Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) sxxorp válasza Kobor (#1199) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem, nem kb. 400MB a fennmaradó memória (320MB a Miniben), mindig foglal a teljesből. Miért a 2GB-os kártyád mekkora? nekem1.81GB volt, erre emlékszem pontosan, a belső memóriára már nem, de 400-at írnak :)

(#1202) ricsike81


ricsike81
aktív tag

Ha a rezgés visszajelzést bekapcsolom, akkor is kell rezegni a telónak, ha valamelyik ikonra rábökök, mert azt tapasztaltam, hogy csak akkor rezeg, ha a két szélső gomb közül nyomom meg valamelyik gombot.

(#1203) Patrick76496 válasza sxxorp (#1178) üzenetére


Patrick76496
őstag

sry na hogy az idődet rabolom, csak kapkodtam és nem görgettem le teljesen az oldalt :D azért nem kell hülyének nézni, tudok ám windows-t is telepíteni (legyen az xp, vista vagy 7) :)) :DD

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1206) Queenie


Queenie
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég boldog tulajdonosa lettem egy xperia mininek. Kezdő android felhasználóként szükségem lenne 1-2 jó tanácsra, segítségre. Olvasta, hogy ajánlott az astro file manager letöltése. Ez pipa. Letöltöttem még az anysoft keyboardod, és hozzá a magyar kiegészítést... Csak sajnos nem akar működni... :( Hogyan tudom beállítani, hogy ezt használja billentyűzetként?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv, Q.

(#1208) Patrick76496 válasza sxxorp (#1205) üzenetére


Patrick76496
őstag

nembaj. grat! :D

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1209) ko9 válasza Queenie (#1206) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Mini-d van és nem Mini Pro? Le leszel támadva van egy olyan érzésem ;)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1210) Queenie válasza ko9 (#1209) üzenetére


Queenie
csendes tag

Szia,

Igen, minim van :) Szuper jó a telefon, androidom még nem volt, így most barátkozom vele.. egyelőre csak annyi a gondom, hogy nem tudom beállítani rajta az anysoftot... :(

(#1211) Queenie válasza Queenie (#1210) üzenetére


Queenie
csendes tag

Sziasztok,

Sikerült megoldani a problémát úgyhogy csak szeretnék kérni egy-két hasznos infot az androiddal kapcsolatosan. Pl. lehet-e és hogyan offline gps-t telepíteni a telefonra?
Háttérképként miért csak egy adott kép részletét engedi beállítani?

Előre is köszi!

Üdv, Q.

(#1212) ko9 válasza Queenie (#1210) üzenetére


ko9
addikt

Hát Mini Pro tulajként nincs szükségem arra a programra, ezért abban nem tudok segíteni.
Viszont akkor elsőként megkérdezném: Ha videót veszel fel HDben, akkor nincs ciripelő hang a videóban? :)

Képnél megfogod a sárga keretet egy vagy két ujjal, és tudsz nagyítani addig, ameddig arányos marad a kép.

Itt van egypár ingyenes offline navigáció, tapasztalataim sajnos még nincs velük, mert nem nagyon használtam őket, csak nézegettem :)

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1217) sxxorp


sxxorp
őstag

Inkább beírom, mert valszeg nem megy egyedül:
A linkeknél tekerj a lap aljára (flash...), és mindkét esetben kattints a:
Tekintse meg az Xperia Mini/Mini Pro műszaki adatok>
linkre, és ott az Akkumulátor-élettartamára

[ Szerkesztve ]

(#1218) sxxorp válasza sxxorp (#1217) üzenetére


sxxorp
őstag

Á, tuti, h csak így fog menni :D
Mini:
Akkumulátor-élettartam
Az akkumulátor teljesítménye a hálózat feltételeinek és konfigurációjának, valamint a telefon használatának függvényében változhat.

Hálózatok Beszélgetési idő: max. Készenléti idő: max.
GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 4 óra 30 perc 340 óra
UMTS/HSPA 900/2100 4 óra 30 perc 340 óra
UMTS HSPA 800/1900/2100 4 óra 30 perc 340 óra

Mini Pro:
Akkumulátor-élettartam
Az akkumulátor teljesítménye a hálózat feltételeinek és konfigurációjának, valamint a telefon használatának függvényében változhat.

Hálózatok Beszélgetési idő: max. Készenléti idő: max.
GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 5 óra 40 perc 331 óra
UMTS/HSPA 900/2100 5 óra 25 perc 340 óra
UMTS HSPA 800/1900/2100 5 óra 25 perc 340 óra

[ Szerkesztve ]

(#1219) Bambusznád válasza killer1203 (#1194) üzenetére


Bambusznád
tag

Szia!

Nekem 1,5 - 2 napot. De szerintem nem használom annyit, mint te. Pl. zenelejátszásra nem a telefont használom.

(#1220) killer1203 válasza Bambusznád (#1219) üzenetére


killer1203
senior tag

Köszi, Este 11 körül vettem le töltőről 98% on volt akkor most megnéztem 84% ot mutat, nem lett repülő módba rakva a teló, normális ez hogy ennyit csökken ?:D Nincs erre valami app?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1221) szente


szente
addikt

bazz mi van veletek?nem hogy közösséget építenétek itt a telefon köré,ehelyett itt keménykedik mindegyikőtök.menjetek ide boxolni,vagy zavarjátok le priviben itt meg gyűljön a sok hasznos infó.ez a topik azért van!nem hiszem,hogy itt akár ki is kíváncsi erre...

killer1203:ez kb normális.de a beállításokban a rendszer infó körül valahol meg tudod nézni,hogy mi mennyire zabálja az aksit.ha hülyeséget mondok bocsi,már egy jó fél éve nincs droidos telóm... :(

[ Szerkesztve ]

(#1223) k850 válasza killer1203 (#1220) üzenetére


k850
addikt

Ha be volt kapcsolva az adatkapcsolat (háttéradatok, automatikus szinkronizálás) ill. engedélyezve van a gmail fiókod állandó frissítése,(pl. kapcsolatok, naptár), akkor normális.
Ha nem fontos, hogy frissen kapjad reggel a leveleidet, kapcsold ki az adatkapcsolat funkciót és frissítsed manuálisan!
Ezzel sokat lehet spórolni az energiával.
;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1224) killer1203 válasza szente (#1221) üzenetére


killer1203
senior tag

Igen ott van az, 52% ot ír a megjelenítésre, a többi meg bőven ez alatt van... :F

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1225) Bambusznád válasza killer1203 (#1220) üzenetére


Bambusznád
tag

Ahogy szente írta valóban meg lehet nézni, hogy mi fogyaszt sokat az akkuból.
Beállítások -> A telefon adatai -> Akkumulátorhasználat

Az enyémet 17 órája és 42 perce vettem le a töltőről és most 83 %-os az akku. Nem volt repülő módban éjszaka.

(#1226) killer1203 válasza k850 (#1223) üzenetére


killer1203
senior tag

Fiókok és szinkronizálás > Háttér-adatforgalom és Autó szinkronizálásra gondoltál ugye?:D Most kikapcsoltam ezeket is, de úgy látom a megjelenítésre használ el sokat a többihez képest.

Bambusznád: 1óra 14perc 95% on van, Megjelenítés 70% Telefon készenlétben 11% Telefon üresjáratban 9% Facebook 4% (nincs is megnyitva) Android rendszer 3% Térkép 3% (ez sincs megnyitva)

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1227) szente válasza killer1203 (#1224) üzenetére


szente
addikt

hát,ha éjjel nem nyomkodtad a telót,akkor elég furcsa,hogy annyit elhasznált a kijelző miatt.mert ugye,ha nem használod,akkor kikapcsolja a kijelzőt.
viszont az a 14% nem olyan sok 8-9 óra alatt készenlétben a pulse-omból kiindulva.
meg kell egy pár nap,mire beáll az aksi,először nem fogja olyan sokáig bírni.

amit k850 kollega írt,azokat is érdemes lenne átbogarásznod.

(#1228) k850 válasza killer1203 (#1224) üzenetére


k850
addikt

Ez csak statisztika, átlag számítás az utóbbi időben. Éjszaka amikor aludtál biztos nem a kijelző volt a legfőbb fogyasztó.
Ettől függetlenül a megjelenítés az egyik legfőbb áram faló!
:K
szente megelőzött, de a lényeg ugyan az.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1229) killer1203 válasza szente (#1227) üzenetére


killer1203
senior tag

Nem nyomkodtam éjjel, le volt rakva az asztalra ébresztő volt beállitva csak. Ezt én is olvastam hogy kell neki egy kis idő míg az aksi észhez tér és tovább birja :D

k850: Nem tudtam hogy ez csak statisztika, akkor az a 70% nem is olyan vészes gondolom a bekapcsolás óta számolja hogy mi mennyit fogyasztott. Jó kis teló ez különben :DDD

Más: Vennék bele egy 8gb os memkarit, class értéknek hanyasnak kellene lenni hogy megfelelő sebességgel működjön?

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1230) dokee78 válasza killer1203 (#1229) üzenetére


dokee78
félisten

Class6 v. Class10

(#1231) szente válasza killer1203 (#1229) üzenetére


szente
addikt

tutira mennék,class 6 alá nem adnám.csak vigyázz a memkarikkal nagyon,sok a hamisítvány.
ha veszel,csak is dobozosat.a nagyon olcsó ajánlatoknak ne dőlj be!
egy nokiával én is megszívtam.másolás közben adat vesztés,nem akkora tempó,mint amit kéne tudni a kártyának,ilyenek...

[ Szerkesztve ]

(#1232) 7


7
addikt

sxxorp pihenőt kapott a minősíthetetlen hangnemért, amit az utóbbi néhány hozzászólásában megejtett. A hozzászólásokat töröltem, mert noha volt bennük szakmaiság, a személyeskedéseket kimoderálva értelmezhetetlenek maradtak volna. Egyúttal megkérem a többieket is, hogy ha valakire csak személyeskedve tudnának reagálni, akkor inkább ne írjank semmit.
Ha pedig valaki úgy/olyat ír, hogy az már nem fér bele a fórum alapelveibe, jelezzétek a Moderátort keresek a FÓRUMHOZ topicban.

A személyes ellentéteket a Ring topicban lehet rendezni.

[ Szerkesztve ]

(#1233) hurrikan válasza sxxorp (#1180) üzenetére


hurrikan
addikt

Minden Magyar pacra szánt telefon QWERTZ a T pedig csak oylat árul.
Aki fügegtlent vesz annak 90% hogy QWERTY-s lesz. Ugyanis QWERTZ-t csak Magyarországon és Németországban használnak.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1234) dokee78 válasza hurrikan (#1233) üzenetére


dokee78
félisten

A T-mobile is QWERTY-s Mini Pro-t árul.
Van itt T-s tulaj és QWERTY-s telot kapott.

[ Szerkesztve ]

(#1235) hurrikan válasza sunshinee (#1160) üzenetére


hurrikan
addikt

Telefon rezgés kikapcsolása:

hívásnál: Beállítások/hang/rezgés
QWERY billentyűzeten: Beállítások/nyelv és bill/Nemzetközi bill/rezgés gombnyomáskor
érintős gombokon: hangbeálítások/rezgős visszajelzés

a tárcsázó rezgését sajna egyik sem kapcsolja ki, figyelmetlenség, vagy szoftverhiba, vagy lehet nem is gondoltak arra hogy valaki ezt is ki akarja majd kapcsolni. :)

dokee78
És Magyar T-mobile?
Mert nálunk az Egri T-nél kizárólag QWERTZ van.
Ráadásul Facebookon is ezt írta a T egy ügyfélnek:
"Tisztelt Zoltán, A magyarországi T-mbolile márkaképviseletek kizárólag QWERTZ billentyűzet kiosztottságú Xperia Mini PRO készülékeket árulnak. És ez általánosság. Jellemző minden nálunk forgalmazott fizikai(teljes) bilentyűzetes telefonra származzon az bármely gyártótól."

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1236) dokee78 válasza hurrikan (#1235) üzenetére


dokee78
félisten

ko9 Neki magyar T-mobilos és QWERY.

(#1237) V.Zoltán112


V.Zoltán112
tag

Hello, a t-mobile-os sima xperia minihez van valamilyen más hátlap is??

(#1238) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Hali, nem tudtok, véletlenül XPERIA MINI felületet X8-ra?? :F

Iphone 7

(#1239) dokee78 válasza FET-MEN (#1238) üzenetére


dokee78
félisten

De van rá felület,2.3-as ROM a feltétele.
Miért nem a saját topikjában kérdezed?

[ Szerkesztve ]

(#1240) benjonino válasza hurrikan (#1235) üzenetére


benjonino
tag

Érdekes amit írsz, de eleddig csak QWERTY-es telefonnal találkoztam. Én a T-nél szeretnék telefont venni, be is mentem a T-pont-ba, ahol kézbe is vehettem. Kérdeztem az ügyfélszolgálatost, aki nem tudta megmondani, hogy lesz-e és hogy mikor QWERTZ.

Eddig te voltál az egyetlen, aki azt állítja, hogy magyarországon QWERTZ-eset kapsz. A gyakorlat nem ezt mutatja, pedig igen igazad van, ennek KELLENE lennie.
T-nél a webshop-ban azt írják, hogy QWERTZ, de mivel voltam benn, és ott nem olyat adtak a kezembe, ezért nem mertem megrendelni.

Itt valaki azt írta, hogy beszélt a T-vel, és ott úgy tájékoztatták, hogy a webshopban QWERTZ-eset míg az ügyfélszolgálaton a QWERTY-eset adnak. Még nem mertem ez infó alapján megrendelni. Bár lehet, hogy nem nagy rizikó, mert 3 napon belül vissza lehet vinni, ha valamiért nem tetszik.

(#1241) sdd2 válasza benjonino (#1240) üzenetére


sdd2
veterán

De alá volt írva hogy a

ledihen (olvasd el visszafelé) :C :C

Nem árulhat a webshop ilyet a T-nél bent meg olyat.Nem lehet különbözőt.Ez most olyan hogy a webshopban a Cedar billentyűzete orosz volt míg benn az üzletben magyar. :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1242) FET-MEN válasza dokee78 (#1239) üzenetére


FET-MEN
veterán

ott nem foglalkoznak vele, igazából az ikonok kelenek már csak, de megoldják nekem ;] köszi. :R

Iphone 7

(#1243) csoe


csoe
tag

Sziasztok,

péntek óta én is boldog tulaja vagyok egy Mini Pro-nak. :C

Olvasgatva a fórumot láttam, hogy a qwerty-qwertz kérdéssel kapcsolatban elég sok hozzászólás érkezik. Az enyém GSM boltból származik, 2 év garanciával, teljes dobozzal. Qwerty billentyűzetes fizikailag, de szoftveresen átállítható qwertz-re, így engem egyáltalán nem érdekel, hogy mi van a gombra írva, elsőre volt furcsa X10MP után.
Gondolom, az első széria (még a T-nél is) qwerty volt, ezek idővel szvsz kifutnak a szolgáltatóktól.

Nem tudom, írta-e már valaki, de kipróbáltuk a Skype videohívást: tökéletesen, lassulás és szaggatás nélkül üzemel, kifogástalan minőséggel.

Összességében nagyon elégedett vagyok, baromi erős kis vas!

(#1244) dokee78 válasza csoe (#1243) üzenetére


dokee78
félisten

Azt ne mondd,hogy a tiédben nincs ciripelés amiről eddig is szó volt.

(#1245) tipuka válasza csoe (#1243) üzenetére


tipuka
addikt

elmondanád kérlek miket adtak hozzá? és mennyiért melyik gsm-nél? illetve ha beviszem a Sony centrumba simán elfogadják a garipapirt?

(#1246) csoe válasza dokee78 (#1244) üzenetére


csoe
tag

Majd megnézem, ezt még nem teszteltem, de remélem nincs! :)

(#1248) Lajdzsi válasza guri (#1247) üzenetére


Lajdzsi
tag

Ha egy 2-3 héten belül nem rendelhetnék én magam is, tuti lecsapnék rá :K

(#1249) dokee78 válasza guri (#1247) üzenetére


dokee78
félisten

Ez nem a hirdető topik.

(#1250) ko9 válasza guri (#1247) üzenetére


ko9
addikt

Miaz, nemteccik? :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.