Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Egy kis gps info.
Múltkor írtam hogy Egerben alig talált jelet. Most jöttem Egerből a Bükkön keresztül és bekapcs után az iGo rögtön megtalálta magát!!! És végig Miskolcig (hegyen keresztül !!!) egyszer sem dobta el!
Nagyon gyors pontosan ott mutatja a pozíciót ahol vagyok.
Nagy pozitívum.

(#752) e-newsee válasza pusi1981 (#751) üzenetére


e-newsee
addikt

iGO??? Xperia minin? Vagy mini pro-n?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#753) sdd2


sdd2
veterán

A Pólusi T-pontban ma voltam bent és van Xperia Mini. Feketét hoztak ki megfoktam.Teljesen olyan mint a pro csak nem lehet kitolni semmit.Érzetre minden ugyan az.Nagyon frankó kis készülék. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#754) dokee78 válasza imcsoo (#748) üzenetére


dokee78
félisten

320MB RAM vs 400MB RAM felhsználható.

(#755) killer1203


killer1203
senior tag

11 körül hoztam el a helyi voda boltba szerződéshosszabbítással klasszik csomagba 50.990 helyett 40.990 eddig nagyon bejön, csak a tetején lévő micro usb védőburkolatát egy kicsit nehéz kinyitni köröm nélkül :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#756) sdd2 válasza killer1203 (#755) üzenetére


sdd2
veterán

Tapasztalatokat!! :) És fotókat is.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#757) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Hát ha ez a 80mb RAM a különbség akkor én maradok a mini-nél. :D
Köszönöm a válaszokat :)

(#759) llll válasza Danny750 (#679) üzenetére


llll
senior tag

Az Xperia Mini kamerája láthatóan jobban sikerűlt!

ööö...mármint a pro-hoz képest, vagy az x10-esekhez képest?
és akkor most más kamera került ezekbe, mint az x10-esekbe, vagy csak a frissebb romnak tudható be a jobb minőség?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#760) pusi1981 válasza e-newsee (#752) üzenetére


pusi1981
aktív tag

mini pro-n használom az iGO t.
Nekem már lassan két hete van meg és úgy látom most kezd beállni az aksi vagy már kevesebbet nyúzom...
Az miért van hogy amikor írok és ki van kapcsolva minden szótár meg egyebek akkor is aláhúzza az írandó szövegrészt? Azért kérdem mert a vatera alkalmazás nem enged be a jelszóval amit beütök neki. Persze webes felületen beenged lehet az a baja hogy aláhúzza valamiért nem tudom....

(#761) llll válasza dokee78 (#697) üzenetére


llll
senior tag

Ha a Mini Pro-t nem javítják szoftveresen akkor inkább sima Mini-t veszek

akkor most nem ua az android 2.3 fut a minin és a mini pro-n???
(ne hagyjatok már hülyén meghalni...! :O)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#762) killer1203 válasza sdd2 (#756) üzenetére


killer1203
senior tag

Tapasztalat nem sok van, még most ismerkedek az Androiddal, képeket majd készitek :D

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#763) dokee78 válasza imcsoo (#757) üzenetére


dokee78
félisten

+ amit írtak:
-qwerty gombsor.
-előlapi camera.
-a sima Mininek a tetején van a visszajelző LED ami szerintem nem jó.

Én kb 2 hete veszek,ha addig javítják a Pro kamerahibáját akkor Pro,ha nem javítják akkor sima Mini lesz.

pusi1981 IGO-t ne hangoztasd,mert büntetést kapsz,ugyanis WAREZ! ;]

[ Szerkesztve ]

(#764) Bambusznád válasza pusi1981 (#760) üzenetére


Bambusznád
tag

Engem simán beenged a vatera alkalmazás, pedig be van kapcsolva a szótár. Mondjuk lehet azért van, mert picit sem hasonlít szóra a jelszavam?

(#765) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sorry! Nem állt szándékomban!

Hol kell beállítani hogy ne húzza a csíkot gépelésnél?

(#766) llll válasza dokee78 (#763) üzenetére


llll
senior tag

(ami azt illeti nem akartam elhinni, hogy androidra sincs legális igo...)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#767) dokee78 válasza llll (#766) üzenetére


dokee78
félisten

Jaja,még anno a Galaxy Spica-hoz volt.

(#768) axioma válasza sdd2 (#746) üzenetére


axioma
veterán

Koszi, hogy ovni akarsz, de mi a gsmhome-rol a rossz tapasztalat? Nem azt vagy nem annyiert adja, mint hirdeti? Vagyis ha odamegyek, es 48500 leszurkolasa fejeben kapok egy telefont amit megnyomkodok es mukodik, egy adasvetelit vagy szamlaszeruseget, es egy 24 ho EU gari papirt, akkor se jo az ajanlat? Azert az 59e vs. 48,5e kozott meg mindig van tobb mint 20%, ami nagyon nem mindegy...
A Telenorral az a baj, hogy szerintem nem fogja ennel a csupasz keszulekes arnal olcsobban adni 2 ev huseggel sem vallalatiban, es akkor meg mindig fuggo, me'g ha instant magyarul is beszel.
A masik variacio, hogy honapok mulva veszem csak meg... kitart az E51, csak mar viszket a tenyerem az androidra.

(#769) sxxorp válasza axioma (#768) üzenetére


sxxorp
őstag

Az a 48,5 szerintem pár órán keresztül lehetett érvényes valaha, már most is csak 53,5...
elég nehéz hozzájutni ehhez a friss készülékhez, főleg feketében, mitől lenne még ennyire is akciós?? Valszeg visszavitte valaki, isten tudja mi miatt...
E51 a tapasztalati alap? az nem androidos - pont neked elég lenne egy okostelefont csak "megnyomkodni", hogy ellenőrizd tényleg biztosan jól működik? Főleg egy billentyűzetest, ami - hogy használható legyen normálisan - jó lenne, ha a magyar ékezeteket is tudná (telefonban elmondják, hogy az angol nyelvű nem tudja!).
Utána meg érvényesítheted a névleg 2 éves EU-garanciád, csak kiderülhet, hogy nem mész vele semmire...
Azt veszel amit szeretnél, de lehet, hogy a végén drágább lesz, mintha normálisabb körülmények között volna, ezzel is számolj...
de nekem mindegy, ugorj bele, de legalább írd meg, mi a tapasztalat :D

[ Szerkesztve ]

(#770) sdd2 válasza axioma (#768) üzenetére


sdd2
veterán

A készülékek külföldről vannak behozva.Sokan panaszkodtak arra hogy a szállításnál meg hibás készüléket is kaptak és nem vették vissza.Nekem is viszket rá a kezem de ha kell karácsonyig várok.Türelem Xperia Mini-t terem :C

De van egy mondás még: Olcsó húsnak híg a leve!

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#771) e-newsee


e-newsee
addikt

Különben nem tudom miért van mindenki rápörögve, hogy angol, vagy magyar.
A GSMLine tesztvideójában bekapcsolja, beleteszi a SIM kártyát, és a készülék alapból magyar nyelvet állít be magának. Gondolom a SIM miatt. Az már másik dolog, hogy a tesztelő figura ezt nem veszi észre, és beállítja angolra. :) Nézzétek meg a videót! 3:19-nél bejön a nyelvválasztó menü. MAGYARUL! Szerintem mindegyikben benne van a magyar nyelv, max a billentyűzet kiosztása nem az. Vagy csak a QWERTZ kiosztással tud magyar ékezeteket? Lehet, hogy én vagyok hülye hozzá. Cáfoljatok meg, ha rosszul gondolom.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#772) sdd2 válasza e-newsee (#771) üzenetére


sdd2
veterán

Ez nem így működik.Ha mondjuk egy amerikába szánt vagy Németországba szánt készülékről van szó nincs magyar nyelv!!

Csak ha szlovákiába, magyarországra ilyen helyekre szánják.

Szerk: A videóban az egy magyar nyelvű készülék!!Csak a maygarnyelvűben van egy csomó más is míg az angolban nincs magyar!

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#773) sxxorp


sxxorp
őstag

Bocs, de akik itt okoskodnak, azok hívják már fel az említett üzleteket. Ha nem vagy megvezethető (pl. normálisan rákérdezel), akkor elmondják, hogy ezek nem tudnak magyarul.
Én még flashelnék rá egy magyar nyelvű ROM-ot de olyan frissek, hogy egyelőre ilyenről nem tudok. A billentyűzetkiosztás pedig plusz nehézség az ilyen Pro-jellegű telefonoknál...
:D :D Csak át kell állítani a menüben... :D és ezért olcsóbb 4-7e Ft-tal a magyar nyelvűnél :D
Aki képes átállítani egy menüpontot, annak ennyiért odaajándékozzuk... :D
Ezért is élnek jól az ilyen boltok. A tudatlanok elhiszik az olcsó árat, majd mikor rádöbbensz mit vettél, mutogatnak a boltban lévő táblára, hogy visszadjuk a pénzt, ha nem kell az angol készülék, ami nem tud magyar ékezetet, csak levonunk 7eFt-ot (saját tapasztalat). Szerencsére elég erős a rábeszélő képességem és kivertem belőlük egy magyarosítást.

[ Szerkesztve ]

(#774) sdd2 válasza sxxorp (#773) üzenetére


sdd2
veterán

Köszönöm hogy végre valakik tudják!!! :C

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#775) sxxorp válasza sdd2 (#774) üzenetére


sxxorp
őstag

Valszeg mindegy, mert addig nem hiszi el, amíg meg nem szívja :) Aztán lehet írni pl. a kőkori SMS-eket, a regi modon ugyesen anglius ABeCe-vel :D
Tudok angolul, kit zavarna az angol menü? de így... főleg egy olyan telefonnál, ami a szövegbevitelre van kihegyezve...
Egy sima érintőképernyősnél ez talán nem is akkora gond.

(#776) e-newsee válasza sxxorp (#773) üzenetére


e-newsee
addikt

Na igen. Asszem itt dőlt el, hogy a korábbi hozzászólásomnak megfelelően (#731) inkább megveszem a T-nél. Akkor is, ha nem független, úgysem használtam soha másik kártyát. És remélhetőleg kevesebb a garanciánál is a probléma. És az legalább magyar. Még ha kicsit drágább is.
Valahogy nem vagyok kibékülve az ilyen külföldi piacra szánt kütyüket árusító boltokkal. A GSMLine-ról is már a harmadik árat hallom ugyanarra a felszereltségre, és mindenki telefonon kérdezte meg. Erről ennyit. Nagyon meg lehet szívni, ha valami problémád van. Vagy telefonálgatsz órákat, vagy hónapokig intézik, személyesen meg mindenkinek messze van, aki nem pesti, szóval... Lehet, hogy a kényelem kerül kicsit többe, de az is lehet, hogy megéri az a pár ezres.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#777) dokee78


dokee78
félisten

Most akkor a QWERY-sben van magyar ékezet?

(#778) sxxorp válasza e-newsee (#776) üzenetére


sxxorp
őstag

A 2 évi magyar gyári garanciás (ami még ér is vmit és érvényesíthető) tegnap 66eFt volt tartozékokkal. Csodák nincsenek. A T webshop-ajánlata így már nem is annyira szar, ha csak az ő kártyájukat használod... a Voda piacot akar, ezért lő némileg alá, a T erőből áraz.
Én függetlent veszek (Telenor miatt), de a video zajos rögzítési gondjai miatt csak 2 éves magyar garanciával (ami a GsmHome-nál mit ad isten közel 69eFt - tehát nem itt :D )

(#779) sxxorp válasza dokee78 (#777) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem ez dönti el, hanem az, hogy milyen firmware van benne - lehet QWERTZ, v QWERTY is.
Rá kell kérdezni, ki kell próbálni.

(#780) e-newsee válasza sxxorp (#778) üzenetére


e-newsee
addikt

Egyre inkább erre a véleményre jutok én is. Már csak valahogy ki kellene bírnom,
amíg a T is lenyom pár ezrest az árából. Mert biztosan egy hónapon belül megteszi.
Nem ez lenne az első eset. Amint kicsit alábbhagy az újdonságvásárlási kedv. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#781) dokee78


dokee78
félisten

Szerintetek van esély,hogy szoftveresen javítják a camerahibát?

(#782) sxxorp válasza dokee78 (#781) üzenetére


sxxorp
őstag

Miért fontos, hogy szoftveresen javítsák? A lényeg, hogy javítsák, úgy ,hogy Neked ne legyen plusz költség.

[ Szerkesztve ]

(#783) e-newsee válasza sxxorp (#782) üzenetére


e-newsee
addikt

Mert nagyon reméljük, hogy szoftveresen javítható. Külföldi oldalakon is írnak a problémáról, de valami gyári SE fórumon is azt kérdezgették a sráctól, hogy az akku fel ven-e töltve teljesen. Mintha annak köze lenne hozzá. Ha van, akkor meg elég szomorú. :)

A link, a válaszokkal:

[link]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#784) axioma válasza sxxorp (#769) üzenetére


axioma
veterán

Ja, ha mar 5-tel tobb, akkor telleg nem eri meg.
A magyar szovegbevitel erv lehet, nem android kornyezetben telefonon nem hasznaltam sehol magyar ekezetet (ez itt is latszik:)), nem tudom ott mennyire hianyozna. Mondjuk ha megveszek egy office-t aztan doksit akarok rajta ami hivatalos birizgalni... sok esely nincs ra. A billt kimondottan angol kiosztasban hasznalom (programkodot gepelni alt-ositva lehetetlen, igy ehhez vagyok inkabb szokva).
En felteteleztem, hogy azt adjak occsoer', amit papiron hasznaltan hoznak be kintrol. Igy o ugye 0 afa-val jarul hozza a magyar kozponti penzszorashoz, ami engem adott esetben hidegen hagy (arra, hogy szamla nelkul afa-mentes arra ugrok, 0% afa szamlaval v. szlahelyettesitovel viszont miert ne). A tartozek nelkuliseg is zavarhatna, ha felteteleznem, hogy lopott, de ennyi ido alatt azt remelnem, meg nem valoszinu (meg ahhoz nem adnanak garit, eu-sat se).
Pont attol hogy uj, attol gondoltam hogy me'g nem lehet kiszurve a hibas darab es olcsositva eladva... de vegulis lehet.
Lenyegtelen, abban a pillanatban nem erdekelt tovabb, hogy megdragult. (Lehet, hogy tevedesbol egy nem pro-s ar volt kiirva?)

Androidot nyomkodtam, direkt e celbol vettunk egy Move-ot, ami most eladasra var, addig nem mertem a ferjemnek az Optimus Black-be se beruhazni, pont mert januarban egy S. Monte-ben benne maradtunk par ezressel plusz egy huseg kilovesevel. Mar majdnem ket hete a Black-et is nyuzzuk, szoval nem nullarol indulok (linux se ismeretlen, bar az android nem command line mint az RH4.2 volt).
Nem szoke vagyok, csak kezdo :)

Koszi mindenkinek az infokat! Varok a telenorra egyelore...

[ Szerkesztve ]

(#785) sdd2 válasza e-newsee (#776) üzenetére


sdd2
veterán

GsmLine-nál van 3 kategória

Xperia Mini árakat írom:

Angol nyelvű készülék egy sztandart töltővel, 1év bolti garanciával:53K
Magyar nyelvű készülék egy sztandrat töltővel, 1 év bolti garanciával: 55K
Magyar nyelvű készülék minden gyári tartozékával, 2 év gyártói garanciával:59K

(Kerekítve írtam!!)

Ezek az árak naponta változhatnak.Amik kint vannak árak azok angolnyelvű készülékekre vonatkozik!

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#786) sxxorp válasza sdd2 (#785) üzenetére


sxxorp
őstag

Pro ugyanígy tegnapról (csak sztenderd töltővel :D ):
55e
62e
66e
egyik sem ÁFÁ-s. Mivel nem vagyok ÁFAkörös (nem tudom visszaigényelni) nekem a 0% Áfa szlával külön jó, ezért kénytelen vagyok ezen cégek körül keresgélni, de nagyon körültekintően...
Itt van pl. ez a video zajprobléma ( vagy bármi ) - biztos hogy bolti/EU/stb. garival meg tudod csináltatni?? Míg rendessel lehet, h beviszed, és megoldják normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#787) killer1203 válasza Bambusznád (#764) üzenetére


killer1203
senior tag

Helló

Videó felvételnél ha ki van kapcsolva a Felvétel érintésre opció, akkor hogy lehet elinditani a felvételt nem tudod véletlen ? :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#788) axioma válasza sxxorp (#773) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan nem at kell allitani a menuben dologra gondoltam... de egy (sok) nyelvi file hozzaadasa nem kene teljes rendszercseret jelentsen - na persze ha direkt ugy irjak meg, hogy beleforditjak a stringeket, akkor nem megy, de gondoltam ennyire csak nem csesznek ki sajat magukkal a programozoik.
Persze, vasarlas elott kell kitalalni, azert elore erdeklodtem. De mint irtam, az ar valtozott, igy jelenleg szamomra amugy is erdektelen.

(#789) sdd2 válasza sxxorp (#786) üzenetére


sdd2
veterán

EU-s garit el kell fogadják.A boltit a boltba kell visszavinni és ott csinálják.

Ezt az áfás dolgot írd le hosszabban PÜ-ben ;)

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#790) axioma válasza sxxorp (#786) üzenetére


axioma
veterán

Ez fura: miert van a mini-nel 2e kulonbseg a magyar-angol kozott, a pro-nal meg 7e? Utobbi qwertz lenne a fizikai bill-en?

(#791) sxxorp válasza axioma (#788) üzenetére


sxxorp
őstag

Ha kitaláltad értesíts - biztos megoldható (bár a bill. bonyolítja, mindig szenvedtek vele a custom ROM-oknál is), később ezzel nem is lesz gond, de még túl friss a készülék :)
Hidd el a 48.5eFt 1db valamilyen állapotú készülékre vonatkozott, nagyon rövid ideig, aztán úgy maradt a neten, napok óta fenn van. Azt én írtam, h az ár változott, te csak álmodoztál :P

(#792) sxxorp válasza sdd2 (#789) üzenetére


sxxorp
őstag

Próbáltál ilyen garit érvényesíteni? én nem, de fórumokon olvastam, hogy mennyire szívesen javítják Magyarországon az ilyesmit (EU-bb országokban működik)... keress rá.
Kérdezz az ÁFÁról ez nem illegális ügy.

(#793) sdd2 válasza sxxorp (#792) üzenetére


sdd2
veterán

Írták hogy nem szívesen de megcsinálják.De tényleg jobb a magyar garis.Azt szó nélkül míg az EU-s hoz lehet kell egy kicsit magyarázni.
Tudom hogy nem illegális.Tehát magyarul te megveszed és visszaigényled?Vagy máshogy veszed 0% áfával?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#794) sxxorp válasza axioma (#790) üzenetére


sxxorp
őstag

A Pro kicsi is, fizikai bill.-es is egyszerre, újonnan túl nagy kuriózum, ezért a plusz zseton szerintem... A sima Minihez némileg hasonló telefon több van, némileg nagyobbak.
A régi Pro már egy árban van nagyjából a régi Minivel, tehát ez a prémium eltűnik.
(Múlt héten az 55 még 59 volt, a 66 pedig 65!!)
Tehát a Mini jobb befektetés, nem fizettetik meg az egyediséget annyira. Nekem üzleti célra jól jön a bill. (teszteltem a sima érintős gépelést, a SlideIt-ost, a Graffitist - egyik sem annyira hibátlan és kényelmes).

[ Szerkesztve ]

(#795) sxxorp válasza sdd2 (#793) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem vagyok Áfakörös= nem igényelhetem vissza az ÁFÁ-t.
Megveszem a telefont, kapok egy 0%-os ÁFÁs számlát és elszámolom. Más terméknél kifizetem az ÁFÁ-t, de vissza nem igényelhetem, tehát nekem a legjobb telefont vásárolni :D

[ Szerkesztve ]

(#796) axioma válasza sxxorp (#794) üzenetére


axioma
veterán

Nekem jo lenne a neo vagy a ray fizikai bill-es valtozata is, ha az attol hogy nem kicsi kevesbe kuriozum, csak valoszinuleg meg kevesbe tetszene az arcedulajuk :)
Na meg mostansag leszek fizikailag korlatozva (terdmutet), ezert jonne jol, ha mar meglenne az uj telefon, amazok meg csak pletykaszinten vannak meg.

(#797) sdd2 válasza sxxorp (#795) üzenetére


sdd2
veterán

Az király :D

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#798) Rhamonis


Rhamonis
csendes tag

Tehát szóval és naakkor Hol lehet magyar nyelvű (billentyűzet mindent beleértve) minden tartozékos xperia mini pro-t venni ill. hol érdemes ?

GO MAGIC !!! Old ways....

(#799) sxxorp válasza axioma (#796) üzenetére


sxxorp
őstag

A Ray nagyon ott van, a héten jött hír, h valszeg billentyűsödik... de én hordozhatóság miatt a minél kisebbet szeretem, és persze én sem akarok még 20-25-ezer forintot pluszban kifizetni...

(#800) Danny750 válasza llll (#759) üzenetére


Danny750
őstag

A pro -hoz képest készít jobb képeket a sima xperia mini.,.............. :K

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.