Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) tipuka válasza e-newsee (#1344) üzenetére


tipuka
addikt

köszönöm :R ha majd lesz kép kérlek dobj fel róla, még is más egy felhasználó által készített kép, mint amit direkt netre szánnak.. :)

amúgy találtam 1 boltot (OFF)(partnerogsm)(/OFF), de semmit nem tudok róla, nektek mi a véleményetek?

(#1352) Danny750 válasza ricsike81 (#1350) üzenetére


Danny750
őstag

Én is épp ma vettem meg a t-nén a mini-t és se hátlap-se fólia a kijelzőn! +még angry birds-et sem adtak pedig média s-ben vettem-............ :(
Am nagyon jó kis telefon feketét sikerűlt vennem ,de fehéret akartam......(sajna nemvolt és ahogy előkapták a feketét nagyon megtetszett+a hátlap is nagyon jó anyagból van)
Tücsköt nem kaptam........... :DDD

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#1353) csoe válasza tipuka (#1340) üzenetére


csoe
tag

Feketéhez. Nagyon férfias, ugye? :D

A tücsköket ma ellenőrzöm végre!

(#1354) benjonino válasza Danny750 (#1352) üzenetére


benjonino
tag

Minihez nem jár tücsök! Ez már az elején tisztázódott.

Kérdés: A védőfólia mennyire rontja a kijelző érintés-érzékelését?

[ Szerkesztve ]

(#1355) sdd2 válasza csoe (#1353) üzenetére


sdd2
veterán

Ez a Mini pro plusza, hogy kapsz egy tücsköt bele ami ciripel neked. :))

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1356) Patrick76496 válasza benjonino (#1354) üzenetére


Patrick76496
őstag

amúgy ha nem is lenne annyira érzékeny, az sem lenne baj, mert a tesztben is említették, hogy érzékeny a kijelző, viszont megszokás kérdése. hát nekem ez lenne az első érintős telefonom, szóval lenne mit megszokni :DD

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1357) pusi1981 válasza ko9 (#1346) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Nos az enyém 11w30-as és sajnos benne van a tücsök!!!

(#1358) ko9 válasza benjonino (#1354) üzenetére


ko9
addikt

A kapacitív kijelző működési elvébő adódan, ha nem mágnesesen árnyékolt a fólia, akkor nem ronthat semmit rajta.

pusi1981:
Köszi az infót, akkor marad a várakozás :O

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1359) hurrikan válasza ko9 (#1349) üzenetére


hurrikan
addikt

nem a bevizsgálás annyi. Az 2perc alatt megvan. Megnézik nem érte e erős behatás vagy beázás. Ha ezek nem történtek szervizelik is.
Azért 2-3hét. Mert mire a T lepostázza, utánna az SE vissza, nemg lehet hogy nemtudja az SE rögtön aznap csinálni, atól függ menyi készülék van bent éppen. Valamint a T-mobile se postáz minden nap, csak ha az adott gyártóhoz összejött egy bizonyos készülék mennyiség. Mondjuk 10db. Tehát lehet hogy beviszed, hétfőn aztán csak csütörtökön adják postára.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1360) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Mindenki csinálja meg a következő tesztet akinél ciripel a videó! Vegyétek ki a sim kártyát és úgy készítsetek videót! A régi sim kártyákkal gond lehet. Akiknek nem cirippel azoknak milyen régi a sim kártyájuk? Én kivettem és cirippelés helyett dobolás fogadott a vidi alatt... :-)

[ Szerkesztve ]

(#1361) V.Zoltán112 válasza ricsike81 (#1350) üzenetére


V.Zoltán112
tag

Szerintem teljesen mindegy h van rajta fólai vagy nem mert úgyis karcálló az üveg, a hétköznapi használatnak ellenál.. amugy meg egy greenhearts-ös tasakban van.

(#1362) Patrick76496 válasza pusi1981 (#1360) üzenetére


Patrick76496
őstag

dobolás? xD felrakod légyszi youtube-ra? :) nem azért, mert nem hiszek neked, csak kíváncsi vagyok hogy dobol :D

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1363) pusi1981 válasza Patrick76496 (#1362) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Este felrakom,most úton vagyok.

(#1364) ko9 válasza pusi1981 (#1360) üzenetére


ko9
addikt

Telóval együtt vettem a SIM kártyát, és ciripel. Problem? :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1365) sxxorp válasza pusi1981 (#1282) üzenetére


sxxorp
őstag

Hazudik:
"questions.hu
részletek megjelenítése 11:52 (22 órája)
Tisztelt Ügyfélszolgálat!
Hétfői telefonbeszélgetésünkre reagálva küldöm a SE Support-tal (mint később kiderült az USA Ügyfélszolgálat) folytatott levelezésem egy részét, mely leírja az elektrosztatikus zörej problémát.
A probléma:
A problémát először úgy detektálták, hogy a készülékkel rögzített videokban ott volt ez a túl erős statikus zörej, de később kiderült, nem a video felvevővel van a gond, az csak rögzíti ezt a zajt, de legalább így meghallgatható:
http://www.youtube.com/watch?v=3rapg47uyQU
Később kiderült, hogy ha a képernyő aktív pl. a Fényképezőre váltunk (de elég az, ha csak erőteljesebben dolgozik valamin, pl. GPS-jelet keres, akár lekapcsolt képernyővel is), a készülék jack dugó sarkát a fülhöz nagyon közel téve bizarr elektrosztatikus zörejeket lehet hallani (a hátlapot levéve, kb. úgy a telefon felső-középső részén hallatszik). Most vettem észre, hogy halkabban, de hívás közben is hallható.
Kérés:
A lentiekből kiderül, hogy a dolog nem egyedi, sokan jelzik. A SE válasza szerint is tudnak a dologról (itt Magyarországon ennek ellenkezőjéről tájékoztattak): több info kellene a vizsgálatról. Mivel nem egyedi, hanem legalább bizonyos szériákat érintő konstrukciós, ezen belül is hardveres hibának tűnik a dolog, csak a SE hivatalos állásfoglalása, és reakciója segítene a legtöbbet a problémás készülékekkel rendelkező tulajdonosoknak, hogy könnyebben kicserélhessék hibás készülékeiket, javíttathassák, vagy bármi is legyen a megoldás - ezt a szervíz nem tudja megoldani egy-egy alkatrész cserével, mert a készülék maga nem hibás, 3db-ot próbáltam megvételkor, és mindegyikben volt ez a zaj (csak akkor még én is azt hittem, szeparált video-ügyról van szó...).

Várom válaszukat," - és utána a csatolt levélfolyam.

(#1366) ko9 válasza hurrikan (#1359) üzenetére


ko9
addikt

Akkor jobb lenne megvárni, amíg az SE hivatalosan is elismeri a problémát, és visszahívják a készülékeket? Akkor egyből cserélik? Inkább be sem adom még ha várni kell rá 2 hetet :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1367) GegeWarrior válasza pusi1981 (#1363) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Na marha jó, eddig ciripelés, most már dobolás, lehet lódobogás és akkor elmondhatjuk, hogy egy egész állatkertet kapunk :P

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#1368) GegeWarrior válasza sxxorp (#1365) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Na akkor sajna marad a kivárás :( Pedig már jó lenne ez a teló.

Bocs nincs már szerkesztés gomb

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#1369) sxxorp válasza ko9 (#1285) üzenetére


sxxorp
őstag

Voltam az üzletben, kicserélték a telefont - egy fokkal talán halkabb a zaj, de ott van. Belehallgattam két másikba is, amelyek más okból voltak ott (ismert gond: Telenor-kártyák SIM-lock-kal nem mutatják a beállított internetes profilokat, APN-eket; én segítettem, cserébe tesztelhettem:)) - megvan az eddigi legdurvább versenyző, egy fehér készülék
@SIM-téma: ellenben a SIM-kártya megléte/nem léte semmit nem befolyásolt a zaj-dolgon.
@ko9: Többen jelzik az xLoud dolgot, ezek közül a legnevesebb :D :http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_mini_pro-review-633.php (az idevonatkozó rész). Én ezt nem tapasztaltam, minden készülék jó volt, amit próbáltam.

Ezt a topikot én indítottam:
http://talk.sonyericsson.com/thread/22121?tstart=0
SE hivatalos (összefoglaló):
Hi all,

We've commented on this issue in quite a few locations, but obviously missed this thread.
We understand what is happening and are actively working on providing you with information as soon as possible.
I have no timeframe on anymore information, sorry. Anything I get I will do my best to post here as soon as possible."

Nem zárom ki, hogy kicserélem Minire.
Ami visszatart:
-nagyon kényelmes a billentyűzet, valódi jegyzetelésre csak ez alkalmas
-a specifikációk alapján magasabb akkuidő
-számomra jobb a jack elhelyezkedése
-előlapi kamera
-arra számítok, h akár Xperia Play cuccokat is át fognak portolni valahogy Pro-ra, a billentyűzetre sokkal könnyebb (akárcsak a meglévő PS-emulátorok esetén)
-egy fokkal férfiasabb megjelenés (bár ez hangsúlyosabb volt az előző generációban)

Ami vonzó a Miniben:
- visszafogottabb fauna rovarokat tekintve :D
- kompaktabb méret, mégis nagyjából ugyanazt tudja
- jóval könnyebb súly (sokat használom a sport tracker-t, 99g vs 136g: előny)
- olcsóbb (bár nem tudom vissza tudom-e kérni a különbözetet)

(#1370) Bambusznád válasza ko9 (#1364) üzenetére


Bambusznád
tag

Az enyém meg januári... azért azt sem nevezném réginek :D

(#1371) ko9 válasza sxxorp (#1369) üzenetére


ko9
addikt

De te függetlenül vetted, üzletben, nem? Ott általában rugalmasabbak.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1372) ko9


ko9
addikt

Most jutott eszembe, hogy az enyém 11W32-es, és volt vele ajándék tücsök... Akkor pl egy 30asban hogy-hogy nincs?

Keresni kellene mondjuk egy 11W35-öst :DDD

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1373) Bambusznád válasza ko9 (#1372) üzenetére


Bambusznád
tag

Az enyém 30-as, tücsökkel.

(#1374) Patrick76496 válasza pusi1981 (#1363) üzenetére


Patrick76496
őstag

rendben, köszi :D

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1375) sdd2 válasza ko9 (#1371) üzenetére


sdd2
veterán

A szolgáltató is rugalmas hisz meg van a probléma halható is.Lehet hogy egy kicsit harcolni kell ott de akkor is meg lesz az eredménye.Ha meg az SE azt mondja hogy az összeset cseréli akkor meg főleg kell adniuk egy újat. :K

Lehet kéne keresni de csak akkor lesz ha valaki most veszi és olyan helyről meg szerencséje van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1376) sxxorp válasza ko9 (#1371) üzenetére


sxxorp
őstag

Így van - de azért erre nem vennék mérget, hogy több helyről nem hajtanának el, akármilyen jogos is a dolog ;)
Köszi, a megjelenésed a talk.sonyericsson.com-on [link], ha visszaolvastál 1-2 hozzászólást, nem jöhettél volna jobbkor :D
A gond az, hogy
1. akiknek nincs
2. akik nem veszik észre
azok ezzel nem annyira foglalkoznak, így kevés esetről tudunk, ami nem hibás, de biztos, hogy több van, mint amennyiről tudunk. Igazán akkor hiszek valakinek, ha feltesz egy 10s videot- mert az esetek jó részébe nem fogja fel miről van szó...
@sdd2: ez a vadászat veri a legtöbb videojátékot fílingre olyan ütősen valósághű... :D

[ Szerkesztve ]

(#1377) ko9 válasza sxxorp (#1376) üzenetére


ko9
addikt

Tudom, azért emeltem ki a 11W32-t :)
Végigolvastam természetesen mindet, és azért jó látni, hogy legalább 1 SE-s ember már tud róla :)

Amúgy SIM kártya nélkül tényleg dobol a videó :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1378) sxxorp válasza ko9 (#1377) üzenetére


sxxorp
őstag

Perfekt időzítés - és ez az info is jobb a semminél:)

Érdekes, tegnap 3-at próbáltam ki, és itt az enyém is, ugyanaz a hang SIM ide vagy oda...

[ Szerkesztve ]

(#1379) ko9 válasza sxxorp (#1378) üzenetére


ko9
addikt

Mindjárt csinálok egy videót SIM kártyával és nélküle, csak éppen harangoznak :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1380) ko9


ko9
addikt

Amúgy az SI szám mit jelentene? Ugyanis a tied 1249-4777 és W31, az enyém 1249-4773, és W32 :F

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1381) killer1203


killer1203
senior tag

Voltam ma a vodába mert venni akartam egy védő tokot a telóhoz, de vagy kicsi volt és nem fért bele vagy túl nagy. Valaki nem tud egy hozzá való tokot? Jó online shop ból is csak legyen már, nem akarom hogy tele mennyen fűrészporral... :U

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1382) sxxorp válasza killer1203 (#1381) üzenetére


sxxorp
őstag

Megpróbáltam, de megint egy szériahiba: az enyém baromi rosszul fűrészel!
:DD
Mondjuk legalább emiatt tok nem kell rá :)

@ko9: ha lehet youtube-ra, köszi :)
SI: nem tudom pontosan, ha vki tudja engem is érdekel, de vmi tágabb körű azonosításra szolgál, mint az IMEI

[ Szerkesztve ]

(#1383) Kobaljov válasza killer1203 (#1381) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Nem tudom milyen stílusú tokot keresel, első körben ezket találtam:

Xperia Mini Pro-hoz:

Pierre Cardin Ordinary / Eco

Xperia X10 Mini Pro-hoz (valószínű de nem biztos, hogy az új Pro is belefér)

Krusell tokok (Krusellt sok helyen árulnak, én pl. az ebolt.hu-tól vettem egyet)

vegyes tokok

[ Szerkesztve ]

(#1384) ko9 válasza sxxorp (#1382) üzenetére


ko9
addikt

SIM nélkül
SIM-mel.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1385) sxxorp válasza Kobaljov (#1383) üzenetére


sxxorp
őstag

pl. a Pierre Cardin érdekes ajánlat... a Mini Pro 92mm - elég lesz a tok?
@ko9: bocs, ugyanaz a hang, bár erősségben van különbség
Megoldás: SIM-nélkül fogjuk használni a telefont! :D
Emellett a környezet abszolút nem ideális - lehet, hogy mire beraktad a SIM-et egy valódi tücsök ugrott oda, és azt vetted fel! :))

[ Szerkesztve ]

(#1386) ko9 válasza sxxorp (#1385) üzenetére


ko9
addikt

Kompatabilis készülékek közt ottvan, csak jó :U
Bár azt írják, hogy 90mm magas...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1387) Patrick76496 válasza ko9 (#1384) üzenetére


Patrick76496
őstag

kártya nélkül egész jó :) nem is dobol :D

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1388) ko9 válasza sxxorp (#1385) üzenetére


ko9
addikt

Nem ugyanaz, ha megnézed 00:17 körül 2 dobbanás is van benne egymás után, de végig van egy ütemes dob, másodpercenkénti szünetekkel. Ez a SIM kártyásban nincs, vagy csak ritkább.
Agybadugós fülessel sokkal jobban kivehető, mint fejhallgatóval/sima fülessel.

Mingyárt bedobom Premiere Pro-ba és felhangosítom a hangot, bár akkor meg nem lesz mérvadó.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1389) sxxorp válasza ko9 (#1388) üzenetére


sxxorp
őstag

Nekem ez normális légáramnak hangzik.
Bár várj....
bakker nekem is dobol SIM nélkül!:
[link]
:DD

(#1390) ko9 válasza sxxorp (#1389) üzenetére


ko9
addikt

Az elején valóban fúj a szél, de a vége fele már nem... :U

Ja és kérlek ne sülyedj le meghaltokmind (mghltkmnd) szintjére :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1391) sxxorp válasza ko9 (#1390) üzenetére


sxxorp
őstag

Csak kínomban már..., bocs, bár nem tudom az ki, de nem lehet hízelgő. Kicsit epésen updateltem a [link] címét is... cricket=tücsök
egyéként is ***va jó dobszóló az exDreamtheater-es Mike-tól ;)

[ Szerkesztve ]

(#1392) ko9 válasza sxxorp (#1391) üzenetére


ko9
addikt

Ha megnézed ezt a részt, akkor rájössz, hogy voltak ritkítások, és ez főleg neki köszönhető.
Amúgy tényleg nem rossz szóló :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1393) sxxorp válasza ko9 (#1392) üzenetére


sxxorp
őstag

Engem is ritkítottak két provokatív cserépből készült tárolóedény miatt, az egyik félreértett, a másik szimplán butus, de Neked elhiszem, hogy gáz volt a srác... Még egyszer - csak sziporkáztam: a fő lényeg, hogy érdekes az észrevételed :R : nekem füllel nem különbözik a cirpegés SIM-mel vagy anélkül, de a video-don egyértelműen sokkal halkabb SIM nélkül... vajon mitől?

[ Szerkesztve ]

(#1394) Lajdzsi válasza sxxorp (#1393) üzenetére


Lajdzsi
tag

Tipp:
ha az a hiba (márpedig van egy ilyen feltételezés), hogy egy-két kábel, vagy más hardveres dolog túl közel van egymáshoz illetve a Jack-hez, akkor lehet, hogy a sim bennlétével elvett hely még közelebb hozza ezt a kettőt.

(#1395) sdd2 válasza Lajdzsi (#1394) üzenetére


sdd2
veterán

Inkább jobban bezavarja mindkettőt így erősebb a zaj. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1396) ko9 válasza Lajdzsi (#1394) üzenetére


ko9
addikt

Biztos valami földeléshiba van, azért nincs zaj amikor bevan dugva a töltő.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1397) Lajdzsi válasza ko9 (#1396) üzenetére


Lajdzsi
tag

Na erről beszélek én is, csak elsején szóbelizek angolból és már nehezen beszél kicsi magyar :DDD

(#1398) ko9 válasza Lajdzsi (#1397) üzenetére


ko9
addikt

If you speak English, please press seven :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1399) axioma


axioma
veterán

Telenornal miert nincs meg semmi mini/pro? Valaki irta, hogy mini mar van, csak az nem xperia hanem x10... Raadasul hetfoig kellett volna megvegyem... na mind1, most mar a vege az lesz, hogy addig varok, hogy nem is ilyen telom lesz... veszek egy olcsobb androidot, bill. nelkul, aztan megvarom, hogy valami kevesbe mini bill-es megveheto arszinvonalra csokkenjen (sgII-hoz is hir volt hogy lesz, bar ezek nem tudom mennyire tuti tippek).

(#1400) n@p@lm


n@p@lm
őstag

itt van, megjött, és várhatok vele péntekig. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.