Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28901) -PLevi- válasza Farkas86 (#28900) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Lehet, mivel csak 1,8MB. A hivatalos, ha jól tudom 50+ MB. :D

(#28902) M_o_g_y_i válasza ronin79 (#28897) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Akkor mégiscsak újra kell raknom, mert most csak egy kis vacak 2GB-os c4-es karival csináltam, de a "fő" kártyám egy 32GB-os Samsung. :U (flac ugye eszi a tárhelyet :K)

mod: a második indításkor mennyire lényeges ezeknek a beállításoknak a végrehajtása? :F
Gondolom csak opcionális, de nem értem a 3x újraindítás szükségességét... :N

Nemrég olvastam, hogy a kernelt cserélni érdemes a v5 felrakása után. Ezt most megcsináljam, vagy nem életbevágó?

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#28903) Farkas86 válasza M_o_g_y_i (#28902) üzenetére


Farkas86
senior tag

Nem életbevágó a kernelcsere. Én nem cseréltem.

(#28904) M_o_g_y_i válasza Farkas86 (#28903) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Egyelőre én sem, bár az akku gyengélkedése miatt lehet nem ártana. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#28905) domerator válasza ggeleven (#28854) üzenetére


domerator
veterán

Nálam vagy 2 napja fosta össze magát a Stocklite v8-ra feltett 1 hetes Holo launcher... először csak minden beállítása visszaállt defaultra, majd az Operaminit nem engedte megnyílni, fekete képernyő után FC-t dobott mindig. Kiirtottam a Holo-t és azonnal működött minden (restart nélkül javult meg a mini)

A stocklite-nak még mindig nincs baja, 5-6 naponként cache és dalvik pucolás, havonta akku "kalibrálás" és megy rendesen. :K

Nem biztos, hogy adott hiba esetén a rom (ami addig jól ment) a hibás, bár a droid mindenre képes. :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28906) SANKADI válasza domerator (#28905) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Nekem a Holo eddig még minden ROM alatt elszállt, pedig megvettem a pro változatot. Először csak nem lehett widgetet kitenni (meg sem jelent az ablak) később egyre többször omlott össze.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#28907) ronin79 válasza SANKADI (#28906) üzenetére


ronin79
őstag

Érdekes nekem még sosem jelzett hibát pedig TBvel állítom vissza a beállításokat is még valamelyik 1-es verzió metéséből.

(#28884) Farkas86

Igazad volt, int2ext nélkül működik tökéletesen. Tegnap újraraktam és minden tuning nélkül is jól megy. Egyedül a Link2sd-t tettem fel próbára, de ez sem okozott gondot és így legalább telepíteni is lehet több alkalmazást. Ez az utolsó verzió egész jóra sikerült és ez már valóban használaható napi szinten. Kipróbáltam az aokp-t is de nem volt kedvem játszani a javításokkal, úgyhogy marad az aosp, csak még a témán kell finomítani. Az ubuntu tökély lenne csak a billentyűzet nem jön be a narancssárgával, viszont a matteból találtam htc-set, lényegében ubuntu zöldben :)
Governor ill. shedulerekkel már játszottál? A smartass sio kombináció gyengének tűnik benchmarkban, a noop, deadline interactive elég jónak, egyedül a procit nem tudom 921 fölé vinni mert egyből újraindul, de 902-n és alap 800-on is egész jól megy.

(#28908) M_o_g_y_i válasza ronin79 (#28907) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Majd ha megjön az új akku, ezzel a v5-tel mennyi üzemidőre számítsak? :F
Jelenleg negyed óra netezés és kakukk. :DDD
(de nagyon tré már, még az eredeti, kb. 2 éves akku van benne)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#28909) ronin79 válasza M_o_g_y_i (#28908) üzenetére


ronin79
őstag

Használatfüggő, van akinél napokig megy, nálam 1 max. 2 nap ha nem játszom.

(#28910) Farkas86 válasza ronin79 (#28907) üzenetére


Farkas86
senior tag

Nálam bejön az ubuntu téma alatt a narancs billentyűzet csak nem lehet "á" betüt írni, mert azonnal leáll a billentyűzet. A governort átraktam smartassV2 re, azonkívül nem próbálkoztam mással.
A KikkAss Kernelizer szkriptet ratktam még fel rá, de úgy nem indult el. Még a bootanimációig sem jútott el, hanem folyton újraindult. Az init.d mappából ki kelett törölnöm a szkriptet amit berakott és csak utána tudtam bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#28911) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Kérek egy kis help-et!
CM 7.2|Xperion V4.2 van a telómon. Hiába kötöm össze usb-n a pc-vel, nem történik semmi. sem a pc-n sem a telon.(töltés az elindul) Az usb jó, mert a teblettal mükszik.
Mit tudnék csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#28912) M_o_g_y_i válasza ronin79 (#28909) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az is elég sovány ilyen "gyengécske" telefontól.
Bár nem kevesebb, mint amit eddig megszoktam. :N :U
Játék nem hiszem, hogy sok minden lesz, net inkább. :K
Mégiscsak megismétlem a telepítést, ez a 2GB-os kártya kevés és lassú is... :W
A billentyűzetet nem tudom átállítani QWERTY-ről QWERTZ-re, vagy nem is lehet? :F

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#28913) ronin79 válasza Farkas86 (#28910) üzenetére


ronin79
őstag

Nekem nem volt vele gond, még az int2ext-es változathoz tettem fel de kihagytam a scheduler opciót beállításkor, mert a sio-t állítja be alapértelmezettnek azzal meg mintha nem lett volna a legjobb. Ubuntunál a hiba nálam is megvan, de a htc-s témával nincs gond, de rosszabb hogy rengeteg téma van és nehéz választani :DDD

(#28912) M_o_g_y_i

CM7-ben a magyar billentyűzetnél nincs ilyen lehetőség.

(#28911) urbanjozsi

CWM-ben sem látja kártyát? (mount usb devices)

(#28914) M_o_g_y_i válasza ronin79 (#28913) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Kár... :(((
Akkor azért nem találtam ilyet! :DD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#28915) ronin79 válasza M_o_g_y_i (#28914) üzenetére


ronin79
őstag

Telepíthetsz akármilyen másik billentyűzetet, nekem már inkább a qwertz van megszokva, a qwerty nagyon gáz lenne már :-)

[ Szerkesztve ]

(#28916) robi12ster


robi12ster
tag

Már egy ideje használom a V5 -öt, a telefon aksija is kezd megszokottá válni. Lenne egy pár kérdésem: Miért nem telepíti fel a samsung app -ot, próbáltam apk -fájlból is. Egy egy pár programnál kiírja, telepítés után, hogy az alkalmazás nincs telepítve. Meg nagyon lassan kapcsol be a telefon, kell neki vagy 5-6 perc, ha nem több.

Láttam az XDA -n IOS romokat. Ezeket próbáltátok már.

(#28917) Farkas86 válasza robi12ster (#28916) üzenetére


Farkas86
senior tag

A samsung apphoz valami tw cuccok kellenek, ami a stockban van.
A lassú bekapcsolás nálam is megvolt, 1-2 perccel tovább tartott mint általába.
Az alkalmazások amit telepíteni szeretnél lehet nem kompatibilisek a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#28918) robi12ster válasza Farkas86 (#28917) üzenetére


robi12ster
tag

Azon agyaltam, hogy nem e azért indul lassan, mert 8gb -os mem kártyám van, és ez lassítaná.

(#28919) ronin79 válasza robi12ster (#28916) üzenetére


ronin79
őstag

:)) ez olyan kérdés mint xda-n az amarullz topikban, hogy csinált a csákó 2gigás exter partíciót és még egy giga üres de már nem tud több alkalmazást telepíteni :DDD úgyhogy ha egyszer cyanogenmod akkor stock alkalmazások talán nem fognak működni :)
IOS-t nem próbáltam, de mivel a telefon is elég sz@r mind kinézetileg, használhatóságról meg inkább ne is beszéljünk még egy próba erejéig sincs kedvem egy jó androidot elcseszni. Ha téged nem zavarnak a korlátai próbáld ki és megtudod, még az is lehet hogy neked megtetszik és maradsz annál :))
Memkari csak akkor lassítja ha nem c10.

[ Szerkesztve ]

(#28920) M_o_g_y_i válasza robi12ster (#28918) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Induláskor tényleg ellenőrzi a médiafájlokat, de ezt ha jól láttam már a PIN beírása után teszi, nem?
Jó lenne ezt valahogy kikapcsolni... :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#28921) vlevi


vlevi
nagyúr

Erőszakot vettem magamon, feltettem az xperion v5-t. Mondjuk furcsa, de teccik. Ébresztőt viszont hol tudok beállítani? Ne mondjátok, hogy a benne lévő órában NEM lehet??? Csak a fizetős JB Clock+ tud ébresztőt?
Ha így van, hajítom ki az xperiont a g....be.

(#28922) Farkas86 válasza vlevi (#28921) üzenetére


Farkas86
senior tag

Nem kell az egész romot cserélni, elég az órát. Bele kell tenni az eredeti CM órát.

(#28923) vlevi válasza Farkas86 (#28922) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, az már nekem a varázslás kategória, olyat én nem tudok...

Másik furcsa dolog, hogy fel akartam tölteni 1-2 képet a picasára, a quickpic elvileg feltöltötte, de nem találom. Ilyen furcsaságot sem láttam még. :F

[ Szerkesztve ]

(#28924) Farkas86 válasza vlevi (#28923) üzenetére


Farkas86
senior tag

Nem nagy dolog. Csak bemásolod a root explorerrel a system/app ba, megadod az engedélyeket végül egy újraindítás és készen is van.

(#28925) ronin79 válasza vlevi (#28923) üzenetére


ronin79
őstag

Akkor minek telepítesz cm-et amihez külön oda írom csak haladó felhasználóknak, igaz ez még v4-nél volt feltüntetve de nagyjából minden xperionra vonatkozik. Lehet jobban járnál egy stock alapú moddinggal, mert ha ilyen alapműveletek gondot okoznak sok bosszúságtól kímélnéd meg magad ;)

(#28926) robi12ster


robi12ster
tag

Ha lesz időm kipróbálom a stock és ios romokat is. Még valamit elfelejtettem, néha csak úgy magától bekapcsól a világítás, majd ki. Ezt addig csinálja míg újra nem indítom.

(#28927) Farkas86 válasza ronin79 (#28925) üzenetére


Farkas86
senior tag

Vagy így elsőre egy official cm et modosítás nélkül. :)

(#28928) ronin79 válasza Farkas86 (#28927) üzenetére


ronin79
őstag

Az is jó, mondjuk gond csak ha stockhoz van szokva de legalább nem annyira nagy érvágás mint stock után egy xperion amiből jópár gapps meg rendszercucc kivan vágva és legalább lenne összehasonlítási alap :)

(#28929) vlevi válasza ronin79 (#28925) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért a kettői nem ugyanaz a kattegória. Mert a CM recovery, Xperion telepítése azért az nem igényel különösebb hozzáértést. De hogy rendszer appokat cserélgessek a ROM-ban, azt nem tudom, hogy mi fán terem.
Felraktam az xperiont, mert meg akartam nézni. De ilyen farokságokra, hogy az órát kilopják belőle, nem számítottam. És a kérdésem nem is az volt, hogy mit kell kókányolni vele, hogy legyen óra, hanem az, hogy tényleg jól látom-e, hogy nincs?
Ennyi erővel indulhatna a dolog onnan, is hogy minek telepítettem fel egyáltalán a 2.2.1-es gyári rom helyett a 2.3.6-ot, ha nem értek hozzá?

(#28930) urbanjozsi válasza ronin79 (#28913) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Telepítettem ezt: SAMSUNG_USB_Drivers_for_Mobile_Phones_v1.5.20.0_[Android_Galaxy]
Most már mükszik.
Enélkül is kellett volna kommunikálniuk?

(#28931) Probert75 válasza urbanjozsi (#28930) üzenetére


Probert75
addikt

A nélkül nem. Vagy KIES(ez a progi hanyagolandó) vagy a samu driver.

(#28932) Farkas86 válasza vlevi (#28929) üzenetére


Farkas86
senior tag

Az óra azért lett cserélve mert JB-re van témázva a rom és az az óra is olyan, mint ami a JB romban van. A JBclock+ pedig fizetős ami itt wareznek számítana és ezért nem lehetett belerakni.

(#28933) urbanjozsi válasza Probert75 (#28931) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

:R Köszi Kies nincs, nem is lesz.

(#28934) ra^ven válasza vlevi (#28929) üzenetére


ra^ven
senior tag

Ha ébresztés kell, igaz másik topic, de gentle alarm, ha JB clockot nem sikerül megmókolni. :K

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#28935) vlevi válasza ra^ven (#28934) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem akarom én megmókolni, jó nekem a gyári is.
Azért kezdtem bele az xperionba, mert itt állandóan arról olvastam.
Meg tényleg jól néz ki, de így, ilyen kiherélt állapotban inkább nem kell.

(#28936) ronin79 válasza vlevi (#28929) üzenetére


ronin79
őstag

Lehet nem igényel, ha van hozzá egy szájbarágós elcsépelt leírás, ugyanennyiből áll egy rendszeralkalmazás telepítése és akkor ennyi erővel indulhatna a dolog onnan is, hogy minek tesz fel valaki egy rootolt romot ha a root hozzáférését ki sem tudja használni. Szóval marad az eredeti tanács, tapicskolj vissza recoverybe és nyomjál fel valami stock vackot, arra még talán elég lesz a csökkentett szellemi képességed ;)

(#28937) balazsbence válasza vlevi (#28935) üzenetére


balazsbence
senior tag

Tényleg most azért mert egy 20mp-es dolgot nem akarsz/tudsz, miért kell pocskondiázni?nem egy nagy trúváj

(#28938) vlevi válasza ronin79 (#28936) üzenetére


vlevi
nagyúr

vegyélvisszaazarcodbólegyélszíves
Én se beszéltem így veled, te se tedd.

(#28939) szapeti40


szapeti40
tag

Sziasztok:)
Tudna valaki abban segíteni, hogy hogyan frissítsem fel a telefonomat?
Melyik romot ajánljátok?
Hogyan kezdjem el és frissítsem fel?
Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#28940) ra^ven válasza vlevi (#28938) üzenetére


ra^ven
senior tag

Tedd fel a V4.2-öt, nekem az is nagyon tetszett, és ott freeben is működik minden.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#28941) vlevi válasza Farkas86 (#28927) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Vagy így elsőre egy official cm et modosítás nélkül. :)"
Ez viszont jó ötletnek bizonyult, már fel is tettem az xda-ról a beta7-es verziót. Bakker. Ez odab*** rendesen., a 2.3.6-hoz képest, de még a táblámon (és az mk808-on) lévő 4.1-hez képest is.

Egyet sajnálok csak, hogy az ACE-ban lévő 180M memória nem sok app telepítésére ad lehetőséget. Kár, hogy /data partíciónak az SD-re átrakásán kívül az alkalmazásoknak nem lehet így helyet csinálni a kártyán. 32Gigából futná 1-2 appra.

(#28942) Farkas86 válasza szapeti40 (#28939) üzenetére


Farkas86
senior tag

Az első dolog megnézni, hogy 5830 vagy 5830i. :)

Vlevi: Az nem az official cm.
A cm10.1 et raktad fel ha jól gondolom. Nem a beta7 a legfrisebb.

[ Szerkesztve ]

(#28943) vadkörte válasza Farkas86 (#28932) üzenetére


vadkörte
addikt

330 Ft-ot megér(het)...

Bár nem vettem meg. Megoldottam egyéb - itt nem biztos, hogy hirdetendő - módon.. Nemigen értem a felháborodás okát. A készítő a leírásban közli, hogy a pro cuccokat kiszedte a véglegesből, mert az warez-olásnak minősül.
WTP???

(Az alábbiak nem Neked szólnak, csak így egyszerűbb.)

1., -> Plyay Áruház, ami kell megveszed
2., helyettesíted az általad preferálttal
3., megoldod a "vásárlást" egyéb forrásból

Üdv. V. Körte

(#28944) ronin79 válasza balazsbence (#28937) üzenetére


ronin79
őstag

Rá se ránts, szerencse hogy nem a Miracle-t próbálta ki, mert akkor lehet fel is köti magát :D Talán annál a verziónál volt a legtöbb ilyen okos hozzászólás - fuuu nincs benne kamera, nincs fájlkezelő, nincs sms, a barebone az nagyon nem jó :D :DD :D

(#28938) vlevi

De csak a te kedvedért és csak most visszaveszek kőbunkóból enyhén bunkóra :)) amúgy az official cm az a stable lenne vagy nightly, ami cm7 és ami tanácsolva volt neked. Amit felraktál az cm10.1, a beta7 enyhény nem a legújabb kiadás és mivel beta nem teljesen tökéletes sem, de az tuti ha felteszed szinte új telód van :)
Ami a tárhelyet illeti ha olvastad volna valamelyik korábbi h.sz.-em a mai napon (azokon kívül amelyikekben eltanácsoltalak a cm használattól) akkor észre vehetted volna, hogy van int2ext ami működik cm10.1-ben is, de nem a legjobb választás vagy helyette link2sd-vel lehet próbálkozni.

(#28943) vadkörte

Nekem tetszett, egy alkalmazásban van asztali óra, világóra, stopper, időzítő, ébresztőóra és ez a pro verzió még picit jobb is mint ami JB-ben van eredetileg. Mondjuk hiányzik belőle a telefon mozgatásával történő szundi üzemmód de legalább személyreszabható, esetleg még a magyarítást kéne fejleszteni és akkor nem igen lehet rá panasz :)

[ Szerkesztve ]

(#28945) vadkörte válasza ronin79 (#28944) üzenetére


vadkörte
addikt

Nekem is tetszik. Ezt (pro) használom, de mint mondtam megoldottam... :DDD

Üdv. V. Körte

(#28946) Farkas86 válasza ronin79 (#28944) üzenetére


Farkas86
senior tag

Bevallom hogy én nem ennyire nyugodt választ vártam. :D
Én a Miracle romot nem használtam, de az Apokalipse Final eszembe jutott. :)

(#28947) robi12ster


robi12ster
tag

Akkor nem tudjátok véletlenül, hogy miért villog be időnként a képernyő világítása?

(#28948) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!
Azt,h tudom megcsinálni-remélem meg lehet,h a telefon memóriáját megnöveljem?Mert ez a 180 mega igen kevés,vagyis már ~160 megánál jön a piros figyelmeztető ikon+nekem a belügyminisztériumi sms-h ha elfogyott az üzemanyag,akkor szálljak át egy másik kocsiba-most jött meg,kétszer nem is fogadta el a telefon,mert azt írta,h nincs hely vagy mi...mikor még ~15megva volt,na mindegy.Am nem tudom,h nektek mikor jött meg ez az sms,meg szerencsére mi nem ragadtunk be sehova,nem mentünk el itthonról,de soha nem lehet tudni és nehogy már a hülye memória miatt legyen már vmi...És azt át tudom állítani,h a letöltött cuccokat a micro sd-ra rakja és ne a telefon memóriájába?
:R

(#28949) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok. Hogy lehet vissza allitani ezen a szutyok telefonon a gyari adatokat vagy micsodat? Azt irja toroljem a samsung apps fiokot, amikor nincs is...

(#28950) ronin79 válasza vadkörte (#28945) üzenetére


ronin79
őstag

Szerintem ez a természetes menete a dolgoknak, attól pl. h. telepítve van a Holo Free még nem azt jelenti hogy azt is kell használni, normális h. lecserélem a pro verzióra, vagy ha épp valakinek a Go van megszokva akkor arra vagy bármi másra vagy ha pl. sosem fogom a Pdroidot használni akkor törlöm a rendszeralkalmazások közül. :)

(#28946) Farkas86

Már nem tudom pontosan kettő közül melyikből voltak kivágva ezek az alkalmazások, de ha egyszer fel van tüntetve mi az alapja, akkor ha valamilyen alkalmazás hiányzik letöltöm az alapromot és beleteszem a moddoltba. Persze nekünk átlagfelhasználóknak ez természetes, de valakinek ilyesmi gondot jelent :DDD

(#28947) robi12ster

Korábban ez gyakori téma volt, igaz nem xperionnál és már valakik allergiásak is voltak az ilyen kérdésekre, de mintha vírus lett volna, mert sokat jeleztek ilyesmit. Általában egy beragadt alkalmazás volt a hunyó, amit nem a legegyszerűbb kiszúrni, mivel egyenként kell törölni-telepíteni és így kiszűrni melyik a ludas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.