Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71401) Mercutio_ válasza Byk01 (#71400) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kár érte :(((

Balcsiról mindig az jut eszembe, hogy 10+ éve még swift szedánnal "zúztunk" le Kenesére és a kölkök a hátsóudvarból hátsóülésről szinte végig énekelték üvöltötték a copycon számokat az úton.

A despacitót pedig ahányszor meghallom egy nyári délután ugrik be ahogy frissensült tengeri apróvackokat tolunk csapolt sör kíséretében barceloneta egy helyi kiskoszosában, aztán kifekszünk a tengerpartra és röhögünk a 40 fokban street workout-ot nyomó HVCS-ken :D

Kinek milyen zenéhez kapcsolódó azonnal beugró emléke van?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71402) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#71401) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem zenéhez, de akárhányszor meghallgatom az Utas és Holdvilág hangjátékot, mindig a toszkán nászút ugrik be. És az, hogy lehet nekem is ott kellett volna hagynom az asszonyt... :D ;]

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#71403) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#71402) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hazatalált volna. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#71404) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#71403) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem mondod? Nincs olyan szerencsém, hogy elkeveredjen ;] ;] :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#71405) spanyoll válasza Real_Necro (#71386) üzenetére


spanyoll
addikt

Ha nyers brutalitást néznél, akkor ajánlom Tom Hardy számomra egyik kedvenc, és legjobb filmjét: bronson

Vagy ugye a jó öreg A clockwork orange, de az más tészta :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#71406) Freddy76 válasza spanyoll (#71405) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha nyers brutalitás, akkor Rocco.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#71407) jjeahh válasza spanyoll (#71405) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon nem bírom a tagot, de ez még engem is lenyűgözött tőle.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71408) Byk01 válasza Mercutio_ (#71401) üzenetére


Byk01
senior tag

Nekem a Rómeó és Júliáról egy (bármelyik) párizsi bolt jut az eszembe. 2004-ben bárhova bementünk, mindenütt ez szólt :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#71409) |AP| válasza jjeahh (#71407) üzenetére


|AP|
veterán

tudom, mindig ezzel jövök, de a Peaky Blindersben is nagyon jó :)

(#71410) j.bravo válasza Mercutio_ (#71401) üzenetére


j.bravo
addikt

Szívesen mennék oda sztrítvörkautozni, még azt se bánnám ha kiröhögsz :)
Edzés után pedig pont jólesnének kajának a tengeri apróvackok meg a söröcske :R

Whatever.

(#71411) jjeahh válasza |AP| (#71409) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam ez erősen hangulatfüggő is, a Peaky Blinders tipikusan az a sorozat, aminek nekiálltam és nem fogott meg... első blikkre. De ez változhat, mert nem tűnt sz*rnak, csak pont olyan hangulatban álltam neki, hogy nem jött át a lényege. Anno az Utopia-val voltam még így, meg Deuce-vel, első nekifutásra nem jöttek be, aztán később másodikra már igen, sőt az Utopia egyik kedvencem lett. Deuce meg... biztos voltam benne már az elején, hogy velem van a bibi, David Simon nem tévedhet :DDD . A Treme, meg a The Wire tőle nagyon ütős volt és a Show Me a Hero sem rossz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#71412) |AP| válasza jjeahh (#71411) üzenetére


|AP|
veterán

a Deuce hasonlóan lassú, mint a Wire, tényleg kell hozzá hangulat. Az első évad gyakorlatilag azzal telt, hogy megismertük (valamennyire :) ) a szereplőket

(#71413) *Ropi*


*Ropi*
félisten

"Űrvihar" c. film apró bakija: a főszereplő szkafanderének a sisakján ujjnyi széles luk van az űrbe kilépéskor. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#71414) spanyoll válasza *Ropi* (#71413) üzenetére


spanyoll
addikt

Az csak olyan lyuk, mint a repülők ablakán; amolyan nyomáskiegyenlítő. Hát ezt sem tudod? :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#71415) *Ropi* válasza spanyoll (#71414) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csak az a baj, hogy a fejében lévő nyomást is kiegyenlíti. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#71416) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#71413) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

És ennek a filmnek ez csak a legkisebb baja... ;] :DDD Na jó, egyszer nézhető azért.

Holnap majd jól beletépünk...

(#71417) Lassú Víz válasza *Ropi* (#71413) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerinted mennyire volt melege a színésznek még így is? :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71418) Real_Necro válasza Lassú Víz (#71417) üzenetére


Real_Necro
veterán

A zűrben? :DDD ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#71419) Mercutio_ válasza j.bravo (#71410) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy május 29 - juni 3/5 wiszérrel nem vészes árban:N

Freddy76: Ezt már letesztelted? Ha igen benyomások?

Pollai: Tegnap megnéztem Peaky első 2 részt, eléggé bejövős :K

Byk01: Ott se voltunk még, pedig tervben volt, de a balhék miatt tartok tőle a célpontok listájáról egy időre lekerült :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71420) aleister válasza Lassú Víz (#71417) üzenetére


aleister
veterán

Na a végén még megsajnálom szegény színészt. :)
Éhbérért gályáznak, embertelen körülmények között. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#71421) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#71416) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem egy "gravitáció", az biztos. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#71422) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#71421) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Hú, az is deszar volt...

Holnap majd jól beletépünk...

(#71423) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#71422) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#71424) Byk01 válasza *Ropi* (#71413) üzenetére


Byk01
senior tag

Valahonnan elő kellett teremteni a levegőt a viharhoz az űrben :)

Merci:Én legalább 5x voltam kint, de nekem a párizsi balhék olyanok, mint átlagmagyarnak a migránsok. Hallottam róla, hogy vannak, meg rosszak, de én egyet sem láttam. Amiket párizsi zavargásokként írnak le, azok a turisták által látogatott részektől eléggé messze vannak. Mint ha itt nem mernél bemenni a belvárosba, mert Dabason hőzöngenek a kisebbségiek.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#71425) Freddy76 válasza Byk01 (#71424) üzenetére


Freddy76
addikt

Párizs jó hely. Igaz, azóta nem eszek itthon croissant-ot, meg általában nyammogok minden pékségen, de arról nem a franciák tehetnek, hogy itthon nincs egy normális pékség sem...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#71426) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#71425) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lengyel pékárupalettát próbáltad már? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71427) Freddy76 válasza Mr.Csizmás (#71426) üzenetére


Freddy76
addikt

Teljesen más filozófia. A maga nemében az is klassz, de más világ. Krakkóban is ettem nagyon jó pékárut, mindenféle remek cuccot, de olyan nem volt, hogy egy mezei töltetlen péksüti (pl. croissant) száz nyelven szólaljon meg a számban. Emlékszem, vettünk egy kis lekváros péksütit Julcsinak (négy éves volt akkor), a pékség előtt a padra felállt, kezébe adtam, beleharapott, majd döbbenten meredt a kezében lévő péksütire. Majd harap még egyet, és ugyanaz az értetlenség, hogy ez ennyire finom???

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#71428) Mercutio_ válasza Byk01 (#71424) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én a Párizs és környéki terrortámadásokra utaltam, nem a külső kerületek balhéira:N

btw pár héttel a La ramblás balhé előtt voltunk Barcelonában :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71429) Novics válasza Mercutio_ (#71428) üzenetére


Novics
senior tag

Sajnos ilyen bárhol előfordulhat, még csak terrorista sem kell hozzá, hanem elég egy mentálisan labilis csóka, akit elhagyott a csaja/pasija aztán belehajt a tömegbe. Vagy csak simán a helyi boyracer hajt bele a tömegbe, mert még nem tanult meg kanyarodni, de a gázt már tudja nyomni.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#71430) Byk01 válasza Freddy76 (#71425) üzenetére


Byk01
senior tag

Én a baguette-tel vagyok így. Még csak nem is hasonlít a kintire az, amit itthon baguette-ként akarnak rád sózni.

Merci: látod, mehetsz akárhova, hülyék mindenhol vannak. A franciák legalább fel vannak már készülve rá, mi szakadhat a nyakukba. Arab vonalon talán a legjobb hírszerzésük nekik van (a Moszad után). Az más kérdés, mit kezdtek vele.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#71431) Mercutio_ válasza Byk01 (#71430) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az tény, viszont Barcelonában már láttuk a főbb dolgokat, ott ha visszamennénk is csak kaja-szórakozás-strandolás lenne a program, Barcelonetaban keresnénk szállást, aztán csak lesétálnák a partra :D
Azon a részen szűkebbek az utcák és gyérebb a tömeg így se a robbantás, se a tömegbehajtás nem lenne elég látványos/kivitelezhető.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71432) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

Néha el szoktunk gondolkodni rajta a haverokkal hogy mi a mérnök, a mérnöki munka. Időnként büszke vagyok a magam kis mérnöki produktumaira. Erre ez a Musk gyerek az űrbe repít egy Teslát... Na ez a mérnöki munka :)

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#71433) spanyoll válasza t_a_m_a_s (#71432) üzenetére


spanyoll
addikt

Néztük itthon élőben mi is, és végig csak azt tudtuk mondogatni meg érezni, hogy b+ ezt nem hiszem el. Ezt nem hiszem el. Nem hiszem el.

Papíron 4 év múlva tervezik az aprónép felküldését a Marsra, 8 év múlva embereket.

Nem hiszem el.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#71434) atok666 válasza t_a_m_a_s (#71432) üzenetére


atok666
őstag

Rakerdeztek a lapos fold hivoknel, hogy a Tesla hatterben latszodo gomb szeru vmi, ami a Foldre hasonlit, az akkor most mi? - termeszetesen fotosopp :D

Atok

(#71435) *Ropi* válasza atok666 (#71434) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az ilyeneknek lehet ajánlani fejfájás ellen Smith & Wessont. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#71436) gorgo válasza t_a_m_a_s (#71432) üzenetére


gorgo
őstag

Sőt, ez sokkal több annál mint mérnöki munka. Nyilván az is kell hozzá, de kell hozzá egy ilyen géniusz, aki nem azon baszakszik, hogy még több milliárdja legyen (és ne csináljon vele semmit, csak még többet belőle) hanem valami nagy célba fekteti. Összehasonlíthatatlanul több ez az ember, mint egy redvás politikus, államférfi és még sokmindenki. Mer olyat lépni, amit más nem.

Mekkora király! Hihetetlen, komolyan nem akarom elhinni, hogy van bennük még arra is energia, hogy szinkronban tették le a két visszatérő első fokozatokat!!! Mint a szinkronúszók (csak azok szebbek, bár a maguk nemében azok a rakéták is milyen "szépek". Ha nő lennék, irgalmatlan nagy királynak tartanám ezt a Musk csávót, EEEEKKORA fallosszal játszik... :DDD Illetve így is nagy királynak tartom.)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#71437) Novics válasza atok666 (#71434) üzenetére


Novics
senior tag

CGI az egész.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#71438) Ear001 válasza Mercutio_ (#71431) üzenetére


Ear001
addikt

Ha Barcelona megvolt, akkor érdemes egy napra elugrani onnan Montserratba, egész varázslatos az a hely.

(#71439) t_a_m_a_s válasza spanyoll (#71433) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ja, én is a b+ és az aztakurva szavakat ismételgettem...

Imádom Hofit, ahogy a velem egyidős Akácos útban kifigurázza a Szojuz-Apollo találkozást, amikor fiatal suttyóként először hallottam, magam elé képzeltem ahogy ülnek anyámék a fekete-fehér TV előtt, és nézik ahogy közvetíti a TV. Aztán a mi időnkben már nem volt ekkora űrhajósdi. És most, 2018-ban, 40 évesen ugyanolyan ámulattal néztem mint reggel a 6,5 éves gyerek, amikor megmutattam neki youtube-n. Hihetetlen dolog ez.

Holnap majd jól beletépünk...

(#71440) Freddy76


Freddy76
addikt

Én nem vagyok leseggelve ettől a Tesla-kilövéstől, finoman szólva sem...

57 éve volt ember az űrben először. Jövőre lesz 50 éve, hogy először lépett ember a Holdra. Már van olyan ember alkotta eszköz (Voyager-1), ami elhagyta a Naprendszert, és a mélyűrben száguld. 70 év alatt a propelleres repüléstől eljutottunk oda, hogy hamarosan ember mehet a Marsra. Számtalan érdekes dolog történt (és történik) a világűrben. Erre most tényleg attól vagyunk oda, hogy egy amerikai milliárdos kilőtte az autóját a világűrbe? Hogy bebizonyosodott, egy amerikai milliárdos megteheti, hogy kilő két tonnányi értelmetlen szemetet a világűrbe? Ráadásul mindezt elég vaskos amerikai adófizetői pénzből, merthogy a Space-X elsősorban nem Musk pénzét égeti, hanem azt a támogatást, amit a NASA-n keresztül kap.

Lehet, hogy ez óriási mérnöki teljesítmény. Megjegyzem, eljuttatni mondjuk ezer tonna lószart az északi sarkra kézmeleg állapotban, és ott várat építeni belőle, szintén lenyűgöző teljesítmény. Hogy mi az értelme kézmeleg lószarból várat építeni az északi sarkon? Nos, kábé ugyanaz, mint nap körüli pályára állítani egy (amúgy nyilvánvalóan működésképtelen) autót.

Az, hogy a rakéta három fázisából kettő visszajött, nagy hír, rakétával ilyet még nem sikerült csinálni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#71441) Novics válasza Freddy76 (#71440) üzenetére


Novics
senior tag

Pontosan az utolsó mondatodban írod le az egész értelmét.

Amúgy én itt reggel hallottam erről az egészről először. (A Falcon Heavy-ről azért már hallottam, hogy lesz.) Ha tényleg töredékébe fog kerülni ezután az űrutazás, akkor az azért eléggé felgyorsíthatja a dolgokat, még ha nem is megyünk a Marsra - mert azért az még mindig piszok messze van.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#71442) madgie válasza Freddy76 (#71440) üzenetére


madgie
titán

Cirkusz kell, hogy haladjon valahová a dolog, mert amióta nincs hidegháború, nincs űrverseny sem, lóf@sznyi pénzt kap a NASA, azt is csak olyan dolgokra, amelyeknek uncle sam szerint van gazdasági értelme.

(#71443) Studi válasza madgie (#71442) üzenetére


Studi
addikt

Ilyenkor azért mindig felmerül bennem, hogy ha azt a "lóf@sznyi pénzt", amit a NASA kap, az Unicefnek adnánk inkább, akkor talán egy jobb világban élnénk most. Valóban, kevésbé tudnánk, hogy mi van számunkra elérhetetlen helyeken.

Tudom, demagóg.

[ Szerkesztve ]

(#71444) madgie válasza Studi (#71443) üzenetére


madgie
titán

Az amcsi hadsereg éves költségvetése meg még kutyább dolgokra lenne elég :)

(#71445) Lassú Víz válasza Freddy76 (#71440) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Biztos lett volna értelmesebb dolog is amit vihetett volna az a cucc, de voltak akik abban is kételkedtek, hogy egyben felér és nem esik szét a hatalmas tolóerőtől. Az is lehet, hogy egy kibaszott drága műszerekkel felszerelt eszközt nem mertek elsőre belerakni. Egy betonkockáról meg ki a fene beszélne?

Mellékesen lett volna egy-két tippem, hogy kit kellett volna beöltöztetni abba a szkafanderbe, hogy közelről olvashassa a DON'T PANIC feliratot. :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#71446) Studi válasza madgie (#71444) üzenetére


Studi
addikt

Ez is igaz. A legjobb lenne mindkettőt értelmes dolgokra költeni. És most nem arra gondolok, hogy mesterséges szigetre építsünk felhőkarcolót a közel-keleten, sokkal inkább arra, hogy jusson mindenkinek elegendő p@nci és gyümölcspárlat. :K

(#71447) Mercutio_ válasza Studi (#71443) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az ilyen világméretű szervezetekkel az a baj, hogy a bevételeik 7-15%-a jut el a célhoz, a többi elmegy reklám/marketing, szállítmányozás/logisztika, saját eszközök, azok raktározása, alkalmazottak, azokkal kapcsolatos járulékos feladatok, stb.-re

Szóval adjátok inkább nekem amit nekik szántok, nálam 100%-os a felhasználás:D közvetlenül rászorulóknak (nem feltétlenül pénzt, lehet támogatni tanszerhez/szemüveghez/stb.-hez jutást, oktatást) illetve olyan kisebb szervezeteknek, akiknél közvetlenebb így hatékonyabb a felhasználás és akiben megbíztok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#71448) Freddy76 válasza Studi (#71443) üzenetére


Freddy76
addikt

Igazad van.

Tényleg demagóg. És szerintem butaság is, de ez más kérdés.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#71449) #31733248 válasza Freddy76 (#71440) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az amerikai kormány segített egy amerikai cégnek abban, hogy világon mindenütt újabb szenzációs hírt adjanak róla, ezáltal is erősítve egy amerikai brand értékét. Ha úgy nézem, a pénz biztosan jobban hasznosult, mintha a NASA nevében történt volna a fellövés. Én így nézem. :)

(#71450) Freddy76 válasza #31733248 (#71449) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem azt vontam kétségbe, hogy valakinek volt értelme. Azt vonom kétségbe, hogy ennek lenne általában előnye az emberiség számára. A visszatérő rakétafokozatoknak van, a kilőtt Teslának nincs. Ellenben megkezdtük az űr szemetelését.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.