Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) No.01 válasza sxxorp (#899) üzenetére


No.01
őstag

Koszonom, de igazabol bekapcsolni szeretnem :B hiaba tesztelem nem mukodik ekkor gondoltam, h niincs aktivalva azert, de sajna nem ugy tunik...

Mas tulajoknak mukodik a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#902) sxxorp válasza No.01 (#901) üzenetére


sxxorp
őstag

más meg azon szenved, h kikapcsolja... :D

(#903) sxxorp válasza DrJános (#879) üzenetére


sxxorp
őstag

Én úgy tudom, hogy Class6 felett már nem biztos, hogy számít, de a Class10-zel nem hibázhatsz :)
A főbb ok inkább a hamisítás, a legáltalánosabb Class4-est hamisítják a leggyakrabban, a felsőbb osztályok megbízhatóbbak.
Az egyik leggyakrabban másolt márka a Kingstone, azt nem biztos, hogy erőltetném.
A korábbi posztban csatolt teszteredmények miatt pont nem az A-Datát választanám, valamivel gyengébb teljesítményt mértek, mint a többinél (nézd meg, a magasabb érték a jobb). :)
Egyébként sok árfigyelő oldal megvizsgálása után, ahol a legfőbb faktorok a
-személyes átvétel lehetősége számomra elérhető helyen (Bp.), hogy ne kelljen ilyen kis tételnél szállítási ktg-et fizetni,
- kedvező ár
- korrekt kínálat, és gyors reakció
tudok pozitív tapasztalatú helyet is ajánlani :)

[ Szerkesztve ]

(#904) ko9


ko9
addikt

Hátlapot másnak is kinszenvedés levenni, vagy csak én vagyok béna?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#905) sxxorp válasza cefre00 (#880) üzenetére


sxxorp
őstag

Még egy kis segítség:
http://android055.blogspot.com/2011/08/mid-range-android-phone-comparison.html
:)

(#906) e-newsee válasza sxxorp (#900) üzenetére


e-newsee
addikt

Én nem tudom visszaigényelni az áfát. Pusztán azért tűnik a legkorrektebbnek, mert eddig egyik felszereltségben sem láttam külön kiemelve, hogy például mindkét hátlapot hozzákapod, és a leírás mindkét részében QWERTZ billentyűzetet írnak. Na nem mintha nekem kellene a tűrkíz hátlap, csak furcsa, hogy nem nagyon találni a leírásban kétértelmű dolgot. A billentyűzetben is inkább a leírásnak hinnék, hiszen alig van ország (talán csak mi), ahol a QWERTZ kiosztást használják. Nem csoda, ha nem találnak olyan képet róla a neten, amit felraknának az oldalra. Másrészt, valaki írta régebben, hogy a MediaMarktban is 80-90e körül fogják adni, szóval valahol a 70e körül van a valós piaci ára. Az, hogy itt nálunk sok bolt kihasználja a jogi kiskapukat, és "0 perces" új készülékként 0 Ft áfával adja, az egy dolog. Legális, de akkor is egy kiskapu. Plusz még valamelyik webáruház úgy hirdeti, hogy "xperia X10 mini pro2", holott nem ez a neve. Egy másiknál ahányan megkérdezik, annyiféle tartozékkal és árkombinációban lehet kapni. Napszaktól függően. :)
Azért a korrektség ott kezdődik, hogy tudjuk, mit adunk el, és ha már webshopot üzemeltetünk, akkor pontos, és rendszeresen frissülő infókkal látjuk el az oldalt, hogy lehetőleg ne kelljen telefonálgatni a potenciális vásárlónak. Vagy legalábbis minél kevesebbet. Ezzel az ő pénztárcáját is kíméljük, de ami a legfontosabb, a webshopos telefon sem cseng minden percben olyan infók miatt, amik egyértelműen kiírhatók a oldalra. És nem az a híre terjed a boltnak, hogy "Nem tudnak ezek semmit, még azt se, hogy mit adnak el!" Hallottam már ilyet. Viszont még mielőtt bárki meggyanúsítana, hogy kampányolok a boltnak, vagy bármi hasonló, nem a konkrét boltról beszélek, hanem úgy általában. Ezt a boltot egyáltalán nem ismerem, ez csak az első benyomásom volt a weblapot turkálva. És ez most nagy közhely, de mind tudjuk, hogy a legjobb reklám az elégedett vásárló, aki elviszi a megbízhatóság hírét. :)
Jelen esetben az ár azért lehet ennyi, mert rajta van az áfa. Of korz. :)
És én sem fogom itt megvenni, az is biztos. Megvárom a T-nél hová fejlődik még a cucc szeptemberben.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#907) killer1203 válasza ko9 (#904) üzenetére


killer1203
senior tag

Elég passzos, de egy párszor ha leszeded rájössz hogy is jön le, nekem a micro usb hely takaró műanyaga jelentett gondot inkább:D

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#908) e-newsee


e-newsee
addikt

Biztos lesz a feketéből is magyar gombsoros, ha a fehérből már most is létezik.

[link]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#909) ko9 válasza e-newsee (#908) üzenetére


ko9
addikt

Amúgy a német kiosztás is QWERTZ, nem?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#910) e-newsee válasza ko9 (#909) üzenetére


e-newsee
addikt

Lehet, asszem alapvetően a germán nyelvek miatt lett ez elterjedt Közép-Európában.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#911) fatal` válasza sxxorp (#900) üzenetére


fatal`
félisten

Nem az számít, hogy közel legyenek egymáshoz. Az angol billentyűzeten a gyakoriság miatt lettek így elrendezve a gombok. Mivel a magyarban a z gyakoribb, mint az y ezért megcserélték, hogy ne kisujjal kelljen püfölni a z-t.

[ Szerkesztve ]

(#912) e-newsee


e-newsee
addikt

Nyertünk!!! :) Van feketében is QWERTZ. Az alábbi videóban 1:24 körül nem túl élesen, de tisztán látszik a Z betű a felső sorban. Szóval megnyugodhatok, előbb-utóbb biztos lesz a kínálatban, csak még kifutnak a "külföldiek". :)

[link]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#913) sxxorp válasza e-newsee (#906) üzenetére


sxxorp
őstag

Elmondom, én mit tartok fontosnak egy boltnál:
- a lehető legolcsóbban szerezzem be
- legyen független
- most szempont lett, mert eléggé megéri, hogy 2 év gyártói garanciával legyen ajánlatuk (és ott a video-zaj dolog, könnyebben lépek a megoldás esetén)
- kapjak számlát, ha lehet ÁFA nélkül,
- legyen a boltnak székhelye és múltja.
Most speciálisan miért Mini Pro:
- jó volt az előd, kár hogy eltűnt :),
- legyen kicsi, sporthoz,
- legyen bill. a gyors kényelmes gépeléshez, jegyzeteléshez, és ha lehet QWERTY legyen a bill. a fent említett okok miatt,
- szín: fekete, szebb, és nem koszolódik annyira, nem is csúszós
Kifejezetten jó, hogy változnak az árak, olyan mint a tőzsdei árfolyam, de az a fajta, amelyik inkább esik. Ennyi.
.
Megj: ha eltörik a fekete, a homoerotikus türkiz hátlapot akkor sem tenném rá, erről lemondok :D
Emellett, ha beteszel egy 7xezres ajánlatot, miközben 10-12eFt-tal olcsóbban kapsz 2 éves gyári garanciával telefont (tehát nem teszed ki magad a bolt kényének-kedvének), ne beszéljünk a pénztárcakímélésről :D a különbségből az én tarifámmal 20 órán át hívhatom a GSM-kereskedőket ;)

(#914) sxxorp válasza fatal` (#911) üzenetére


sxxorp
őstag

Ha 10 ujjal gépel vki, esetleg igazad is lenne. Ha ellenben többnyire 2 ujjal megy a gépelés (esetenként néha más ujjak is beszállhatnak), akkor rengeteget számít a távolság. Próbáld már ki.

Csinálhatunk egy röpke felmérést az arányokról: én nem tudok gépírni, 2-4 ujjal gépelek :) Többiek?

[ Szerkesztve ]

(#915) ko9 válasza sxxorp (#914) üzenetére


ko9
addikt

Akkor most gonoszkodok:
Itt fogom a telefont a kezembe. Legyünk durvák, van 1 centi távolság a két billentyű között. Maga a telefon méreteiből adódóan elenyésző az a plusz távolság. Én sem tudok gépírni, mégis 10 ujjal írok általában, de ez telefonon nálam most 2 ujjra módosul. Mindkét ujjam kényelmesen eléri mind a két billentyűt.
Ez innen csak megszokás kérdése. Nekem egy percig se volt téma, hogy QWERTZ-es a telefon, vagy QWERTY-s. Ez már csak azért téma, mert nincs mibe belekötni, ezért a legapróbb dolgokat is megtalálják az emberek. Mondjuk ez jelen helyzetben nem probléma, ezért csak tiszteletet érdemel a gyártó, mert olyan készüléket rakott össze, amibe csak a gombkiosztásban lehet belekötni :C

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#916) fatal` válasza sxxorp (#914) üzenetére


fatal`
félisten

Nem próbálom ki, 10 ujjal gépelek. Az, hogy ki hogyan gépel egyrészt hidegen hagy másrészt a billentyűzetkiosztást a 10 ujjas gépelésre kell "megtervezni". Ha nem így lenne akkor még mindig abc sorrendben lennének a betűk. Ráadásul egy 3" telefonról beszélgetünk, nehogymár annyira számítson a gombok távolsága.

[ Szerkesztve ]

(#917) Bambusznád válasza killer1203 (#907) üzenetére


Bambusznád
tag

A hátlapot elsőre alig tudtam leszedni azt hittem, hogy eltöröm a hátlapot, pedig az X8-asról is így kellett leszedni. De már belejöttem, de még mindig izgulok, hogy eltöröm :D
Az USB nyílás is nehéz falat, de már belejöttem :)

(#918) dokee78 válasza Bambusznád (#917) üzenetére


dokee78
félisten

Olvastad,hogy hamarosan lesz 2.3.4 és,hogy milyen újítások lesznek benne?

Videófelvétel még mindig zajos?

(#919) Bambusznád válasza dokee78 (#918) üzenetére


Bambusznád
tag

Igen, köszi olvastam. Kíváncsian várom :)

Nem tudom, gondolom. Azóta nem videóztam :(

(#920) e-newsee válasza sxxorp (#913) üzenetére


e-newsee
addikt

Hát igen. A nagy részével egyetértek magam is.
Egyébként én is soknak tartom a 70ezres árat, nem is fogom annyiért megvenni.
Azért mégiscsak egy használati tárgyról van szó, amivel alapvetően telefonál az ember.
Meg néha emilezik, meg internetel, de azért ez csak egy telefon. Tudni kell, hol a helye.

Senkit nem akarok megsérteni, előre mondom, de a saját környezetemből kiindulva, kevesen vannak a 100e forint, vagy afeletti telefonok vásárlói közül, akik ténylegesen kihasználnák az előnyeit. A legtöbb ember (mondom, az én ismerőseim közül) inkább státusszimbólumnak veszi meg a 130.000-es arc-ot mondjuk, vagy a még drágább iPhone-t.
Viszont van egy ismerősöm, ő elhivatott Apple fan, és ki is használja. Teszterek fejlesztésben dolgozik a srác, és az egész otthoni-vállalati-mobil élete össze van szinkronizálva az iKütyükön keresztül. Na ő arra használ egy okostelefont, amire az leginkább való. Jegyzetel az iPhone-ján valamit, ami folyamatosan letárolódik az otthoni szerverén. Gyakorlatilag nincs szüksége pendrivera, nincsenek duplikált adatai. (és most nem a biztonsági mentésről beszélek, természetesen RAID-be nyomja a szerver). Egyébként szerintem, amikor a gyártók kifejlesztették az "okostelefont", hasonló szándékok vezérelték őket. Kombinálták a PDA-t a telefonnal. :)

Na de most már nagyon-nagyon off vagyok, bocsánat is érte, vissza is kanyarodom a mini köré. Szóval ennyi pénzért nekem sem kell, és én is előbb ragasztanám bele az akksit pillanatragasztóval, minthogy feltegyem a türkíz hátlapot. :DD
A billentyűzetnél viszont csak azért szeretném a magyart, mert tök mindegy, hol, hány ujjal gépelek, de megszoktam, hogy ha Z-t akarok írni, akkor a felső sor felé kell mozdulnom, ha Y-t, akkor meg az alsó felé. Persze, hogy át tudok állni, semeddig sem tart, csak néha biztos összekeverném a kétféle kiosztást, amikor sietve gépelek hol az egyiken, hol a másikon. :)
Na de mindegy, ezen szerintem többet ne túrázzunk. Valahogy mindenképpen megveszem előbb-utóbb, igen nagyon rettentően tetszik, még az én viszonylag vastag ujjaimmal is egész jól használható volt, amikor megpiszkáltam a T-pontban tegnap. :D
És szerintem egyáltalán nem vészes a mechanikája sem, láttam ennél sokkal drágább telefonon sokkal gagyibb csúszkát is. Respekt a SonyEricssonnak, jó cuccot terveztek.
:R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#921) dokee78 válasza e-newsee (#920) üzenetére


dokee78
félisten

+1
A billentyűzetnél viszont csak azért szeretném a magyart, mert tök mindegy, hol, hány ujjal gépelek, de megszoktam, hogy ha Z-t akarok írni, akkor a felső sor felé kell mozdulnom, ha Y-t, akkor meg az alsó felé. Persze, hogy át tudok állni, semeddig sem tart, csak néha biztos összekeverném a kétféle kiosztást, amikor sietve gépelek hol az egyiken, hol a másikon.

A rögzített HD videó alatti "a szú rágja a fát" effectet tessék javítani SE!

[ Szerkesztve ]

(#922) ko9


ko9
addikt

Na nekem most van egy érdekes problémám, bár lehet csak én vagyok hülye, első Androidos telefon, ami a sajátom :B
Szóval: Rakni akartam tegnap zenét a telefonra, pontosabban a hozzá kapott 2GB-os memóriakártyára. Meglepetten láttam, hogy kb 500MB hely van rajta. Néztem, semmi fontos, csak az SE szokásos demódolgai. Mondom akkor leformázom, de még a régi K750/W800-os időkből megszoktam, hogy telefon memóriakártyáját csak telefonon formázunk. El is másztam a megfelelő menübe, ahol az SD-kártya leválasztása menüpontra bökve, majd a SD-kártya törlése opciót kiválasztva meg is történt a formázás. Gondolom én, ugyanis azóta nem sikerült visszacsatolnom az SD-kártyát. Ha kiveszem, és visszarakom, akkor egy SD-kártya biztonságosan eltávolítható üzenetet kapok, ha rányomok az SD-kártya csatlakoztatása opcióra, akkor egy Üres SD-kártya üzenet a grátisz.
Mit lehet vele tenni? Restart már volt :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#923) ko9 válasza ko9 (#922) üzenetére


ko9
addikt

Na átraktam egy Nokia gyártmányú frizbibe, hibás memóriakártya volt az eredmény, de leformázta. Felismert a Mini Pro. Hála, erre jó, úgy látszik ;]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#924) gr89


gr89
csendes tag

Valaki meg tudná mondani, hogy mi a fenét akar ez a mondatrész jelenteni?
"Az sem jelentéktelen változás, hogy a korábbi TFT panel helyét egy LED megvilágítású képernyő vette át"
Itt írták a cikkben a kijelzőről, de nem tudom mi a fene lehet az a LED megvilágítású kijelző. Szerény tudásom és a pár év alatt kicserélt kijelzőkből tudva az összes TFT, sőt az összes LCD kijelzőt LED világítja meg hátulról. De akkor mi jeleníti meg a képet, ha nincs TFT? :F

(#925) dokee78 válasza gr89 (#924) üzenetére


dokee78
félisten

Tudtad,hogy van már LED tv?

Szerintem ezek az első LED megvilágításu telok.
Nem tudom,hogy az ARC,NEO az-e,de lehet azok is LED-esek.

(#926) ko9 válasza dokee78 (#925) üzenetére


ko9
addikt

Amúgy tényleg nagyon jó a fényereje, most vittem ki napra videózni (azt hittem jobban hallatszik a "ciripelés", de szerintem türhető), és nagyon jól látszott rajta minden. A betekintési szög is tényleg brutális, amíg látod a kijelzőt, addig látod rajta a képet is, semmi színtorzulás, semmi homályosodás. Miért nem lehet minden ilyen? :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#927) dokee78 válasza ko9 (#926) üzenetére


dokee78
félisten

Szerinted a csúszó mechanikája fogja bírni 1-2 esetleg 3 évig?

(#928) sdd2 válasza dokee78 (#927) üzenetére


sdd2
veterán

Én fogtam.Nem lötyög és a régi után érdeklődtem és azoknak sem kopott ki. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#929) ko9 válasza dokee78 (#927) üzenetére


ko9
addikt

Egy nagyon kicsi függőleges irányú holtjátéka van. Nem úgy kell elképzelni, hogy lötyög fel-le, hanem ha a kijelzőjét fogod, és mozgatod fel-le, akkor van egy olyan 1mm-es kimozgása, de ha billentyűzetet fogod, és akár rázod, akármi, akkor stabilan áll a helyén. Ha belegondolok, ennyi kell is, legalább nem feszül benne semmi, és az jótékony hatással van az élettartamra.
Én is néztem X10-eseket mielőtt eldöntöttem, hogy ez lesz a következő telóm, azoknak sincs semmi bajuk ebben a tekintetben, és ahogy én érzékelem, ebbe jobb a mechanika. Csodálkoznék ha hamar tönkremenne. :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#930) dokee78 válasza ko9 (#929) üzenetére


dokee78
félisten

Ebből gondoltam.
"A legsúlyosabb kompromisszum a nyitó-záró mechanizmust érinti, megfigyeléseink szerint a vezető sínek is műanyagból készültek. Ennek megfelelően a telefon csukott állapotában is lötyög, érezhetően két különálló részből van, a nyitás pedig bizonytalan és kellemetlen érzéssel jár."

Forrás

[ Szerkesztve ]

(#931) sdd2 válasza ko9 (#929) üzenetére


sdd2
veterán

Azt hittem a lötyögés alatt valami komolyabb dolgot ért. :DDD
Hisz kell egy kis rés hogy ne kopjon, ne törjön szét.

dokee78:

Én mikor fogtam csukott állapotban olyan volt mint a sima mini.Mint ha semmit se lehetne rajta mozdítani.Én saját magamnak hiszek.A két szememnek és kezemnek. ;)

Ahogy látom itt úgy ehúzzák az SE-t mint a WC-t szokás a dolgok után :Y

A sorjás elemeket is megcáfolta az egyik fórumozó képpel is akinek van.Ne hidd el ezeket.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#932) sxxorp válasza ko9 (#915) üzenetére


sxxorp
őstag

Pont erről beszélek, hogy ezen vacakolni... de még ha belekötünk, akkor is 3 századmásodperccel kedvezőbb a QWERTY, ami jelenleg több helyen kapható az info-k szerint, tehát ebbe sem érdemes :)

(#933) zotyesz66 válasza sdd2 (#931) üzenetére


zotyesz66
őstag

Talán egy agyonnyomorgatott agyontesztelt telefont kaptak, nem nagyon tudok mást elképzelni, mert amikor megtapogattam a T-nél, teljesen korrekt volt.

(#934) sdd2 válasza zotyesz66 (#933) üzenetére


sdd2
veterán

Ugyan ez.Nagyon egyben volt a pro és a Mini is. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#935) sxxorp válasza fatal` (#916) üzenetére


sxxorp
őstag

Légyszi, hadd mutassak már rá 1-2 logikai bukfencre:
1. Ne szivass, tegyél már fel egy video-t, ahogy 10 ujjal gépelsz a Mini Pro-n :D :D
Egy laptop-klaviatúrát lehet, h 10 ujjra kell tervezni - nehogy már egy kis telefont is feltétlenül ugyanúgy kelljen, attól, hogy billentyűzet mindkettő :D
2. Hogyne számítana, a fent említett gyakori magyar betűkombinációkat sokkal gyorsabban pontosabban ütöd be 2 ujjal, mert teljesen szomszédosak - ja, bocs még megvárom a video-t, mert lehet, hogy áttérek 10 ujjra... :D

[ Szerkesztve ]

(#936) sdd2 válasza sxxorp (#935) üzenetére


sdd2
veterán

+1
Igaz Mini-t veszek de akkor azon is 10 újjal fogok gépelni :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#937) sxxorp válasza ko9 (#926) üzenetére


sxxorp
őstag

Örülök, h megoldódott a memokártya dolog. A ciripelés, igazán visszahallgatáskor zavaró, relatíve magasabb hangnál... Dagobert bácsi hangyameséi feeling :D

[ Szerkesztve ]

(#938) sxxorp válasza sdd2 (#936) üzenetére


sxxorp
őstag

Én már fejlesztem, hogy az orromat és a lábaimat is beveszem valahogy a gépelési mókába :D

(#939) ko9 válasza dokee78 (#930) üzenetére


ko9
addikt

Hát nem tudom, akkor lehet én kaptam selejtet, de most itt ráztam olyan 2percig összecsukva, minden irányba, volt hogy a kijelzőrészt fogtam, volt hogy az alsót, de meg se mozdult egyik se. Szerintem a nyitás is nagyon jó, van egy HTC Kaiserem, ugye az is hasonló kialakítású, és az érezhetően rosszabb. Ennek egy kicsit megtolod az alját, szép egyenletesen tolhatod felfele, majd az ASDFGH sor felénél kiugrik, és stabilan áll.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#940) sdd2 válasza sxxorp (#938) üzenetére


sdd2
veterán

majd egy videót küldj hogy sikerül a dolog :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#941) sxxorp válasza sdd2 (#940) üzenetére


sxxorp
őstag

Már nem marad mivel elindítani a video-t :D
bár...
ha deréktájra gondolunk...
:D :D

Na jó, off vége :)

(#942) sdd2 válasza sxxorp (#941) üzenetére


sdd2
veterán

Ja :DMostmár szét offoljuk a topikot :D

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#943) axioma


axioma
veterán

Az y-z azert megszokas kerdese csak, ma mar. Ha valaki van olyan oreg mint en :) , akkor tanithattak neki, hogy a mechanikus irogep miatt ilyen, hogy a karok gepeles kozben ne akadjanak ossze. Ha kozel van ket bill, akkor egyreszt gyorsabban lehet egymas utan utni, masreszt meg konnyebben osszeakadnak, mint ket tavoli, azaz jobban eltero sikban mozgo (az ütőmintak soraban tavoli, de a mechanika kialakitasa miatt ez az ujjak sorrendjeben kellett legyen). Aztan igy maradt... viszont azert az oprendszerek szoktak atalakitasi lehetoseget hagyni. Mas kerdes, hogy ha megszokod a sajat bill-edet, akkor nehez lenne utana leulni valaki masnak a gepe ele.
Hogy felig on is legyek, az android nem tudja a fizikai billentyuzetet atforditani egy felhasznalo altal megadott kiosztasra? Bar persze rosszabb, mert normal meretu bill-en nem zavar, hogy mi van oda irva, ra se nezek csak a kepernyore; de a telefonnal abban a meretben ezt nem lehet megcsinalni.

(#944) gr89 válasza dokee78 (#925) üzenetére


gr89
csendes tag

Képzeld tudtam. És tudod mi az a LED tv, amit agyon reklámoznak? Egyszerűen annyi, hogy a CCFL háttérvilágítást LED-esre cserélték és máris LED tv-ként árulják, ami egyrész parasztvakítás, mert szinte ugyanazt adják el más néven. Annyi előnye van, hogy kontrasztosabb képet ad a kijelző, mert a fehér led az tényleg fehér, a CCFl cső meg nem ad vissza annyira szép színeket.
Telefonoknál milyen kijelző technológiát ismerünk? TFT vagy OLED. Namost ha ebben nem is TFT, de nem is OLED van, akkor mi? Tudtommal az igazi sokszázezer Ft-os LED tv-ben is OLED van, aminek meg is kérik az árát.

(#945) Bambusznád


Bambusznád
tag

Most, hogy már tegnap múlt egy hetes a telefonom (hú, micsoda életkor :D) úgy tűnik most beállt az akksi idő 1,5 - 2 napra. Nem nyúzom annyit, mint az elején, de azért netezek, marketet használok és fotókat készítek. Remélem ez az idő csak pozitív irányba fog változni :)

Még mindig úgy gondolom, hogy a telefon jól van összerakva, nem érezni rajta a "kiviteli spórolást".

Az y - z cseréhez pedig annyit szólnék, hogy szerintem is csak szokás kérdése. Én is vakon 10 ujjal gépelek normál billentyűzeten, de még az én pici ujjaimmal se tudok 10 ujjal gépelni ezen a kis billentyűzeten. Bevallom kipróbáltam :DD

(#946) benjonino válasza e-newsee (#920) üzenetére


benjonino
tag

Teljesen igazat adok neked, én pontosan ugyanezért várok. Ha nagy erőket fektettek abba, hogy a számítógép billentyűzetét megváltoztassák, akkor igenis ne nekem kelljen ide-oda szoknom, hogy azt a nyavalyás Z-t hol találom.
Nekem teljesen tök mindegy lett volna, hogy az Y felül van-e vagy alul. Sokáig ellen is tudtam állni a magyar billentyűzet-kiosztásnak. 4 éve álltam át magyarra, akkor adtam fel elveimet. Erre itt most visszakavarjak magamnak azzal, hogy veszek egy angol billentyűzetet? Ha egyszer az angolt használom, egyszer meg a magyart, abból csak az lenne, hogy teljesen felhergelném magam, mikor sorban csinálom a hibákat.

Szóval én is várok egyelőre, míg a QWERTZ meg nem jelenik a T webshop ajánlatában.

(#947) Danythedog


Danythedog
csendes tag

Sziasztok! lenne egy olyan kérdésem, hogy a T-mobil nál vásárolt, Xperia Mini Pro sim lockos vagy függetlenül kapható? Akinek van új udvoskeje,az esetleg tudna fényképet készíteni az akkumulátorrol és környékéről ? Előre is köszönöm

(#948) ko9 válasza Danythedog (#947) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Elvileg SIM Lockos, csak kipróbálni nem tudom, mert nincs a környékemen másik szolgáltatós SIM kártya.
Ha a sorjázásra vagy kíváncsi, akkor 1 nemsok, de annyi sincs benne, nem kell tőle félni.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#949) Enci1983 válasza sxxorp (#779) üzenetére


Enci1983
senior tag

Na szép emberkéim hamar rám figyeljetek. Bekapcsolod a Mini Pro-t rögtön elindul a telepítő varázsló, első lépés a nyelv kiválasztása, tökmindegy hogy amerikába szánták vagy malajziába, SIM alapján választ nyelvet pölö magyar, gyengébbek kedvéért ugye :D na már most nyelv kiválasztásánál kipipálod a magyart s rögtön fölugrik egy ablakocska és arról érdeklődik hogy a billentyűzet hogyan legyen elrendezve, qwertz ill. qwerty. Borzasztó bonyolult ugye? Hosszan lenyomva a billentyűket előbukkanak az ékezetes megfelelőik. Példa az o hosszan lenyomva bejön az óöő ilyen egyszerű az egész.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#950) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Flotta tagként előfizetéses vagyok 6 éve a V betűs szolgáltatónál.
Most vásárolhatok megint új telefont.
Részletre is hozzájuthatok náluk e kiszemelt áldozathoz?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.