Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135951) pepe4


pepe4
tag

Helló! UE40MU6452 típus..... az lenne a problémám, hogy az RTL moston el szeretnék indítani egy sorozatot és ezt írja ki "böngészőjének jelenlegi verziója túl régi a videó lejátszásához, kérjük frissítse azt" miképpen tudom a böngészőt frissíteni vagy valami más megoldás, hogy tudjam tovább használni az RTL most?

(#135952) pigster


pigster
senior tag

Sziasztok!

Tegnap helyeztem üzembe egy Q70-es készüléket. Csak úgynevezett Smart távirányító van hozzá és már megbolondít.
Telekomos set-top boxról megy a tv hdmi-n keresztül. A tv hangerejét a tv távirányítójával lehetetlenség szabályozni. Ha megnyomom a VOL gombot, akkor lenémítja vagy kiírja az éppen aktuálisat. Ha bármilyen gombot nyomok (fel, le, jobbra, balra) nem történik semmi. Próbáltam volna androidos alkalmazással is, de tableten lefagy, telefonon meg azt írja, hogy nincs wifi, és nem csinál semmit. Gombok egyébként működnek, hangerőállítás is, mert a Bixbyvel sikerült megcsinálni, de nem szeretnék folyton dumálni, hogy "Volume Down". Hogyan lehet működésre bírni?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#135953) Batib


Batib
őstag

A gombokat nem csak lefelé lehet nyomni, hanem előre hátra is. (Van letölthető használati hozzá, szerintem olvasgass)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#135954) pigster válasza Batib (#135953) üzenetére


pigster
senior tag

Ó basszus... Köszi.
Egyébként olvastam User Manualt és _Manualt is, ennyit találtam róla:
"VOL (Hangerő) A gombbal a hangerő növelhető és csökkenthető. Nyomja meg a gombot a készülék némításához. Legalább 1 másodpercig nyomva tartva megjelenik a Kisegítő lehetőségek parancsikonjai menüje."

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#135955) Batib válasza pigster (#135954) üzenetére


Batib
őstag

Ok.
Pusztán kiváncsiságból letöltöttem a e-manualt, ezt találtam:
A tv-készülék hangerejének beállításához irányítsa a Samsung Smart távvezérlőt a tv-készülék távvezérlő-érzékelőjére, majd mozgassa fel-le a gombot. Nyomja meg a gombot a készülék némításához. Legalább 1 másodpercig nyomva tartva megjelennek a Kisegítő lehetőségek parancsikonjai
Egyébként jó tévét vettél, legyen benne sok örömöd. Ha nem tudsz megbarátkozni ezzel a csoda távval, (sokan nem szeretik) apróról, ebay-ról lehet hozzá venni hagyományosat, kis pénzért. Alapfunkciokra mind jó.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#135956) rellif válasza pigster (#135954) üzenetére


rellif
senior tag

Nyugodj meg én is így jártam :B
Legalább 1 órán át szenvedtem vele mire egy videón láttam, hogy fel-le is lehet mozgatni a gombokat.

(#135957) pigster válasza rellif (#135956) üzenetére


pigster
senior tag

Viszont magunktól sikerült rájönni, hogy Bixby tud válaszolni erre:
"Execute order 66"
és
"May the force be with you"
hehe

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#135958) pigster válasza Batib (#135955) üzenetére


pigster
senior tag

A fel-le nekem a kör körüli gombok volt. Most már minden úgy megy, ahogy szeretném. Köszi még egyszer.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#135959) Kriszbmx


Kriszbmx
tag

Sziasztok!

Egy gariztatos eset miatt ujra Tv vasarlas elott allok es erdekelne ,hatha van itt Samu Qled oldalrol is valaki aki jol tud ervelni vagy kifejteni a velemenyt.
Jelenleg egy LG65 C8 oledem van amit vissza vesznek igy ujat vasarolok.
A ketto Tv ami kozott jelenleg gondolkodok:
LG 65C9 ezt tudom mit nyujt es lehengerlo!
Samu 75Q85 ezt pedig a merete miatt vennem.
750 ezer korul van mindketto...
Kerdesem hogy hasznal e valaki ilyet, vagy hasonlitotta e mar ossze oket.
Tartok tole az oled magasra tette a lecet es sotetben filmezeskor lehet nem nyujtana azt amit az oled.
Pro kontra ervek lennenek? :)
Illetve barmi tapasztalat az emlitett Samuval?

(#135960) grabber válasza rellif (#135956) üzenetére


grabber
addikt

Tegnap helyeztem üzembe itthon a tv-t. A kezdő telepítő ezt veled el is próbáltatja,hogy emeld fel a hangerőt illetve csökkentsd. Nem tudom hogy maradt ki akkor ez nálatok,amikor a tv el is mondja üzenbehelyezés alatt

(#135961) pigster válasza grabber (#135960) üzenetére


pigster
senior tag

Valószínű az volt a gond, hogy mivel falra lett felhelyezve, előtte már bekapcsoltuk, hogy ellenőrizzünk mindent, közben persze az alja le volt támasztva. A távirányító nem akart működni, valószínű a tv alsó részén benyomódtak a gombok. Eléggé el voltunk foglalva azzal, hogy a kábelek a helyükön legyenek, meg hogy ne ejtsünk le egy ekkora böhöm tv-t. Miután felkerült a helyére, akkor meg már biztos túl volt ezen a beállításon.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#135962) pigster


pigster
senior tag

Már rájöttem, hogy Bixby tudja: "Are you skynet?" (lehet, hogy hazudik?), "Are you alive?", "Are you a robot?"

Lehet Bixbynek saját parancsot tanítani?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#135963) rellif válasza grabber (#135960) üzenetére


rellif
senior tag

Átugrottam egyszerűen/bamba voltam.

... USB leválasztása már nem szükséges ezeknél az új készülékeknél?

(#135964) aneda


aneda
aktív tag

Jó napot,
Samsung 40H6300 utódját keresem 49...50“-ban.
Samsung 50NU7402-t nem lesz csalódás?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#135965) pepe4


pepe4
tag

Van egy Samsung ue40mu6452 tv és egy huawei p10 plus telom, próbáltam össze hangolni a vezeték nélküli kivetítés funkcióval, de szaggat a kép és elég élvezhetetlen így a film nézés. Mi lehet a probléma?

(#135966) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok!
Vásároltam egy QE43Q60RA készüléket.
Azért volt a vágyam egy 4K-s TV mert régóta ezen akartam nézni a focimeccseket :DD Na igen ám, de az előző sima FHD TV-men nem ért olyan élmény, hogy ha száll a labda akkor néha egyszerre 4-5 darab is látszódik belőle. De előfordul ez az emberekkel is ha gyorsan futnak. Már minden beállítást átnéztem de nem tudok rajta változtatni. A dolog érdekessége, hogy ha XBOX-on Fifazok, akkor bekapcsol a játékmód. Ameddig ezt nem kapcsoltam be, ott is élt ez a jelenség, aztán megszűnt.
Van bárkinek ilyennel tapasztalata?
Előre is köszönöm!
Szerk: Lehet a 60Hz a ludas?!

[ Szerkesztve ]

(#135967) kaboska válasza Romeo619 (#135966) üzenetére


kaboska
aktív tag

Milyen felbontásba jön az adás ahol a meccset nézed?

"Fej vagy gyomor"

(#135968) Romeo619 válasza kaboska (#135967) üzenetére


Romeo619
senior tag

UPC kábel HD adás.

(#135969) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali.
Samsung QE55Q6FNATXXH TV milyen HDR-el rendelkezik? Real HDR10 vagy HDR8+FRC?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#135970) nitro16 válasza IntelKiller7 (#135969) üzenetére


nitro16
senior tag

Amíg ezt beírtad addig megtudtad volna nézni te is, de tessék: [link]

(#135971) IntelKiller7 válasza nitro16 (#135970) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Megnéztem, de mindenhol mást írt. Ezért gondoltam, hogy akik itt szakik jobban vágják. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#135972) nitro16 válasza IntelKiller7 (#135971) üzenetére


nitro16
senior tag

Előbbi illetve ezen az oldalon érdemes ilyen esetekbe tájékozodni: [link]
real hdr10-s. ;)

(#135973) IntelKiller7 válasza nitro16 (#135972) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Király. Ezt a 2. oldalt nem ismertem. Köszi. Itt legalább inputlagot is mutat. :R

Bár fura mert most külön rákeresve írja az inputlagot displayspec oldalon is, összehasonlításnál meg nem tette. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#135974) kaboska válasza Romeo619 (#135968) üzenetére


kaboska
aktív tag

Nyilván felskáláztatod 4k-ra! Pedig még a fullhd-hoz is kevés az adás frekije szerintem. 1080i elvileg de a bitráta az kevés.

"Fej vagy gyomor"

(#135975) Celtis válasza kaboska (#135974) üzenetére


Celtis
veterán

Te aztán kevered a szezont a fazonnal. Egyáltalán érted amit leírtál?

Mi az, hogy "felskáláztatod"? Egy 4k-s TV kijezője 3840x2160 pixelből áll. Értelemszerűen azt akarjuk, hogy akép kitöltse a képernyő teljes felületét, tehát a TV mindent erre a felbontásra skáláz fel. Ez nem a felhasználói beállítás. Másrészt mi köze a felbontásnak az "adás frekvenciájához"?

(#135976) Celtis válasza Romeo619 (#135966) üzenetére


Celtis
veterán

Első körben a kép beállításokban kapcsold ki az auto motion plust teljesen. Aztán írd meg, hogy így mit tapasztalsz.
Leírom ezredszer is, hogy szerintem a Samsung mozgásmegjelenítése TV adásánál nagyon rossz amúgy.

(#135977) predakon


predakon
őstag

Sziasztok, 191.000ftért hoznám el azt a tévét az alzától. Egy LG 42LM660S-et vált 7 év után, szerintetek jó választás ezért az árért?
55" Samsung UE55RU8002

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#135978) KisBundi válasza predakon (#135977) üzenetére


KisBundi
őstag

Igen! Jobb választás mint a Q60. Én is most vettem ilyet és maximálisan elégedett vagyok vele! :K Ennyi pénzért már nagyon jó vétel. 200k körül szerintem nincs jobb. :)

(#135979) predakon válasza KisBundi (#135978) üzenetére


predakon
őstag

Koszonom, hosszas kutakodas es review olvasa utan vegul megrendeltem. :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#135980) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Mostani tévéknél hogy működik ez a set-top box vezérlés? Jelenlegi tv-mhez van egy infra átjátszó és a tv távirányítójával lehet tökéletesen vezérelni a t-home boxot.

(#135981) tupacamaru válasza predakon (#135977) üzenetére


tupacamaru
veterán

200k-ért volt 55Q6FN a Telekomnál, lehet hogy jobb választás lett volna? Még lehet hogy lesz később... :F [link]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#135982) predakon válasza tupacamaru (#135981) üzenetére


predakon
őstag

Neztem igen de ketlem, hogy toltenek keszletet. Az oledre hajtottam de kb 3db ha lehetett. Szerintem a telekomos dealek mar felejtosek.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#135983) IntelKiller7 válasza tupacamaru (#135981) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Én még hozzátudtam adni a kosaramhoz, de megvenni már nem tudtam tegnap. :DDD
Support szerint jön készlet, 1-2 héten belül.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#135984) predakon válasza IntelKiller7 (#135983) üzenetére


predakon
őstag

Hát erre nagyon kíváncsi leszek, az én esetemben a support semmit sem tudott mondani.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#135985) gekkoXT válasza gekkoXT (#135980) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Erre valaki? Pls

(#135986) Akellla


Akellla
tag

Szerintetek a 65q70 be fog még 400 ezer alá menni mostanában ?

(#135987) Batib válasza gekkoXT (#135985) üzenetére


Batib
őstag

Azt hiszem: HDMI-CEC

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#135988) Zsolty20 válasza Zsolty20 (#135763) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Erre a problémámra tudtok megoldást? :)

(#135989) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.
Példány: LE40C650

Jelenleg egy aktív hangfalat használok közösen a PC, és a TV hangjának is.
TV fejhallgató kimenete van jack-el kettéosztva, egyik a hangfalba másik PC-be.

Egyik problémám:
Ha kikapcsolom a PC-t, akkor TV hangja nem megy ki a hangfalra.

Másik problémám:
Lenne egy másik jack csatlakozó a TV-n (PC/DVI Audio in), de ehhez viszont be kell kapcsolnom a TV-t és lenémítani, mert csak ekkor megy ki a PC-ről a hang a hangfalra.

Hogyan oldhatnám meg, hogy kikapcsolt PC mellett is kimenjen a hangfalra a TV hangja?

Pl ilyesmi segítene? Vagy esetleg valami USB to Jack?! Optical to jack?

1 hdmi, 1usb, a componensek, av in, vga in, illetve az optika kimenetem szabad.

(#135990) pigster válasza tupacamaru (#135981) üzenetére


pigster
senior tag

Amit én rendeltem 10 napja, az sem volt először, aztán másnapra már lett belőle. Ügyfélszolgálat azt mondta, szokott érkezni új készlet. Nem tudom, meddig érdemes várni vele, mert hivatalosan 30 nap a kiszállítás, bár én 4 nap alatt megkaptam.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#135991) Celtis válasza Batib (#135987) üzenetére


Celtis
veterán

Az biztos, hogy tud CEC-et a TV, de szerintem amikor az STB-t kell beállítani, akkor az okos távot konfigurálja a TV, és a táv közvetlenül vezérli infrán az STB-t. (ha hülyeség javítsatok ki)

(#135992) Romeo619 válasza Celtis (#135976) üzenetére


Romeo619
senior tag

Teljesen igazad van :D :D amint ezt a vacakot automatikusról kikapcsoltam tökéletes képet kaptam :)
Most már csak annyi a baja, hogy a távirányító 1 perc után nem vezérli a TV-t, csak ha a kiveszem az elemet :D :D De ezt már garanciális ügy lesz :Y

(#135993) Celtis válasza Benhill (#135989) üzenetére


Celtis
veterán

Nem túl elegáns a TV és a PC hangkimenetének lepárhuzamosítása. Megfelelő közösítés kell.
Itt van egy egyszerű példa. A step2 elég neked, a potik nem kellenek.

(#135994) Celtis válasza Romeo619 (#135992) üzenetére


Celtis
veterán

OK. Ha viszont ezután szaggatottnak vagy elmosódottnak érzed a képet, akkor kapcsold be az auto motiont, de azon belül csak óvatosan húzd fel a csúszkákat max 3-4-ig és figyeld az eredményt.
A távban azért cserélj elemet először.

(#135995) Romeo619 válasza Celtis (#135994) üzenetére


Romeo619
senior tag

Ránézek majd az egyéni beállításokra, mert azt maximumra felhúztam :D :D Tapasztalatlan voltam, aztán reklamáltam is egyből..
Sajnos már 4 féle elemmel kipróbáltam, tuti, hogy rossz. Szerencsére telefonnal megy rendesen.

(#135996) oAcido


oAcido
aktív tag

(Ide is beírom)

Sziasztok!

Samsung UE50NU7092-ről mik a vélemények? 120 ezerért jó ajánlat?

Vagy ilyen árkategóriában van jobb? Nagyon max 150 ezerig.

A lényeg, hogy 49-50" legyen, 4K, illetve Smart (Youtube, Netflix).

(#135997) Peat;)


Peat;)
veterán

Sziasztok, 65RU8002es tévét néztem ki, a lába viszont probléma sajnos, mert a készülék két oldalán helyezkednek el, nekem meg 1 méteres az edzett üveg tv állvány/rátétem, ez már kevés(és elég drága volt, nem cserélem le). Van lehetőség rá más lábat tenni, vagy nem a két legszélére, vannak furatok esetleg, variálhatóság? Vagy valaki ismer valami trükköt, pl fali konzol furatokba illeszthető tv láb? Falra nem szeretném rakni. Egyébkênt nagyon csúfok a mai tvk lábai nem értem mit variálnak rajta minden évben...ha nincs trükk panasonic gx810 lesz ami csak 60 hz sajna. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#135998) Celtis válasza Peat;) (#135997) üzenetére


Celtis
veterán

Pedig egy fali konzol az jó megoldás. Ott lebeg a tv az állvány felett csúnya lábak nélkül.

(#135999) taxi


taxi
aktív tag

Sziasztok!
43" NU7022, ill. RU7402 között hezitálok. Lányoméknak venném karácsonyra. Van köztük észrevehető különbség?

Hakuna matata

(#136000) IG55


IG55
senior tag

Hogy lehet újraindítani egy Q70-es tv-t? Nem kikapcsolásra, és nem is áramtalanításra gondolok. Valami szoftveres restartra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.