Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#906) e-newsee válasza sxxorp (#900) üzenetére


e-newsee
addikt

Én nem tudom visszaigényelni az áfát. Pusztán azért tűnik a legkorrektebbnek, mert eddig egyik felszereltségben sem láttam külön kiemelve, hogy például mindkét hátlapot hozzákapod, és a leírás mindkét részében QWERTZ billentyűzetet írnak. Na nem mintha nekem kellene a tűrkíz hátlap, csak furcsa, hogy nem nagyon találni a leírásban kétértelmű dolgot. A billentyűzetben is inkább a leírásnak hinnék, hiszen alig van ország (talán csak mi), ahol a QWERTZ kiosztást használják. Nem csoda, ha nem találnak olyan képet róla a neten, amit felraknának az oldalra. Másrészt, valaki írta régebben, hogy a MediaMarktban is 80-90e körül fogják adni, szóval valahol a 70e körül van a valós piaci ára. Az, hogy itt nálunk sok bolt kihasználja a jogi kiskapukat, és "0 perces" új készülékként 0 Ft áfával adja, az egy dolog. Legális, de akkor is egy kiskapu. Plusz még valamelyik webáruház úgy hirdeti, hogy "xperia X10 mini pro2", holott nem ez a neve. Egy másiknál ahányan megkérdezik, annyiféle tartozékkal és árkombinációban lehet kapni. Napszaktól függően. :)
Azért a korrektség ott kezdődik, hogy tudjuk, mit adunk el, és ha már webshopot üzemeltetünk, akkor pontos, és rendszeresen frissülő infókkal látjuk el az oldalt, hogy lehetőleg ne kelljen telefonálgatni a potenciális vásárlónak. Vagy legalábbis minél kevesebbet. Ezzel az ő pénztárcáját is kíméljük, de ami a legfontosabb, a webshopos telefon sem cseng minden percben olyan infók miatt, amik egyértelműen kiírhatók a oldalra. És nem az a híre terjed a boltnak, hogy "Nem tudnak ezek semmit, még azt se, hogy mit adnak el!" Hallottam már ilyet. Viszont még mielőtt bárki meggyanúsítana, hogy kampányolok a boltnak, vagy bármi hasonló, nem a konkrét boltról beszélek, hanem úgy általában. Ezt a boltot egyáltalán nem ismerem, ez csak az első benyomásom volt a weblapot turkálva. És ez most nagy közhely, de mind tudjuk, hogy a legjobb reklám az elégedett vásárló, aki elviszi a megbízhatóság hírét. :)
Jelen esetben az ár azért lehet ennyi, mert rajta van az áfa. Of korz. :)
És én sem fogom itt megvenni, az is biztos. Megvárom a T-nél hová fejlődik még a cucc szeptemberben.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.