Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17001) Wasquez


Wasquez
senior tag

Na végül úgy tűnik, hogy sikerült kinyitni a bootloadert, ezzel az oldallal:
http://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/
Szerintetek ezzel a módszerrel, ami itt az oldalon van, imei alapján generál egy kódot, azzal az is nyitható lesz, ami az ominózus w12-es dátum után készült, és a allowed bootloader státuszban no szerepel, vagy azt hazavágja? Az oldalon én nem láttam, hogy írnának erre utalást, hogy nézni kell, csak kéri az imei-t, aztán megadja a kódot, amit a fastboot parancsal rá kell tolni a telefonra és nyitva lesz.

PC

(#17002) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#17001) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Igen, ez a hivatalos módszer.
A később gyártott telefonokat nem fogja nyitni, azokra csak nem hivatalos fizetős megoldás van.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17003) Wasquez válasza Tomi_Ohl (#17002) üzenetére


Wasquez
senior tag

És téglásítja, ha olyan telefont próbálok nyitni, amire nem jó, vagy csak nem fog sikerülni?

PC

(#17004) Wasquez válasza sqpp (#16996) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ebben a romban a telefonszámokat, meg azokat a szinkronizációkat, amiket a 4.0.4-ben a fiók szinkronizálásnál lehetett beállítani, azt hogyn kell a 4.4.4-en megcsinálni? A fiók hozzáadásnál csak az email fiókot állítom be, a kontaktoknál is meg kell adnom a fiókot, ahonnan szinkronizálni szeretnék?

PC

(#17005) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#17003) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Egyszerűen nem fog engedni.

A Googles névjegy/naptár szinkronizáláshoz meg Google fiókot kell felvenni a telefonban, utána már ugyanúgy megy, mint a gyárin.
Annyi a különbség, hogy itt semmi Google sincs beépítve, külön kell telepíteni a Google apps, azaz Gapps csomagot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17006) Wasquez válasza Tomi_Ohl (#17005) üzenetére


Wasquez
senior tag

A play store is benne van a google apps alkalmazásban? Hogyan tudok a legegyszerűbben telepíteni programokat, ha nincs sim a telefonban!?

PC

(#17007) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Olvasgattam aktív fórum témák között és megakadt a szemem ezen a topikon!
Beleolvasva látom, hogy megy a rom csere stb (Nexus 5 váltotta a kicsikét, és N5-ön is elég jól megy a rom csere :D ).
Gyorsan elővettem a fiók mélyéről a saját mini pro-mat, és megcsináltam ezt:

1. In your device, open the dialler and enter *#*#7378423#*#* to access the service menu.
2. Tap Service info > Configuration > Rooting Status. If Bootloader unlock allowed says Yes, then you can continue with the next step. If it says No, or if the status is missing, your device cannot be unlocked.

Az enyém NO-t ír, akkor bukta (Telekom-nál lett anno vásárolva)?

(^)(>.<)(^)

(#17008) Wasquez válasza vacs (#17007) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ha visszaolvasol pár hozzászólást, meglesz a válasz. Van valami fizetős megoldás erre is álítólag. 4.0.4 menne bootloader nyitás nélkül.

PC

(#17009) sqpp válasza Wasquez (#17004) üzenetére


sqpp
őstag

Ne haragudj, hogy nem irtam. Rengeteg a dolgom :(

Sajnos azt megmondani nem tudom, igazabol ezt a telefont csak ugy mokolni hasznalom. Szerintem nem flashelted a Gappst es igy nincs Google fiok lehetoseged.

(#17010) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#17006) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Igen, Play Store is benne van a Google apps csomagban (ez egy CWM-ből felflashelhető zip). Sokféle méretben van, a mi kis tárhelyünkre csak az arm pico verzió megy fel: [link]
Ehhez nem kell SIM. Ha ezek nélkül akarsz alkalmazásokat telepíteni, ajánlom az apkmirror.com weboldalat, ott minden fent van azonnal.

vacs szia, a fizetős megoldást wotanservernek hívják. Ez elvileg egy weboldal, de személyes tapasztalatom nincs vele. Valamelyik másik 2011-es Xperia topikban volt róla szó (vagy lehet, hogy itt is?).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17011) Wasquez válasza Tomi_Ohl (#17010) üzenetére


Wasquez
senior tag

Köszi, most megint azt nem értem, hogy a recovery hová tűnt el a telefonról!?
Felraktam belőle a ROM-ot, és most nem indul recowery módban.

Melyik verziót érdemes feltenni belőle?

PC

(#17012) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#17011) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

4.4.4 van fent? Úgy nem tűnhetett el a recovery... Bekapcsoláskor, a LegacyXperia logón rezzen egyet, olyankor ha benyomod a hangerő le gombot, nem csinál semmit?
Esetleg próbáld így: Beállítások/Fejlesztői lehetőségekben kapcsold be a Speciális újraindítást. Ezután nyomd hosszan a bekapcsoló gombot, válaszd az újraindítást majd recoveryt.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17013) Wasquez válasza Tomi_Ohl (#17012) üzenetére


Wasquez
senior tag

Igen az van fent, pontosan ez: cm-11-20161025-UNOFFICIAL-LegacyXperia-mango
De valami nem stimmel, mert nincs benne ilyen fejlesztői lehetőség, vagy valamit be kellene állítani hozzá!?

PC

(#17014) CPT.Pirk válasza Wasquez (#17013) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mindegyik android esetén nyomogatni kell a tulajdonságok menüben az egyik sort. Vagy a kernel nevét, vagy a build számot, aztán válik aktívvá a fejlesztői lehetőségek. Ez azért van, hogy aki nem ért hozzá, az ne nyúlkáljon oda. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17015) Wasquez válasza CPT.Pirk (#17014) üzenetére


Wasquez
senior tag

Megvan.
Vissza flasheltem egy recoveryt, most működik.
Amúgy a rom-ban is van egy saját recovery, ami telepítésnél megy fel?

Most még valahogyan meg kellene oldanom, hog extfat legyen az sd kártya, és fel kellene raknom ezt a ram expandert.

[ Szerkesztve ]

PC

(#17016) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#17015) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

A kernelben van a recovery, épp ezért volt fura a helyzet...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17017) Wasquez válasza Tomi_Ohl (#17016) üzenetére


Wasquez
senior tag

Most már úgy néz ki, hogy használható lesz, működik a google play is a linkről, amit adtál.
Az aksim viszont lehet, hogy megsínylette azt, hogy egy jóideje nem használtam, mert sokára jött meg az alaplap, és elég hamar lemerül.
Vicces azért, hogy mikor tönkrement, vettem egy Lenovo z90-et, de még mindíg ezzel szórakozom! Nem bírom megszokni ezeket a bazi nagy telefonokat, kényelmetlen, hiányzik a qwerty.

Köszi a segítségeteket!

PC

(#17018) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#17017) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szívesen. :)
Mondjuk a qwerty jobb volt gyári ROM mellett, mert 4.4-en kissé nehezebb az ékezetes karaktereket írni... Majd kitapasztalod, mennyire kényelmes.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17019) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megpróbáltam feltenni a CM13-at. A recovery elég béna, csak ADB sideload segítségével lehet feltölteni benne zipet a telóra (az xda-s leírás még véletlen sem stimmel a valósághoz), de a feltöltés fele körül elszáll, mert nem bírja felcsatolni a leírás szerint f2fs-re formázott SD kártyámat. Lehet a 64GB-os mérettel van baja, nem tudom.

Végül visszaraktam az utolsó CM11-et, ebben van normális cwm recovery, ezzel per pillanat pöpec a teló. Volt hely frissíteni a google play szolgáltatásokat, a tavalyi CM11-el meg nem tudtam megcsinálni. Ugyanaz a 64GB-os SD kártya exfat fájlrendszerrel simán működik CM11 alatt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17020) Tomi_Ohl válasza CPT.Pirk (#17019) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Én anno úgy csináltam, hogy a gépről az SD-re másoltam a ROM zipet (kártyaolvasót használva). Mindent olyan sorrendben végeztem, ahogy az a LegacyXperia wikin volt.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17021) Wasquez válasza CPT.Pirk (#17019) üzenetére


Wasquez
senior tag

Az exfat fájlrendszerrel, hogyan kell felcsatolni a kártyát?

PC

(#17022) CPT.Pirk válasza Wasquez (#17021) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem kell semmit csinálnod, magától csatolja. Ezt a kártyát nem is engedi másra formázni pl. a Windows formázója, külön program kell rá vagy Linux alól kell csinálni.

Tomi_Ohl: az a baj, hogy az azzal az kernellel érkező CM recovery nem is ad lehetőséget az SD-ről telepítésre.

Amúgy eddig minden okés, de a Zedge-t nem tudom telepíteni, újraindul a teló ha megpróbálom. :F Már akkor újraindult, mikor megpróbálta magától visszarakni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17023) Tomi_Ohl válasza CPT.Pirk (#17022) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Hmm, akkor lehet, hogy a lollipoppal keverem? Abban még tudott ilyet a recovery. Most, ahogy utánanéztem, a CM13-asé tényleg nem tud. Annyit írnak, hogy legyen 1.32-esnél újabb az adb verzió és akkor működni fog.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17024) CPT.Pirk válasza Tomi_Ohl (#17023) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy ilyen minimal adb and fastboot csomagom van, azt írja, hogy 1.0.35-ös verzió. Másik, ennél újabb Sony telóra töltöttem már fel vele romot a sideload funkciót használva, szóval szerintem nem ez a gond. Az új recovery pl. a log fájlokat se tudja megnyitni, csak villan egyet, gondolom az is a problémás SD kártya miatt van. Másik most nincs itthon, csak ilyen nagy...

Szerintem még túl korai az a CM13 cucc, majd max jelzem nekik a gondot.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17025) Wasquez válasza CPT.Pirk (#17022) üzenetére


Wasquez
senior tag

Csak sikerült, ha a windows-al formázom, nem megy a telefonban, ha berakom a telefonba, és leformázom, akkor már se a telefonba, se a windows alatt nem látja. Végül leszedtem egy mini tool partition manager progival a partíciót is, vissza a telefonba, recovery alatt leformáztam, felcsatolta. Így már működik.

PC

(#17026) Wasquez válasza sqpp (#17009) üzenetére


Wasquez
senior tag

A roehsoft expandert használod?
Kell külön ext3 fst hozzá a kártyán?
Ha igen, akkor meg tudod mondani, hogy mit kell beállítani benne? Olyan a kezelőfelülete, mint egy helikoptr műszerfala! Vagy csak nyomjam meg az optimal value gombot!?
Van fent négy darab rádiógomb, amit nem értek, hogy mire való?
A swap active kapcsolóval kell bekapcsolni gondolom, az auto run meg indítja.
Mire jó a notify icon, a drop swap file, és miért mutat két sd kártya ikont, egy a fizikailag belerakott sd0, egy meg az mnt-be felcsatolva?

[ Szerkesztve ]

PC

(#17027) sqpp válasza Wasquez (#17026) üzenetére


sqpp
őstag

optimal eleg :)

(#17028) Tomi_Ohl válasza CPT.Pirk (#17024) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Fura. Nálam egy tavaszi verziónál még működött, lehet, hogy időközben elrontottak valamit.
Pedig maga a ROM jó volt, gyorsabb, mint a 12.1.
Ahogy nézem, már főleg a Nougat készül rá, úgyhogy lehet, hogy csak az oldja majd meg a problémát.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17029) Wasquez válasza sqpp (#17027) üzenetére


Wasquez
senior tag

Fönt van egy kapcsoló, swap on névvel, az sem kell? Nem az kapcsolja be a funkciót?
Ha azt megnyomom, akkor kidobja a választás, hogy melyik kártyára szeretném a swap fájlt, majd utána, ha kiválasztottam, megnyomom a swap on gombot és kiírja, hogy invalid argument.
Azt gondolnám, hogy a kijelölt sd-kártyára teszi a swap partíciót, de nem tetszik neki valami a kártyával kapcsolatban!?

PC

(#17030) sqpp válasza Wasquez (#17029) üzenetére


sqpp
őstag

Dede, azzal inditod el

(#17031) vacs válasza Tomi_Ohl (#17010) üzenetére


vacs
veterán

Nem fogok azért fizetni, hogy kicsit szórakozhassak a telefonnal, akkor megy szépen vissza a fiók mélyére, köszi.

(^)(>.<)(^)

(#17032) Wasquez


Wasquez
senior tag

Vettem használt alaplapot, és most, hogy felraktam mindent, azt vettem észre, hogy az aksi akkor is nagyon gyorsan lemerül, ha nem használom semmire. 9 óra, és már 65%-on van a telefon.
Szerintem ez még gyári aksi, így előfordulhat, hogy normális már ez a kapacitáscsökkenés, nem tudom!?
Eddig folyamatosan töltőn volt a telefon, amikor hazajöttem feldugtam rá, munkahelyen is rendszeresen rádugtam a töltőre.
Mi a tapasztalat, 5 év körüli aksival mennyit megy még el nektek?
Halt már meg úgy alaplapom, hogy az új aksit is fél nap alatt lenyírta, ezért aggódom kicsit!
wifi, adatkapcsolat nincs bekapcsolva. Van még egy ilyen telefon, azon 4.0.4 van, az mint ha jobban bírná mindkét aksival.

PC

(#17033) CPT.Pirk válasza Wasquez (#17032) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem utángyártott van benne, csak egy picit tud ennél többet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17034) Wasquez válasza CPT.Pirk (#17033) üzenetére


Wasquez
senior tag

Milyen fajta utángyártottad van?

PC

(#17035) Wasquez válasza sqpp (#17030) üzenetére


Wasquez
senior tag

Na mekem ez a ram expander úgy kifeküdt, hogy eltűnt minden a főmenü ablakából, csak a felső menüsor jelenik meg. :) Leszedtem, visszaraktam, de nem gyógyult meg.

PC

(#17036) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#17032) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nekem sem bír ki az utóbbi időben sokat, bár nem tudom, mennyit tesz a különböző ROMokkal való kísérletezés. Lollipop/marshmallow mellett kb 1 óra képernyőidőt bír ki, most Sailfish OS-szel szintén merül akkor is, ha nem használom. Ez lehet az OS hibája, de nálam már a töltöttség is ugrándozik, azaz pl 42%-ot mutat, de 10 perc múlva 60-at...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17037) CPT.Pirk válasza Wasquez (#17034) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tudja a fene, nincs neki márkája. :)

Tomi_Ohl: érdekes, egy másik mp3-at csengőhangnak beállító progi telepítésétől is újraindul a teló. :F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17038) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Úgy beindult a topik, hogy kedvet kaptam elővenni a kicsikém, szegényem annyira lemerült az állásban, hogy kért pár perc pihenőt töltőre dugva bekapcsolás előtt (bekapcsolás után 2%-ot jelez, jó hogy ránéztem).

(#17039) a_tesz válasza Wasquez (#17032) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Nekem 3 év után cserélni kellett az akksiját, 2-3 naponta töltögettem előtte. Szerintem főleg ha állt is egy darabig töltés nélkül, időszerű a csere.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#17040) CPT.Pirk válasza a_tesz (#17039) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezeket az aksikat töltetlen állapotban lehet tovább tárolni, szóval az nem gáz, ha állt a fiókban lemerülve.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17041) Wasquez válasza CPT.Pirk (#17040) üzenetére


Wasquez
senior tag

A másik telefonban jobban bírja az aksi!
Három dolog van, amire tippelek, hogy okozhatja, vagy a rom miatt, vagy az alaplap, esetleg, a két telefon közt nem lehet hardveres különbség, ahol volt a váltás, a bootloader nyithatósága kapcsán?

PC

(#17042) szabi41


szabi41
csendes tag

Üdv

Xperia mini pro telefon érintő kijelzője nem működik , egyik nap leesett a földre aksi kiesett belőle.
Aksi vissza tétele után működött de amikor hívást kapott nem lehetett felvenni a csuszka elhúzásával.
Másnap működött.
Apróbb probléma előfordult hogy használat közben mintha megfagyott volna az érintés és megállt egy helyben.
Megoldásként a telefon bekapcsolt állapotában az aksi ki lett véve de csak rosszabb lett a helyzet, most már 50 alkalomból 1 szer érzékeli az érintést így a sim kódot sem lehet beírni mert nem engedi elhúzni a csuszkát.
Szoftverhibának tűnik de megoldást még nem sikerült rá találni.

Az lenne a kérdés hogy ha a telefon nem megmenthető hogy lehet a telefon memóriájából kimenteni az összes adatot például minden sms, telefonszámok fényképek.

Segítséget előre is köszönöm.

Üdv: Szabi41

(#17043) Wasquez válasza szabi41 (#17042) üzenetére


Wasquez
senior tag

Szedd szét a telefont, és igazitsad meg a szalagkábel csatlakozókat, szerintem azokkal lesz a gond.

PC

(#17044) Wasquez válasza sqpp (#17027) üzenetére


Wasquez
senior tag

Vissza akartam rakni valamelyik 4.0.4-es rom-ot, de hiába teszem vissza a boot.img-t, a recoveriből nem akarja felrakni a rom-ot, elkezdik a telepítést, de magállnak közbe. Ez mitől lehet?
A 4.4.4 felment rá.

PC

(#17045) Wasquez válasza sqpp (#16989) üzenetére


Wasquez
senior tag

Mi a verzió dátuma, ami neked fent van?

PC

(#17046) Tomi_Ohl válasza Wasquez (#17044) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Rendesen formáztad minden partíciót előtte? Méretbeli különbségek vannak. Én flashtoollal szoktam visszatenni a gyári ftf-et, úgy a legbiztosabb.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#17047) CPT.Pirk válasza Wasquez (#17044) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mire jó az az őskövület rom?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17048) Wasquez válasza CPT.Pirk (#17047) üzenetére


Wasquez
senior tag

Azért kellett visszatennem, mert a 4.4.4 egy nap állás alatt lerántotta az akkut. Sőt, kikapcsolt állapotban is lemeríti, valami nem stimmel. Azt akartam megtudni, hogy a telefonnal van e a gebasz!? De nem a telefon a hibás, mert most, hogy visszaraktam a 4.0.4-et, este feltöltöttem, és bekapcsolva volt, most reggel 100%-os még mindíg a telefon, tehát nem a vas a rossz!

PC

(#17049) Wasquez válasza Tomi_Ohl (#17046) üzenetére


Wasquez
senior tag

Egész biztosan nem! A recovery-ből kell formázni? Miket kell leformázni?
Pontosan mik a helyes lépéseinek a sorrendje egy rom felrakásának?

Flashelem a boot.img-t.
Flashelem a recovery.img-t
Itt kellene formáznom?
Aztán mehet a ROM.

Most én is a flashtoolal raktam vissza a gyári ROM-ot.
Csak azzal meg állandóan azzal szívok, hogy milyen formátumban kell lennie a rom-nak, meg melyik flashtoollal kell felrakni!?

[ Szerkesztve ]

PC

(#17050) CPT.Pirk válasza Wasquez (#17048) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

4.4-el nekem is merült az aksi, ha ki van kapcsolva, bár csak 3-4 nap alatt ette meg az aksit. Én ezt letudtam azzal, hogy ha kikapcsoltam, akkor kivettem belőle.
Kicsit több mint egy napot bír nekem a teló a 4.4-el meg az utángyártott aksival, nekem ez elég. A zárképernyős zenelejátszó miatt szeretem a 4.4-es androidot, sajnos a későbbiekből ezt már kidobták. :(((

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.