Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70551) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Kreatív reklám, csak mert tetszik. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70552) #31733248 válasza aleister (#70548) üzenetére


#31733248
törölt tag

Abban az adatbázisban 2009-es a benzines és 2016-os a dízel. :) Itt nézd meg a lap alján, a Mérések fülnél.

"Én a 2017-est vezettem, aminél módosítottak a zajszigetelésen, és erre a ráncfelvart variánsra írta a szaksajtó, hogy csendesebb a dízel, mint a benyás."

Ez az, ami egyáltalán nem igaz. :N A szaksajtó már tíz éve is azt írta a dízelekre, hogy mennyire csendesek, én viszont nemrég használtam a ráncfelvarrt dízelt heteken keresztül (két benzines között). Erre mondom, hogy városban ég és föld. Nem csak ennél, még a Superb-nél és a Passatnál is sokkal halkabb (városban) az Octavia TSI, pedig azok egy kategóriával feljebb játszanak, jóval több hangszigeteléssel. Szóval ami egy régebbi dízelből beülve nagyon halknak tűnik, innen nézve katasztrófa. Városban alapjárat, kis tempójú haladás, elindulás-megállás - itt jóval halkabb a benzines.

A dízelt a sokat városozóknak eleve csak automatával ajánlom, gyakorlatilag az összes jobbkezes kis utcánál csúsztatni kell a kuplungját, hogy az első két fokozat között le ne fulladjon. A benzinesnél ez fel sem merül, ráadásul nem is olyan feltűnően orrnehéz, mint a dízel.

(#70553) crey válasza Novics (#70550) üzenetére


crey
MODERÁTOR

nono. Sicc. :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#70554) Mr.Csizmás válasza crey (#70553) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én se :U :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70555) Freddy76 válasza Mr.Csizmás (#70554) üzenetére


Freddy76
addikt

Pedig a macska tud repülni. Anyósom macskái legalábbis, persze csak olyankor, amikor nincs senki a közelben...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70556) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#70551) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ez tényleg jó. Főleg a rettenetes magyar reklámokhoz képest...

Holnap majd jól beletépünk...

(#70557) crey válasza t_a_m_a_s (#70556) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Azzal vitatkoznék, hogy rettenetesek a magyar reklámok. Mármint a nagy része az. De ahol mondjuk a megfelelő csapatot bízzák meg, meg mondjuk a kreatív is olyan volt előtte, akkor lehetnek nagyon jól összerakott, minőségi reklámokat gyártani. Ehhez mondjuk az is kell, hogy spórolják el a gyártásköltséget, jó magyar szokás szerint.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#70558) t_a_m_a_s válasza crey (#70557) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Viszonylag kevés TV-t, még kevesebb reklámot nézek. A legtöbb amibe beleszaladok iszonyat fos gyógyszerreklám :W Amiket linkeltél még a jobbak közül valók.

[link] [link] Nekem ez a kettő a nagy kedvenc, pedig nem mai darab egyik sem.

Holnap majd jól beletépünk...

(#70559) Byk01 válasza Freddy76 (#70539) üzenetére


Byk01
senior tag

"...kevesebbet fogsz előzni (nem feltétlenül azért, mert nem lenne rá képes, hanem azért, mert nem mész bele az előzésbe inkább)"

Ezzel szépen keresztbe is tettél az előző bekezdésed 60%-ának, ami a biztonságosabb előzésről szólt :D
Remélem, egy perben nem így érvelsz :))

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#70560) Mr.Csizmás válasza t_a_m_a_s (#70558) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk ezeken imho azért van gyógyszerreklám, mert az egészséges fiatalok más csatornákat néznek otthon, pl. ORF, SAT1, ZDF, BBC...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#70561) szuszinho


szuszinho
őstag

Reklámból még mindig "szabószilvi" a kedvenc :D

(#70562) t_a_m_a_s válasza szuszinho (#70561) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az alap :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#70563) aleister válasza #31733248 (#70552) üzenetére


aleister
veterán

"Abban az adatbázisban 2009-es a benzines és 2016-os a dízel"

Valamit benéztél. :)
Közvetlenül a dízel alatt ott van az újabb benyás is.

A hivatkozott oldalról:

Mazda 6 2.2D Stationcar 2015 43,1 57,0 62,1 65,7 68,7 71,4
Mazda 6 2.5 2016 37,9 57,8 61,5 65,3 66,2 69,6

Szóval a régebbi dízel van összehasonlítva az újabb benyással, és az új modellnél még nagyobb is lett a zajszigetelés.

"A dízelt a sokat városozóknak eleve csak automatával ajánlom, gyakorlatilag az összes jobbkezes kis utcánál csúsztatni kell a kuplungját, hogy az első két fokozat között le ne fulladjon. "

Hm. A dízel fullad? Sokkal érzékenyebb a benyás a gáz-kuplung egyensúlyra. A városi araszolásban pont, hogy jobbak a traktorok, mert csak elkezdem felemelni a kuplungot, és szépen megindul magától. A kuplung gyakorlatilag csak a váltáshoz kell...no meg a kettőstömegűnél a biztonság kedvéért induláskor/leállításkor.

Egyébként a most bemutatkozó modellben már van városi araszoló aszisztens. ;)

Viszont úgy érzem, hogy megint kezded elvinni dízel vs benzin irányba a dolgot ezzel az araszolással, orrnehézséggel, pedig egyedül a zajszint volt megemlítve.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70564) Ear001 válasza aleister (#70563) üzenetére


Ear001
addikt

Jaja. A japánok amúgy is nagyon odafigyelnek, hogy ne kelljen kis tempónál kuplungot csúsztatni, alapjáraton egyesben, kettesben vígan elgurulgatnak például.

(#70565) Freddy76 válasza Byk01 (#70559) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha elolvasod, érted, kivéve, ha nem akarod érteni. Ha van alattad egy lomha, nem gyorsuló autó, nem előzöl. Akkor sem, ha tudnál, mert egyszerűen nincs komfortérzet. Ellenben egy erősebb autónál más a helyzet.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70566) Studi válasza Freddy76 (#70565) üzenetére


Studi
addikt

Azért szerelnek sebességváltót az autóba, hogy használd. amit te lomhának nevezel, az nem lomha, csak megfelelő fordulaton kell használni előzéskor. Benzinmotornak nem fáj az 5000 körüli fordulat, ott megy igazán. De dízelnek sem árt, ha visszapakolsz előzéskor.

Ha olyan autót szeretnél, ami 50-től 150-ig váltás nélkül húz, akkor villanyautó kell neked. :)

(#70567) Freddy76 válasza Studi (#70566) üzenetére


Freddy76
addikt

OK, igazatok van. Semmi értelme a 192 lovas 2,5 literesnek, a 160 lovas 2 literessel pont ugyanúgy lehet előzni.

Megkockáztatom, hogy vezettem annyit, mint itt legtöbben, de lehet, hogy eddig szarul csináltam.

Őszintén remélem, hogy nem komolyan gondoltad, hogy kioktatsz arról, hogy a jobb gyorsulás optimális fordulaton elérhető, és emiatt vissza kell váltani :U

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#70568) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#70567) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Sőt, semmi értelme semminek 100 ló felett :D Azzal is lehet súrolni a szabálytalanság határát, minden más csak pöcshosszabbító ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#70569) spanyoll


spanyoll
addikt

Mi a megveszekedett feszkes faszom van minden topicban? Itt is... megartott a szurkeseg az embereknek? Ebayes topicban is mindenki egymast pocset csapkodja, akciosban detto, itt most az a kerdes hogy visszavaltunk vagy nem. Oke, ertem, diskurzus, hasznos, stb, de most komolyan, barki elhiszi hogy meggyozi a masikat barmirol? Mondom ez nem zarja ki a beszelgetes/vita lehetoseget de jo hosszu ideje eloszor latom, hogy barmelyik topicot nyitom meg csak a cicaharc megy.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#70570) t_a_m_a_s válasza spanyoll (#70569) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

És télleg...

Holnap majd jól beletépünk...

(#70571) m3ss válasza Studi (#70566) üzenetére


m3ss
veterán

trollmodba kapcsoltal? :) teljesen mashogy kozlekedsz egy nyomatekos autoval. azert van annak elonye, hogy barmilyen fokozatbol lenduletesen el tudsz indulni visszavaltas nelkul. pont ez az amit hasznal mindenki atlagautozasnal. arrol nem is beszelve, ha nem eleg rovidek a fokozatok, akkor teljesitmenycsucsot meg sem talalod egy szivo autonal ha valtogatsz akkor se mindig. ha eleg rovidek a fokozatok, akkor meg autopalyan fogsz uveghangon kozlekedni 130 korul is. mint s2k, miatak...
jok a feltoltott motorok, foleg a modern turbokkal, az a vonoero a nyomatek miatt, meg ahogy erzetre erolkodes nelkul huz, persze meg van a varazsa a sokat porgo szivo motoroknak is.
egy szivoval talan nagyobb elmeny az autozas, inkabb ingerel arra hogy porgesd hangok, fordulat meg a teljesitmeny miatt...legjobb a nagy szivo benzin az nyomatekos is, porog is..:)

(#70568) t_a_m_a_s lehet ugy is elvezni egy eros autot hogy nem megy feltetlen szabalyosnal gyorsabban. belassul a sor aztan felgyorsitasz 90rol autopalyan. vegeter a sebessegkorlatozas utepites miatt en szeretem a benzint egetni feleslegesen, tul sok idonk mar ugy sincs erre :) attol, hogy szazkilencven loeros autoval jar, meg nem lesz kozveszelyes vki, nem ezen mulik. sztem ennel amugy is sokkal feljebb van a feleslegesen eros auto..mondjuk 1 tonnara 200-250 loero felett mar nem sok ertelmet latom.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#70572) t_a_m_a_s válasza m3ss (#70571) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Poénból írtam :) Sőt fokozni is tudom, eljárkáltam én a trabival is, pedig az valami huszon lóerő. Nekem 15 éve van jogsim, kizárólag 1,4-es körüli 100 ló körüli autókat vezetek. És tényleg ezekkel is el lehet járni, tényleg kb elég mindenre.
Persze volt már a seggem alatt 200+ lóerős BMW is, persze hogy élvezetes, persze hogy tolnám neki én is ha ilyenem lenne, persze hogy padlógázzal gyorsítanék a pályán 130-ig.

Holnap majd jól beletépünk...

(#70573) Novics válasza t_a_m_a_s (#70570) üzenetére


Novics
senior tag

Gyertek a macskás topikba! Ott mindig béke van. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#70574) Real_Necro válasza Freddy76 (#70567) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igy van, ma is utanam kullogtal Hegyaljan f12 korul. Felteve ha 21re vegzodik a rendszamod. ;) Egyebkent szep a verda. :)

Mondtam mar, hogy vettem 1Ftert ma duplo legot? :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70575) TayRol válasza Real_Necro (#70574) üzenetére


TayRol
veterán

Ha kimentél érte kocsival az Örsről Budaörsre, akkor nem 1 ft volt. :)

(#70576) aleister válasza Novics (#70573) üzenetére


aleister
veterán

Gondolom a nemlétező jamaica-s, reggie-s topicban is mindig béke van. Tudjukmiért. :)

Az autó kis/nagy teljesítményre a legjobb analógiát tán a házimozi rendszerek kapcsán tudnám felállítani. Ott a hozzáértők szokták mondogatni, hogy nem azért kell a nagy teljesítmény, hogy bömböljön a rendszer, hanem, hogy egységesebben, könnyebben, erölködés nélkül nyújtson minden körülmény között telt hangzást, kiegyensúlyozott teljesítményt.
Ettől még a hülyegyerek, aki gizdázni akar, bömböltetheti a cuccost, ez is egy felhasználási mód, de az értelmesebbek helyén kezelik a wattot és a lóerőt is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70577) Real_Necro válasza TayRol (#70575) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kiscsajt vittuk Budara gerincdokihoz. Utba tudtuk hazafele ejteni. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70578) TayRol válasza Real_Necro (#70577) üzenetére


TayRol
veterán

Akkor jó vétel volt.

(#70579) Novics válasza aleister (#70576) üzenetére


Novics
senior tag

Attól még béke van, és szeretet. :)

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#70580) Mercutio_ válasza Novics (#70573) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70581) Novics


Novics
senior tag

A főnök kiégette az agyamat: "Endre, nem eszel ebből a nápolyiból? Vagy sztriptízből, vagy mi?" (Ő is, és az Endre is beteg egy kicsit, és a Strepsils-ről van amúgy szó.) :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#70582) Mercutio_ válasza Freddy76 (#70565) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, erősben van aki olyankor is előz, amikor necces :K

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70583) Byk01 válasza Freddy76 (#70565) üzenetére


Byk01
senior tag

Levezetem: Azt mondod, a vezetés legveszélyesebb része az előzés. Ez a 165 lóerős autóval 320 m-en keresztül tart, a 225 lovassal meg 270 m-en. Mivel az erősebb jobban gyorsul, több előzésbe mész bele, mint a gyengébbel. Tehát többször teszed ki magad veszélyes helyzetnek, amik ugyan darabonként rövidebb ideig tartanak, de összességében valószínűleg (egy útra vetítve) hosszabbak lesznek.

Mindezt nem azért írtam, hogy meggyőzzelek arról, hogy add el az autód, és vegyél egy Trabant kombit, csak a logikai levezetés miatt mondtam el, meg hogy úgy tűnjön, mint ha veszettül gépelnék valamit fontosat, közben meg csak fórumozok :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#70584) rbalint88 válasza Byk01 (#70583) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez abszolut habitusfuggo. Van aki a 200+ loeros autoval is tud 80-nal vonatozni a fouton es van aki az ezresswifttel is megelozi a 89-cel “totymorgot”. En magamat inkabb az utobbi csoportba sorolom, azzal a kitetellel, hogy csak a biztosba megyek bele. Erdelybe jarunk viszonylag gyakran, azon az uton mindig van olyan, aki fele-negyede eros autoval belemegy olyan szituba, amibe en nem merek...

(#70585) Real_Necro


Real_Necro
veterán

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70586) #31733248 válasza aleister (#70563) üzenetére


#31733248
törölt tag

Várj, én az Octaviáról beszéltem és azt is linkeltem, Te pedig a Mazdát. :) De még a Te példádból is az derül ki, hogy a benzines halkabb.

(#70587) aleister válasza #31733248 (#70586) üzenetére


aleister
veterán

Igen. Pontosan. Nem is akartam ezt szóvá tenni, mert erre valami olyasmi válasz jött volna szerintem, hogy "motor karakterisztika miarr gyakorlatilag másodlagos a típus". :)

És ismét igen. Alapjáraton kb 6 db-vel csendesebb a benyás, aztán feljebb minimálisan csendesebb hol a dízel, hol a benyás. Szerintem ez uróbbiak füllel nem, csak tesztgéppel érzékelhető eltérések. Nevezzük őket egyenlően csendesnek.

Ellenben a kezdő kijelentésem az volt, hogy a szaksajtó szerint a 2017-es modellnél lett csendesebb a dízel. Amiket linkeltem azok 2015 és 2016-os verziók. Szóval simán lehet, hogy igaz a kijelentés, de majd úgyis tesztvezetem egymás után őket, és akkor tudok biztosat mondani.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#70588) gorgo


gorgo
őstag

Azt a faszhosszabbítós leborult szivarvégit!
Kandúrharc van, vagy mi a pöcs?!!?

Menjetek, kapjátok el az asszonyt, (előjáték, stb. legyen)...
Szép, kerek popsi legyen mindenkivel!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#70589) #31733248 válasza aleister (#70587) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az ugye meg van, hogy +3 dB kb. kétszer olyan nagy hangerősséget jelent, ugye? Magyarul az a kijelentésed, hogy "Alapjáraton kb 6 db-vel csendesebb a benyás" azt jelenti, hogy kb. négyszer olyan hangos a dízel. Ahhoz meg, hogy ezt észrevedd, semmiféle műszer nem kell. :N

(#70590) crey


crey
MODERÁTOR

Reagálva a cicás topicra azt kell mondjam, hogy pont ma kezdtük el nézegetni a macskát itthon, mert hát meghízott a szentem a szokásos téli kialakításához képest is jobban (úgy, hogy alapvetően már nem jár ki, mert a másodikról nem is tud).

Na most emellé vedlik is mint az őrült, mindent össze szőröz, így újra felvetettem Csillának, hogy mi lenne ha megborotválnánk... Most Ő is épp be volt pöccenve rá, és nem nézett csúnyán az ötlet miatt, így kibökte, hogy úgy nézne ki mint azok az szfinx macskák....

Aztán beindult az agyam, hogy lehet hogy úgy, de ez dagadt..........

BAZDMEG, kigúglizom!!!!! - és nem csalódtam az internetben. Ha ez nem dobja fel a napotokat, akkor soha semmi a világon, mert én szarrá röhögtem magam:

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#70591) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nektek is égjen ki az agyatok (a koppány dodony komment thread is odab*sz) aztán menjetek teambildingelni :D

crey: Hogy került mazsi tetkója a homlokára?:Y

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70592) crey válasza Mercutio_ (#70591) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Lefejelték egymást.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#70593) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Most neztem meg A szef cimu filmet. Annyira nem volt nagy eresztes, de az Eastwood lany...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#70594) rbalint88 válasza crey (#70590) üzenetére


rbalint88
addikt

A macsekon rohogtem en is, de Mercinek a tikokert jar a seggbeharapas:

(#70595) Mercutio_ válasza crey (#70557) üzenetére


Mercutio_
félisten

A Dumaszínházasban 2:51-nél az Zabolai Maaaargit csak rövid hajjal? :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#70596) Studi válasza #31733248 (#70589) üzenetére


Studi
addikt

Az ugye meg van, hogy megint tényként közölsz faszságot?

(#70597) jjeahh válasza gorgo (#70588) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#70598) Byk01 válasza rbalint88 (#70584) üzenetére


Byk01
senior tag

Naa, álljunk meg. Most autókat hasonlítunk össze, vagy sofőröket? :) Mert akkor én meg azt mondom, hogy a vonatozós nagyobb eséllyel megelégszik a gyengébb autóval, az előzgetős, viszont megveszi az erősebbet, és megint ugyanott vagyunk :)

Na, elég az autókból meg a vezetőkből, vótmá jócsaj is szóval píszláv (nem 3,14 tót, hanem béke meg szeretet)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#70599) #31733248 válasza Studi (#70596) üzenetére


#31733248
törölt tag

Elárulod miért, durcás kismalac?

(#70600) Mr.Csizmás válasza #31733248 (#70599) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez alapján egyikőtöknek sincs igaza teljesen

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.