Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) #47553536 válasza Zsírkrétamen (#16000) üzenetére


#47553536
törölt tag


Itt van, ide tallóztam be..fel is ismerte..de semmi :/

(#16002) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

move2sd enabler vajon miért áll le állandóan rögtön indítás után?

#?*@&!

(#16003) miaoumaoi válasza miaoumaoi (#15977) üzenetére


miaoumaoi
tag

Úgy látszik megjavult az fm rádió is, csak annyit csináltam, hogy indítás után változtattam a hangerőt, és azóta működik a kihangosítás is :)) Szóval elmondható, hogy létezik full működő JB mini pro-ra. Köszönjük FXP! Egyéb bug-ot nem találtam eddig, üzemidő is jó. Tényleg olyan a feelingje mint egy gyári GB-nek, nincsennek ilyen idegesítő bug-ok mint az ICS-ben.

(#16004) zeon.hu válasza miaoumaoi (#16003) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

milyen rádiót tettél rá?
spirit nálam nem akar működni.

#?*@&!

(#16005) miaoumaoi válasza zeon.hu (#16004) üzenetére


miaoumaoi
tag

semmilyet, az fxp cm10 romban lévő rádióról írtam korábban, hogy bugos.

(#16006) zeon.hu válasza miaoumaoi (#16005) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

értem.
nekem a PearCyp féle rom van fent, abban nincs rádió.
a Spirit-nek elvileg működnie kellene rajta, de nem tudom rábírni :)

#?*@&!

(#16007) mihione


mihione
őstag

Hali!
ICS után downgrade GB-re szolgáltatós telónál simán megy gyári rommal flashtoolal,vagy valami külön szolgáltatós rom kéne?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#16008) fatal` válasza mihione (#16007) üzenetére


fatal`
titán

Simán teheted a gyárit.

(#16009) mihione válasza fatal` (#16008) üzenetére


mihione
őstag

Koszi!:)

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#16010) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hellosztok

Családban az Xperia mini pro aksija a következőket produkálja:
15% alatt elérése után 1-2 perc múlva 1% -ra ugrik és egyből kikapcsol. Csináltam rajta egy teljes rendszer újrahúzást, CWM -ben volt battery stats törlés is de az sem segített szóval gondolom kuka.
Honnan lenne érdemes aksit venni hozzá ? Lehetőleg minél hamarabb kellene és nem valami nagyon gyenge kínai utánagyártott.

Ebay-en ezt találtam, viszont minimum 2 hét ugye mire megjön addig meg szenvedni a mostani aksival nem a legjobb.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#16011) Zsírkrétamen válasza G4bi89 (#16010) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Ha sürgős, akkor talán érdemesebb Magyarországról rendelni, ha megnézed, itt már 3000ft alatt megúszod, és gyári akkut kapsz ;)

[ Szerkesztve ]

(#16012) PearCyp válasza G4bi89 (#16010) üzenetére


PearCyp
tag

én egy random gsm boltban vettem ep500-as akksit (bár régebbi mint az eredeti volt), nem emlékszem pontosan de 3 ezer forint körül vettem

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#16013) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

pendriveot szeretnék csatlakoztatni a mini prohoz.
valaki leírná, hogyan csináljam, hogy gond nélkül menjen?
kell letölteni hozzá valamit esetleg?
(JB 4.1.2)

#?*@&!

(#16014) Zsírkrétamen válasza zeon.hu (#16013) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igen, mindenképp. Legalább ezt, ha egyátalán megy mini pro-n a pendrive. Ja, meg azt mondanom sem kell, hogy root is kell :)

(#16015) zeon.hu válasza Zsírkrétamen (#16014) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!

root van.
visszaolvasgatva láttam, hogy megy a pendrive dolog, csak nem egyértelmű, hogy hogy a legjobb/legegyszerűbb.

közben megnéztem a linkelt appot, mini proval kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#16016) joker91 válasza zeon.hu (#16015) üzenetére


joker91
tag

Hali!

Gondolom custom kernel adott a JB miatt, úgyhogy szerintem alapból menne. Vagyis csak egy segéd progi pl.: USB OTG Helper.

Bármelyik custom kernellel(nem néztem az összeset, de amit igen..) próbáltam mindegyikkel ment alapból nem kellett külön fájlokat másolgatnom. Az előbb említett progival feltudom csatolni, aztán pl Total Commanderbe már tudok is másolgatni róla meg rá.

Most látom, hogy az előző kolléga is ezt a progit linkelte.

[ Szerkesztve ]

(#16017) zeon.hu válasza joker91 (#16016) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz, ez jó hír!

#?*@&!

(#16018) SimonJanos válasza zeon.hu (#16017) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Én a Note II-mhöz vásárolt olcsó, garos, jó anyagú, masszív
(jó sok sokkal vékonyabb, "gyengébb" kábelt találtam már Samsung-jaimhoz!)
OTG kábelt simán használtam Xperia mini pro-n is!
Alapból működött a wireless billentyűzet ;] egér kombóm.

USB adathordozókhoz StickMount ajánlott - exFAT-ot is kezeli!!! (Szerintem a legjobb rendszer az említett eszközökhöz...)

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#16019) winhate válasza Zsírkrétamen (#16011) üzenetére


winhate
őstag

GsmLine -nal ne vegyel semmit jotanacs !

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16020) Zsírkrétamen válasza winhate (#16019) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Ki mondta, hogy azzal akarok bármit is venni!? :N

(#16021) zeon.hu válasza SimonJanos (#16018) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sajnos sem az otg helper, sem a stickmount nem látja az usb adathordozót.
Ötlet esetleg?
(tableten jól működik)

#?*@&!

(#16022) winhate válasza Zsírkrétamen (#16020) üzenetére


winhate
őstag

nem neked szolt csak a linknel talalatok kozott ott figyel sajnos volt mar vele rossz tapasztalatom

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#16023) Zsírkrétamen válasza zeon.hu (#16021) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igazából nekem sem sikerült soha, hogy működjön pendrive-al, de be tudtam a saját hozzá nem értésemnek. Lehet, hogy mégsem én voltam a hibás?! :D

(#16024) joker91


joker91
tag

Még amikor gyári kernelt használtam akkor is ment root után a pendrive. Már többször linkeltem az egyik hozzászólásomat amibe van egy link, ahonnan lehet leszedni fájlokat, s azt bemásolva a helyére, sima gyári .587-n is megy...

Készítsek videót, vagy képet, hogy tényleg valósan működő dolog ez?? :D

[ Szerkesztve ]

(#16025) zeon.hu válasza joker91 (#16024) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

készséggel elhiszem ,hogy nálad működik, ez azonban még nem segít rajtam :)

#?*@&!

(#16026) joker91 válasza zeon.hu (#16025) üzenetére


joker91
tag

Merre laksz? Ha úgy van, összefutunk és ránézek.

Így távolról nem tudok mást mondani, ha még esetleg nem próbáltad azt a linkemet előkeresni, akkor lesd meg, aztán hátha onnan a fájlok bemásolása után.

(#16027) zeon.hu válasza joker91 (#16026) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

h.szoboszló

láttam az XDA linket, de azt írtad, hogy ICS-hez való, nekem JB 4.1.2 van rajta.

#?*@&!

(#16028) joker91 válasza zeon.hu (#16027) üzenetére


joker91
tag

Akkor nem futunk össze, ha csak nem jársz Bp. környékén. :B :) Marad a táv segítség, de csak meglesz oldva! :))

Megnéztem a linket, van JB-hez való is. CM-es JB-d van?
[USB-OTG fájl]
Két fajta JB van:
- For Xperia PAC-man (JB) Here and for buluk kernel Here
- For Xperia 2011 CM10 (JB) Here - thanks Abhilesh7

Ha CM akkor úgy úgy mint a leírásomba bemásolod az adott helyre, s szerintem menni fog. ([Hozzászólás])

Illetve melyik kernelt használod pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#16029) zeon.hu válasza joker91 (#16028) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kernel:
2.6.32.9-perf
ez a Pearcyp féle rom.

#?*@&!

(#16030) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

Szeretném a lányom telóját újratelepíteni, az összefoglaló szerint, gyári cuccokkal és ki szeretném takarítani ill. letiltani a felesleges appokat. Lehet ez utóbbi is elég lenne. A Titanium Backup-ot gondoltam erre célra.
A teló gyárilag független, a bootloader nyitható. Viszont kezdek kicsit összezavarodni a sok hozzászólástól.
Kell most akkor bootloadert nyitva vagy nem. Esetleg fel tudom e tenni ezt a Titanium Backuop-ot így is és irány
a takarítás? Ja és ugye később az Erot-ot javasolták, akkor az eredeti összefoglalóból melyik rész kell kihagyni?

:F

Köszi a javaslatokat

(#16031) Zsírkrétamen válasza gaston63 (#16030) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Titanium Backup-hoz tudtommal kell root, vagyis kezd azzal. Majd gondolom gyári rendszert akarod visszatenni, akkor nem kell nyitott bootloader (csak ha nem gyári rendszert, és/vagy kernelt is cserélnél). Majd ha végeztél, újra kiroot-olod, TB backup vissza, és esetlegesen unroot.
Ha az Eroot-ot használod, akkor semmi más dolgod nincs (ics-n is!), mint hogy bedugod a telót, rákattintassz a root-ra, végig fut a program, és kész, root-olva a teló :)

(#16032) gaston63 válasza Zsírkrétamen (#16031) üzenetére


gaston63
tag

Köszi!

Nem elég ha felrakom a Titaniumot és takarítás? Vagy ez így nem műxik?
Amúgy a gyárit szeretném visszarakni. Akkor ehhez nem is kell kernel csere?
Eroot, gyári [link] és [link] vissza, Titanium fel, takarítás,
és unroot? Az unroot miért?

(#16033) Zsírkrétamen válasza gaston63 (#16032) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

A Titanium Backuphoz kell root!! Vagyis az első dolgod root-olni a telefont az Eroot segítségével. Majd elkészíteni TB-vel a backupot. Majd flashtool-al gyári vissza(nem kell kernel csere, nem kell nyitott bootloader!). Majd ismét root, és mehet vissza a TB backup.
Unroot-ot azért írtam, mert mondtad, hogy a lányodnak szeretnéd csinálni, és ha esetleg nem ért hozzá, nehogy root segítségével elállítson valamit ;)

u.i: nem kell a 2.3-as gyári, csak a 4.0.4-est tedd fel! (a második linked, és mert nincs értelme 2× feltenni egyik-és másik romot egymás után :F )

[ Szerkesztve ]

(#16034) gaston63 válasza Zsírkrétamen (#16033) üzenetére


gaston63
tag

Köszönöm!

Az Eroot progit és a Flashtool-t Pc-ről kell futtatni igaz? Jó hogy megnéztem mit írtál, most olvastam az ui-t.
Na ez sem volt tiszta, kell e mindkettő. A Titaniummal az alábbi dolgokat kell törölni[link]? Időben mit jelent ez a procedúra?
Akkor minden képen érdemes újrahúzni, nem elég a takarítás? Az unroot-hoz kell másik progi?

[ Szerkesztve ]

(#16035) Zsírkrétamen válasza gaston63 (#16034) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igen, onnan.
Ezeket nem kell, hanem lehet. Ami neked onnan kell, azt értelem szerűen nem törlöd. (ja, és a lista arc-hoz van, nem tudom, van-e különbség mini pro között)
Első alkalommal, file leszedésekkel max 20 perc, vagy fél óra. Ha rutimosabb vagy, 5 perc alatt kész :)
Hát azt csak te tudhatod, hogy mennyire van teleszemetelve a dolog. Adott esetben elég lehet egy-két program kitörlése stb...
Unroot sajna nem tudom, hogy megy-e, keresgéltem neten, de nem találtam rá választ :( (én meg nem tudom kipróbálni...)

(#16036) gaston63 válasza Zsírkrétamen (#16035) üzenetére


gaston63
tag

Köszi!

Még annyit, a Titaniummal készített backupból gondolom külön visszaállítható a névjegyzék.
Igazából csak arra lenne szükség az újrahúzás után. A szükséges progikat ,már letöltöttem csak
némi eligazításra volt szükségem.

Köszönöm türelmed és segítséged!

(#16037) gaston63 válasza Zsírkrétamen (#16035) üzenetére


gaston63
tag

Nekem nem működik az Eroot. 3 zöld pipa után egy új ablak, 3 pirossal
bekeretezett kínai szöveggel. Ennyi, akkor marad az összefoglalóban leírt
módszer??

(#16038) tomy86 válasza gaston63 (#16037) üzenetére


tomy86
addikt

Próbáld meg a Superflash progiva! Ez újabb módszer és a Ray topikban ezzel sikerült a root olyanoknak, akiknek az eroot szintén három pipánál nem jutott tovább.

(#16039) Zsírkrétamen válasza gaston63 (#16037) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Igen, akkor proóbáld meg a Superflash-el, amit előttem írtak.
Ha netalántán az sem, akkor van az, amit az első hsz-ben írtak.
A névjegyzékes dolgot meg nem értem, miért nem mented a sim-re?! :F

(#16040) fatal` válasza Zsírkrétamen (#16039) üzenetére


fatal`
titán

Minek a simre menteni a névjegyzéket? Elveszik egy csomó adat, meg nem kezel egy névhez több számot.

Egyszerűbb a google szinkron, vagy simán kimenteni az sd-re.

(#16041) zeon.hu válasza gaston63 (#16037) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

az Eroot nekem negyedikre rootolta csak.
egy visszaállítás és rom csere után harmadikra.
szóval lehet vele többször is próbálkozni.

#?*@&!

(#16042) gaston63 válasza tomy86 (#16038) üzenetére


gaston63
tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a javaslatokat, teszek egy újabb próbát Superflash
progival. Próbáltam én is sztem. több mint ötször de nem ment, próbáltam egy korábbi
eroot verzióval, azzal sem sikerült.

(#16043) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Tesóm sikeresen odavágta a telóját és az érintője összetört,vettem hozzá de elakadtam. A gyári kijelzőre rá van ragasztva és nem tudom leszedni hogy az újat ráragasszam, van valaki itt aki már csinált ilyet?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#16044) gaston63 válasza tomy86 (#16038) üzenetére


gaston63
tag

Köszönöm sikerült a root.

Esetleg egyéb műveleteket is el lehet végezni ezzel progival? Backup, romcsere, unroot?
Ezek az opciók is szerepelnek programban.
Amúgy sztem. én voltam a bal..sz, mert többedszerre ezzel sem ment a root("nincscsatlakoztatva",kábelcsere, újabb próbálkozás)), aztán eszembe jutott az újraindítás. Ezután egyből sikerült.
Viszont a Titanium Backup Google pay-en keresztül "nem telepíthető az alapértelmezett helyre". Esetleg Sony
Companionon mehet a telepítés? Gyanítom nem. Más módszer??

Köszönök minden javaslatot.

Ui.: ja és kért valami schell akármit újraindulás után, azt nem engedélyeztem. Hiba volt?
Lehet ezt még javítani??

[ Szerkesztve ]

(#16045) tomy86 válasza gaston63 (#16044) üzenetére


tomy86
addikt

Igen lehet vele unrootolni és romot is flashelni, de custom romot úgyis recoveryből telepítesz. Backup funkció nem tudom mennyire működik. Itt is tudsz infót szerezni a programról.
Lehet, hogy azért nem ment a root elsőre, mert átolvasva a Superflash progi leírását, lemaradt hogy az usb kapcsolódási módot MTP-re kell állítani (legalábbis úgy emlékszem, hogy valamelyik leírásban ez szerepelt).
"nem telepíthető az alapértelmezett helyre" Ezt csak TB telepítésénél írja? Nem lehet, hogy kevés a tárhely a telefonban (bár akkor mintha más szöveg lenne)? Mert azt hiszem, hogy a TB alapból nem az sd-re települ, hanem a belső tárhelyre.
"kért valami schell akármit"
Nem tudom mit kérhetett, én nem használtam a programot, mert amikor rootolgattam, akkor még nem ismertem ezt a progit, azóta meg nyitottam a bootloadert, úgyhogy már nem kell a roottal foglalkozni.

(#16046) Hix3r válasza Bass (#16043) üzenetére


Hix3r
csendes tag

mini pro esetében az érintő a képernyővel együtt cserélhető csak sajnos, a kettő nem szétválaszható.
Cseréhez így érintő+kijelző kombót kell venni(LCD Touch Screen Digitizer Assembly és hasonló néven fut), akkor is, ha csak az érintő a hibás. Ezen a linken megnézheted, hogy zajlik ilyen csere folyamat.
Itt is leírják, hogy nem lehet külön cserélni az érintőt és a kijelzőt.

Amúgy elég alacsony minőséggel van összerakva sajnos, az egész kijelzőt csavarok helyett ragasztó tartja a helyén, csere után neked valahogy oda kell ragasztanod majd a vázhoz az új cuccot, különben kiesik. Én megpróbáltam kicserélni így a törött érintőt, de nem tudtam mivel odaragasztani az újat, pillanatragasztóval nem akartam odabetonozni, úgyhogy jelenleg kiesik a kijelző, de azóta használok másik telót.

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

(#16047) Norb3rto


Norb3rto
senior tag

Hard resetet hogy tudok csinálni a mini pro-n? :R

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#16048) SimonJanos válasza Hix3r (#16046) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Nekem szerencsére van biztosítás és egy esés óta vaku nem működik... Elvileg ezt a részt (teljes képernyő) is cserélik, 7000 Ft-os önrészt nekem megér. Addig még használom, hátha lesz rajta egy karc ;] mert eddig ennyi idő után egy kisebb, "nem látható" van összesen!

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#16049) SimonJanos válasza SimonJanos (#16048) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Kimaradt: hajszálvékony 3 repedés a képernyő-rész oldalon. Na emiatt tuti egybe kell cserélni.

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#16050) tisszekreny


tisszekreny
tag

Sziasztok!

Most készülök megvásárolni életem első androidos telefonját egy Xperia Mini Pro formájában.
Annyi kérdés merült fel bennem, hogy van-e lehetőség magyar nyelvet tenni a telefonra abban az esetben, ha gyárilag nincs rajta?
(Symbian-s Nokiák esetében nem volt mindegy, hogy az alaplap egy bizonyos számsora milyen számokból állt, mert az határozta meg, hogy rá lehet-e tenni a magyar nyelvet vagy sem.)

A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.