Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) valti7 válasza Lajdzsi (#350) üzenetére


valti7
csendes tag

Ja,oké bocsi:)

(#352) pava


pava
csendes tag

@310: ű betű bevitele: U gomb lenyomásakor előjön az ü,ű,ú ekkor vagy a nyilakkal odaléptetsz, vagy megérinted a kívánt betűt, így két lépés, szerintem teljesen jó így.

Push emailt nem találtam benne elsőre, de szerintem léteznie kell rá androidos megoldásnak.

Akku üzemidejéről még nem tudok sokat, mivel ez az első okostelefonom így nem kímélem.
Kb. 1 óra gps használattal, vagy 3-4 óra wifizéssel, 30 perc telefonálással, bluetoothal egyszóval mindennel egy teljes napig bírta. Mondjuk nem vártam meg, hogy jelezze a lemerülést.

Saját észrevételek: Loud szolgáltatást ki kell kapcsolni, annyira hangos tőle a hangszóró, hogy visszhangoztam nagyon másoknál. De most már így jó minőségben hallanak nagyon. Viszont annyira nem vagyok elájulva a másik fél hangminőségével. Egy Nokia E51 után sajnos azt kell mondjam, hogy nem valami jó. Még a beállításokkal nem foglalkoztam, hátha lehet javítani rajta.

Másik: térerő. E51-nél házon belül szinte el sem mozdult a maximumról. Ennél viszont nem mindegyik helységben van meg az összes vonal. Általában csak félig. Szabadtéren azért rendben van szerencsére.

Kamera sötétebb fényviszonyoknál tényleg gyengélkedik. Csináltam pár árnyékos képet, zoomoltat, sötétet itt megnézhetitek:[link]

Holnap majd csinálok videót + napsütéses képeket. Szerintem ezeknél semmi gond, videó nagyon jó, rendes fénynél jobban teljesít.

Vodánál vettem kártyásan bruttó 59-ért. Áfát vissza tudom igényelni, így nagyon megérte.
Összeségében nagyon jó telefon. Nagyon sok mindent tud, nagyon gyors, egyszer sem akadt meg. Minőségre is elég jó, jól össze van rakva. GPS nagyon gyorsan talál jelet, egy fél órás út során csak egy 10-15 másodpercre veszítette el. QWERTY bill van az enyémen, de már most megszoktam, ki lehet bírni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#353) Lajdzsi válasza pava (#352) üzenetére


Lajdzsi
tag

Köszönjük a beszámolót.
Ezzel a hangminőség-jelerősség kettős problémával azért együtt lehet élni?
(a zoom-os kép annyira nem meggyőző, de a többi egész korrektnek tűnik)

[ Szerkesztve ]

(#354) Csocsesz75 válasza pava (#352) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Szia !

Nekem még soha sem vold androidos telefonom, de lehet ezzel a készülékkel megszakítom ezt a hagyományt.

A kérdésem az lenne hogy az ilyen készülékeken (így ezen is) lehet-e wifin keresztül rádiót hallgatni ( mondjuk neo fm). A másik hogy a készülék elfordításával elfordul-e a menü vagy ez csak a billentyűzet kipattintásánál elérhető dolog ?

Köszönöm.

(#355) fatal` válasza Csocsesz75 (#354) üzenetére


fatal`
titán

Hogy gondolod a wifin való rádióhallgatást? Interneten keresztül lehet (már amelyiket adják). De a legtöbb telefonban (azt hiszem ebben is) van FM rádió.

A menüben azt hiszem nem fordul el, legalábbis ez rémlik a tesztből. Böngészés közben elfordul.

(#356) robertel válasza Csocsesz75 (#354) üzenetére


robertel
senior tag

Igen, van rádiók app androidon, rengeteg rádió fent van.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#357) Lajdzsi válasza fatal` (#355) üzenetére


Lajdzsi
tag

Téves, szerintem billentyűzet kinyitása után mindenhol elfordul.

Jóvanna kedves utánam posztoló, mindenki más játszhat hozzászólás-vadászósdit, csak én nem? :))

[ Szerkesztve ]

(#358) fatal` válasza Lajdzsi (#357) üzenetére


fatal`
titán

Akkor igen, de a kérdés nem ez volt, olvasd el mégegyszer. :)

(#359) Csocsesz75 válasza fatal` (#355) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Reggelente 1 órát hallgatok rádiót itthoni ténykedésem közben. Úgy gondolom hogy a honlapon kiválasztom az online zenehallgatás "gombot" és jön az adás. Madzagokat utálom ezért kérdezem ezt a wifis rádiót.

Menüt néztem én is egy csomó videóban és sehol sem láttam hogy elfordul-e mert mindig előbb kinyitották a billentyűzetet és utána fordították el.

(#360) Csocsesz75 válasza robertel (#356) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Rádió app ? Közvetlen a böngésző felületéről nem lehet elindítani mint PC-n ?

(#361) fatal` válasza Csocsesz75 (#360) üzenetére


fatal`
titán

Nem, mert többnyire windows media playert használnak.

De nem tökmindegy? Multitask az OS, böngészhetsz közben. :)

[ Szerkesztve ]

(#362) robertel válasza Csocsesz75 (#360) üzenetére


robertel
senior tag

Azt nem tudom...
App nagyon jó nálam!
Amúgy a telefon tömzsiségéhez annyit, hogy az én Nexus s-em 1 mm-rel vastagabb is még, és simán elfér farmerzsebben, nyilván mivel ez kisebb igy feltünőbb a vastagság, de használható, kényelmes bőven még szerintem.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#363) Csocsesz75 válasza fatal` (#361) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Végül is mindegy csak ne kelljen madzagot használnom.

Köszi srácok, majd még lehet lesz 1-2 kérdésem.

(#364) Timer válasza pava (#352) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm a segítségedet! :)

(#365) #30662400 válasza robertel (#362) üzenetére


#30662400
törölt tag

Azt hogy? a Nexus S 10,88 mm vastag, a mini pro meg 18mm. Olyan sokkal vastagabb az alja?

[ Szerkesztve ]

(#366) pava


pava
csendes tag

Lehet wifin keresztül rádiózni. Igazából a jelerősség rendben van, csak gyengébb kicsivel mint a nokiámnak volt. Sajnos a hangminőséggel nem nagyon tudok megbékélni. Most azt figyeltem, hogy kihangosítva szép tiszta volt. Zenék lejátszásánál nagyon tiszta és hangos hangja van. Viszont normál használatnál telefonáláskor olyan mintha max hangerőn használnám, annyira torzít. Legalacsonyabb hangerőn is torz. Nem tudom ez mitől lehet, de szerintem nem ilyennek kellene lennie.

Menü csak akkor fordul, ha szétcsúsztatod. Viszont pár app összecsukás után úgy marad.

[ Szerkesztve ]

(#367) #30662400 válasza pava (#366) üzenetére


#30662400
törölt tag

Fülessel hogy szól? Meg fentebb említettem, hogy anysoftkeyboardnál van olyan, hogy dupla érintésre ékezetes betűt ír, ha lesz később egy kis időd megnéznéd, hátha neked is kényelmesebb lenne úgy :D

(#368) e-newsee


e-newsee
addikt

Egy angol nyelvű oldalon olvastam, hogy az európai hivatalos megjelenés 2011 Q4 eleje.
Az pedig október. Lehet megvárom, mert a hivatalos forgalmazónál elvileg kapsz hozzá 2GB-os kártyát.

Pava: Te hol vetted? Kaptál hozzá kártyát?

Köszi

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#369) Csocsesz75 válasza pava (#366) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Köszönöm.

Már itt is a következő : Pl. itt (mobilaréna) vagy indexen úgyanúgy tudok hsz-t írni mint pc-n?

Lehet hogy hülye kérdések, de tényleg nem volt még a kezemben sem droidos teló. Jobb szertenék tisztában lenni vele mielőtt megvenném.

(#370) Lajdzsi válasza Csocsesz75 (#369) üzenetére


Lajdzsi
tag

A droidos böngésző is ugyanazt a weblapot nyitja meg :)
Ha a lapon van lehetőség kommentelni, tudsz a telefonon is.
(Én például már többször is kommenteltem ide éccsanyám samsung galaxy mini-jéről)

(#371) Csocsesz75 válasza Lajdzsi (#370) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ok, köszi.

(#372) razzorr


razzorr
őstag

Annyit nézegettem mostanság h.magamnak is vennék a qwertz bill miatt egyet,de az 1 vagy fél napos üzemidő (plusz más okok) miatt nem kell android többet. Maradok valami más (talán symbi,bada) vonalon
Amugy tényleg best-buy, főleg fehérben.

(#373) LEFTHORSE1 válasza pava (#352) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Grat az új telódhoz, kérdéseim, menü gombra milyen gyorsan ébred a kijelző, azonnal-kicsit késik-egy másodperc? Kijelzőzárás utáni két másodperc múlva felébred-e a kijelző ha valamelyik érintő gombhoz hozzányúlsz? Mennyi a töltési ideje, egy órán belül (X10 mini), két órán belül, vagy csak két óra után (T650). Egyelőre ennyi, előre is kösz a választ

Cseberből vederbe

(#374) pava válasza LEFTHORSE1 (#373) üzenetére


pava
csendes tag

Szélvész gyorsan csinál mindent, egyszerűen nem sikerült megizzasztanom. Kb. fél másodperc a menü gombra való reagálása, nekem szinte azonnalinak tűnik.

Zárás után pedig 2 sec elteltével hiába nyomkodtam, nem tért magához.

Akku töltés kb. másfél óra, de 2 óra alatt van az biztos.

Remélem tudtam segíteni.

(#375) e-newsee válasza pava (#374) üzenetére


e-newsee
addikt

Zsír, végre egy értelmesnek tűnő telefon, amire lecserélhetem a k800i-met.
Eddig nem találtam semmi olyat, amire szívesen váltottam volna.
De ez most tetszik. Gyors, kompakt, QWERTY-s, stb.
Bár a Xenon vaku hiányozni fog. :(

Viszont meg kell kérdeznem ismét. Hol vetted a telót, és volt hozzá kártya?

Köszi a választ!

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#376) Lajdzsi válasza e-newsee (#375) üzenetére


Lajdzsi
tag

Xenon helyett a Led nem annyira rossz ám.
Villog az is, igaz kisebbet - de legalább tud állandó fényt is adni. (Lehet vele zseblámpázni :) )

(#377) e-newsee válasza Lajdzsi (#376) üzenetére


e-newsee
addikt

Zseblámpára tökéles a kijelző is, de a Xenon vakum elvillant 3 méterre is simán egy buliban, vagy akárhol. De mindegy, ez csak szőrözés. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#378) dokee78 válasza pava (#352) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor már a Voda árulja is?
Beszéd előtt kapcsold ki az Xloud-ot,talán nem fog torzítani.

[ Szerkesztve ]

(#379) TayRol válasza e-newsee (#375) üzenetére


TayRol
veterán

#352. hsz utolso bekezdes.

(#380) e-newsee válasza TayRol (#379) üzenetére


e-newsee
addikt

Ááá, kösz, meg bocs, pedig még el is olvastam. :)
Viszont a kártyát a memóriakártyára értettem.
Meg sajnos Voda nekem nem jó, mert T-nél vagyok.
Szóval vagy független, vagy várok. :(

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#381) dokee78 válasza e-newsee (#380) üzenetére


dokee78
félisten

Én is a T-re várok.
De várok is még,mert csak ez kell.

(#382) LEFTHORSE1 válasza pava (#374) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Tehát zárás után azonnal egyáltalán nem lehet az érintőgombokkal ébreszteni, az nagyon jó.
A gyári képnézegetőnek lehet fekete hátteret rakni (a miniatüröknél), illetve a netről letöltött képeket is az albumba rakja a kameraképek közé? Továbbá az albumban a képekről elérhetőek a fájl infók, dátum , méret? A Marketen a mai napig nem kaptam egy épkézláb képnézegetőt. És beállitható háttérképnek teljes méretü fotó annélkül hogy kivágásra kényszeritsen?

[ Szerkesztve ]

Cseberből vederbe

(#383) LEFTHORSE1 válasza e-newsee (#375) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Azért még megemelegeted a K800 kameráját, ez az Xperia mini annyira horror képeket csinál jelenleg, az előbbi telóhoz képest (de még az elődhöz viszonyitva is) hogy teljesen el is lehet felejteni a kamerát, számomra nincs benne semmilyen kamera. Egy tíz méterről fotózott csoportképen, szerintem nem lehet megkülömböztetni az arcokat annyira elmosódott képeket produkál. Ehh, irigylem azokat akiknek nem számít a kamera, azoknak egy igazi álomteló

Cseberből vederbe

(#384) axioma válasza pava (#352) üzenetére


axioma
veterán

Te vagy az en emberem, en is E51-rol valtanek, csak nekem Telenor kene behozza... nagyon birnam, ha angol kiosztassal jonne (vagy lehetne azzal kerni).
Nincs ket hete hogy eloszor androidot nyomogattam, es nem mindenben gyozott egyelore, de a programvalasztek igen (plusz nyalcsorgas, hogy mennyi logikai jatek van). Igy mar eldontottem, hogy lecserelem. Van meg az emlitetteken kivul, ami hianyzik az E51-bol? Milyen tokban hordod? En fekvo o:vtokokat szeretek, csak nem tudom, hogy a kicsusztathato bill miatt praktikus-e az (az E51-et alulrol megtolva kiszedtem siman).
Androidnal hianyzik (nem sikerult me'g, attol persze lehet), hogy beallithato, hogy a csengohangba - eleg magyarosan - beleolvassa a hivo neve't (ha ismert). Ezt hasznaltad-e, es ha igen, sikerult-e reprodukalni az uj telon?
Koszi elore is!

(#385) pava válasza LEFTHORSE1 (#382) üzenetére


pava
csendes tag

Képnézegető: egy kép van elhomályosítva háttérnek. Ha megnyitod az albumot, akkor a képek egymás mellett vannak kicsinyítve, szintén homályosított háttérrel. Ha rámész egy képre akkor bejön ilyen diavetítés szerű, teljesen fekete háttérrel. Ami gyárilag benne van album az így néz ki: Images (6) - USA-AUS, szóval albumnév, képek darabszáma, + comment ami tetszőleges. Gondolom dátumot is írhatsz oda nyugodtan.

Háttérképet nagyon ötletesen oldották meg: Teljes méretben megvan a kép, persze nem látszik minden belőle. De ha pl. jobbra haladok a sonyericsson gyorsmenüjében (nem tudom, hogy hívják ezt, a lényeg, hogy nem a főmenü) akkor automatikusan megy a képen is jobbra, így látom azt a részét is.

(#386) axioma válasza LEFTHORSE1 (#383) üzenetére


axioma
veterán

En mindig azt varom, hogy legyen a mobilarena tesztekben a'rcimke vagy vonalkod fotozas... kb. arra hasznalom, meg ha le kell "irni" egy nyitvatartast vagy lefotozni egy termeket az araval (esetleg balesetnel a helyzetet bizonyiteknak, ilyen me'g szerencsere nem volt). Az csak hab a tortan, ha a gyerekek eloadasara elfelejtek normal fenykepezot vinni, akkor azt is valamilyen szinten megoldja a telefon. Nekem az E51-ben a fix fokusz miatt pont az arcimkes feladat nem ment... (na meg a villano hianya miatt).
Igen, en is remelem hogy jo lesz:) Az E51 utan se talaltam olyan masikat, hogy "de jo lenne ha most kene valasztanom" - bar teny, 3.5 eve kozel se forrongott ennyire a mobiltelo-piac.

(#387) e-newsee válasza LEFTHORSE1 (#383) üzenetére


e-newsee
addikt

Igen, a kamerát sajnálom a legjobban, bazz, olyan fotókat csináltam vele, hogy ihaj! :)
Tudom, hogy ezé nem olyan jó sajnos, láttam a képeket. :(
Épp ezért nem cseréltem le. Kamera-vaku páros nálam veretlen eddig a telók között.
Ezért haragszom is a Sony-ra, hogy hagyja így elkallódni a fotós tapasztalatát az Ericssonéknál. Régen szinte minden telefonban verték a többieket, mára ez fordítva van. :(
Csak sajnos kezd meghalni mind a kamera gombja, mind pedig a joystick.
Pedig mindkettőt egy hete tisztíttattam ki. Szóval muszáj lesz cserélnem. :(
És ez tűnik a leginkább nekemvalónak.
Fotózni meg úgyis veszek egy 20ezres fényképzőt oszt jólvan.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#388) dokee78 válasza e-newsee (#387) üzenetére


dokee78
félisten

Mehetett volna OFF-ba is.

T-mobile,is adhatna már infot,mert már nagyon akarom a Mini PRO-t.
8GB MicroSD lerendelve,már csak a teló hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#389) pava válasza axioma (#384) üzenetére


pava
csendes tag

Zsebben szoktam hordani, direkt ezért is maradtam a mininel.
Csengőhangos dolgot nem tudom. Ez a készülék mindent tud. Kamerája lehetne jobb,de ha hirtelen meg kell örökíteni valamit arra bőven jó.

(#390) e-newsee válasza pava (#389) üzenetére


e-newsee
addikt

Kell szaga van ennek a kütyünek eddig. :)
Azt mondják jó a wifije is. Próbáltad már?
Mert azt nem bánnám, otthon van a wifim az emeleti gép miatt, de így nem kellene mindig bekapcsolnom a PC-t csak azért, hogy megnézzek egy filminfót a neten.
De sajna a T-mobil is csak a sima minit hirdeti, nekem meg a pro kell. De egyre jobban. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#391) fatal` válasza e-newsee (#390) üzenetére


fatal`
titán

Elméletileg lesz pro is a t-nél.

(#392) axioma válasza pava (#389) üzenetére


axioma
veterán

Koszi!
Csengohang: ezek szerint nem hasznaltad: az uzemmodnal lehet az E51-ben a Hivo nevenek kimondasat kivalasztani, es egesz jol ertheto. Ezt ugy csinalja, hogy elindul a valasztott csengohang, majd annak kicsit levesz a hangerejebol, elmondja a szintetizalt szoveget, majd folytatodik a csengohang, es ezt megismetli meg ketszer. Ismeretlennel nem mond semmit, de az mar mindegy is lenne, az ismerosok a lenyeg. Tok jo feature, de egyelore androidon (az egy LG ugyan) nem sikerult reprodukalni. Gondoltam, hatha te is probaltad, es nem kene vegigtapicskolni minden gyanus nevu app-ot.

(#393) tipuka válasza pava (#366) üzenetére


tipuka
addikt

Jó benne a basszus fülhallgatón?? Illetve akkor kihangostíva szépen szól azt írtad. Hangereje mekkora?:) Fontos kérdés, mivel egy w995-t használok, azért kérdem, mert lehet utódnak szánnám, de csak akkor, ha hozza ugyanazt a szintet, amit ez.

(#394) Enci1983 válasza LEFTHORSE1 (#383) üzenetére


Enci1983
senior tag

Na most szögezzük le, elmondanám neked kedves lefthorse hogy tulajdonomban van egy k800 sőt még egy k810 is, de a Mini Pro-val készített képek közel sem olyan horrorisztikusak mint ahogy ezt itt föltüntetted. Sőt! Egy fikarcnyit sem homályosabbak mint a k800 képei. Tűélesek és tisztán kivehető minden a képeken. Beállítás és fotós kérdése az egész. Ezt amúgy is hiába magyarázom itt, amíg az ember ki nem próbálja személyesen addig a netes mendemondákat ossza szanaszét. Tov kellemest.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#395) SirKero válasza pava (#352) üzenetére


SirKero
őstag

Szia.

Vodánál vettem kártyásan bruttó 59-ért.

Pontosan melyik vodafone üzletben sikerült megvenned. Én tegnap akartam venni de csak előrendelést vettek volna fel az Europarki Vodafone boltban. Azt mondták még nem kapható sehol mert nincs belőle raktáron. Látom nagykátai vagy az nekem aránylag közel van.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#396) pava válasza SirKero (#395) üzenetére


pava
csendes tag

Szia!

Így van egy kis nagykátai vodás boltban vettem. Felhívtam még a Jászberényit is és ott is van. Mind a két bolt kapott egy fehéret meg egy feketét. Én Kátáról elvittem a feketét lehet még nem pótolták, csak fehér van már. Hívd fel őket előtte.

(#397) pava válasza tipuka (#393) üzenetére


pava
csendes tag

Egy jobb minőségű Sony fülhallgatóval használom, amiben alapból több a basszus, de így nagyon jó hangzása van. Basszus is van bőven, meg vagy 8 gyári hangszínszabályzási lehetőség van. Nem tudom hogy szól egy w995 kihangosítva, de ebben van hangerő bőven az biztos.

Nem tudjátok, hogy az mitől lehet, hogy házon belül gyengélkedik a térerő? Szabadtéren meg sem mozdul a maxról, de bent általában csak félig van és ez néha sajna észlelhető a beszélgetésben.

(#398) sniphoe válasza pava (#397) üzenetére


sniphoe
aktív tag

A rádióhoz kell a füles, mint antenna?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#399) pava válasza sniphoe (#398) üzenetére


pava
csendes tag

Én eddig nem találkoztam olyan telefonnal ahol ne kellene, szóval igen kell itt is. Akár ki is hangosíthatod, jól szól nagyon.

(#400) e-newsee válasza sniphoe (#398) üzenetére


e-newsee
addikt

Mindig kell hozzá füles, ez az antenna. Sajnos ez az FM frekvenciatartomány sajátossága.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.