Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) sdd2 válasza dokee78 (#1045) üzenetére


sdd2
veterán

Ha ez a hiba akkor visszahívhatják.Vagy kicserélik ami ésszerűbb vagy javítják.

e-newsee
Én Mini-t szeretnék de én várok vele.Első tulajok majd írnak tapasztalatokat.De úgyis csak októberbe tudom megvenni :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1052) dokee78 válasza sdd2 (#1051) üzenetére


dokee78
félisten

Már van egy Mini tulaj a fórumon.Teszt is van a Miniről egy másik magyar oldalon..
Én már megvehetem a T-nél,de szerintem várok vagy 2 hetet,hogy mi lesz a Pro-val.
+ ko9 azt írta lesz a T-nél QWERTZ,bár nem tudom honnan veszi.

[ Szerkesztve ]

(#1053) e-newsee


e-newsee
addikt

A zaj problémával kapcsolatban találtam ezt egy angol nyelvű fórumon. A dán csetes help szerint is valamilyen hardveres dolog, ami gyakran előfordul a mai elektronikus ketyerékben. Várni kell, amíg a SE megkeresi a hibát, és reagál rá valamit. Valószínűnek tartom, hogy már tud róla. Ezeket a készülékeket úgy figyelik, mint Sauron szeme. Vagy mi volt az a gyűrűk urában. :) Reméljük tényleg rajta vannak az ügyön, és egy év múlva majd úgy emlékszünk rá, hogy "Emlékeztek? Amikor megjelent, volt valami zaj, de aztán kijavították. Még jó hogy nem vettem meg azonnal, így megspóroltam a cserét /utánajárást / frissítést. :)

SE Denmark support Chat agent, said that he wasn't aware of similar reports of the problem with this model (it's only 2 weeks old, so not surprising).
He suggested it was a simple grounding issue which is often present in electrical devices. My digital camera however, doesn't expereience the same static, and that was a lot cheaper than my new SE Xperia Mini Pro!!!
It's a design flaw which SE needs to recognise and remedy.
Beyond being directed to the nearest Service Center; the friendly agent - Daniel, forwarded my report to the relevent department so any future reports are compiled.
I urge everyone to contact thier SE support center, via chat, email or phone and get this issue "to the top of the pile":

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1054) sdd2 válasza dokee78 (#1052) üzenetére


sdd2
veterán

De csak egy van :DDD
A tesztet elolvastam már :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1055) ko9 válasza e-newsee (#1053) üzenetére


ko9
addikt

Szerintem fogadjátok meg a tanácsát.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1056) dokee78 válasza e-newsee (#1053) üzenetére


dokee78
félisten

Hát azért 1 hónapot nem igazán várok rá.
Kb. már 9 hónapja szeretnék Androidos telót,nem bírok 1 honapnál többet várni.

(#1057) sxxorp válasza e-newsee (#1053) üzenetére


sxxorp
őstag

Az már relatíve régi, de ez friss és ropogós (2011-08-27 17:44):
"Got my replacement this morning and it is '11w31.
Viedeo recording static noise still happens.

phones4u in the UK have told me that all the xperia mini pro's have been 'quarantined' meaning they have been sent back to manufacurer, which I could pretty much guess because of the above issue."
GSMArena Xperia Mini Pro fórum...
ez némileg reménykeltő...
ja, http://www.phones4u.co.uk/shop/shop_contract_sub.asp?ManKey=5
nincs Mini Pro...

[ Szerkesztve ]

(#1058) e-newsee válasza dokee78 (#1056) üzenetére


e-newsee
addikt

Én épp most döntöttem úgy, hogy ha kell, akkor Karácsonyig is várok, csak oldják meg végre a problémát. Mindegy, hogyan. És legyen QWERTZ is, ha van rá lehetőség. Ha arra nincs, akkor meg megszokom az angolt. :)

ko9: Az én tanácsomat kellene megfogadni? Mert akkor kösz az egyetértést! :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1059) dokee78 válasza e-newsee (#1058) üzenetére


dokee78
félisten

Meggyőztél én is várok:
1. addig még valóban forgalomba kerülhet a QWERTZ
2. ára is eshet
3.hátha javítják

Gondolom hiánycikké nem válhat,ugyanis friss telefon még.

(#1060) e-newsee válasza sxxorp (#1057) üzenetére


e-newsee
addikt

Akkor ha jól értem, van esély egy visszahívásra?
Zsír, jól sejtettem, hogy tudnak már róla. :D
Ha pár héten belül orvosolják, akkor 3x-os respekt nekik. De addig nem. :)
Majd emlékeztessetek rá! :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1061) sxxorp válasza e-newsee (#1060) üzenetére


sxxorp
őstag

Nekem is csak 1 napot kellett volna várni... a tanácsod jó, mikor végre megértetted mi a probléma :D
Hogy a pö****be ne tudnának, én magam 3 mailt írtam a Supportnak :)
Ez még messze nem visszahívás, csak az első fecske, bízzunk benne, hogy megindul vmi.

[ Szerkesztve ]

(#1062) dokee78 válasza sxxorp (#1057) üzenetére


dokee78
félisten

Angolul nem tudok a fordító pedig értelmetlenül fordítja.

Mi is a lényeg?

(#1063) e-newsee válasza sxxorp (#1061) üzenetére


e-newsee
addikt

Én az első leírásra is értettem a problémát. :)
És remélem visszahívás, vagy hotfix lesz belőle.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1064) Enci1983


Enci1983
senior tag

Esküszöm ha nem írnátok szerintem a tulajok 99%-a észre sem venné a zajt. Ám az is érdekes hogy az enyém 11w29 és semmi de semmi zaj nincs, max ha fókuszál a teló, a 11w28-nál meg a többinél pedig hallatszik? Hogyhogy? Én nem értem. De azt még beírom hogy van sitergés más telóknál is, példa Lg Optimus 2X páromnak az van, de az én úgymond régi Samsung Minimnél is van. Szerintem ez alap ha valami feladatot hajtunk végre a telón.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#1065) dokee78 válasza Enci1983 (#1064) üzenetére


dokee78
félisten

Apám Xperia X8-a még sosem adott ki ilyen zavaró hangot.
Téged a rögzített videó alatti hang sem zavar? :F

(#1066) ricsike81


ricsike81
aktív tag

Segítsetek már, illetve írjatok az alábbi probléma megoldásár, amit már lassan 100-szor leírok, de senki sem válaszol.

A probléma a következő :

Ha hívás esetén beütöm a számokat tárcsázással, akkor tárcsázás közben van hang, és rezeg, amikor a kijelzőt nyomkodom. Hogy tudom kikapcsolni a rezgést, érintés visszajelzés menüpont alatt csak a hangot tudom kikapcsolni.

A Tmobil szerviz nem tudott erre választ adni.

Várom a válaszotokat kérlek titeket , mert sürgős, és zavar, hogy rezeg, ha tárcsázom a számot.

(#1067) Bambusznád


Bambusznád
tag

Ok, hivatalosan is süket vagyok :D
Az enyémnél is hallatszik állítólag.

(#1068) sxxorp válasza Bambusznád (#1067) üzenetére


sxxorp
őstag

Itt az ideje egy jó hallókészüléknek :D
A telefonnal készített videóidon ott van=a telefonodban is hallható. Ennyi.
Nem a videokészítés szar - az pont jó! Amiatt lehetett észrevenni ezt a belső kis vacak hangot.
@e-newsee: elsőre még én sem értettem - mindenki videorögzítési gondokról beszélt, senki nem fogta fel (én sem tegnapig, míg észre nem vettem), hogy a gond nem a video, hanem a zaj, amit egyébként tök klasszul felvesz, és sokkal gyakrabban fordul elő, minthogy akkor nem készítek videot... képernyőt elég gyakran nézel a telefonon, nem?
Na nekem ne sisteregjen ott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#1069) ko9 válasza e-newsee (#1058) üzenetére


ko9
addikt

Háát a tied is, de én konkrétan arra gondolok, hogy akinek problémája van vele, az írjon egy mailt a supportnak, hogy a "papírcsomó tetjére kerüljön a probléma" :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1070) -atesz-


-atesz-
aktív tag

Hello! Azt kérdezném attól aki használja a minit ,hogy a wifi ereje milyen? Készülök mini prot venni ,érdekelnének a tapasztalatok. Köszi :R

(#1071) Kharazam


Kharazam
csendes tag

Üdvözletem!
A teszt óta követem a fórumot, mert nagyon megtetszett a teló. Ez lenne az első Droidom, de az utolsó pár hozzászólás engem arra int h várjak még. Legalább míg lesz QWERTZ és kijavítják a ciripelést.
Jelenleg NOKIA 6720c-t használok, és ott is hallható a ciripelés, ha a JACK3.5-t a fülemhez tartom.
Az érdekelne h az SE MINI PRO-nál mennyire hallható ez a zaj, kb. milyen messze a füledtől? Mert én a mostani telómon (a NOKIA-n) csak úgy hallom, hogyha nagyon közel tartom, és erősen figyelek rá, de már több mint egy éve használom, és eddig videókon sem tűnt fel.
Kharazam

(#1072) sxxorp válasza Kharazam (#1071) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem a hangereje durva, olvashattad, hogy néhányan meg sem hallják miről van szó, hanem az, hogy szinte mindig ott bizsereg. De ki tudja mitől van, és mit okoz, meg hogy a nokiás dolgod mennyire ugyanaz? Én nem :)

[ Szerkesztve ]

(#1073) ko9 válasza Kharazam (#1071) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Itt a fő baj az, hogy ez a zaj a videóban is hallatszik... Eléggé közel kell tartani, de nem kell annyira koncentrálni rá.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1074) sxxorp válasza ko9 (#1073) üzenetére


sxxorp
őstag

Én pont lesz****ám, ha csak a video-ban lenne... de mindig ott van (aktív képernyőnél)
és nem csak a főétkezések között :D

[ Szerkesztve ]

(#1075) e-newsee válasza sxxorp (#1068) üzenetére


e-newsee
addikt

Tudom, hogy az elején te sem értetted, én azt hittem, hogy az első "nem a videórögzítés, hanem a telefon" megjegyzésedre gondoltál. Akkor már én is felfogtam, pedig nincs is olyan telefonom. :)
Amúgy egy angol lapon írtak olyat is, hogy a hangrögzítő ugyanúgy felveszi. Nyilván, hiszen nem a felvétellel van a gond. :)
Még jó, hogy nem havazik az adás, vagy mondjuk szellemképes... :D

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1076) V.Zoltán112


V.Zoltán112
tag

Nagy valószínűséggel jövőhéten kapok kb 40 ezret plsuz van még 17 ezrem. Ezt a teleofont néztem ki sima mini (tehát nem qwerty) verzióba. t-mobile-nál 44900 (online akcióban 42) előfizuba. A másik versenyző a galaxy ace. Szerintetek megéri ez a 5 ezre többlet a xperia minire? 15/F vagyok, zenére, egy kis netre valamint unaloműzőként játékra, valamint a fotózási tudás is fontos lenne. Éles képek, valamint jó fókuszálás, dedikált fotógomb.
Várom a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1077) dokee78 válasza V.Zoltán112 (#1076) üzenetére


dokee78
félisten

Kédésed ne itt tedd fel hanem -----> Melyik okostelefont vegyem? (Olvasd el az #1. hozzászólást, mielőtt kérdezel!)

ACE-n nincs dedikált fotógomb amúgy és lassabb is a Mini-től.
Azért nézd meg valahol mind2-t élőben,mert ha nagyobb kezed van akkor a Mini valóban mini lesz.
Nekem kis kezem van és kicsinek találom a Minit,de nekem tökéletes lesz.

ko9 Van benne hangrögzítő. :K

[ Szerkesztve ]

(#1078) ko9 válasza e-newsee (#1075) üzenetére


ko9
addikt

Nincs a Androidban gyári hangrögzítő, vagy csak én nem találom?

Ja és hogy tudok PCről appot telepíteni, ha nincs WiFi, és mobilinternet?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1079) dokee78 válasza ko9 (#1078) üzenetére


dokee78
félisten

Hát ha valaki lementi a saját appját és átküldi akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#1080) ko9 válasza dokee78 (#1079) üzenetére


ko9
addikt

Köszi, én akkor nagyon vak vagyok, mert nem találom :W

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1081) k850 válasza ko9 (#1078) üzenetére


k850
addikt

Első kérdés igen, de számtalan lehetőség van rá, csak le kell tölteni.

Második kérdés: pl. a MyPhoneExplorerrel.

A képen Wi-Fi látható a kapcsolódási módnak, de adatkábellel is ugyan így kellene.
Felteszel egy fájl kezelőt, majd a felmásolt app-at ezzel is tudod majd telepíteni.
Astro, ES File Explorer mind kettőből van magyar verzió is.
Ezen az oldalon csak magyar nyelvű app-ok vannak.[link]
Hálás köszönet az alkotóknak.
:R

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1082) ko9 válasza k850 (#1081) üzenetére


ko9
addikt

Szóval akkor alapból nincs benne hangrögzítő. A másik: most realizálódott bennem, hogy nem lehet Ad-Hoc hálózatra kapcsolódni, és még fájlkezelőt se raktam fel. De kezdő vagyok :)
Vajon mikor lesz rá rootolás? XDA-Dev-en még topikja sincs :)

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1083) sdd2 válasza ko9 (#1082) üzenetére


sdd2
veterán

Ha jól tudom a 2011-es xperia modelleken meg lehet nyitni a bootloadert ami igazából legális rootolás.De gari vesztéssel jár!

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1084) sxxorp


sxxorp
őstag

Hú, baki baki hátán:
bootloader megnyitása nem egyenlő a root-tal, de egyenlőre feltétele.
Root pedig már van: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1216783

Egyébként:
A Mini GSMArena tesztjéből: You don’t get a Voice Recorder either.

[ Szerkesztve ]

(#1085) k850 válasza ko9 (#1082) üzenetére


k850
addikt

Most nézem, hogy nem a SE X10 mini pro-ról van szó, mert a 2.1-ben nincs alapból felvevő.

Elképzelhető, hogy a Xperia mini pro-ba van már? :F
Ha van mobilinternet előfizetésed, akkor nyugodtan fel mehetsz a Marketre is, természetesen előbb be kell állítani a gmail fiókod, ill. regisztrálni a Marketen.
A rootolás hagyd még egy kicsit, előbb ismerd meg az android rendszert! :K
Amit linkeltem oldalt, onnan adatforgalom nélkül az összes alap programot feltudod telepíteni a MyPhoneExplorerrel.
;)

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1086) Bambusznád válasza sxxorp (#1068) üzenetére


Bambusznád
tag

Még sem kell hallókészülék, mert most hallottam. Ez félig jó hír, mert mégsem vagyok tök süket :D de rossz hír, mert tényleg van zaj :( Nem mintha eddig nem hittem volna el...

(#1087) sxxorp válasza Bambusznád (#1086) üzenetére


sxxorp
őstag

Mi tartott ennyi ideig? És megérthetjük eddig miért nem kapott nagyobb hangot a dolog....

(#1088) sdd2 válasza sxxorp (#1084) üzenetére


sdd2
veterán

Bocsánat :U

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1089) sxxorp válasza sdd2 (#1088) üzenetére


sxxorp
őstag

Ne viccelj, semmi gond, csak ne maradjon fals info :)

(#1092) sdd2 válasza sxxorp (#1089) üzenetére


sdd2
veterán

Nem szoktam hülyeségeket írni és nem is szeretek.Úgy tudtam hogy a bootloaderrel rendszergazdák leszünk a telefonunk felett.Viszont gari vesztéssel jár. :U

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1093) dokee78 válasza pusi1981 (#1091) üzenetére


dokee78
félisten

Ez,hogy jön ide? :O

(#1094) sdd2 válasza dokee78 (#1093) üzenetére


sdd2
veterán

+1 Amúgy érdekes volt :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1095) pusi1981 válasza dokee78 (#1093) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Egy kis off volt de gondolom nem baj hogy megnéztétek...

(#1096) sxxorp válasza sdd2 (#1094) üzenetére


sxxorp
őstag

A QWERTY lehet a közös szál, akkor már nem biztos, h kell fizikai bill. ...

(#1097) hurrikan


hurrikan
addikt

Kellene egy kis segítség!
Szolgáltatós és különböző régiójú függetlenesektől.
FLASHTOOL topikunkban szeretnénk létrehozni a különböző FLASHTOOL-al felrakható szolgáltatós és fügegtlen szoftver verziókat.

Amiben a segítségeteke kellene (egy mappa a frissítési fájlból):
Ha SEUS-sal csináltad a frissitést akkor itt találod
c:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs\
elég ha a blob_fs mappát becsomagolod és felteszed

Ha PC Companionnal / PCC / csináltad akkor meg itt találod
c:\ProgramData\Sony Ericsson\Update Engine\db\13740270\blob_fs\
elég ha a blob_fs mappát becsomagolod és felteszed

meg azt volna jó tudni hogy akkor milyen verziójú, pl mire frissítettél és pl Német független, vagy stb. Ha nem tudod elég odaírnod magát az SI számot amit a build.prop-ban találsz. Abból majd tudjuk. Főleg szükség lenen Telenorosok, T-mobileos, Vodafoneos segítségére. Hogy utánna garanciát vissza lehessen állítani.

A szóban forgó tiopikjaink ahova elkészítenénk az FLASHTOOL-os ROM-okat:
FASHTOOL HASZNÁLATA ÉS SZOFTVEREK
Garancia visszaállító topik

Előre is köszönjük a segítséget mindekinek! Ezzel másokon segítetek!
Itt egyébként mindenféle témát, Root, frissítési információkat megtaláltok a készülékkel kapcsolatban: Xperia Mini/Mini pro/Live Walkman topik

Továbbá kiemelten foglakozunk a hibákkal, jólenne ha minnél többen írnátok a topikba hogy ki melyik hibát tapasztalta és melyiket nem, hogy mehessen a hivatlos levél az SE-nek a tapasztalatokról!. Hnagszóró csercegés bekapcsolt kijelzőkor, videó ciripelés, rossz hangminőség híváskor, gyenge GPS, stb.
Konstrukciós vagy HARDVERES hibák?

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#1098) sxxorp


sxxorp
őstag

Na, ez hasznos téma, az előző telefonnál (X10 Mini Pro) is bejött... érdemes közreműködni, sokat segíthet másnak, később meg lehet, h neked lesz szükséged vmire :)

[ Szerkesztve ]

(#1099) ko9 válasza hurrikan (#1097) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Megpróbáltam SEPC-vel frissíteni, a T-Mobile-os Mini Pro-m, és azt a választ kaptam, hogy "Még nem érhető el szoftver az Ön telefonjához."
Pedig mikor kérdezte, akkor Javítást választottam.

SEUS-t is kerestem, de nem találtam ehhez valót. Szívesen megcsinálom a Trés cumót, ha segítesz :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1100) n@p@lm válasza dokee78 (#1019) üzenetére


n@p@lm
őstag

ezek szerint a ciripelős probléma csak a pro-t érinti?
a simának nincs típushibája?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.