Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70301) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#70294) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

zalman reserator a barátod :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70302) crey válasza Mr.Csizmás (#70271) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Dafaq? o.O

Hogy voltál kirakva, nem látom az adatlapodon... :o

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#70303) aleister válasza crey (#70302) üzenetére


aleister
veterán

Biztos a másodnickje, és ezzel meg is van válaszolva minden. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70304) Mercutio_ válasza spanyoll (#70297) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne dőlj be a marketingnek, a vízhűtésnek is lesz hangja (puNpa;] ) az inkább egy más koncepció, illetve bizonyos teljesítmény és hőtermelés fölött már kevés a léghűtés.
Ahogy a többiek írták, tudni kellene milyen ház, proci, mi a jelenlegi cpu és ház hűtés, aztán ki lehet találni mi a legolcsóbb hatékony megoldás. (Elég a házba 2 csendes 120/140mm-es és a mostani hűtőn ventit cserélni, vagy inkább komplett csere)

+ a táp típusát is írd le, mert abban is venti van, lehet a zaj egy részét az okozza ,de ha most nem is, a cpu hűtő probléma megoldása után hallani fogod;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70305) spanyoll válasza rbalint88 (#70298) üzenetére


spanyoll
addikt

Ez a jelenlegi config:

Ebből max a proci eszik meleget, minden más rendben van. GPU nincs dedikált, majd idővel; egyelőre nem hiányzik.

Házventinek meg akkora van bent amekkorát max megeszik, bár abból a csöves max 1K-s verzió.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70306) Mr.Csizmás válasza crey (#70302) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van más kék is, aki nem egy kívánságokat teljesítő dzsinn :N [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70307) aleister válasza spanyoll (#70305) üzenetére


aleister
veterán

Nincs benne dedijkált vga? Akkor erősen túlméretezett az az 550-es táp.
Ha sima stock coolerrrel használod ezt a procit, akkor érthető, hogy melegszik, hangos. Vegyél rá egy prémium klghűtést és meg van oldva a dolog, 10k alatt ott a CM Hyper 212 EVO, fölötte meg a Scythe Mugen 5.
Vannak jobb léghűtők is, de gondolom nem akarsz 25-30k-t kifizetni értük.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70308) spanyoll válasza aleister (#70307) üzenetére


spanyoll
addikt

Nincs még, de később lesz, ezért nem árt a nagyobb táp; ne akkor vakarózzak, amikor berakok valami kártyát is.CPU-n stock hűtő van.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70309) Mercutio_ válasza spanyoll (#70308) üzenetére


Mercutio_
félisten

A stock cooler eleve nem csendes, főleg, ha magasabb fordulaton jár :N Esetleg egy ID-Cooling IS-50-en is elgondolkodhatsz, most egész jó áron van, bár lehet ahoz a procihoz már kevés, de van szaktopic, ott megmondják mi a tuti.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70310) spanyoll válasza Mercutio_ (#70309) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi, meg ali neked is, majd utánalesek, aztán ha úgy van teszek rá valamit, ha megoldható óccón.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70311) Fandango válasza spanyoll (#70305) üzenetére


Fandango
veterán

Mennyi a keret a gépre?

(#70312) spanyoll válasza Fandango (#70311) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem értem a kérdésed. Szerintem valamit félreértettél.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70313) rbalint88 válasza spanyoll (#70310) üzenetére


rbalint88
addikt

amúgy a stock cooler se feltétlen rossz, csak kell rá egy jó venti. meg rendesen kell szabályozni :)
nekem ugyan csak i3 volt, de annak a gyári hűtője nem rézmagos és mégis sikerült egy sima 800-as fordulatú házventivel úgy hűteni, hogy sose throttlingoljon :) btw i7 szinten már nem nagyon lesz jó és olcsó hűtés. a legolcsóbb megoldás asszonynak a füldugó. vga-val együtt ott kezdődik egy csnedes hűtés, hogy cm silencio ház és a leghalkabb elérhető házventik, procira és vga-ra meg víz.

(#70314) spanyoll válasza rbalint88 (#70313) üzenetére


spanyoll
addikt

Há akkor meg szarok az egészre és marad minden ahogy van. Nekem jó, meg nem annyira zavaró.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70315) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, tudtok ajánlani olyan kalózöbölben is elérhető akciófilmet, amit érdemes megnézni? (nem, xxx nem játszik :N )

Galaxis őrzi 2, Valérian és a 1000 bolygó városa megvolt. (Előbbi szórakoztató, de túlságosan önmaga paródiájába ment át, utóbbi jó grafika+látvány, de hiteltelen szereplők + némi 5. elem utánérzés)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70316) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#70315) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

utazók, mi a corvin moziéjszakán néztük. ghost in the shell 1-2 anime verzió is jó.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70317) Lassú Víz válasza rbalint88 (#70313) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ki kell rakni a gépet a szobából. Zúgjon ott, ahol nem zavar.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70318) spanyoll válasza Mercutio_ (#70315) üzenetére


spanyoll
addikt

Kingsman2, Hitmans bodyguard, Barry Seal: A beszállító . Mostanság ezeket daráltam, mind tökjó.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70319) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kösz a tippeket skacok, jöhetnek még!:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70320) szuszinho


szuszinho
őstag

Nálunk is filmezés lesz. Pöcsös írta a mai programunkat :D
Egs, és BÚÉK

[ Szerkesztve ]

(#70321) *Ropi* válasza spanyoll (#70294) üzenetére


*Ropi*
félisten

Halk géphez nem csak a proci hűtését kell halkítani de a tápét is, mert az is felpörög terhelésnél. Mostanában már egész olcsón lehet komplett vízhűtéseket kapni: ügyfélnek nemrég vettem hardverapróról egy Corsair H105-öt 25-ért (5 éve a saját folyadékhűtésem még ~200k körül jött ki). Most egy Noctua NH-D15 van az i7-en, ha kell egy ideig passzívan is elviszi...Mondjuk drágább mint az a Corsair.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70322) aleister


aleister
veterán

Húú Gyerekek!
Egy erősen kisebbségi buliról jövök. 9/1 volt az arány, és hát nem a mi javunkra. Azt kell, hogy mondjam, hogy ezek a C lányok állati jól is ki tudnak nézni.

(#70308) spanyoll
Jaja, sejtettem, hogy hasonló elképzelés van a háttérben. Arra figyelj, hogy 30% load alatt a tápod folyamatosan többet fogyaszt, mintha optimálisan ki lenne használva. Egyyébként már egy low budget vga-nál is érezhető előrelépés lehet képfeldolgozásban. Szóval érdemes lehet elgondolkozni egy 35-45k-ba kerülő RX 560/ GTX 1050 Ti-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70323) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Jó reggelt (hanggal)! :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70324) Real_Necro


Real_Necro
veterán

BÚÉK mindenkinek!

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70325) *Ropi* válasza Real_Necro (#70324) üzenetére


*Ropi*
félisten

Erre gondoltál? :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70326) Real_Necro válasza *Ropi* (#70325) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezen nincs
-zet...

;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70327) *Ropi* válasza Real_Necro (#70326) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70328) Lassú Víz válasza aleister (#70322) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akarod mondani rosszabb a hatásfoka.

(#70323) *Ropi* 2018-01-01 06:17:49: :Y Nem jött be a szilveszteri buli? Vagy még tart? Nálunk az asszony tud élni, két órával a hozzászólásod után jött haza és most alszik.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70329) Real_Necro válasza Lassú Víz (#70328) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mindenki mashogy unnepelt, te asszony nelkul?

Mi 1ig voltunk ebren, parom 4kor kelt kiscsajhoz, engem 6:30kor keltett fiam, aki 22:30ig ebren volt most kivetelesen.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70330) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#70325) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Korán van még Ropi, feküdj vissza aludni :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#70331) Lassú Víz válasza Real_Necro (#70329) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ja, már este fél hétkor lelépett. Választhatott volna jobb szakmát is mint a nővér, de ha egyszer ezt szereti csinálni... Ahogy olvasom az FB-n Studi posztját, még mindig én jártam jobban :DDD

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70332) Real_Necro válasza Lassú Víz (#70331) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor neki nem eppen az unneplessel telt az este. Igaz, nekunk sem, nagyobbik gyerkoc megint osszeszedett valamit, kicsi meg 6 hetes es hasfajos.
Mi tortent Studival?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70333) zolka78


zolka78
senior tag

Boldog újat itt is mindenkinek.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#70334) Lassú Víz válasza Real_Necro (#70332) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hát ha jól értettem, akkor csak egy újabb fejezet abban a szappanoperában, ami miatt albérletet keres. Nézd meg az idővonalát.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70335) Real_Necro válasza Lassú Víz (#70334) üzenetére


Real_Necro
veterán

...meg mindig nincs FB-om... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70336) aleister válasza Lassú Víz (#70328) üzenetére


aleister
veterán

Igen. Ezáltal több áramot vesz fel a konnektorból.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70337) Lassú Víz válasza aleister (#70336) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Arra figyelj, hogy 30% load alatt a tápod folyamatosan többet fogyaszt, mintha optimálisan ki lenne használva."

Ali, ez így hülyeség. Egy 100W-tal terhelt 500-as táp nem fog többet fogyasztani mint egy 400W-tal lenne terhelve. Pár % különbség van a hatásfokban. Sőt az is látszik a linkelt cikkből, hogy 50% terhelés mellett van a hatásfok maximum.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70338) aleister válasza Lassú Víz (#70337) üzenetére


aleister
veterán

Félreértettél valamit. :)

"Egy 100W-tal terhelt 500-as táp nem fog többet fogyasztani mint egy 400W-tal lenne terhelve"

Persze, hogy nem. Viszont egy 150 wattal terhelt 550 wattos táp többet fog fogyasztani, mint egy 150 wattal terhelt 350 wattos táp. Természetesen ugyanolyan besorolás mellett.

A tápok optimális terhelése olyan 40-70% között van. Efölött és alatt romlik a hatásfokuk. Pl spanyoll cpu-ja 84 wattot fogyaszt full terhelés alatt. Az egész konfig fogyasztása az esetek többségében (netezés, filmnézés, stb) 100 watt alatt mozoghat. Szerintem full load esetén is max 140 wattot ehet. Tehá full load alatt érheti el a táp teljesítményének a kb 25%-át.

Abban viszont igazad van, hogy ez csak pár % eltérést jelent. Az már csak felhasználás kérdése, hogy kinek mennyire kell rá figyelni. Én pl a több, 24/7-ben járó gép miatt kénytelen vagyok deka pontosan méretezett, minimum Gold tápokat használni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70339) Studi válasza Lassú Víz (#70334) üzenetére


Studi
addikt

Semmi extra, asszony és gyermeke alábbi intenzitással vitatkozott, hogy felfúrhatom-e a darts táblám, vagy sem. Én külső szemlélőként szórakoztam rajta. :D

(#70340) Byk01 válasza Studi (#70339) üzenetére


Byk01
senior tag

Miután a veszekedés alatt felfúrtad? :DDD

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#70341) Lassú Víz válasza Studi (#70339) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Aha. Ezek szerint nyugvópontra jutottatok, ha ilyen hosszú távra tervezel. :) Az előzmények alapján azt hittem ti nyomtátok ebben a stílusban. Legközelebb tegyél ki egy popcornt is!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70342) Studi válasza Lassú Víz (#70341) üzenetére


Studi
addikt

Hosszú távnak számít az "amíg találok albérletet"? :)

(#70343) Lassú Víz válasza Studi (#70342) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hát ha úgy érzed, hogy fel kell raknod a darts táblát, akkor igen. Én inkább elásnám a nyilakat is, ha puskaporos otthon a levegő. :DD

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#70344) Studi válasza Lassú Víz (#70343) üzenetére


Studi
addikt

Áááá, a gyerekkel jóban vagyok, az asszony meg úgyse talál el. :))

(#70345) *Ropi* válasza Lassú Víz (#70328) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem volt buli: élveztük, hogy végre nem kell sehova menni. :DDD Előző este egy pár jött át az anyagáért, velük házibuliztunk pianóban, ennyi. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70346) Balinov válasza *Ropi* (#70345) üzenetére


Balinov
félisten

szoval szvinger party kokainnal:) :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#70347) Real_Necro válasza Balinov (#70346) üzenetére


Real_Necro
veterán

Diétással... ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70348) *Ropi* válasza Balinov (#70346) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezt meg honnan tudod? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70349) Balinov válasza *Ropi* (#70348) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#70350) Mercutio_ válasza *Ropi* (#70348) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ők voltak a pár, csak álruhában:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.