Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70151) m3ss válasza #31733248 (#70146) üzenetére


m3ss
veterán

naja, erre en is gondoltam, akkor meg mit er az ora ha ranezel es nem tudod mennyi az ido :DDD

jeahh, balint, amiket irtatok tenyleg jol neznek ki, de mind dragabb mint az mvmt. vagy ezek arra voltak peldak h jol is kinezhet egy ora ami minosegi is? :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#70152) zolka78 válasza m3ss (#70151) üzenetére


zolka78
senior tag

Most, hogy így az órás téma előkerült én is kérdeznék a szakiktól. A casio edifice 129d óráról vannak vélemények? Egy ilyenhez tudok hozzá jutni karácsonyi repiként. Pontosabban volt egy pár casio meg valami lorus márka amiből válogathatok. A lorust azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák, viszont a casioból ez volt ami szimpatikusabb. Egyébként kb. a '90 években hordtam utoljára órát, úgy hogy ezt is csak azért mert ingyért van meg új dobozos garis cucc lesz.

szerk.: nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#70153) Ear001 válasza zolka78 (#70152) üzenetére


Ear001
addikt

A Lorus az a Seiko almárkája, divatos, fiatalos, olcsó, rendben van. Ami jobban tetszik neked, azt kérd.

(#70154) rbalint88 válasza Freddy76 (#70149) üzenetére


rbalint88
addikt

Van itt eleg alkesz, a szerver meg elbirja a csajok, szarzene es egyeb vilagfajdalmak mellett :)

(#70155) Studi válasza Freddy76 (#70149) üzenetére


Studi
addikt

Kérdezd Necrot. :DDD

(#70156) Studi válasza #31733248 (#70148) üzenetére


Studi
addikt

Be vagyok jelentkezve a gúgli accal a Chrome-ba, az a legfurább, hogy az otthonival a kereséseimnek megfelelő reklámcsomagot kapom, itt meg részben azt, részben viszont az anyukák. Pedig én tényleg nem. :DDD

Mondjuk lesz@rom. Az jobban idegesít, hogy bármelyik csájnabazárba nézek be, az árak koronában vannak. :DDD

(#70157) Mercutio_ válasza Studi (#70156) üzenetére


Mercutio_
félisten

gondolom valami céges cache/tűzfal server miatt nem tudja tökéletesen azonosítani a usereket az oldal, ezért a szlovák kollégád keresései alapján létrejött reklámok néha hozzá kerülnek, a milfek meg hozzá:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70158) Freddy76 válasza rbalint88 (#70154) üzenetére


Freddy76
addikt

Alapvetően én nem vagyok édesbor párti, bár egy-egy pohár jó aszú vagy szamorodni jöhet néha. Anyám és feleségem ellenben komázza, karácsonyra vennék is valami jó aszút.

A helyzet viszont az, hogy találtam a pincében három üveggel, egy szamorodnit, egy négy és egy hatputtonyos aszút. Ezeket 7-8 éve kaptam, két aszút egy barátom apjától, a szamorodnit ügyfelemtől. A haver apja dúsgazdag (volt), rendkívüli piaszortimenttel, gyenge pillanatában kaptam tőle a két aszút, az ügyfél pedig érdekelt volt egy tokaji borászatban. A lényeg ebből, hogy egyik sem Tesco gazdaságos, hanem kimondottan nagyra értékelt, jó minőségű borokról volt szó, amelyek az elmúlt éveket először egy hűvös spájzban majd egy hűvös kamrában töltötték.

A kérdés, jók még ezek a 2004-es és 2005-ös borok ilyenkor?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70159) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#70158) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha adsz címet, térítésmentesen bevizsgálom ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70160) madgie válasza Freddy76 (#70158) üzenetére


madgie
titán

Qrvajók szerintem. Tavaly én is találtam egy tizenéves szamorodnit a polc mélyén, az asszony meg a sógornőm rácuppant, annyira megsűrűsödött, megédesedett.

(#70161) Mercutio_ válasza Freddy76 (#70158) üzenetére


Mercutio_
félisten

Teljesen rendben vannak :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70162) rbalint88 válasza Freddy76 (#70158) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem is jó lesz. de ha kétségeid vannak, akkor testületileg megszakértjük bármelyik este :DDD

mi a száraz vörösekre kaptunk rá utóbbi időben, öregszünk vagy mi a fene... nyáron rozé, ősz-tavasz fehér, tél vörös, kezdünk beállni erre.

(#70163) Studi válasza rbalint88 (#70162) üzenetére


Studi
addikt

Én is egy vörösre hajtok, nagyon remélem, hogy nem száraz, de még nem volt lehetőségem megvizsgálni. :DD

(#70164) Mercutio_ válasza rbalint88 (#70162) üzenetére


Mercutio_
félisten

kezdünk beállni
Hétvégén én is tervezem ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70165) mikrofon válasza Freddy76 (#70158) üzenetére


mikrofon
veterán

Ha a dugónak nincs baja akkor rendben kell lennie. Valamint nem érte sok napfény. Még akkor is ha sokkal sötétebb a színe jó, nem romlott meg. Tehát ha kinyitod nézd meg a dugót. Ha nem penészes belül, nem büdös, szemmel láthatóan nincs sérülés rajta, vagy nincs összeszáradva nagyon. Akkor nem nagyon lehet baja. A baj ott kezdődik, ha pl évekig ki-be jutott a dugón keresztül a levegő. Ez tönkre teheti a bort. Ezért érdemes fektetve tárolni a boros üvegeket, hogy a bor belülről folyamatosan nevesítse a dugót.
A jobb Tokaji borok dugójáb kívül van viasz. Ez megakadályozza a bor levegővel való érintkezését.
Arra azért készülni kell, hogy más lesz a bor íze, ill. Az üveg alján lerakódhatott pl. szinanyag a borból. Azt ne keverjétek fel, ovatossan öntsetek.

(#70166) j.bravo válasza Freddy76 (#70158) üzenetére


j.bravo
addikt

Ennél jóval tovább is jók, ha jól voltak tárolva. Ahogy írod, hőmérséklet oké, ha a dugó nem száradt ki (ha fektetve volt akkor nem), akkor az is oké.

De ez vágtad te is szerintem... :DDD

Ha arra gondolsz, hogy általában a hazai borok nem bírnak ennyit, akkor jaaa, van alapja a dolognak, de azért nem feltétlen válnak ihatatlanná 5-6-7 év után, vannak kivételek - a magasabb cukortartalom miatt a szóban forgó borok vsz. tök okék lesznek, sőt.
Nem vagyok nagyon az édes borok rajongója, de nagy duzzogva én is segítek meginni.

Whatever.

(#70167) Mercutio_ válasza j.bravo (#70166) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dec 28-án egy évzáró sörözés? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70168) *Ropi* válasza Mr.Csizmás (#70159) üzenetére


*Ropi*
félisten

Osz'tán ha rossz lesz a Szamorodni, ti is meg fogtok-é szomorodni?

Glázser Bozsó :DDD

(#70163) Studi: Az nem úgy van, hogy a vörösek mindig tüzesek? :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70169) Mercutio_ válasza *Ropi* (#70168) üzenetére


Mercutio_
félisten

De a tűz felszárítja a nedvességet :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70170) *Ropi* válasza Mercutio_ (#70169) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor az nagyon száraz cumi... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70171) Mr.Csizmás válasza *Ropi* (#70168) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

iszunk mást, milyen kérdés ez :D :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70172) *Ropi* válasza Mr.Csizmás (#70171) üzenetére


*Ropi*
félisten

Helyes válasz. :D Mondom én, aki szökőévenként... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70173) rbalint88 válasza Mercutio_ (#70164) üzenetére


rbalint88
addikt

fú, nekem megvolt, rá is ment a vasárnapom :B
28-át egyelőre adom.

mától szabadság, már a második fényszóró van a sütőben. szerintem mire megjön a fényes évszak, lesz is a négy ilyen-olyan fényszóróból két faszántos. az igazán szuperparádé móka az egészben, hogy mindegyik fényszóró volt már javítva és valami szélvédőragasztóval lehet összerakva, úgyhogy nem annyira egyszerű elválasztani a burától a lámpatestet, mint ahogy én azt szeretném. ráadásul egyeske xenonját foncsoroztatni is kell, lehet megcsináltatom mind a négyet akkor már.

(#70174) Novics válasza rbalint88 (#70173) üzenetére


Novics
senior tag

Remélem otthon nálunk a bejgli van a sütőben nem a fényszóró. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#70175) j.bravo válasza rbalint88 (#70173) üzenetére


j.bravo
addikt

Király! Hány fokon sütöd? A szélvédőraganya is előbb olvad/lágyul azér', mint a búra?

Whatever.

(#70176) Mercutio_ válasza Novics (#70174) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mákos-foncsoros;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70177) rbalint88 válasza j.bravo (#70175) üzenetére


rbalint88
addikt

100 fok-egy óra lett a nyerő kombó, de a szélvédőragasztó az nagyon makacs. szerencsére ezen az idő és hófok távlaton is még a raganya volt a gyengébb láncszem, de nem volt egyszerű így sem szétszedni. és van még két fényszóró, amikre ráadásul még extrán vigyázni is kell... :U szerencsére azokat nem most kell szétkapni.

bejgli nem lesz.

(#70178) Studi válasza *Ropi* (#70168) üzenetére


Studi
addikt

Bízom ebben, de azért jobb lenne mélyrehatóbban megvizsgálni a dolgot. :DDD

(#70179) gorgo válasza Studi (#70163) üzenetére


gorgo
őstag

ejj, sose tudd meg milyen a száraz! :( Éljenek az édes NŐK! :K Meg a száraz borok! :K

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#70180) szuszinho


szuszinho
őstag

Engem is tavaly világosítottak fel a bor helyes tárolásáról. Történt ugyanis, hogy kibontottunk egy '92-es aszút, és már nem tudtuk meginni. Azóta túl is vagyunk az összes régi, majd egyszer megisszuk boron. Szerencsére nem mindegyik volt rossz. :DDD Faternak van három kva régi palackja a pincéjében, amiket most fogunk felütni. Na, azokra nagyon kíváncsi vagyok már.

28-ra valószínű benevezek.

(#70181) j.bravo válasza Mercutio_ (#70167) üzenetére


j.bravo
addikt

Bécsben leszünk sültkolbászozni, meg asszony nagyfiát költöztetni. Szóval max ott iszom az egészségetekre, ebédre, hogy este hazafelé tudjak vezetni.

Whatever.

(#70182) Mercutio_ válasza j.bravo (#70181) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jól teszitek :K

szuszinho: Olyan régi bort érdemes 1-2 órára dekantálni. Nem kell csicsa cucc, egy nagy vizeskancsóba ha kitöltitek is ugyanazt a hatás éritek el.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70183) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Boldog karácsonyt Nektek! :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#70184) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#70183) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mondjátok, hogy nincs helyesen fotózva a diplomaátadás. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70185) crey


crey
MODERÁTOR

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#70186) aleister válasza crey (#70185) üzenetére


aleister
veterán

Ha már fun és kari, ez még mindig ott van. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70187) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Epic fail... :DDD[link]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70188) Balinov


Balinov
félisten

na, zektol kiegett az agyam:)

Hogy hivjak az amerikai mehet? USB :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#70189) Byk01 válasza Studi (#70178) üzenetére


Byk01
senior tag

Fontos kérdés, hogy csak a haja vörös-e, vagy mélyebben is az :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#70190) Lassú Víz válasza Byk01 (#70189) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ne itt politizálj, pláne karácsony előtt! ;)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70191) spanyoll


spanyoll
addikt

Boldog karit drágáim!
Én kihúzom a netkábelt, majd ünnepek között...
Okosan vezessetek, és fogadjátok meg Lukács Laci tanácsait.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70192) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70193) madgie válasza *Ropi* (#70192) üzenetére


madgie
titán

Mindenhol ebbe botlok bele :D

(#70194) *Ropi* válasza madgie (#70193) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én is párszor hasra estem már rajta, aztán felszedtem, nehogy újra... :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70195) madgie válasza *Ropi* (#70194) üzenetére


madgie
titán

Mondtam már, hogy jutott eszembe? Kaptunk valami ajándékot (pia, mi más), a táskára meg átlósan volt írva a karácsony szó sokszor, egymas után. Aztán ez az egyik vágásnál pont sony lett :D

(#70196) *Ropi* válasza madgie (#70195) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Aztán ez az egyik vágásnál pont sony lett :D"

Tippelek: egészen véletlenül, ugye? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70197) madgie válasza *Ropi* (#70196) üzenetére


madgie
titán

Nem én, úgy volt gyárilag, most mondom :) Azután ültem le a jó öreg pées barátunk elé :D

(#70198) Lassú Víz válasza madgie (#70193) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Én szívesen belebotlanék a fa alatt, de a valószínűsége erősen konvergál a nullához. :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70199) *Ropi* válasza madgie (#70197) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja ééérteeeeem. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70200) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, nem kallódik valamelyikőtöknél egy ilyen kábel?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.