Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44751) Csorosz válasza Th3Ac3 (#44712) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Szia.

Esetleg oldbl-es verziót irtál fel a telódra? (cm11)
Mert nekem nem jön össze a konverzió sajnos.
Flash-elésnél Status 7 hibaüzenettel leáll a konvertált rom. (Some symlink failed)

Van ötleted?

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44752) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Meg egyáltalán, hogyan tudok new bootloaderre váltani?
Egy cm11 konverzió sem jött össze, flash közben hibát jelez.

:R

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44753) Th3Ac3 válasza Csorosz (#44752) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Szia!

A helyedben ezzel a programmal próbálkoznék hogy átállítsam a bootloadert (ugyanis new bl nélkül egyáltalán nem fog menni cm 11 a telefonodon), utána mehet a rom flashelés.

[AIO tool]

(#44754) Csorosz válasza Th3Ac3 (#44753) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Üdv.
Köszi a tippet.
Sajnos itt megakad a formázásban, és 1 óra múlva sem lép tovább.

Ha megszakitom akkor téglásitok...
Vissza tudom formázni oldbl-re, de a new nem jön össze.
Ötlet?
:(

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44755) ungvari.a válasza Csorosz (#44754) üzenetére


ungvari.a
újonc

Üdv.
Amikor rácsatlakoztatod a gépre a telót, tedd vissza az akksit. Utána már mennie kell.

(#44756) deminos válasza Csorosz (#44754) üzenetére


deminos
aktív tag

Honnan töltötted le az AIO toolkitet? Csak azért kérdezem, mert engem azért zavar az a SU660-as szövegrész a CMD címsorában, ahol tudtommal P990-nek kellene lennie.
Amit előtted 1 hsz-el is linkeltek, azt kellene letölteni és használni. [link]

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#44757) Csorosz válasza deminos (#44756) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Itt lesz a pont!
Bebendzsiztem rendesen...Megpróbálom normálisan.

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44758) Csorosz válasza Csorosz (#44757) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Új értelmet nyert a teló...
Aki eddig eladta, mert kevés volt neki, szerintem most bánhatja. :)
Mondjuk azért 1-2 hét múlva árnyaltabb képet fogok kapni biztos erről a Rom-ról (4.4), de már most látszik, hogy tényleg sokkal jobban testre szabható hardveresen, ami ennél az x2-nél rohadt fontos.
Köszi mindenkinek a segitséget.

Ja, egyébként az utolsó tonyp basket verzió cm11-ből neketek sem indult el flash után? Nekem a telóinicializálást nem vitte végig, kiválasztottam a nyelvet, meg megadtam a pint, majd hibával fekete képernyőre váltott. Fent láttam az aksi töltöttséget, meg h 3g-zek illetve a jelszintet, tudtam hangerőt állitani, hivást fogadni, meg kikapcsolni a telót. :F

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44759) Th3Ac3 válasza Csorosz (#44758) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Erről van szó, nagyon nem mindegy mit futtatsz alatta, használd egészséggel :) Egy hete megy nálam és eddig nem tapasztaltam semmilyen téren lassulást (de azért naponta érdemes újraindítani).

Ott van egy kis bibi a SetupWizard.apk-val telepítés előtt ki kell szedni hogy menjen. De ha sikerült működésre bírni akkor ez már tárgytalan.

(#44760) Csorosz válasza Th3Ac3 (#44759) üzenetére


Csorosz
aktív tag

:R
Egyébként 1-el régebbit raktam fel, ott már nincs gond az indulással.
(de amikor megláttam az utolsó verziót első boot-kor, azt hittem kivágom az ablakon :) )

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44761) Th3Ac3 válasza Csorosz (#44760) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

A legújabb még gyorsabb + sok minden javítva lett benne. Ha gondolod tedd fel azt, a .zip fájlból szedd ki a \system\priv-app\SetupWizard.apk fájlt és aztán menni fog simán a dolog :)

(#44762) Csorosz válasza Th3Ac3 (#44761) üzenetére


Csorosz
aktív tag

thx.
Mindenképp megpróbálom, mert ezzel nem megy a Parrot kihangositóm...
Mondjuk, szerintem a másikkal se fog.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44763) olahtamas123


olahtamas123
újonc

Helló!
[Ezenk] az oldalon leirt módon rootoltam a telefonom kb fél éve, most megnéztem root chekkerrel és kiirja hogy nincs rootolva az eszköz... Akkor most mi is van?? hogy lehetne normálisan rootolni, hogy fel lehessen rakni a recoveryt, Valahogy fel kéne raknom uj ROM or és egy uj kernelt is.

(#44764) EszesNorbi


EszesNorbi
tag

hali 64 gb kártyát támogat az eszköz?? am nekem gyári rom van és meglepően jó! a kamera is meg minden hibátlan! a testre szabhatóság hagy kívánni valót maga után de jó! :)

(#44765) Dabaka


Dabaka
csendes tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy pár napja a telefon (akkumulátora?) megbolondult. Random kikapcsol, amikor elvileg még 50%-nál tart az akksi, és visszakapcsolni nem lehet, a lemerülés jeleit mutatja. Volt, hogy 30%-nál jött a random kikapcsolás, majd visszakapcsoltam, és 60%-ot mutatott.
Ha töltőn van, ezeket nem csinálja.
Régóta nem raktam újra a telefont. Az segíthet?

Az aktuálisan legújabb CM10.1 can rajta.

Ez lehet akksi gond? És ha igen, hol kapok normális akkumulátort elviselhető áron?

A válaszokat előre is köszi!

(#44766) Csorosz válasza Dabaka (#44765) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Hát, egy factory defaultot megérne.
Nekem is csinált ilyet cm10-es tonyp rom vaci új akuval.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44767) Dabaka


Dabaka
csendes tag

Köszönöm a választ.
Most újraraktam a telefont, de sajnos úgy tűnik, a tünetek maradtak.
Bónusz (ezt nem írtam): a háttérvilágítás szórakozik. Néha alulról "bevilágít", tehát látom, hogy honnan jön a fény, és nem egyenletes. És néha kicsit pislákol is a képernyő, elhalványul, aztán újra fényes lesz.

Szerk.: épp most merült nullára 70%-ról.

Ez egy kulturált fórum, úgyhogy nem írok csúnyákat, de kitalálhatjátok mire gondolok.
Jöhet a szerviz...

:W

(#44768) Csorosz válasza Dabaka (#44767) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Igen, vidd be, mert a bevilágitás azt is jelentheti, hogy valami megmozdult benne.
Érdemes átnézetni. Mondjuk elég maszsiv szerkezet, nekem már kellett darabokra szednem, mert szétcsaptam a kijelzőjét. Esetleg, ha gondolod, el tudok neked küldeni egy öreg, de még kb 70%-os aksit, kipróbálásra, hátha az a baja. (ajándék)
Üdv.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44769) Klon válasza Dabaka (#44767) üzenetére


Klon
aktív tag

én, mielőtt szervízbe vinném, kipróbálnék egy másik romot. ez is megoldhatja a problémát...

(#44770) Csorosz válasza Klon (#44769) üzenetére


Csorosz
aktív tag

De ha előtte jó volt? Ugyanazzal a rommal?
Esetleg kontaktisztitás lehet még megoldás az aksin, illetve a Pin-eken.
Szerintem (!) :)

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44771) Kloss válasza Dabaka (#44767) üzenetére


Kloss
őstag

Ha telefon nem meleg, miközben ilyen gyorsan merül, akkor az nem a rom miatt merül. Rossz az akkud. Jó lenne belepróbálni egy másik akkut.
Speedshop, gyári 4000ft, utángyári 2500ft azt hiszem.
Én tudnék adni, mert van vagy 3 itthon :)

[ Szerkesztve ]

(#44772) Balázs1986 válasza Dabaka (#44767) üzenetére


Balázs1986
addikt

A hattervilagitasbol itelve valoban akku baja van. Nem tudja a haldoklo akku egyenletesen taplalni a ledeket, ezert van a csikozodas es a pislakolas. Uj akku megoldja. Az utangyartott nalam eleg hamar meghalt, azota hugome lett a telefon, neki beszereztem egy eredetit, azzal jo.

(#44773) david_97


david_97
senior tag

Sziasztok,rég irtam a fórumban,most sem különös képpen rom,vagy telefonprobléma miatt irok,a mivv beta 12 teszi a dolgát rendesen,igaz néha belassul :DDD
A kérdésem az lenne hogy van-e olyan android app amivel meg tudom akadályozni bizonyos appok megnyitásét,vagy jelszavazni(utóbbi jobb lenne) Mert néha kissebb tesóm szokott rajta játszani,és el-elkalandozgat rendesen :D
Válaszokat előre is köszi :R

(#44774) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem szabad ilyenről írni, de a telefonom függetlenítve lett, de csak így tudom elmondani a telefonom hibáját, amiben segítséget szeretnék kérni.
A problémám az, hogy amióta ezt megcsinálták, azóta hiába dugom rá a telefont a gépre, nem látja usb eszközként a telefonomat, csak tölti azt. Telepítettem már minden drivert hozzá, másik usb-n, sőt másik gépen is kipróbáltam már.

Tudna erre valaki valami okosat mondain?

Előre is köszi.

Privátra illik válaszolni :)

(#44775) buktagt540 válasza Rájmó (#44774) üzenetére


buktagt540
senior tag

Milyen Rom-ot használsz?

(#44776) Rájmó válasza buktagt540 (#44775) üzenetére


Rájmó
tag

sima gyári, 2.3.4-est

Privátra illik válaszolni :)

(#44777) buktagt540 válasza Rájmó (#44776) üzenetére


buktagt540
senior tag

Szerintem ennek semmi köze a függetlenítéshez,max az,hogy a rendszer amit ráraktak hibádzik. Full wipe-ot próbálnám,illetve másik romot.

Ja és sz usb hibakeresés nincs bekapcsolva ugye?

(#44778) Klon


Klon
aktív tag

nem tudna valaki linkelni egy kk-exp-126 newbl kernelt?
fontos lenne, de egyszerűen nem találok. mintha mindenhonnan törölve lennének az exp-127 előtti kernelek. :((

előre is köszi!

(#44779) Klon válasza Klon (#44778) üzenetére


Klon
aktív tag

már nem érdekes :)

(#44780) david_97 válasza david_97 (#44773) üzenetére


david_97
senior tag

Köszönöm a sok segitséget! Ahhoz képest hogy én mennyit segitettem nektek,De amugy már tárgytalan :P

(#44781) Doner


Doner
aktív tag

Megéri ez a teló?
Olcsóbbat.hu n láttam 35 ért újat, ez elég jó ár érte.
Gyári ics vel már használható,nem fagy le stb?

És még annyi hogy a gyári sz.gépes szoftverével, lehet helyreállítást/újratelepítést csinálni ? Úgy mint a sonynál meg a samsungnál.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#44782) kenwood3 válasza Doner (#44781) üzenetére


kenwood3
őstag

Én nem vennék már ilyen telót, főleg 35k-ért. Annyiért kapsz már 1 használt jó állapotú sgs 2-t is :N

Mi az az ekezet dragasag??

(#44783) Doner válasza kenwood3 (#44782) üzenetére


Doner
aktív tag

35-ért újat láttam... használt telefont nem vennék.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#44784) Balázs1986 válasza Doner (#44783) üzenetére


Balázs1986
addikt

Egy éve megérte volna. Mára már nem. Kiöregedett, támogatást nem élvező készülék (értem ez alatt a gyári szoftverfrissítést, bár gyanítom, hogy a CM-esek közül sem sokan küzdenek már vele). Ha megszabadítod tőle a boltost, neki teszel szívességet.

[ Szerkesztve ]

(#44785) kenwood3 válasza Doner (#44783) üzenetére


kenwood3
őstag

Szerintem inkább kérdezd meg itt, hogy melyik telót érdemes megvenni ennyi pénzből. Szerintem senki se fogja ennyiért a 2x-et ajánlani

A használt témához pedig: Megbízhatónak mondott eladót kell keresni, garis, és mindenképp független telót szabad csak vásárolni, mert sose lehet tudni 1 függőnél, hogy melyik pillanatban tiltják le. Én anno így vettem a gt540-et, majd a 2x-et és nemrég a nexus 4-et is. Most épp 1 Optimus G-t fogok venni az asszonynak használtan, ha minden jól megy

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#44786) Rájmó válasza buktagt540 (#44777) üzenetére


Rájmó
tag

Nem nincsen bekapcsolva. Köszi szépen a tippjeid, meg is próbálom, hátha működik. :)

Privátra illik válaszolni :)

(#44787) Rájmó


Rájmó
tag

Sziasztok!
Mint azt feljebb is írtam, sajnos a telefonom képtelen usb device-ként működni a laptopomon, csak tölti és bárhogy is próbálom/próbáltam, nem akar működni. Másik gépen, sőt másik kábellel is kipróbáltam, de semmi.
Full wipe-ot csak úgy tudtam csinálni, hogy a bekapcsológomb és a hangerő le gombot együtt megnyomtam, de nem segített. Próbáltam új stock romot is rárakni smartflash-el, de az sem működik, ugyanis hiába telepítettem fel az lg driverét, maga a smartflash program nem ismerte fel a COM portot,holott az eszközkezelőben ott van az "LGE Android Platform Composite USB Device", de semmi, nem jelenik meg a programon.
Ezen felül próbáltam a hivatalos úton is, az LG support mobil tool-al de ott meg megszakadt sokszori próbálkozásra is.

Tudna valaki valami segítséget erre, mielőtt a földhöz vágnám a telefont? :D Igazából a célom, hogy a régi 2.3.4-es androidot frissíteném ICS-re.

Köszi szépen előre is!

Privátra illik válaszolni :)

(#44788) Kloss válasza Rájmó (#44787) üzenetére


Kloss
őstag

Szia!

Másik gépen próbáltad már? Próbáld ki, még ha ezen korábban ment is.

(#44789) Rájmó válasza Kloss (#44788) üzenetére


Rájmó
tag

Üdv, írtam, hogy kipróbáltam másik gépen is. :)

Privátra illik válaszolni :)

(#44790) Kloss válasza Rájmó (#44789) üzenetére


Kloss
őstag

Bocs, késő volt, nem olvastam figyelmesen :)
Akkor nincs ötletem.

De mégis. Töltsd le az AIO toolkitet és smartflash helyett nvflash móddal próbálj telepíteni. Először úgyis particionálni kell, azt meg csak nvflash módban tudod.

[ Szerkesztve ]

(#44791) Csorosz válasza Doner (#44781) üzenetére


Csorosz
aktív tag

A mostani Kit-Kat CM11 -el új értelmet nyert a telefon. A titok, hogy le kell venni a procit 700mhz-re, és alul kell feszelni a telót. Annyira simán és gördülékenyen megy, hogy egy másik, régebbi verzió sem veheti fel a versenyt vele.
Simán ott van a középkategóriában, 3 éves kora ellenére. És hangsúlyozom, (!) 1 hét alatt nem találkoztam FC- vel, vagy bármi más működési hibával.
Egyedüli dolog ami nekem zavaró, az a BT kihangositás hiánya.
Prímán felismeri mindegyik rendszer, (parrot, JVC) működik a telefonkönyv szinkonizáció is, de hívás alatt nem jön át a hang.
Ezt leszámítva az eddigi legjobb, legstabilabb. legmegbizhatóbb, leg-leg-leg rom ehhez a telóhoz.
Én nagyon le vagyok nyűgözve. Marad a cucc, amig szét nem megy a kijelző, vagy be nem áll valami elektronika rajta. :)
Előző tonyp CM10 -es rom sem volt rossz, de ott nem tudtam annyi töltést adni a telefonnak, hogy navigálás alatt 3 óra elteltével ne merüljön le. És messze nem volt ennyire stabil.
Szóval akinek megvan, az nyergeljen át mindenképp egy tonyp CM11-re, aki meg olcsón akar használható kétmagost relativ szép kijelzővel, az ne tétovázzon, mert megéri! :R

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44792) uszilard válasza Csorosz (#44791) üzenetére


uszilard
tag

Üdv.

Ilyen telefonom van gyári rom-al. Most gondolkodom, hogy eladjam e vagy felrakjak vmi mást rá.

"A titok, hogy le kell venni a procit 700mhz-re, és alul kell feszelni a telót."

Ez mit jelent? Órajel csökkentéstől nem lassú lesz? Alul feszelés a cpu feszcsökkentését jelenti?

Hogy kell egy ilyen custom romot felrakni? Ha mégsem jön be vissza tudom rakni a gyárit?

Köszönöm.

(#44793) uszilard


uszilard
tag

Vissza olvasgattam és ezen akadt meg a szeme: A Wi-Fi-n a netet nem fogom tudni megosztani?

Kössz

(#44794) 5ent1nel válasza Csorosz (#44791) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Régóta le akarom cserélni én is a DM-romot, de eddig nem nagyon volt problémamentes alternatíva... illetve a lustaság is nagy út ugyebár! :DD

Egy linket tudnál dobni hozzá?
Kamera milyen?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#44795) Doner válasza Csorosz (#44791) üzenetére


Doner
aktív tag

Ez mind szép és jó, csak az a baj hogy én ehhez nem értek...elrontani meg nem akarom ezért nyomulok mindenből gyári rommal.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#44796) Tutu7030 válasza Csorosz (#44791) üzenetére


Tutu7030
veterán

Azt írd le, hogy mi az ami nem működik rajta!(a bt hangon kívül) pc<->telefon usb kapcsolat? Hdmi,kamera?
Én faternak a django 1.6.5 verzióval adtam tovább, de ha ettől jobb/stabilabb/takarékosabb ez a cm11, akkor még az update sem kizárt.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#44797) Csorosz válasza Tutu7030 (#44796) üzenetére


Csorosz
aktív tag

A Wlan megosztás valóban nem müxik. Én mondjuk eddig még nem használtam erre telefont, de hát ugye mindig akkor kell egy opció, mikor éppen nem képes rá a telefon. :)
A kamera nálam jó. Az én verziómnál már jól működik a beépitett app is.
Ez az első rom, ahol a telejsitményt és a hatásfokot sikerült jól összegyúrni.
USB mód végre tökéletes.
HDMI nem működik vele. (szerintem Gjangoval sem, de javits ki)
BT zeneátvitelnél ez az első rom,ami átviszi nekem egy JVC fejegységre a számok cimét, album cimet stb..
Viszont nagy fekete pont a BT kihangositás hiányának. (ha cserélem a telefont, ezért fogom, mert cégesnek használom, és sokat dumálok rajtakocsiban, úgyhogy most jack-en keresztül hangosodik)

A gyáriakhoz képest mindenképp hatalmas előrelépés van megbizhatóságban, gyorsaságban.
Ha valakinek fontosak a HDMI, usb thetering opciók, az maradjon a gyári megoldásnál.

Ez a rom sem teszi S3-á a telefont, viszont az "új-teló érzés" maximális.
Én a django-t nem ismerem, csak gyária romokat, illetve egy cm10-es tonyp ics-t használtam eddig.
Azktól fényévekre jobb, jobban konfigurálható, gyorsabb, stabilabb.
De már nagyon ismételem önmagam. :DDD

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44798) 5ent1nel válasza Csorosz (#44797) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Pontosan melyik verziót használod?

Azt hiszem megtaláltam a romokat, de karbantartás alatt van a letöltő oldal... :(((

(#44799) Csorosz válasza 5ent1nel (#44798) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Szia.

cm-11-20140217-UNOFFICIAL-p990.zip
Ezt.
Saját dropbox feltöltés. (ha esetleg sürgős)
Tonyp legutolsó cm11-es kit-kat -e.
Üdv.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#44800) Tutu7030 válasza Csorosz (#44797) üzenetére


Tutu7030
veterán

thx!Assze a django is sántít hdmi fronton, bár nem emlékszem, hogy próbáltam e..
A telepítés simán recoveryből (wipe minden), vagy kell még valami? (kernel, gapps, stb.)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.