Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70601) Studi válasza #31733248 (#70599) üzenetére


Studi
addikt

Guglizz utána. Ezt meg is lehet találni, nem úgy, mint az elmédben létező fogalmakat.

(#70602) #31733248 válasza Studi (#70601) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hű de szeretsz acsarkodni. :))

(#70603) Studi válasza #31733248 (#70602) üzenetére


Studi
addikt

Csak szóltam, hogy hülyeséget írsz, te viszed személyeskedés irányába.

(#70604) *Ropi* válasza Mercutio_ (#70591) üzenetére


*Ropi*
félisten

A végén eléggé kiesett a szerepéből...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70605) Ear001 válasza #31733248 (#70552) üzenetére


Ear001
addikt

Minden tiszteletem Vajda Jani barátomé, de az ugye megvan, hogy ez csak egy jól mutató sor a táblázatban, de igazi összehasonlításra alkalmatlan? Először is tuti, hogy nem süketszobában mérték, tehát volt külső zaj is. Azután milyen szűrőt használtak hozzá? Hogy súlyozza az a mély- magas tartományt? És a leglényegesebb dolog - milyen gumi van az autón. Az ugyanis önmagában 5-7 decibel difit is tud csinálni, és az sem jó válasz, hogy a gyári szerelést, mert abból sem egy van. ;]

(#70606) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Asztaqrv...:Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70607) aleister válasza #31733248 (#70589) üzenetére


aleister
veterán

Igen, igazad van. +3 dB változást dupla olyan hangosnak hallod...
...amennyiben az eredeti mennyiség 3 dB volt. :DDD

Itt egy wikis leírás erről. Egy dolgot emelnék ki:

50 csendes vendéglő vagy az átlagos otthon belül
40 lakóterület éjjel
30 színházi csend; halk suttogás

Tehát mindkét motor a középső meghatározás körül ingadozik, csak az egyik alulról, a másik felülről közelíti. Meg kell érteni, hogy ezek az emberi hangérzet, hang érzékelés szintjén nem marginális eltérések.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70608) Lassú Víz válasza aleister (#70607) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tehát meg is van mitől 40 dB a lakóterület éjjel. Mert ilyen hangos szarokkal furikáznak a népek ahelyett, hogy aludnának. :DDD

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70609) aleister válasza Lassú Víz (#70608) üzenetére


aleister
veterán

:C

Most a következő kategóriára, az átlagos otthonra siklott a tekintetem. Elképzeltem, hogy a szemét mazdások, amikor egész este bőgették alapjáraton a motort, napközben még behajtanak a nappaliba is, és meccsnézés közben fel-alá alapjáratoznak körülöttem. :)

Szemetek!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70610) Mercutio_ válasza aleister (#70609) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem csak görényhancúr megy abban az otthonban:D

Tudom miért hisztis mindenki megbotlott az A7RIII :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70611) #31733248 válasza aleister (#70607) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én pedig ezt emelem ki belőle, így érthető, miért írtam azt, amit:

"A folytonos zaj 3 dB-es növekedése kétszeres hangteljesítmény-növekedést jelent, annak ellenére, hogy kísérletek alapján az emberi fül nagyjából 10 dB növekedést érzékel kétszeres hangosságnövekedésnek."

A gyakorlatban a dízel a beindításától fogva városi üzemben folyamatosan és jól hallhatóan tudatja, hogy éppen nem a benzines modellben ülsz. Az első CR-dízelek óta megy az a szöveg, hogy milyen halk - és tényleg, a régi örvénykamrásokhoz képest biztosan. :) Nem véletlenül hallottam a jobb egyről rendszeresen, mennyire halk az autó. Mert a dízelekhez képest tényleg. :K

(#70612) aleister válasza #31733248 (#70611) üzenetére


aleister
veterán

Oké, de gondolkozzunk együtt. 2 gramm egész pontosan kétszer olyan nehéz, mint 1 gramm. Akkor mondanád nehéznek a 2 grammot?

Ha az egyik motor alulról közelíti egy csendes szoba hangterhelés szintjét, a másik meg felülről, akkor lehet lovagolni a "kétszer olyan hangos" kifejezésen, de a valóságban mindkettő állati csendes, és egy rakat ember lesz aki nem fogja tudni megmondani, hogy melyik a kettő közül a hangosabb. Ráadásul az emberi érzetre mondott 10 dB-nek, csak a 2/3-áról beszélünk, tehát még csak ez sem lesz helytálló.

Végül leírom harmadjára is, ezek a korábbi modellen mért értékek. A jelenleginek jobb a hangszigetelése. A legújabbnak meg lehet, hogy még jobb (bár nincs róla tudomásom, hogy ehhez hozzá nyúltak volna). Szóval amíg egymás után nem próbálja ki az ember mindkét motorral szerelt verziót, teljesen okafogyott ez a vita. :R

(#70610) Mercutio_
A görényhancurt én nem ismerem. Lemaradtam a kutyapóznál meg a 69-nél. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70613) zool1


zool1
őstag

Tudja valami mi a f....szt csináltak a google maps böngészős verziójával? Egyszerűen használhatatlan, minden böngészőből. Útvonal tervet készíteni, lehetetlen....!!!!!!!!!!!!! :W :W :W :(((

(#70614) Studi válasza zool1 (#70613) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom azzal mi van, de nekem most épp appban maradt le egy teljes falu, két telefonon is néztem.

(#70615) jjeahh válasza zool1 (#70613) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam laposon mozilla quantumban műkszik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#70616) #31733248 válasza aleister (#70612) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nézd, Neked az az elméleted, hogy sokan meg sem tudják mondani, melyik a hangosabb, a gyakorlatban azonban már az első egy-két percben megdicsérik a dízelesek. :D De ez ugye a kettő közül az Octaviára igaz, az új Mazda 6-ot még nem próbáltam.

Kíváncsiságból konfiguráltam egy Mazdát magamnak (tetszik a típus), hasonló teljesítmény és a meglévő felszereltségi szintem mellett már 10 millióba kerül (szedán, Revolution Top felszereltséggel, 2.5-ös motor automatával). A Mazdánál sajnos még az áralku is korlátos.

Ilyenkor érti meg az ember, miért az Octavia lett az új népautó. Ekkora bódét, ilyen dinamizmust és felszereltséget hasonló áron (sajnos) nem kap másnál az ember, amit egyébként sajnálok, mert nem a Skoda a kedvenc márkám.

(#70613) zool1

Nálam megy szépen...

[ Szerkesztve ]

(#70617) aleister válasza #31733248 (#70616) üzenetére


aleister
veterán

Hogy érted, hogy korlátos az áralku?

Itt PH-n olvastam valahol, hogy állítólag szalonban kb 5%-ot tudnak engedni. De érdemes nem egyedi megrendelésre összerakatni valamit, hanem választani egy szalonautót. Jóval olcsóbban hozzá lehet jutni.
Egyébként a Mazda 6 nem drága a kategóriájában..

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70618) #31733248 válasza aleister (#70617) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az a baj, hogy nincs akkora árengedmény, hogy elég olcsó legyen (legalábbis az Octavia mellett). Kb. ezt kerestem:

- Nagy belső tér (hátul is kényelmes legyen magasabb férfiaknak) nagy csomagtartóval
- Dinamikus és csendes motor automatával
- Navi, ülésfűtés, erős világítás

(#70619) Studi válasza aleister (#70617) üzenetére


Studi
addikt

Az Octavia az autók Sonyja.

(#70620) TayRol válasza aleister (#70617) üzenetére


TayRol
veterán

én most 21%-ot alkudtam a kocsi árából, igaz nem mazda, hanem vw.

[ Szerkesztve ]

(#70621) #31733248 válasza Studi (#70619) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#70619) Studi

Ez a beszólogatós szöveg nem csak azért felesleges, mert konfrontatív, hanem azért is, mert a Skodánál (számomra) szinte csak vonzóbb márkák vannak a piacon.

(#70620) TayRol

Pontosan, a VW-csoportnál simán elérsz 20-30%-ot. De nem csak ebben jók a japánokhoz képest, hanem a bérleti díjakban is.

(#70622) Lassú Víz válasza TayRol (#70620) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha egyszer új autó vásárlására adom a fejem elhívhatlak segíteni? :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70623) TayRol válasza Lassú Víz (#70622) üzenetére


TayRol
veterán

persze, de semmi extra, csak kicsit sokat nyaggattam őket. :D

(#70624) Real_Necro válasza TayRol (#70620) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hybrid lesz? Ügyvezetőnknek az van, ha jól emlékszem 1,6-os benya van az elektronyos mellett. Tölti minden nap... :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70625) TayRol válasza Real_Necro (#70624) üzenetére


TayRol
veterán

nem, annyi pénzt nem adok ki kocsira. 10M felett van az ára.
ez most benzines lesz.

(#70626) aleister válasza #31733248 (#70618) üzenetére


aleister
veterán

Tipikusan olyan helyzet ez, amikor megy a polgár Bulgáriába nyaralni, mert az olcsó. Csak 80/fő, Egyiptom meg 150. Az szerintük drága.
Ellenben azt nem nézik, hogy az előbbi félpanziós, és kisebb vagyon megy a vacsorára meg az esti bebaszcsira. Ezzel szemben az utóbbinál annyit eszel, iszol amennyit akarsz, és akkor, amikor akarsz, magasabb színvonaló a hotel, a tengerpart meg ég és föld. És a szép az egészben, hogy a végén, miután összead mindent az ember, olcsóbbra jön ki, mint egy fostos Bulgária.

Na ugyanilyen az Octávia és a Mazda 6 esete.

Ha már jártál a konfigurátornál, akkor tudhatod, hogy egy fullos, Revolution Top Mazda 6 a nagyobbik dízel motorral, manuális váltoval kicsivel több, mint 9,9 millió. Ha nem csak az alapárat nézi az ember, hanem hozzáadogatja azokat az extrákat, amik benne vannak alapból a Mazdában, akkor tudod mennyibe kerül az ennek megfelelő Octavia RS hasonló motorral?

Kiszámoltam. 12 293 980 forintba. Ez kb 2.3 millióval több, mint egy 6-os.

És akkor még nem beszéltem arról, hogy a Mazdában 19 colos felni van az árban, Skodában 18. Ráadásul több extrát inkább bele sem raktam a kalkulátorba, mert nem voltam 100%-ig biztos, hogy benne van-e a Mazdában, így ez az ár alulról van becsülve. Mi több, van pár olyan dolog, ami nem is tudom, hogy bekerült-e az Octavia-ba. Pl HUD, SCBS (gyalogos felismerő automatikus vészfékező rendszer), stb.

Van valami számomra megfoghatatlan 900k-s kedvezmény, amit szintén bepakolhat az ember a konfigurátorba. Fogalmam sincs, hogy ennek mi az igénybevételi módja, de ezzel együtt 11 393 981 pezeta.Tehát már csak 1.4 millióval drágább, mnt a fullos M6,

Szóval nemigen értem az árkifogást. Lehet, hogy ad a Skoda 10-15% kedvezményt egy személyes kufárkodás után, a Mazda meg csak mondjuk 5%-öt, de még mindig olcsóbb lesz a végén.

Én nem akarom egyik márkát se leszólni, de ha választanom kell, akkor még azonos ár esetén is inkább veszem a japán gyártók autóit, mint egy Skodát. De ide írhattam volna bármilyen egyéb gyártót is.

És a fenti kalkuláció nem csak a Skodára igaz. Végigszámoltam majdnem mindent a kategóriában. Kia-t, Rönyót-Pözsót, VW-t, Opelt, a japánokat, stb. Mid sized sedan-ban egyszerűen nincs jobb ajánlat azonos felszereltségen, mint a Mazda 6.
Az olyan modellek, amik megjelenésben meg egy lapon említhetőek az M6-tal, gondolok itt egy Kia Stingerre, Ford Mustangra, VW Arteonra vagy egy hybrid Lexusra, Infinitire meg említésre sem méltóak, ha ár alapján hasonlítjuk össze őket.

A felhozott dolgok meg:
1. Én ugyan nem ültem hátul, de itt azt mondja a Totalcar, hogy bőven kényelmesek a hátsó helyek is.
2. A 175 lovas dízel és a 192-es banyás ilyen, és gyanítom, hogy a 150-es gázolajas sem különb.
3. Az Attraction szinttől (3. felszereltségi fokozat az 5-ből) ez mind adott

Egy Attraction 150 lovas, nyomatékos dízellel 8.8, 165 lovas benyással 8.9 rendelésre. Szalonautóként, tesztautóként megkaphatóak 8 alatt. Ebből tán még alkudni is lehet.Ezt nem érzem soknak egy ilyen autóért.
De itt van 6.7-ért egy alig 6000 km-t futott tesztautó 5 és 12 év garanciával, kb új állapotban.

(#70619) Studi
:DDD

(#70620) TayRol
Engem is érdekelne a módja. Hányszor jártál a nyakukra? Miket hoztál fel az árcsökkentés mellett? Stb..
Közepes alkudozó vagyok. Van, hogy jól összejön, van, hogy nem, de szalonból még az életben nem vettem autót, így érdekelne a miként. Akár privátban is jöhet, ha nem publikus. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70627) *Ropi* válasza aleister (#70626) üzenetére


*Ropi*
félisten

6-os Mazdával vittek a Hallstatti kreatív fotózásra. A vezetési élményéről nem tudok nyilatkozni mert csak a jobb 1-en ültem, viszont a 10 órás út alatt sem volt kényelmetlen. Eléggé kanyargós utakon mentünk és elég gyorsan de nem csúszkált (még akkor sem amikor direkt akartuk tesztelni): abszolúte biztonságos élmény volt (jó, gondolom ebben benne van az Osztrák utaknak a hazainál nagyságrendekkel jobb állapota is). A belmagassága egy kicsit lehetne nagyobb, de ha hátradöntve az ülést lehúzódok, nem kopogok a tetőn. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70628) madgie válasza *Ropi* (#70627) üzenetére


madgie
titán

Én imádom a japó dolgokat, de autóban hosszútávon nekem a Passat kényelmesebb, nagyságrendileg logikusabban pakolható autó volt, mint a hatosmazda. Menni mindkettő megy, mint a golyó, Kalos/Duster mellett természetesen teljesen más kategória :)

(#70629) aleister válasza *Ropi* (#70627) üzenetére


aleister
veterán

Nekem is ez a tapasztalatom a vezetést illetően. Nem tudom melyik évjárathoz volt szerencséd, ami sokat hozott ezen a téren a konkurenciával szemben is az a G-Vectoring.

" ...az egyetlen olyan rendszer, amely a kormánykerék mozgását is figyelembe véve szabályozza a motorteljesítményt, ami finomabb, hatékonyabb terhelésváltást, kifinomultabb és stabilabb járműviselkedést eredményez:"

Ez a kanyarokban ad állítólag jelentés stabilitást.

Én 4 napig elég intenzíven használtam. A kényelmetlenség legkisebb jelét sem tapasztaltam. Igaz ezen a szinten ez már elvárható.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70630) *Ropi* válasza madgie (#70628) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, azt elfelejtettem, hogy kombi változat volt - a csomagtérben a menyasszonyi ruhával, a fotós + videós felszereléssel, állványokkal, étellel-itallal, stb...

(#70629) aleister: Ezt nem tudom - vagyis elfelejtettem, mert mintha szóba került volna az életkora de akkor nem tartottam fontosnak.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70631) t_a_m_a_s válasza |AP| (#70388) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Visszakerestem a hsz-emet és a válaszodat, és b+ 10 nap alatt letoltam a 3 évadot... :D Freddy, megnyugtatlak, ezalatt az idő alatt nem sokat dolgoztam, nem fog a rádőlni senkire semmi ;)

Bakker, jó volt, bár igaz az is, hogy jókedvem nem sok lett tőle. A 3. évadból Udvaros (illetve a karaktere) annyira nem fogott meg, de az öreg székely... Czintos József valami zseniális volt.

Holnap majd jól beletépünk...

(#70632) |AP| válasza t_a_m_a_s (#70631) üzenetére


|AP|
veterán

szerintem egyre jobb lett. A 3. évad után újra belepillantva, az első kicsit amatőrebbnek tűnik.
Nekem Udvaros rendben volt, Balsai Móni volt picit erőltetett (pedig őt nagyon bírom).

Amúgy igen, ha az ember felhőtlen szórakozásra vágyik, akkor nem ezt nézi :)

szerk: én most a Dexter 1. évadot toltam le 2-3 nap alatt (igen, eddig kimaradt), igaz én csak irodabelsőket tervezek, azok nem omlanak le :)

[ Szerkesztve ]

(#70633) mikrofon válasza |AP| (#70632) üzenetére


mikrofon
veterán

Elég jó ez a sorozat. Vagyis, hogy nagyon jó. Viszont azt hallottam már a második évad után mondogatták, hogy a harmadik lesz az utolsó évad, mert a nagy magyar hírességeknek nincs elég idejük erre a sorozatra.....
Pedig ahogy te is mondod egyre jobb és jobb lett... Így igazán néznék még pár részt......

[ Szerkesztve ]

(#70634) |AP| válasza mikrofon (#70633) üzenetére


|AP|
veterán

"...nagy magyar hírességeknek nincs elég idejük.."
Akkor kell keresni újabb Czintos Józsefeket :)

Amúgy nem hallottam erről amit írtál, én úgy tudtam eleve 3 évadra tervezték (nagyon durva egyébként mennyit öregedett Mácsai, a fia pedig az első sorozatban konkrétan még kisfiú)

(#70635) mikrofon


mikrofon
veterán

Nem olyan régen volt szó a peak designe capture cuccáról. Itt is elhangzott, hogy egyetlen egy baj van vele, hogy mikor rajta van a váz a vázat nem védi semmi....
Én most gondolkodok egy ilyen beszerzésén és ezt házilag Capture kompatibilissé alakítani. Szerintetek ez megoldható?

(#70636) mikrofon válasza |AP| (#70634) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez így igaz, hogy eredetileg is 3-ra tervezték, de akkor még azt gondolták menni fog gond nélkül.... Aztán már a második nehezen jött össze és nem is volt biztos, hogy összejön-e a harmadik... Annak ellenére, hogy az első után lehetett tudni, hogy még elmenne pár évad, mert van rá igény.... Ugye azért is adott volt a 3 évad mert ez eredetileg egy külföldi szerzemény, amit több helyre kiadtak és a helyi viszonyokhoz alakították. Talán eredetileg izraeli szerzemény....

(#70637) t_a_m_a_s válasza |AP| (#70634) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ja, azt néztem én is, hogy 5 év van az eleje meg a vége között, de Mácsai durván öregebb, nyúzottabb mint az elején. Persze a karaktere is kapta az ívet (válás, költözés, apja halála, szakmai kudarcok), elég jól alakult hozzá a külseje is.
A kissrác meg mondjuk 8-ból 13 lett kb.

Holnap majd jól beletépünk...

(#70638) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#70631) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy újabb sorozat amit egyedül néznék késő este, ha nem alszok be a fáradtságtól :O

Amerikai istenek is fennakadt a rostán:O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70639) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#70638) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

kb 25 percesek a részek, esténként 1-1 belefér...

Holnap majd jól beletépünk...

(#70640) aleister válasza Mercutio_ (#70638) üzenetére


aleister
veterán

Ez az American Gods eléggé ambivalens érzéseket hagyott bennem. Technikailag jól össze van rakva, de a történetvezetés meglehetősen kusza. Szerintem csak a könyvet olvasó fan-ok pontozták fel imdb-n.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70641) t_a_m_a_s válasza aleister (#70640) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ali, a Blindspotot nézed még?

Holnap majd jól beletépünk...

(#70642) Mercutio_ válasza aleister (#70640) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mint sejthető, csak az első részig jutottam egyelőre. A könyvet rég olvastam , akk piszkosul bejött, az első résznél kicsit ilyen "biztos így volt ez a könyvben?" érzésem volt, de majd meglátjuk.

Ha a könyvesek felpontozzák az elvileg azt jelenti nem b.ták el nagyon az adaptációt, nem?

t_a_m_a_s: előbb még regelnem kellene :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70643) aleister válasza t_a_m_a_s (#70641) üzenetére


aleister
veterán

Aha.
Szerintem jobb lett, mint volt bizonyos tekintetben.

Valamikor mostanában folytatják a pár hetes leállást követően.

(#70642) Mercutio_
Igazából az csak az én teóriám, hogy a könyvet olvasók pontozták fel. Nekem az eredeti mű kimaradt, mindössze ismertem rég óta. Így kivülállóként elég kuszának tűnt elsőre.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70644) Mercutio_ válasza aleister (#70643) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet a könyvben is (direkt) kuszán indul, hogy aztán egy mozdulattal helyükre kerüljenek a dolgok és jöjjön a homlokracsapás. Már nem emlékszem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70645) aleister válasza Mercutio_ (#70644) üzenetére


aleister
veterán

Az első évad végén nagy homlokracaspás nem volt. A türténet is kb annyi, hog elindultak A-ból B-be, és megérkeztek.
Bár, ha úgy vesszük a Gyűrűk Ura is "csak" ennyi. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70646) t_a_m_a_s válasza aleister (#70643) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

OK, helyes. Szerintem is, bár ez az új tetkós dolog kicsit misztikus. A lényeg, hogy Zapata még mindig rendben van :D

Holnap majd jól beletépünk...

(#70647) #31733248 válasza aleister (#70626) üzenetére


#31733248
törölt tag

A benzines Octavia RS és a dízel Mazda 6 menetteljesítmények tekintetében messze nem egy ligában játszanak. :N De ez az egész nem is így vetődik fel: nekem a lent részletezettekre van szükségem. Ezt a Mazda 6-ban kb. másfélszer olyan drágán kapom meg. Ennél a pontnál számomra végérvényesen el is dőlt a meccs. Azt sem kétlem, hogy ha valakinek a Mazda 6 emlegetett felszereltségi szintje kell, akkor más lehet a meccs végeredménye.

Mivel a méretbeli elvárásaimnak az Octavián túl csak a középkategóriás modellek felelnek meg, megnéztem és ki is próbáltam a Mondeot, a Mazda6-ot, a Hyundai i40-et, a Honda Accordot, a Kia Optimat, a Superb-t és a Passatot is (bocs, de egy olaszhoz, vagy egy franciához nincs bátorságom). Az a baj, hogy a méretbeli elvárásaimat csak ez a kategória hozza és ezt a részletezett tudással elég drágán, 10+ millióért teszi...

(#70648) cdl


cdl
senior tag

Ha már filmek, februárban a Netflix bemutatja Morgan trilógiájának az első részét:

[link]

Aki szereti a cyberpunkot, annak ajánlott lesz.
A könyvek is jók voltak, remélem filmen is hozzák a színvonalat.

(#70649) aleister válasza #31733248 (#70647) üzenetére


aleister
veterán

Bocsi, de nemigen értelek. Hála égnek van 150 LE-s dízel az Octaviaban is. Ha a legalja felszereltséget veszem, akkor is 7.5. A megfelelő fényezéssel, kerékkel 8 millió, és ebben nincs semmi. Tényleg semmi. Ha beleteszem az általad igényelt 3 extrát, akkor már ott vagyunk 8.5-nél. Ennél 300.000 forinttal kerül többe egy sokkal jobban felszerelt M6.

Ez nem másfélszer annyi. Ebben a kategóriában ez aprópénz. Az átiratás, kötelető, casco ennyibe fáj.

Én nemigen tudok erről mást írni, és nem is szeretnék erre több energiát fordítani. Meggyőzni nem akarlak. Aki "külsősként" olvasta ezt, remélem egy-két hasznos dolgot le tudott belőle szűrni.

Tamás:
Zepata is jobb lett. Jól áll neki a rövidebb haj. Viszont azt kell, hogy mondjam, hogy ez a tipikus esete a vakok között király a félszeműnek. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70650) aleister


aleister
veterán

Ezt direkt külön posztba írom. Az ilyen meberek miatt hoznám vissza a halálbüntetést, vagy sokkal inkább a kövezést.

Érdemes megnézni ezt a riportot is. Leri minden szaváról a hazugság, a színjáték. Bánatnak, fájdalomnak nyoma sincs benne. Mindenkire hárítja a felelőséget, csak ő a tökéletes. Aztán a YT posztok latt ott vannak a szemtanúk vallomásai, hogy szemen szedett hazugság minden szava.
Kész. :W

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.