Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) TayRol válasza Real_Necro (#35000) üzenetére


TayRol
veterán

Majd fejben tartom.

(#35002) spanyoll válasza Real_Necro (#35000) üzenetére


spanyoll
addikt

Pedig szerintem pont ide felesleges. Szakmaikba elférne egy-egy ember, az nem rossz ötlet, de a dagonyába ahol úgyis csak a topiclakók vannak szerintem értelmetlen, de ha mégsem az, akkor inkább te mint őőő én :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35003) fi:zi'k válasza Real_Necro (#35000) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mindjárt gondoltam. :DDD

De ahogy spanyoll is mondja, pont ide szvsz felesleges, mivel belterjesösszetartó a csapat és még topikösszefoglaló sincs ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35004) Real_Necro válasza fi:zi'k (#35003) üzenetére


Real_Necro
veterán

+ Spanyoll:

Szerintem azt sosem tudni hol mikor szabadulnak el az indulatok, a legbékésebb topic is pillanatok alatt meg tud borulni. Egyébként ott van a fotóstalis topic is, oda pl pont jó lenne egy ilyen topicgazda, aki folyamatosan teszi fel az újabb talikat, esetleg a talin készült képek albumainak linkjeit frissítgeti, mint ahogy korábban a nagy talik után modi tette. Ki fog ez szépen forrni, csiszolgatni kell. ;)
Táskás és állványos topicba szintúgy jó ha van. Szerintem.

Egyébként , enyém lett a 35000. hozzászólás. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#35005) Mercutio_ válasza Real_Necro (#35000) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szép dolog a rangkórság :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35006) JohnyBlue válasza Mercutio_ (#35005) üzenetére


JohnyBlue
őstag

csillagvadász ;]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#35007) Real_Necro válasza Mercutio_ (#35005) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ahogy mondod, kedves "PH! nagyúr" :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#35008) Mercutio_ válasza Real_Necro (#35007) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt nem adják, jár automatikusan, ha eleget jár a szád ;]

JohnyBlue: jaja, úgy hívták a honyvéccségnél :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35009) spanyoll válasza Real_Necro (#35004) üzenetére


spanyoll
addikt

Itt ritkán szabadulnak el az indulatok, de nagyrészt akkor is kordában lehet tartani, nem kell hozzá megmondóember. Felnőtt emberek között meg lehet azért ezt beszélni, és olyan hajbakapás nem hiszem, hogy lenne itt, amitől véget érne a világ :)
Persze ha lesz ilyen engem nem zavar, csak értelmét nem látom. Többi topic más tészta, oda elférne, főleg úgy ahogy írtad is :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35010) fi:zi'k válasza Real_Necro (#35004) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Láttam, már a másik topikban is ment a nyalizás. :P

De viccet félre téve, továbbra is tartom, amit mondtam: ide felesleges.
Itt mikor szabadult el bármi utoljára? Időnként Freddy beszól Mercinek, hogy "Yess, viszlát", vagy hasonlóan durvákat oszt Merci mosolyfejek nélkül, de kb ennyi. Legalábbis amióta rendszeresen olvasom a topikot.
Találkozós topikban talán lenne, de mostanában milyen gyakran volt esemény, meg képmegosztás? :B
Ettől függetlenül tőlem legyél gazdi, én támogatlak. :R

A szakmai topikok azért más kategóriát képviselnek. ;)

(#35011) t_a_m_a_s
A 10 millió topikgazda országa leszünk.
Nagyon sokan vágynak a hatalomra, legyen az bármekkora is. ;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35011) t_a_m_a_s válasza fi:zi'k (#34997) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Indulásnál max. 8-10 topicgazdával lehet számolni,

Ehhez képest már vagy huszan "jelentkeztek" :) Szvsz csak szakmai topiknál van értelme, csevegősnél minek? Nagyfiúk vagyunk, azt' ha valami gebasz van, idehívunk egy modit... Speciel ebben a topikban "lkik" is 1-2.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#35012) spanyoll válasza fi:zi'k (#35010) üzenetére


spanyoll
addikt

Pedig hálátlan egy dolog a fórummodderkedés. Anno voltam és köszönöm, soha többet. Vagy nem moderálsz és pokol, vagy igen és megy a rinya, hogy jaj, miért vetted el a hozzászólási jogom egy hétre. Irkálni kényelmesebb :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35013) *Ropi* válasza TayRol (#35001) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Lightroom topicot bevállalom, ha már megnyitottam. :) Esetleg a Canont is (De csak akkor ha jók lesztek, hogy ne kelljen minden nap vérfürdőt rendeznem. :D).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35014) spanyoll válasza *Ropi* (#35013) üzenetére


spanyoll
addikt

Hiába nyitottad. Elvárás, hogy:
"- a topic témájához ( legyen az szakmai vagy OFF, sima vagy cikkhez nyitott, LOKÁL, bármi), hozzáértő,"

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35015) *Ropi* válasza spanyoll (#35014) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35016) fi:zi'k válasza spanyoll (#35012) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jól kell csinálni és akkor nincs belőle gond. A hülyéket meg le kell sza...khm...ni. ;)
Dzsinnivel sincs semmi gondunk tudtommal. :N

Irányjelzőn voltál modi vagy vmi ezós oldalon? :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35017) Mercutio_ válasza fi:zi'k (#35010) üzenetére


Mercutio_
félisten

Le akartam szokni az emoticonokról, de a többség ha nem rakom ki már rinyál, hogy "most mé gecózol"......
Mondjuk itt kevésbé, de azért ha kritikusnak érzem a dolgot inkább kirakom, nincs most időm még magyarázkodni, hogy "ne ríjál kiskancsó, nem bántásból írtam"

dzsinit szegényt hetekig nem is látjuk, persze, hogy nincs gond vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35018) TayRol válasza fi:zi'k (#35016) üzenetére


TayRol
veterán

Ezos oldalakat ne emlitsd. :)

(#35019) spanyoll válasza fi:zi'k (#35016) üzenetére


spanyoll
addikt

Enkór, az ősidők és a most között félúton.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35020) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#35017) üzenetére


Lassú Víz
őstag

dzsinit szegényt hetekig nem is látjuk, persze, hogy nincs gond vele.

Minek jönne? Velünk sincs...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#35021) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#35020) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy értem nem mint modi, hanem mint a társaság része.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35022) *Ropi* válasza Mercutio_ (#35017) üzenetére


*Ropi*
félisten

Spanyoll is leszokott az emós ikonokról. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35023) spanyoll válasza *Ropi* (#35022) üzenetére


spanyoll
addikt

Le, legalábbis szoktatom magam. Nem használom amúgy mindig. Jóbarátokkal nem szoktam, f@szbúkon szoktam, mert anélkül nem értik a népek, hogy mi van, meg nem árt ugye, nem lehet úgy kihozni egy mondandó élét emoticon nélkül, mint azzal, ami sajnálatos, mert élő beszédben jobban átmennek a dolgok, de hát ez van.
Le az emoticonokkal!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35024) Mercutio_ válasza spanyoll (#35023) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érdekes emoticons előtt is elég jól átmentek a kozlendok a fórumokon, csak azóta ellustultunk.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35025) *Ropi* válasza Mercutio_ (#35024) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ismertek olyat, aki azért szokott rá az emotikonokra, mert félreértették és p0fán b@szták? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35026) Real_Necro válasza fi:zi'k (#35010) üzenetére


Real_Necro
veterán

"A szakmai topikok azért más kategóriát képviselnek."

Éppen ezért jó nekem az off-os. ;) Szakmaiban egyébként nem hinném, hogy szakértőnek kellene lenni modinak. A rendet fent lehet tartani a beszélgetés helyes irányba terelgetésével is.

Merci:

Dzsini gondolom formázás alatt van, nyárra olyan body builder lesz, mindenki az ő haverja akar majd lenni... :D

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#35028) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Ebay kütyüs topicból: [link] :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#35029) fi:zi'k válasza Real_Necro (#35026) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De most pont nem modi kerestetik. Viszont hozzáértőnek kell lenni. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35030) #40935168 válasza fi:zi'k (#34997) üzenetére


#40935168
törölt tag

A focus shiftes topic-ot vállalom..

;]

(#35031) Fandango válasza spanyoll (#35027) üzenetére


Fandango
veterán

Koszi a linket, ezt erdemes, es jo volt vegig nezni.

(#35032) spanyoll válasza Fandango (#35031) üzenetére


spanyoll
addikt

Nincs mit. Igaz, nagyrészt analóg központúból, de van még pár, majd csepegtetek.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35033) #40935168 válasza spanyoll (#35032) üzenetére


#40935168
törölt tag

Állat, most néztem meg. Amúgyis elkezdtem húzni fekete-fehér irányba (most, hogy ilyen csodás színeket produkál nekem az Oly :D ) de ez betett :) Holnap stúdiózok, de már hányok tőle előre, most ezután inkább padon és mindenhol a városban fotóznám a delikvenst, ISO6400-en hülyére szemcsézve, meg az obira is ráhúzok egy nylonharisnyát lehet, csak hogy meglegyen az "életlenség" :D

Az a felülről belenézős Hasselblad nem gyenge. Van egy ilyenem, de a felhúzó mechanika nem jó benne, túlkattan. (Nem ismersz vkit, aki meg tudná hekkelni nekem?).

(#35034) spanyoll válasza #40935168 (#35033) üzenetére


spanyoll
addikt

Nyehehe, pont a héten vettem egy ljubi2-est, holnap meg kerül bele a film. Embert tudok rá aki megcsinálja, a kérdés, hogy családi ereklye vagy sem. Mert ha nem, akkor nem hiszem, hogy megéri vele bajlódni, mivel én öt rongyért kaptam egy patika állapotút patika bőrtokkal, a zárszerkezet javítása meg saccra 5-7K körül lenne (ha nem több).
Ha mégis kell kontakt, akkor írj rám privátban, küldök egy face linket.
Amúgy meg mit nekem 6400es iso. Vegyél egy 3200as Delta tekercset, rakd bele valamibe aztán lesz zajod rendesen ne aggódj.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#35035) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Jó éjt gyerekek! ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#35036) fi:zi'k válasza Real_Necro (#35035) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szevasz gazdi. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35037) madgie válasza spanyoll (#35027) üzenetére


madgie
titán

Ez qrvajó volt, köszi :)

(#35038) aleister válasza spanyoll (#35027) üzenetére


aleister
veterán

Hogy ebben mi volt a jó? :U
Tele alexpós, rosszul komponált, dőlő képekkel.

Vannak jó streetfotósok. Ez a csóka nem az.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35039) madgie válasza aleister (#35038) üzenetére


madgie
titán

De, jó volt. A képeknek meg hangulata van, pont olyan hangulata, mikor én is kikapcsolok fotózáskor.

A hisztogram-mániával meg ne fárassz légyszi, minden fotós kepmegosztó ultimate kritikája az, hogy alexpós/túlexpós valami, kontrasztos, vagy nem elég kontrasztos. Az fel sem merül senkiben, hogy direkt olyan és a fotózás nem arról szól, hogy faltól falig harangban álljon a hisztogram.

(#35040) Freddy76 válasza spanyoll (#35027) üzenetére


Freddy76
addikt

A képek is jók, és jól is beszél.

Mondjuk nem spórol a filmmel :DDD .

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#35041) aleister válasza madgie (#35039) üzenetére


aleister
veterán

Nem kell tökéletesnek lennie a hisztogramnak, de azért hogy a témából látszódjon valami, szerintem nem olyan nagy elvárás.
A félig kiexponált utcán, félig levágott fekete ember sziluett nekem csak néha tűnt feelingesnek.

Számomra ez a csóka plusz egy "analóggal fotózom, kurva nagy művész vagyok" fotós.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35042) madgie válasza aleister (#35041) üzenetére


madgie
titán

Én szeretem az ilyet, a legkedvesebb képeim rendszerint katasztrófák hisztogram szempontjából.

Amúgy meg a csóka mobillal is így fotóz, én is sokszor így szoktam, ezek egyike sem nagy szám, de kifejezetten visszaadja a tegnap reggeli hangulatom.

(#35043) aleister válasza madgie (#35042) üzenetére


aleister
veterán

Nekem sem feltétlenül a technikailag tökéletes képek a csúcs. Eddig minden esküvőn pont azok lettek a kedvenceim, amik bemozdultak ugyan, de sokkal több hangulat szorult beléjük, mint amikor rám figyelt és pózolt a pár.

A linkelt mobilos képeid egy része nekem pl jobban tetszik, mint a vitaindító jóemberé

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35044) Real_Necro válasza fi:zi'k (#35036) üzenetére


Real_Necro
veterán

Most látom, eltűnt az este linkelt "maca"... :B

Hát ezt már nem hiszem, hogy elő fogom tudni még egyszer keresni... :(

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#35045) fi:zi'k válasza Real_Necro (#35044) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Milyen maca? :Y

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#35046) zool1 válasza fi:zi'k (#35045) üzenetére


zool1
őstag

(#35047) #40935168 válasza aleister (#35041) üzenetére


#40935168
törölt tag

Néha elég sejtetni is, nem megmutatni kell mindent egyből telibe. Erre tökéletesek a bebukott részek, adnak a hangulathoz. Nézd meg a Sin City c. filmet, na abban van alexpó dögivel (nem beszélve arról, hogy valóság van hülyére-szénné képregényesítve és gépesítve) ;)

(#35048) aleister válasza #40935168 (#35047) üzenetére


aleister
veterán

Na mondjuk a Sin City tényleg bejön. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#35049) #40935168 válasza aleister (#35048) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

(#35050) spanyoll


spanyoll
addikt

Örülök, hogy tetszett a videó.
Aleisterrel egyet értek egy dologban: mégpedig abban, hogy vannak filmmel fotózok és ettől már rohadt nagy művész vagyok emberekkel. Amióta kicsit jobban beleástam magam ebbe és a facen meg amúgy is mindenhol kb csak filmes fotósokat gyűjtő oldalakat és analóg fotósok munkáit látom két embertípust vettem észre filmes berkeken belül:
-művész
-műművész

Az első kategóriába azok esnek, vagy azokat sorolnám, akik még ha nem is művészek, legalább figyelnek arra, hogy a kép milyen legyen. Nem kell a hisztogramnak tökéletesnek lenni, sőt (én is leszarom már jó ideje), de tudatosan komponálnak, vágnak, utómunkáznak/retusálnak esetleg. A tudatosság persze megnyilvánulhat dőlő képekben, levágott testrészekben, miegymás, de tudatos. Emberünk akit linkeltem ez a kategória. A filmnek elég nagy dinamikatartománya van, a linkelt képek legalább fele szerintem nagyított nyomatok scanje, nem filmscan, akkor pedig léleknyugalommal visszahúzogathatta volna a bebukott részeket, levághatta volna a dőlést, de okkal nem tette, mert ő így akarta. Ezért tetszik nagyon a munkája, mert ő is azt közvetíti, mint sok más filmes fotós: a kép mondandója és a hangulata a lényeg, nem pedig feltétlenül a technikai részletek.

A második kategória a hipstergyerekek, vagy szimplán csak művészkedni kívánó dilettánsok, akik találtak a padláson egy analóg gépet, vagy vettek a netről. Nekik fogalmuk nincs a filmezés kémiájáról, a filmjeiket még csak nem is akarják maguknak hívni (ami nem baj, csak nekem fura kicsit), a filmek közti különbségről sincs fogalmuk, a záridő-rekesz-iso háromszög nekik valami abstrakt fogalom, és még sorolhatnám. Sajna belőlük van több. Ők ontják magukból a sok semmitmondó lefotóztam a fa kérgét mert az annyira DEEP.
Róluk pofáznak a famguyban is.

Én magamat analóg téren a második csoportba szerencsére sose tartozó de az elsőbe tartozni akarók közé sorolom és, hogy ez megtörténhessen folyamatosan tanulok amennyit tudok és próbálok minél tudatosabb képeket készíteni minél jobban és minél olyanabbat amilyet a fejemben elképzeltem.
Abba meg nem megyek már inkább bele (amúgy is sokat írtam fölöslegesen), hogy a filmre lőtt technikailag kuka fotók (van pár) között van 1-2 olyan, amit ezerszer inkább sorolok a kedvenc fotóim közé, mint mondjuk a naplementés kikötőst. Pont azért, mert elkaptam olyan pillanatokat, amiket épp ezért tudtam, mert nem lettek tökéletesek, de nem is akartam, hogy tökéletesek legyenek.

"Super perfundo on the early eve of your day."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.