Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) axioma válasza hurrikan (#1795) üzenetére


axioma
veterán

Telenor fuggo szamra sztem ne varj, me'g nincs. Holnap ugyan lesz uj lista, de meg lennek lepodve ha pont most behoznak...

(#1802) sheep válasza Kobaljov (#1799) üzenetére


sheep
addikt

nálam nem így működött, nem kell odamenni és bekapcsolni a kijelzőt
ha volt vmi amit elszalasztottam egy kis ikon ugrált a fekete képernyőn, kb ugyanúgy látszik mintha a led villogna, sőt talán még jobb is

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1803) hurrikan válasza Bambusznád (#1800) üzenetére


hurrikan
addikt

Köszi neked is.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1804) e-newsee válasza hurrikan (#1795) üzenetére


e-newsee
addikt

Megtudhatjuk, milyen következtetést akarsz levonni a build számokból?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1805) Patrick76496


Patrick76496
őstag

nekem nem indítja a mobilarénás Xperia Mini teszt videót. vagy nem csak nekem van így? [link]

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1806) benjonino válasza Patrick76496 (#1805) üzenetére


benjonino
tag

Mert ma este 18:00-kor lesz az élő adás.

Kérdés:
Az viszonylag kis (480x320-as) felbontás és az átlagostól eltérő oldalarány nem korlátozza be a market-en található, és használható programok számát?

[ Szerkesztve ]

(#1807) e-newsee válasza Patrick76496 (#1805) üzenetére


e-newsee
addikt

Azért, mert hatkor kezdődik az élő adás. Addig nem elérhető. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1808) Patrick76496 válasza e-newsee (#1807) üzenetére


Patrick76496
őstag

ja ok, köszi :DD én ma kipróbáltam a vodánál (a Mini Pro-t) eszméletlen! néha picit akad, de a billentyűzete nagyon király és a multitouch is tökéletes. hoztam volna videót, hogy ciripel-e, de nem volt benne memókártya, és így nem engedte, viszont egészen közel a fülemhez raktam, és nem hallottam ciripelés, csak a hangzavar nagy volt, tehát nem 100%-osan biztos :(

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1809) krisztian112


krisztian112
senior tag

Amúgy mit vártok a T-mobiltól? Magasról tesz mivan kíirva a WEB-re. A SE X8-ra is még úgyvan kiirva hogy oprendszer.: 1.6 amikor már rég 2.1-es árulják....

Huawei P10 lite

(#1810) ricsike81


ricsike81
aktív tag

Xpweria mini esetén tapasztalta már valaki azt, hogy a led nem jelez, vagy csak néha, ha nem fogadott hívás volt, vagy sms jött ?

(#1811) hurrikan válasza e-newsee (#1804) üzenetére


hurrikan
addikt

Semmiylen következtetést a szolgáltatós szoftvereket csináljuk Flashtoolhoz majd.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1812) e-newsee válasza hurrikan (#1811) üzenetére


e-newsee
addikt

Értem, köszi.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1813) dokee78


dokee78
félisten

(#1814) sxxorp válasza Sonyericsson (#1713) üzenetére


sxxorp
őstag

Kedves Sonyericsson,
a készülékemet ma délután átvette a Cordon Kft. Bár az ügyfélszolgálatos eléggé hitetlenkedett, mikor hátrament megkérdezni az információt, úgy jött vissza, hogy már tudnak az esetről. Kérem akkor a megbeszélteknek megfelelően prioritásként kezelni az ügyet.

Egy apró turpisság akadályozza a folyamatot: a szervizlapjuknak a hölgy szerint sosem volt száma... ezért a nevemet és az IMEI számot küldöm el, amire hivatkozni lehet, hogy ez meg is valósuljon.

@hurrikan: értelemszerűen nem tudok most segíteni, amint alkalmam lesz, kapod:)
Lesz független, 2 év garis magyar orientált verzió a szoftverből?

[ Szerkesztve ]

(#1815) ricsike81


ricsike81
aktív tag

akksi tovább bírja mit tegye, ki van kapcsolva a háttérben futó alkalmazások, lehet valahogy az akksit kalibrálni gyári tmobil szoftver esetén ? Milyen programmal lehet, hogy ne kelljen belenyúlni a szoftverbe ?

(#1816) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Megjött a kicsike :)

11W32-es és tücskös. Azoknak üzenném akik kérdezték már, hogy menynire hallható, egyáltalán nem. Csak ha teljesen csöndes helységben vagy és úgy meghallgatod a jack dugót.
Ettől függetlenül imáádom! :)

(#1817) sxxorp válasza pepe091 (#1816) üzenetére


sxxorp
őstag

Meg ha felveszed video-ra, meg ha telefonálsz valakinek... és nem olvastam még olyan kutatásról, hogy egy elektrosztatikus jelenség mennyire tesz jót egy ilyen összetett készüléknek (hiszen nem egy Szokol-rádó egyszerűségű) - de van egy tippem: jót biztos, h nem tesz az élettartamnak.

(#1818) robyg válasza pepe091 (#1816) üzenetére


robyg
senior tag

Nekem is ciripel videófelvétel közben.
Próbáltam felrakni a youtubra de vlm ismeretlen hiba miatt nem tudja feltólni.Bécsben vagyok és mobilinterneten kersztül netezek,lehet az a baj.Ha majd otthon leszek normális nettel akkor felnyomom.

Nekem a teló alapba is ciripel függetlenül attól hogy a jackdugó be van-e dugva.
Viszont ha a kijelzőt lekapcsolja a teló akkor megszünik.

[ Szerkesztve ]

(#1819) ko9 válasza robyg (#1818) üzenetére


ko9
addikt

Kapcsold be a GPS keresést, és kapcsold le a kijelzőt, akkor is beszél hozzád a bogár :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1820) Kobor válasza ko9 (#1819) üzenetére


Kobor
aktív tag

"akkor is beszél hozzád a bogár" :D

(#1821) Lajdzsi válasza dokee78 (#1813) üzenetére


Lajdzsi
tag

De, böngészőből megy ha jól látom.

(#1822) e-newsee válasza sxxorp (#1817) üzenetére


e-newsee
addikt

Nem hallottam még konkrétan saját fülemmel a tücsköt, de szerintem olyasmi zaj lehet, mint amit a telefon töltőjénél hallasz. Próbáljátok ki, hogy a telefon rajta van a töltőn, töltő a konnektorban, és az adaptert hallgassátok meg. Ott is ciripel. Az azért van, mert a töltőben lévő tranzisztorok villámgyorsan kapcsolgatnak, és az hallatszik sípolásnak/ciripelésnek.
A telefonból jövő ciripelés mennyire hasonít ahhoz?. Mert ha annak az eredete is ugyanez (tranzisztorok kapcsolgatása), akkor az nem ront az élettartamon, legfeljebb zavaró. Pláne, hogy belehallani a videóba, ami a telefon egyik húzó tulajdonsága. :/
Persze egyáltalán nem biztos a diagnózis, csak próbálok gondolkodni, mi lehet. Ha valamikor be sikerül kapcsoltatnom egyet egy boltban, igyekszem meghallgatni én is.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1823) sxxorp válasza e-newsee (#1822) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem olyan misztikus ez, egyébként meg...
hááát, elég kandisznó méretű tranzisztorok adnak ilyen zajt: [link]

(#1824) wayne1


wayne1
senior tag

Ennél a videónál tényleg nincs ciripelés?
Bocs, jobban meghallgatva van :O

[ Szerkesztve ]

(#1825) axioma


axioma
veterán

Es meg mindig nincs a Telenornal... a vegen beujitok egy olcso androidot naluk (Telenor markanevvel most jott ki, elso androidosnak megteszi vegulis), aztan majd egy bo ev mulva mikor a kedvezobb elofizus vasarlasom lesz, valami nagyobb billentyuzetes csak lesz mar.

(#1826) aggleány


aggleány
addikt

Sima Mini-gazdik, érdeklődők!

Kint van a Mini tesztje a főoldalon, elindult a fórum is, nem muszáj zaklatni a Pro-gazdikat, már van saját fórumunk!

Részemről köszönöm az eddigi türelmet, hogy jöhettem ide nem Pro-tulajként is. :R

(#1827) mrlujoak válasza e-newsee (#1822) üzenetére


mrlujoak
veterán

Olyan mód túlmisztifikálták ezt a "hibát", hogy szinte használhatatlanná kiáltják ki egyesek...

Nah mindegy. Eleddig két tulajjal futottam össze, meghallgattam - meg is süketültem, mert épp az egyiket hallgatózva a mini pro hívást fogadott, nem kis csengőhangerővel - és annak ellenére, hogy hallani, ők addig észre sem vették, és fel sem tűnt nekik...

Komolyan, a Motorola Defy szériahibás hangszórójáról nem született ennyi írás - tényleg egyáltalán van arról Logout bolg? csakmert a tücskös mini pro-ról van... :U :U - pedig az tényleg észrevehetően romlik el...

Mindegy. Várom én is az állásfoglalást.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1828) sniphoe válasza mrlujoak (#1827) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Én is megvárom, hátha..
Csak már nagyon megvenném.. :)

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#1829) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

+1

nem tudom mi van már, de kezdem unni...Nem tudom mit kell ennyit vacakolni...
Ismerjék el, javítsák ki, azt ennyi :P
Tudom nem így működik, pedig így kéne...

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#1830) HEKIT99


HEKIT99
csendes tag

Nagyon teszik a telefon, már nagyon meg venném, de a ciripelés miatt még várnom kell. :F
A sony ericsson kezeli már a problémákat?

(#1831) tommjee


tommjee
senior tag

Ha kapott volna egy 3,5 hüvelykes kijelzőt akkor tökéletes lenne de így 3 hüvelyk az semmi szerintem ...

1Ghz , Adreno 205 az már elég jó :)

(#1832) joshuna95


joshuna95
csendes tag

nem tudja valaki hogy ezen már lehet be állitani háttérképet mint a xperia minin? :F

i love android <3

(#1833) mrlujoak válasza GegeWarrior (#1829) üzenetére


mrlujoak
veterán

A gyártó elviekben akkor fog hivatalosan is reagálni, ha olyan gyártási hiba történt, ami a készülék meghibásodását okozhatja.
Egyéb esetben nem.

Ilyen volt az S500i bill törése is. Ha eltörött az x-x ideig gyártott modell billje, akkor hibás volt.
Egyébként meg javítják a hibát - pl a kis szériás arc repedése - és ennyi.

Természetesen nem eltusolják, hanem a szervizt látják el instrukciókkal, hogy ha valaki a kis szériás (előszériás, első szériás) "hibás" modellt viszi javíttatni gariban javítsák...

Lásd, a Samsung sem ismerte el hivatalosan pl a Galaxy S GPS hibáját, vagy az Apple az antenna hibás kialakítását...

Ha a hang nem fogja érdemben zavarni a rendeltetésszerű használatot, azaz nem megy miatta tönkre - max tesznek egy zsjszűrő algoritmust a videófelvételhez, ami kiszűri a tücsit - akkor max kisebb szériajavítást eszközölnek...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1834) benjonino válasza mrlujoak (#1827) üzenetére


benjonino
tag

Nem a hang a zavaró, hanem a tudat, hogy esetleg rövidebb lesz a telód élettartama. Meg az is bosszantó, hogy Morphy törvénye értelmében te fogod megvenni az utolsó tücskös telefont, rögtön utána már a javított széria kerül a boltok polcaira. :))

Magam részéről bevállalnám. Engem csak a qwerty zavar. Az is csak azért mert tudom, hogy létezik qwertz, csak valami okból kifolyólag nem azt árulják. Még. Ha az X10 Mini Pro-ban nem lett volna és a teszteken sem láttam volna qwertz-et, akkor már rég boldog tulajdonosa lettem volna.
Így is boldog tulajdonos vagyok. Csak nem a telefonnak, hanem 45ezer forintnak. : :DD

(#1835) mrlujoak válasza benjonino (#1834) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Nem a hang a zavaró, hanem a tudat..."

Ez aranyos... :K
Ennyi erővel egy készüléknek sem szabadna elromlania a gariidőn belül :)

Egyébként ha a hiba élettartam vesztést okozna - ami ugye 2 év gyári garin belül lenne - akkor értelemszerűen drasztikusabb lépés merülne fel a javításra.

Eddig, erre vezethető hiba nem jelentkezett/lépett fel.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1836) benjonino válasza mrlujoak (#1835) üzenetére


benjonino
tag

2 dolog van ezzel kapcsolatban.

- 1. Nagyon jó készüléknél a nagyon csekély hiba kerül felnagyításra, hogy lehessen miről beszélni.
- 2. Aki igazából nem akar, tud, mer vásárolni, az a kákán is csomót keres.

Töredelmesen bevallom én ez utóbbiak csoportjába tartozom. :) Tehát keresek valamit, ami miatt igazolom magamnak, hogy miért nem veszem meg. Nálam ez nem a tücsök, hanem a qwertz. Akkor leszek gondban, ha kapható lesz qwertzel, mert elfogynak a kifogásaim. :DD

(#1837) ricsike81


ricsike81
aktív tag

sony ericsson xperia mini esetében tapasztalta már valaki azt ,hogy a led nem jelez, ha nem fogadott hívásunk volt, vagy sms-t kaptunk ? Nekem néha jelez, néha nem. Mit tegyek ?

(#1838) krisztian112


krisztian112
senior tag

Sziasztok! a tesztekben aztolvasom hogy a mini szériából kihagyták az Exmor R cuccot vagy mit. Ebben a videóban, pedig ott írja a Bravia Engione mellett hogy Exmor R. Ezekszerinte tényleg van benne? :F :Y [link]

Huawei P10 lite

(#1839) RoMix85 válasza tommjee (#1831) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Már én is szeretném megvenni, pénz is meg van rá, de még nem merek vásárolni:) egyébként beleszerettem ebbe a készülékbe:$, olyannyira hogy kb 3 hete vett dual sim Samsungomat, amit 40-ért vettem már rá is sóztam ismerősömre, pedig azt azért vettem mert hát két kártya egyszerre stb.... de a mini pro-t látva már nem is érdekel:D, csak lenne már minden ok a pro-val.

A sima mini sem lenne rossz, de még úgy sem volt fizikai qwertz-s telóm úgy hogy várok picit

(#1840) mrlujoak válasza RoMix85 (#1839) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha szolgáltatónál veszed (gondolom ott) akkor a 2 éves gariddal a kezedben nincs semmi tartani valód, még a felfújt tücsöktől sem...

Ha közben hardveresen kellene a hibát javítani, akkor meg garis cserét vagy javítást kapsz...

Vedd meg nyugodtan, 2 év gari az 2 év gari...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1841) sxxorp válasza mrlujoak (#1827) üzenetére


sxxorp
őstag

Hú, de könnyű a partvonalról okoskodni, számtalanszor láttam rá példát, sokszor főszereplőként, azóta óvatosabb vagyok, könnyű a pályára átkerülni.
Senki nem misztifikált semmit. Egy nagyon jó specifikációjú telefonba egy amatőr hiba került, amit a gyártás előtt simán észre lehetett volna venni. Egyelőre nem teszi használhatatlanná a telefont, 'csak' nem tudod rendeltetésszerűen használni (és ez az ami számít nem a használhatatlanság!) - nincs egy normális videofelvételed (HD-vel már értelme is volna), a telefonbeszélgetések szünetébe is becirpeg. Egyszerűen nem ér annyit a telefon, amennyit fizettél érte. Abban is megegyezhetünk, hogy egy nem tervezett elektrosztatikus jelenségnek kitett készülék élettartamának ez így inkább rosszat tesz. Ezért hülyeség a zajszűrős sufnimegoldás is.
Ami felháborító: A jelenséget közel 1 hónapja jelezték többen a gyártónak, és azóta sincs hivatalos reakció, még most kell bizonygatnom, hogy egyáltalán létezik a probléma.
Pont attól félünk, hogy van rengeteg tompa tulajdonos, aki vagy fel sem fogja mi van, vagy elszigetelt video problémának állítja be (úccse használom...), de nem az(!) - így könnyebb agyonhallgatni az ügyet, Emiatt is vagyunk többen aktívak, és tesszük láthatóvá a dolgot: legyen prioritás a konstrukciós hiba javítása, különben az elpártoló potenciális vevőket szépen megérzi a cég.
Bejelentés, csere, vagy javítás ennyi kellene, nem itt húzni az időt. Egyéb készülékek történetei nem érdekelnek, mert még a végén elismerően fogok bólogatni, hogy minden OK, pont így kell csinálni.
Emellett nem azért vettem a telefont, h garis javítás után rohangáljak. Hogy egy kicsit több együttérzés szoruljon beléd, megbízlak a készülékem szállítgatásával az újpesti francba lévő hivatalos szervizbe. Nem is beszélve a vidékiekről, akik több hetet várhatnak.

Az meg végképp durva, hogy anélkül ajánlgatod megvételre, hogy lenne egy hibás készüléked. Az általad elbagatelizállt hiba miatt rengetegen visszavitték, más telefonra cserélték a Mini Pro-t, vagy csak hetek óta hiába várnak a megoldásra... ([link], [link]).
.

[ Szerkesztve ]

(#1842) HEKIT99


HEKIT99
csendes tag

Hogy lehetett így el rontani ezzel a ciripeléssel egy ilyen jó telefont :(

(#1843) krisztian112 válasza HEKIT99 (#1842) üzenetére


krisztian112
senior tag

Figy ez nem szériatartozék, hogy: "Új hangélmélny HD-s ciripeléssel és elektrosztatikus zajjal made by Sony Ericsson, hanem egy gyártási hiba, amit valószínűleg meg fognak javítani, Vagy visszahívják a telókat, vagy garanciába cserélik mindenkinek hibamentes modellre.

Huawei P10 lite

(#1844) Patrick76496 válasza wayne1 (#1824) üzenetére


Patrick76496
őstag

én sem hallom :Y :F

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1845) padararpi


padararpi
csendes tag

Sziasztok!

Már épp majdnem megrendeltem a telót, mikor észrevettem, hogy sokan írnak erről a ciripelésről... Most türelmesen várok, hogy mi lesz.

Egy apró, ám nekem annál fontosabb kérdés: Ékezetes írás hogyan működik az Xperián? Ezt egyik tesztben sem láttam, hogy leírták volna...

(#1846) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Három óra alatt 100%-ról leesett a töltöttség 89% ra úgy hogy nem is használtam a telót ez normális?

(#1847) Kobaljov válasza krisztian112 (#1843) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Vagy - rosszabb esetben - azt mondják, hogy ez nem olyan jelentős hiba és nem csinálnak vele semmit, megspórolva ezzel egy (nagyon) költséges tömeges visszahívást vagy javítást (ez persze némileg ronthatja a hírnevet ami csökkentheti az eladásokat is, de valószínűleg csak kis mértékben). A legutóbbi (negyedéves?) pénzügyi jelentéskor veszteségesek voltak, így a költségekre valószínűleg most különösen figyelnek, ez az elnyúló hallgatás pedig kezd gyanús lenni. Reméljük ennél jobb forgatókönyv szerint alakulnak majd az események.

Közben kijött az egyik nagyobb nemzetközi techsite-on a Slashgear-en is a Pro tesztje (az ismert problémákat be is kommenteltem, jóváhagyásra vár)

(#1848) Kobaljov válasza pusi1981 (#1846) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Attól függ milyen funkciók (BT, 3G, GPS, WiFi) voltak bekapcsolva és mennyi/milyen program futott a háttérben

(#1849) e-newsee


e-newsee
addikt

Miért veszi mindenki készpénznek, hogy a zaj elektrosztatikus eredetű? Egyelőre annyit tudni, hogy OLYAN a hangja, MINTHA elektrosztatikus zaj lenne. De azért azt se feledjük, hogy ahhoz sok-sok szikra kell. Még akkor is, ha nagyon-nagyon picik. Szerintem nem az. Én most is inkább amellett vagyok, hogy itt egyik elektromos jel zavarja a másikat, mint ahogy a telefon a rádiót. Csak ez szerencsétlen módon belehallatszik a mikrofonba, és kihallatszik a készülékből. Ezt viszont addig nem tudjuk meg, amíg a cég nem reagál valamit. Vagy nincs valakinek egy olyan ismerőse, aki a SonyEricssonnál hibakereső műszerész.:)

Ettől függetlenül én is a mielőbbi javítás, és a szervizek folyamatos piszkálása mellett vagyok.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1850) krisztian112 válasza Kobaljov (#1847) üzenetére


krisztian112
senior tag

Szerintem ez hülyeség! Gondolj bele egy ilyen neves gyártó, aki pár telefont már letett az asztalra, biztos nem fogja hosszú távon jóváhagyni a hibás készülék gyártását. VAgy ha mégis a te forgatókönyved szerint menne a foylamat akkor kárpótolná az eddig hibás készülékeket vett vásárlójukat, vagy esetleg cserélik a készüléket. Az, hoyg a negyedéves jelentés veszteséget mutatott, az még nem menti fel őket hogy teljesen lesz@rja a problémát. Ami biztos, hogy még egyelőre nem láttunk változást, a változások után vonjuk le a következtetéseket, de mint mindenki énis remélem hogy minél hamarabb tesznek valamit lés cselekednek!:D

Huawei P10 lite

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.