeket komolyan le is írják, hogy a samsung tolja alájuk a pénzt (új tévéire értem természetesen)...
Nálam már minden szempontból leszerepeltek, főleg audio terén.
Illetve van egy másik opció, ami már többször felmerült.
Ebbe az országba (meg ahol szintén hagyják és elnézik) selejteket gyártanak.
Az rtings meg lehet, hogy valóban frankó(bb) tévéket kap tesztelésre!

[ Szerkesztve ]

(#135156) stilo18 válasza Barthezz2 (#135149) üzenetére


stilo18
addikt

Ha esetleg elbizonytalanodtál a fórum hangulat miatt az Rtings - től, itt is van a Q70-ről egy elég részletes teszt.

[link]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135157) FollowTheORI válasza piero86 (#135150) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Belső lejátszóval semmilyen formában nem fog menni...

Külső lejátszó esetén elvileg megy a passthrough, de akkor meg célszerű inkább egyből az erősítőre kötni a lejátszót, és onnan tovább a tévére.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#135158) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#135155) üzenetére


PuMbA
titán

"Az rtings meg lehet, hogy valóban frankó(bb) tévéket kap tesztelésre!"

Mindegyik TV-jüket úgy veszik rendesen, hogy bemennek a boltba, hogy ne válogatott darabokat kapjanak a gyártóktól :) Ez az oldalukon is le van írva, illetve egyik videójukban biztos benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#135159) obre


obre
csendes tag

Sziasztok,

akadt egy kis problémám. Vettem tegnap egy Samsung 50RU7402-t. Van hozzá egy hangprojektorom: Samsung HW-H430.

A hangprojektort évek óta használom egy 32 colos HD ready buta Samsung tévével. Úgy néz ki a gyakorlatban, hogy UPC set top box-ból megy HDMI a tv-be, onnan pedig optikai kábelen a jel a hangprojektorba. A gyakorlatban a hangprojektort beállítom adott hangerőre kb 20-asra (0-35 a range) és a UPC-s dobozon állítom a hangerőt és minden remekül működik.

Viszont új RU7402-t bekötöttem ugyan ilyen felállásban és azt tapasztaltam, hogy bizonyos HD adók esetében (pl HBO HD), nem tudom szabályozni ilyen módon a hangerőt. Konkrétan az történik, hogy ha minimumra lehúzom a UPC-s dobozzal a hangerőt elnémul, e fölött bárhova állítom nyomja maximumon a hangerőt.

Van ötletetek? A TV szoftverét már frissítettem, este majd szórakozok azzal, hogy átdugom másik HDMI portokba, esetleg másik HDMI kábelt kipróbálok, de hirtelen jobb ötletem nincs.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#135160) Barthezz2 válasza stilo18 (#135156) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

TV-vel kapcsolatban kevésbé. Az már bajosabb, hogy a telekomtól bonyolult lenne elhoznom, egy összegben meg most nem nagyon fér bele.. :B :(

Everybody lies.

(#135161) FollowTheORI válasza obre (#135159) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem a TV kimeneti beállításainál kell keresni a bibit... ott elvileg kéne beállítás legyen az optikai kimenet hogy viselkedjen, illetve a hangerő, stb.
Szerintem nézd át alaposan a kézikönyvét a TV-nek erre a részre.

Vagy másik rövid út az lehetne, hogy a STB-t kötöd az soundbar-ra direktben az optikaival, ha jól emlékszem/tudom, van azonis optikai kimenet.
És akkor tudod az STB-vel továbbra is a hangerőt kezelni (elvileg).

Nagyon tipp okra még az lehet, hogy ezek az adók DD 5.1 vagy ilyesmi hangot adnak amit a tévé máshogy dolgoz fel/kezel le, ezért nincs rá szabályozás úgy, mint a többi PCM vagy egyéb hangot adó csatornára. De ahogy fentebb írtam, szerintem a beállítások között erre is lesz/lehet valami beállítás vagy trükk, hogy hogy viselkedjen a tévé (vagy esetleg milyen formátumba rakja át/ki).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#135162) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#135158) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A mondatból ezt is lehet értelmezni.

(#135163) kokokka válasza PuMbA (#135158) üzenetére


kokokka
őstag

De azt azért tudjuk, hogy a keleti blokk mindenben rosszabb minőségű árut kap, mint nyugati testvéreink. Nézd meg a tisztítószereket, az élelmiszereket, el is ismerték a vizsgálatok hatására. Gondolod, hogy műszaki dolgokkal ezt nem teszik meg? Nem tudom én sem, de Az előbbiből kiindulva még ez is lehetséges. Így aztán minőség szempontjából lehet, hogy nem mindegy, hogy ott vagy itt megy-e be a boltba leakasztani egy TV-t.

(#135164) Mankó válasza Celtis (#135147) üzenetére


Mankó
veterán

1 órája vitték el a tv-t, és holnap érkezik a Pana FZ800E-s oled-je. :C Remélem holnap este is ilyen vidám leszek és nem fogom bánni a cserét.

stilo18: Sajnos a beállítottam valamit és utána nem láttam dolog egy kicsit foghíjas. Jobb lett az Interpoláció állítgatásával, de akkor meg más dolgokat is láttam már. Nem bírtam hozzászokni. Szerettem a Q80-at, mert egy jó tv volt, de hogy ezt a mozgás paranoiát nézzem évekig, ááááá, inkább nem.

Ha a Pana-n is látni fogom, visszaküldöm a 14 napon belül, vagy elviszi valaki amennyiért vettem és veszek helyette egy Junoszt-ot. :DDD

(#135165) obre válasza FollowTheORI (#135161) üzenetére


obre
csendes tag

köszi a választ, úgy gondolom az utolsó ötleted tartalmazhatja az igazságot.

a soundbarhoz semmi köze a dolognak, lehúztam róla és ugyan ezt produkálja önmagában a TV is a saját hangszórójával. Persze ha előveszem a TV távirányítóját és azon állítom a hangerőt akkor az úgy működik. Beállításokban semmi használhatót nem találtam, a kézikönyv pedig még hasznavehetetlenebb... :D

azért nem tetszik ez az egész, mert a 10 éves fapados samsung TV-mnél ez ilyen problémát nem okozott... Illetve egy tünet volt ott is, az HBO HD jóval halkabb volt mint a többi adó, de tudtam tekergetni a hangot ettől függetlenül a UPC-s kapcsolóval.

Egy megoldást látok most, kontaktálok a Samsunggal, aztán ha valami érdemit megtudok megosztom veletek.

(#135166) stilo18 válasza Mankó (#135164) üzenetére


stilo18
addikt

Várom nagyon az élménybeszámolót :))

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135167) Gauguin válasza Mankó (#135164) üzenetére


Gauguin
tag

Drukkolok, hogy rendben legyen.
Beszámoló várás +1

(#135168) Állatkiraly válasza obre (#135159) üzenetére


Állatkiraly
újonc

Szia. Nekem is ilyen projektorom van és egy h6400-am A tv és a proj. összekapcsolódik Bluetooth-szal és kész. Csak a 220 ba van bedugva. Tv távirányító viszi. Egyébként jó cucc.
Viszont a tv milyen? én egy 55ru7402-est néztem ki...

(#135169) Mankó válasza stilo18 (#135166) üzenetére


Mankó
veterán

Meg lesz srácok, csak kerüljön be az új masina a helyére. :))

Most hogy nincs tv beültem sorozatot nézni a PC elé. Film alatt ott is láttam. Mondom mi a f@..., akkor most tényleg a szememmel lesz a baj? :U - De a vevő is látta a mozgási mizériámat a tv-n, úgy hogy tényleg volt ott valami bibi. Ő is Sonyról váltott. - aztán rálestem a monitorra, az is Samsung. Monitor tv. :W Erre már nem is nagyon tudtam mit mondani, évek óta tv-n filmezek, eddig fel se tűnt. A végén még monitort is váltanom kell. :DDD de már gondoltam mindenre is. NAS, hálózat, forrás anyag stb.
Megnézhettem volna még külső lejátszóra kötött külső lejátszóval is. De... A Sonyval hálózatról NAS-ről se volt gond (2 különböző nas esetén sem), plusz a vevő HiMedia 10 Pro-val érkezett külső winyós anyaggal. 4k demókon nem volt mozgás hiba, filmeken én láttam. Aztán NAS-ról etetve uaz..

[ Szerkesztve ]

(#135170) Akellla


Akellla
tag

Sziasztok. Mindig kapom az új infókat itt az oldalon tőletek,a Qe 65 Q 85 ről tudtok valamit mondani érdemes többet kicsengetni érte mint mondjuk a Q 60 vagy Q 70 .Tudom hogy ennyiért már Oled is van ,de mondjuk ha nem akarok Oledet,nem akarok rettegni hogy vagy beég vagy nem meg hát nehogy már azért ne nézzek ezt vagy azt mert ilyen karika meg olyan felirat van,szóval nekem még nincs itt az oled ideje.Köszi a segítséget.

(#135171) hjtz4t3wrseg válasza Mankó (#135169) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Világos ! :F

(#135172) Barthezz2 válasza Mankó (#135164) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Pont ezt néztem én is. Ha már telekomtól nem tudom a Samut kihozni, akkor inkább OLED.

Várom a véleményed :))

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#135173) obre válasza Állatkiraly (#135168) üzenetére


obre
csendes tag

maga a tv képe nagyon tetszik, jók a feketék, nincs bevilágítás, gyors a menü. de kezdek morcos lenni mert újabb bajom van, bár ez már nem biztos, hogy a TV hibája (vagy csak részben) :(((

én ha lefekszem aludni, lekapcsolom az elosztót ami mellettem van (áramtalanítok, WIFI, set top box, hangprojektor, TV). HDMI-vel össze van kötve a UPC STB ugye a TV-vel és miután áramtalanítok és újra bekapcs nem ad képet a nyomorult STB... de úgy nem ad képet, hogy tudok váltani a csatornák között, mutatja a műsorújságot stb szóval az on screen menü elérhető, de fekete a kép mögötte, nincs műsor és hang sem... És ez után ebből az állapotából az STB-t csak két módon tudom kihozni:

1. széjjel csavarom a koax kábelt az elosztónál ahol a wifi modem és az STB felé széjjel válik.
2. rádugom a régi buta TV-mre (ahol szintén se kép se hang), majd így csinálok egy áramtalanítást, bekapcs és láss csodát működik ismét...

Esetleg valakinek valami ötlet? :W
Jobb híján holnap felhívom a UPC-t és/vagy Samsungot... de nem tetszik ez a dolog, nem lehet, hogy valami villamossági probléma van a háttérben?

még annyi gondolat, hogy évek óta így csinálom, este áram lekapcs, a buta Samsungommal semmi ilyen gond nincs...

Köszi!

(#135174) stilo18 válasza Akellla (#135170) üzenetére


stilo18
addikt

A Q85 már nagyon közel van a Q90 - hez, 100 zónát kapott, kizárólag Európának szánt modell.
Ha engedik az anyagiak és félsz az oled - től, akkor nagyon nincs is miről beszélni.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135175) obre válasza Állatkiraly (#135168) üzenetére


obre
csendes tag

közben kialudtam az esti hisztimet, az lesz a megoldás, hogy lecserélem a set top box-ot CI+ kártyára, plusz elfelejtem ezt az áramtalanítgatást is mert nem biztos, hogy jót tesz a TV-nek (szállt már el TV alaplapom úgy, hogy rákapcsoltam a 220-at és elfüstölt).

Visszatérve a kérdésedre a vizuális élménnyel kifejezetten elégedett vagyok. A VA panel tűnt nekem ideális választásnak, korábbi TV is ilyen volt, sose zavart a betekintési szög problematikája ez pedig százszor jobb mint az előző, így elégedett vagyok. Persze ha nagyon nézem az emberi bőr tónusán látom, hogy megváltoznak a színek oldalról, kicsit fakul de ennyi. Cserébe a fekete egy sötét filmnél kifejezetten tetszik, nyilván nem egy OLED, de van egy LG IPS monitorom összehasonlításnak, na azon szürke ehhez képest a fekete este. Menü tök gyors, imádom az automatikus fényerő állítást (lehet ez már alap 100 ezres tévéknél is, nem tudom), szóval tetszik. Ja és egy fontos dolog amin sokat paráztam, az SD adásokat elég jól kezeli. A Humor+ on nézem minden este a Rém rendes családot és úgy érzékelem, hogy szebb a képe ezen a 125 centis UHD TV-n, mint a 80 centis HD readyn volt, szóval nem végez rossz munkát szoftveresen.

(#135176) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Ki néztem egy Samsung tv-t és érdekelne a véleményetek,esetleg van-e valakinek ilyen.
Egy UE43RU7102KXXH-ról lenne szó panelba szemből nézve kb 2-3 m távolságból.
Filmezés,tévézés és később talan konzol is menne rajta valamint egy soundbart is tervezek mellé.
Köszönöm előre is a segitséget! :R

Üdv! Gordon

(#135177) PuMbA válasza Gordon32 (#135176) üzenetére


PuMbA
titán

Ok TV. Soundbar helyett egy Edifier R1280DB sokkal jobb választás, ha fontos a hangminőség :)

(#135178) Akellla válasza stilo18 (#135174) üzenetére


Akellla
tag

Köszönöm a választ,mivel a mostani Lg tv 8 éve használom ezért talán hajlandó lennék egy jó akcióban áldozi rá,a kérdésem még hogy a Q70 hez viszonyítva a Q85 nél mit kell figyeljek ha bemegyek egy MM ba hogy tudom a külömbségeket meglátni,mert én nem vagyok olyan vájt szemű,csak hogy tudjam miért adtam ki a több zsét. Hát nemtudom értelmesebben megfogalmazni. Köszönöm előre is.

(#135179) stilo18 válasza Akellla (#135178) üzenetére


stilo18
addikt

Fényerőben kb duplája lesz.
Szélesebb látószög az idei plussz bevonatnak köszönhetően.
One Connect Box, szerintem zseniális dolog.
A több LD zónát üzleti körülmények között nem fogod észre venni viszont, csak otthon.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135180) Partizan182 válasza stilo18 (#135179) üzenetére


Partizan182
senior tag

+piacvezető fényelnyelő bevonat. Sokat számít.

(#135181) stilo18 válasza Partizan182 (#135180) üzenetére


stilo18
addikt

Jogos :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#135182) Gauguin válasza Partizan182 (#135180) üzenetére


Gauguin
tag

+1

Vitathatatlan. Jellemző tesztje, ahogyan a szemközti készülékek futó műsoraiból konkrétan semmit nem látni, ehhez képest a mozgásban és színben jobb Sony XG950 egészen kivehetően tükrözi a szemben lévő képernyőt.

Saját szemmel látva is hihetetlen a különbség.

(#135183) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok 6102 tv nem enged internetről műsort nézni mert tegnap még jó volt mára elavultnak írja a böngészőt. Frissítést nem tudok letölteni rá mert nem támogatott fájlnak írja Google Chrome egyébként. Tudna valaki segíteni az RTL most-ról néznénk. Előre is köszönöm!

(#135184) PuMbA válasza Szilágyi84 (#135183) üzenetére


PuMbA
titán

Nem rég volt róla szó. Ez van, hacsak nem egy későbbi frissítésben javítják, de mivel a TV már elmúlt 2 éves így egyre ritkábban lesz vagy nem is lesz már hozzá frissítés :) A TV-k böngészője sokkal rosszabb, mint egy PC-s böngésző és az a csoda, hogy eddig mentek az online videók rajta, mert egyébként alig jó valamire.

[ Szerkesztve ]

(#135185) Angel2014 válasza miko_ (#135102) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm! Sajnos már nincs rá, pár napja járt le.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#135186) Kukkéro


Kukkéro
tag

Sziasztok. Ajánlanátok TV szerelőt vagy szervízt egy 11 éves Samsung 40LEB650 LCD-hez? (Budapest - Gödöllő között lenne ideális?)
Sötétebb lett minden ill. az arcok homályosak, nem élesek. Nem beállítási probléma, mindent megnéztem. :O Háttér megvilágításra gyanakszunk.

(#135187) zolokas


zolokas
aktív tag

a háttér világitás panelen vannak kis ledek azok égtek ki, vagy elmozdult benne cserélni kell és jó lesz nem olyan drága!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#135188) Angel2014 válasza Kukkéro (#135186) üzenetére


Angel2014
addikt

Tessék: [link] 06703896891
1039, hatvani lajos utca 4

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#135189) mbaker


mbaker
tag

Sziasztok!Lehet hülye kérdést teszek fel és egyszerű a kérdésemre a válasz....adott 65Q70 tv.Ha DTS-t nem adja le akkor lekeveri sztereóra?Most egy 2.1 soundbarom van és gondolkodom lecserélem 3.1 a tiszta párbeszéd miatt.A DD-t leadja de nem szeretnék mindig vadászni....Talán multilejátszó+3.1 soundbar?köszi mindenkinek a válaszokat.

(#135190) PuMbA válasza mbaker (#135189) üzenetére


PuMbA
titán

A DTS-t egyáltalán nem támogatja, tehát a DD hangsávot játssza le :) A párbeszédet egyrészt azért nem hallhatod, mert a magyar szinkronok sokszor rosszul kevertek, másrészt a soundbarok általában távol vannak a vállalható hangminőségtől, mert a miniatűr hangszórók miatt teljesen hiányzik a középtartomány, amiben a beszéd is van.

[ Szerkesztve ]

(#135191) mbaker válasza PuMbA (#135190) üzenetére


mbaker
tag

Köszi!Tehát ha jól értem DTS,TRU-HD 5.1-7.1 stb formátumot DD 5.1-be adja le?lekeveri?Vagy DD 2.0?Akkor ne is kisérletezzek mondjuk Q60-as soundbarral?gondoltam veszek egy q60 3.1+swa-8500 háttérszettet(kb 155e)JBL SB400 elött 5.1 rendes hazi-mozim volt csak hát jött a 2.gyerek :) ....gondoltam jó lesz egy soundbar.Este ha filmet nézünk robbanásnál stb levesszük a hangerőt majd mikor beszélnek akkor vissza...eléggé bosszantó...5.1 cuccnál semmi ilyen gondom nem volt.

(#135192) PuMbA válasza mbaker (#135191) üzenetére


PuMbA
titán

Nem adja le DD5.1-ben, mert nem támogatja. Ha van a filmben külön DD5.1 hangsáv a DTS mellett, akkor azt választja ki és lekeveri sztereóra.

[ Szerkesztve ]

(#135193) Partizan182 válasza mbaker (#135191) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nincs ilyen "Night" mód a JBL-ben? Nekem régi Yamaha 5.1 van, de (filmtől / hangkeveréstől függően) ugyanez a helyzet: beszéd halk, robbanás hangos (moziban is ez megy, szal ez nem hiba hanem feature). Night mód arra jó, hogy ezt a nagyon széles dinamikát / hangerő-spektrumot (audiofilektől elnézést, biztos van rá jobb szó) összenyomja, kiemeli a középutat (beszédhangok) és lecsapja az intenzív mélyeket. Nálunk jól működik.

(#135194) mbaker válasza Partizan182 (#135193) üzenetére


mbaker
tag

Hát a táv-on nincs ilyen gomb és a főegységen sem.A régi HK erősítőmőn is volt....szóval akkor felejtős az új soundbar ha a tv-ből szeretném adni a jelet...mindenképp kell vennem egy lejátszót mert ha csak erősítőt veszek akkor is a tv-ből jön a jel,sztereoba.... :W

(#135195) mbaker válasza PuMbA (#135192) üzenetére


mbaker
tag

Köszi

(#135196) PuMbA válasza mbaker (#135194) üzenetére


PuMbA
titán

Attól, hogy sztereóba lekeverve jön a jel még nem szabadna a párbeszédnek rossznak lennie. Nálam teljesen jó a TV-n és a PC-n is a lekevert hang, hiszen nekem sincs 5.1-em, csak sztereóm. Beszédet tisztán hallom és a robbanás sem zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#135197) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Van a Samsung tévékre lejátszó applikáció, ami képes hálózaton megosztott mappákat kezelni? Nem szeretnék mindig pen drivera másolni, egyszerűbb lenne elérni a hálózatot. Esetleg a tévébe dugott pendrive-ot lehet látni PC-n hálózaton?

(#135198) PuMbA válasza #54715584 (#135197) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt minden TV alapból tudja már évek óta. PC-n csinálsz egy hálózati média megosztást és a TV-n kitallózhatod a Bemeneteknél :)

[ Szerkesztve ]

(#135199) #54715584 válasza PuMbA (#135198) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mármint nem simán megosztom a mappát, hanem van ilyen opció, hogy médiamegosztás?
A tévén nem találtam a tallózó opciót, egy M5502-n ezt hol kell keressem?

(#135200) #54715584 válasza #54715584 (#135199) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jesszum, megtaláltam. :D Létezik, hogy jobb a kép, mint a 7 éves médialejátszómmal? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.