Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) e-newsee válasza Lajdzsi (#1949) üzenetére


e-newsee
addikt

A többi stimmel, a proci és a kijelző rengeteget zabál, de mindegyik telefonban LED világít évek óta. És a LED köztudottan egy nagyon keveset fogyasztó találmány. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1952) sxxorp válasza GegeWarrior (#1950) üzenetére


sxxorp
őstag

Ohó, ahogy ott is írtam, még ne bontsunk pezsgőt:) de izzítsd (meg ne gyúljon!:D), mert akkor egy kategóriájában verhetetlen telónk lesz:)
(m
Ma érezhetően tényleg történt előrelépés (ott az idézett német srác által kapott üzi, és a kulcsszó: eszkalálódott, mi a hólabda (snowball)-effektnek hívtuk), de még nem történt meg teljesen, amire várunk.
Köszönöm, a hálás szavakat, ha siker lesz, akkor egyértelmű, hogy többünk érdeme:), nemcsak kis hazánké, de biztos, hogy felkerültünk a SE térképére:D

@Akkufogyás-zaj... érdekes felvetés, több ötlet így indult... de nagyon könnyen lehet, hogy inkább valami felesleges folyamat fut állandóan a háttérben. Romix85: sokan jelezték ,de ne első nap értékeld, még beállhat. Mennyire vagy képben az Androiddal, mert valszeg tényleg optimalizálható...

@e-newsee: ez a történet is lehet, h publikálódni fog kivonatos formában, ha nem gond;), köszi!

@IEM: in-ear=agybadugós fülhallgató, tegnapelőtt óta tudom:)

[ Szerkesztve ]

(#1953) Lajdzsi válasza e-newsee (#1951) üzenetére


Lajdzsi
tag

az állapotjelző ledre gondoltam, ami persze takarékos (pont ma említette egyébként a fizika tanár...) de attól még egy plusz világítás cucc, ami ha jól emlékszem nincs a huawei-ben.
abba is kell áram.
#1954: Jó kérdés, engem is érdekelne :)

[ Szerkesztve ]

(#1954) e-newsee válasza sxxorp (#1952) üzenetére


e-newsee
addikt

sxxorp:
Melyikre gondolsz?

lajdzsi:
Az állapotjelző led a többihez képest meg se kottyan a telefonnak. Ebben biztos lehetsz. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1955) sxxorp válasza e-newsee (#1954) üzenetére


sxxorp
őstag

Bocs, apró félreértés, azt hittem a vodafone-os srác agyáig is lejutott a fórumok híre - Tőled függetlenül, de nem ez történt:)

(#1956) RoMix85 válasza sxxorp (#1952) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Ez előtti telóm volt a voda 845 mi ugye 2.1es androidos volt, igazából azon szeretem meg a szoftvert, s aztánn többre, gyorsabbra vágytam. Ezzel a telefonnal azt hiszem minden "vágyam" teljesült ilyen téren, csak az akku ami bosszant, de akkor várok, hátha ahogy mondod "beáll" . Egyébként nektek hogy bírja, milyen felhasználás mellett?

ui:task killerrel kilőttem mindent... de mégis

(#1957) deakferenc75 válasza sxxorp (#1940) üzenetére


deakferenc75
tag

Én is '75-ben.Üdv :)

(#1958) sxxorp válasza RoMix85 (#1956) üzenetére


sxxorp
őstag

A task killer nem minden folyamatot irt ki. Az előző telefonom X10 Mini Pro volt - igazán az optimalizált custom ROM-ok adtak lehetőséget az Undervoltra, a takarékos beállításokra, több felesleges gyári app likvidálására... de ez még később lesz könnyen elérhető, most még a root is elég nehézkes.
@deakferenc75: sejtettem, hogy inkább emiatt lehet így a neved, arra jóval kisebb esélyt adtam, h bőven nyugdíjas lennél :D

[ Szerkesztve ]

(#1959) e-newsee válasza RoMix85 (#1956) üzenetére


e-newsee
addikt

Li-Polymer akksi ha jól tudom, ugye? Vagy a SE visszaszokott a sima Li-ionra?
Mert ha polimeres, akkor nem nagyon áll be. Nekem a k800i-mben az első töltéstől fogva 3-4 napot bír használattól függően.

A régi szép idők, mikor még a siemens c35-öm 7-8 napig húzta. :R

sxxorp: "Az leőző telefonom X10 Mii Pro votl" - remélem ezt nem a mini proval gépelted, mert akkor nem veszem meg. :) (Bocs, nem tudtam kihagyni :) )
Látom közben kijavult. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1960) sxxorp válasza e-newsee (#1959) üzenetére


sxxorp
őstag

Az Android is optimalizálja az akkuhasználatot asszem, a használati statisztikáknak megfelelően, ehhez kell idő.

(#1961) e-newsee válasza sxxorp (#1960) üzenetére


e-newsee
addikt

Hát ajánlom is neki, ha már "okos"-nak hívja magát!!! :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1962) deakferenc75 válasza sxxorp (#1958) üzenetére


deakferenc75
tag

Itt olvasgatom, amiket írtál, ROM-ok meg root-ok, halvány lila f...-om sincs mik ezek.Az tuti, hogy az asszony X10 mini pro aksija nagyon keveset bír - már kaptam tanácsokat, hogy éjjel kikapcsolni, repülő mód, stb.Ezek mellet milyen gyári app-okat lehet eltávolítani vagy mit lehet még tenni, hogy jobb legyen az üzemidő?Nem buli minden második nap tölteni a ketyerét.Még 1 dolog: a rajta futó 2.1-et lehet normálisan, buherálás mentesen frissíteni 2.3-ra?

(#1963) ko9 válasza e-newsee (#1959) üzenetére


ko9
addikt

Li-Polymer akksi.
Nálam nagyon változó az akkuhasználat, általában a WiFi nagyon eszi. Ha ki van kapcsolva a WiFi, és én állitom a fényerőt, olyan 2,5napot kibír.

sxxorp: Gratulálok az elért eredményeidhez :R

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1964) krisztian112


krisztian112
senior tag

Task killer hülyeség. Amit bezárst, pl üzenetek, telefonkönyv, azt úgy is visszanyitja, szóval többszörösen veszedigénybe az erőforrást. Egyébként meg ugye az android linux alapú, tehát tudja mit kell bezárni nemkell itt at appokkal bajlódni. Mióta nem használok task killert, azóta jobb az akksi, és nemkell lövögetni semmit.

Huawei P10 lite

(#1965) ko9 válasza benjonino (#1938) üzenetére


ko9
addikt

Milyen típusú zenéket hallgatsz? Csak hogy fontosabb-e a mélyek nagyobb ütése, vagy a kiegyenlített hangszín a jobb?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1966) Kobaljov válasza sir fg (#1913) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Az Allee-ban a Vodánál van bemutatópéldány a Pro-ból (fekete, qwerty, működik, csak összecsukni nem lehet a biztonsági kábel miatt), jobbra a második asztalon.

Sajna nekem élőben végül nem annyira jött be a méret és anyaghasználat (bár a billentyűzete jobbnak tűnt mint pl. a szintén kiállított Milestone 2-é) így valószínűleg nem ruházok be rá (megnézem milyen lesz az új Defy+)

(#1967) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Az S-E cáfolta, hogy az idei Xperia modellek Android 4.0-ra (Ice Cream Sandwich) frissítéséről már döntés született volna (a múltkori hír csak az egyik angol sajtósuktól származott).

(Valószínűleg lesz mert nincs már túl messze a kiadás, de függhet még a dolog a 4.0 minimum követelményeitől is, pl. egy vagy kétmagos proci)

[ Szerkesztve ]

(#1968) bandersen válasza deakferenc75 (#1962) üzenetére


bandersen
csendes tag

Szia! Én örülnék, ha az enyém 2 napot bírna! A reggeli 100% után általában napközben 1x tölteni kell. Igaz, hogy megy a wi-fi és a bt is és nyúzom is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#1969) ko9 válasza Kobaljov (#1967) üzenetére


ko9
addikt

Nem sok logikát látok benne, hogy kötelező legyen a kétmagos...

Amúgy akkor 3.0 nem is lesz? Sajnos nem követtem eddig az Android eseményeit...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1970) Lajdzsi válasza ko9 (#1969) üzenetére


Lajdzsi
tag

3.0 a Honeycomb.

(#1971) krisztian112 válasza bandersen (#1968) üzenetére


krisztian112
senior tag

Még kell egy kis idő, hogy beálljon az akksi. 1 hét után már teljes értékű lesz, de sztem is aktív használattal 1 nap, de am lazás használattal 3napot is elmegy.

Huawei P10 lite

(#1972) ko9 válasza Lajdzsi (#1970) üzenetére


ko9
addikt

Azt tudom, de SE változat nem lesz belőle?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1973) zlin válasza sxxorp (#1952) üzenetére


zlin
tag

Na ez fasza tényleg! Az említett Allee-s bemutatópéldányt én is megnyomkodtam ma a Vodánál, nagyon gyors volt a netezés meg úgy minden rajta.

Én közben lemondtam ugyan a qwerty-ről (és így a minipro-ról is), és defy-t veszek, de több barátom is azonnal rárepül erre a minipróra amint tücsketlenítődik az új széria.

Azért a pezsgővel tényleg várni kell még, de már nem kell sokat belerúgni a lavinába! :C

"Nancy baba, kapok egy kis sört ?"

(#1974) No.01


No.01
őstag

SW-t frissiteni mikent tudom? :U Vagy legalabb ellenorizni, h a legujabb van e fent...

(#1975) benjonino válasza ko9 (#1965) üzenetére


benjonino
tag

Metál a mindenem.
Ettől függetlenül imádom a mélyeket. Nem tehetek róla, lehet hogy igénytelenség, de jobban preferálom, mint a kiegyenlített hangzást.
Valamikor sok-sok évvel ezelőtt pont a Sony hozott ki egy olyan walkman-t aminek speciális fülhallgatója volt. Egy érpárral több ment a fülhöz, azért, hogy a mélyeket berezonáltathassa. Amolyan mélynyomó-szerűség volt. Teljesen el voltam hasalva tőle.

(#1976) bandersen válasza krisztian112 (#1971) üzenetére


bandersen
csendes tag

Szia!
Én a fórumtárs asszonykájának X10 mini pro-ja kapcsán írtam az enyémnél (ami szintén x10 mini pro, és lassan 1 éve megvan) a napi 2x-es töltést.

(#1977) dokee78 válasza e-newsee (#1951) üzenetére


dokee78
félisten

"A többi stimmel, a proci és a kijelző rengeteget zabál, de mindegyik telefonban LED világít évek óta."
Nem LED megvilágításúak a telefonok.

(#1978) Enci1983 válasza No.01 (#1974) üzenetére


Enci1983
senior tag

Menüben megnézheted a beállítások-telefon állapotnál vagy az update center nevű alkalmazáson a telón.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#1979) fatal` válasza ko9 (#1972) üzenetére


fatal`
titán

Elvileg a Honeycomb csak tabletre van, ha jól tudom. Tehát nem SE változat nincs, hanem semmilyen okostelón nem fut.

(#1980) sxxorp válasza Kobaljov (#1967) üzenetére


sxxorp
őstag

Xperia - Android 4.0: [link]

(#1981) ko9 válasza fatal` (#1979) üzenetére


ko9
addikt

Köszönöm a felhomályositásat :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1982) GegeWarrior válasza sxxorp (#1952) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Tényleg és, hogy hogy visszaadják a telodat, akkor sikerült eltüntetni a ciripelést?

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#1983) Kobaljov válasza sxxorp (#1980) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Ezt a korábbi hírt cáfolták abban a tegnapiban amit linkeltem, ha megnézed a te linkeden lévő hír eredeti forrását ott is szerepel már:

Update: Sony Ericsson has told us that the company has made no official decision to update its 2011 Xperia phones to Android 4.0 – despite the comments from a Sony Ericsson representative at a London press event yesterday. Still, here’s hoping…

[ Szerkesztve ]

(#1984) e-newsee válasza dokee78 (#1977) üzenetére


e-newsee
addikt

Akkor mi a jó ég világítja meg a kijelzőt, ami elfér olyan kicsi helyen. Az bizony LED. :)
Tényleg nem okoskodásból, de a leden kívül tudsz még világítani:
- ívkisüléssel (glimm lámpa)
- gázok gerjesztésével (plazma, neoncső)
- izzószállal (izzólámpa)
- OLED (ami szintén LED, csak ott maga a pixel bocsát ki fényt, így nem kell háttérvilágítás)
- na és persze fluoreszkáló anyagokkal is :)

Nem hiszem, hogy bármelyik megfelelne ide, tekintve, hogy mindegyikhez viszonylag nagy energiák kellenek. (OLED-hez nem, használja is a Samu). Ami miatt újdonság lehet, hogy más kialakítású a megvilágítás, mint a hagyományos kijelzőknél. Teszem azt itt nem oldalról van világítva a kijelző, mint régen, hanem mondjuk a kijelző üveglapjai közé van építve egy LED réteg. Persze ez lehet, hogy oltári nagy hülyeség, de az biztos, hogy az LCD-ket LEDekkel világítják meg a telefonokban. A tévékben pedig fénycsővel.

És még egyszer mondom, nem okoskodom, mielőtt valaki belém veszik, csak lássunk tisztán. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1985) ko9 válasza benjonino (#1975) üzenetére


ko9
addikt

Már csak az a kérdés mennyit szánnál rá. Így első körben ami Magyarországon "könnyebben" beszerezhető, az mondjuk egy Xears CP100iP-t ajánlanék. Ennek annyi a szépséghibája, hogy mivel iPhone-os kialakítású, ezért fordított a Jack kötése, ezért egy kb 500Ft-os átalakító kell még hozzá - bár ez még nem biztos, ennek utánnajárok.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1986) ricsike81


ricsike81
aktív tag

a kijelző hogy birja nektek ?nem karcolódik ?mennyire karcálló ?

(#1987) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

Az előbb telefonálás közben egyszer csak annyit hallok a készülékből,hogy brrrrrrrrrr és a telefon újra indult.
Szerintetek ezzel érdemes bevinni szervizbe?

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1988) llll válasza SirKero (#1987) üzenetére


llll
senior tag

ha tudod előttük reprodukálni a dolgot, akkor igen
(de remélhetőleg csak a tücsködet kapták be a fogaskerekek, szal a tied mostantól nem fog ciripelni)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#1989) SirKero válasza llll (#1988) üzenetére


SirKero
őstag

Eddig még nem csinálta ez volt az első eset. Nem tudom mitől csinálta ezért reprodukálni is nehéz lenne.
Olyan már volt,hogy telefonálás közben ha át tettem a készüléket a másik fülemre akkor már csak én hallottam az asszonyt ő már engem nem.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1990) pava válasza SirKero (#1989) üzenetére


pava
csendes tag

Ha hirtelen tetted át, akkor nem volt ideje a készüléknek letiltani a képernyőt, így lenémíthattad a füleddel. Én is jártam már így.

(#1991) llll válasza SirKero (#1989) üzenetére


llll
senior tag

hát..ha úgy tetted át a másik füledre, hogy a mikrofon felülre került, akkor nem nagy gáz
de ha maradt alul, akkor elég aggasztó...

(sorry :R )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#1992) SirKero válasza pava (#1990) üzenetére


SirKero
őstag

Ok akkor az nem hiba de ez az újra indulás idegesít. :O

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#1993) ko9 válasza SirKero (#1992) üzenetére


ko9
addikt

Neki is kikell valamikor tisztítani a fejét :D Majd ha rendszeressé válik, na akkor kezdhet idegesíteni.

Más: Én azt vettem észre, hogy ha bekapcsolom a hívás közbeni zajszűrést, akkor hallok én is valami hangot a hangszóróban, de ez már jobban hasonlít kabócára :DDD
Ha kikapcsolom, akkor a hang is megszünik :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1994) llll válasza SirKero (#1992) üzenetére


llll
senior tag

ha nem ismétlődik meg túl gyakran, akkor sztem ne idegesítsen
nem tudom létezik-e olyan okos telefon, amelyiknél soha (értsd:soha) nem fordul elő fagyás, vagy újraindulás
magam részéről én ezt betudom annak, hogy "okosak"
azaz már inkább közelítenek 1 mini számítógéphez, mint "csak" beszélgetésre és sms küldésre használható monokróm telefon-őseikhez
utóbbiak nem fagytak meg, az tuti
előbbiektől meg sztem senki nem veszi igazán zokon
(egyelőre) tudomásul kell vennünk, hogy vhol ez az ára a sokoldalúságnak:
ki tudja melyik alkalmazás melyikkek ütközik a rengeteg közül
(esetleg ha megismétlődik és túl sokat telepítettél megpróbálhatod leszedni az utóbbiakat
hátha éppen köztük van a ludas matyi
egyébként is aranyszabály:
csak az maradjon telepítve, amit tényleg használsz is - ezzel is csökkentve az említett összegubancolódás esélyét)

(az epl válasza tudod mi lett volna:
tedd vissza arra a füledre, amelyikről az asszony is hallott téged...)

Ko9:
sztem ez a zajszűrő hangja lesz...
(megint sorry)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#1995) ko9 válasza llll (#1994) üzenetére


ko9
addikt

Szóval egy olyan feature, aminek az lenne a feladata, hogy kiszűrje a zajt, az zajt ad ki? :C
(miért sorry?)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1996) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Szerintetek a fehér színű darab nagyon nőies?!

Mert úgy jártam hogy a boltban, csak fehér volt pro-ban, és a sima mini volt fekete de úgy voltam vele hogy 1 összetettem a két telót, és hát a mini rövidebb (kisebb) volt a pro-nál. Nem sokkal, de ennél a méretnél igen is számít minden miniméter:) így hiába volt csak fehérben, elhoztam mert nem bírtam tovább várni.
Srác eladó azt mondta hogy a fehéret is viszik a fiúk, sőt az iphone-ból inkább az a szín a kedvelt mindenkinél, mert attól egyedibb nem az a snassz fekete mint a mobilok 90 százaléka.

De még mindig nem tudtam hozzászokni a fehérséghez:) Már a cseréjén is gondolkodtam emiatt:D Hátha egy leányzónak jobban bejön a fehér mint a fekete

Ha tudtok valakit, jelezzétek:)

Max muszáj lesz hozzászoknom az "egyediséghez ˇ

(#1997) Bambusznád válasza SirKero (#1987) üzenetére


Bambusznád
tag

A héten én is jártam így. Eddig ez volt az első (és remélem az utolsó eset)
A [Re:] Xperia Mini Pro problémák topikban Kobor fórumtárs is jelezte, hogy ő headset használat közben észelte a problémát.

Remélem ez az 1-1 újraindulás nem lesz tendencia és csak véletlenül fordul elő.

(#1998) ko9 válasza RoMix85 (#1996) üzenetére


ko9
addikt

Nekem jobban tetszett iPhoneból a fehér, ezt még nem láttam, de lehet ez is tetszene :DDD
Sose rajongtam a snassz dolgokért - mondjuk ez a fekete eléggé elegáns, bár biztos könnyebben porosodik... Meg ottvan az a hátlap-probléma, ami lehet van - lehet nincs...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1999) Kobaljov válasza RoMix85 (#1996) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Szerintem az, fehér szifont is csak metroszexuális jellegű egyéneknél láttam eddig élőben

[ Szerkesztve ]

(#2000) ko9 válasza Kobaljov (#1999) üzenetére


ko9
addikt

Hát tényleg köszi... :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.