Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) Edgeri


Edgeri
senior tag

Szerintem továbbra is kár azon vitázni, hogy PC vs. konzol. Főleg mikor szubjektív vélemények (pl. fotelből játszom) vannak objektív állításokkal (pl. hardver összehasonlítása) szembe állítva. Szvsz mindenkinek meg volt rá az oka, hogy megvegye, vagy továbbadja. A poén az, hogy ez a téma átlagosan két hetente előjön és senki nem unja meg. Talán ez betudható a téli uborkaszezonnak is :DDD

Én személy szerint szeretek leülni a "lapostv" elé, a kifejezetten PS3-hoz vett fotelembe :DDD és 5.1-es hangzásban játszani a Battlefield 2 multival, vagy a Dead Space-szel, mert nekem ez nagy élményt ad és úgy repkednek el a 3-4 órák játékidőre, mint a legszebb C64-es, vagy a korai PC-s időszakomban.
Hogy ezt meg tudnám csinálni egy PC-vel is? Kit érdekel, én direkt erre vettem a PS3-at, mert azt akartam, nem pedig gamer PC-t.

Számomra továbbra is kielégítő jópár játék színvonala (a sok fos közt azért találni még ilyet), és még mindig örülök, hogy nálam van a célhardver, amihez a programozóknak kell igazodniuk és nem pedig fordítva. Mindezt írom úgy, hogy én is sok mindenben csalódtam (médialejátszó funkciók, szegényes funkcionalitások, hulladék böngésző), de továbbra is PS3-at vennék nem pedig mást. UFF én is beszéltem :K

Üdv, Edgeri

(#20952) Djuree válasza Edgeri (#20951) üzenetére


Djuree
félisten

én ezért játszok pc-n meg konzolon is. mindkettő jó, mindkettő másban, kiegészítik egymást :K egy igazi gémernek mindkettő van otthon, ha nem akar lemaradni semmiről :)
most pl. már pár napja be sem kapcsoltam a ps-t, de van mikor a pc-n nem játszok napokig. ez most a pc-é, a steam leárazásoké, legújabb játékok 2000-3000ft-ért megvehetők mostanában :C el is vertem már vagy 10k-t :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20953) ent válasza gyuromoj (#20950) üzenetére


ent
őstag

Azon gondolkodám, hogy ezek a sorozatos játékok megvétele előtt pont ilyen véleményre lenne szükségem.
Végigtoltad a gémet: érdemes az első résztől kezdve játszani? van kapcsolat a folytatással? Vagy semmi kapcsolat? Vegyem rögtön a 3. részt és játszak azzal?

Más: hasonló kérdés az assassian sorozattal. Tolom a 2. részt és vmi eszméletlen módon tetszik a hangulat. 10-en %-a van kész a játéknak. Álljak le és kezdjem el játszani az első részt? Van kapcsolat minőségileg és történetileg?

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#20954) Djuree válasza ent (#20953) üzenetére


Djuree
félisten

uncharted: persze hogy érdemes az 1-el kezdeni. és igen, van kapcsolat a 2 rész között. utalások, szereplők, helyszínek stb.,

assassins: sztem a 2 egy teljesen más történet. más szereplő, helyszín stb...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20955) ent válasza Djuree (#20954) üzenetére


ent
őstag

Zsír és thx.

Az assassian 1 is ilyen szép graffal jött ki mint a 2? Játékélménye, játszhatósága hasonló a 2höz?
:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#20956) Djuree válasza ent (#20955) üzenetére


Djuree
félisten

a 2-vel nem toltam, de tudomásom szerint teljesen újragondolták a játékot. az 1 sokmindenkinek nem tetszett, uncsi volt stb. nekem viszont nagyon bejött, sztem érdemes beszerezni :K mondjuk a 2 után nem tudom lenne-e kedvem még az 1-el tolni :DD
nézz róla gameplayt, olvass teszteket.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20957) szasanyi válasza ent (#20955) üzenetére


szasanyi
félisten

Az akkor aktuális PC Guru (!) lapban volt Uncharted: Drake's fortune teszt, és valahogy úgy fogalmaztak, hogy a játék, amiért érdemes PS3 konzolt venni, és Tomb Raider verő. Nem véletlenül. :N

(#20958) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok!

PS3 Slimet szeretnék venni (160GB-osat) és láttam hogy 1-2 bolt között elég nagy különbségek vannak.

Konzolvilágnál 72.000 csak az alapgép.

Multiformatnál 70.000-ért 3 játékkal kapom.

Na most a különbség az, hogy a Konzolvilágnál az új CECH-2504A jelzésű van, ami elvileg új alaplappal meg 45nm-es processzorral van.

Érdemes azt megvenni inkább? Mivel tud többet?

Köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#20959) kelzsoca válasza BLOODSHOT (#20958) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Röviden és tömören:

160/320Gb-os slimet szabad csak venni, ezek jelenleg az új szériásak.

Az előző slimhez képest:

- áttervezett alaplap
- a GPU már 40nm-es csíkszélességgel készült
- halk, nem melegedik annyira(nem pattog)
- fogyasztásban ~7%-al kevesebbet eszik, mint előző slimes társainak.

Nagyon figyelj oda hol vásárolsz, mert sok helyen csak bolti garanciát adnak a gép mellé ami kb. semmit sem ér.

Überkonzol-nál biztosan kapod mellé a számlát és a Sony garanciajegyet.

https://vertigostore.eu

(#20960) Poll Tamás válasza BLOODSHOT (#20958) üzenetére


Poll Tamás
csendes tag

Multiformatnál akkor kerül 70 ezerbe, ha három játékot vásárolsz, még mellé. :DDD

Szóval semmi sincs ingyen. :))

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#20961) BLOODSHOT válasza Poll Tamás (#20960) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Igaz!

Félrenéztem :B

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#20962) tomi83 válasza tomi83 (#20916) üzenetére


tomi83
csendes tag

Erre tud valaki esetleg reagálni (túl a vesszen a PC vagy a PS3 témakörön) érdemben?

"A kérdés csak az, hogy egy esetleges HDD hiba és csere esetén ezt ugyanannak a rendszernek tekinti vagy egy rendszer a HDD egyedi azonosítójával alkot egy rendszert?"

Előre is köszönöm! :)

(#20963) kelzsoca válasza tomi83 (#20962) üzenetére


kelzsoca
félisten

egy rendszer a HDD egyedi azonosítójával alkot egy rendszert.

https://vertigostore.eu

(#20964) Mazsika válasza kelzsoca (#20963) üzenetére


Mazsika
őstag

tehát ha én backupoltam a régi ps3-at akkor b@szhatom?

Dáccsika

(#20965) DM-Fan válasza Mazsika (#20964) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Igen, az új gépen nem fog működni, csakis ha ugyanazt a gépet vásárolnád vissza. Sucks!

Get Moded!

(#20966) kelzsoca válasza Mazsika (#20964) üzenetére


kelzsoca
félisten

Így van :K

https://vertigostore.eu

(#20967) Mazsika


Mazsika
őstag

akkkkor jóhogymegcsináltam... :W

Dáccsika

(#20968) kelzsoca válasza Mazsika (#20967) üzenetére


kelzsoca
félisten

Miért nem kérdeztél? :(

https://vertigostore.eu

(#20969) Mazsika válasza kelzsoca (#20968) üzenetére


Mazsika
őstag

igaz nem írtam hogy miért akarok backupot, de nem válaszolt amúgy sem senki... :B

mindegy a mentések megvannak, aztán a beállításokat meg végigzongorázom megint, ha lesz új ps3...

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#20970) DM-Fan válasza Mazsika (#20969) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Az a gáz, hogy a mentésekkel is bele lehet futni problémába: én már jártam úgy, hogy ugyanazon gépre tettem vissza később a mentést és mégsem működött, de már más is írt ezzel kapcsolatban. Egyes játékok meg nem is engedik, hogy kimásold a mentést a HDD-ről. Szóval ez is szívás.

Get Moded!

(#20971) Mazsika válasza DM-Fan (#20970) üzenetére


Mazsika
őstag

Jaja tudom hallottam, hát ha felha név ugyanaz csak nem lesz gáz, a killzone 2 mentéseket nem hagyta másolni... csak ennek sem tudom mi értelme! :(( :W

Dáccsika

(#20972) DM-Fan válasza Mazsika (#20971) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát, ezt én sem igazán értem. Talán csak annyit látok benne, hogy ne tudd átadni másnak a mentést, hogy neki is végig kelljen tolni a játékot és ne tudjon részeket átugorni.

Get Moded!

(#20973) Mazsika válasza DM-Fan (#20972) üzenetére


Mazsika
őstag

Hmmm... nem tudom, igazából az a játékgyártónak annyira nem érdeke, ha valaki valamin nem tud átjutni max lelöki a játékot, az meg még rosszabb nekik! :F

Dáccsika

(#20974) DM-Fan válasza Mazsika (#20973) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ez is lehetséges. Esetleg a trophy-k miatt. Vagy csak egyszerűen a játékkal vagy a géppel való buherálás elkerülése végett.

Get Moded!

(#20975) knorbi77


knorbi77
tag

Üdv. Kérdésem az lenne, hogy ha mondjuk használt játékot rakok be PS3-ba, amit már valaki fullra végigvitt, és én teljesen elölről kezdem, nyilván egy másik gépben, mint amin kijátszották, akkor én nem is tudok már benne szerezni Trophy-kat, amik utána megjelennek az accountom-nál?

(#20976) DM-Fan válasza knorbi77 (#20975) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Dehogynem! A trophy-kat az adott játékban előírt dolgok teljesítéséért kapod, ez független attól, hogy előtted játszott-e már valaki a játékkal.

Amit nem tudsz használni egy használtan vásárolt játéknál, az az extra tartalmak letöltését engedélyező kód - mivel ezt nagy eséllyel az első tulaj már felhasználta és ezek egy adott user-hez kötődő kódok - aki először beüti, az töltheti le a tartalmat, másnak már nem engedélyezi. Ezekkel lehet általában kiegészítőket tölteni az adott játékhoz (pl. plusz kocsikat az NFS-ben, extra ruhákat és autókat a Mafia-ban), vagy eleve DLC-ket, mission pack-eket, plusz pályákat.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#20977) user137


user137
őstag

Urak, ma elsőre jött a Ko**olvilágba GT5 sima (nem a collectors), úgyhogy le is csaptam rá (szumma volt 1db). ;] :C

Viszont láma kérdésem lenne: US címmel tolom a store-t, de nekem a filmelőzetesek nem látszanak - csak game trailerek vannak a "Media" alatt - mit rontok el?

(#20978) knorbi77 válasza DM-Fan (#20976) üzenetére


knorbi77
tag

Értem,köszönöm.

(#20979) Edgeri


Edgeri
senior tag

Hátha valakit érdekel: VIDZONE elérése PS3-ról.

Üdv, Edgeri

(#20980) dagoniat


dagoniat
tag

(#20981) babli válasza dagoniat (#20980) üzenetére


babli
tag

Pár nap/hét és özönleni fognak a warez cuccok...

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#20982) tomgabor


tomgabor
senior tag

Nem tudjátok mikor debütál a PSN-en az Angry Birds?

Beszarás, Wii lesz a PS3-ból? [link]

(#20983) dudikpal válasza tomgabor (#20982) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Aki pénzt ad ezekért a gyönyörűségekért, az meg is érdemli.
Azért az alsó kormány odab*sz :DDD

(#20984) szasanyi válasza dudikpal (#20983) üzenetére


szasanyi
félisten

Mint olvastam, elég memória zabáló a mozgásérzékelős kontroller, így komoly game nem hiszem, hogy támogatja majd.

(#20985) anulu válasza dagoniat (#20980) üzenetére


anulu
félisten

1.1 már kint van, nincs vele XMB bug (save game / trophy-k látszanak). egyelőre csak xml hergelés van benne, 3.55 CFW, PSN megy. fatty 60-ason tesztelve
igen, működik.
pls mindenki legyen türelemmel, lv2-t kell hergelni, hogy a bdvd dolgok működjenek (amit pl az open manager csinál load-olás közben). ugyanis az usb kulcsokban levő chip ezt pluszban csinálta, alapból nincs benne a PS3-ban.

amúgy meg warez eddíg is volt, első körben annyi változott, h a ND4SPD HP megy, GT5-tel bajok vannak, Harry Potter nem is érdekelt :DDD

sry, de egyértelműen warezzal kapcsolatos kérdésekkel (pl nem indul) bocs, de ne bombázzatok. ha egyéb dolog van, abban ofc próbálok segíteni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20986) anulu válasza DM-Fan (#20976) üzenetére


anulu
félisten

valamint pl EA játékoknál csak trial PSN multiplay elérés van. NFS-nél 2 nap, EA Sports játékoknál 1 hét, de változhat játékról játékra.
ez mondjuk úgy cselezhető, h PSN-en lehet venni 10 fontért kulcsot :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20987) kelzsoca válasza anulu (#20985) üzenetére


kelzsoca
félisten

És ez a hackelt firmware hálózat felől látható lesz vajon, tehát a Sony ki tudja majd szűrni ki használ ilyen okosságot?

https://vertigostore.eu

(#20988) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Érdeklőnék hogy hol érdemes venni a PS-hez joyt és hogy mi a különbség a 2 között?
Dualshock 3 wireless kontroller és Sixaxis Wireless Kontroller?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#20989) Djuree válasza gyuromoj (#20988) üzenetére


Djuree
félisten

a sixaxis ugyanaz mint a ds3, csak nem rezeg.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20990) gyuromoj válasza Djuree (#20989) üzenetére


gyuromoj
veterán

Szóval ha rezgőset akarok, akkor ds3 kell vennem.
Érdemesebb újonnan venni, vagy jó a használt is?
Hol érdemes megvenni?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#20991) Djuree válasza gyuromoj (#20990) üzenetére


Djuree
félisten

sztem jó a használt is, én mindig használtat veszek, jóval olcsóbb. ezek meg bírják ha nem vágod a falhoz őket, strapabíró kis cuccok :DD
hát vatera esetleg, vagy itt ph-n az aprók között. csak vigyázni kell hogy ne legyen hamis, a sony felirat legyen rajta elől hátul, de már ez sem 100% biztos hogy nem hamis. mindenképp megbízható embertől vedd, hogy ki tudd próbálni, és ha nem jó tudd visszaküldeni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20992) anulu válasza kelzsoca (#20987) üzenetére


anulu
félisten

pont erről beszélgettünk az éjszaka másik fórumon és arra jutottunk, h reálisan hash file check-el PSN loginkor, server oldalról.
kliensbe már most azt lehet bepakolni, amit nem szégyell az ember, megvan az un/packer (sajna egyelőre csak pup-hoz, pkg under development).

a kiszűrésről: anno amikor kijött a 3.50 proof hex fileban akkor PSN-en játszottam, töltöttem, akármi. a mai napig tökéletesen megy, nem találkoztam semmivel, hogy limitálnának.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20993) anulu válasza kelzsoca (#20963) üzenetére


anulu
félisten

ezzel vitatkoznék...
ha csak a HDD változik (hivatalosan cserélhető, youtube-on raklap videó is van), akkor a beső restore-ral vissza lehet tölteni. a különböző componens ID-kat nem a HDD-n, hanem belső flash-en tárolja.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20994) CocooN-z válasza Djuree (#20991) üzenetére


CocooN-z
őstag

Azért fentebb elég pazarul megbeszéltük, mi is a különbség az origi és a fake között.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#20995) Djuree válasza CocooN-z (#20994) üzenetére


Djuree
félisten

ja tudom, olvasson vissza az illető, én már nem emléxem mit írkáltunk :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#20996) anulu válasza Djuree (#20995) üzenetére


anulu
félisten

21e hsz-t átolvasgatni... sok sikert :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20997) kelzsoca válasza anulu (#20993) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez igaz, viszont gépcseréről volt szó, tehát az adott merevlemez vagy komplett mentés egy másik gép merevlemez helyére vagy a merevlemezre kerülne, ez esetben nem fog működni.

Ha azonos gépben csak merevlemezt cserélünk, akkor természetesen az adatok visszaállíthatók.

ui: lehetséges hogy rosszul fogalmaztam, de így értettem én is.

(#20992) anulu

Mint játékos, nem örülök a ps3 feltörésének, annak viszont igen, hogy visszakerülhet egy linux, vagy bármilyen olyan alkalmazás elérhetővé válhat, ami eddig hiányzott a gépről.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#20998) Edgeri


Edgeri
senior tag

PSN USA Store-ból tölthető a Kung-fu live játék, ajánlom mindenkinek, akinek van kamerája, iszonyat nagy móka :DD

Üdv, Edgeri

(#20999) Djuree válasza anulu (#20996) üzenetére


Djuree
félisten

nem kell mindet átolvasni, nemrég volt róla szó. max pár oldal vissza...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#21000) anulu válasza kelzsoca (#20997) üzenetére


anulu
félisten

jahogy. a gépcsere nálam kimaradt... így ok

nekem a kedvencem JB mellett a NES emulátor volt. na az hiányzik :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.