Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44701) uyka


uyka
tag

Idő közben sikerült megoldani a problémát ! :U :D

https://www.facebook.com/hegyiburkolas

(#44702) Ra's al Ghul válasza Balázs1986 (#44694) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Az általad felsorolt dolgok amiket linkeltél azokon kívül van még valami más is amit érdemes törölni?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#44703) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Nemrég írtam, hogy lecseréltem a telóm. Úgy gondoltam, hogy amíg nem találok neki új gazdát, kölcsönadom haveromnak(nagy hiba volt). Nemrég jött, hogy nem működik a teló, mert mint kiderült romolni akart, de valamit nagyon elrontott. Én se igazán szeretek romolni, mivel mindig is utáltam(nem is értek hozzá), illetve pont azért vettem nexust, hogy menjen magától , és ne kelljen buherálni azért, hogy normálisan működjön.

Viszont a 2x-el nem tudom mi lett. Nem lehet bekapcsolni, nem jön be az sw uprade a hang up+down gombra, viszont a hang le+ usb-be dugásra a pc felismeri, de ennyi. Szerintetek tégla lett? Lehet vele még valamit kezdeni ?

Köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#44704) EszesNorbi


EszesNorbi
tag

én ujra bootolnám az aioval aztán smartflash.

(#44705) kenwood3 válasza kenwood3 (#44703) üzenetére


kenwood3
őstag

Tárgytalan :))

deminosnak hála meg tudtam csinálni :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#44706) dancergabor válasza denes04 (#44681) üzenetére


dancergabor
tag

Szia!
Próbáld meg: Beállítások -> Teljesítmény ->Processzor -> CPU ütemező -> dyninteractive
Ez a legjobb választás a felsoroltak közül !!

(#44707) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Én felraktam a 2.3.4 gyári romot de meg kell mondjam szinte ugyan az mint a 4.0.4 talán még lassabb is :D
Bár lehet én csinálok valamit rosszul. Android System Info szerint a szabad memóriám 39MB.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#44708) denes04

Volt már valakinek olyan problémája hogy pcröl probált másolni a telora valamit és féluton megakadt???Ez mitöl van?Django ics van fent.

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44709) Kloss válasza Ra's al Ghul (#44707) üzenetére


Kloss
őstag

Én is felraktam nemrég. Minden jól ment, aztán mégse. :) Az első nap délutánján már használhatatlanná vált a telefon, annyira lelassult, ette az akkumulátort nagyon.
Így este került vissza rá a Gueste Hybrid rom.

(#44710) Ra's al Ghul válasza Kloss (#44709) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Szia!

Arról tudsz valamit mondani? Jobb mint a DjangoManouche X1.6.5?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#44711) Kloss válasza Ra's al Ghul (#44710) üzenetére


Kloss
őstag

Szia!

Hát ezt nem tudom biztosra mondani. Látod, egyik telefonon ez a jó, másikon az.
Én azért ezt használom, mert ezzel jó a kamera, az üzemidő és a voip hívás.
De már nagyon érik egy másik készülék vásárlása :)

(#44712) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Sziasztok!

Meglepően olvastam az utóbbi pár kommentet, mindenki leragadt a 2.3-nál vagy az ICS-nél 2X-en?
A Tonyp féle CM 11 sokkal jobb mint ezek a régebbi változatok :) A legújabb KitKat verziók már egészen jól szuperálnak, sokkal takarékosabban bánik a RAM-mal a telefon és (számomra) gyorsabb mint valaha. Az akksi idő sem rossz egy kis UV-vel, a legtöbb funkció működik a wifi megosztást és a hdmi csatlakozást kivéve. Ráadásul van hozzá 3.1 alapú kernel ami jelent egy kis plusz gyorsulást.

(#44713) EszesNorbi


EszesNorbi
tag

és a kamera milyen?? birja már kezelni a vakut??

(#44714) Colt29 válasza EszesNorbi (#44713) üzenetére


Colt29
csendes tag

Hello! A kamera szerintem tűrhető, de néha megfordul a kép és más szinekben pompázik a képernyő :D nálam pl teljesen kék, viszont ha ilyenkor csinálsz képet az ugyan úgy fog kinézni, mint ha normál állapotban láttad volna amit fényképezel. Aki naponta többször fényképez annak szerintem zavaró lehet... Én most boldogan megvagyok a legújabb 20140120-s verzioval és a legújabb 3.1-a kowalski kernellel. Előző héten olvastam, hogy publikáltak újabb cm11-t (M3) és ha lesz ideje Tonyp-nek akkor fog vele dolgozni... izgatottan várom az újabb KitKat alapú romot :D

(#44715) denes04 válasza Th3Ac3 (#44712) üzenetére

Hali.Azz hogy érted hogy az akksi idö sem rossz egy kis UV val.?ez mit jelent?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44716) Kloss válasza Th3Ac3 (#44712) üzenetére


Kloss
őstag

Szia!

Én a "leragadt" szót kicserélném a "visszatért" szóra. ;)

denes04: UV: undervoltage, feszültségcsökkentést jelent, vagyis a feszültséggel a fogyasztást is mérsékelni tudod.

[ Szerkesztve ]

(#44717) denes04 válasza Kloss (#44716) üzenetére

Köszi.Még annyit kéedeznék hogy nàlam sehogy nem nyitja meg a tonyp.basketbuild oldalt mindig hibàt ir.Valami ötlet?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44718) Kloss válasza denes04 (#44717) üzenetére


Kloss
őstag

Most én sem tudom megnyitni. Próbálkozz később, esetleg holnap.

(#44719) denes04 válasza Kloss (#44718) üzenetére

Értem.És az UV NÉL kb mennyit lehet csökkenteni?csak mer nem akarom tönkretenni a telot:)

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44720) Colt29 válasza denes04 (#44717) üzenetére


Colt29
csendes tag

[link] Itt megtalálod a legújabb buildeket. Ja és most nézem, hogy 2 napja rakott is fel újat :D meg is nézem...

(#44721) Kloss válasza denes04 (#44719) üzenetére


Kloss
őstag

Nos ezzel nem teszed tönkre, sőt. Kísérletezéssel kell megkeresned, fokozatosan csökkentve a feszültséget, hogy pl mikor fagy le a készülék. Ettől az értéktől magasabbat kell beállítani, így stabil lesz, ugyanakkor a kisebb feszültség miatt kevesebbet fogyaszt.

(#44722) denes04 válasza Kloss (#44721) üzenetére

köszi:)

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44723) Th3Ac3 válasza Kloss (#44716) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Mi az ami miatt inkább visszatértél a régebbi változatokra? :)

Egyébként igen, most jött ki új változat ami szerintem viszonylag nagy előrelépés az előzőekhez képest. Remélem mikor az USB-ről lehúzom a telót nem fog több hot rebootot csinálni.

denes04: telefontól függően érdemes beállítani az általános tapasztalatok szerint -50 mW csökkentést mindegyik O2X kibír, eddig az enyém -75-ön jól megy, más még -100-on is tudja használni a telefont.

EszesNorbi: éppen a legújabb változatban odakerült a gyári CM mellett a feav féle kamera, ma tesztelgettem, nem voltak vele gondok.

[ Szerkesztve ]

(#44724) Kloss válasza Th3Ac3 (#44723) üzenetére


Kloss
őstag

Korábban is írtam, kamera, üzemidő, voip hívás jobb minőségű mint az újabb romokkal.
HDMI-t néha használom, bár mióta megvan a tab, azóta azt dugom a tv-re.
Szerintem nálam már a rom csere egyben telefon csere is lesz. Egyébként ha megnézed, erre a telefonra nincs a GB után újabb rom. Amit kiadott az LG 4.04-et, azt nem nevezném romnak. HDMI nem jó, kamerát hazavágták, lassú. Nem folytatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#44725) Th3Ac3 válasza Kloss (#44724) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Amiket itt felsorolsz azok közül egyikben sem tapasztaltam visszalépést az újabb változattal, szóval számomra érdekes amit írsz. Bár az igazat megvallva mikor megkaptam a telót akkor jött ki az ICS, onnantól meg CM-ek és társai vannak rajta, gyári azóta se került vissza.
Azt meg sosem értettem miért olyan nagy dolog a kamera, olyan ocsmány képeket csinál alapjáraton hogy ha tehetem inkább mással fotózok.

Igen az ICS az félmegoldás, nagy könyörgésre kidobott valamit az LG, de a kevés memória miatt csak a swap partíciós megoldással sikerült működésre bírni, az meg pokoli lassú.

(#44726) Kloss válasza Th3Ac3 (#44725) üzenetére


Kloss
őstag

Én tapasztaltam visszalépést :)
Előnyként mondanám a CM10 és afeletti verziók esetén a stabilitást és a sebességet, ami jobb mint a GB alapúaknál. De ez olyan dolog, szinte készülékenként változik, kinek mi fut jól.
Amúgy ICS alapon tényleg ocsmány képeket csinál a teló, de a régi GB-s romokkal nem rossz, sőt egész jó. Ezt persze úgy kell érteni, hogy nem egy tükörreflexes fényképezőhöz viszonyítom. :)
De ezzel kapcsolatban is van szórás, mert itt a fórumban is olvastam már, hogy rossz a képek minősége, míg másnak meg jó. A fényképezés meg azért fontos, mert ezzel nem cél a természetfotózás, vagy bármilyen komolyabb fényképezés (arra van a fényképező), hanem a pillanatot akarom elkapni, megörökíteni, esetleg a munkához kell valamit dokumentálni.
Mindig eltervezem, hogy megcsinálom a dualboot-ot. de aztán sorra elmarad.

(#44727) denes04

Az uj tony p cm 11 hez honnan tudok gappsot leszedni? Tegnap felraktam egy gappsal de nyelvbeállitás után azt jelezte hogy a beállitás varázslo megált...

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44728) Th3Ac3 válasza Kloss (#44726) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

A GB alapú kamerát nem próbáltam benne anno,szóval abból a szempontból lehet hogy jobb. De persze kinek mi számít ahhoz legjobban illő ROM-ot használjon.
Hát nem tudom, olyan mosott és szürke minden kép amit készítek hogy az valami borzadály, szóval lehet ebben nincs szerencsém. Fura egy telefon ez, mert még két egyformán működőről senki sem számolt be, mindegyik másban jobb és gyengébb.

denes01: gapps a rom-ban benne van alapból telepítsd újra formázás után, de előtte a .zip fájlból szedd ki a \system\priv-app\SetupWizard.apk fájlt, úgy menni fog.

(#44729) ungvari.a válasza denes04 (#44727) üzenetére


ungvari.a
újonc

Üdv. Abban benne van. Nem jól tetted fel.

(#44730) denes04 válasza ungvari.a (#44729) üzenetére

Ugy tettem fel hogy:
wipe data/factory.reset
wipe cashe partition
dalvik cashe
Install zip....
Ez igy jo .nem??Csak a gapps nem kel akkor

[ Szerkesztve ]

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44731) denes04 válasza Th3Ac3 (#44728) üzenetére

Köszi

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44732) denes04

Cm11ben a ram mérete növelhető valahogy?mert 341 MB van jelenleg

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44733) Th3Ac3 válasza denes04 (#44732) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Még nincs hozzá ramhack kernel (ami ezt segítené elő + 16 vagy 32 MB-al), de nézd meg a szabad RAM-ot, többnek kell lennie mint eddig (80-90 átlagban).

(#44734) denes04 válasza Th3Ac3 (#44733) üzenetére

Értem.Köszi

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44735) denes04

A cm11 et milyen beállitàsokkal használjátok?Mert nálam az akksi hamar merül:(

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44736) baluka6


baluka6
aktív tag

Volt már valakinek gondja a bekapcsoló gombbal? Nálam az a hiba, hogy nem mindig érzékeli ha benyomom, van amikor billentyűzár helyett a kikapcsoló "menüt" hozza be. De legtöbbször csak 5-6. alkalommal reagál. Gondolom ezt nem a rom okozza,nem? Mert már a második fajta van rajta és ugyan úgy marad a hiba. Esetleg ez javítható? Vagy érdemes?

(#44737) Klon válasza baluka6 (#44736) üzenetére


Klon
aktív tag

Nalam ez mar regi hiba...
Nem rom fuggo, egyszeruen csak elkopott.
Kiprobalhatsz valamilyen kontakt spray-t, pl WD-40.
Vagy szoftveres bekapcs progit. En utobbi mellett dontottem, nem mert belefujni semmi folyadekot a kijelzo miatt.

A proximty screen off pro progit hasznalom, kb 1 eve a legnagyobb megelegedessel :)

(#44738) Colt29 válasza baluka6 (#44736) üzenetére


Colt29
csendes tag

Nálam is előjött ilyen hiba, főleg Django alatt, de most CM 11 alatt eddig működik rendesen a legnagyobb meglepetésre. Nekem eszembe se jutott volna, hogy ez software hiba lehet, már kezdtem azt hinni, hogy befuccsolt a gomb és vihetem szervizbe vagy valami, de nem így lett... :C

[ Szerkesztve ]

(#44739) Th3Ac3 válasza denes04 (#44735) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Nem nagyon lehet rajta mit mókolni akksinövelés érdekében az alvó állapotban kikapcsoló wifi és minél alacsonyabb fényerő kombón kívül. Még ott az UV (feszültségcsökkentés) amit pár posttal ezelőtt írtam, esetleg a tuning nélkülözése segíthet. Sajnos ez ennyit tud meg ugyebár az idő vasfoga is rendesen látszik az akkumulátorokon.
Vagy megnézném Wakelock Detectorral nem e valami állandóan ébren tartja a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#44740) denes04

EÉrtem..de már mindegy...felraktam a Gueste2X. romot nagyon jo rom csak az a bajom vele hogy a gps nem ér semmit..Nem talál jelet sehogysem ha talál is pár másodpercig csak.Valami ötlet???

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44741) denes04

Kloss számára ment egy privi.

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#44742) Klon


Klon
aktív tag

Ha valakit erdekel:
Tonyp fele uj CM11: http://tonyp.basketbuild.com/index.php?dir=main/CM-11.0/

(#44743) geza58


geza58
csendes tag

A telefonom meghalt? Bekepcsoláskor bejön a fehér LG logo utánna elsötétül a képernyő és semmit nem csinál. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#44744) deminos válasza geza58 (#44743) üzenetére


deminos
aktív tag

Miután csinálja ezt?Mi volt az utolsó dolog, amit csináltál rajta?

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#44745) geza58 válasza deminos (#44744) üzenetére


geza58
csendes tag

Bekapcsolàskor már csak a logo jött be. 2.3.6-os gyári android van rajta. Nem értem a dolgot.

(#44746) deminos válasza geza58 (#44745) üzenetére


deminos
aktív tag

Annyi biztos szerintem, hogy nem halt meg. A teljesség igénye nélkül sorolom mit tudsz tenni:
- Ha volt/van rajta cwm recovery, akkor abban csinált egy wipe cache törlést, majd reboot (ez nem töröl semmit) vagy
- ha sd kártyán rajta van ugyanaz a ROM, akkor telepíts egyet wipe-olások nélkül (itt szintén megmarad minden adatod és beállításod) vagy
- szintén cwm-ben wipe data/factory reset (minden beállítás és app törlődik, de ha jól tudom ez az sd karit nem bántja)

Ha nincs cwm, akkor pedig marad a gyári beállítások visszaállítása, viszont itt minden törlődik a telefonról.
A következő a teendő: Kikapcsolt állapotban nyomd több, mint 10 másodpercig a bekapcs és a hangerő le gombokat egyszerre, majd a többi automatikusan elvégződik magától.
Sok sikert.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#44747) vroom74


vroom74
csendes tag

Sziasztok!

Némi letisztázásra lenn szükségem, mert ez az android bütykölés kivisz teljesen a világból.

A tonyp féle CM 11-et szeretném használni, fel is sikerült rakni. Működik is frankón kivéve a kamerát. Létezik-e egyáltalán olyan CM romos megoldás amivel kifogástalan a kamera?

Vagy esetleg egy olyan megoldás amiben minden jól használható?

Elég frusztráló, hogy van egy hasító, gyors rendszer és nem tudom használni a 8MP-s FullHD-s kamerát.

Előre is köszi a válaszokat!

(#44748) Colt29 válasza vroom74 (#44747) üzenetére


Colt29
csendes tag

Nekem az utolsóban, vagyis a cm-11-20140217 -ban egész jól működik a kamera. Igaz nem az a minőség amit várnál 1 8MP-s kamerától, de legalább már nem fordul át. Am én a ICS kamerát használom...

(#44749) vroom74 válasza Colt29 (#44748) üzenetére


vroom74
csendes tag

És melyik kernelt és melyik ics kamerát? megírnád? köszi

(#44750) Colt29 válasza vroom74 (#44749) üzenetére


Colt29
csendes tag

Kamera: CM10.2 lge-camera, kernel pedig Kowalski kernel 3.1.10 és alpha 31-s vagyis most a legújabb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.