Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17251) CPT.Pirk válasza sqpp (#17249) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Áááá dehogy! :D

cm-11-20161025-UNOFFICIAL-LegacyXperia-mango.zip
open_gapps-arm-4.4-pico-20190310.zip

Telepítés után annyi hely marad, hogy egy gmail, egy youtube, meg még egy kis valami elfér a telón. De azt a zárképernyős zenelejátszót azóta se űberelte semmi ezen a telón! :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17252) sqpp válasza bmt50 (#17250) üzenetére


sqpp
őstag

XDA-n mar nincs és mirrorozni se lehet :(

CPT.Pirk
Köszönöm uram :D

ááh, nem rakok rá Gappst, anélkül marad, úgy viszont gyors lesz!

[ Szerkesztve ]

(#17253) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Fuggo telora ha ratolom az eroot ot attol meg nem lesz fuggetlen ?
Max a root kornyezetet kapja meg.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#17254) sqpp válasza winhate (#17253) üzenetére


sqpp
őstag

Szia.

Nem, ettől csak root jogokat kap.

(#17255) winhate válasza sqpp (#17254) üzenetére


winhate
őstag

Koszi :R

Sejt-ettem

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#17256) 161 válasza CPT.Pirk (#17251) üzenetére


161
csendes tag

Kössz a feltöltést! :R
Az a gapps lehet, hogy friss de egyrészt óriási másrészt összekuszál néhány dolgot és fogja a gépet, igaz nem annyira friss de ha ezt teszed fel főleg a mini -t helyed is marad és a teló is suhan:
https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/hdpi-google-apps-4-4-4-upd-20150513-t3108049
pluszban harhadiknak süsd be ezt is:
android_lowram_enabler_0vermind_edit.zip

https://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip https://downloads.wdc.com/windlg/WinDlg_v1_37.zip

(#17257) Fateys


Fateys
tag

Sziasztok. Nincs valakinek működő, eladó mini proja? 😀

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#17258) bmt50 válasza Fateys (#17257) üzenetére


bmt50
senior tag

Most raktak fel egyet FB Market-en. 5000Ft és győri.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#17259) Fateys válasza bmt50 (#17258) üzenetére


Fateys
tag

Megvettem 😀 köszi,hogy szóltál. Hm... Azt hittem mókulás nélkül elvisz egy messenger liteot, youtubeot, gmailt, de egyiket se sikerült 4.0.4re feltenni, google play is kifagy, nem nagyon sikerül semmit feltenni. ☹️

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#17260) bmt50 válasza Fateys (#17259) üzenetére


bmt50
senior tag

A 4.4-es rom a legjobb választás Opengapps mini csomaggal. Lesznek benne random újraindulgatások, de amúgy stabil.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#17261) CPT.Pirk válasza bmt50 (#17260) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit pár hsz-el lentebb linkeltem 4.4-es romot, az stabil volt, nem indulgatott újra. Valszeg ma is az a pico gapps mellett, ha még le tudja frissíteni a google play szolgáltatásokat és marad némi szabad hely...

Ehh, elő kellene venni kicsit nyomogatni a telót. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17262) bmt50 válasza CPT.Pirk (#17261) üzenetére


bmt50
senior tag

Igen, stabil! Amíg nem próbálsz meg feltenni 1-2 témát, mondjuk az aptoide áruházból, hogy ne az a puritán cyanogenmod felület fogadjon. Most az mindegy volt, hogy opengapps mini, vagy pico. Lehet nekem is pico volt fenn, már nem emlékszem. A mostani LegacyXperia Nougat romom nem kompatibilis az opengapps csomagokkal teljesen. Nem lesz billentyűzet, ahogy korábban is írtam, így én gapps csomag nélkül használom. Ez ébreszt minden reggel a párnám alatt, no meg fut rajta egy Napi Evangélium nevű alkalmazás, de kb. ennyi.
Egyébként most mit használsz? Yotaphone gondolom már a fiókban pihenget.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#17263) CPT.Pirk válasza bmt50 (#17262) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Yota a fiókban, de csak mert szétment az USB portja (már többször javítottam, de ezúttal már tényleg vége van), a vezeték nélküli töltés meg sosem működött vele rendesen, ergó nehéz feltölteni...

Most Oneplus 5T-m van amit egy havertól tudtam olcsón megvenni, azzal elégedett vagyok. A Yota cég sajnos megszűnt létezni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17264) bmt50 válasza CPT.Pirk (#17263) üzenetére


bmt50
senior tag

Jó a oneplus 5T is még. Nem kell követni ezt az "évente új telót cserélek" jellegű konzumidiótizmust. Amíg elfutnak a használt programok, és nincs baj a hardware-rel, nem kell cserélgetni.
Kár, hogy a Mini Pro-n már semmi nem teszi ezt lehetővé, mert akkor nem a párnám alatt pihenne napközben :C

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#17265) CPT.Pirk válasza bmt50 (#17264) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért az nem rossz, ha kapsz biztonsági frissítéseket a telóra. A OnePlus tavaly év végén fejezte be az 5T támogatását...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17266) bmt50 válasza CPT.Pirk (#17265) üzenetére


bmt50
senior tag

Az tényleg nem semmi. :B
Nekem most A50-em van, 2 főverzió, 2022-ig biztos frissítések, támogatás. Aztán lehet, hogy az android 12 is meglesz, mert az A51-ben ugyanaz a hardver van. Ha nemis lesz meg, marhakönnyen át fogják portolni az XDA-n :DDD

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#17267) CPT.Pirk válasza bmt50 (#17266) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én nem tudok megbarátkozni a Samsung felületével, megoldásaival. Semmi nincs ott ahol lennie kellene, de cserébe van rajta rakás bloatware, beállítva letörölhetetlen rendszer alkalmazásnak. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17268) Fateys


Fateys
tag

Hát srácok én nagyon kezdő és béna vagyok 😀 még a flashtoolal se boldogulok. Egy az,hogy nincs a mini pro a driveres listába... Szóval csak az egyéb drivereket telepítettem, a másik hogy a "másold a firmware mappába"... Nincs is firmware mappa a C flashtoolon belül 😀

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#17269) Tomi_Ohl válasza Fateys (#17268) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Akkor létrehozhatod te ;)
De ha jól emlékszem azt csak "a biztonság kedvéért" kell megcsinálni, én nem mindig másoltam oda, de rég volt már, úgyhogy ez utóbbit ne vedd készpénznek

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17270) Fateys válasza Tomi_Ohl (#17269) üzenetére


Fateys
tag

Még mindig ez az egy módja van a rootnak, mint a leírásban? Régi kernel fel, rooting toolkit, aztán wifin vissza a régi kernel? Nincs egyszerűbb mód?

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#17271) Fateys válasza Fateys (#17270) üzenetére


Fateys
tag

Illetve bootloader nyitás is csak a testpoint módszerrel lehet,ha nem engedélyezett (telenoros). Ha kérek kódot és független lesz, attól még ez nem változik?

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#17272) Tomi_Ohl válasza Fateys (#17270) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Zárt bootloaderrel szerintem csak az a módszer járható.
Illetve volt még egy olyan, hogy régi Android 2.3-at feltenni, azt egyszerű volt rootolni, aztán valahogy speciális módon frissíteni, hogy megmaradjon a root. Elég körülményes és ezzel tégláztam a telefonom életemben először, kb 8 éve.

A nyithatóságot meg nem csak a függőség befolyásolja, vannak telefonok, amik függetlenek, de nem nyithatók.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17273) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

Szolgáltatósokat, nem lehet nyitni csak testpointal, de az is függ a gyártási időtől, ha újabb széria akkor sehogy sem lehet, nekem szerencsém volt mert gyárilag független volt az enyém és a sony oldalán IMEI megadása után adott egy kódot illetve egy parancssorba beilleszthető utasítást amit lefuttatva kinyilt, csak annyi hátránya volt, hogy törölt róla minden drm kulcsot is, így néhány gyári program már nem működött pl. TrackID asszem, de lehetet helyettesíteni a Play áruházból.

(#17274) Fateys


Fateys
tag

Ha valaki rootolni szeretne, ne vesződjön a kernel cserés verzióval. E-root egy kattintás pc-n keresztül.

Xiaomi Redmi 4X + Mi Band 2

(#17275) bmt50 válasza Fateys (#17274) üzenetére


bmt50
senior tag

👍

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#17276) winhate


winhate
őstag

Ma Bootloop ba allt a telo.
Akksi le volt merulve, bluetooth ot akartam bekapcsolni es fagylalt...Azota folyamatosan csak rebootol.

Sony Pc companion mar nem tamogatja se a win7 et se az sk17i -t. (koszi...)

Flashtool al se jutottam semmire Romom nincs.
Gyari nem hackelt t mobile rom . ( Eroot ot kapott kb 2013 ban )

Ha valaki tud pls segitsen mert elakadtam.

Koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#17277) CPT.Pirk válasza winhate (#17276) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem adb fastboot alól csinálhatsz gyári visszaállítást, az meg minden oprendszer alá elérhető.

fastboot erase userdata
fastboot erase cache

Aksi ki, majd Power + hangerő le, vagy power + hangerő fel és kábel bedug kombóra elvileg ebben a módban fog indulni. De az is lehet, hogy az egyik kombóra bejön a gyári recovery felület, már ha van a telóban. Nem tudom mert kb. sosem használtam a Sony T-s gyári programjával, túl sok bloatware volt benne meg hát hamar le is mondtak a teló támogatásáról...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17278) winhate válasza CPT.Pirk (#17277) üzenetére


winhate
őstag

Sajnos semilyen recovery felulet nincs. Mindenfajta gombot nyomtam tartottam semmi folyamatos bootloop.
Flashtool09340 nel mar irtkal ki valami infot.

18/004/2023 17:04:30 - INFO - Connected device : SonyEricson Xperia Mini Pro
18/004/2023 17:04:30 - INFO - Installed version of busybox : BusyBox v1.18.5 (2011-07-18 07:43:28 PDT) multi-call binary.
18/004/2023 17:04:30 - INFO - Android version : 4.0.4 / kernel version : 2.6.32.9-perf / Platform : 32bits / Build number : 4.1.B.0.587

A hangero lefele nyomvatartasaval elvileg flash mode on lesz. (Telon levo led zolden vilagit)
De csak egy darabig 1.5 percig kb.
18/010/2023 17:10:50 - INFO - Device connected in flash mode
18/011/2023 17:11:29 - INFO - Device disconnected
18/011/2023 17:11:49 - INFO - Device connected with USB debugging off
18/011/2023 17:11:49 - INFO - For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode

Egyenlore eddig jutottam meg kezdem leszzedni a sehol nem letezo romokat a nem tamogatott telora.

Szarkazmus ON
Ezuton is szeretnek koszonetet mondani a Sony nak es a Tmobile nak a tamogatasaert. :)
Legkozelebb is Sony termeket veszek es mindenkepp a Telekomnal. :)
Szarkazmus OFF.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#17279) CPT.Pirk válasza winhate (#17278) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A zöld led az szerintem a fastboot mód. Elvileg a kék led jelzi a flashmode-ot.

Amikor zöld a led, akkor próbáld meg az adb devices paranccsal felderíteni a telót, aztán ráküldeni a két parancsot amit írtam. Hátha...

Amúgy a gyári rommal még használható volt a teló? A google play szolgáltatások meg egyebek annyira nagyra híztak az évek alatt, hogy jóformán semminek nem maradt hely...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17280) cinemazealot válasza CPT.Pirk (#17279) üzenetére


cinemazealot
addikt

"A google play szolgáltatások meg egyebek annyira nagyra híztak az évek alatt, hogy jóformán semminek nem maradt hely..."

Én ekkor engedtem el a kis mini Pro kezét. :( Meg amikor a banki alkalmazásom PIN kód felülete elkezdett lelógni a képernyőről. :W Most a szekrényben pihen.

(#17281) winhate válasza CPT.Pirk (#17279) üzenetére


winhate
őstag

Sajna semmit nem ir
cmd: adb devices

Szinten 1.5 percig vilagit a zold led utana atvalt toltes modba

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#17282) CPT.Pirk válasza winhate (#17281) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor azt hiszem annak a telónak annyi. Még ha nem a gyári OS lenne rajta, akkor lennének tippjeim, de azzal a T-s rommal nem tudsz mit kezdeni. Ha még valamire használnád a telót, akkor szerintem nézz körül a használt piacon, hátha még kifogsz olyat aminél nincs lezárva a bootloader és akkor rá lehetne dobni valami lightweight de modern romot minimális gapps-al.

cinemazealot: ma bekapcsoltam az enyémet kb. 2 év után... Cyanogenmod 4.4-es rom van rajta (LegacyXperia mango), azon egy filmlejátszó, egy youtube meg egy gmail, így maradt neki 50MB szabad helye, ami már nem volt elég a gmail lefrissítéséhez, le is töröltem róla, így most 104MB van. :) A Youtube-ot már le sem lehet frissíteni mert nem támogatott a platform, el kéne távolítani valami root app delettel...

Amúgy maga a teló elég kevés dolgora alkamas a mai neten. Pl a webes kétfaktoros bejelentkezés amit végigcsináltatott velem, az kegyetlen lassan ment.

Tulajdonképpen egy dologra jó ez a telefon még, zenelejátszónak mert hardverileg igen jó az a része és ez a rom a zárképernyőről tudja kezelni a zeneljeátszót, amit valamiért megszüntettek a későbbi CM romokban. Mondjuk dög nehéz egy zenelejátszóhoz képest, de legalább trendi, ilyen másnak úgy sem lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17283) Pikari


Pikari
őstag

Hogy kell ezt a trágyalevet resetelni?

Ma újraindítottam (kb 1 év után) mert furcsán viselkedett. Soha többé nem indult el, bootloopol. Ki kell vennem az akksit, hogy abbahagyja.

Kivettem a sim kártyát, nem segített. Kivettem a microsd kártyát, nem segített.

Power gomb + volume down = nem jön be a recovery menu, bootloopol.
Power gomb + volume up = nem jön be a recovery menu, bootloopol.
Power gomb + volume down + volume up = nem jön be a recovery menu, bootloopol.
Power gomb + volume down + házikó gomb= nem jön be a recovery menu, bootloopol.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17284) Pikari válasza Pikari (#17283) üzenetére


Pikari
őstag

megoldottam. meglepetés firmware frissítés a derült égből, fasza így szerda este.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17285) cinemazealot válasza Pikari (#17284) üzenetére


cinemazealot
addikt

Meglepetés firmware frissítés? :F Automatikusan? Honnan? Milyen ROM van rajta?

(#17286) Pikari válasza cinemazealot (#17285) üzenetére


Pikari
őstag

Nem. Az volt a meglepetés, hogy ezzel kellett töltenem a délutánomat. 10 éves romok és 10 éves frissítőszoftverek kigooglizásával (mivel az újabbak már nem is működtek rajta).

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17287) cinemazealot válasza Pikari (#17286) üzenetére


cinemazealot
addikt

Milyen ROM van rajta?

(#17288) Pikari válasza cinemazealot (#17287) üzenetére


Pikari
őstag

4.0.4 volt azt hiszem.
aztán frissítettem rá a 2.akárhányat.
aztán vissza a 4.0.4-et.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17289) Pikari válasza winhate (#17276) üzenetére


Pikari
őstag

Ja amúgy nálam is a bluetooth nyírta ki.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17290) winhate válasza Pikari (#17289) üzenetére


winhate
őstag

Uhhh na ez érdekel! Ugyanez volt nálam is.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#17291) Pikari válasza winhate (#17290) üzenetére


Pikari
őstag

Kísérletezgettem a bluetoothal, nagyon nyögvenyelősen működött. Egyszercsak bebugzott úgy, hogy fájl küldésnél felvillant a billentyűzet, de hibát írt ki. Gondoltam, újraindítom. Na onnantól bootloop. A firmware downgrade + upgrade lekapcsolja a bluetoothot, csak úgy indul el a telefon.

Persze ezt nem tudtam, ezért felkapcsoltam a bluetoothot, úgyhogy kezdhettem előről a firmware frissítgetést :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17292) winhate válasza Pikari (#17291) üzenetére


winhate
őstag

Ha részletesen leirnad hogy tudtad felrakni a firmware t nagyon hálás lennék érte. :R
Nekem is folyamatosan bootloop van.
Már mindennel próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#17293) Pikari válasza winhate (#17292) üzenetére


Pikari
őstag

megkerestem és letöltöttem az eredeti gyári android 2.3 (A.0.42_HU) és 4.0.4 (4.1.B.0.431) imageket. telepítettem a flashtool 64 bites verzióját a beépített driverekkel, megkerestem a githubon a device leírófájlokat (devices) és betettem a devices közé, a firmwares könyvtárba pedig a letöltött android ftf csomagokat és flasheltem, ehhez kikapcsolt állapotban a hang le gombbal (vagy hang fel, nem emlékszem pontosan) kell a telefont rádugni, és megkezdeni a flashelést amíg zölden világít a led.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.