Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28251) kmarci25 válasza Farkas86 (#28249) üzenetére


kmarci25
veterán

Ja, de pont a widget volt az eredeti kérédsben. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#28252) Martin107


Martin107
tag

Akkor tud valaki valami hasonlót?
Hogy ne a menübe kelljen bejárkálni a feladatkezelőért.

(#28253) Probert75 válasza Martin107 (#28252) üzenetére


Probert75
addikt

Az ikonját nem tudod a asztalra kihúzni?

(#28254) youngboy válasza Martin107 (#28252) üzenetére


youngboy
senior tag

parancsikon?

(#28255) Farkas86 válasza youngboy (#28254) üzenetére


Farkas86
senior tag

A normális módon nem lehet, mert rejtett alkalmazás és csak a beállításokban van.
De ki lehet tenni: Hozzáadás a föoldalhoz - Parancsikonok - Tevékenységek - Feladatkezelő

(#28256) ra^ven


ra^ven
senior tag

Srácok, xperion alatt ez a wired tether mire jó? Hotspot?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#28257) oz82 válasza ra^ven (#28244) üzenetére


oz82
senior tag

Az a problém hogy pl.:

Naptárnál az újabb appot úgy látja a TB mintha a régi frissítése lenne pedig nem az! Ez egy sokkal újabb naptár a SGS 3 ból. Ezáltal nem engedi visszaállítani, mert nem kompatibilis, még az adatokat se. A systemapp remover megoldás lesz sztem. (a naptárbejegyzések kellenek sajna).

A jegyzetnél meg egyszerűen lefagy a TB. Pedig alapból nincs is fenn! Ez a kisebbik gond ez nem fontos annyira.

Ez a rom van fenn. Amúgy nagyon fasza, nekem nem fagyogat. Picit lassabb, de ne zavaróan.

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#28258) ronin79 válasza oz82 (#28257) üzenetére


ronin79
őstag

De most még komolyan ezen vacilálsz??? Még szép hogy lefagy a tibi ha egyszer olyasmit akarsz csináltatni vele ami nem hajtható végre :D :D :D

(#28259) oz82 válasza ronin79 (#28258) üzenetére


oz82
senior tag

:W

na ez az amire nem figyeltem...
Áttöltöm az asszony minijére aztán kimásolgatom egyenként
A naptárral meg az lesz hogy lehet azzal is ez lesz....

Thx

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#28260) Probert75 válasza oz82 (#28259) üzenetére


Probert75
addikt

Ha az asszony minijét szinkronizálod a gugli fiókoddal, majd a saját telódat az újabb naptárral, az nem menne? Ha műxik, akkor nem kell egyenként.

[ Szerkesztve ]

(#28261) ronin79 válasza oz82 (#28259) üzenetére


ronin79
őstag

Tuti van valami gyorsabb megoldás is, sajnos ilyesmiben nem vagyok járatos, szinkronizálós cuccokat nem használom. Amúgy az a rom miben jobb mint egy tökéletes cm7.2? Nekem cm7-ből már szinte semmi nem hiányzik ami ics vagy jellyben van, mindent átlehet hozni és 7-ben mégis gyorsabb :D

(#28262) -PLevi- válasza ronin79 (#28261) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Igen? :D A multitaskingot is? :DD

(#28263) ronin79 válasza -PLevi- (#28262) üzenetére


ronin79
őstag

Akkor inkább helyesbítek, mindent ami számomra fontos vagy ami pl. JellyBeanben tetszett - téma, ablakanimáció, zárképernyő, alkalmazások - óra, sms, kamera :))
Mi az a multitasking??? :D :D :D

(#28264) oz82 válasza ronin79 (#28261) üzenetére


oz82
senior tag

Nem tudom.

Megtetszett CM 10 ( pontosabban mert Cm10). Eddig S'perince volt fenn, de nem jött be. (bár kétségkívül gyorsabb a jelenleginél). De nagyon szép és teljesen használható.

Most kiszedtem a TB mentéseit naptár és a jegyzetét is. Áttöltöm a minire, aztán ott kitalálok valamit.

Azt vettem észre mikor pöcsöltem a naptár és jegyzet visszaállításával és ugye cm miatt nem tudtam, akkor a belső memóba azért írt valamit szerintem kb 20-30 mega hagyott ott azt hogy tudnám eltávolítani (factory reseten kívül :DDD ). Dalvik töröle gyorsítótár tötölve. 3 app van a belső memóban aztán mégis csak 50mb szabad heylem van. kb 80-90 kell hogy legyen! Nézeget TC vel hogy a belső emóban mia foglal több helyet, de egyenlőre nincs semmi.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#28265) Pajoz válasza ronin79 (#28126) üzenetére


Pajoz
őstag

Hy! Segítenél? Felraktam egy MIUI romot kíváncsiségképp. Bejövős, annak ellenére, hogy eddig nem voltam oda a nyávogós romokért :).
Szóval, telepítettem a mount 2sd appot. Elvileg be van minden állítva benne. Az alkalmazáskezelő mégsem látja a kibővített memóriát.Hogy lehet aktíválni a kártyán lévő ext3 partíciot?

[ Szerkesztve ]

(#28266) -PLevi- válasza ronin79 (#28263) üzenetére


-PLevi-
senior tag

2.3.x alatt, ha megnyomod hosszan a home gombot, a gyakran használt alkalmazások jönnek elö.
4.0.x alatt ugyanakkor ilyen kis ablakok jönnek elö az éppen futó alkalmazások képeivel. Az oldalra húzásukkal lehet bezárni öket. Tehát ha megnyomod a home gombot - ICS-töl fölfele - nem zárja be a az alkalmazást.

Pajoz: Újraindítás volt?
szerk.: Vagy cronmod script recoveryböl telepítve. Elötte mount data/system! (nem tudom melyiket, de ha mind a kettö fel van csatolva, az sem baj)

[ Szerkesztve ]

(#28267) Farkas86 válasza -PLevi- (#28266) üzenetére


Farkas86
senior tag

A 2.3.x romokban sem zárja be az alkalmazást a home gomb megnyomásával.

(#28268) -PLevi- válasza Farkas86 (#28267) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Ha a böngészöben vagyok (Dolphin mini) és álváltok Messengerbe fél percre, mire visszalépek, újra kell töltenie az oldalt. Ilyen nincs 4.0-tól felfele. (hacsak nem 15 alkalmazás van egyszerre nyitva :D )

(#28269) Farkas86 válasza -PLevi- (#28268) üzenetére


Farkas86
senior tag

A 2.3.x ben a böngészök hamar kilövik az oldalt és csak a címet mentik el ahol éppen jártál, hogy memoriát szabadítsanak fel, de ha alkalmazások között váltogatsz, akkor nem kell újra betöltenie ahányszor elindítod. Más a beállítás, hogy mennyi memoria használat után zárja be az alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#28270) -PLevi- válasza Farkas86 (#28269) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Ezt nem tudtam. Köszönöm!

(#28271) szerzol


szerzol
senior tag

Sziasztok!

Lányom telóját akarom Froyo-ról gyári GB-re romolni odinnal és nem találtam keresőben választ.

Ha nem csinálok gyári visszaállítást telepítés után, megmaradnak-e a beállítások és alkalmazások, változnak-e az ikonok kinézetei?

Kösz!

(#28272) Farkas86 válasza szerzol (#28271) üzenetére


Farkas86
senior tag

A factory reset mindenképp ajánlott, hogy ne legyenek problémák.

(#28273) -PLevi- válasza szerzol (#28271) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Odinos telepítésnél minden elveszik. Csinálj biztonsági mentést!

(#28274) szerzol válasza Farkas86 (#28272) üzenetére


szerzol
senior tag

Milyen problémákra gondolsz?

(#28275) szerzol válasza -PLevi- (#28273) üzenetére


szerzol
senior tag

Mivel csináljak, ha nem akarok rootolni, mert a titanium backuphoz kell?

(#28276) -PLevi- válasza szerzol (#28275) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Sajnos az mindegyikhez kell. De a névjegyeket exportálhatod SD kártyára, majd vissza is importálhatod.
De nem egy nagy dolog a root, ha még nincs tapasztalatod, akkor is negyed óra megvan. :)

(#28277) szerzol válasza -PLevi- (#28276) üzenetére


szerzol
senior tag

Én csinálnám is, de a lányom annyira félti Pou-t, hogy nem engedi, mert újra kell neki hizlalni! :C

(#28278) -PLevi- válasza szerzol (#28277) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Tapasztalatból mondom, hogy azt is onnan tudja majd folytatni, ahol abbahagyta. :)

(#28279) Pajoz válasza -PLevi- (#28266) üzenetére


Pajoz
őstag

Gyakran a legegyszerűbb megoldás nem jut eszébe az embernek. Elég volt egy restart. Thx! :)

(#28280) -PLevi- válasza Pajoz (#28279) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Igen ez ismerös. Nincsmit!

[ Szerkesztve ]

(#28281) szerzol válasza -PLevi- (#28278) üzenetére


szerzol
senior tag

Kösz! legfeljebb majd klónozzuk Pou-t. :DDD

(#28282) -PLevi- válasza szerzol (#28281) üzenetére


-PLevi-
senior tag

De ne felejtsd el a biztonsági mentést, mert anélkül elveszik a Pou is!

[ Szerkesztve ]

(#28283) vadkörte válasza szerzol (#28281) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha nem akarod kinyírni Pou-t - ez valami virtuális "házikedvenc"??? - és nem főzött ROM-ot teszel fel, akkor a Titanium Backup-pal mentsd le az app adatait. A ROM-olás és a lányod összes szeme... ööö... programjának telepítése után viszaállítod Pou adatait. Elméletben ugyanott tudja folytatni a hízlalást, ahol abbahagyta. Ehhez csak root kell, a TiBi-t nem kell hack-elni. Azután, ha nem akarod, hogy root-olt maradjon, eltávolítod a root-ot.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#28284) szerzol válasza vadkörte (#28283) üzenetére


szerzol
senior tag

Köszi! :R

(#28285) ronin79 válasza Pajoz (#28265) üzenetére


ronin79
őstag

Látom már megoldódott úgyhogy ok :) Ebben az appban nekem a "kártyatuning" volt a legjobb na meg hogy kilehet választani mit akarsz áthelyezni, reverse mount na és persze, hogy az összes módosításhoz csak egy újraindítás kell :D

(#28266) -PLevi-

De az task manager és van cm7-re is meg moddolt stockba is belepakolták. XDA-Themes and apps- Real ICS Task Switcher valami ilyen név alatt fut, keress rá ;)

Szerk: itt a Playes link

[ Szerkesztve ]

(#28286) -PLevi- válasza ronin79 (#28285) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi!
Kipróbáltam, hát... A képernyőképek elég elmosódottak ás pirosas árnyalatúak. :(((

Más: Attól lehet bootloop, hogy nem a megfelelő fajtájú firekernelt telepítem? (offical-unoffical). Precise Volume Control-nál mi az a deodex? Melyik kell nekem? :F

(#28287) Farkas86 válasza -PLevi- (#28286) üzenetére


Farkas86
senior tag

Attol nem lesz bootlop ha nem megfelelő firekernelt raksz fel, csak a gps meg a bt nem fog működni.

(#28288) -PLevi- válasza Farkas86 (#28287) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi!
Akkor valószínűleg a Precise Volume Control okozta.

(#28289) Farkas86 válasza -PLevi- (#28288) üzenetére


Farkas86
senior tag

Hát az meglehet, főleg ha az xda rol letöltöttet raktad fel. A Precise Volume Controlnál a legjobb ha a rombol kiszedett fájlból készíted el.

(#28290) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv,

srácok kb. 2 hete van fent az xperion, az akksi idő beállt, hozza amit hoznia kell, fagyás nem volt.
2 dolog történt, 2 szer random újraindult, valamint 2 alkalommal egyik gombra sem éledt fel a telefon bekapcsolt állapotban, ezt akksi ki/be -vel megoldottam.
Olyan mintha a telefon menne ilyenkor, csak valamiért a képernyőt nem akarná feléleszteni.

Találkozott valaki hasonlóval, esetleg van ellenszer?

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#28291) -PLevi- válasza ra^ven (#28290) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Nekem is volt olyan, hogy nem akart "felébredni". Azt hittem, hogy kikapcsolt a teló, nyomtam hosszan a power gombot. Aztán erre szépen bekapcsolt az LCD. :D
Random újraindulás nálam egyszer volt, akkor is miután totál lefagyott. De nem a szokásos reboot volt, mert nem kért PIN kódot utána.

(#28292) sajtc5


sajtc5
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő volna:

Kaptam a tesómtól egy telenoros Galaxy Acet. Én vodás vagyok ezért függetlenítenem kell. Telenornál azt mondták, h 7.600 pénzért megcsinálják. Egy gsm boltos srác azt mondta, h 5000.-! Na most a kérdés a következő. Az utóbbi helyen azt mondta a srác, h nem tudok custom romot felrakni, csak a gyárit lehet függetleníteni. Ha megpróbálok rootolni és új romot felrakni, akkor visszazár. Ez valóban így van és nincs mit tenni? Pedig az eddigi telómon már úgy megszoktam a Cyanogenmod rom nyújtotta lehetőségeket. Ha valaki tud vmi itthon elvégezhető és biztos megoldást azt is szívesen veszem!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#28293) KurtCobain válasza sajtc5 (#28292) üzenetére


KurtCobain
őstag

Sima vagy "i"-s a teló?

Mmm'kay?

(#28294) quailstorm válasza KurtCobain (#28293) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Biztos hogy sima, tekintve hogy a BCM21553-nál a függetlenítés sem lenne kérdés, meg a főzött ROM se. Függetlenítés a google playen, főzött ROM meg csak gyári alapú van :DDD

(#28295) sajtc5


sajtc5
csendes tag

Sima ace. Akkor még mindig nem tiszta a dolog. Szerintetek rárakhatok bármilyen custom romot rootolás után és úgy is lehetséges a függetlenítés? Vagy a kies-el fríssítsem 2.3.6-ra (asszem ez a legfrissebb) és úgy?

Érdemes elvinnem hozzáértő szakihoz függetleníteni, vagy én is megtudodm csinálni vmilyen programmal, anélkül h tönkretenném?

Köszi még egyszer!

(#28296) quailstorm válasza sajtc5 (#28295) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Qualcomm SoC-k basebandjét nem lehet célhardver nélkül kiütni.
Függetleníteni MINDEN esetben gyári ROMmal javasolt, ugyanis a függetlenítő box terméktámogatása arra vonatkozik, a telefon viselkedése főzött kernellel megváltozhat, és mivel ez hardver szintű, és exploit, tehát biztonsági réseket használ ki, akár az alaplap véglelges kisülését is eredményezheti egy CM7-tel való függetlenítés.
Amennyiben kiütteted, és ráraksz egy CM7-et, vissza fog jönni a szolgáltatófüggés, és jó esetben túléli a telefon.
KIES nem biztonságos, még a windowsra is veszélyt jelent...
"hozzáértő szakihoz függetleníteni": az csak vett egy szolgáltatást, olyat neked is adnak, kb 30-40k közt lehet hozzájutni. A felhasználói felület meg bot egyszerű.
Esetedben vagy eladod a telót, vagy a szolgáltatóval függetleníted. Az általuk való kikódolás elvileg végleges (én sosem próbáltam :D )

(#28297) sajtc5 válasza quailstorm (#28296) üzenetére


sajtc5
csendes tag

Köszönöm a kimerítő választ.
Tehát, akkor gyárilag 2.2.1 Froyo van a telón, de úgy olvastam mindenhol, hogy 2.3.6 a legfrissebb "gyári rom" és erre a Kies-el tudom frissíteni. De most meg azt írtad, h ez nem biztonságos. Akkor most az az egyetlen megoldás, h 2.2.1-es rommal függetleníttetem és használom?

(#28298) Farkas86 válasza sajtc5 (#28297) üzenetére


Farkas86
senior tag

Vagy odinnal felrakod a 2.3.6 ot

(#28299) quailstorm válasza sajtc5 (#28297) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A legtöbb embernek működik a KIES, de én már a látványától is hányok. Gyári szoftverfrissítő toolt utoljára 2009-ben használtam, és az a SEUS volt. A KIES a gépemen XP és windows 7 alatt is telepítés közben kékhalált okozott. Egyébként a rendszerem gyors és stabil, és a samsung driverek már előre telepítve voltak. Ezért írtam, hogy én még brickelni se tudtam vele, nem engedte, így a jobb.
Szóval ahogy az előttem hozzászóló írta. Letöltöd a legutolsó független gyári 2.3.6-ot, és aztán elsöntöd mi lesz vele. A froyo azon a telón egy szar, nem maradj rajta.

(#28300) sajtc5 válasza quailstorm (#28299) üzenetére


sajtc5
csendes tag

Akkor még utoljára pár kérdés és abba hagyom mielőtt teljesen analfabétának néztek...! :W

Leszedem a gyári 2.3.6os független romot (ezt hol tudom megtenni?) ezután ezzel az odin programmal felrakom? Rootolni kell hozzá vagy sem?
Ha ezzel megvagyok akkor elviszem mondjuk a telenorhoz, vagy egy ezzel foglalkozó üzletbe és függetleníttetem, ha jól értem.

Köszönöm még egyszer, h veszitek a fáradságot és próbáltok segíteni! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.